Leden .au de Mi Kerk JPT [Ir J. SCHOKKING Purol geneest en verfraait de Huid NederL Hervormd en daarom Christelijk HBsfoHscli La Porte Co T DEPOSITO'S Fotografie Atelier Dr. Van Dongen Dr. Van Leeuwen Nette JONGEN j. A. de Kruyff Tentoonstelling T No. 1 van LIJST 14 ALLE BANKZAKEN W. P. J. VENEMA Anqa ÉSfflIBHÉ£BEaïï2J „GWPIEW Gem. KAMERS te huur Nette Werkster Net Dagmeisje Gevraagd een MEISJE Net Meisje, Verpleging gezocht Dienstbodeof noodhulp adm. of andere bezigh. TE HUUR burger Huis TE KOOP Duitsche Herders acht kippen met haan Radiotoestel te koop SCHRIJFMACHINES Radio-ontvangtoestel Dagelijks versch geplukte Dames- en Kinderkleeding Kunstzaal „SOESTDIJK" Beschilderd Aardewerk Glas, Fluweel, Zijde etc. Mevr. Wijnaendts, dat dit onverant woordelijk zou zijn zoolang niet alle Staten tegelijk ontwapenen. Volgens Kapt. Maas is ons land zeer goed te verdedigen en is de gasoorlog niet zoo verschrikkelijk. Bij het debat, dat volgde, was de Heer v. d. Brink van eene tegenover gestelde meening. De toekomstige gas oorlog zal zóó verschrikkelijk zijn, dat de regeering het rapport van den Volken bond niet in zijn geheel durfde publiek te maken, niettegenstaande het verzoek daartoe van dien Bond, en dat ons kleine land onverdedigbaar is, is de meening van zeer vele bevoegden. Luitenant Generaal Coolemans Beijne legde dit deze nog uit in de „Telegraaf en zelfs Generaal Snijders heeft toe gegeven, dat ons leger in 1914 totaal niets had uitrichten, bij een mogelijke inval in ons land. De Spreekster bleef echter de meening van den Vrijheidsbond verdedigen. j. S. VERGADERING VR1|ZINN1G DEMO CRATISCHE BONDTESOESTERBERG Maandag j.l. hield de Vrijz. Dem. Bond te Soesterberg een flink bezochte ver gadering, waar de Heer Th. M. Ketelaar lid der 2e Kamer als spreker optrad. In zijn inleiding waarschuwde spr. alléén te stemmen op partijen, met een volledig programma en die bovendien bewezen hebben, zich daaraan te houden. In dit verband herinnerde spr. aan de Vrijheids bond, die bij de vorige verkiezingen o.m. voor verbetering van onderwijs ijverde en nochthans aan de verslechtering er van medewerkte, en aan de uitlating van enkele harer canditaten (van Gijn. Joëls) die openlijk verkondigden, dat zij zich niet aan één der punten van het verkiezingsprogramma zullen houden (premievrij Staatspensioen). Overgaande tot zijn eigenlijke rede, getiteld „Na zeven jaren Christelijke regeering" schetste spr. hoe dit Kabinet aanvankelijk, onder den druk der omstandigheden, democratisch optrad, (rede van Troelstra). Toen het gevaar geweken was, bekeerden deze „Angstdemocraten" zich al heel spoedig. Hoewel de daarop volgende „hausse- periode" de meest gunstige periode in de geheele finantieels geschiedenis van Nederland was, leefde de regeering er lustig op los en zag de A.R. minister van Finantiën, de Vries, kans tekorten van 1 O-tallen millioenen te maken. De heer Colijn was het met het beleid van dezen minister geheel eens en dus mede voor deze tekorten verantwoordelijk, ter wijl hij thans als redder van de gulden wordt voorgesteld. Spr. wees op het ergerlijk van deze propaganda, welke met een „beursnoteering" wordt gevoerd en op het misleidende, daar niet vermeld wordt, dat 100 centen van 1914 gelijk zijn aan 175 centen van 1925, evenmin als het feit, dat de begrooting sluitend is gemaakt door intrekking van art. 40. Vervolgens liet spr. de verslechteringen van het Openbaar Onderwijs de rij passeeren en toonde aan de hand van een rapport van de Hooge Raad van Arbeid met cijfers aan, dat de opheffing van het 7e leerjaar geen bezuiniging is geweest. Evenals het onderwijs, werd door het tooverwoord „bezuiniging" op Volksgezondheid besnoeid (Tuberculo sebestrijding), doch dit zijn zaken, aldus de uitspraak der Vloot Commissie, die later ingehaald kunnen worden. Spr. releveerde daarop de Vlootwet crisis en de nog steeds geheime afspraak tusschen de partijen der rechterzijde, alsmede de terugkeer van het Kabinet alsof er niets gebeurd was. Ten slotte spr. de nieuwe indirecte belastingen van Colijn aan een beschouwing nieuwe tariefwet verhooging thee - belasting enz) die eerst op den verkiezingsdag in wer king treden. Een groot arbeiders-gezin betaalt hierdoor f. 15.per jaar meer, waar tegenover staat een vermindering van inkomsten belasting van f. 1,50 en dit is de bezuiniging van Colijn. Met een enkel woord over Nationale Ont wapening besloot spr. zijn belangwek kende rede. BANKIERS BAARN SOEST BUSSUM CHEQUE REKENINGEN MET RENTEVERGOEDING 2e. Onderzoek van de geloofsbrie ven van het nieuw gekozen raadslid Mr. J. H. van Doorne. Tot leden der Commissie van onder zoek worden aangewezen de heeren Scheffer, De Koning, Mevrouw Droste. De heer Scheffer rapport uitbrengende verklaart dat de Commissie de stukken in orde bevond en tot toelating kan overgegaan worden. De heer Foeken, hoewel tegen deze toelating absoluut geen bezwaren heb bende zou toch in overweging wenschen te geven ten dezen aanzien meer in den geest van de wet te handelen, dus in den vervolge niet meer tot dezelfde zitting waarin de geloofsbrieven van een nievw gekozen Lid worden onderzocht ook de toelating te doen plaats hebben, 't Kon toch wel eens gebeuren, dat bij onderzoek der brieven zich bezwaren voordeden tot toelating en zou 't dan hoogst onaangenaam voor den uitge- noodigde zijn als men hem verzoeken moest maar weer heen te gaan. De Voorzitter merkt op dat de heer Van Doorne er zelve om verzocht had. En bovendien, Spr. heeft de wet er op nagelezen en geen bepaalde bezwaren gevonden tegen het toelaten van een ge kozen lid tot dezelfde zitting waarin zijn geloofsbrieven werden onderzocht. Ook bij Oppenheim is daaromtrent niets te vinden. In vele gemeenten komt dan ook onderzoek en toelating op den zelfden dag voor. De heer De Koning juicht het juist toe, dat een gekozen lid direct de ge legenheid tot zitting wordt geboden. Vergaderden wij hier iedere week, dan ware 'i er iets voor te zeggen om 't geen de heer Foeken bedoelt, maar in een gemeente als Soest waar slechts enkele keeren in het jaar, naar het schijnt, wordt vergaderd, daar kan 't in het belang van de partij zijn, die hem afvaardigde, dat men den gekozene direct aan de beraad slagingen laat deelnemen. GEMEENTERAAD VERSLAG van het verhandelde in de openbare vergadering van den Gemeenteraad op Vrijdag 19 Juni 1925, des namiddags 2 uur. Voorzitter: de Burgemeester. Alle Leden aanwezig. De Vergadering wordt met gebed geopend. Ie. Vaststelling der notulen van de vergaderingen d.d. 16 Maart en 17 April j.l. Na een paar aan- en opmerkingen vastgesteld. IIEEREN- EN DAMES- KLEERMAKERIJ EMMALAAN 10 b/h. JULIANAPLEIN TELEF. JÖO Ruime voorraad Regenjassen De heer Van Doorne wordt binnen geleid, verklaart op een desbetreffende vraag Van den Voorzitter geen bezwaar tegen eedsaflegging te hebben en legt dan in handen van dezen de gebruike lijke eeden af. De Voorzitter wenscht ZEd. geluk met de toelating tot Lid van den Raad en hoopt dat hij het vertrouwen der Kiezers in alle opzichten waardig zal zijn. Spr. spreekt daarbij de verwachting uit, dat alle beste krachten zullen worden aan gewend ten dienste der gemeente en dat 't nieuw gekozen lid gegeven mogen worden veel tot stand te brengen in het belang der gemeente, waaraan de leden allen werken. De heer Van Doorne dankt met eenige woorden en zet zich op den zetel van zijn voorganger. 4e. Vaststelling van besluiten tot wij ziging van de begrooting 1924. De Foeken zegt 't volgende: M. de. V. Bij het nagaan der voorstellen voor af- en overschrijving was het mij aan genaam te kunnen constateeren dat in 1924 op 54 uitgaven posten f 17.523 minder was uitgegeven dan geraamd was en dat van de hoogere ontvangsten bij 22 posten tegen 7 posten welke minder hadden opgebracht toch nog een voordeelig saldo overbleef van f 15.500 Ik kwam dus tot de verblijdende ont dekking van een totaal overschot van 33 duizend gulden. - Maar helaas M. de V. hier was de vreugde al zeer kort van duur want in dezelfde stukken die er o zoo onschuldig uitzien en meesttijds zonder debat onder den hamer doorgaan bleek me dat er van die 33 duizend geen cent meer over was omdat 65 uit gaafposten waren overschreden met pre cies het zelfde bedrag wat uitgespaard was. Nu weet ik zeer goed M. de V. dat er posten zijn waarvan de raming een slag in de lucht is, en dat het per saldo niets beteekent al worden ze overschre den omdat daartegenover dan ook weer gelijke inkomsten staan. Maar het totaal resultaat was mij toch wat al te bar, en bij nader onderzoek bleek mij dan ook dat bij verschillende afdeelingen de bij de begrooting toegestane bedragen zijn overschreden zonder dat de Raad daar voor machtiging had gegeven. Het komt mij voor dat het geen aan beveling verdient dat door eenvoudige af- en overschrijving daarop nu maar de Raad zijn sanctie geeft. Wat mij betreft wensch ik aanteekening dat ik tegen dit voorstel ben en zou het veeleer toejuichen dat een onderzoek werd ingesteld naar de oorzaken der overschrijding en dat de bedragen werden opgeeischt van de betrokken ambtenaren die aansprakelijk zijn. M.i. behoort wanneer overschrijding van een post noodzakelijk wordt tijdig het noodsignaal gegeven te worden. Op de post rente kasgeldleening bijvoorbeeld die begroot was op f 1000.is uitge geven f 11.135 en als ik daar aftrek de op op deze post betrekking hebbende ontvangsten groot plm. f 2500.dan is er toch nog een overschrijding van f75.00 Wat echter nog teleurstellender is M. de V. dat is dat door deze voorstellen de nadeelige verschillende der rekening 1924 niet zijn opgelost en daaronder zijn zeer belangrijke bedragen. Dit voor- van af- en overschrijving en wijziging der begrooting 1924 stemt mij zeer som- ber ten opzichte van de financieele vooruitzichten voor 1926. De heer Scheffer moet eerlijk verklaren geschrokken te zijn door den somberen toon des heeren Foeken's betoog en schijnt ook voor nader onderzoek. De Voorzitter beziet deze zaak niet zoo somber en merkt op dat er geen enkele gemeente is, waarvan een opge maakte begrooting blijken zal geven dat af- en overschrijvingen niet noodig zijn. Spr. gaat dan meer uitvoerig over het begrip begrooting in en wijst er op dat in gemeenten als Soest, waar, door den loop der omstandigheden, een begroo ting zeer krap en zuinig opgemaakt moet worden het voor de hand ligt, dat er posten op voor zullen komen die of te ruim of te zuinig geschat werden. Ook merkt Spr. op dat rekeningen of beta lingen niet steeds zoo vlug inkomen als gewenscht is, ter spoediger opmaking der gemeenterekening. Spr. is ten volle overtuigd, dat indien men de posten nauwkeurig bekijkt en volle aandacht schenkt, geconsteerd zal worden, dat in 1924 een in alle opzichten zuinig beheer is gevoerdwat ook de Commissie zal moeten verklaren. Spr. adviseert tot goedkeuring. De heer Scheffer meent dat wij met deze vaststelling er niet mede af zijn en ons meerdere verrassingen kunnen wach ten. Wij zijn nog niet aan het einde zegt Spr., die wachten wil, totdat de raad weet waarmede hij af is. De Voorzitter zegt dat dit niet moge lijk is met het oog op 1 Juli. Eerst als de rekening is opgemaakt en we zien kunnen of alles betaald is, weten wij waar wij aan toe zijn. De heer Scheffer informeert waarom de rekeningen waarop gewacht wordt, niet opgevraagd worden. De Voorz.Rekeningen komen eiken dag binnen, ook betalingen. De heer Rietveld stemt toe dat een begrooting een begrooting is, dus niet precies kan zijn, maar dat neemt niet weg dat een begrooling toch een zekere bedoeling heeft. Men raamt de vermoe- lijke ontvangsten en uitgaven en krijgt dus een overzicht voor een jaar. Enkele posten zullen daarbij wel eens over schreden, maar daar voor andere de uitgaven niet zoo hoog zullen blijken te zijn, zullen deze elkander opheffen. Om nu te zeggen, dat wij niet weten waar aan wij toe zijn, gaat volgens volgens Spr. niet op. De boekhouding moet ten allen tijde kunnen aanwijzen hoe 't in werkelijkheid met een begrooting staat. De Voorzitter merkt op, dat dit op 't oogenblik toch niet te zeggen valt. Eerst als alles binnen is en uitgaven en in komsten zijn opgeteld, kan een resultaat bereikt worden. De heer Rietveld meent dat 't dan geen zin heeft een begrooting krap op te maken, als er toch op deze wijze overschreden wordt. De VoorzitterAl gaan B. en W. nog zoo zuinig mogelijk te werk, 't zal niet mogelijk zijn sommige posten niet te overschrijden, zooals onderwijs.... De heer De KoningArmenzorg. De Voorzitter, armenzorg vooral enz. Er zijn omstandigheden die dwingen tot overschrijden. De heer Rietveld is 't niet te doen om aanmerkingen te maken, maar zou 't toch gewenscht achten dat de raad, 't zij per half jaar of per drie maanden overzicht kon krijgen van den stand der begrooting. De Voorzitter zegt daar niets tegen te hebben, maar zulk een overzicht stuit op te veel moeilijkheden om een juist beeld van de begrooting te kunnen geven. Er zijn posten die per 3, 6 of per 12 maanden bijv. verrekend worden. Spr. noemt eenige. De heer FoekenEr zijn wel posten die overschreden moeten worden, maar waarom dan niet tijdig een noodsignaal gegeven. i nUE5T - bonbc&s De Voorzitter geeft alsnu de verkla ring dat B. en W. alle afdeelingen de uitdrukkelijke opdracht zullen geven er voor te waken, dat geen enkelen post, voor zoover in haar macht, wordt over schreden. Elke overschrijding zal mach tiging moeten hebben van B. en W., die den raad ermede in kennis stellen. Tegen een tusschentijds overzicht van den financieele toestand, b.v. per half jaar, bestaat geen bezwaar. Spr. eindigt met de verzekering dat het beheer zoo zuinig mogelijk gevoerd wordt. De heer Rietveld betoogt dat dit ook het belang medebrengt van de ambte naren, willen zij hunne salarissen ge handhaafd zien, waaraan ook geknibbeld wordt als de uitgaven de inkomsten te boven gaan. Dn heer De Koning vraagt den heer Foeken of hij ook 'n bepaalde afdeeling of een ambtOnaar op het oog heeft. Spr. meent dit uit het gesprokene van dit lid te kunnen opmaken. Indien dit zoo is, zou Spr. dit gaarne hooren, al is dat niet aangenaam voor de betrok kenen, want nu gaat het een raden wor den wie die ambtenaren zijn er wordt een zeker odium op hen gelegd, wanneer het verslag dezer zitting bekend wordt. De heer Foeken heeft geen bezwaar desnoods in een volgende vergadering namen te noemen als zijn onderzoek alle instantiëd heeft doorloopen. De Voorzitter zegt den heer Foeken alle medewerking toe en hoopt, hoe ook het onderzoek uitvalt, de heer Foeken zijn bevinding in een volgende zitting zal mededeelen. 5e. Vaststelling van een besluit tot wijziging der begrooting 1925. De heer Foeken verzoekt aanhouding, daar de stukken te kort ter visie ge legen hebben voor grondig onderzoek. De Voorzitter merkt op dat de wijziging niet zoo belangrijk is, maar heeft geen bezwaar. 6e. Vaststelling van een besluit tot belegging van gelden. De heer De Koning stelt voor met de belegging van deze gelden een begin te maken met het destijds door hem ontwikkeld plan, n.1. het geld te gaan steken in groen land, in plaats van pa piertjes. Deze f 3000.wil Spr. daarom in deposito geplaatst zien bij een solide bank, bijv. Amsterd. Bank, verdere som men zouden dan bij andere banken door den Raad aan te wijzen geplaatst kun nen worden. De heer Foeken in de lijn willende blijven van den heer De Koning, geelt in overweging dit punt ook aan te houden, opdat B. en W. eens kunnen informeeren bij de Griffie, langs welken weg het doel van den heer de Koning het best bereikt kan worden. Deze belegging geeft aanleiding tot een tamelijk lang debat, waaraan deel nemen Voorzitter en Weth. v. d. Berg, die beiden den heer De Koning trachten te overtuigen dat de door B. en W. voor gestelde belegging de plannen van den heer De Koning niet tegenwerkt en voor de gemeente voordeeliger is, dan het in deposito plaatsen, terwijl zij daarbij te kennen geven van Ged. St. niet veel medewerking te verwachten. De heer Foeken geeft nog eens in overweging dit punt te laten rusten en op onderzoek uit te gaan. Er is een strooming in den lande zegt Spr. om gelden in den gee^t van den heer De Koning te beleggen. Loopen wij op deze zaak thans vooruit dan bestaat kans dat Ged. Staten afwijzend beschikken. Spr. wil den Raad een fiasco besparen en raadt aan eerst poolshoogte te nemen. De heer De Koning is wel ecnigszins dankbaar dat deze Spr. in zijn schuitje komt, maar zou toch liever dadelijk handelend optreden. Wij krijgen anders zoo'n idee dat wij niets meer mogen doen. Ged. Staten oefenen al genoeg voogdij schap uit. Na beantwoording van den Weth. v. d. Berg, wordt het voorstel aangenomen. 7e. Verzoek van het R. K. School bestuur St. Petrus en Paulus tot toe kenning van een bedrag voor aankoop meubelen. Aangenomen. KERKDWARSSTRAAT 15 DAGELIJKS GEOPEND BRjUTDSPORTRETTEN FAMILIEGROEPEN EN VERGROOTINGEN 8e. Credietaanvrage van Burgemees ter en Wethouders voor aankoop leer middelen ten behoeve van de O. L. scholen Beetzlaan en Soesterberg. Aangenomen. 9e. Verzoek Bestuur School met den Bijbel tot toekenning van de vergoe ding, vastgesteld voor een assistente, werkzaam aan de school Hees. Aangenomen. 10e. Voordracht ter benoeming van leden der stembureaux (wijziging). In de plaats van den heer Heijnings komt thans de heer Van Doorne. De heer Rietveld wordt benoemd tot Voor zitter van het stembureau, Nijverheids school, de heer Hilhorst als Voorzitter stembureau district 5 de heer Kraayen- brink stembureu, School Beetzlaan de heer Bossert, Van Vleuten en de Gem. Secretaris als reserve, terwijl vóór en na afloop der stemming ambtenaren assisteeren zullen. 11e. Vaststelling van een instructie voor de concierge-bode, alsmede benoe ming van een concierge-bode, met ingang van 1 Juli a.s. De heer Endendijk heeft het bij het inzien van deze instructie eigenaardig aangedaan, in verband met het ontslag der vrouw, waartoe in de vorige vergade ring werd besloten, te moeten lezen in art. 4, dat bij niet aanwezig zijn van den bode in het Gemeentehuis, beslag gelegd wordt op diens gezin, door de bepaling dat een persoon van zijn gezin, boven de 18 jaar dan aanwezig moet zijn. Spr. acht dit art. niet gelukkig geredi geerd. Als de bode voor gemeentezaken afwezig moet zijn, moet hij dan ook voor plaatsveivanging zorgen? De heer De Koning heeft ook eenige opmerkingen te maken en vraagt om artikelsgewijze behandeling der instructie. De Voorzitter voldoet aan dit verzoek en leest de artikelen voor. De heer De Koning hoort in art. 1 en 2 vele verplichtingen voorlezen, maar hoorde niets van rechten. Heeft de bode bijv. recht op hulp, bij schoonmaak en onderhoud van gebouw en meubelen, vraagt Spr. De Voorzitter antwoordt bevestigend: de Werkvrouw blijft. De heer Hilhorst vindt art. 2 ook nog al bezwarend. De Voorzitter verwijst naar de toe lichting en merkt op dat 't niet de be doeling is den man hulp te ontnemen, dit art. moet niet zoo streng opgevat. De heer De Koning is over art. 4 ook niet zoo best te spreken, waar die spreekt over het aanwezig zijn van een persoon boven de 18 jaar, indien de bode af wezig is. Zooals het art. nu luidt zou de bode nooit met zijn gezin uit kunnen gaan bij familieaangelegenheden. De heer Endendijk vindt dit art. te ingrijpend. De Voorzitter merkt op, dat door B. en W. afgeweken zal kunnen worden van deze regelen. De heer De Koning blijft het art. dan nog een knijpenden hand noemen, wat niet moet. De heer Endendijk bewijst, dat als men kwaad wil dit art. belet, dat de bode zelfs een wandelingetje zal kunnen doen. Spr. dringt er op aan dat er een be paling komt, dat B. en W. hem van dit art. ontheffing kunnen verleenen. De Raadsleden gaan nu aan het zoeken, hoe 't artikel voor den man minder lastig te maken. De heer Van Eek wil de politie dan met het toezicht belasten. De heer De Koning: dit kan als de politie juist niet op straat is, en lacht er om dat men de politie overal voor wil gebruiken. De heer Scheffer meent dat de man een plaatsvervanger moet kunnen aan stellen. De heer De Koningdit zou hem geld kosten. De heer Endendijk blijft het onbillijk noemen dat als de man voor dienst naar Soesterberg moet en beslag op zijn gezin gelegd wordt. De heer De Koning noemt dit niet zoo'n bezwaar, omdat dit de aard der betrekking van huisbewaarding mede brengt. Dat gebeurt meer, maar als de man geen dienst heeft en voor sterf-, trouw- of geboortegevallen met zijn gezin afwezig moet zijn, dan krijgt deze be paling een ander karakter. De heer Endendijk is er niet op tegen dat de vrouw en het gezin hulp ver leenen, maar hier wordt het als plicht opgelegd. De heer Foeken wil de bevoegdheid om ontheffing van dit art. te verleenen niet aan het College van B. en W., maar alleen alleen aan den Burgemeester geven. Weth. v. d. Berg vindt dit vragen aan den Burgemeester voor den man ook niet pleizierig, als 't niet in diensttijd is. Na lang heen en weer gepraat gaat men accoord met het voorstel van den Burgemeester die na opgemerkt te heb ben dat de instructie niet zoo letterlijk zal opgevat worden als ze is, voorstelt dat ten aanzien van de gewraakte arti kelen B. en W. in overleg met den bode zijne rechten zal regelen tot zoo lang de rechtspositie der ambtenaren, aan de regeling waarvan gewerkt wordt, nog niet is vastgesteld. Voorts wordt voor den bode een vacantie van 16 werkdagen vastgelegd. 12e. Benoeming van een lid in onder scheidene raadscommissien, in verband met de ontslagneming door den heer W. A. Heijnings. Deze benoemingen staan in verband met het vertrek van den heer Heijnings. De heer Van Doorne zal zijn plaats innemen. 13e. Adres van bewoners aan den Hartweg, verzoekende verbetering in de afwatering Stoomwasscherij Kuijer. Uit de besprekingen blijkt dat de des tijds aangebrachte verbetering volgens advies van den Inspecteur der Volks gezondheid niet voldoende is. Aan het verzoek zal voldaan worden. De heer Van Eek en Besselsen wijzen op nog eenige stinkgaten in de gemeente. (Slot in het volgend nummer). (Ongecorrigeerd). Kerkberichfen. Zondag 28 Juni 1925. SOEST Ned. Herv. Kerk Voorm 10 uur Ds D. P. Brans. Lokaal Spoorstraat (Chr. U L.O. School) Voorm. lO1/» uur de Eerw. Heer J. L D. v. d. Roest, oud-zendeling U. Z. V. N.m half drie (Hees) Ds. D P. Brans. Rembrandtzaal. Vooim. 10 uur Ds Pop van Nijkerk Ned. Herv. Evangelisatie-Ver. „De Nieuwer-Hoek" Soestdijk Hotel „Eemland" ingang K. Brinkweg 's Avonds 7 uur Ds. Straatsma van Zandvoort Geref. Kerk Voormiddags 10 uur en 's avonds 6 uur Ds. J. Hoek. Christel. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur en 'savonds 6 uur Godsdienstoefening. Donderdag 2 Juli 'savonds 7 uur Ds. Berkhoff van Amsterdam. V r ij z. Oodsdienstigen Gymn. zaal O.L.S Kerkebuurt SOESTERBERG Ned. H er v. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. J. A. Radix H. Avondmaal ZONDAG 28 JUNI IS AANWEZIG Aclverieniiën. GEBOREN: WOUTER JOHANNES ZOON van W. J. VAN EE S. VAN EE-Prins Soest, 25 Juni 1925. STOOMWASSCHERIJ „SOESTDIJK voor de Mangel. ook ongemeubileerd. Nabij Halte Soestdijk. Billijken prijs. Brieven onder No. 127 bureau van „De Soester". Heden overleed na een langdurig lijden, onze geliefde Man, Vader, Be huwd- en Grootvader DE HEER RIJK DAME!), in den ouderdom van bijna 63 jaar. Uit aller naam, Wed. R. DAMEN—Kieboom Soest, 24 Juni 1925. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 27 Juni op de Ned. Herv. Begraafplaats te Soest. Vertrek sterf huis 11 '/a uur. Algemeene kennisgeving. gevraagd, voor alle dagen (ook Zondags), die zelfstandig alle voorkomende werkzaamheden kan verrichten in zeer druk pension. Adres: Koudhoomvveg 2. gevraagd, tegen 1 Augustus of eerder. Adres te bevragen bureau van „De Soester". voor dag en nacht of voor heele of halve dagen. Adres: Wilhelminalaan 23. Biedt zich aan een in klein gezin, liefst met huiselijk verkeer. Brieven onder No. 125 bur. van „De Soester" gevraagd, bij NILSSON, Soesterb.str. 13. voor oude hulpbehoevende Dame (Zenuw patiënte), liefst in klein rustig gezin, tegen ruime vergoeding. Brieven onder No. 126 bureau van „De Soester". Gevraagd kunnende koken geen vereischte, van goede getuigen voorzien. Mevrouw van Duren, Van Weedestraat 2. Heer, m.1., won. te Soest, in. H. B. S.-dipI. en vele j. kantoorrout., dipl. boekh., zeer grondig bek. m. Duitsche en Eng. Hand.corr., ook Fransch, mach. schr. tn steno, goed organisator, zoekt voor enkele uren p. dag of paar dagen per week. Kan desgew. thuis werken (eigen schr. mach). Br. onder no. 95 bureau van „De Soester" bev. 5 kamers, keuken, kelder, schuur, tuin waterl. en electr. licht. Huur 8Gld.perweek Te bevr. A. Legemaat, Torenstraat 10a, Soest. Draaibankje met drijfwerk, compleet met bij- tets Een Dames- en Heerenrijwiel. Adres Veldweg 8, bij Station Soest. Nog eenige jonge te koop (Stamboek). Te bevr. Laanstraat 8c. TE KOOP barnevelders. Broed 1924, en een FOTOTOE STEL 13 bij 18 c.M. Adres Beetzlaan 97. 3-lamps radiotoestel, geheel compleet met prima luidspreker voor f 130.—. Desgewenscht demonstratie aan huis. Brieven onder motto „Radio", bureau van „De Soester". MIGNON", (kennis van macliineschrijven onnoodig) f35.—. „HAMMOND" f45.—. A. J. VERKERK VAARTWEG 92 HILVERSUM Alle merken leverbaar. 4-lamps, met hoofdtelefoon, accu, anodebat terij en amigo luidspreker. Prijs f180.—. Te zien en te hooren eiken avond. Eemstraat Ia Soest. te koop, bij R. DAMEN, Julianastraat No. 50a. Aan het zelfde adres een WECKTOESTEL te koop met 40 glazen en heel kompleet. COUPEUSE Noorderweg 20 - Soestdijk Atelier ter vervaardiging van alle Vredehofstraat 3a Entrée Vrij.

De Soester | 1925 | | pagina 2