Soes ter Courant voor Soest en Omgeving Nienws- en Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. La Porie Üo. D. F. Volgt KINDERWAGENS DEN BERG &Co. Crediet- en Effectenbank Julianaplein SOEST Effecten Coupons Crecfieflen Lokefkluis No. 11 Elfde Jaargang Oplaag 1750 Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur DE Zaterdag 17 Maart 1823 ADVERTENTIEN Van 1—5 regels 75 ct. Elke regel meer 15 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. Uitgever G. v. d. BOVENKAMP Soestdijk F. C. Kuyperstraat 3 en 5 TELEFOON No. 117 - Soestdijk Wij ontvingen de NIEUWSTE MODELLEN uit de Koninklijke Kinderwagenfabriek te te Tilburg, waarvan wij voor onze gemeente ALLEEN-VERKOOPERS zijn Bezoekt ons Magazijn Aanbevelend S. A. OLIJVE Vraagt prijs Buitenland. OVERZICHT. In het Roergebied wordt de verhou ding tusschen Franschen en Duitschers er niet beter op. Zooals te voorzien was. Telkens komen ernstige en bloedige incidenten voor. Zooals nu weer Buer, waar twee Fransche officieren zijn doodgeschoten. Natuurlijk nemen de Franschen weer strenge repressaille maatregelen. Poincaré is deze week naar Brussel geweest om met de ministers Theunis en Jaspar te confereeren. Onder de besluiten, welke door de Fransch-Belgische conferentie zijn ge nomen, is die in zake de uitvoerver gunningen voor Engeland en de neutrale landen van belang. Sedert de Franschen en Belgen zich in het Roergebied be vinden, is bepaald, dat geen enkele zending het Roergebied mag verlaten zonder dat door den verkooper, d.i. door de Duitsche fabrikanten en hande laars, daarvoor aan de bezettingsautori teiten een een uitvoervergunning is aan gevraagd. Sedert deze maatregel werd genomen, werd door Berlijn een verordening uit gevaardigd, welke het den Duitschers verbood, de betreffende vergunning aan te vragen. Het gevolg hiervan was dat deloopende handelsovereenkomsten niet werden uitgevoerd. De Fransche en Belgische regeeringen hebben nu, zooals reeds in hoofdzaak gemeld besloten, dat, voor zoover het handelscontracten betreft, welke reeds gesloten waren op het oogenblik, dat het stelsel der uitvoervergunningen werd ingevoerd, de vergunning mag worden aangevraagd door den kooper. Deze maatregel is genomen in het belang der handeldrijvenden van alle andere landen dan Frankrijk en België, die reeds bestellingen in het Roergebied in opdracht hadden gegeven. De Fransche en Belgische regeeringen hebben te Brussel, op verzoek van België, plechtig verklaard, dat zij te zijner tijd het Roergebied en de korte lings bezette gebieden op den rechter Rijn-over weer zullen ontruimen. Zij koesteren geen enkele nevengedachte omtrent annexatie maar zullen, zoo commenteert Havas de verklaring, hun pand alleen opgeven wanneer Duitsch- iand betaalt, geheel volgens het recept, door Bismarck in 1870 uitgeschreven. D. w. z. geleidelijke ontruiming, naar mate er betaald wordt. Misschien is dat in antwoord op eene rede van Lloyd George, waarin deze Poincaré er van verdenkt, dat hij door het Roergebied te bezetten één groote trust van steenkool en ijzererts in handen wil hebben. De Miinchensche correspondent van de „Frankfurter Zeitung" verneemt het volgende omtrent een samenzwering ter omverwerping van den Beierschen staats vorm: Eind Februari werd te officieeier plaatse bekend, dat een aantal persoon lijkheden, die buiten de politieke partijen stonden, besloten hadden binnen zeer korten tijd een gewelddadige verande ring van den Beierschen staatsvorm tot stand te brengen. Tot dusver zijn 15 personen gearresteerd. Zeven van hen zijn naar de rechtbank verwezen, terwijl de anderen na het onderzoek op vrije voeten zijn gesteld. De leiders van het complot zijn prof. Georg Fuchs en de kapelmeester Machhaus, beiden te Miinchen woonachtig. In Engeland en Schotland zijn deze week verscheidene lersche rebellen hechtenis genomen. Het hoofdkwartier van het leger van den Ierschen Vrijstaat te Dublin heeft de volledige lijst ge publiceerd van de Ieren, die in Engeland en Schotland zijn gearresteerd en naar Dublin werden overgebracht. Het blijkt, dat het 110 personen zijn, waaronder 19 vrouwen. Toen deze aangelegenheid hedenavond in het Lagerhuis ter sprake kwam, deed de minister van Binnenlandsche Zaken mededeeling van den inhoud van ver schillende documenten, waaruit blijkt, dat de gearresteerden niet alleen samen spanden tegen den Ierschen Vrijstaat, doch ook tegen de openbare veiligheid in Engeland. In een der onderschepte brieven van den leider der geheime organisatie in Groot-Brittannië aan een rebellenleider in Ierland wordt gezegd „Wij overwegen het openen van actieve vijandelijkheden in Engeland, hetgeen zou beteekenen, dat overal verwoestingen zouden worden aangericht". Uit een gedetailleerd overzicht van de antwoordnota der regeering van Angora, dat te Parijs is ontvangen, blijkt, dat betreffende talrijke bepalingen van het ontwerp-verdrag wijzigingen worden voorgesteld, welke belangrijke verande ringen in het ontwerp noodzakelijk zouden maken. De geallieerden zullen over deze aan gelegenheid onderling beraadslagen, ver moedelijk te, Londen. De „Matin" verneemt uit Constanti- nopel, dat de komende conferentie in zake het Nabije Oosten te Parijs bijeen zal komen onder voorzitterschap van Poincaré. Binnenland. OVERZICHT. Van vele zijden worden aan de Tweede Kamer adressen gericht, om de wet op tijdelijk verbod van invoer van schoenen te verwerpen. Het bestuur van de Neder- landsche Vereeniging van Katoenspinners en Spinners-Wevers heeft zich tot de Tweede Kamer gewend met het verzoek haar goedkeuring te onthouden aan het door den Minister van Arbeid inge diende ontwerp tot tijdelijke beperking van den invoer van schoenwerk. Adres sante grondt dit verzoek op de over weging, dat het in werking treden van een dergelijke regeling niet bevorderlijk zou zijn voor het algemeen belang, doch dat integendeel het algemeen belang in meer dan één opzicht daardoor ernstig zou worden geschaad. In de eerste plaats merkt zij op, dat totstandkoming van een regeling als de onderhavige een zeer besliste en bewuste afwijking is van het vrijhandels-beginsel onzer handelspolitiek. De bedoeling en het gevolg van een maatregel als de hier voorgestelde is bescherming van de Nederlandsche schoenfabricage. De wet gever zou door daartoe over te gaan den eersten stap zetten op het hellend vlak, waarbij hij van de eene bescher ming naar de andere zou afglijden. Reeds thans wordt ook uit andere nijverheids- kringen aandrang op de regeering uit geoefend, ten einde ook zoodanige be scherming deelachtig te worden, en het zal voor de regeering moeilijk zijn dien aandrang, te weerstaan, indien zij ten aanzien van de schoenfabricage daaraan heeft toegegeven. Wanneer aan ver schillende takken van nijverheid zoo danige bescherming geboden wordt, dan zal op de prijsstijging van schoenwerk de prijsstijging van de overige be schermde fabrikaten volgen en daarmede zal de bestrijding van de duurte, welke naar het inzicht van alle economisten en ook van de regeering een onafwijs bare voorwaarde is voor herstel van het economisch evenwicht, onmogelijk zijn geworden. Bovendien schijnt die wet reeds over bodig te zijn, tenminste uit Duitschland schrijft men Zoodra het in Duitschland bekend werd, dat de Nederlandsche regeering maatregelen tot beperking van den Duit- schen schoeneninvoer overwoog, barstte hier een heftig onweer los, niet tegen de Nederlandsche regeering maar tegen het Duitsche export-bureau voor leder waren, dat het kapitale misdrijf had begaan aan den Nederlander goedkooper schoenen te hebben verkocht, dan hij dat wenschte. Bij de Eerste Kamer komen dagelijks meer verzoekschriften in, uit alle deelen van ons land, om het voorstel Braat, tot afschaffing van den Zomertijd, in de Tweede Kamer met een kleine meerder heid aangenomen, te verwerpen. Men berekent, dat 80 der bevolking er millioenen voordeel en veel meer levens genot van heeft. De begrooting van Indië is in de Eerste Kamer in behandeling genomen. De Landvoogd heeft de begvootings- conferentie in Januari ingeleid en ver klaard, overtuigd te zijn, dat de toestand slecht was. De schuld van Indië, die aan het einde van 1922, 1184 millioen bedroeg, heeft thans de 1200 millioen overschreden. Rente en aflossing be dragen jaarlijks 100 millioen. Bij het departement van Marine is een telegram ontvangen, dat Hr. Ms. „Tromp" onder bevel van den kapitein ter zee, jhr. Rendorp, den 13en dezer des mor gens 10 uur van Smyrna is vertrokken ter aanvaarding van de terugreis naar Nederland via Malta". Drogist - Opticien Maakt Foto's voor alle doeleinden. Rijks-depót voor- post- en rentezegels Burgem. Grothestr. 28 - Soestdijk Plaatselijk Nieuws. Verleden week Vrijdag kwamen het Bestuur van „Soest Vooruit" en de af gevaardigden van alle Vereenigingen te Soest in het Hotel „De Gouden Ploeg" bijeen ter bespreking van de wijze van feestvieren ter gelegenheid van het 25-jarig regeeringsjubileum van H. M. Koningin. Zooals in eene voorgaande vergade ring bepaald was, zou het bestuur van „Soest Vooruit" de leiding nemen en alle vereenigingen en vooraanstaande personen in deze gemeente uitnoodigen, om hunne medewerking te verleenen aan een door gemeld bestuur opgesteld en na onderlinge bespreking aangeno men feestprogramma. Na een kort welkomstwoord van den Voorzitter, las de Secretaris de namen op van de uitgenoodigde vereenigingen, waaruit bleek, dat alle vertegenwoordigd waren. Na slechts enkele wijzigingen werd het volgende door het Bestuur van „Soest Vooruit" opgemaakte en over vier dagen te verdeelen programma goedgekeurd. lste dag (Dinsdag). Uitdeeling van levensmiddelen aan behoeftigen. 's Morgens klokgelui, koraalmuziek van den toren, om 10 uur muziek en zang op het Raadhuisplein, om half elf kerkdienst in alle kerken. 's Middags Plechtige raadszitting, concert op het Raadhuisplein, kerkcon- cert in de Hervormde en Gereformeerde kerken, autorit door de gemeente voor ouden van dagen en 's avonds opening van het feestterrein door den Burge meester, concert en tableauxvivants op het terrein. 2de dagOm half elf historische of allegorische optocht. 's MiddagsOp het feestterrein oplaten van Postduiven, (welwillend aangeboden door de Soester Postduiven Vereeniging) concert en Soester dansen fn nationaal costuum. 's Avonds zanguitvoering en concert. 3de dag, 's Morgens tractatie en op tocht van de Schoolkinderen, 's Middags volksspelen en 's avonds openlucht bioscoop. 4de dagGymnastiek en sportdemon- straties, ringrijden voor fietsers, honden wedrennen en concert, 's Avonds groot vuurwerk op de Eng. Natuurlijk is dit slechts een voor- loopig programma, waarin door de ver schillende commissies veranderingen kunnen gemaakt worden. Naaml. Venn. UTRECHT Kromme Nieuwe Gracht 6. Telef. 2738. 3430 Directeur N. JANSSEN. Commissarissen H. van Andel, de Bilt. Mr. Dr. A van Doorninck, Utrecht. J. S. van Duren, Soestdijk. EFFECTEN, COUPONS, CREDIETEN, DIPOSITO'S, INCASSO, VREEMDE VALUTA, KLUIS-INRICHTING De Voorzitter van het Soester Fanfare corps deelde mede, dat het corps zijne welwillende medewerking wilde ver leenen voor de Middag- en Avondcon certen. Welke mededeeling met applaus begroet werd, Het feestterrein zal komen achter de Chr. U. L._ O. School aan de Spoor straat op een gemeente terrein en worden afgezet door winkeltjes (stands) waar door het terrein het aanzien krijgt •van een middenstands tentoonstelling of te wel jaarbeurs. Elke stand, met een over stekend dak met asphaltpapier gedekt, zal 4 M. breed en 3 M. diep zijn en te huur zijn voor f 5.per Meter gevel breedte. Verder komt er natuurlijk een buffet, waarvan de pacht in de eerste plaats aan de Soester Caféhouders zal worden aangeboden en voor verdere terreinvevmakelijkheden is eene aparte commissie benoemd. De onkosten van het feest waren door het bestuur begroot op f 6850,Voor alle zekerheid hoopte men voor 30°/0 van die som een garantiefonds te krij gen. Overigens was de Voorzitter zeer optimistisch en rekend met een 80 Kilometer vaart uitdat wanneer aan giften (een gift van f 100.was reeds toegezegd) zooveel, aan pacht van buffet, stands en vermakelijkheden zooveel, aan doorloopende toegangskaarten f 2. zooveel, aan kinderkaarten zooveel, aan gewone entrée's zooveel enz. enzde financieele commissie na afloop f 1500. over zal houden. Met het oog op het verblijf van H. M. de Koningin Moeder in Augustus op het Paleis Soestdijk en de op 2 en 3 Aug. te houden feesten in Baarn, achtte men de geschiktste tijd voor de hier te houden feesten de tweede helft van Augustus. Voor de verdere regeling en dé ten uitvoerbrenging van het programma werden verschillende commissies be noemd. In de eerste plaats eene financieele commissie. Verder eene voor het terrein, een voor de atracties op het terrein, voor de muziek en zang, voor de optocht cn de tableaux en vivants, voor de kinderoptocht, voor de sport, voor de volksspelen, voor de autotocht enz. Alle, die commissies benoemde heeren namen, voer zoover zij tegenwoordig waren, hunne benoeming aan. Verder werd nog besioten een Ecre- comité te benoemen en daarvoor in de eerste plaats uit te noodigen Mr. Loten van Doelen Grothe en onze Burgemeester De Beaufort. Met de wensch, dat elke volgende vergadering, ook die der commissies, zoo eensgezind en zonder eenige wan klank moge van stapel loopen, sloot de Voorzitter de bijeenkomst. Dinsdagmiddag omstreeks 2 uur had de zoon van 't Lam alhier het on geluk met een motorrijwiel, toebehooren- de aan den heer J. v. Kooij. pardoes tegen een handkar, beladen met planken, aan te rijden. Komende uit de Stationsstraat van den heer v. Kooij, wilde 't Lam de Toren straat inrijden, juist op 't moment, dat 2 woonwagens passeerden, waardoor de handkar, die van de richting Kerkstraat kwam, niet werd opgemerkt, met het vorenomschreven gevolg. Wonder boven wonder bekwam 't Lam hoegenaamd geen letsel. Slechts enkele ontvellingen aan de hand had hij op- geloopen. Van het motorrijwiel is de lantaarn geheel vernield. Tot hoofd der Christelijke school aan de Schoolstraat (Hees) is benoemd de heer W. Frederiks, te Kamperveen. Vanwege de Afd. Soest van de S. D. A. P. zal op Maandag 19 Maart a.s.. een Openbare Vergadering worden gehouden in de Rembrandtzaal. Als Spreker zal optreden de lieer Kleerekoper, Lid van de Tweede Kamer, met het onderwerp„De mensch of de gulden". Aanvang half acht. Wij verwijzen naar een adver tentie in dit blad, waarbij wordt aange kondigd een openbare voordracht met 'ilmvertooning over „Doelmatige Volks voeding" met betrekking tot de Maggi's Producten. Deze voordracht, die vooral van be lang is voor de huisvrouwen, wordt gehouden op Dinsdag 10 Maart a.s., 's avonds half acht in de Rembrandtzaal De toegang is geheel vrij. Waar deze voordrachten werden ge houden, waren volle zalen, en verwachten ook voor deze Voordracht een groote belangstelling. Door H. M. de Koningin is een zilveren medaille ter beschikking gesteld aan de Soester Fanfare, voor het te '•-ouden nationaal muziek-concours alhier. Wegens het bouwen van een woon huis aan den Verlengden Postweg aldaar zonder daartoe de vereischte vergunning te hebben bekomen van Burgemeester en Wethouders, is door de gemeente politie tegen den bouwer proces-verbaal opgemaakt. (Overtreding Bouwverorde ning). De politie te Soesterberg maakte proces-verbaal op tegen een ingezetene aldaar, ter zake mishandeling van een paard. Belanghebbenden worden er op attent gemaakt, dat de Zondagsdienst der Auto-Omnibusdienst Soestdijk— Amersfoort eenigszins gewijzigd is. Tevens is vanaf heden de dienst regeling verkrijgbaar van de Auto-Om nibusdienst van SoestdijkAmersfoort, AmersfoortWoudenbergScherpezeel AmersfoortAchterveld, Amersfoort Nijkerk enz. Deze diensten zijn in een handig boekje samengesteld en raden ieder aan zich een aan te schaffen. De prijs is slechts 10 cent. KORFBAL. Clubnieuws „Helpt Elkander". Of het autotochtje goed is bevallen? Niemand zal hier, nee, op antwoorden. Jongelui, dat zullen we eens meer doen op „uit"wedstrijden. We hebben Zondag flink verloren. De kampioenen waren veel sterker dan wij. Maar de uitslag was wel wat gellatteerd. Er waren enkele doelpuntjes bij, die, wat je noemt „niet al te zuiver waren". Morgen spelen we onze laatste com petitiewedstrijd. Op ons eigen terrein aan de Koud- hoornscheweg (einde Boschstraat). Laten we trachten de competitie goed te besluiten. Allemaal eens extra flink aanpakken, wie weet winnen we dan niet van Bilthoven. Bilthoven staat no. 2 op de lijst en H. E. no. 3. Het zal dus spannen. Sport liefhebbers, komt eens kijken, U zult een goede, spannende korfbalwedstrijd zien. De wedstrijd begint om 2 uur. H.E.'ers, morgen alle zeilen bijzetten, denk er aan, er mogen vele ballen op den rand komen, enkelen moeten er door 1 Op het politiebureau zijn op werkdagen tusschen 9 en 10 uur terug te bekomen de volgende gevonden voor werpen 1 snij- of steekbeitel in ge bruik bij* een timmerman of smid en een kinderhandschoentje. Aangeloopen een Duitsche herders hond in de Gemeente Baarn. De politie maakte deze week tegen eenige ingezetenen dezer Gemeente proces-verbaal op, wegens overtreding der Loterij wet 1905. Bisrgalsi&s StaneS. GEBORENHendrik Bernard Theo- door, z. v. B. H. Elting en H. W. Elferink Nicolaas Hendrikus, z. v. R. Hilhorst en G. Wouterse Hendrica, d. v. J. J. Wanzing cn J. v. d. Deijssel. OVERLEDEN Adriaan Segeren, oud 57 jaar, echtgen. v. Cornelia v. Weelden Publicatie. BANKIERS BIJKANTOOR SOEST Van weedestraat 5 Tel. 54 Effecten Coupons Vreemd Geld Deposito's Credieten Safe deposit RI2KEN1NO-COURANT niet rentevergoeding VISCHAKTEN. Binnenvisscherij. Ik breng ter openbare kennis, dat ter gemeente-secretarie aan de Ile afdeeling kosteloos verkrijgbaar zijn, formulieren voor de aanvragen tot het bekomen van een visch- of hengelakte, voor het jaar, aanvangende 1 Juli a.s. en eindigende 30 juni 1924. De Burgemeester, DE BEAUFORT. Soest, 12 Maart 1923 JACHTAKTEN. Ik breng ter openbare kennis, dat ter gemeente-secretarie aan de Ile afdeeling kosteloos verkrijgbaar zijn, blanco aan vraagïormulieren ter bekoming van jacht akten, voor het nieuwe seizoen, aan vangende 1 Juli a.s. en eindigende 30 |uni 1923. Deze aanvragen moeten zooveel moge lijk vóór 15 April e.k. ter secretarie ingediend worden. De Burgemeester, DE BEAUFORT. Soest, 12 Maart 1923. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van J. Floor om vergunning tot uitbreiding zijner rund- en varkensslagerij door plaatsing van een electromotor van 2 P.K. in zijn perceel aan de Julianastraat no. 32, kad. sectie H no. 2527 door hen bij besluit van heden is verdaagd. Soest, 13 Maart 1923. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. BATENBURG. DE BEAUFORT. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend dat het verzoek van G. J. Bosboom om vergunning tot het oprichten en in werking stellen van een drietal houtbewerkingsmachines, ge dreven dooreen electromotor van 10 P.K. in zijn perceel aan den Korten Brink- weg, kad. sectie A no. 1090, door hen bij besluit van heden is verdaagd. Soest, 13 Maart 1923. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. BATENBURG. DE BEAUFORT. KEURING VOOR DEN DIENSTPLICHT. Ik breng ter openbare kennis, dat de keuringsraad voor de ingeschrevenen voor den dienstplicht, lichting 1924, dezer gemeente, zitting zal houden te Amersfoort in het Tehuis voor militairen, Lange Beekstraat no. 3, op Zaterdag 28 April 1923, des voormiddags te 9 uur voor de nummers 1 tot en met 22, op Maandag 30 April a.s. des voormiddags te 9 nur voor de nummers 23 tot en met 40, en des namiddags te t uur voor de nummers 41 tot en met 62, en op Dinsdag 1 Mei a.s. voor de overige nummers van het Alphabetisch Register. Nadere inlichtingen geeft de afdeeling Militaire Zaken ter gemeente-secretarie. Soest, 13 Maart 1923. De Burgemeester van Soest, DE BEAUFORT. Burgemeester en Wethouders van Soest, doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne veigadering van 19 Januari 1923 is vastgesteld de vol gende verordening Verordening tot wijziging der algemeene politieverordening voor de gemeente Soest, vast gesteld den 25 November 1921. Artikel 1. Artikel 178, le lid, der algemeene politievel ordening voor deze gemeente, wordt gelezen als volgt „Alle houders van koffiehuizen, bier huizen, tapperijen en dergelijke, zijn verplicht deze inrichtingen gesloten te houden van des avonds elf tot des morgens zes uur, met uitzondering van de Zaterdag- en de Zondagavonden, vallende in het tijdvak van 1 October tot 1 April, op welke dagen bedoelde inrichtingen gesloten moeten zijn van des avonds tien tot des morgens zes uur. Het is hun verboden in dien tus- schentijd bezoekersin hunne inrichtingen te hebben. Artikel 2. De strafbepalingen, opgenomen in artikel 224 en volgende der algemeene politieverordening worden mede van toepassing verklaard op de in artikel 1 aangebrachte wijziging van artikel 178. Zijnde deze verordening aan de Ge deputeerde Staten van Utrecht volgens hun bericht van den 6en Maart 1923, 5e afd. No. 123/363 in afschrift mede gedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 12en Maart 1923. Burgemeester en Wethouders van Soest, De Secretaris, De Burgemeester, J. BATENBURG. DE BEAUFORT. KENNISGEVING. De Burgemeester der gemeente Soest maakt bekend dat in deze gemeente een geval van miltvuur is voorgekomen bij een rund. Soest, 12 Maart 1923. DE BEAUFORT. Vestiging in de Gemeente Soest van 7—14 Maart G. Thoma, Julianastraat 53, van Gro ningen G. C. A. Roelofsen, met gezin Kruisweg 2, van Arnhem Z. Ver- bruggen, met gezin, Parklaan 16, van Utrecht M. H. Termeulen, Nieuwe Weg 22, van Heemstede P. Jungerius, met gezin, Nieuwe Weg 60a, van Utrecht A. Spelt, met gezin, Julianastraat 30, van Baarn J. v. d. Lugt, met gezin Beetzlaan 35, van Bloemendaal A. Plooy, met gezin, Nieuwstraat 18, van Zeist A. Wolfsen, Molenstraat W Z. 46, van Baarn G. v. d. Brink, Dor- resteinweg 37, v. Maartensdijk P. O. v. d. Brink, St. Josefstr. 4, v. A'dam C. M. de Koning, Vredehofstraat 2, v. Voorburg K. Hulscher, met gezin Andtiessestr. 13, v. ZeistJ. M. Broek Schoolweg 9, v. Utrecht E. J. Borel Wed. Blumer, Rembrandtl. 3, v. Den Haag J. P. Out, v. Weedestraat 32, v. Hilversum. Vertrek uit de Gemeente Soest van 7 14 Maart C. Schimmel, naar Zeist, Den Dolder (W. Arendshoeve) A. F. G. Heidoorn naar Roelofarendsveen, Postkantoor W. C. J. L. de Wit, naar Rotterdam, Adamshofstiaat 103 J. W. Smits, naar Ede, Gesticht Hoenderloo E. G. Krijnen, naar A'dam, Damrak 92 I. J. Stroband, naar Den Haag, Fred. Hnndrikl. 259 J. A. B Hoekjan, met geztn, naar Den Bosch, Vugtherstr. 553 H. J. Berveling, met gezin, naar Utrecht, Ridderschapstr, 20 H. Bleijenburg, met gezin, naar Amersfoort, Lageweg 31 J. B. v. d. Grtendt, naar Alkmaar, Elisabethgesticht Rustenburg, met gezin, naar Amersfoort M. Witthonstr. 6 Joh. Flemming, met gezin, naar De Bilt, Brandenburgerlaan 67 P. Scherpenzeel, met gezin, naar Uithoorn. UIT ONZE VROEDSCHAP. Als op één vergadering het stempel van „publieke vermakelijkheid" kan gedrukt wor den dan zeker op de laatste van onze vroede Vaderen, waartoe punt 4 der agenda blijkbaar de gereede aanleiding was. De in de vorige vergadering uitgestelde beslissing over het al of niet toelaten van een woonwagenkamp te Soesterberg, werd nu ongunstig door B. en W. geadviseerd „Wie zichzelf overwint is sterker dan die een stad inneemt" moge in dit geval op het Dagelijks Bestuur van toepassing zijn, de S.D.A.P.'ers gedoogen nu eenmaal geen zwenking, en maakten er een extra politiek- relletje van. 't Was de heer Besselsen die den aanval begon en een verdediging ten beste gaf, zoo inconsekwent, zoo anti sociaal, zoo ultra communistisch, dat zelfs Wijnkoop 't niet had kunnen verbeteren. De lezers hebben het uitvoerig verslag gelezen en we kunnen er verder het zwijgen toedoen. Voor 't verdere gaf deze vergadering weinig stof tot een brcede beschouwing. Eenige uit breiding der verlichting wordt natuurlijk door ieder toegejuicht, vooral door hen die aan nog niet verlichte wegen wonen. Zoo zachtjes aan krijgen we in onze Gemeente een prachtig verlichtingsnet, waarop menige andere Ge meente jaloers kan zijn. Over het bouwen van een woning voor het hoofd der school aan de Beetzlaan en het koopen eener Politiewoning was de geheele Raad blijkens de discussie niet voor het voorstel van B. en W., edoch, de practische argumenten moesten 't afleggen tegen de

De Soester | 1923 | | pagina 1