f TAFELKLEEIEN Soes ter Courant voor Soest en Omgeving \ieuws- en Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. fl 1_A PORTE Co. Behandelen alle Bankzaken ^liOERWMËIIS VAN DEN BER6 Co. D. F. Volgt pee- W. J. v. EE BANKIERS Boaz-Spaarbank Julianaplein SOEST Effecten Coupons Credieten Loketkluïs Crediet- en Effectenbank No. 13 Elfde Jaargang Oplaag 1750 Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij dcii Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur Zaterdag 31 Maart 1923 ADVERTENTIËN: Van 15 regels 75 ct. Elke regel meer 15 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. Uitgever G. v. d. BOVENKAMP Soestdijk F. G. SuyperstraaS 3 en 3 - TELEFOON No. 117 Soestdijk Wij ontvingen de NIEUWSTE MODELLEN uit de Koninklijke Kinderwagenfabriek te te Tilburg, waarvan wij voor onze gemeente ALLEEN-VERKOOPERS zijn Bezoekt ons Magazijn Aanbevelend S. A. OLIJVE Vraagt prijs Buitenland. OVERZICHT. In Duitschland is het nog alles be halve rozengeur en maneschijn. Niet alleen dat er nog geen uitzicht is op eenige oplossing van de Roerkwestie, inaar ook in de binnenlandsche poli tiek blijft het roerig. In Berlijn meent de regeering eene samenzwering ont dekt te hebben, tengevolge waarvan verscheidene arrestaties hebben plaats gehad. Uit Duitschland schrijft men De sensationeele onthullingen over de ontdekking van een reactionnair complot staan natuurlijk ook heden nog in het brandpunt van de openbare belangstelling. Als het allerjongste belangrijke feit kan thans worden ge meld, dat minister Severing tijdens het verloop van de debatten in de Pruisi- schen Landdag, nogmaals het woord heeft genomen ten einde mede te deelen, dat, op grond van de onder zoeken te dezer zake, de Pruisische regeering heeft besloten, vanaf heden de Deutsch-vülkische Freiheidspartij te verbieden. Dat is de uiterste rechterzijde en nu de uiterste linkerzijde. Volgens de „Kölnische Zeitung" zijn te Rotthausen reeds sedert den vorigen Zaterdag nieuwe communistische Hun- dertschaften in actie gekomen. Zij trekken door de straten, ranselen aan hangers van andersdenkende partijen af en exerceeren in de straten. Dinsdagavond verzamelden zich op het marktplein ongeveer 2000 jeugdige elementen. De meesten van hen droegen groene hemden, welke veel door de communisten worden gedragen. De gebouwen van de mijn Dahlbusch werden omsingeld. In de financieele commissie der Fransche Kamer zei Poincaré dat de groot-industrieelen van het Roergebied, die de ziel zijn van het Duitsche verzet, herhaalde malen hebben getracht di recte onderhandelingen met Frankrijk aan te knoopen. De Fransche regeering zal echter slechts gehoor schenken aan voorstellen, welke van de Duitsche regeering zelf komen. Hij voegde er aan toe, dat hij evenmin officieuze voorstellen in ontvangst kon nemen, welke de neutralen of geallieerden zouden kunnen doen. Frankrijk en Belgie, zeide hij, zijn het er volkomen over eens, dat de onderpanden vast gehouden moeten worden totdat hun vordering geheel zal zijn betaald. De ontruiming der bezette gebieden zal geschieden naar de mate, waarop de betalingen worden verricht en de Franschen en de Belgen zullen Essen eerst na de definitieve regeling van de kwestie der schadeloosstelling verlaten. In Moskou hebben verscheidene bisschoppen terecht gestaan, beschul digd van het niet uitleveren der kerk schatten aan de Sovjetregeering. De aartsbisschop Cieplak en zestien andere geestelijken, die tegelijk met hem terechtstonden, zijn allen schuldig ver klaard. Aarsbisschop Cieplak en bis- Batkewitsj werden terdood veroordeeld. Het centrale executieve comité heeft echter last gegeven, de uitvoering der doodvonnissen op te schorten. Reuter meldt uit Warschau, dat de Poolsche premier in zijn onderhoud met de Sovjet-gezant het volgende protest uitte„Op dit moment niet alleen optredende als hoofd der Poolsche regeering maar ook als tolk van de openbare meening in de geheele be schaafde wereld, die de veroordeeling van de hooggeplaatste katholieke geestelijken brandmerkt als een weerga- looze schending van de vrijheid van geweten, verklaar ik aan de Sovjet regeering, dat die vonnissen niet ge baseerd zijn op het recht en daf de verantwoordelijkheid voor de uitvoering er van alleen op de Sovjet-regeering zal rusten". De Poolsche regeering verzocht den Sovjet-gezant deze verklaring aan zijn regeering mede te deelen. Ook Enge lland heeft een protest gezonden. De groote tooneelspeelster Sarah Bernhardt is te Parijs op 78 jarige leeftijd overleden. Zij zal op kosten van de stad Parijs, met veel praal be graven worden. Zij had nog steeds geen afscheid van het tooneel genomen. Binnenland. OVERZICHT. Hetschoenenwetje.de tijdelijke (voor lopig tot 1 Jan. 1924) beperking van invoer van schoenen, is in de Tweede Kamer met 50 tegen 37 stemmen aan komen. De geheele rechterzijde stem- 1 behalve de Heer Lovink, die de linkerzijde tegen stemde. APr egen betwetsontwerp tot ontbinding Ha rec'1tbank te Zierikzee en die te Inno?" uen', bestond volgens het Voor- hii uÜ .erj'a8 van de Tweede Kamer U'J vele leden ernstige bedenking. Be zuiniging op de uitgaven voor de justitie achtten zij met de regeering gewenscht, doch zij waren van oordeel, dat de opheffing van de rechtbanken te Zierikzee en te Heerenveen niet, althans niet in eenigszins beteekenende mate, tot die bezuiniging zal leiden, terwijl daardoor ongetwijfeld gewich tige belangen van groote groepen ingezetenen zullen worden geschaad. Ten zeerste werd betwijfeld of de schatkist door de opheffing dezer recht banken wel zou gebaat zijn. Het Ned. Tijdschrift voor Genees kunde bericht, dat in de eerste 8 weken van dit jaar buiten Londen, in Engeland 305 gevallen van pokken voorkwamen, te Doucaster alleen reeds 60. Te Clown, waar evenals elders de epidemie goedaardig was, zijn opeens ernstige gevallen voorgekomen. Ook te Aberdeen, waar sinds 1918 geen pokken meer waren gezien, is de ziekte weer verschenen. Wij mogen, schrijft de redactie, Engeland wel dankbaar zijn voor den spiegel, dien het ons en vooral onze regeering voorhoudt. De Minister van Financiën brengt ter algemeene kennis, dat, ingevolge het K. B. van 13 Maart 1923 (Staats blad no. 70) de ingetrokken zilverbons van f2.50 (model 1915), alsmede de ingetrokken zilverbons van f 1 (model 1916), alsnog tot en met 31 December 1923 ter inwisseling kunnen worden aangeboden ten kantore van het Agent schap van het Ministerie van Financiën te Amsterdam. (Heerengracht 344/46.) Desverlangd kunnen de bons per post aan bovenstaand adres worden gezonden met duidelijke opgave van naam en adres van den afzender. Ter bevordering van eene spoedige af doening zullen de inzenders goed doen bij de bons te voegen een, behoorlijk gefrankeerd en aan henzelven geadres seerd, formulier van een postwissel ten beloope van het bedrag der door hen ingezonden zilverbons. Uit het bovenstaande blijkt, dat de gelegenheid tot inwisseling niet meer wordt opengesteld ten aanzien van de ingetrokken zilverbons van fl, f2.50 en f 5 van den ouden ouden vorm (model 1914) en dat op hetoogenblik nog alleen in omloop zijn de zilverbons van fl en f2.54 van hef nieuwste type. Van de laatstbedoelde zilverbons, welke dus niet behoeven te worden ingewisseld, dragen de bons van f 1 de dagteekening van 1 Februari 1920, terwijl de bons van f 2.50 zijn gedag- teekend 1 Juli 1918 of later. gebruik in fabrieken, werkplaatsen, huis houden enz. Met dezen aankoop is voorzeker aan een bestaande behoefte voorzien. KORFBAL. Groote sportdag op het H. E. terrein. Op 2de Paaschdag worden er op het H. E. teriein belangrijke korfbalwed strijden gespeeld. Sportliefhebbers nu kunt U schitterende wedstrijden zien. Ons terrein ligt aan de Koudhoornweg (einde van de Boschstraat), dus dicht bij de halte Nieuwe Weg. Op 6 Mei zullen de 12 beste spelers sters) uit de provincie Utrecht spelen tegen de 12 beste spelers(sters) uit de provincie Gelderland. Op 13 Mei zullen de 12 beste spe lers, uit die Utrechtsche clubs, die in de Gooi- en Eemlandsche Korfbalbond spelen, uitkomen tegen de 12 beste spelers(sters) uit het Gooi. Beide bovengenoemde 12 tallen zul len op 2de Paaschdag worden geko zen. De 48 beste spelers(sters) uit de provincie Utrecht komen daarom 2de Paaschdag naar Soest. Ze zijn in vier twaalftallen verdeeld. Deze vier twaali- tallen spelen tegen elkaar. Na afloop der wedstrijden vergadert de commissie en de twee bovengenoemde twaalftallen worden gekozen. Op 2de Paaschdag worden dus op het H. E. terrein vier wedstrijden gespeeld en wel de volgende A 11—12 Oroep Amersfoort— Groep Soest. B 12VaE/g Groep Utrecht- Groep Bilthoven. C 2—3 Verliezer A Verliezer B. D 3V»4Va Winnaar A Winnaar B. Het wordt dus een heele korfbaldag. We hopen nu maar op goed weer en op veel publiek. Het worden mooie wedstrijden, het Meubelmagazijn Van Weedestraat 7a RECLAME-AANBIEDING. Zoo juist ontvangen een groote partij pluche vanaf f 9. Profiteert thans van deze reuzenkoopjes. Zie Etalage. Plaatselijk Nieuws. HULP AAN DE NOODLIJDENDE DUITSCHE PREDIKANTSGEZINNEN. In verband met het ingezonden stuk in .,De Soester" van 24 Maart wordt medegedeeld, dat de Padvinders HEDEN zullen rondgaan om kleedingstukken, levensmiddelen of giften in geld, die men voor dit doel wil afstaan, in te zamelen. Voor het laatste zullen zij bussen bij zich hebben. Vriendelijk wordt men verzocht, wat men wil geven, klaar te leggen, voor zoover men dat niet reeds deed. Uit naam v. h. hulp-comité: J. M. TELDERS, Veldweg 10. Het Gemeentebestuur van Soest heeft aangekocht een geheel nieuwe brancard voor vervoer van zieken, gewonden, enz. en heeft een en ander ter beschik king gesteld van de politie alhier, ten einde bij voorkomende gevallen te ge bruiken. Daarbij is ook aangeschaft een ver- bandtrommel met diverse verbandstoffen. Deze verbandtrommel is speciaal samengesteld, waardoor méér windsels en verbanden voor het verleenen van le hulp aanwezig zijn, zoodat deze beter aan het beoogde doel beantwoordt dan de gewone verbandtrommels, die vrijwel in hoofdzaak ingericht zijn voor gebruik maken om zich de wonderen der tempels, van de Pyramieden, Sphin- en rotsgraven, die 3 tot 5000 jaren geleden in dit oude Cultuur-land zijn gewrocht, op het doel te zien voor- tooveren en te hooren verklaren. De lezing zal vermoedelijk plaats hebben op 10 April e.k. in de Rem- brandtzaal. Men zie daartoe de aan kondiging in dit blad. Het Soester Mannenkoor „Apollo" zal, zooals we in ons vorig nummer reeds vermeldden, aanstaande Donderdag 5 April een Concert geven in de Rem- brandtzaal alhier, 's avond om acht uur. Medewerking is toegezegd door eenige leden van de Soester Fanfare, die eenige kwartetnummers zullen uitvoeren, en de Heer Joh. Voskuyl, Blaricum, piano. De jonge Vereeniging die in Septem ber van het vorige jaar is opgericht, en die gedurende de wintermaanden onder dc kundige leiding van den Heer Fred. Breekveldt, uit Baarn, met de grootste ambitie heeft gestudeerd, zal ons onge twijfeld een schoone avond weten te bezorgen. We verwachten dan ook een groote belangstelling voor dezen avond. De kaarten f 1— (plaatselijke be lasting inbegrepen) zijn vanaf heden verkrijgbaar bij G. v. d. Bovenkamp en J. A. Wiersma. Plaatsbespreking kan geschieden ii 0,25 per persoon, uitsluitend bij G. v. d. Bovenkamp. De Soester Fanfare mocht van de Commissaris der Koningin in de pro vincie Utrecht, een zilveren medaille ontvangen voor het te houden concours alhier. Woningbouwvereeniging „Goed Wonen" Met eene tentoonstelling van Woning- Inrichting en Meubileering werden de BIJKANTOOR SOEST Van Weedestraat 5, Telet. S S4 is dus een goede progaganda, we hopen dat we ditmaal ook veel Soester publiek op ons terrein mogen zien. Onbestelbare stukken, terugont vangen te Soest in de eerste helft der maand Maart 1923: 1. Mevr. Bon Haag. 2. Jonker C. v. Merkus—Doornik [Oosterhout. 3. Mevr. v. d. Muelen, Weesp. 4. Mevr. J. Skiwagen, Utrecht. ERNSTIG MOTORONGELUK. Zondagmiddag omstreeks 3 uur reed een millicien-soldaat met een vaart van maar even 100 K.M. met een motor rijwiel over den Rijksstraatweg nabij het Koninklijk palijs te Soestdijk. Op een gegeven moment kwam de motorrijder te vallen, met het noodlottig gevolg, dat hij zijn arm brak en hevig bloedend aan het hoofd werd opge nomen. Dr. de Vos van hier, die spoedig ter plaatse was, verleende eerste genees kundige hulp. De man is per auto van den her S. vervoerd naar het ziekenhuis te Utrecht. In deze gemeente heeft zich bij een 5-jarig kind een geval van rood vonk voorgedaan. VOETBAL De 2e Paaschdag speeld E.S.V.V. een medaille-wedstrijd tegen V.l.O.S. uit Hil versum. Deze medaille is uitgeloofd door den Heer W. v. Straten te Hilversum. Gevonden voorwerpenEen vulpen, een kaarslantaarn, een vulpen, een zil veren broche, en streng witte halskoralen, een geldstukje, twee fruitmanden, een zwarte dameshandschoen. - Onze plaatsgenoot de heer J. Recourt slaagde gisteren te Amsterdam voor het examen Adspirant-Inspecteur van Politie. Lezing over Oud-Egypte. Eenige weken geleden heeft onze plaatsgenoot, de Heer W. H. C Doorman in de Ver. tot Bevordering v. Nuttige Kennis te Utrecht een avond gesproken over Egypt. bouw-werken en Konings graven, een onderwerp dat juist thans, nu tal van mededeelingen tot ons kwa men van de nieuwe vondsten in dat Wonderland, met name over Toeianck- amen's graf, zeer veel aandacht trekt. Het Utrechtsch Dagbl. gaf een verslag over dezen avond en vermeldde, dat de Heer D., die zelf in Egypte is ge weest, daardoor uit een rijke ervaring kon putten, veel wetenswaardigs vertelde over de oudste Koningsgraven, over de Pyramieden en over de latere rotsgraven, alles toegelicht door fraaie lichtbeelden, zoodat veel daarvan zijn hoorders zal zijn gebleven. Het Depart. Soest der Mij. tot Nut v. h. Alg. heeft den Heer D. bereid gevonden ook hier ter plaatse een avond over dit onderwerp te spreken. Wij verwachten dat velen, ook niet-leden van het Nut van deze gelegenheid zullen eerste voltooide, van een 40-tal arbeiders woningen aan de Beetziaan verleden Zaterdagmiddag ingewijd, Onder de aanwezige belangstellenden waren o.a. de Burgemeester, de Wet houders, de Gemeente-Secretaris, de Gemeente-Architect, de aannemers de Heeren Hornsveld en v. d. Velde, de Gemeentd-opzichter, vertegenwoordigers van de vereeniging ter bestrijding van T. B. C., van Patrimonium, van de Afd. Soest der S.D.A.P. en vele anderen. Bij de monumentale gemetselde bank, waarin eene hardsteenen gedenkplaat, vermeldende de naam, de datum van oprichting en het bestuur der Vereeni ging, heette de voorzitter allen welkom in eene rede, waarin spreker mede deelde, hoe reeds in 1920 op initiatief van de Afd. Soest der S.D.A.P. de Vereeniging werd opgericht en na vele tegenslagen, vooral door de royale mede werking van Burgemeester en Wet houders, den Gemeente-Architect en den Gemeente-Secretaris toch het doel be reikt was. Na deze toespraak opende de Burge meester de Tentoonstelling van Woning- Inrichting met de volgende rede Gaarne heb ik gevolg gegeven aan de uitnoodiging van het Bestuur der Woningbouwvereeniging „Goed Wonen" Van Weedestraat 11 Telefoon 68. Vanaf 3 April kan de rente over het eerste kwartaal op - de Spaarbankboekjes worden bijgeschreven. om de door haar, ter gelegenheid van de ingebruikstelling van een deel harer woningen, georganiseerde tentoonstelling van inrichting en meubileering van ar beiderswoningen, te openen. De naam, die deze Woningbouwver eeniging zich gekozen heeft, is m.i. alles zins juist. Voorzoover ik daarover kan oordeelen, zal het in de door haar ge bouwde woningen, zoowel uit een aest- tetisch als uit een hygiënisch oogpunt beschouwt, inderdaad goed wonen zijn zij zijn toch gelegen in een schoone omgeving aan een schaduwrijke laan, aan den voet van onze onvolprezen Eng en toen ik onlangs enkele dezer woningen mocht bezichtigen, trof het mij dat zij zulk een vroolijke en lichte indruk maakten, en dat veel zonlicht en veel lucht in de vertrekken kan binnenkomen, hetgeen zeker de gezondheid der a.s. bewoners ten goede zal komen. Vroeger werd bij het bouwen van woningen op dergelijke eischen der hygiëne niet gelet, de vele hutjes, waarvan er in onze ge meente ook nog te vinden zijn, de bekrompen woonwagens, getuigen daar van. De onbeschaafde volkstammen stel len geen hoogere eischen aan hun woningen dan dat deze geschikt zijn om hen te beveiligen tegen de invloeden van temperatuur en klimaat, doch naar mate de beschaving toeneemt, verlangen de menschen in hun woningen ook eenige geriefelijkheid en versiering. Om inderdaad goed te wonen, wil men thans een huis dat aan deze beste voorwaarden voldoet, het moet hecht en goed ge bouwd zijn, om ons te beveiligen tegen wind en regen en het moet min of meer sierlijk gestoffeerd en gemeubileerd zijn en daarom heeft het Bestuur van „Goed Wonen" m.i. wel gedaan, door een tentoonstelling van inrichting en meubi leering van arbeiderswoningen te orga- niseeren. Zeker, de vraag hoe een woning al of niet ingericht en gemeubeld moet worden, zal niet door een ieder op dezelfde wijze beantwoord worden. Elk individu heeft zijn eigen smaak en het is ook goed, dat ieder zijn huis naar zijn eigen keus inricht, maar bij het inrichten van een woning moet men met zijn gezond verstand te rade gaan, men bedenke dat de meubileeiing der ver trekken beantwoorden moet aan de levenswijze, de gewoonte, de liefhebbe rijen van het gezin. Ieder meubel in een woning moet zijn bruikbaar, sterk, ge makkelijk in het onderhoud, terwijl daarmede gepaard moet gaan een goede vorm en samenstemmende kleuren, maar overigens moet ieder zijn eigen smaak volgen. Smaak is een persoonlijk bezit, iedereen heeft min of meer smaak, zelfs bij weinig ontwikkelde volken vertoont zich een liefde voor kleuren, maar even als de geestesgaven moet ook de smaak ontwikkeld en geleid worden en hiertoe kan een tentoonstelling als deze zeker medewerken. Met den wensch dat zij dit zal doen en dat zij vele bezoekers moge hebben, verklaar ik hierbij de tentoonstelling geopend. Nadat de Heer Rietveld namens Patri monium en de Heer Nagel namens de Afd. Soest der S.D.A.P. hunne beste wenschen voor de Vereeniging „Goed Wonen" hadden geuit, werd de ge- noodigden een kop thee aangeboden, alvorens de tentoonstelling te bezichtigen. De tentoonstelling was de bezichtiging ten volle waard en naar wij vernemen hebben zeer velen van de gelegenheid gebruik gemaakt, om te zien, hoe men een geriefelijke woning, gezellig en niet te duur kan inrichten. in de gids hebben onze lezers kunnen zien, welke firma's aldaar geëxposeerd hebben. te mogen oprichten en in werking stellen, door hen is toegestaan. Soest, 26 Maart 1923. Burgem. en Weth. voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. BATENBURG. DE BEAUFORT. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van W. Epskamp om op zijn perceel kad. bekend in sectie C no. 1170 aan de Birkstraat een bakkerij te mogen oprichten, door hen is .toegestaan. Soest. 26 Maart 1923. Burgem. en Weth. voornoemd, De Secietaris, De Burgemeester, J. BATENBURG. DE BEAUFORT. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op 22 Maart 1923 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van L. H. Kuipers, van beroep handelaar, wonende te Soest, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, in het perceel, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, no. 3579 en gelegen aan de Vredehofstraat aldaar. Binnen twee weken na de dagteeke ning dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Soest, 22 Maart 1923. Burgem. en Weth. voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. BATENBURG. DE BEAUFORT. Vestiging in de Gemeente Soest van 14—22 Maart 1923. G. H. Heeren, met gezin, Dijkhuisstr. 6, v. Haarlemmermeer P. D. Koiter, met gezin, Achterweg 26, v. Den Haag A. Gringhuis, Achterweg 26, v. Den Haag G. v. Geeresteyn, Nieuwstr. 38, v. Stoutenburg H. Weener, Vinke- weg 7, v. Avereest H. Dubbelboer, K. Brinkweg 32, v. Onstwedde Th. Wiersma. Casino L. V. A., van Haar lemmermeer G. J. v. Slingerland, le Weteringpad 5, v. Amsterdam Ch. Koster, met gezin, Andriessestr. 4, v. Haarlemmermeer 1 van Nerom, met gezin, Kolonieweg la, van Amsterdam. Vertrokken uit de Gemeente Soest van 14 22 Maart. J. A. R. Burgers, naar Utrecht, S.acht- sleeg 2 - P. Gommans, naar Amster dam, Bilderdijkkade 11a A. Lodder, naar Amsterdam, Matrozen-Instituut A. Hoogeboom, naar Baarn, Zandvoort- sche Weg M. L. v. Dricl, naar Rotterdam, Persoonstr. 38 J. C. Wubbeling—v. Zutphen, naar Baarn, Melkpad 3 W. Werensteijn, naar Den Haag, Crispijnstr. 13 J. H. Hartman, naar Utrecht, Domstr. 3 A. Onwezen, naar Amsterdam, Ant. Breestr. 67 D. v. d. Broek, naar Apeldoorn, 2e Koningdwarsstr. 28 C. H. Hofman, naar Amsterdam, N. Z. Voorburgwal 176 J. Haasnoot, naar Katwijk a. d. Rijn. Naaml. Venn. UTRECHT Kromme Nieuwe Gracht 6. Telef. 2738, 3430 Directeur N. JANSSEN. Commissarissen H. van Andel, de Bilt. Mr. Dr. A van Doorninck, Utrecht. J. S. van Duren, Soestdijk EFFECTEN, COUPONS, CREDIETEN, DIPOSITO'S, INCASSO, VREEMDE VALUTA, KLUIS-INRICHTING Drogist - Opticien Maakt Foto's voor alle doeleinden. Rijks-depót voor- post- en rentezegels Burgem. Grothestr. 28 - Soestdijk Publicatie. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekeud bekend dat het verzoek van G. J. Bosboom, om in zijn perceel kad bekend in sectie A no. 1090 aan den Korten Brinkweg een drietal houtbewerkingsmachines, gedre ven door een electromotor van 10 P.K. Kerkberichten. SOEST Ned. Herv. Kerk le Paaschdag v m. 10 uur Ds. J. W A. Klinkhamer Bredius, em. pred. te Baarn. Nam. half 3 (Hees) de heer W. L. Jens, oud-zeudeling der U. Z. V. te Utrecht. 2e Paaschdag voorm. 10 uur Ds. K. den Hollander, pred. te A'foort 2de Paaschdag 's avonds 7 uur in de Rembrandtzaal Ds. B Ba telaan, Ned. Herv. Pred. te Zeist. Geref. Kerk Voormiddags half 10 Ds. J. Hoek. Namiddags half 6 Ds. J. Hoek. Christel. Oeref. Kerk. Turfstraat Donderdag 5 April 's avond half 8 Ds. G Salemons van Bussum. Vrijz. Godsdienstigen Rembrandtzaal 2e Paaschdag v.rn. half elf wegens verhindering van Ds. Klaver, Dr. W. J M Engelberts, Amsterdam, Viool spel van den Heer Blok. SOESTERBERG. Ned. Herv. Kerk. le Paaschdag v m. 10 uur de Eer waarde Heer J. P E. C. Eerhard, Cand. t. d. H. D te Den Haag. Chr. School Postweg 's av. kwart voor 7 de Eerw. Heer J. P. E. C. Eerhard, Cand. t. d. H. D. te Den Haag. 2e Paaschdag voorm. 10 uur de Eerw. Heer P. v. Ginkel te Bilthoven BILTHOVEN (Biltsche Kapel) le Paaschdag Voorm. half elf Ds. J. F. Beerens, pred. te Utrecht.

De Soester | 1923 | | pagina 1