R. H. HESP HELDER WASCHGOEDÜ Wonifigbureauvan P. Man en H. J. v. Buirsei 1. J. Heins, Middiiwijkslf. 18, Telef. 141. BIJVOEGSEL Stoom wasscherii Turfstrooisiil grof en fijn. VAN ZANTEN-BATENBUR6 J. DEKKER Gzn. Firma Gebrs Staal, Meubelmakerij - Stoffeerderij Instituut voor Physische Therapie. VOETKLACHTEN Wij leveren U steeds het beste ..Soestdijk". HOOGACHTEND, Stoom wasscherij „SOESTDIJK" s Ie Drogisterij Groarse Kruis" O. F. VOIGT BURGEMEESTER GROTHESTRAAT 28 - - SOESTDIJK De tijd van Levertraan is daar Kunstmeststoffen in alfesoor- ten en Veevoeder-ariikelen. VRAAGT PRIJSCOURANT. 21 Winkels - 140 Depots BEHOORENDE BIJ „DE SOESTER" VAM ZATERDAG 23 DECEMBER '22, UiTGAVE G. VAN DEN BOVEN- KAMP, SOESTDIJK Ingezonden (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) OPENB. KERSTSAMENKOMST Maandag 1ste Kerstdag ten 2 ure zal van wege de Ned. Herv. Gem een samenkomst gehouden worden in de Rembrandtzaal. mede in verband met de oprichting van een 2e Zon dagsschool in de openbare school aan de Beetzlaan. die aan zal vangen Zon dag 7 Jan. en iederen Zondag gehou den zal worden van half een tot half twee. voor kinderen van 't Hart en omgeving. Enkele dames zullen kerstliederen zingen en Kerstverhalen vertellen enz. De Rembrandtzaal zal meer dan vol worden. Die zich dus van een goede plaats wil verzekeren, kan er een be spreken a 25 ct. of voor een geheel gezin a f 1.— bij van Lume Rem brand tlaan 15. Tevens bieden wij de kindervrien den onzer gemeente gelegenheid ons practisch te helpen, wij hebben voor de kinderen nog geen versnaperingen. Die ons dus helpen wil, stelle ons even voor den aanvang, een zakje met van alles wat kinderen graag lusten ter hand, en wanneer gij dan de van blijdschap stralende kindergezichten ziet, zijt gij meteen dubbel beloond. Be denk dat Kerstfeest het kinderfeest bij uitnemendheid is. Alle ouders met hun groote en kleine kinderen worden ver wacht, de toegang is gratis. v. L. SOESTER PRAATJES. Hoewel tot mijn spijt reeds een paar weken mijne Soester Praatjes door plaatsgebrek niet konden worden opge nomen en daardoor reeds een andere inzender mij voor is geweest te schrij ven over het adres wat het Bestuur der Middenstandsvereeniging „Soest' kort geleden heeft gezonden aan ons Gemeentebestuur, meen ik toch ook nog 't mijne daarover te moeten zeg gen, speciaal wat betreft de volgende tusschen aanhalingsteekens geplaatste regelen, die in dat adres voorkomen. „Het is ons bekend, dat door som migen wordt aangedrongen op eene verbinding met Amersfoort, doch wij kunnen niet nalaten er Uwe aandacht op te vestigen dat, behalve eene ver binding met misschien enkele treinen, het lokken van inwoners naar eene nabijgelegen stad, niet is in 't belang van den plaatselijken handeldrijvenden Middenstand Mij wil het voorkomen dat deze uiting van bovengenoemd Bestuur te ver gaat en indruischt tegen de indivi- dueele belangen der inwoners. Het Bestuur vraagt toch onder be dekte termen hiermede of het Gemeente- bestüur wil medewerken den Soeste- naren de gelegenheid te onthouden om door eene rechtstreeksche verbinding in korten tijd naar Amersfoort te kun nen komen, iets, waarnaar velen reeds lang tevergeefs hebben uitgezien, omdat men dikwerf genoodzaakt is naar eene stad te gaan waar hier lang niet alles te verkrijgen is en vele branches hier niet vertegenwoordigd zijn. Om maar eenige te noemen Heeren- en Dames Confectie-Kleeding Magazijnen, Heeren- en Dameshoeden, Parapluies, Bontwerken. Heeren en Damesstoffen, Piano's en Orgels, Lederwaren, Riet werk enz. En voor de noodzakelijke levensbehoeften die hier wel te ver krijgen zijn zullen de Soestenaren zeker niet een reisje naar Amersfoort maken, wanneer de handeldrijvende Midden standers hier hunne verkoopprijzen in verhouding tot kwaliteit concurree- rend stellen aan die hunne collega's in omliggende steden als Amersfoort en Utrecht wat toch ondanks alle reclame en onderlinge concurentie niet altijd 't geval schijnt te zijn, zelfs niet bij de noodzakelijkste levensbehoeften want waarom is er in Soest anders eene Coöperatieve Inkoopvereeniging opge richt waarvan het Ledenaantal steeds nog toeneemt En toch kan het als men bedenkt, dat de winkeliers in de steden en vooral de groote Magazijn houders door huur, belasting, inrichting en exploitatie op enorme lasten zitten en zij daarmede met het vaststellen hunner prijzen terdege rekening moeten houden. Onwillekeurig vraagt men zich wel eens af waarom gaan vele dorpe lingen dan toch naar de stad om daar hunne inkoopen te doen, daar moet toch zeker een groot belang voor hen in gelegen zijn En zoo is 't niet alleen hier maar zoo is t overal in ons land en zoo is 't altijd geweest. De dorpe lingen hebben nu eenmaal een soort behoefte om op gezette tijden vooral bij weekmarkten naar de steden te trekken en 't noodige mede te brengen. In Drente, Gelderland en Brabant waar de verkeersverbindingen en middelen niet zoo talrijk zijn, hebben de buiten- menschen die er geen eigen vervoer middel op nahouden er dikwijls uren loopens voor over om op marktdagen naar de stad te gaan en daar te koo- pen. En daarom vrees ik, dat het Be stuurder Middenstandsvereeniging geen succes zal hebben met hare eenigszins immoreele poging om den Soestenaren eene rechtstreeksche tramverbinding met Amersfoort te onthouden. Maar er is nog iets waarom ik tegen bovengenoemd adres moet opkomen. Nu zijn de families in Soest wier kinderen een H. B. School of Gymna sium moeten bezoeken gedwongen die kinderen per spoor naar Utrecht te zenden omdat dit eene rechstreek- sche verbinding en de goedkoopste route is. Toch is en blijft het voorde betrokken ouders eene kostbare ge schiedenis. Hoeveel minder duur zou t voor die ouders niet zijn en hoeveel gemakkelijker voor de kinderen zelf als ze per Autotram of Omnibus naar Amersfoort konden gaan om daar de inrichtingen van Middelbaar en Gym nasiaal Onderwijs te bezoeken Met al deze kwesties heeft het Be stuur der Middenstandsvereeniging schijnbaar geen rekening gehouden en daarom zullen ongetwijfeld velen met mij hopen dat het Collega van B. en Wzich door bovengenoemd adres niet zal laten beïnvloeden om eventueel eene verbinding met Amersfoort hoe ook, van de baan te schuiven en daar mede velen in hunne verwachting teleur te stellen. Ik vertrouw dat er ook heeren Raads leden zullen zijn die zich met mijne zienswijze over dit adres kunnen ver eenigen. Kort geleden werd ik attent gemaakt op het gemis van een Wachthuisje voor de tram aan den Viersprong, Bij regen achtig en koud weer is het daar, in 't bijzonder voor bejaarde menschen niet te doen om in de openlucht op den tram te wachten. En waar de tram eindelijk gelukkig eene groote verbete ring heeft ondergaan en ons Gemeente bestuur daarmede velen een grooten dienst heeft bewezen, zullen we nu ook maar vertrouwen dat ons Gemeente bestuur spoedig mag besluiten tot den bouw van een eenvoudig tochtvrij wachtlokaaltje aan den Viersprong over te gaan met 't oog op het gure jaar getijde waarin we thans verkeeren. Zooals ik reeds zeide, de tram is veel verbeterd, aanmerkelijk korter duur der reis en billijker tarief. Laat ons hopen dat de resultaten van het bedrijf nu ook aanmerkelijk beter mogen worden ondanks de groote mailaise. Voor één ding ben ik bang dat de Ford-Auto als tractor niet aan de verwachtingen zal voldoen. In wetenschappelijk technische kringen toch staan de Ford-Fabrikaten wat hunne soliditeit betreft niet bijzonder hoog aangeschreven omdat zij als massa-artikel worden gebouwd en daar door goedkoop zijn. De tijd zal dus moeten leeren of op den duur hare deugdelijkheid als trek kracht aan de gestelde eischen voldoet, want is dit niet het geval, dan zou goedkoop wel eens duurkoop kunnen worden. Een dezer dagen liep ik bij donker weer de Spoorstraat op. 't Viel mij op, dat deze straat waaraan toch vele villa's zijn gelegen zoo slecht verlicht is. Vanaf de Rembrandtlaan tot even voorbij Oranjehof twee zegge twee lantaarns op een onderlinge afstand van naar ik schat 250 M. Is 't wonder dat bij eene duisternis als toen de nummers der huizen totaal niet en de toegangshekken zeer moeielijk te vin den zijn en dat dit gedeelte van de Spoorstraat voor slechtziende menschen beslist gevaarlijk is afgescheiden nog van het gevaar voor aanrandingen, waarvan wij hier in Soest gelukkig nog al verschoond blijven. Een of twee lantaarns er tusschen in en de weg is goed verlicht en veilig, wat tegen de geringe kosten wel zal opwegen. Ook de verlichting van de Rem brandtlaan vanaf No. tot aan de Talmalaan laat veel te wenschen over en kan ook met het plaatsen van één lantaarn veel verbeterd worden. Ik vertrouw dat onze Gemeente- Autoriteiten er nota van zullen nemen, W. REINDERS. EEN TEGENSTELLING, Bij het Station in onze gemeente is een berg- en bewaarplaats voor goederen gebouwd Bouw- en materiaal prima. De zware muren dragen slechts een licht dak gevaar dat het dak ooit zal instorten, waardoor de mooie pannen braken, is er niet. Vermoedelijk berust de samenstelling van muren, kap enz. op ambtelijke voorschriften. Er zijn nu eenmaal veel dwaze ambtelijke voor schriften die stipt opgevolgd moeten worden. In ieder geval, is er een ge bouwtje verrezen, dat de eeuwen kan weerstaan. De verkregen ruimte is wel gering, staat niet in verhouding tot den zwaren bouw, maar wanneer spoe dig blijkt, dat door de wassende be volking het getal goederen, voor ver zending of ontvangst toeneemt kan wederom gebouwd worden. Het rijk draagt immers bij in het tekort op de exploitatie 't Is altijd aangenaam iets achter de hand te hebben. De overkapping van het perron is doorgetrokken over de geheele breedte van het nieuwe bouwsel. Keurig en solide, dik aan verf, mooi van lijn. Thans is er geen gevaar meer dat pakken, kisten enz. nog door één droppel regen bespat kunnen worden Heel zorgzaam. Aan den Nieuwen Weg heeft de voorzienigheid der spoorwegdirectie indertijd een halte doen ontstaan. Van de dertig treinen die per dag, vice- versa, die halte passeeren, stoppen er zeventien, een bewijs waarschijnlijk, dat vele reizigers in dat gedeelte van Soest wonen of er voor zaken moeten zijn. Trouwens, Soest breidt zich aan die zijde sterk uit en vele Kilometers keurig aangelegde, wegen wachten nog slechts op der bouwers ondernemingsgeest en durf in afwachting waarvan gras en onkruid trachten 's menschen werk weer ongedaan te maken. Als de Di rectie der Spoorwegmaatschappij die bijzonderheden wist, liet zij alle treinen aan genoemde halte stoppen. Voor een goede aansluiting te Baarn en Utrecht behoeft zij immers niet te zorgen. De halte Nieuwe Weg kenmerkt zich door een hek waardoor men be hoed wordt voor een val, verder door kiezel, regeD en wind. De wachtende reizigers daar en dat zijn er, vooral des morgens, velen missen de voor zorgen die de Spoorwegdirectie voor vaten en kisten, thans weer door het gebouwtje met de dikke muren en over kapping, heeft genomen. Er is al eens een verzoekschrift tot de Directie gericht om aan die halte een eenvoudige schuilplaats te plaatsen maar het gebouw der directie is groot, een verzoekschrift is klein en het pu bliek is geduldig. Wellicht als de ge meenteraad er zich mede bemoeide, zou er spoedig een schuilplaats staan. Waar de sympathie der Spoorwegdirectie meer uitgaat tot pakken en kisten is het te verwachten, dat 's Raads sym pathie uitgaat naar de inwoners die tevens kiezer zijn wat met een pak en een kist, tot heden, nog niet het geval Aan de geachte Redactie dank voor de verleende gastvrijheid. d. K. Nederl. Bond tot Bescherm, van Zuigelingen. Dit jaar hield bovengen. Bond zijne Algem. Ledenvergadering te Arnhem op 22 April. Er was een zeer bevredigende opkomst. Na eene voor den Bond bemoedi gende gestemde openingsrede door Prof. Dr. Kouwer, sprak Prof. van Leeuwen uit Utrecht over bescherming van Zui gelingen tegen syphilis. De aangrijpende lichtbeelden, van vreeselijke weefselverwoesting en vooral van de door symphilis besmette lich amelijk en geestelijk verminkte kinderen, slachtoffers van deze ellendige, sluipende ziekte, moeten wel diep ingewerkt heb ben op het verantwoordigingsgevoel der aanwezigen, en hen aansporen om mede te werken om de bestrijding dezer ziekte mogelijk te maken. Een verplicht onderzoek voor het aangaan van een huwelijk is helaas nog niet genoeg tot het volk doorgedrongen, vooral omdat in de meeste gevallen deze ziekte is te genezen. Over de bescherming v. h. te vroeg geboren kind sprak Dr. Plantinga uit Den Haag. Bij zijne geboorte vooral, zeide Dr. P. is het voor het kind van onbereken baar belang, dat het niet te veel af koelt, Te sterke afkoeling kan het een knak geven dien het kind niet licht te boven komt. En niet alleen het te vroeggeborene maar ook voor het op tijd geborene kind kan te sterke afkoeling tot veler lei ziekten aanleiding geven. Door lichtbeelden en grafische voor stellingen werd aangetoond, dat het een verkeerd begrip is om een te vroeggeboren kind te kwalificeeren als zijne voor zijn verdere leven van een minder krachtig lichaamsgestel dan een op tijd geb. kind het tegendeel is dik wijls waar. De verpleging van het te vroeg ge boren kind in de couveuse wordt niet meer zooveel toegepasteen vertrek op temperatuur gebracht blijkt beter te voldoen. Dikwijls is het onmogelijk om door warmte toevoer alleen de lichaams temperatuur van het kind in voldoen de mate te doen stijgen. Het is dan van belang het hoofdje voor afkoeling te behoeden. Men laat slechts een smalle gleuf in den hoofddoek voor de vrije ademhaling. (De ouden met hun mutsjes en zachte bedjes, die om de flanken van de kinderen sluiten en nog meer van die dingen, waren dus nog niet zoo dom). Maar zoowel als het kind door te lage temperatuur ernstig geschaad kan wor den, zoowel kan een te hooge tempe ratuur het ook gevaarlijk ziek maken. Het teere Kinderlichaampje is heei gevoelig voor warmte en koude. Bij te hooge temperatuur wordt het te vroeg geboren rood uitziende kind nog rooder en als het dan begint te zweeten dan is de lichaamswarmte bo ven het normale gestegen. Vele onge steldheden, ook darmstoornissen bleken op groffe temperatuurfouten te berusten. Daalde de lichaamstemperatuur niet lager dan tot 32 a 331/2 0 C. dan was het sterftecijfer toch nog 90 pCt. De lichaamstemperatuur van den zuigeling moet niet onder 36 graden C. dalen en niet boven 37 graden C. uitkomen. De moeder van het afgekoelde kind of haar helpster heeft er voor te zor gen, dat het kind met wieg en al ge plaatst wordt in een goed verwarmd vertrek, en waarin zoo min mogelijk wordt in- en uitgeloopen (vriendelijke belangstelling van goedgezinde buren heeft reeds menig kind het leven ge kost). Het spreekt van zelf dat men de goedgesloten kruiken met warm water niet vergeet. Dr. v. d. Kasteele ook Kinderarts te Den Haag liet ook door lichtbeelden het jammerlijke beeld van de tubercu lose zien. De stumpertjes met hun dikke, harde buikjes en blauwgrijze gezichtjes. De slappe, lustelooze tuber culose Moeder, de hoestende oude Grootjes dit alles en nog veel meer schreeuwt om voorlichting in verband met Zuigelingen bescherming. Bij dit alles zou men haast wan hopend uitroepener is geen ander, dan zoo spoedig mogelijk de jeugd te doordringen van al deze mensche- lijke ellende, hoe barbaarsch dit ook zij, om hierdoor te krijgen een bezielen de macht die een dam vormt tegen het verder doorvreten van het kwaad. Want als men de simpele manier in aanmerking neemt waarop de kinderen en natuurlijk iedereen dagelijks besmet kunnen worden, dan kunnen wij de t.b.c.-bestrijders niet genoeg danken, dat ze door lighallen de infectiebron nen tenminste tijdelijk uit de omgeving halen. De t.b.c.-lijder is niet gevaarlijk als hijzelf maar ziekteinzicht heeft. Dr. v. d. Kasteele legde dan ook den nadruk op ruime, zindelijke wonin gen als een der voornaamste factoren bij bestrijding der tuberculose. Op een vraag van een der aanwe zige Vrouwen of de tuberculose Moe der haar Kind zoogen mag bleek Dr. v. d. K. de voorkeur te geven dat het Kind met de afgetapte melk v, d. Moeder in een ander vertrek gevoed wordt. Uitvoeriger en beter, dan ik alles weergeven kan uit deze drie belangrijke voordrachten, leze men 't Nederl. Tijdschr. voor geneesk. jaarg. 1922, no. 14 of de pas verschenen brochure v. d. Bond. E. W. DIERENBESCHERMING. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U om opname van het volgende: Door den Intern. Bond der Christel. Kerken tot bescherm, van Dieren en tot bestrijd, der Divisectie, Afd Ned. (secr. J. Jolles, Nieuwe Gracht 92, Haarlem, is een brochure uitgegeven, getiteld „Christendom en Dierenbe scherming", waarvan'6000 exemplaren worden verspreid. Het leidende begin sel waarvan die bond uitgaat is „de liefde tot God en de eerbied voor al het geschapene." „De rechtvaardige kent het leven zijner beesten; maar de barmhartighe den der goddeloozen zijn wreed." Spreu ken XII :10. Verblijdend mag het heeten, dat de Kerken haar roeping in dit opzicht gaan begrijpen en willen medewerken aan zaken als de onderhavige. De brochure zegt terecht: „Niet om dat de menschen zoo slecht zijn, zijn ze zoo wreed, maar omdat ze zoo wei nig nadenken bij en over hetgeen ze doen. Moge daarom ook dit geschrift er toe meewerken dat men zijn wreedheid gaat inzien. Dat komt beide ten [goe de: den mensch en het dier. Want wie zondigt tegen zijn medeschepsel, zon digt tevens tegen zich zelf." Ook de R.-K. Kerk weet van het medelijden met dieren. Men leze o. a. over den H. Franciscus van Sales en den H. Ausulmus. Wie wordt niet ge troffen door de geschiedenis van den H. Franciscus van Assisi, zijn teeder- heid voor de dieren, die hij zijn broe ders noemde? In „De Eembode" van 28 Dec. 1915 vonden wij o.a. deze mededeeling: „Vriendelijkheid van Z. H. Paus Pius X voor de dieren. In ons num mer van 2 Juli 1.1. plaatsten wij een bericht over de sympathie van Z. H. Paus Benedictus met het streven der vereenigingen tot bescherming van dieren. Dit bracht in herinnering hoe ook Z. H. PauS Pius X daaraan zijn goed keuring hechtte. Het te Londen verschijnende blad „The Tablet" van 28 Juli 1906 ver meldde daaromtrent b.v. in een par ticuliere correspondentie uit Rome „Het heeft den Heiligen Vader deze week behaagd welgevallen in ontvangst te nemen twee boeken „Les Saints et les animaux" (De Heiligen en de die ren), en L' Eglise et la pitié envers les animaux (De Kerk en het medelij den met de dieren). Zooals van zelf- spreekt, had Z. H. geen tijd zonder meer deze boeken door te lezen. Hij vernam evenwel dat deze boeken wor den aangeboden om aan te toonenj hoe verheven vele Heiligen zijn ge weest door hun zachtheid en vriende lijkheid jegens de dieren en hoe de Kerk, zooals duidelijk is bewezen, zich altijd in denzelfden zin heeft uitgespro ken. De Paus stemde van harte hier mede in en zond zijn hartelijken zegen aan de Markiezin van Ramburcs, een vrome dochter der Kerk, die het boek ,,L' Eglise et la pitié envers les ani maux" samenstelde. Zijn Heiligheid plaatste een eigen handig geschreven zegenwensch op zijn fotografie, gericht aan alle die mede werken om misbruik en van wreed heid jegens dieren, de stomme diena ren ons door God gegeven, tegen te gaan." Indien ooit dan is 't thans de tijd dat geestelijken, onderwijzers, opvoe ders en allen die 't wel meenen met waarachtige beschaving en veredeling der menschheid, enz. gelet op de ern stige symptomen van verval in gees telijke en zedelijke zaken, mede te wer ken aan het tegengaan van wreedheid aan verzachting van het gemoed en daardoor aan het plaatsen van den wensch op een hooger standpunt in de behandeling der dieren. Tot besluit diene nog het volgende: Het Maandblad van de Ned. Ver. tot berscherm. v. Dieren (Red. en Admin. Prinses Mariestr. 40 's Gravenhage) van Juli 1.1. bericht o.a. Gezaghebbende Steun. In een der jongste publicatie v. d. Afd. Ned. van den z. g. „Kerkenbond" wijden niemand minder dan jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman en minis ter De Visser artikelen aan den plicht van den Christen tot bescherming van het weerlooze, veelal gefolterde dier. Dr Lhoman schrijft: „Wanneer de Overheid die over de menschen regeert haar plicht om te re gelen niet naar behooren uitoefent, wordt zij door de belanghebbenden aangevallen; doet zij het wél, dan oogst zij althans van een deel der |menschen lof. Maar tegenover haar als overheid der dierenwereld staat het stomme dier machteloos. Het kan noch |prijzen, noch zich verweren. Het kan slechts lijden totdat het afgefolterd sterft, „Treffend is het, dat in de Ameri- kaansche en in de Engelsche Kerken waar men hier te lande de kerken zich ook met de vraagstukken van den dag bezighouden, onze verplichtingen tegenover de dierenwereld met ernst worden behandeld. Zou dat ook voor onze kerken, niet navolgenswaardig zijn?" En minister De Visser: Wie het dier beschermt, beschermt den mensch tegen zich zelf. „Daarom doet de Vereen, tot die renbescherming menschelijk werk van de hoogste orde en verdient zij steun van ieder, die vooruitgang wil in den waren zin des woords." Onder dankbetuiging voor de wel willende opname, Uw. dw, J. J. DE KOEIJER. Arbeidsbeurs. Aanbieding werkzoekenden: 9 Opperlieden. 16 Losse arbeiders. 12 Metselaars. 1 Timmerlieden. 7 Grondarbeiders. 4 Schilders. 2 Kantoorbedienden. 1 Chauffeur-Mecanicien. 1 Huisbewaarder 1 Slagersknecht. 6 Land- en Tuinarbeiders. 1 Administrateur. 1 Leerling-Machinist. Billijke prijzen - Goede behandeling Bestelhuis te SOEST bij O. VAN ESCH, Burgem. Qrothestraat 51 HALEN EN BEZORGEN TE SOESTERBERG ELKEN MAANDAG Beleefd aanbevelend K. Kraai jen hof, Heuveloordstr. 5 Baarn Baarn Telefoon 177 Nieuw Baamstraat. Techn. Dir. JACQ DEKKER. Spreekuur: DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG van ll/2-2l/2 uur. Behandeling van Spier- en Zenuwpijnen, Rheumatiek, Bleekzucht, Engelsche ziekte bij kinderen, Asthma en Chron-Bronchitis. Pijnlijke, Zwakke- en Platvoeten. Vieeschhouwerij en Varkensslachterij TEGEN UITERST CONCUREERENDE PRIJZEN. Beleefd aanbevelend Geeft U thans Uw te koop zijnde VILLA'S en LANDHUIZEN, BOUW TERREINEN, en ook Uw te huur zijnde Villa's en Optrekjes op aan het STEENHOFSTRAAT 5, BIJ 'T STATION SOESTDIJK. ASSURANTIES - VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN Voor Uw gewaardeerde opdrachten, alsmede voor het geven van prijsopgave, beleefd aanbevelend :<5 in ruime mate verkrijgbaar in flesschen en per maat. Maakt toto's voor alle doeleinden, Ie- ""SSggST" Rijks-depót vert en repareert alle soorten Brillen. C-)"v00r postzegels Steeds voerhanden tegen scherp concureerende prijzen. Het Bouw- en Woning-Bureau VAN WEEDESTRAAT 26, Telefoon 16. Belast zich met het maken van Bouwplannen, Bestekken, Begrootingen, Bouwkundig adviezen, Aanvrage Bouwver gunning, Premiebouw en Hinderwet tegen billijke tarieven. Tevens koopen, Verkoopen, Verhuren en Taxatiën van vaste goederen, Sluit, Verzekeringen enz. BRINKSTRAAT 24-26 - BAARN - OPGERICHT 1875 TELEF. 94 RUM, ARAC en C1TROENPUNCH, BISSCHOPWIJN en BISSCHOP ESSENCE, SLEMPSIROOP. WIJNEN Wed. H. RHADER EN ZOON TE AMSTERDAM. CHAMPAGNE WIJNEN: MOET EN CHANDON: CARTE BLANCHE (DOUX) CARTE BLANCHE (DEMI SEC) WITHE STAR (SEC) POMMERY EN GRENO: AMERICAN FLAG (SEC) VEUVE A, DEVAUX EPERNAY CUVÈE SPECIALE per fl. 3 50 GOLDEN GU1NEA: SPARKLING MUSCATEL. Prijzen als overal Kwaliteit eenig. P. «I. A. CHRISPIJN's Wijnhandel, A dam Pedoc Fransche roode wijnf 1,20 per flesch Mortwijn Madera Sherry 1,40 Kinawijn f 1,60 Malagewijn1.40 Samos Muscaat Thera Rouga (bloedwijn) 1,25 Bessenwijn Bisschopwijn Meiwijn Appelwijn 0.70 Sinaasappel, Ananas, Grenadine en Citroen Lim. Siroop per 1/a fl. 0.61 Verkrijgbaar in de Depots N. WESTBROEK, Scherpenzeel. N. DE HEER, Soest. C.J. DESSING.vh. Schothorst, Soestdijk. G. OVEREEM, Den Dolder. J.a. KLOOSTER, Soesterb.str. 10a, Soest. W. DRENTH, Baarn. Heuvelweg B, Soestdijk Ledikanten, Bedden, Matrassen, Complete Meubileering van Huizen, Villa's en Kantoren, Linoleum, Karpetten, Matten, Gordijnen. Prijsopgaaf zondar eenige verbinding

De Soester | 1922 | | pagina 5