Van den Berg H Go. N.V.L. de Ruiter&Co. S o e s t e r Courant voor Soest en Omgeving Meuws- en Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. Maccaronischalen, Peiréeschalen, Lage Marmite's en Melkkannen SPAARBANK BRANDSTOFFEN De Sneeuw- koning komt!! Dr. VAN DONGEN Crediet- en Effectenbank Alle Bankzaken Kluis-lnrichting Crediet- en Effectenbank Rentevergoeding 4°L Oplaag 1750 Uitgever O. v. d. BOVENKAMP Soestdijk CREDIETEN Ingezonden No. SI Tiende Jaargang Zaterdag 16 Pee. 1BZZ Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur DE ADVERTENTIËN Van 1—5 regels 75 ct. Elke regel meer 15 ct. Qroote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. F. C. Kuyperstraat 3 en 5 - Soestdijk Wij ontvingen prachtige vuurvaste Ruime sorteering Engelsche Koffiekannen, Ontbijt-, Thee- en Tafelserviezen Toegang vrij zonder verplichting tot koopen. Aanbevelend S. A. OL1JVE. Buitenland. OVERZICHT. Het uitstel van betaling, dat Duitsch- land voor eenige maanden gekregen heeft, loopt 31 Dec. a.s. ten einde en 15 Jan. zal het verplicht zijn weder eenige millioenen goudmarken bijeen te brengen, tenzij vóór dien tijd een compromis met de Geallieerden tot stand komt. Tot heden is er echter nog geen licht in de duisternis gekomen. Op de conferentie te Londen tus- schen de Engelsche, Fransche, Itali- aansche en Belgische premiers, resp. Bonar Law, Poincaré, Mussoline en Theunis is geen overeenstemming ge komen en besloten om de discussies 2 Jan. te Parijs voort te zetten en dan hunne politieke meening mede te dee- len aan de financiers, die reeds deze maand te Brussel zouden bijeenkomen om de mogelijkheid van eene buiten- landsche leening aan Duitschland te bespreken. Poincaré ontving Dinsdag eenige journalisten, aan wie hij de resultaten van de te Londen gehouden conferen tie uiteenzette. Met betrekking tot de kwestie der onderpanden heeft hij de volgende verklaringen afgelegd De zienswijzen van Frankrijk en Engeland loopen dienaangaande vol komen uiteen. De Engelsche opinie te dezer zake is reeds bekend. Wat het Fransche standpunt betreft, heb ik zoo vervolgde Poincaré op de meest duidelijke wijze te kennen gegeven, dat wij niet kunnen instemmen met een moratorium, hoe kort het ook zij, zonder onderpand te nemen. Ik heb mij formeel op dit punt mijn vrijheid van handelen voorbehouden. De Entente cordiale is hier niet bij betrokken. Ongetwijfeld zullen er pro testen opgaan in de pers aan de over zijde van het Kanaal, maar dat zal niet zoo blijven, want men begint er zich in Engeland rekenschap van te geven dat het voor ons 'onmogelijk is om langer op de schadeloosstelling te wachten. Evenwel heb ik nimmer gezegd, dat ik er over dacht om het Roergebied te bezetten of een bepaald onderpand te nemen. Ik weet nog niet precies: welke onderpanden wij zullen kiezen. Het is echter zeker, dat, tot welke actie ook wordt besloten, het niet noodig zal zijn één man onder de wapenen te roepen. Hoe die bespreking te Parijs af zal loopen, is niet te gissen. De Duitsche groot industrieelen, met Stinnes aan het hoofd die het kabinet Wirth ten val brachten, schijnen ook den nieuwen Rijkskanselier Dr. Cuno niet voldoende te steunen, ten minsten bij de inwij ding van een nieuw gebouw voor den Economische Rijksraad, drong Dr. Cuno sterk aan op de steun van de groot industrie en het kapitaal, opdat Duitsch land aan zijne verplichtingen zou kun nen voldoen. Te Lausanne schiet Lord Curzon en zijne geallieerde confraters goed op met de overige gedelegeerden, over de kwesties der zeeëngten, de Turksche buitenlandsche schuld, de bescherming der minderheden, de Turksche grens regeling, enz. behalve met de Russen Tsjitsejerin blijft dwarsdrijven, waar hij niet veel mede wint, daar de Tur ken zich meer en meer van de Russen afwenden en ook Georgië hem de rug toekeert naar het volgende bericht meldt. j i Het hoofd van de Georgische dele gatie, Tsjenkeli, heeft een nota aan de conferentie te Laussane gericht. den volgenden Inhoud De heer Tsjitsjerin, president van de Russische delegatie, heeft in zijn verklaring, in de commissie voor terri toriale aangelegenheden afgelegd, be ginselen verdedigd, die geheel gelijk zijn aan die, welke door het vroegere tzaristische regiem van Rusland werden voorgestaan de Zwarte Zee herschep pen in een Russisch meer en aldus aan Rusland de hegonomie over de oeverstaten verzekeren. Tegelijkertijd heeft de heer Tsjits jerin beweerd, zonder daartoe maar in de verste verte het recht hebben, dat hij mede sprak in naam van Georgië. Om deze redenen achten wij het onzen plicht, namens de regeering van Georgië het volgende te verklaren 1 Wij verwerpen, absoluut de voor stellen van den heer Tsjitsjerin met betrekking tot de zeestraten, daar door aanneming hiervan de rechten van Georgië met voeten zouden worden getreden. Deze voorstellen hebben trouwens slechts ten doel ons vo k te berooven van de communicatiemiddelen met de Westersche landen. 2e. Wij betuigen in beginsel onze adhesie met de voorstellen van de delegaties der uitnoodigende mogend heden, voor wat betreft de vrijheid van de zeestraten, zooals deze door Lord Curzon op 6 December jonstle- den aan de commissie voor territoriale aangelegenheden werden voorgelegd. Gebed voor den vrede. Zondag 24 Dec. zal in alle Engelsche Kerken een gebed voor den vrede worden uitgesproken. Verder wordt aan alle leden der gemeente verzocht in de volgende woorden hun voorne men uit te spreken om aan het behoud van den vrede mede te werken. „Ik beschouw het als mijn dure plicht, daar ik weet welk een vreeselijke ellen de de oorlog in de wereld brengt, krachtig te strijden tegen alles wat on- eenigheid kan veroorzaken in de wereld der volken, in den Staat of in mijn gezin. En ik besluit met Gods hulp met al mijn kracht mee te werken aan het tot stand brengen van de vrede onder de menschen". Naar het Corr. Bur. verneemt zullen thans in het Staatsblad de wetten be treffende de Grondwetsherziening wor den afgekondigd. Tevens zal in de Staatscourant een publicatie verschij nen, waarbij wordt bepaald, dat in jlechtige openbare zittingen van den -loogen Raad der Nederlanden, van elk der Gerechtshoven en Arrondisse- ments Rechtbanken op Dinsdag 2 Jan. 1923 des middags 12 uur door de griffiers dier colleges voorlezing zal worden gedaan van de wetten. Op denzelfden dag en het zelfde uur zal bovenbedoelde publicatie worden af gelezen in iedere gemeente van de pui of voor de deur der gemeente huizen. Fa. J. EBBENHORST en Zn. RAADHUISSTRAAT 31 Zondags gesloten beteekenis zou Binnenland. OVERZICHT. Bij de debatten over de begrooting van Binnenlandsche zaken de gezant- schapsposten besprekende, wees mi nister van Karnebeek op de nieuwe Staten, die na den oorlog ontstaan zijn en de onrustige tijden. Houdt men een en ander voor oo- gen, dan ligt het toch wel voor de hand, dat eene uitbreiding van de di plomatieke vertegenwoordiging daar mede onvermijdelijk gepaard moest gaan. Dit is dan ook, in alle landen, het geval geweest. Alleen zij die den Minister een geest van groot-doen trachten aan te wrijven, schijnen dit niet te hebben opgemerkt. Tegenover de 33 hoofden van zending, die 10 j. geleden te 's-Gravenhage geaccredi teerd waren en waarvan er 18 hier geregeld verblijf hielden, staan thans 44 buitenlandsche gezantschappen, waarvan er 35 hier vast gevestigd zijn. De Nederlandsche diplomatieke dienst heeft daartegenover slechts 34 posten, onder 25 hoofden van zending, terwijl bovendien op vier consulaire posten aan den titularis een diplomatieke rang is verleend. Nog wijst de Minister er op, dat het eene dwaling is, te mee nen, dat het vervangen van een ge zant door een concuigeneraal met den persoonlijken titel van gezant, een be zuiniging van eenige meebrengen. Wat het gezantschap bij den Pause lijken Stoel betreft meent de minister te mogen volstaan met de opmerking dat de diplomatieke overwegingen, op grond waarvan tot de bestendiging van het gezantschap werd overgegaan nog onverzwakt gelden De minister van Marine, de heer Westerveld, verklaarde in de Kamer zitting van Vrijdag, dat hij het zijn taak acht, de Marine uit den toestand van verwaarloozing te helpen Tot standkoming van de Vlootwet acht de Minister volstrekt noodzakelijk. Samensmelting van de departemen ten Oorlog en Marine acht spr. niet gewenscht, vanwege de geheel onder scheiden eischen, die beide departe menten stellen. Uit den Haag werd 8 Dec. gemeld Bij den aanvang der Kamerzitting van hedenmiddag werd gestemd over de artikelen 32 en 33 der Begrooting van Binnenlandsche Zaken (resp. bur gerwachten en vrijwillige landstorm subsidies). Zij werden aangenomen met 58 tegen 18 stemmen. Voor stemde de rechterzijde en de liberalen De begrooting werd voorts goedge keurd met 74 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de communisten. De commissie van Juristen tot her ziening van de regelen van oorlogs recht vergaderde dadelijk na de ope ningszitting. Op voorstel van den Britschen af gevaardigde werd rechter Bassett Moo- re, afgevaardigde van de Ver. Staten van Noord-Amerika, tot president van de Commissie benoemd. Als secreta ris-generaal werd benoemd proi.r.-" cois, chef van de afdeeling Volken- .bondzaken aan het ministerie van Bui tenlandsche Zaken. Na eenig overleg te hebben gepleegd over de te volgen werkwijze werd de volgende zitting bepaald op Woens dag 13 Dec. om half 11 's ochtends. Naaml. Vennootschap UTRECHT Kromme Nieuwe Gracht 6 Telefoon 2738 - 3430 Directeur: N. JANSSEN. Commissarissen H. VAN ANDEL, de Bilt Mr. Dr. A. VAN DOORNINCK, Utrecht J. S. VAN DUREN, Soestdijk van de UTRECHT Kromme Nieuwe Gracht G Telefoon 2738 - 3430 Directeur: N. JANSSEN. Commissarissen H. VAN ANDEL, de Bilt. Mr. Dr. A. VAN DOORNINCK, Utrecht. J. S. VAN DUREN, Soestdijk. Burgelijke Stand. GEBORENJohanna Helena, d.v. W. v. d. Berg en G. Voskuyl Mech- tildis Helena Marie, d.v. A. P. W. Buys en M. C. A. v. Oostveen Louis Jo- hannes, z.v. R. Beek en G. H. Oranje boom Miranda, d.v. J. van 't Erve en M. Kok Elisabeth Theodora, d.v. J. H. Dorresteijn en A. v. d. Heuvel Johanna, d.v. E. Kamphorst en D. d. Hoef Johannes, z.v. A. W. Westerhoven en M. Ridder Johan nes Theodorus, z.v. J. Th. Pas en B. Middelaar Johannes Adrianus, z.v. E. G. Hilhorst en G. v. Dijk Cor- nelius Adrianus, z.v. J. Berg en J. M. Mols. ONDERTROUWD H. A. Burmeister en F. de Groot W. Spies en I. de Jong C. v. d. Hoofd en S. M. Mantel E. J. v. d. Flier en C. de Zoete. GETROUWD: Bessel van Zanten en Aaltje van de Pol. OVERLEDENAdriana Cornelia Maria Rademaker, oud 3 maanden. te over goede stemmen en vormde een mooi geheel. De sopranen waren van tot tijd wat ruw. Hier moet dus vooral gelet wor den op uitspraak en stemvorming, welke moeilijkheden onder de bekwa me leiding van hunnen Directeur zeer zeker te overwinnen zijn, zoodat het koor bij eventueele volgende gelegen heid natuurlijk door velen wordt te rugverwacht. De belangstellenden zullen zich de ze avond nog wel dankbaar herinne- rer Te ongeveer 10 uur was het con cert geëindigd. AFDEELING SOEST DER VRIJZ. DEMOCRATEN. Maandagavond j.1., belegde de af deeling Baarn en Omstreken van den Vr;z. Dem. Bond een Openbare Ver- gatlering in de Rembrandtzaal alhier. De vergadering werd geleid door den Heer J. van den Brink, Lid der Prov. Staten van Utrecht, terwijl als Spreker optrad de heer Berghuis uit Utrecht, met het Onderwerp Wat willen de Vrijz. Democraten? Na afloop der rede werd een Afd. Soest van den Vrijz. Dem. Bond op gericht. Als voorloopige bestuursleden wer den gekozen Mevrouw Droste-Wilmans en de Heeren Droste en Langelaar. Zoo spoedig mogelijk zal een reglement worden vastgesteld en een definitief bestuur worden gekozen. Op het politiebureau zijn op werk dagen tusschen voorm 910 uur terug te bekomen de volgende gevonden voorwerpen 1 Boodschappentasch. 1 Stormlantaarn. 1 pakje, inhoudende kledingstukken. 1 Carbidlantaarn. 1 R. K. Kerkboekje. KORFBAL. Clubnieuws „Helpt Elkander". Zondag 10 Dec., kwam 't Lyceum uit Baarn te gast bij H. E. II. 't Lyceum kwam met drie heeren. Echter geen nood. Aan 't lijntje ston den, een Korfballer van de „Engen- daalschool" en een Korfballer van „D. I. O." Deze werden gespraaid en waren bereid mee te spelen. «foen r.og cén H. E.er meespelen met 't Lyceum en het 12tal was com pleet. H. E. II was versterkt met eenige Dames en Heeren van H. E. I. Na de uitgooi is H. E. in de meerderheid. De aanval werkt vlug en goed en al gauw werden er schoten gelost. Maar 't Lyceum heeft meer succes en door Dameshanden nemen ze de leiding. Maar Jan du Saar zorgt voor de gelijk maker. Na 't vakverwisselen, is het weer 't eerst het Lyceum, dat een doelpunt maakt. Nooder maakt gelijk. Weer wis selen. Lyceum maakt 32. W. de Vries zorgt voor 33. Wisselen. Lyceum maakt 4—3. Polhout zorgt voor 4—4 Wisselen. Lyceum maakt 54. Nooder brengt de partij en weer op gelijken voet. Wisselen. Lyceum forceert 6—5. H. E. werkt hard om gelijk te maken. Het lukt echter niet en als de scheids rechter het einde fluit, heeft het Lyceum met 65 gewonnen. Nu luitjes, het is een aardige, goed gespeelde wed strijd geweest. Alleen jullie moet wat beter leeren doelen. Kansen genoeg, maar er gingen veel te veel schoten naast.... Eerste repetitie voor de feest avond, vanavond om 7 uur bij prof, de Vries, Ossendamweg. Degenen, die mee moeten spelen, worden vooraf gewaarschuwd. Voor morgen is Amersfoort II aan gevraagd. Vanwege de Vrijz. Dem. Bond zal op Maandag 18 Dec. a.s. des avonds half 8 uur, in Hotel „Huis ten Halve" te Soesterberg een openbare vergade ring worden gehouden. Als spr. zal optreden de Heer W. K. D. Lustig, lid |van de Provinciale Staten van Utrecht. Voor bijzonderhe den raadplege men de desbetreffende advertentie in dit blad. VESTIGING IN DE GEMEENTE SOEST VAN 6-12 DEC. M. Stitselaar, Burgem. Grothestraat 23, van Loenen a. d. Vecht J. P. Flach, met gezin, Verl. Postweg 20, van Haarlemmermeer C. v. d. Made, Veenh.straat 7, van Hilversum A. M. Ransdorp, Kerkpad 60, van Jutfaas J. A. J. M. Buys, met gezin, Soes- terengweg 56, van N. Amste' S. A. v. Romen, Kerpad N.Z. 17, van Hoogland G. Maassen, Nieuwstr. 35, van De Bilt M. Westerveld, Plasweg 8, van Willeskop R. Wil- lemse, Nieuwe Weg 42, van Bussum A. Dermont, met gezin, L. Bergstr. 29, van N.O.I. J. H. Schoemaker, Kolonieweg la, van Enschedé M. J. W. Hardonk, met gezin, Steenhof- str. 54a, van Amsterdam E. M. Pleyssen, van Maarenstr., van Maarsen G. G. Vogelaar, Vaardehoogtweg 4, van Vinkeveen J. G. Bijsterveld, Veenh.str. 74, van Eindhoven C. Plas, van Amsterdam H. J. Hubregtse Vliegkamp, van Amersfoort. VERTROKKEN PERSONEN UIT DE GEMEENTE SOEST VAN 5-12 DEC. A. v. d. Pol, naar Bussum, leAch- termeulenlaan W. Verwey, naar Den Helder C. Brouwer, naar Zeist, Korte Bergweg 52 J. C. van Houten, naar Amsterdam, Amstellaan 33Th. Albers, naar Amsterdam, v. Woustraat 149 J. M. Blom, met gezin, naar Driebergen, Boschstr. 73 C. Wou denberg, naar Baarn, Javalaan 14 G. Altena, naar Zeist (Den Dolder, Padua 140) G. M. C. S. Godart, naar Utrecht, Sted. Ziekenhuis. C. J. Godart, naar Utrecht, G. v. Solmstr. 19 W. BeJg, naar Dordrecht, Dubbel damsche Weg 146. Julianaplein. Plaatselijk Nieuws. Woensdagavond 8 uur gaf het Hil- versumsch gemengd koor „Zang en Vriendschap" onder leiding van den heer J. W. Balke eene openbare uit voering in de Rembrandtzaal alhier. De zaal was matig bezet, hetgeen zeer zeker is toe te schrijven aan het feit, dat Maandag a.s. de bekende Vlaam- schedichter-zanger„EmielHullebroeck" alhier zal optreden. Op de gebruikelijke wijze opende de Voorzitter van genoemd koor deze uitvoering en heette allen hartelijk wel kom. Het 9-tal nummers werd zeer goed gezongen, en vooral waren het de nummers „Avé Maria", „Jesu Dulcis Memoria" Salvé Regina, Ecce Quomo do Moritur, Lentezang (Fred. J. Roes ke) en „Bruidsvaart in Hardanger" (Halfdan Kjerulf), welke uitstekend werden verklankt en den palm der overwinning mochten wegdragen. De heer J. Blok van hier vergastte ons met zijn vioolkunst op eenige mooie nummers, begeleid door den heer Balke, orgel. Het orgel was voor menig gehoor we! wat zwaar, doch dit is zeer afhan kelijk g°weest van de plaats, waar men zich in de zaal bevond. Van 's heerei. Blok schitterend viool spel, daarbij op zeer verdienstelijke wijze geaccompagneerd door den heer Balke, orgel, is volop genoten. Het koor gat blijken, dat het heschik- Publicatie. VOOR HUISHOUD, INDUSTRIE EN CENTRALE VERWARMING. CONCUREERENDE PRIJZEN NEEMT PROEF Voor inrichtingen speciale prijzen BRANDSTOFFENHAN DEL NIEUWSTR. 14 TELEF. 103 Turfstrooisel per wagon en per baal Nutskolen per H. L. f 2.20 De Directeur van het Post- en Te legraafkantoor brengt het volgende ter algemeene kennis: a Op Zaterdag 23 Dec. is het kantoor voor alle diensten open als op de andere werkdagen, b Op Zondag 24 Dec. is de dienst ongewijzigd, c Op Maandag 25 Dec. (Ie Kerstdag) is de openstelling als op gewone Zondagen, d Op Dinsdag 26 Dec. (2e Kerkdag) is het kantoor opengesteld van 8-9 v.m. en van 1-3 n.m., tevens voor aangeteekende stukken, postwissels, quitantiën en postpakketten, e Op 25 en 26 Dec. heeft eene bus- lichting plaats des morgens te 5 uur 30 minuten en worden alle aange komen stukken besteld. Uitbetaling ouderdomsrente op 27 December. HINDERWET. B. en W. van Soest brengeA ter openbare kennis dat ter geme^/vese- cretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van B. van Boeijen, om vergunning tot oprichting van een me taaldraaierij met electromotor van 2 P. K. in zijn perceel aan de Birkstr. no. 5, kadastraal bekend in Sectie C no 837. Op Donderdag 28 Dec. a.s. des v.m. ten 10 uur, zal ten Gemeente huize gelegenheid bestaan om bezwa ren tegen de inwilliging van dit ver zoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende 3 dagen, vóór het bovengemelde tijdstip ter secretarie der gemeente kennis ne men van de terzake ingekomen schrift uren. Soest, 14 Dec. 1922. Burgem. en Weth. voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester J. Batenburg, De Beaufort. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders der gemeente Soest brengen ter openbare kennis dat bij vonnis van den Kanton rechter te Amersfoort van 8 November 1922 Gerritjan Ruttenberg, Veehouder, Beukenlaan 32 is veroordeeld tot f50 subs. 25 dagen hechtenisen Rijk Stalenhoef, Veehouder, Oude Grachtje 19 tot f30 subs. 40 dagen hechtenis, wegens het te Soest verkoopen van waren, welke ondeugdelijk van samen stelling zijn (melk, waaraan water is toegevoegd). Beide vonnissen zijn on herroepelijk. Soest; 13 December 1922. De Secretaris, De Burgemeester J. BATENBURG. DE BEAUFORT. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Soest brengen ter openbare kennis datblijkens schrijven van den Keuringsdienst van WAREN gebleken is, dat brood, hetwelk niet voldoet aan de eischen, aan Melkbrood gesteld toch herhaaldelijk als zoodanig en voor den zooveel hoogeren prijs van deze brood soort wordt verkocht en maken bekend, dat in het melkbrood moet zijn aan gebracht een merk, bestaande uit ten minste 4 c.M. hooge en voor den kooper duidelijk leesbare hoofletters M.B. en dat de koopers goed zullen doen brood, dat hun als melkbrood zal worden verkocht, te weigeren, in dien daarin zoodanig merk niet voor komt. Soest, 9 December 1922, De Secretaris, De Burgemeester, J. BATENBURG. DE BEAUFORT. aangifte van Mej. van L. door den Gem. Veldw. alhier, wegens diefstal van vruchtboomen, echter had ik die boomen alreeds ruim drie maanden geleden van de vorige eigenaar ge kocht. Aangezien het toen de tijd niet van verpoten was en het nu beter is, heb ik ze den 20e Nov. gerooid en weggehaald ook, daarom dat het huis den 23e Nov. verkocht zou worden en op dien datum gekocht werd door van L, alhier. Mej. van L. deed dienzelfde dag dat zij eigenaresse geworden was aangifte bij de Gem. Veldw. dat die vruchtboomen van haar gestolen wa ren, waarop hij ze in beslag ging ne men. Het is onbegrijpelijk dat Mej. v. L. aangifte deed van diefstal, terwijl toch de boomen weg waren voor zij het huis kocht. Mogelijk daarom dat ik geen groote afnemer van bachus ben, en niet tot haar beste klanten behoor en op die wijze wellicht niet erg in de smaak val bij haar. Nog onbegrijpelijker is het van de Gem. Veldw. dat hij zonder zich eerst op de hoogte te stellen, die boomen in beslag nam. Hij zou actiever ge handeld hebben er beslag op te leg gen na eerst onderzocht te hebben of er wel diefstal gepleegd was. Ik heb hierover geschreven naar den Heer Officier van Justitie te Utrecht en het gevolg was, dat de boomen werden teruggebracht en netjes weder bij mijn woning door hem zijn ge kuild. Is dit nu werk van een actieve Agent of kleermakerswerk? Wellicht zijn er koekebakkers die zooiets beter zouden begrijpen, daar bedoelde veld wachter zooveel opspraak in de Gem. gemaakt heeft, in verband met meer gevallen van ontactiesche handelwijze die toch zeker ook wel niet ongegrond zullen geweest zijn, en nog lang niet van de baan is. Ik zou haast zeggen en velen met mij, zoo iemand is on bruikbaar voor zijn ambt, en dat hij nog maar steeds gehandhaafd blijft door onzen Burgemeester, is toch ze ker voor menigeen een hoogst duiste re zaak. Wanneer den Burgemeester hem toch zoo gaarne wil behouden zou het dan niet beter zijn, dat zoo iemand in plaats van veldw., gemeen tewerkman werd, temeer daar de Gem. volop in dat werk zit. Hoe zoo iemand met twee biezen op zijn mouw loopt is voor velen een raadsel. Ik zal dit even ophelderen. Uit betrouwbare zij de vernam ik, toen hij eindelijk na herhaalde malen het diploma wist te veroveren is hij onmiddelijk naar de Burgemeester gestapt en een pressie uitgeoefend op hem om bevorderd te worden. Na veel moeite is hem dit gelukt. In welke gem. zou zoo iets plaats kunnen hebben? Ik vermoed van nergens. Zou de Burgem. soms bang voor dien actieven veldw. zijn. Het spreekwoord zegt niet te vergeefs „de een kan een koe stelen, .de ander mag niet over het hek zien." Tenslotte houd hij zijn hoofd nog meer achter over als hij ooit heeft gedaan en wij blijven met zoo'n prachtnummer nog maar steeds opgeschept, of zou hij denken met den Burgemeester achter mij maakt niemand mij wat! Het is te hopen, dat de Burgemeester zeer spoe dig een einde maakt aan deze wan toestand en doe ik nogmaals een be roep op vervanging van een ander Politieman. U, Mijnheer de Redacteur, dankzeggend voor de verleende plaats ruimte teeken ik P. MERTS. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Soesterberg 12 Dec. 1922. De actieve Gemeente Politie te Soesterberg. Geachte Redactie! Gaarne zag ik onderstaande regelen opgenomen in uw veelgelezen blad. Den 23e Nov. werd ik verbaliseerd op LEES DE ADVERTENTIE P. C. W. FOEKEN, Manufacturen, Van Weedestraat 34. Fietsers licht op. 17 Dec. 18 19 20 21 16 17 18 19 20 21—22 22—23 4 19 n.m. 7 33 v.m. 4 19 7.34 4 19 7.34 4.19 7.34 4.19 7.35 4.20 7.36 4 21 7.37 ZONDAG 17 DEC. IS AANWEZIG

De Soester | 1922 | | pagina 1