DE SOESTER Mf. J. H. v. Doorne - R. I. v. d. Berg H.V. Middenstends-Gredietbank SOEST Ril. de Ruiter Cos S o ft s t e r C o ii r a n voor Soest ftii Omgeving Verschijnt eiken Zaterdag. NU IS HET TIJD VISITE-KAARTEN „De Landbouw" Fijne Vleeschwaren, Boter, Kaas, Eieren enz. enz. Bureau voor Administratie en Belastingzaken P. C.W. Foeken CORRI LUYT Piano-Leerares D. F. Volgt LIPSLAOEN en KASTJES Incasseeringen Deposito's EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ G. v. d. BOVENKAMP - Aankondiging van - Zaterdag 22 Dec. a.s. OPENING mijner zaak in Roomboter Melange Kaas Groenten in blik enz. f O WALES ANTHRACIET II en lil vanaf f 4.50 per H.L. Brandstoffenhande! Manufacturen Speciale Aanbiedingen gedurende December HEINTJES No. 50 Elfde Jaargang Oplaag 1750 Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertenttën worden ingewacht tot Vrijdags voorrniddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur Zaterdag IS Pee. 1923 ADVERTENTIËN Van 1—5 regels 75 ct. Elke regel meer 15 ct. Qroote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. Uitgever G. v. d. BOVENKAMP Soestdijk Telef. 97, Van Weedestraat 37 t.o. den Heer Haremaker ■iCJELKGKiXIIKIl) TOT HET HUREN VAX BB IN ONZE SAFE-INRICHTING woittaaa FlaafrselBi&t Msejjws. BEKROOND. Onze plaatsgenooten de Heer J. C. de Bree en de Heer G. Rademaker, behaalde op de groote Nationale Pluim vee-tentoonstelling te Bussum een mooi succes met hun inzending Postduiven. De Heer J. C. de Bree behaalde drie le en twee 2e prijzen, tevens een eereprijs en de fraaiste Duif en Doffer terwijl werden verworven drie groote Verg. Zilveren Medailles. De Heer G. Rademaker behaalde tevens ook een le prijs en een Vergulde Medaille. „HERSTELLINGSOORD TREIN 828' Ofschoon de vrijgevigheid van onze Soester ingezetenen den laatsten tijd wel op de proef wordt gesteld, door tal van collectes (voor Duitschland; Rusland, Japan, enz.) zullen jongens van de Groene Patrouille het wagen om in de loop van de volgende week nog eens te collecteeren voor het Hollandsch Kind. En wel, om de kin deren van het „Herstellingsoord Trein 8.28" een klein Kerstfeest te bezorgen. We zullen hopen en vertrouwen dat ook hier nog een bijdrage voor over is, „HET GROENE KRUIS". Men schrijft ons Verschillende plannen der Vereeni ging „Het Groene Kruis" alhier, nemen thans een vasteren vorm aan. Is de Kraamverzorging nog in voorbereiding, de Huisverzorging is georgani seerd. Deze week kon dan ook reeds de eerste hulp verleend worden. Een ieder kan deze hulp verkrijgen op advies van den behandelend Ge neesheer. Men heeft zich dan te wenden tot één der leden van de Commissie, bestaande uit de Dames Ch. Alders—Ebbenhorst, Raadhuisstr. 31. M. J. Lekkerkerkerv. d. Bogert Lindenlaan 6. B. Nagel, Beetzlaan 94. H. Poldervaartv. d. Bunt, Driehoeks- weg 12. E. v. d. Werff, Eemstraat 2. Ook Soesterberg komt spoedig aan de beurt: Maandag 17 December, 's avonds 8 uur wordt door Het Groene Kruis een lezing gegeven in de zaal van Café 't Zwaantje, welke zaal door den heer v. Lint welwillend en belange loos voor dit doel is afgestaan. Spreker van deze avond is de Heer Ad. ter Cock uit Amersfoort, Voorzitter van h. Provinciaal Hoofdbestuur Het Groene Kruis. BRAND. Zondag 9 December j.I. ontstond brand in het perceel Torenstraat 10, bewoond door den heer v. d. Laan, schilder. De brandweer, gewaarschuwd door de juist surveilleerende nachtwacht M. de Bruin, was spoedig ter plaatse en gaf onmid dellijk met 2 slangen op de waterleiding water, zoodat zij erger wist te voorkomen en de belendende perceelen kon be houden. Aangezien in het perceel licht brandbare stoffen als Carboleum, oliën enz. aanwezig waren, was het voorzeker geen gemakkelijke taak het vuur meester te worden. Het huis is geheel afgebrand. Naar wij vernamen dekt verzekering de schade. VOOR HET BESTELLEN VAN UWE VAN WEEDESTRAAT 7 - TEL. 62 AUTOBUS AANGEREDEN. Zaterdag j.1. werd de autobus van den heer v. d. Wijngaarden ter hoogte van hotel Trier bij de 4-sprong, aangereden door een vrachtauto van den heer Hoog- hiemstra, met het gevolg, dat de autobus tegen een paaltje terecht kwam juist op den Brug der Praamgracht. De inzittende passagiers voor Baarn, 2 heeren, kwamen met den schrik vrij. De autobus werd nogal beschadigd aan het chassis. Ver zekering dekt echter de schade. TWEE RIJWIELEN ONTVREEMD. Zaterdagavond werd ten nadeele van R. G. een rijwiel ontvreemd en Zondag avond een ten nadeele van C. B., beiden te Soest. De politie heeft de zaak in handen en zal natuurlijk trachten de dader(s) zoo spoedig mogelijk op te sporen. VOLKSCONCERT. Maandagavond was het een avond van waar kunstgenot, toen de heeren Joh. Blok, viool en Fred. Breekveldf, piano, een volksconcert gaven. Beiden zijn ze meester op hun instrument.Zelden hebben we de viool zoo hooren bespelen. Reeds in het eerste stuk „Sonate in D" van Nardina sleepte de violist ons mede. Het hoogtepunt bereikte hij echter wel na de pauze met no. 5a: „Variaties" van Taritini Kreisler. Machtig was de melodie en verrassend de nuanceering. Hoe schoon werd „Liebesleid" vertolkt en daartegenover het uit den aard der zaak vroolijke „Liebesfreud". Van het spel van den heer BreekveJdt behoeven we niets anders te zeggen dan dat hij zijn ouden roem handhaafde. Geen won der dat de aanwezigen hen door her haald applaus bijna dwongen een bis- nummer te geven, waaraan echter geen gehoor kon gegeven worden, zeker om des tijds wille. De zang van het mede werkend dameskoor was eveneens schoon. Vooral de altpartij zong zuiver. Ook hierin toont de heer Breekveldt een dirigent te zijn, die niet rust voor hij het volmaakte heeft bereikt. De hem voor de pauze aangeboden lauwerkrans kwam hem dan ook ten volle toe. Nog meer zou de zang op zichzelf tot zijn recht zijn gekomen, indien alle stukken zonder pianobegeleiding waren gezon gen. Nu was dit alleen het geval met „Engel-Terzett" aus Elias. Niettegen staande dat was het geheel verheffend. LIJST VAN ONBESTELBARE STUKKEN terugontvangen te Soest in de 2e helft der maand Nov. 1923 1. Mej, B. Scholtz Amsterdam 2. W. de Nooy Blauwkapel 3. J. Vroemen Ospel GEVONDEN VOORWERPEN. Op werkdagen, des voorm. tusschen 912 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de na volgende voorwerpen Een overschoen, een nikkelen horloge met ketting, een buigtang, een rijwiel mandje, een sleutej, een heeren winter handschoen, een hondenpenning, een aanhangsel van een medaillon of hals ketting. Aangeloopen een hond (smous) en een kat. Ingezonden Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van de felle aanvallen op ondergeteekende in de voorlaatste Raadsvergadering, verzoek ik U dit kort bescheid te plaatsen. Het vuile laat ik voor rekening van de Sprekers. Ik ga, als er met modder gegooid wordt liever iets op zij. Het groote verdedigingsstuk van Weth. v. d. Berg bevat geen enkele ont kenning van de door mij in het request aan H.H. Gedeputeerden aan gevoerde punten, 't Zou ook moeilijk kunnen, want feiten kunnen niet ge loochend worden. Dat ik bij H.H. Gedeputeerden re clameerde, en niet bij B. en W., schijnt mij 't meest kwalijk genomen te worden. Maar 't ware toch zeker „de dwaasheid gekroond", wanneer een Raadslid over daden van een Wethouder waar hij zich niet mee vereenigen kan, bij dien Wet houder ging reclameeren Aan 't slot van het zoogenaamd ver dedigingsstuk meent de heer v. d. Berg nog iets te moeten zeggen over de Wethoudersbenoeming. Daar wil ik wel iets aan toevoegen. Vooreerst dat door mij geen enkele slap is gedaan om een Wethouderszetel te bemachtigen. In de conferentie met de R. K. Raadsfractie, waartoe de Chr. Hist. Raadsleden dus v. d. Berg en ondergeteekende waren uitgenoodigd, en waarin aan de Chr. Hist. fractie werd voorgesteld om in deze Bestuursperiode elkaar te steunen in de verkiezing van Wethouders, heb ik gezegd dat een toestemmend antwoord mijr.erzijdsch niet mocht worden opgevat als zou ik mij daardoor principieel stellen tegen over de Anti Rev., en evenmin als zou ik mij daardoor willen stellen tegenover den persoon van den aftredenden Wet houder, de heer Endendijk, in wien de Gemeente een groote werkkracht bezat met veel ervaring, doch met wiens practische Politiek ik mij niet meer kon vereenigen. Ik verklaarde mij alleen tot medewerking bereid, wanneer de R. K. fractie zich kon verklaren voor een lichtingswijziging in de Practische Politiek. Door de R. K. fractie werd het eerste natuurlijk voor kennisgeving aangeno men, en het laatste in bevestigenden zin, beantwoord, alleen de heer Scheffer sprak, waar ik bij was, geen woord. Loor de R. K. Raadsfractie werd daarop de Candidaat genoemd, en door den heer v. d. Berg en mij beloofd die Candidaat te zullen stemmen. Daar door hadden dus de heer v. d. Berg en ondergeteekende de Politieke conce- quenties der verkiezingsstrijd aanvaard, zoo ook de R. K. Raadsfractie. Twee of drie dagen later had ik een bespreking met den heer v. d. Berg, die toen de Wethouderszetel voor zichzelf 0 Van Weedestraat 36 - Soestdijk Alle vleeschwaren van uiterst fijne kwaliteit De vleeschwaren worden niet van de fabriek betrokken, doch geleverd door den bekenden slager G. J. DE JONGH te Baarn Verder zullen verkrijgbaar zijn uitgezochte kwaliteiten Ruime keuze voor de aanstaande feestdagen Aanbevelend, JSkm ZONDERVAN. opeischte en, zeide hij mij, toen reeds verzekerd was van den steun der A. R. Raadsleden, en van één R. K., terwijl hij ook verwachte de stemmen der S.D.A.Pers. Ik heb toen den heer v. d. Berg verlaten met een gevoel van walging voor zulk vuil bedrijf, en een uitspraak gevraagd van de Chr. H. groep, die ons beiden had gecandideerd voor den Raad. Jn de vergadering dier groep, een zeer druk bezochte vergadering, was ook de heer v. d. Berg aanwezig, die als Penningmeester der Groep wenschte af te rekenen, en alle aanwezigen uit schold voor een troep wilden en vrij buiters. Een voorstel van een der aan wezigen om den heer v. d. Berg de gelegenheid te geven om af te rekenen, waarna hij afscheid kon nemen van de Groep die hem in den Raad had ge bracht, zoodat alsdan partijen niets meer met elkander te maken hadden, werd met algemeene stemmen aange nomen. Na vertrek van den heer v. d. Berg werd ondergeteekende met op een na algemeene stemmen Candidaat gesteld, en is daarvan mededeeling gedaan aan de R. K. Raadsfractie. De Raad koos met één stem meerder heid den heer v. d. Berg, en daar heeft per slot ieder zich bij neer te leggen. De heer v. d. Berg werd gekozen door de Anti-Revolutionairen, de S.D.A.Pers, de Vrijz. Deinociaat, één R. Katholiek, en zichzelf. Ziedaar in 't kort weergegeven het verloop der Wethoudersverkiezing. Dai het verloop dier verkiezing mij gegriefd heeft kan door ieder wel denkend mensch gevoeld worden. Ook ik ben een gewoon mensch, en niets menschelijksch is mij vreemd. De heer Endendijk en ondergeteeken de stonden als eerlijke tegenstanders tegenover elkaar. Maar toen ik voelde dat de A.R. Raadsleden en één R.K. zich verbroederd hadden met de S.D.A.Pers en de Vrijz. Democraat, om te samen te spelen het spel van Politiek verraad, sluipmoord en zelfmoord, toen werd in mij ernstig geschokt het vertrouwen in die dragers van het Christelijk beginsel. Was dat nu het resultaat van de ernstige woorden van den heer J. H. I(sings) in het Soester Nieuwsblad van 19 Mei? Meer heb ik over de Wethouders- benoeming niet te zeggen, en zal ik ook niet zeggen. Met dank voor de plaatsing. P. C. W. FOEKEN Lid van den Raad. Soest, 1212'23. Het door mij aan H.H. Gedeputeerde Staten gezonden request luidt als volgt Aan H.H. Gedeputeerde Staten der Provincie Utrecht. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen, P. C. W. Foeken, lid van den Raad der Gemeente Soest, a. dat door den Raad der Gemeente Soest, in zijn vergadering van90ct. 1923, welke door adressant wegens ziekte niet kon worden bijgewoond, is besloten garant te worden voor rente en aflossing van een leening groot 115 duizend gulden ten behoeve derBouwvereeniging Goed Wonen' te Soest; dat bij het plaatsen dezer leening Wethouder v. d. Berg als gelastigde is betrokken dat niet is gebleken dat voornoemde Wethouder in de vergadering van B. en W.. noch in de Raadsvergadering van 9 Oct. zich van stemming heeft ont houden en dus niet is gehandeld over eenkomstig de bepalingen der Gemeente wet, art. 46 le alinea en art. 91 3e alinea; b. dat door den Raad der Gemeente Soest in diezelfde vergadering is besloten aan de Bouwvereeniging „Goed Wonen" de eerste zes jaren een jaarlijksche subsidie te verleenen van 750 gulden; dat daardoor Wethouder v. d. Berg als gelastigde voor het plaatsen der leening inkomsten geniet van een Ver- ceniging welke door de Gemeente wordt gesubsidieerd en daardoor indirect voor deden trekt uit de Gemeentekas in strijd met art. 94 4e alinea Gemeentewet; c. dat door adressant dezer dagen ten Raadhuize is geïnformeerd waarde Gemeente-effecten in bewaring zijn; dat hij daarop de volgende inlichtingen ontving: „Van de effecten der Gemeente, „voorzoover deze niet zijn beleend „bij de Nederlandsche Bank, zijn de „mantels in bewaring bij de Firma „La Porte Co. te Soest en de „couponbladen bij de Firma van den „Berg Co. te Soest. Bij beide firma's „zijn daarvoor safe-loketten gehuurd." dat naar meening van adressant het in bewaring stellen van de couponbladen der Gemeete-effecten bij de Firma van den Berg en Co. (practisch v. d. Berg en Echtgenoote) niet voldoet aan de eischen van voldoende zekerheid, immers de hoofdfirniant is tevens Wethouder van Financiën en heeft dus in combinatie met die functie te veel vrijheid van be schikking; dat bovendien voornoemde Wethouder door verhuring van safe-loketten aan de Gemeente ter bewaring van Gemeente goederen voordeelen geniet uit de Ge meentekas en 't zelfs de vraag is of deze huur- en verhuurovereenkomst niet in strijd komt met de eischen van art. 24 der Gemeentewet. Redenen waarom adressant Uw Col lege verzoekt aan de onder a en b ge memoreerde Raadsbesluiten Uwe goed keuring te onthouden en een onderzoek te willen doen instellen naar het sub.c hierboven ter kennis van Uw College gebrachte. Soest, 12 November 1923. Hetwelk doende, enz. P.S. Het was tot heden een goede gewoonte om dergelijke requesten, vooal van Raadsleden, niet te publiceeren. Na het desbetreffend debat in den Raad is thans publicatie gewenscht DE WETHOUDERS-BENOEMING. Den Heer Redacteur van „De Soester". Mijnheer, Mijn schrijven over bovengenoemd heeft niet alleen attentie, maar ook doel getroffen, o. m. blijkende uit het inge-1 zonden stuk van den Heer M rvan Doorne. Dat genoemde Heer ontstemt is dat de handelwijze van zijn Compagnon, den Heer Van den Ber.g, publiek is gebracht, wie zal hem dat euvel duiden dat hij echter aan die ontstemming uiting geeft in bewoordingen als in zijn schrijven vervat, komt niet te pas; deze blijven geheel voor zijne rekening. Studie over het onderwerp was niet noodjg, een eenvoudig rekensommetje toont aan dat de Heer Van den Berg, door op zich zelf te stemmen, met een meerderheid van één stem gekozen is. Of de uitslag bij onthouding dezelfde of een andere zou geweest zijn doet niets ter zake. Wat niet bepaald verboden is, is daarom nog niet geoorloofd, deze regel geldt in deze zooveel te meer, waar het de bezetting van een gestoelte der eere betreft. Door de manier van be zetting komt „de eere" danig in 't gedrang. Over het in den Raad verhandelde, waarna verwezen werd, het volgende: Bij het sluiten van hypothecaire lee ningen is het usance dat aan den tusschenpersoon provisie wordt uitgekeerd, zonder dat deze die behoeft te bedingen. En dat het niet alleen de vraag is of de Heer Van den Berg geldelijk voor deel genoten heeft, maar mede of hij nog voordeel zal genieten. Jammer dat de Heer Heijnings zijn vraag daaromtrent, niet meer gepreci- ceerd heeft. Mijnheer de Redacteur nogmaals zeg ik U dank voor de afgestane plaats. Ik stel me voor op deze aangelegenheid niet meer terug (e komen. Uw. Dn. J. MOOY. Soest, 10 Dec. '23 Miciclelwijk. JULlANAPLEIN 5 Telef. 48 SOEST Telef. 163 nemen, terwijl enkele genoudigden - hoewel verhinderd deze bijeenkomst bij te wonen hun bereidverklaring schrif telijk hadden gemeld. Het gevormde comité zendt ons de navolgende oproe ping aan al onze ingezetenen. Inwoners van Soest! Wij maken van de gastvrijheid der Redactie van dit blad gebruik om te trachten U allen te bereiken, ten einde U in het kort het doe] van ons comité mee te deelen. Het zal U wel reeds bekend zijn welken nood door zeer velen in Duitschland geleden wordt. Wij zelf willen niet trachten dien te schilderen, doch halen slechts eenige woorden aan van den Heer Quarles van Ufford, Secret. v. h. Roode Kruis te 's-Gravenhage, die in een vraagge sprek het volgende zeide: „Wij weten, dat de toestand vree- selijk is. En toch, toen ik dezer da gen in Berlijn was, moest ik beken nen, dat ik het mij zóó erg niet had voorgesteld. En altijd weer moet ik onderstree- pen, dat de middenstand er het ergst aan toe is. Vleesch kent men niet meer, vet wordt als luxe beschouwd, melk kunnen zelfs de zieken niet krijgen. Brood is duur en slecht. Schoenen zijn niet meer te betalen, kleeren trouwens ook niet. ik heb lui ontmoet, die op hun bloote lijf niet anders droegen dan een vest. Kolen heeft bijna niemand. Hoe dat in de komende maanden zal gaan Wanneer men dit leest, zal men moe ten erkennen, dat al komt ook in ons Neemt proef met onze Gascokes geklopte 40 K.G. f 1.60 ongeklopte f 1 40 Parelcokesf 1.40 SOEST, Telef. S 103 BAARN, Telef. 274 Nieuwstraat 14 Terrein S.S. Door de koude worden Uw handen ruw en gesprongen, uw gezicht en lippen pijnlijk, schraal. Purol niaakt ze spoedig beter. In doozen van 30, 60 en 90 ets. Bij apoth. en drogisten. Helpt de noodlijdende Duitschers. Op 7 Dec. 1.1. waren door den Bur gemeester onzer gemeente eenige Da mes en Heeren ten gemeentehuize ge- noodigd om naar aanleiding van een verzoek van het Bestuur der Afdeeling Utrecht der Ned.-Duitsche Ver. - een plaatselijk comité te vormen, om hulp verleening aan onze noodlijdende buren ter hand te nemen. Alle aanwezigen waren bereid in dit comité zitting te Van Weedestraat 34 Lees svp. onze groote advertentie in dit nummer E. REYNTJES - P. v. d. BURG Tandarts Tandtechnicus houden Spreekuur te SOEST iedere Donderdag avond van 6-9 uur ten huize van J. VAN GOOR MIDDELWIJKSTRAAT 5 - SOEST ■■■Dipl. M.t.b.d.T.nea voor beginnenden en vergevorderden NIEUWE WEG 95 SOEST ASSURANTIEKANTOOR - WONINGBUREAU - Drogist-Opticien Maakt FOTO's voor alle doeleinden Burgem. Grothestr. 28 - Soestdijk Rijks depót voor Post- en Rentezegels la ai ede voor ginds een nood heerscht, oneindig veel grooter dan die, welke wij hier kennen, heigeen dus wettigt, dat wij ons allen inspannen om dien nood te lenigen. Het ligt in onze bedoeling om in te zamelen geld, levensmiddelen en kleeren. Het geld en de levensmiddelen zullen ter beschikking gesteld worden van de Cènfriile Keukens in de groote sleden van Duitschland, waardoor wij bereiken menschen zonder onderscheid van gods dienst of van maatschappelijken rang. Kleeren stellen wij in handen van het Roode Kruis. Hiervoor lezeressen en lezers vragen wij Uw aller hulp en medewer king. Wij vernamen wel van enkele onzer comitéleden, dat reeds in eenige kringen inzamelingen voor soortgelijk doel hebben plaats gehad, maar, daar wij niet weten wie reeds een gave schonk, zullen wij ons bij alle ingeze tenen aanmelden. Misschien zijn er trou wens ook menschenvrienden, die reeds vergaten, wat zij te voren deden en die- gaarne nogmaals in den zak tasten of opnieuw hun kleedingkast nazien. Maandag 17 Dec. zullen wij een geld inzameling doen houden, waartoe zich een aantal dames en heeren beschik baar hebben gesteld. Woensdag 19 en Donderdag 20 dezer zullen wij met auto's door de gemeente gaan om levensmiddelen en kleeren in te zamelen. Wij laten U dus niet veel tot naden ken, maar zijn daartoe genoodzaakt door den schrijnende nood, die in dit koude jaargetijde nog zooveel meer moet wor den gevoeld. Bovendien, om een goede daad te doen is het beter niet te lang na te denken. De eerste opwelling is meestal die ^/an het hart; die moet men volgen Mogen aller harten dus luide spreken Jhr. P. P de Beaufort, Voorzitter. Mevr. B. Batenburg—Stoffels. Mevr. de Wed. A. W. Beckeringh Krook v. Harpen. Mevr. A. H. DrosteWilmans, Penningm. Mevr. van Dongen- Hus. Mevr. C. J. W. Loten v. Doelen GrotheJkvr. van Weede. Mevr. W. J. T. de Koningde Goey. Bar.sse C. Quarles van Ufford v. Ermel Seherer. Mevr. M. RupertNuss. Mevr. W. VerkouterenCramer. De Heeren S. F. Besselsen Jr. P. v. d. Bremer. Ds. D. P. Brans. A. O. Dammers. W. H. C. Doorman, Secretaris. W. A. Heynings, Ds. J. Hoek. Pastoor H. Mocking. Ds. J. Radix. Pastoor A. C. H. Vossenaar. Burgeli ik e Stand. GEBOREN: Nicolaas z. v. J. Maassen en L. G. Niehot, Christina Wilhel- mina d. v, C. W. van Son en G. Franken, Bartus Everardus z. v. G. E. Onwezen en G. Westhof. GETROUWDC. J. H. Oaljart en G. M. G. van Aarle. OVERLEDEND. van den Broek 78 jaar, echtgenoot van M. van der Fliert, G. Donkervoorl 75 jaar, echtgenoote van J. J. F. van Wounenberg, D. Scher mers 61 jaar. echtgenoote van F. H. Kroonsberg. GEMEENTERAAD VERSLAG van de vergadering, gehou den Woensdag 12 Dec. 1.1. des namiddags 2 ure. Voorzitter: de Burgemeester. De Secretaris leest het gebed, waarna de agenda aan de orde komt. 1. Voorstel van B. en W. om den Burgemeester te benoemen tot onbezol digd ambtenaar van den burgelijken stand. Eenige leden stellen voor ZEd.Achtb. bij acclamatie te benoemen. De Voorzitter wil zich aan de wet houden en laat stemmen. Met algemeene stemmen wordt de Burgemeester benoemd. 2. Behandeling van het ontvangen schrijven van den Min. van Binnenl. Zaken en Landbouw, inhoudende be zwaren tegen het loon, uit te keeren aan werklooze arbeiders, te werk gesteld bij de gemeente, met voorstel vanB.enW. B. en W. stellen voor het loon te be palen op f 15.—, kindertoeslag van het 5de kind af en een toeslag op de huur. De heer van Eek heeft het voorstel gezien dat precies luidt als het oude voorstel. Spr. kan er echter niet mede accoord gaan. Deze zaak is in de com missie besproken en is 't men daar niet eens kunnen worden. Spr. moet daar om persoonlijk een voorstel indienen.

De Soester | 1923 | | pagina 1