N.V. EERSTE BAARNSCHE ELECTRISCHE LUXE BROOD- en BANKETBAKKERIJ mm Verkooping. [Rlü IE SOEST. IN61EDEL, A imibiPiL, I S.DEZ0E ...j durven nog wel Reclame te maken voor onze BOTERKOEKJES. Maar wij gebruiken dan ook niets anders als ROOMBOTER ONDER RIJKS-CONTROLE. J. TM. ¥@SKHJMLIM Ikbmmk f^ywielbapdcl Veenhuizerstraat OR. DE VOS eemoa|gskuikens, BgfrlCHY wordt van Loon, verplaatst Inirn leiveiling I. EEN BOERE k. BCazi Kuikens Bro Ze koebtep hmikimterwbacbci) rwfel by Grootstf I. Een en E IV. Een Een Tuin V. ere. Bouwter. ere. Bouwland SOESTDIJK, Burgemeester Grothestraat 57, Telefoon 158 BAARN, Nieuwstraat 34, Telefoon 140 aai is met eenige modellen uitgebreid. Solied Zilver Lepeltje met Wapen in bak fl 2.- ^hmmatiek.DnfCumaa.m ^itóïSct. '""X, Meisje gevraagd, Ti Inwoning mers te huur geboden. C, Tuin II. Vijf g'S: III. Een a A. BENNINQ. M. VAN LOON. aan te bestel Donderda 3 JUNI 1926 Een zgo red als nieuwen illa met Erf, en Schuur, uis m. schuur uwland, illa met Erf, en Schuurtje, met Hooiberg, Hi schuur,Bakhuis,1 en Moestuin te II. Een perceel f Heeft aan te b Manner PUROL WOENSDA 19 ME! 1926, Den gehlelen deftigen Broedeieren van Wil horns en Barneve Adres: Raskuikenf KAAS BOTER Men spreekt wel eens van BOTER-Koekjes. Groote hoeveelheden van die BOTER-KoekJes worden bereid met BOTER, welke vroeger jaren net S"ed genoeg °m^rBOTe^a^stvriHa Men is tegenwoordig, dank zij de Warenwet en de Keuringsdiensten, zeer voorzichtig en maakt reclame voorAllerhande, Theekransjes, Vanlllesprlts, Reclamekoekjes enz. het woord BOTER angstvallig mijdende. Ij UC ndlCllYYCl Cll UO l%OMi my JU""»"»"! »--■ -..-.."a --B Desgew. "Q- 452 Te koop, aanschaffing pa Burg. Grolhestr. 11a Teler. 251 HORLOGERIE - OOUD EN ZILVER - BRILLEN Onze collectie Zilver Lepeltjes met Wapen van Soest(dijk) GEMEENTERAAD VERSLAG van het verhandelde in de openbare vergadering van den Gemeenteraad op Dinsdag 11 Mei 1926, 's namiddags 2 uur. Voorzitter: Mr. G. Deketh. Secretaris: J. G. A. Batenburg. Aanwezig alle leden. 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Zonder op- of aanmerkingen gear resteerd. 2. Vaststelling van een besluit tot wijziging der gemeentebegrooting 1926. De heer Foeken heeft enkele woor den te zeggen. Het spijt hem, dat hij te weinig tijd had om het gansche dossier te doorworstelen. De totaal indruk lijkt Spr. toe te zijn, dat de wijzigingen bestaan uit de gewone op merkingen, herstellingen enz. Alleen verheugt het hem, dat door dit aantal wijzigingen een voordeeltje van elf mille is verkregen, welke post „on voorzien" ten goede komt. Dat kosten werkverschaffing naar den gewonen dienst werd gebracht is geheel in de lijn. Slechts een punt is er waardoor Spr. bepaald werd teleurgesteld, n.1. dat de post subsidie Nijverheidsschool ad f500 afgevoerd moest worden op bevel van Ged. Staten. De bedoeling van d|t subsidie is toch gaweest om de veel te lage vergoeding aan de leeraren wat op peil te brengen. Het belang van Soest eischt, dat de Nij verheidsschool zoo goed mogelijk is. Nu tegen de wettelijke bepalingen echter niets te doen is, vraagt Spr. of er geen mogelijkheid is langs een anderen weg subsidie te geven. Op winter aanbreekt en door gemis van deze subsidie de salarissen lager moe ten worden, zou het kunnen gebeuren dat de leeraren van elders zouden zeg gen wij kunnen niet meer komen tegen die vergoeding. Daar het hier een zeer belangrijke zaak geldt, welke met een klein bedrag in stand kan blijven, vraagt Spr. of B. en W. willen over wegen, of er geen mogelijkheid is met een of ander voorstel te komen, waar mede de Nijverheidsschool gebaat kan zijn. Spr. zelf kan op het oogenblik geen voorstel doen. De heer Endendijk schaart zich ge heel aan de zijde van den heer Foe ken. Als wij dus, zegt Spr., de reke ning goedkeuren, geschiedt dit onder voorbehoud dat B. ee W. met een of ander voorstel bij den raad zullen ko men in den geest van de bedoelingen van den vorigen spreker. De Voorzitter, die ook een goede Nijverheidsschool voor Soest van zeer groot belang acht, zegt overweging toe. De wijzigingen worden vastgesteld. 3. Vaststelling van een besluit tot belegging van gelden wegens uitloting van obligatiën. B. en W. stellen voor de gebruike lijke belegging. De heer de Koning wil vragen of 't niet mogelijk is de vrijkomende gelden ad f 6000 op le hypotheek uit te geven. Er wordt in deze gemeente veel ge kocht, verkocht, gebouwd enz. Met dit mooie sommetje, waarover wij de be schikking kregen, zouden anderen nu mee gebaat kunnen wordennatuurlijk ons geld moet safe blijven. Als we, zegt Spr., den notaris mededeelen, dat wij dit bedrag voor hypotheek bestem men, zal deze wel weg weten voor soliede plaatsing. De heer Rietveld betwijfelt of der gelijk besluit Ged. Staten goedkeuren. De heer de Koning: waarom niet? De heer van den Berg wijst op de voorschriften voor geldbelegging door gemeentenhet beleggen van geld in hypotheek wordt daarbij niet genoemd. De heer de Koning: En wij hebben een f70.000 aan hyp. pandbrieven. Als dit mag waarom 't andere niet. De heer van den Berg: dat is een groot verschil. De heer Endendijk zegt, dat behalve dan de voorgeschreven papieren, waar in door de gemeente geld belegen kan worden, Ged. Staten ook erkende bank- inslellingen in aanmerking laten komen. De heer van den Berg wijst er ook op, dat bij hypotheek de beschikking over het geld voor een tijd weg is, dit kan lastig worden bij gebrek aan kasgeld. De heer de Koning meent, dat wij ons te veel in alles naar Ged. Staten schikken. De voorschriften zijn z.i. verouderd door de tijdsomstandig; wat bijv. vroeger soliede papieren waren znn nu minder waardige. Er zijn trou wens ook gemeenten die zich niet aan deze bepalingen houden. De Voorzitter zegt overweging toe voor een volgende vergadering. Mr. v. Doorne waarschuwt als we geld voor hypoth. belegging bestemmen, vóór Soest. Van een groot administratie kantoor weet hij, dat in Soest 31 wan betalers onder le hypotheek-nemers zitten, wil men het geld ten gerieve van ingezetenen geven, dan met minstens 60 pCt. overwaarde. De heer Endendijk, eenigszins gek scherend, acht dit een blaam op Soest en wil het geld in de gemeente be leggen,'c opdat* ze gelegenheid krijgt zich te rehabiliteeren. De heer v. d. Berg betoogt, dat men over 't geen Mr. v. Doorne te derde bracht niet te licht moet denken. Spr. is 't ook bekend dat Amsterdammers die gelden beschikbaar stelden voor hypotheek den Notaris opdracht gaven niet in Soest te plaatsen. De heer Besselsen meent, dat wij het geld in Soest moeten laten blijven en onze eigen menschen een behulp zame hand reiken. De heer Foeken is door het gehoorde een weinig van het spoor geraakt en gelooft dat thans geen beslissing in deze kan genomen worden. Spr. stelt voor dit in een volgende zitting te doen, deze kwestie is te gewichtig. De heer De Koning verzoekt den heer Foeken hem eens uit te leggen waarin al die gewichtigheid zit. De heer Foeken acht dit makkelijk genoeg. Reeds nu openbaart zich al verschil in meening. De een is voor belegging in Soest, een ander is tegen Soest. Hier botsen al dadelijk twee stroomingen. De heer De Koning meent, dat men alles veel te zwaar op kan nemen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. met de geuite meeningen rekening zullen houden bij eventueele volgende voor stellen van beleggingen en brengt het voorstel van B. en W. ^dus de gewone 76 wordt aangenomen. Tegen stemden Mevr. Droste, de heeren Mr. v. Doorne, Besselsen, v. d. Breemer, De Koning en Hilhorst. De heer Scheffer betreurt 't dat in den raad dusdanig over Soest gesproken is geworden en raadt den leden aan, wat voorzichtiger in hun uitingen te zijn en nooit meer op zoodanige wijze als thans over Soest te spreken. Misschien zijn er enkele gevallen van onsoliditeit, maar over het algemeen is Soest solide. De Voorzitter merkt guitig op, dat ox- Pijnen van allerlei aard bestrijdt men met^ v Bij Apoth.en Drogisten Soest zoo solide is, dat zij de opmer kingen wel velen kan en er niet van op haar grondvesten zal schudden 4. Vaststelling van een tweetal besluiten a. tot ruiling en b. het in schenking aanvaarden van grond in verband met de verbreeding van de Torenstraat en de Van Weedestraat. De heer De Koning informeert even waarom dit punt thans weer aan de orde komt daar de raad 30 Maart al goed gunstig besloot. De Voorzitter merkt op, dat vaststel ling eerst nu kan gebeuren, daar de grond naar het gevallen besluit eerst aan het publieke verkeer enz. moest onttrokken worden. De heer v. Eek stelt voor de Toren- straat een ander wegdek te nemen, 't zij beton of klinker. De heer Foeken zou dan eerst eens de kosten willen weten en wenscht vervolgens eenige inlichtingen over dezen weg. Wethouder v. Elten zegt dat een gedeelte opgeknapt moet worden en dat moet radikaal gebeuren. Eenige leden zich schikkende tot een bespreking over de wijze waarop deze weg onderhanden te nemen worden echter opmerkzaam gemaakt door den Voorzitter, dat het hier gaat over een schenking en ruiling en niet over een uitvoering. De besluiten worden vastgesteld. 5. Behandeling van een adres der vereeniging „Soest Vooruit", verzoekende over te gaan tot het afbreken van de tramremise, met voorstel van Burgemees ter en Wethouders B. en W. stellen voor zoo spoedig mogelijk af te breken, dit werk uit te besteden, en met de vrijkomende ruimte de verkeersveiligheid te bevorderen. Kosten een dikke f3000.voor de gemeente. De K.N.A.C. en A.N.W.B. zullen ook bijdragen. De heer De Koning gaat accoord met dit voorstel als zoodanig, wat af breken enz. betreft, maar Spr. zou 't niet kwaad achten daarmede tot den winter te wachten, dan zouden onze werkloozen dit werkje kunnen opknap pen derhalve de rimise niet verkoopen, maar van de afbraak een paar arbeiders- woningen elders te bouwen. Het zal iets meer kosten, maar onze vaklui die onder de werkloozen zijn worden er mede gebaat. Zij verrichten liever productief werk dan met een zuur gezicht in den grond te moeten muilen. Weth. Van Elten het voorstel toe lichtende merkt o.m. op, dat van de afbraak geen woningen zijn te bouwen. Door de harde specie breken de steenen. En al zouden de steenen heel blijven dan kunnen die slechts gebruikt wor den voor fundeeringen op blinde muren. Na de zaak van alle kanten bestudeerd te hebben meenen B. en W. het meest in het belang der gemeente te zijn de remisie aan den meest biedende te gunnen, een tijd van verwijdering te bepalen en desnoods de puin, indien benoodigd, terug te koopen. De heer Van Eek had gehoopt, dat het werk in eigen beheer gedaan zou worden. Er zijn hier geschoolde arbei ders genoeg die we mooi aan het werk hadden kunnen stellen. Gaan wij nu uitbesteden, dan zullen bij slot van rekening deze arbeiders toch geholpen moeten worden en komen wij dus duur der uit. Spr. schijnt het gevoelen te deelen dat van de afbraak nog wel wat te maken is. Het houtwerk kan in allen gevalle benut. Weth. Van Elten heeftookdeze dingen onder de oogen gezien. Spr. meent echter gegronde hoop te hebben, dat de bedoelde arbeiders bij den aanne mer werk kunnen vinden. Het werk in eigen beheer te nemen wordt veel duurder, daar dan weer ambtenaren voor leiding en controle noodig zijn. Zooals B. en W. voorstellen wordt alles veel gemakkelijker en voordeeliger. De heer de Koning blijft zijn stand punt verdedigen. Onze werkloozen heb ben dennetjes genoeg geplant en er zijn ook geen fietspaden meer aan te leggen. Spr. acht zijn voorstel zelfs zeer voor- deelig voor de gemeente, daar dien tijd geen geld voor ondersteuning behoeft gegeven. De heer Besselsen prefereert wel zoo gauw mogelijke verwijdering, maar er zijn toch andere belangen waarmede rekening dient gehouden. Spr. is 't dus eens met den heer De Koningen v. Eek. De heer Endendijk vindtook dat het voor Weth. Van Elten geen bezwaar kan zijn het werk te bewaren tot den winter. Weth. Van ELen zou er niets op tegen hebben als de toestand ginds goed^^ Van Elten dat nog zal beleven. De heer Rietveldt laat een ander ge luid hooren en valt Weth. Van Elten bij. Nu we het er over eens zijn, dat het ding weg moet, laat het dus zoo spoedig mogelijk geschieden. De heer Van Eek stemt dit toe. De weg daar moet zoo spoedig mogelijk veilig gemaakt worden. Er mag niet gewacht tot eerst een ongeluk gebeurd is. De heer Rietveld informeert in welken tijd het werk afgeloopen moet zijn. Weth. Van Elten anfwoordt dat in de vergunning een nader te bepalen tijd waarbinnen het verwijderen enz. moet verricht zijn, vast gelegd wordt. Het voorstel wordt daarop aangeno men, ook wat betreft de geldleening tot de dekking der kosten. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vernieuwing van de Nieuwe Steeg, alsmede behandeling van een credietaanvrage ter bestrijding der kosten daarvan. B. en. W. achten het onverantwoord de Nieuwe Steeg in den huidigen toe stand te laten, stellen daarom radicale verbetering voor. Geraamde kosten pl.m. f25000. Wethouder van Elten toelichtend, herinnert er aan dat de leden weten, dat de Nieuwe Steeg meer dan slecht is. Deskundigen geraadpleegd, zeiden doe er niets meer aan, wani de tot nu toe gevolgde methode blijft geld weg gooien. Meen weet dat het gewoonte was dezen weg nu en dan wat op te knappen, de gaten vol te gooien met grint; doch dan komen de auto's en gooien den kiezel er weer uit. (Precies zooals in de Torenstraat, zeiden eenige leden). Het advies van den ingenieur luidt dan ook: gooit er alles uit en maakt er een straatweg van. Spr. zet nu uiteen, dat men dezen weg wel op andere wijze dan de tot nu toe ge volgde zou kunnen opknappen, maar dat kost toch ook veel geld en het blijft lapwerk. Spr. is voor bezuinigen, maar in dit geval zou 't toch onver antwoordelijk zijn den weg te laten zooals hij is. Wil de Raad echter dien kant uit, het is B. en W. goed, maar zij zijn dan van de verantwoordelijk heid af. Tegenover den vreemdeling is men eigenlijk verplicht dezen weg in goeden staat te brengen. Zooals men weet worden er tusschen Soest en Baarn eerstdaags handwijzerbordjes geplaatst, waarop komt een pijltje met in de richting van Baarn de woorden „naar mooi Baarn" en die in de rich ting van Soest met ke woorden: „naar het schoone Soest". Nu kan de toerist te Baarn wel zonder gevaar komen, maar Spr. houdt zijn hart vast als een vreemdeling van uit Baarn langs dezen weg naar het schoone Soest wil. Spr. herhaalt geen voorstander te zijn van een onnoodig uitgeven van geld, maar hier moet ingegrepen worden omdat het een groot belang von Soest geldt. De heer van Eek is zeer voor radi cale verbetering van de Nieuwe Steeg, maar is 't niet direct eens met dat advies van den ingenieur, hoe vreemd dit klinken moge. Wij hebben onder-1 vsnden, zegt Spr., dat de Nieuwe Steeg 's winters nog wel eens onder water komt te staan. Wordt de weg nu bestraat, dan zouden de steenen los raken en wegspoelen. Spr. geeft in overweging proeven te nemen met betondekking, dat kost niet meer, is duurzaam en het onderhoud wordt goedkooper. Spr. hoopt, dat B. en W, zijn voorstel in onderzoek zullen ne men. De heer v. d. Bremer schrikt terug voor het bedrag van f 25000 voor een radicale verbetering. Spr. geeft een ander plan in overweging, dat de helft zal kosten. Spr. wil een straat van 3 meter breedte maken met kantsteenen waartegen netjes gewerkt wordt het puin en grint van de daarnaast loopende voet- en fietswegen. De heer Besselsen noemt het plan v. d. Bremer ook lapwerk en voelt voor betondek. heer v. Eek niet eens over zijn opvatting van het ingenieursadres. Wie kan men beter raadplegen dan een ter zake kundige, ook de directeur der gemeente bedrijven en de architect waren 't met hem eens en noemden 't een mooie oplossing. Spr. vreest niet voor een uitspoelen van de straat, dit zou hoogs tens bij „de Melm" kunnen. En werkt het water zóó als de heer v. Eek zegt, dan zou bij betondek de ondergrond wegspoelen en een zwevend dek over blijven. Wie konden B. en W. beter raadplegen dan een ingenieur. Wat zou men van een zieke zeggen, die eerst een dokter en dan een proffessor raad pleegde dan te hooren verklaren: „jelui weten er niets van, ik ga mijn eigen gang maar", vraagt Spr. zoo zou 't ook hier gaan als men den gegeven raad niet opvolgde. De heer v. Eek wil niet afdingen op de kundigheden van de deskundigen, hij wil alleen maar constateeren, dat in de 9 jaren dat hij hier woont de Nieuwe Steeg 5 6 maal meer dan 75 c.M. diep onder water heeft gestaan. De heer Foeken zal zich niet mengen in het technisch debat, daarvoor ont breek hem de kenniswaarvoor Spr. aandacht vraagt is de finantieele zijde. Spr. vraagt, of B. en W. er zeker van zijn, of voor dit werk een leening kan worden gesloten. Zijn zij er niet zeker van dan dient er eerst eens gepolst te worden, want Spr. gelooft niet dat Soest thans zulk een uitgaaf kan dragen. Aangezien de goede verbetering van dezen weg ook van provinciaal belang is wenscht Spr. dat er op aangedrongen wordt dat de Provincie Vs der kosten voor haar rekening neemt. Daarom moet thans geen besluitgenomen worden, wijl anders een prov. bijdrage los zou koindn te staan, misschien Ged. Staten zich er met een Jantje van Leiden van afmaken. De Voorzitter merkt op, dat volgens een oude wet van 1865 de provincie voor VB tot Vs in dergelijke kosten kan bijdragen. Ged. Staten willen hoogstens voor f 5000.bijdragen. De heer Foeken wenscht meer. De heer Hilhorst zegt, dat zijn ge- dachtengang over dezen weg bekend zijn. 't Spijt Spr. dit voorstel thans op tafel te zien, hij had liever gewild dat B. en W. er wat mede hadden getrai neerd en er 5 jaar later mede waren aangekomen. Spr. vindt een dergelijke uitgaaf veel te hoog voor dezen land weg, die hij nog zoo slecht niet acht en waaraan haast niet gebouwd wordt en die tamelijk rustig en stil is. De heer v. Eek: geweest; thans is er druk verkeer. De heer Hilhorst, geeft vervolgens in overweging den weg wat op te knappen, en een beetje de hand aan te houden en wijst dan op andere wegen in Soest, die veel eerder aan de beurt dienen te komen. Soest moet doen als Baarn, dat eerst zijn lanen en straten in den kom verbeterde. De Voorz. stopt den woordenvloed en merkt op, dat de Nieuwe Steeg geen landweg meer is, maar een verbindings weg, die den Rijksweg moet ontlasten. De Nieuwe Steeg in dezen toestand te laten is onverantwoord. Mevr. Droste geeft in overweging ook een onderzoek in te stellen naar de voorstellen van den heer Van Eek. Weth. Van Elten voelt wel wat voor de voorstellen van den heer Van Eek, en zegt onderzoek toe, maar kan zich met de zienswijze van den heer Hilhorst in 't geheel niet vereenigen. Hoe des kundig de heer Hilhorst ook moge zijn, toch acht hij het advies van den inge nieur hooger. Of de weg radicaal op knappen, of laten zooals hij ishier moet 't om gaan al het andere is lap werk en weggooien van geld. Wil de Raad de weg laten zooals hij is, het is spr. goed, maar men komen bij on gelukken, dan niet bij B. en W. om verantwoording te eischen. De heer De Koning heeft respect voor B. en W. en hun voorstellen, maar Spr. vraagt zich af, of de populariteit, van rtan Rurffpmppcter, want die staat boven de politiek; maar van de beide Wethouders, met deze voorstel len die zij meenden te moeten doen zal stijgen, 't Is waar de weg is slecht, zeer slecht, maar daar staat tegenover dat hier de belasting zoo hoog is op gevoerd, dat er niets meer bij kan. Van twee slechte dingen moet dus het minst slechte gekozen. Spr. moet daarom eerst weten, alvorens hij zijn stem geeft, of een leening van invloed zal zijn op de belasting, dat zij daardoor stijgen zal. Zoo de leening geen verhooging eischt, dan is hij voor de voorstellen van B. en W., want het is noodig, dat de weg verbeterd wordt; maar zou de belasting erom verhoogd moeten worden, dan siemt hij tegen, niet om zich populair te maken, maar Soest mag niet hooger meer belast, en voor dit belang moeten dan maar andere belangen wijken. De heer Endendijk is het eens met hen, die zeggen dat het verbeteren van de Nieuwe Steeg radicaal moet ge schieden. (Beter als voorheen, Red.) Lapwerk is geld weggooien, (zooals vroeger, volgens Reinders, Red.) daar de bodem van den weg verteert is. Spr. voelt voor de voorstellen van B. en W. mits Ged. Staten een derde bijdragen. De Voorzitter stelt den heer de Ko ning gerust. Een leening zal geen in vloed uitoefenen op de belasting. Verder merkt spr. op dat het thans niet gaat over de kwestie der uitvoe ring, dat zal onderzocht, maar over de principieele kwestieis vernieuwing dringend noodzakelijk; fa dan nee. Zoo ja, dan hopen B. en W. spoedig met plannen, de wijze van verbetering be- lreffende, te komen. Binnenkort (laatst van de maand) zal de raad toch weer bijeen geroepen worden en kan dat aan de orde komen. De heer Rietveld informeert, of de Koningin Moeder genegen zou zijn een bedrag te geven. De Voorzitter heeft geinformeerd geen kwestie van, H. M. is geen eige naresse van den weg. De heer Scheffer zal alleen voor stemmen, als hij weet dat Ged. Staten .voor een derde bijdragen. De Voorzitter antwoordt dat B. en W. daarom verzocht hebben, maar zij gaan niet hooger dan genoemd bedrag. De heer Scheffer gaat er nu niet op in. Wij worden door Ged. Staten steeds gewezen op bezuiniging enz. zegt spr. dat hier dus van hun zijde een hand reiking past. Verbeteren is in 't belang van twee gemeenten, ja van de ge- heele provincie. De Voorzitter zegt toe, niet te zullen nalaten Ged. Staten op een en ander te wijzen. Thans is echter de urgentie van het vraagstuk aan de orde. Het voorstel van B. en W. wordt daarop met 11 tegen 2 aangenomen. De heer Hilhorst en Scheffer stemden tegen. (Ongecorrigeerd). (Slot in volgend nummer). ZONDAG 16 MEI IS AANWEZIG SPORT VOETBAL CLUBNIEUWS V.-V. „SOEST" Zondag j.I. Soest IIScherpenzeel II 43. Als om 2 uur Scherpenzeel II arriveert onder de tonen van een flinke hagelbui, zijn de Soest-spelers reeds in het veld. Als scheidsrechter Koppen, die deze wedstrijd correct leidde, om 2.15 beide elftallen tegenover elkander plaatst, heeft Soest den wind, die vrijwel dwars op het veld staat, iets mede. Soest dat in Scherpenzeel het onderspit moest delven, pakt flink aan de gasten laten het er ook niet bij zitten, zoodat zich een vlugge wedstrijd ontwikkelt. De Soest- voorhoede speelt mooi samen en na ongeveer 15 min. spelen bezorgt v. d. Wouden zijn club met een fraai schot de leiding. Scherpenzeel gooit er een schepje op en even later is het 11. De Soest achterhoede krijgt nu volop werk, maar met de Bree in doel weten zij telkens het gevaar te keeren. Als bij een der aanvallen op het doel der tegen partij de bach even treuzelt, is Hofland er vlug bij en het is 21, waarna de Bree nog eenmaal visschen moet, zoodat rust aanbreekt met 22. Na de thee krijgt Soest voor de tweede maal door v. d. Wouden de leiding 32, welke even later vergroot wordt tot 42. De gasten die stevig volhouden, maken er met een mooi schot 43 van, waarmede het einde komt van dezen sportief ge speelden wedstrijd. Scherpenzeel ISoest 1 11. Zondag a.s. Soest II—Esvac II aanvang 2 uur. Soest IEsvac I aanvang 4 uur. Het Bestuur verzoekt beleefd aan Donateurs(trise) bij wedstrijden op het Soest terrein hun lidmaatschap kaarten mede te brengen. ES.V.A.C. SERIEWEDSTRIJDEN E.S.V.A.C. wp.lke gehouden worden op 23 Mei, 30 Mei en 6 Juni van 126 uur 's middags terrein Bosstraat. De prijzen door verschillende ingeze tenen onzer gemeente ter beschikbaar gesteld zijn voor het sportlievend publiek deze week ter bezichtiging gesteld in de Etalage van den heer J. A. Wiersma, Torenstraat 8, Soest. Kerkberichten. Zondag 16 Mei SOEST Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur en 's avonds 6 uur Ds. J. Goslinga van Utrecht. SOESTDIJK Rembrandtzaal Voorm. 10.30 uur Ds. D. P. Brans. 's avonds 6 30 uur Ds. A. K. Straatsma van Zandvoort. HEES. Chr. School Oeen dienst. Oeref. Kerk Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. 's Avonds 6 uur Dr. J. Hoek. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Dr. J. Hoek. Nam. 6 uur Ds B. Alkema. C h r i s t e 1. O e r e f. Kerk Zondag 10 uur v.m. en half zes n.m. Qodsdienstoefeni ng. V r ij z. O o d s d i e n s t i g e n Qebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Voorm 10.30 uur 16 Mei Ds. O. Wuite Jr. van Den Haag. Arbeidsbeurs. Aanbieding werkzoekenden: 4 Qrondarbeiders. 8 Losse arbeiders 2 Opperlieden. 2 Landarbeiders 2 Incasseerders 1 Betonwerker 2 Timmerman 1 Chaffeur 1 Uniformwerker ADVERTENTIËN GETROUWD W. KLUFT EN IET BAKKER die, namens wederzijdsche Familie, hartelijk dank zeggen, voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Amsterdam, Roelofhartstr. 64. Soest, Julianastraat 58. 11 Mei 1926. Direct net jong Ivoor huiswerk. Adres Torenstraat 2D, „Mca I Vota". aa"Kb-Ü.B. ni. pphr van dit punten i™ of Juffrouw, of alleen Kamer Br. onder no.451 Bureau stdtik. °P cen der hoogste choon uitzicht, worden goed zonder pension. Br. onder an dit Blad. zeer billijke prijs, (wegens lotoestel), een pracht iffermodel. Adres Wiek- met 30 plate„ sloterweg KOOP Patrijs en Wit^feghorn. Molenstraat 27. Nu ons Wmk land overgaat aan den heer Boekhandelaar weg onzen harte, van Soest, vor wij sinds 25 hebben. Tevens bericfc artikelen bij den blijven en beve van het Soester In aansluitir. heeft ondergete zetenen van Sc Boekhandel naar het van heer BENN1NQ den Boekhande In de hoop, vestiging alhiei versterkt woede aanbeveling. De Notaris A op DINSDAG in het Koffiehui PUBLI staande Soest, pl 5 Aren Te veiler De perc. bij bosch stafion S Villa of staande Soest, pl. gelegen Fngcnber staande te Soesl. 7 Aren 7 Bezichtiging en perc. V. Din Aanv. b. d. b Juni 1926. Breeder bij bi Nadere inl. voor perc. II sil r, betuigen wij langs dezen n dank aan de ingezetenen et groote vertrouwen dat van alle zijden genoten wij hiermede, dat onze VAN LOON verkrijgbaar hem volgaarne in de gunst jliek aan. ,an bovenstaand bericht, ide de eer, aan de inge- mede te deelen, dat zijn bekende pand van den dat diens artikelen, naast leeds verkrijgbaar blijven, het door hem sinds zijne jnotcn vertrouwen, moge lijft hij onder voortdurende AANBESTEi Burgemeester en Wethouder zullen trachten op 27 Mei 1926, dags ten 11 ure op het Raad het afbreken van de tramremise, de oude f ning der Ned. Herv. Kei noodwoningen aan de I straat. Voorwaarden zijn te verkrijgt reau van den Gemeente-Architc Burgem. en Wet De Secretaris, De E J. BATENBURG. G. D Wegens veelt naar het Buitenland. Nots. A. 0. LMMERS te Soest, zal op 's v.m. 9 uur, Jiet perceel Korte Bergstr. 5, te Soest, publiek om t tant geld verkoopen waaronder: sin na tapijten (mod. en Oost. dessins), pr. rut ih. piano, (ook electr. besp. 22 rollen), buffel ichrijfbureau, haarden, stof zuiger, pathefooi draadloos telegrafietoestel, enz., enz. Kijkd. Dinsd. en Woensdag 2 Juni 1926. De Villa isiifi. uit de hand te koop d. van 10—4 nur. I. DAMMERS te Soest, zal VLEI 1926, voorm. 11 uur De Gouden Ploeg" te Soest VERKOOPEN gel. a. d. Soesterb straat te selijk gemerkt 13b, groot S.A. 1. Beaufortlaan en de Van Joestdijnen, gr. 41 A. 60 c.A. i 5 perc., comb. en massa n door schitterende ligging, luin en heide en direct bij itduinen zeer geschikt voor ïdhuizenbouw. gel. a. d. Nieuwstraat te em. 24c, gr. 4 A. 1 c.A. de Eng te Soest, aan de leeg, gr. 30 A. 40 c.A. gelegen a. d. Nieuwenweg aatselijk gemerkt 99, groot fc.A. I, II, III en IV dagelijks en Donderd. van 2—4 uur der koopp. voor of op 18 tten. kant. v. geH. Notaris, waar ue teek. verkr. zijn. SOEST 1933 Notaris F. P. F.. VAN DITZ Baarn, zal op WOENSDAG 1 des avonds 7'/2 uur in het Koffit heer H. BUTZELAAR Azn., aai Steeg te Soest. PUBLIEK VERKOOP aaneengelegen te Soest aa Grachtje No. 23, ter grootte II A. 80 c.A. inmiddels uit de har te Soest aan de Bosstraat ho> laantje, ter grootte van 45 De perceelen zijn vrij van huu den bij de betaling der kooppen lijk 30 Juni 1926. Meerdere inlichtingen ten kar noemden Notaris. Veenhuizersti Petroleumstellen 1 pits 3 pits f4.50 - 4 f7.50 - Blauwbranders f 5.- Om wat te ruimen ta a contant, 5 procent Gegalv. Emmers Gieters vanaf Groote Waschketels Groote Waschteilen Waschstellen 5 deelig vanaf Kannen voor V/aschstel Kommen voor Waschstel Witte Borden vanaf Japansch Servies f6.25, - 3 d Bloemtafels Zeemleer vanaf Sponzen vanaf Verder zeer goedkoop aan Drinkbussen, van tot 5 Liter z Partij grijze en groene pannen I Drinkbakken voor Kutker Maandags gesloten. Indien bij het scheren huid pijn doet of stuk g kunt gij dit voorkomen t uw huid vóór het inzet eerst in te wrijven met weinig 30- 60-90 ct. Deurwaarder KU s'morgens 10 uur, Geb. Heer M. 0 Huize, Burgcmci 't Henneke) le - Indie, om conta Waarbij Quet, ment.Dressoire' salon-ameuble',, loge, zeer fijn ameublement, merameublenien petten, zeilen, spiegels, tin en TERS te Amersfoort zal op jn verzoeke van den WcIEd. 'eijn, Soestdijk, ten zijne Grothestraat 65, (Villa stdijk, wegens vertrek naar geld publiek verkoopen 0 eij Anne Eetkamer Amcubie- uffet, kabinet,Clubfauteuils Zilverkast, staand Hor- r'ik 2 persoons slaapkamer- ar één-persoons slaapka- scrrc-ameublement, kar lijnen, schilderijen en ocrwcrk, porcclein en glas werCserviezen; it geëmall. keukenfornuis, haarden en kac,W» bad en geiser, keuken haarden en gerei, Radiotnj Kijkdagen M» van 9—5 uur, enz. enz. 'ag 17 en Dinsdag 18 Mei waarvan de hennen minstens275E prijs 10 cent per stuk. N.B. Oo kippen verkrijgbaar. Schoutenkampweg 16 - HARTWEG ONTVANGEN NIEUWE E Handel in Binnen- en Buitenlan Aardappelen en Groente BURG. GROTHESTR. 41 -

De Soester | 1926 | | pagina 2