Openbare Verkooping Dr. RUPERT Dr. v. LEEUWEN Termijn Betaling J. Klein Zonen Perkbeplanting J. GEIJTENBEEK Auto te koop KOUSEN Flink Werkmeisje Meisje Te huur vrij Huisje, Burgerwoonhuis met Tuintje. James Motor Tuinjongen, Te huur gevraagd Heerenrijwiel. Waterfilters. 2e hands Haarden, Geldleeningen Dinsdag 15 September 1925 A. Een Villa met Tuin en Vruchtentuin, B. Acht perc. Bouw terrein, In- en Verkoop van 2e Hands Meubelen en Kleeding HEEFT UAL M. A. Vuurberg P. HAAGE BOTJE UITVERKOOP Aanleg en Onderhoud van Tuinen. B. VAN WOUDENBERG Aanleg en Onderhoud van Tuinen en Buitenplaatsen P. C. W. FOEKEN MANUPACTUREN V WEEDE8TRAAT 34 NIEUWE ZENDING ALLE KLEUREN EN KWALITEITEN De Voorzitter laat uitkomen, dat nu het een vrijwillige brandweer is ge worden, feitelijk de zaak uit handen is gegeven. De heer Koeken en nog een paar leden achten dit argument niet geluk kig, daar de gemeente de geheele brandweer betaalde, en de eerstge noemde zou wenschen te protesteeren tegen dat aanstellen van niet-vakkun- digen. De heer Endendijk neemt daarentegen aan, dat niemand beter dan genoemde heeren geschikt zijn voor deze functie. Mr. van Doorne merkt op, dat B. en W. ten slotte toezicht blijven hou den op den gang van zaken. Deze Spr. schijnt ook niet zoo overtuigd van de vakkennis van genoemde heeren. Wil men vakkennis krijgen, dan moet men ook eigenaar zijn van een auto. Tusschen goed kunnende rijden en een auto kennen is een groot verschil, zegt Spreker. De heer Foeken zegt nog 't een en ander over het wegwerken der strop over 2 jaren, van welk bedrag dit jaar volgens Spr. f 10.000 ten goede komen van den gewonen dienst 1925, wat niet in den haak is, daar de gemeente financiën over 1925 en 1926 nog niet in orde zijn en eerst in 1927 in orde komen. De Voorzitter moet opmerken, dat de heer Foeken niet geheel juist de zaak beziet en belooft nadere ophel dering te geven in de geheime zitting na afloop der openbare. De heer Endendijk neemt genoegen met verhooging van f150.— post on derwijs als deze ondergebracht wordt onder administratie. De begrooting wordt daarop z. h. s. aangenomen. 4. Vaststelling van een besluit tot belegging van gelden wegens uitloting van obligatiën. Dit gold een bedrag van plm. f 10.000 z. h. st aangenomen. 5. Uitloting van obligatiën der geld leening, rentende 61/» Uitgeloot werden: Nos. 203, 479, 583, 293, 510, 418, 95, 353, 446, 16, 499, 569, 328, 241, 239. 6. Vaststelling van een besluit a. tot het aangaan van een rekening courant-overeenkomst met de woning- bouwvereenigingen b. tot het aangaan van een kasgeld- leening in verband met besluit a. De Voorzitter toelichend zegt ten slotte dat het gemeentebelang eischt, dat B. en W. steeds op de hoogte moeten kunnen komen waar de gelden blijven. De heer de Koning zou gaarne zien dat de gemeente-ontvanger ook een afschrift van deze rekening aan B. en W. zond. B. en W. hebben te drukke werkzaamheden om immer indachtig te zijn inzage der rekening te nemen, en de besturen der bouwvereenigingen mogen wel weten dat ook B. en W. een afschrift ontvangen. Het besluit wordt vastgesteld. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot conversie van een door de gemeente aangegane leening. Deze conversie betreft eene leening, oorspronkelijk groot f157000 aöpCt., in een a 5 pCt. Goedgekeurd. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan eener ge meenschappelijke regeling met de ge meente Baarn omtrent toelating van kinderen uit deze gemeente tot de openbare school aan de Lage Vuursche err openbare U.L.O. school te Baarn. Zonder bespreking aangenomen. 9. Vaststelling van een instructie voor den Gemeente-Ontvanger. De heer de Koning vindt het artikel waarin voorgeschreven wordt dat de ontvanger ook Maandag en Donderdag op zijn kantoor moet zijn, wat hard, temeer daar hij er geen sou meer voor krijgt. Spreker zou deze overgang wat zachter wenschen en willen lezen, dat als regel de ontvanger ook gedurende die dagen aanwezig moet zijn. Spreker informeert of bij ontstentenis van den ontvanger, een vervanger is aangewe zen en of deze ook zekerheid te stellen heeft, indien eene vervanging van lan gen duur noodig zal blijken te zijn. De Voorzitter antwoordt, dat het voorschrift niet zoo hard is als het lijkt. De ontvanger is gedurende die dagen altijd op zijn kantoor te vinden en in dien hij eens afwezig moet zijn, kun nen B. en W. hem daarvoor toestem ming geven. Het grooter worden der gemeente, waardoor de werkzaamheden toenemen, in verband waarmede zijn salaris ook steeg, brengt de wensche- lijkheid van een instructie mede. Als vervanger werd de heer Benschop aan gewezen. De wet schrijft voor vervan gers het stellen van een zekerheid niet voor. Mocht eventueel een vervanging van langen duur worden, dan kan het stellen van een zekerheid overwogen worden. De instructie wordt daarop vastgesteld. 10. Vaststelling van een verordening tot wijziging der Bouwverordening. De heer De Koning, hoewel geen succes verwachtende van zijn vraag, zou wel eens precies willen weten hoe de bouwverordening luidt. Spr. weet 't niet en de andere leden zullen ze ook wel niet kennen, evenmin als al die andere verordeningen. Spr. verzoekt de verordeningen, ten gerieve der leden, in een portefeuille te verzamelen. De bouwverordening lijkt Spr. al een heel onmogelijk ding met hare vele wijzigin gen en niet altijd heldere redactie. De Voorzitter, die steeds goed ge humeurd blijft, merkt lachend op, dat 't wel koren op den molen der leden zal zijn als hij moet verklaren dat B. en W. ook niet altijd goed en wel uit dit labyrint kunnen geraken, maar B. en W. hebben deze zaak al besproken en hopen eerlang een heel nieuwe bouwverordening den raad voor te leg gen. Spr. wil gaarne mede werken om de verdere verordeningen in een por tefeuille te vereenigen en zegt dat dit in zeer, zeer afzienbaren tijd zal ge schieden. De vaststelling heeft daarop plaats. 11. Vaststelling van een verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch, in verband met een schrijven van Gedeputeerde Staten. Na eenige onbeteekende discussie aangenomen. 12. Vaststelling van een verordening tot wijziging der legesverordening. Deze wijziging zal eenig succes op leveren voor deze post. Het bewijs van Nederlandschap wordt thans op linnen geplakt afgegeven, zeer ten bate der betrokkenen en de gemeentekas. De kosten worden verhoogd tot fl. De heer Hilhorst had bij de rondvraag het willen hebben over het heffen van leges. Nu het thans toch over leges gaat neemt Spr. de vrijheid thans zijn hart te ontlasten. Spr. vindt n.1. de leges op de bouwvergunningen verschrikkelijk hoog, vooral als het betreft kleine ver bouwingen, welke soms gedwongen zijn voor kleine beurzen, f 10.leges, f 10.— voor de over te leggen teekening, f0.50 voor aanvraagformulier, dat is veel te veel voor den minder bedeelde. Spr. geeft in overweging progressief te werk te gaan. Bijv. voor verbouwingen of bouw tot bedragen van f500. 50 ct., van f 500.— tot f 1000.— f 2. Spr. geeft eenige voorbeelden. De Voorzitter merkt op, dat wij in vergelijk met andere gemeenten laag zijn met onze leges. Spr. voelt er wel iets voor het verzoek van den vorigen Spr. om voor kleine zaken, zooals het plaatsen van een schuurtje enz. lagere heffingen in over weging te nemen. De heer Endendijk valt den heer Hilhorst bij en noemt de leges voor den bouw van een Schuurtje bijv. van f 60.ook te hoog en verzoekt ook gunstige overweging. Weth. Van Elten voelt in zooverre voor het verzoek, indien een bouw enz. gaat tot f 200.maar bij hoogere bedragen, zal een bedrag van 'n f 25.— toch geen rol spelen vraagt Spr. De Voorzitter stelt voor deze zaak in handen van B. en W. te stellen. De heer Hilhorst voert aan dat Weth, Van Elten, die vrijgezel is, den druk van het leven niet zoo voelt, maar voor vele menschen beteekent f25.— een heele som. Spr. zou vele gevallen kun nen illustreeren. Noodgedwongen moet soms een kap van een huis hersteld of vernieuwd worden enz. Voor aanvragen van huizenbouw van f 25000.of f 30.000 zal een paar honderd gulden geen rol spelen, wel voor den door Spr. bedoelde personen, daarom acht Spr. het rechtvaardig progressie toe te pas sen. B. en W. zullen overwegen in hoe verre tegemoet kan gekomen worden aan de wenschen van de heer Hilhorst en Endendijk. 13. Vaststelling van de lijst van on inbare posten, behoorende tot de ge meente rekening 1924. Komt in de geheime zitting aan de orde. 14. Benoeming van een onderwijzeres aan de O.L. School te Soesterberg. Op de voordracht staan de Dames: A. E. Rupp, thans als assistente werk zaam aan de School aldaarC. W. S. J. Kooy, Amersfoort en A. Tonnet, Vorden, Benoemd wordt met algemeene stemmen Mej. A. E. Rupp. De heer Besselsen had 't beter ge vonden dat eene algemeene oproep had plaats gehad. Weth. v. d. Berg antwoordt dat de voordracht in overleg met den Inspec teur werd opgemaakt. En, merkt Spr. op, de zaak staat hier wat anders Mej. Rupp verricht uitstekend werk, feitelijk prodeo. Haar werd destijds gezegd dat zij mede kon solliciteeren, indien tot eene benoeming van een Onderwijzeres zou worden overgegaan. Zij werd daar om no. 1 geplaatst met daarnaast twee wachtgelden. De Voorzitter merkt ook op, dat in dit bijzonder geval niet tot oproep werd overgegaan, ten eerste bij wijze van bezuiniging en ten tweede om de sol licitanten, die eigenlijk niet veel kans zouden hebben, niet op kosten te jagen Meerdere leden bezingen den lof van deze jonge Dame, wier ooren wel getuit zullen hebben. 15. Benoeming van een commissie van taxatie ingevolge art. 7 der veror dening, regelende het beheer van het Grondbedrijf. Op de voordracht staan de heeren Van Elten, Dammers en v. d. Velden. De heer Besselsen heeft niets op deze heeren aan te merken, maar hij acht 't niet juist gezien grondbezitters te be noemen tot taxateurs. Men zou ze toch van partijdigheid kunnen verdenken. De heer Foeken heeft een ander be zwaar. Spr. had liever een Raadslid benoemd gezien dan een Wethouder. Aan het lidmaatschap van deze Com missie is eene belooning verbonden en Spr. meent dat volgens de wet het wethouderschap het genieten van der gelijke belooningen verbiedt. Spr. wil geen strijd voeren, zou eerst de zaak willen onderzoeken en stelt voor deze voordracht in een volgende vergadering te behandelen. De heer Van Eek is 't eens met den heer Besselsen. Ook deze Spr. heeft natuurlijk niets tegen de personen, maar bij grondbezitters kan er aan partijdig heid gedacht worden, indien een schat ting eens niet naar smaak uitviel. De heer de Koning heeft een andere meening. Hij meent, dat bezitters van grond meer kennis der waarde van grond zullen hebben, dan niet-bezitters en als de wethouder partijdig zou zijn, dan is hij partijdig in eigen zaak, i. c. de zaak der gemeente. De Voorzitter wijst even op de com missie van bijstand inzake grondbe drijf en meent dat een notaris al heel goed op de hoogte der waarde der gronden is, terwijl ook de heer v. d. Velden als deskundige aangemerkt kan worden. De heer Rietveld heeft geen bezwaar tegen de voordracht, maar vraagt op heldering over de belooning aan den wethouder. De Voorzitter antwoordt, dat een dergelijke belooning aan den wethou der niet in strijd is met de wet, het bewuste artikel is duidelijk genoeg. Wethouder van Elten zegt, dat voor enkele commissies de leden bijv. f 40 als fietsengeld ontvangen. Van deze leden kan niet gevergd worden dat zij in weer of wind per fiets of loopende er op uitgaan om te taxeeren, een auto of rijtuig zal dan noodig zijn. De be looning is dan ook meer als bestrijding dezer kosten te beschouwen. De heer Foeken is niet geheel vol daan. Art. 94 der gemeentewet moge B. en W. gelijk geven, de toelichting er op luidt anders. Spreker wenscht daarom interpretatie van hoogere auto riteiten dan B. en W. Over deze interpretatie ontspint zich een heel debat. Niettegenstaande de Voorzitter duidelijk verklaart dat de wet spreekt dat bij bijzondere opdrach ten aan een wethouder salaris kan toegekend worden. De heer Foeken blijft twijfelen. De heer De Koning vestigt de aan dacht er op dat in sommige gemeenten Wethouders bijv. tot ambtenaar van den Burgelijke Stand worden benoemd en daarvoor belooning ontvangen. De heer Scheffer doet een beroep op Mr. van Doorne. Mr. van Doorne beduidt den vorigen Spr. dat men niet moet aannemen dat een jurist al de Staatswetten in zijn hoofd heeft. Als men de jur-prudentie der adm. rechterl. uitspr. wil weten, wel deze bronnen zijn bij Spr. thuis te vinden. De heer Foeken zal deze gelegenheid aangrijpen. Tot stemming overgaande worden benoemd de heer Van Elten met 11, de heer Dammers met 12 en de heer v. d. Velde met 9 stemmen. 16. Benoeming van raadscommissiën. De benoeming wordt uitgesteld tot de volgende vergadering, daar blijkt dat de leden 't niet geheel eens zijn met de voordrachten. B. en W. zullen overeenkomstig het gehoorde de voordrachten veranderen. De Voorzitter stelt voor ('t is inmid dels 12 uur geworden) de vergadering te schorsen tot half twee. De heer De Koning wil niet schorsen maar sluiten en om half twee een nieuwe vergadering aanvangen. Spr. meent dat door een vergadering van een geheelen dag sommige leden benadeeld worden. Deze lange agenda van 28 punten eischt wel twee zittingen, maar de Voorzitter smokkelde en tracht er een van te maken. De Voorzitter ontkent die smokkeling en zal in de verdere zitting daarvan opheldering geven. Deze hebben wij in den loop van den dag echter niet gehoord. De vergadering wordt gesloten, nadat de heeren verzocht zijn half twee weder precent te zijn voor de verdere behan deling der agenda. Verslag middagvergadering in een volgend nummer. Plaatselijk Nieuws. Mei, juni, Juli, Aug. en Sept. 9 uur voor de andere maanden 8 uur. Het is ten slotte gebleven zoo 't was. Er heerschte een verdeeldheid in den Raad als nooit te voren. Er waren op een moment zes zeven voorstellen, welke door den Voorzitter werden samen gevat in vier voorstellen. Het voorstel van B. en W. kelderde met 5 tegen 7 stemmen. Aangenomen werd een voorstel Hil horst, om 't te laten zooals 't is met 7 tegen 5 en een voorstel Foeken, eveneens met 7 tegen 5, om de weck voor Paschen en de week voor Pinkster, als ook Oude jaarsdag niet vallende op Zondag, te sluiten om 11 uur, evenals dat reeds is vastgesteld voor Zaterdags, den dag voor Hemelvaartsdag, de week voor St. Nico- laas en de week voor Kerstmis. FEESTELYKE SAMENKOMST. De Christelijke Oranje-Vereeniging juliana van Stolberg", zal Maandagavond aanstaande in de Geref. kerk aan de Julianastraat een feestelijke bijeenkomst houden, ter gelegenheid van de jaardag van H.M. de Koningin. Behalve het geven van zang en muziek, zal als feestredenaar optreden de Heer Postmus. De entrée voor niet-leden is slechts 20 cents. Aanvang half acht._ GEGUND. De leverantie van brandstof voor de Gemeente-gebouwen is opgedragen aan de firma Joh. Tak, voorheen Kleman Berghuis alhier. OPENING. Naar wij vernemen zal de opening van het nieuwe gebouw voor de Ver- eeniging van Vrijz. Godsdienstigen aan de Rembrandtlaan alhier, plaats hebben op Dinsdag 22 September a.s. POSTDUIVEN-VEREENIGING „DE ZWALUW". Bovengenoemde Vereeniging hield Zondag 23 Augustus een wedvlucht vanaf Compiëgne (Frankrijk) afstand 352,5 K.M., in concours 106 duiven welke om 8 uur 15 min. in vrijheid werden gesteld met Z. wind. De eerste duif werd getoond om 12uur 15min. 54 sec. door G. Vonk. Aankomst alsvolgt G. Vonk le, 13e, 14e, 15e, 20e. P. Onwezen 2e, 5e, 22e, 23e. J. C. de Bree 3e, 7e, 9a. G. Sukel 4e. H. v. Sitter 6e, 8e, 24e. G. v. Dijk 10. J. v. d. Brink 11e, 17e, 18e. G. Rademaker 12e, 25e. Jac. Wijnands 16e. H. Pauw 19e. H. Borgst 21e. Het kampioenschap jonge duiven is gewonnen door ster 3 25 b 9489 eigenaar P. Onwezen, welke hierdoor voor 1925 houder der zilveren wisselbeker werd. BEDANKT. Na afloop der middag-vergadering van den Raad, j.1. Dinsdag, deelde de heer P. v. d. Bremer mede, dat hij als lid van den Raad bedankt. BRAAMHAGE. Hedenavond wordt een openlucht uitvoering gegeven. Houders van kaarten vrije toegang. STORMRAMP 10 AUGUSTUS 1925. Het comité tot steunverleening van de getroffenen bij de stormramp 10 Augustus 1925 verzoekt ons mede te deelen, dat de aankondiging van de gelegenheid tot dansen na afloop van het liefdadigheids concert niet van het comité is uitgegaan. KINDERFEEST. Wij vestigen nog eens de aandacht op het te houden Kinderfeest, te geven door de voetbal-vereeniging „Soest" Maandag a,s., op het feestterrein achter Boschlust", aan de Soesterbergschestraat alhier. Naar wij vernemen hebben zich voor dit feest een zeer groot aantal kinderen doen inschrijven. De voorbereiding is in volle gang. Dank zij de vrijgevigheid van de Soester Inwoners kan tot uitvoering van het program, zooals dit overal is gepubliceerd, overgegaan worden. Alle deelnemende kinderen, getooid met oranje of de nationale driekleur stellen zich om 8 uur v.m. op aan de Raadhuis straat om van daar af de voorgestelde route te volgen. De optocht belooft, mits goed weder, schitterend te zullen slagen, terwijl ook de verdere dagverdeeling ongetwijfeld goed van stapel zal loopen. De medewerking, die deze vereeniging mocht ondervinden is buitengewoon groot en rekenen ook verderopde medewerking van de bezoekers voor 't welslagen van het feest. De entréeprijzen zijn zoo laag mogelijk gesteld en bedragen voor een dagkaart f 0.50 en verder f 0.20. N.B. De deelnemende kinderen kunnen op de biljetten zien, hoe laat of zij aan de spelen deelnemen, en moeten zich een kwartier te voren bij de(n) leider (ster) opgeven. GEVONDEN VOORWERPEN Op werkdagen, des voorm. tusschen 912 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen Twee rijwielbelastingplaatjes, broek en jas van een motor rijder, twee sleutels, gouden dames viegerring, damesporte- monnaie met inhoud, rozenkrans, paar grijze handschoenen, zilveren schakel armband, twee nieuwe dikke tonwen, zwarte portemonnaie, zwart lederen hon den halsband, lederen muts, dameshand- handtasch met inhoud. Aangeloopen een jachthond. WINKELSLUITING. In de Raadsvergadering van j.1. Dinsdag 25 Juli, kwam aan de orde het voorstel van B. en W. betreffende winkelsluiting. B. en W. stelden voor Zomer en Winter 9 uur. De Middenstands-Ver. „Soest" had gevraagd 8 uur. De bestaande ver ordening bepaalt voor de maanden April, SPORT VOETBAL CLUBNIEUWS V.-V. „SOEST" Soest I—D.E.S. I 3—4. Zondag j.1. speelde Soest I tegen D.E.S. 1 uit Amersfoort. Wanneer om 2.15 de elftallen zich opstellen, heeft Soest 1 invaller. De aanvallen zijn voor D.E.S. welke niets opleveren, er wordt vlug gespeeld met de bezoekende club in de meerderheid. Na ongeveer 15 min. spelen moet de keeper van Soest zwichten (0— 1 Voor rust wordt de stand opgevoerd tot (02). Na de thee speelt Soest met de wind mee en komt beter opzetten, maar kan niet verhinderen, dat D.E.S. het 3de doelpunt maakt. Soest komt er steeds beter in en bezorgt de achterhoede der tegenpartij overvloedig werk, door hun taai volhouden weten zij na de rust zelfs 3 doelpunten te maken, zoodat als het einde er is de stand is (34). Scheidsrechter H. Barneveld leidde zooals wij van hem gewoon zijn tot beide genoegen. Soest IID.E.S. II 2—1. Heeft Soest I verloren, Soest II bracht het er beter af en wist D.E.S. II met een 21 nederlaag naar Amersfoort terug te zenden. Ook in deze wedstrijd maakte D.E.S. het eerste doelpunt, maar Soest liet zich niet onbetuigd. Door hard werken wisten zij den eindstand in hun voordeel te doen uit vallen. Als scheidsrechter trad op de heer C. v. d. Wouden, welke goed voldeed. Kerkberichten. SOEST Zondag 30 Aug. 1925. Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. L. den Bliek van Soest. Lokaal Spoorstraat (Chr. U.L.O. School) Voorm. half elf Ds. Jhr. J. L. A. Martens van Sevenhoven van Utrecht, Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur en 's avonds 6 uur Ds. Apeldoorn van Voorthuizen. Ned. Herv. Evangelisatie-Ver. „De Nieuwer-Hoek" Soestdijk Hotel „Eemland" ingang K. Brinkweg Voorm. half elf Ds. H. J. Heijnes van Landsmeer. Geref. Kerk Julianastraat Voorm. 10 uur Dr. J. Hoek. Nam. 6 uur Ds. D. Ringnalda Jr van Leimuiden. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Ds. D. Ringnalda Jr. Nam. 6 uur Dr. J. Hoek. Christel. G.e r e f. Kerk. Voorm 10 uur en 'savonds 6 uur Godsdienstoefening. Dinsdag 1 September's avonds half 8 Ds. Salomons van Amersfoort. Vrijz. Godsdienstigen. Gymn. zaal O.L.S. Kerkebuurt Geen dienst. SOESTERBERG Ned. H er v. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. J. A. Radix. Chr. School 's avonds 6 uur BAARN Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. Adriani. 's Avonds 6 uur Ds. 1. Kievit. In beide godsdienstoefeningen col lecte voor het Tehuis. Gebouw „C a 1 v ij n" Tromplaan. Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit. Oeref. Kerk Voorm. 10 uur en namiddag 6 uur Ds. J. G. Meijnen. Christelijke Geref. Gemeente Naussaulaan. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur ds. Ds. Joh. Jansen van Leiden. Neder 1. Protestantenbond. Voorm. half 11 Ds. H. H. Dorgelo, van Culemborg. Doopsgezinde Gemeente. Nutsgebouw Penstraat. Geen dienst. Ned. Lutersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zending Afdeeling Baarn, zaal der vereen. Baarn's Mannenkoor Eemstraat 10 Geen dienst. LAGE VUURSCHE Neder I. Herv. Kerk Voorm. half 10 ds. Gunning en nam. 6 uur geen dienst. B1LTHOVEN (Biltsche Kapel) Voorm. half 11 Ds. F. W. G. Verheul pred. te Gouda. EVANGELISATIE HILVERSUM Alb. Perkstraat. Voorm. half 11 Ds. J. Riemens van Leiden. Arbeidsbeurs. Aanbieding werkzoekenden: 4 Metselaars 4 Timmerlieden 2 Grondarbeiders. 4 Losse arbeiders 1 Schilder 1 Kantoorbediende 2 Incasseerders 1 Slager 8 Opperlieden. 1 Fabrieksarbeider ZONDAG 30 AUG. IS AANWEZIG Advertentiën. Bij vonnis van de Arrondissements-Recht- bank te Utrecht d.d. 26 Augustus 1925, is verklaard te verkeeren in staat van faillissement L. L. VAN DAM, Limonadeverkooper, wonende te Soest, Soes terbergschestraat 25c, met benoeming van den E.A. Heer Mr. Dr. S. van Brakel tot Rechter-Commissaris en den ondergeteekende tot Curator. Baarn, Cantoniaan No. 5. Mr. H. J. G. JANSSEN VAN RAAY. Dankbetuiging Hiermede betuigen wij onzen oprechten dank aan allen die van hun deelneming blijk gaven bij het overlijden van onze lieve vrouw en moeder GEELTJE P. SIJBRANDIJ en in het bijzonder aan den WelEdelen Heer J. Th. v. LEEUWEN en Zuster NAGTEGAAL voor de zorgvuldige behandeling en verpleging FAMILIE ROORDA. De Heer en Mevrouw Mr. J. H. VAN DOORNE- Varenbrink, betuigen hierbij hunne hartelijke dank voor de vele belangstelling ondervonden bij de geboorte van hun Zoon. gevraagd, van 8—5 uur met middagkost. Zondags vrij. Adres T. L. Blok, Vredehofstraat 3a. Gevraagd net voor gezin zonder kinderen, f3.50 per week. Adres Braamweg 15. Te koop of te huur een Brieven onder no. 136 Bureau van „De Soester' 5 P.K., duo, lamp, 3 versn. enz., prima f225. Utrechtscheweg 165 - Amersfoort. Soliede personen kunnen goederen op afbe taling koopen. Brieven fr. onder No. 135 bureau van „De Soester". voor dag en nacht, goed kunnende koken. Zich aan te melden bij Mevrouw von WEDEL- Dermoüt, Lange Bergstraat 29. Voor dadelijk gevraagd een flinke niet beneden de 18 jaar. Zich aan te melden Zaterdagmiddag, bij Winkelman, Soesterberg schestraat 29, Soest. gemeub. VILLA, modern comfort, voor eenige maanden. Br. met voll. omschr. en prijsopg. onder no. 137 Bureau van „De Soester". Wegens overcompleet te koop een goed onderhouden Te bevragen Kerkstraat 51. Tegen bill. prijs te koop 2 WATERFILTERS Engelsch en Duitsch systeem. Te bevragen Bosstraat 3. Aan 't zelfde adres te koop een ijzeren pomp. E. M. Jaarsma model en een Fornuis. Te bevragen C. J. van Hengstum, Huishoudelijke Artikelen, Middelwijkstraat 1. voor f425.—, merk „Opel", loopt schitterend, ook genegen te ruilen. Adres Korte Bergstraat 2. Aangeloopen een POES, kleur wit-zwart. Terug te bekomen Beetzlaan 99, of lief tehuis gevraagd op polissen van Levens-, Kapitaal-, Lijfrente verzekeringen, periodieke uitkeeringen, hypo thecaire vorderingen, en andere waarden alsmede onder 2e en 3e hypoth. verband. Cor. Verduin, 3e Helmersstr. 35, A'dam Kantooruren 9—3 Telefoon 29134 te Soestdijk. De Not. A. O. DAMMERS te Soest zal op des v.m. 11 uur, in Hotel „Eemland", a. d. Rijksstraatweg te Soest, publiek verkoopen aan de Emmalaan no. 6 te Soestdijk, kad. Sectie H no. 3596, gr. 15 A. 35 c.A. Bev. ben.Groote kamer met eikenh. betimm. en vaste banken, erker en waranda, hall, vestibule, keuken, W.C. en kelder m. afz. brandst.bergpl.bov. 5 slaapkam., waarvan 4 met vaste waschtaf., badk., portaal en zolder. Voorz. van electr. licht en waterl. gelegen a. d. Beckeringhstraat en Bel- védèreweg te Soestdijk, resp. gr. 3.06, 3.88,4.32,4.32,4.32,4.44,4.45, en 7 Aren Bez. perc. A. Dinsd. en Dond. van 2—4 uur. Aanv. en bet. koopp. voor of op 15 Oct. 1925. Inl. ten kant. v. gen. Nots. en voor perc. A. bij den Heer W. v. d. Velden, Emmalaan te Soestdijk. ALLEEN MUURHUIZEN 2, TEL. 644 AMERSFOORT BOEK- EN PLAATWERKEN ENZ. OOK AAN HUIS TE ONTBIEDEN BELEEFD AANBEVELEND Bestellingen worden ook aangenomen bij Bode Haage Soesterbergschestraat 10 OpgencM. een Inschrijving bij de NED. SPAARKAS? „Wie zorgt en spaart, Die wis vergaart" Vraagt prospectus b. d. Vertegenw. VEENHUIZERSTRAAT 19 b EEN VERSTANDIG HUISVADER Soesterbergschestr. 10 - Soest SOEST-SOESTDIJK-AMERSFOORT Bestelhuis te Amersfoort RODENSE, Appelmarkt. van de laatste Nog af te geven prachtige KNOLBE GONIA'S, HELIENTROOP enz. BLOEMIST Burg. Grothestraat 4 - Telef. 113. Levering van alle voorkomende Bloem werken. Ruim gesorteerd in Vazen, Rozenbouls, Drijfschalen Sjardinières enz. Handel in Bloem- en Tuinzaden van J. B. Wijs b- Zn., Amsterdam Beleefd aanbevelend. - BLOEMIST - NOORDERWEG lh - SOEST Losse bloemen van Dhalia's en Gladiolen. Tevens zeer billijk Ligustrum voor hagan

De Soester | 1925 | | pagina 2