HEREXAMEN OF TAAK Telefoon No. I Garage „MIDDELWIJK" huren van Luxe Auto's Bij Examens en Openbaar Optreden Dr. RUPERT 160 a 200 Liter volle melk. KEUKENMEISJE Chr. Schooi voor U.L.Q., Spoorstr. Engendaal - School (Molenstraat) JONGE DAMES EN HEEREN, Tevens een Hulp, Hoofdpijn Te koop gevraagd te Soest Student Wis- en Natuur kunde werkt leerlingen bij. üulianastr. 50c Op Huize VOSSEVELD KLEINE AUTOMOBIEL Te bez. Veldweg 8, bij Station Soest, Tel. 194. ZIT- EN SLAAPKAMER BOEREN EN BURGERS Melksalon „De Viersprong" 2-lamps Radiotoestel, Adverteert in dit blad Aangifte nieuwe Leerlingen Inschrijving van Leerlingen ook No. ÉÉN op het gebied van REPARATIËN Tevens het Beste en Billijkste Adres voor het Bel dus op Telefoon No. 1 Drogisterij ,,'t Oranje Kruis", Veenh.str. 2, Nieuwerhoek voordeelig bij: P. v. d. BURG, - Telefoon 241 - Soestdijk C. H. M. v. LOON blijft men kalm en helder door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten. Glazen buisje 75 c. DE POSTDUIVENVER. „DE ZWALUW" hield Zondag 4 Juli haar jaarlijksche groote vlucht vanaf Bordeaux afstand 921.1 K.M. Deze vlucht is een ramp geworden, daar de duiven welken Zater dag 3 Juli 's morgens om 9 uur te Bordeaux in vrijheid waren gesteld, werden overvallen door een verschrikke lijk noodweer, wat juist om den tijd dat de duiven daar pa-seerde in Noord- Frankrijk woedde. Zondagavond waren van de 52 duiven welke uit Soest waren verzonden slechts 5 thuisen na 1 week waren in 't geheel 10 duiven terug. Een groot verlies dus voor de leden, te meer daar op, dezen vlucht het beste wat op de hokken aanwezig is, wordt medege geven. Ook al omdat het een groote Nationale vlucht is waaraan dit jaar door 12.000 duiven werd deelgenomen. Van dezen 12.000 zijn ongeveer 10.000 ver loren gegaan. Van 1800 Engelsche duiven dienzelfde dag in Frankrijk gelost heeft geen enkele het hok bereikt. Van een groot internationaal concours uit Barce- lona uitgeschreven door L'Hirondelle te Heerlen is 80% verloren. De aankomst was als volgt Zondag J. C. de Bree, le, 2e, 3e. J. v. d. Brink, 4e, 5e. Maandag G. Rademaker, 6e. A. Bast, 7 e. G. Rademaker, 8e. H. van Sitter, 9e. J. C. de Bree, 10e. Op de laatste vlucht de laatste met oude duiven sluit de puntentelling om het kampioenschap hetwelk is gewonnen door *3 24 b 1617 eigenaar W. Roest. Den Heer Roest wordt daardoor hou der der zilveren wisselbeker welke aan dit kampioenschap is verbonden. Zondag 18 Juli beginnen de vluchten met jonge duiven (broed 1926). Dezen zullen achtereenvolgens 6 vluchten maken tot ruim 300 K.M. GESLAAGD. De heer E. Horvers van hier slaagde te Amsterdam voor het examen Fransch Vereeniging van leeraren. BENOEMD. Onze plaatsgenoot de heer St. Groen onderwijzer aan de openbare lagere school in de Kerkebuurt, is als zoodanig benoemd aan de U.L.O. school van de Neutrale schoolvereeniging in den Haag. VERNIETIGD. De Raad van Beroep voor de Di rectie Belastingen te Utrecht heeft op een daartoe ingediend beroepschrift, de gemeentelijke navorderingsbelasting over 2 jaar in 1925 door den Raad opgelegd, vernietigd. Dit is oogenblikkelijk een buitenkansje voor de belastingbetalers. VOLONTAIR. Onze plaatsgenoot de heer L. M. E. Keizer is tot volontair bij de politie benoemd te Hilversum zulks met ingang van 19 Juli a.s. „HET TEEKEN DES KRUISES". De werkzaamheden aan het theater in het bosch aan de Soesterb. straat, naderen hun voltooiing. Er is deze week met 8 man hard gewerkt aan het inrichten van zitplaatsen en het bouwen der poorten en paleizen die door de artisten moeten worden ge bruikt. De uitvoering van het stuk wordt zeer grootsch. Er zijn dan ook bijna 800 zitplaatsen inplaats van 500, zooals oorspronkelijk de bedoeling was. De speeldagen zijn: 11, 14, 15, 18 en 21 Aug. van 25 uur, met waarschijn lijk 21 Aug. een avond-voorstelling. Er komen ruim 70 medespelende personen, soldaten, christenen, slaven, hof-dames, pages, edelen, burgers enz. Verder muziek en zang. bedaart spoedig door gebruik van een paar Mijnhardt's Hoofdpijntabletten. Buisje 60 ct. TENTOONSTELLING VAN SCHILDE RIJEN EN KUNSTNAALDWERK. De groote zaal van Hotel „Eemland" was Maandagmiddag, 12 Juli j.l. zeer smaakvol versierd. Niet alleen prijkte met groen het podium, maar ook midden in de zaal was door den bloemist Kraaijen hage een fraaie palmen groep aangebracht De Heer Mr. van Doorne heette de in groote getale opgekomen uitgenoo- digden welkom, in het bijzonder den Burgemeester Mr. G. Deketh, die zoo vriendelijk was geweest de uitnoodiging tot openen van deze tentoonstelling, wel te willen aannemen. Mr. Deketh noemde het een genoegen deze Kunsttempel georganiseerd door Soester Kunstenaars te openen. Spreker had Kunst steeds hoog geschat. Kunst is kunst omdat ze ons in de diepte van het leven voert, omdat ze ons stelt tegenover de blijvende levens problemen, omdat ze ons de eeuwige menschenziel openbaar». Dat een waar achtig kunstenaar altijd iemand is met een diep innerlijk leven, iemand die de oorspronkelijkheid van zijn eigen ziel in zijn werk uit. Een kunstenaar komt altijd te staan tegenover het mysterie en alle kunst is kunst, omdat ze naar het mysterie verwijst. Eene uiting van die kunstziel, een deel der Alziel, is hier in deze verzameling weergegeven en het is mij een genoegen deze tentoonstelling voor geopend te verklaren. Terwijl de thee werd rondgediend, vergastten Mej. Jongsma, piano, Mr. van Doorne, fluit, en de Hr. Jongsma, viool ons op eenige schoone muzieknummers. In de zaal heerschte een recht gezellige stemming bij het bewonderen van de vele mooie kunstwerken. Bij mijn rondgang op de tentoonstelling werd mijn aandacht bijzonder getroffen o.a. door No. I Chrysanten en No. 2 vruchten met meloen en druiven van T. L. Blok, ook zijne anemonen zijn altijd natuurgetrouw weergegeven. Van Mvr. Ortt beviel mij het beste No. 45 Afrikanen en No. 47 heide bij de Paltz. Doeser exposeerde weer zijn mooie vaas met Chrysanten, zijne overbloeiden zonnebloemen deden het zeer goed en ook zijne rozen waren frisch en levend weergegeven, jammer dat hij zijne Herfs- boschgezichten thuis gelaten had. Van Hagemeijer was No. 25 Nervië prachtig. De parelverschihering der zon in het water, tegenover de forsch getee- kende rotsen was eenig mooi. Ook zijn Spaansche kunst, met zijne fel gekleurde zeilen deed zonnig aan. Van de zeer mooie krijtteekeningen van Mvr. Rentmeester waren wel de beste No. 61 Boerderij en No. 59 Berg gezicht. Van A. Keus vond ik No. 32 Herfst, de scherp uitkomende tegenstelling van fel licht en schaduw, het meest frap pante. De aquarellen van van Nes vond ik oneindig beter dan zijn olieverfschilder stukjes. Van Mvr. van Swieten was een mooie Blauwe pot met Chrysanten No. 64 ook een straatje (waarschijnlijk Afrikaansch) No. 67 trok zeer de aandacht. Van G. J. J. de Boer waren zeer fijn geteeekende, mooie schilderstukjes, men zou haast zeggen van uit de 18e eeuw. Zij deden vreemd aan in den tegen- vvoordigen tijd. Toch vond ik o.a. No. Woudzoom, No. 11 Waterval en No. 12 Nymphen zeldzaam mooi beschilderd. Zou het oude weer nieuw worden Nog dien ik No. 53 Pierrot Pierette van Mvr. Remmers als bijzonder geslaagd te vermelden. Het eigenaardig fraaie kunstnaaldweik van Mvr. de Boer van Harlingen wordt op eene electrische borduur machine vervaardigd en onder het borduren be denkt men het patroon en kiest men de kleuren, dus niet naar een vooraf geteekend patroon. Het effect is verras send fraai, maar dan ook alleen, voor een eerste klasse kunstenares. Zou deze en meer dergelijke tentoon stellingen de liefde en vereering voor de Kuust van het Soester publiek wat opwekken J. S. HET MISBRUIK VAN D^N HOND ALS TREKDIER. De heer Henri Polak, lid der Eerste Kamer, heeft gisteravond in de Oranje- Sociëteit voor de leden van den Bond van daadwerkelijke dierenbescherming alhier het woord gevoerd over boven staand onderwerp. De Voorzitter van den Bond, de heer mr. A. J. van Waveren, heette de aan wezigen hartelijk welkom. Speciaal den heer Polak, die zich niet alleen als politicus, maar als dierenvriend had doen kennen. Rede van den heer Polak Spreker begon met er den nadruk op te leggen, dat hij heusch niet de eenige is, die zijn krachten aan dit werk gaf. Hij maakte van het lidmaatschap van de Kamer gebruik om het lot van den trekhond te bespreken, omdat hij meende, dat het oogenblik ervoor gunstig was. Vroeger had hij er over gesproken, doch de ministers stonden er toen af wijzend tegenover. We hebben thans, aldus spr., een minister van Binnenlandsche Zaken, die niet alleen sportman, doch ook dieren vriend is. Hij hield zich niet in de toga van een ongenaakbaren Romeinschen dictator, maar gedraagt zich als gewoon mensch. Deze minister heeft zekere toezeggin gen gedaan, die reden geven hoop te koesteren. Allereerst wenschte spr. eenige alge- meene vragen tc stellen. Aan welken eisch moet een mensch voldoen, om goed te worden genoemd? Het antwoord is steeds zeer subjectief. Een feit is, dat een mensch niet goed genoemd kan worden, als hij zwakkere,hulpbehoevende wezens, hetzij kinderen, oude menschen of dieren, niet wil beschermen. De mensch, de hoogere door verstand, maakt dikwijls gebruik, ja, schromelijk misbruik van de dieren. Ze worden getemd voor vermaak, gedresseerd voor de jacht, gedood voor onze kleeding en versiering. Aldus worden heele dierengeslachten uitgeroeid. In den Belgischen Congo worden jaarlijks 30.000 olifanten gedood. Daar komt dan nog bij het neerschieten van groote dieren uit vermaak. Tegen dat alles moet worden front gemaakt. Den laatsten tijd geschiedt dat beter en doeltreffender. En toch, wanneer men daartegen wil optreden, geschiedt het al te vaak, dat men ons sentimen talist noemt. Maar wanneer men een goede zaak voorstaat, kan men met gerust geweten voortgaan op het inge slagen pad. (Applaus). Wie tegen heksenverbranding, dood straf enz. optraden, en het humanisme voorstonden, werden aanvankelijk ook sentimentalisten genoemd. Thans moet de nadruk gelegd worden op het misbruik van den hond als trekdier. Het werd mij pas duidelijk, toen ik dat dagelijks aanschouwde. Heel zelden worden de honden goed behan deld. In Engeland is sedert 1855 de hond als trekdier afgeschaft. Nog dagelijks zie ik in het Gooi de karren getrokken door meest kleine honden Meestal zijn de karren zwaar beladen, en zitten er nog één of twee zware kerels op den wagen. Het is afschuwelijk, als men zoo'n hond met doorgezakt lichaam en doorgeloopen teenen ziet zwoegen om die karren met mannen voort te zeulen. Iemand met een beetje menschelijk gevoel moet daardoor getroffen worden. De Trekhondenwet, die er is, wordt niet voldoende nageleefd, en politietoe zicht is er lang niet voldoende. De straffen, die volgen op overtreding, zijn meestal zeer licht. Het blijkt dat die wet volkomen onvoldoende is. De honden in het Gooi leggen per dag gemiddeld 30 K.M. af. De politie heeft geconstateerd, dat de honden in gespannen moeten slapen en zoo weer aan het werk gaan. Ze krijgen meestal geen goed voedsel. Maar indien dit alles beter ware, blijft nog het feit, dat de hond naar bouw en lichaam niet geschikt is om als trekdier te worden gebruikt. Vele dierenartsen en geleerden die helaas lang niet allen dierenvrienden zijn, hebben dat aangetoond. Het belangrijkste iswat heeft de minister geantwoord Hij had een lichtelijk ironischen toon, dat de bon ton schijnt te moeten zijn tegenover menschen, die voor hun dierenliefde uitkomen. Hij zei o.a.: Men moet niet uit het oog verliezen, dat men de rechten van den mensch niet moet ten achter stellen bij het dier. Welke rechten hij t.o.v. het dier moge hebben, we ontkennen dat hij het recht zou hebben het dier te mishandelen. En dit is het gebruik van den hond als trekdier. Dat recht heelt hij ook volgens de strafwet niet. Degeen die zich dat recht toeeigent, moet gestraft en geducht gestraft worden. De minister maakte nog de opmerking, dat hij getroffen was door het feit, dat degenen, die van de karren gebruik maken, niet juist de meest kapitaalkrach tigen zijn en dat ik dus in dit geval de zijde van de minstbedeelden verlaat. Maar de niet-kapitaalkrachtigen hebben ook niet het recht om het dier te mis handelen. Ik kom altijd op voor den arbeider, maar als hij het dier mishandelt, sta ik tegenover hem. (Warm applaus). Als de niet-kapitaalkrachtigen in Am sterdam zonder den hond kunnen bestaan, waarom dan niet in Rotterdam Zijn in Engeland alle menschen schatrijk? Vroeger was er geen tram, autobus, vrachtauto enz. Er is een groot aantal venters, die op de fiets uittrekken. Dat kwam doordat een groot aantal menschen weigerden te koopen van iemand met een hondenkar. Van de Huizer visch- venters gaat 30 pCt. op de fiets. Het blijkt dus, dat men het zonder hond kan doen. De minister wilde de dierkundige faculteit in Utrecht raadplegen om te hooren of het dier niet geschikt is. Bovendien wilde hij aan de Commis sarissen van de Koningin vragen of er groote schade door een eventueele af schaffing of wijziging van de Trekhon denwet zou worden aangericht. Als uit Utrecht het antwoordt komt, dat de hond ongeschikt is als trekdier, dan heeft men gekregen een nieuwen grondslag om verder te komen. Het antwoord van de commissarissen der Koningin zal afhangen van dat der burgemeesters van verschillende platte landsgemeenten, en dat zien we niet zoo gerust tegemoet. In het Vaderland heeft spr. uitingen in dezen zin gemerkt. Ook in Handels blad, Haagsche Post stonden vele artikelen. Het is onze taak dat de zaak aan de orde blijft. De tijd dat men ons heeft uitgelachen is voorbij. De minister doet stappen, de groote pers heeft de zaak in handen, als wij ook nog onze toewijding geven, zal de trekhond, die een schande voor ons volk is. binnen korten tijd verdwenen zijn. (Luid en langdurig applaus). Vervolgens voerden de heeren Karres, voorzitter van den Anti-trekhondenbond, De Cock en Ennik het woord. De heer De Cock was het er niet mede eens, dat de bouw van den hond het dier ongeschikt als trekdier zou maken. Immers alle honden loopen dag en nacht zonder dat hun pooten slijten en hun bouw is niet zoo heel verschillend van dien van het paard. Maar de kwestie is, dat de winst, van den last dien hij vervoert, niet voldoende is. Spr. be schouwde als den grootsten vijand van den trekhond de rechterlijke macht niet willens en wetens natuurlijk. Want die eischt altijd bewijzen, die zeer moeilijk te leveren zijn. Hij wees er op, dat in de circulaire die de minister aan de commissarissen zond of aan den eigenaar van den trekhond schade wordt berokkend, niet of het den hond wordt toegebracht. In onze wetgeving staat, dat een verbod, dat gemaakt wordt, niet in strijd mag zijn met de begrippen van openbare orde, zedelijkheid enz. Tot slot gaf hij als zijn meening te kennen, dat de regeering het gebruik van den hond als trekdier niet kan verbieden, maar het zal dienen over te laten aan het gemeentelijk initiatief. Daarna legde de heer Ennik, inspecteur van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren, er den nadruk op, dat het zien van een hondenkar zeer zeker het zedelijkheidsgevoel kwetst. De heer Polak repliceerde, dat men indien men aan het gemeentelijk initiatief de zaak wilde overlaten, aan de heidenen overgeleverd was. De heer Van Waveren sloot de ver gadering. („Het Vaderland") BAHAïSME EN DIERENBESCHERMING. Het Bahaïsme of Babisme is een godsdienstleer die in 1847 in Perzië ontstaan is. Een jonge man, shiïtisch Mohammedaan evenals alle Perzen, deed een bedevaart naar Mekka, ontving daarbij Goddelijke openbaringen, begon te preeken tegen de verdorvenheid der Mohammedaansche geestelijken en kreeg spoedig een grooten aanhang. Na enkele jaren stierf hij, de B&b, een gewelddadigen dood, maar zijn opvolgers zetten de prediking voort, en meer en meer ontplooide de leer zich als een universeele religie, die de broederschap van alle menschen predikt, en in allerlei andere opzichten, ook o.a. in zake wereldvrede en arbitrage, den toestand der vrouw, der arbeiders enz., zeer vooruitstrevende en humanitaire gedachten verkondigt. Thans zendt het Bahaïsme zijn zendelingen door de gansche wereldeen van hen, Ahmcd Jardini, heeft ook voor enkele jaren ons land bezocht. In zijn vermaard werk„Les religions et les philosophies dans 1'Asie centrale" beschrijft le Comte de Gobineau de geschiedenis van het ontstaan van het Babisme, dat hij als Fransch gezant in Perzië van nabij heeft meegemaakt. Aan het eind van zijn boek vertaalt hij het Boek der Voorschriften (Ketabe-hukkam), dat een beknopte samenvatting van de voorschriften en geboden van den Bab bevat. Het trof mij daarin onder „de tiende eenheid" in de 15e paragraaf de volgende voorschriften te vinden, die getuigen dat ook deze godsdienst stichter met deernis voor de dieren bezield was „Gaat niet schrijlings op de koeien zitten en leg ze geen enkele last op, zoo gij aan God en aan Zijn voorschriften gelooft; en drinkt niet de melk der ezelinen legt haar niet, en ook niet andere dieren dan den ezel, meerdere lasten op dan die evenredig zijn aan hun krachten. Dat is voorwaar hetgeen God bevolen heeft. Moge gij dit gebod eerbiedigen". „En gaat niet schrijlings op eenig dier zitten zoo het niet is met zadel en stijgbeugel, en bestijgt er geen enkel tenzij gij op zijn rug in volkomen veiligheid kunt gezeten zijn. Voorwaar, God verbiedt u dit met een zeer streng verbod". Voor Westersche opvattingen zouden er wel op belangrijker punten bepalingen ten gunste van de dieren te geven zijn, en doen deze voor Perzische toestanden passende, ons wat zonderling aan. Maar dat het voorschrift, geen dier boven zijn krachten te belasten, een algemeen- dierenbeschermende strekking heeft die tal van Westersche vormen van dieren mishandeling als 't ware omvat, is niet te miskennen. Het is te vreezen dat de zendelingen van het Bahaïsme in onze cultuurlanden wel den indruk zullen krijgen, dat de prediking van hun humanitairen gods dienst hier nog geenszins overbodig is. F. O. DE BLOESEMS EN DE LOOFBLADEREN. door Jean Paul. Toen in de Meimaand de bloesems afvielen, bleek van kleur en schraal en klem, riepen de hoofdbladeren: „Deze zwakken en nutteloozen I Nauwelijks ge boren vallen zij al af en wij worden steeds dikker en doorstaan den zonne brand. Immer breeder, immer vetter worden wij, tot we eindelijk na lange maanden van eervollen strijd, als we de aarde de schoonste vruchten hadeen gebracht, getoofd met bonte ordenskleu- ren onder het kanongedonder van den storm ter ruste gaan. Maar de afgevallen bloesems zeiden „Wij zijn gaarne gevallen, want te voren deden wij de vruchten geboren worden". Gij stille, onopgemerkte en spoedig vergeten menschen in gewone huiska mers en kantoren, gij weinig getelden in scholen, gij onbekende weldoeners zon der namen in de geschiedenis en vooral gij niet genoemde moeders, vertwijfelt niet tegenover de schitterenden in eere gestoelten, op triomfbogen gebauwd in omgeploegde slagvelden, vertwijfeld niet, gij zijt de bloesems 1 J. J. de K. SPORT VOETBAL CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" Zondag j.l. Soest IBaarn comb. 2 en 3 70. Dinsdag j.l. Touringclub—Soest I niet doorgegaan Woensdag j.l. Excelsior ISoest II 4—4 Donderdag j.l. Soest —Am Boys I 25 Zondag a.s. terrein Soest Soest IIRobertas 1 aanvang l uur. Soest ILaren I en II aanvang 3 uur. Dinsdag a.s. terrein Tabor Tabor 1 en 11Soest 1 aanvang 8 uur n.m. E.S.V.A.C. Zondag 18 Juli a.s. neemt Esvac II deel aan de seriewedstrijden van Saestum te Zeist, de loting bracht als tegenstander H.M.S. II. Aanvang der wedstrijd 3 uur. Verza melen voor vertrek per rijwiel 1.30 uur bij den Koudenhoek. Opstelling elftal v. d. Schagt Koopmans v. Dijk Voskuilen Maassen Kwak v. Weert W. Foeken v. d. Schagt P. Stalenhoef P. G. Stalenhoef Reserve: Beekink, Nieuwendijk. Afschrijvingen tijdig aan den Voorzitter Soesterb.straat lc. Kerkberichten. Zondag 18 Juli SOEST Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. K. W. Vethake van Utrecht. 's Avonds geen dienst. SOEST DIJK Rembrandtzaal Voorm. 10 30 uur Ds. C. J van Paassen van Haarlem. 's Avonds 6 uur Ds. R. Bart'ema van Zeist. HEES. Chr. School Geen dienst. Oeref. Kerk Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. 's Avonds 6 uur Ds. R. Bronkema Cand. te Amsterdam. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur R. Bronkema 's Avonds 6 uur Ds. B. Alkema. Christel. Oeref. Kerk. Voorm. 10 en 's avonds half zes Godsdienstoefening. Vrijz Godsdienst i gen Gebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Voorm half elf Dr. F. H. O. van lterson, Ned. Herv. Pred. te Nijmegen. Solozang van Mejuffr. Stans lo Cos- quino de Bussy te Amsterdam. Arbeidsbeurs Aanbieding werkzoekenden: 3 Orondarbeiders. 5 Losse arbeiders 8 Opperlieden. 3 Landarbeiders 1 Incasseerder 4 Timmerlieden. 1 Kantoorbediende 1 Electro-Technici. 5 Metselaar. 1 Loodgieter 1 Werkster 1 Uitvoerder 1 Huisknecht 1 Betonwerker ZONDAG 18 JULI IS AANWEZIG ADVERTENTIËN Heden overleed onze geliefde Vader JOB ADRIAAN BOLLE. J. G. DF. LOOZE—Bolle D. DE LOOZE en Kinderen. Haamstede, 12 Juli 1926. ONDERTROUWD JOHAN F. WALOP, Jr. Rotterdam, TO C. BRANS -15 Juli 1926. Soest, Thuis te Soest (Pastorie), Maandag 26 Juli, 3-4.30. ONDERTROUWD WILLEM PAUL JOHANNES VENEMA EN MARGARETHA VEENENDAAL Soestdijk, 15 Juli 1926. Emmalaan 10. F. C. Kuijperstraat 10a (Toekomstig Adres) Huwelijksvoltrekking Donderdag 29 Juli a.s., om half drie nam. in de Ned. Herv. Kerk te Soest door Ds. B. Kleywegt, Pred. te Woudenberg. Ontvangdag: Zondag 25Juli a.s. van 2'/2-5 uur F. C. Kuijperstraat 10a. Brieven onder no. 514 Bureau van dit Blad. Cond. Billijk. TE HUUR Te huur aangeboden helft van flink op nette stand. Huurprijs f30.— per maand. Anna Paulownalaan 30, Soestdijk. Kinderherstellingsoord Trein 8.28, wordt met 1 Augustus een gevraagd, salaris 40 gld. p. m. voor aard. machinaal schillen, groenten schoonm. enz. Loon 4 gld. p. w. van 7—7 uur. Zondags vrij. Aanm. voor Woensdag bij de Directrice. Wegens inruiling een klein soliede 4-persoons Wagentje, tegen zeer lage prijs af te geven. TE HUUR voor Oame of Heer, desgewenscht met volledig Pension. Brieven onder no. 508 Bureau van dit Blad. Ik heb te koop vooropruimingsprijs: 1 perceel rogge 1 perceel haver 1 kaasbrik 1 mestkar Tuigen 1 Handkar 1 Kortmachine 1 Bascule 1 Melkkarn enz. Landbouwgereedschappen 1 Hooiberg (2 roeden) 1 oude Tramwagen, (zeer geschikt voor Tuinhuis of Bergplaats). BIRKSTRAAT 10 TELEF. 240 2 Annode Accu's en Luidspreker. Uiterste prijs 55 gld. Eigendomweg 4M. Er wordt les gegeven in de vakken voor het gewoon Lager Onderwijs, de drie Moderne Talen en Wiskunde. Ook dit jaar zijn alle M.U.L.O. Candidaten geslaagd. bij Hoofd der* School S. Fokkens. ONDERWIJS IN NIEUWE RICHTING. voor den nieuwen Cursus, die 1 Sept. begint. In de hoogere klassen is gelegenheid Fransch, Duitsch en Engelsch te leeren. Aanmelding MOLEN STRAAT 84 of SOESTERBERGSCHESTRAAT 30 Bezoekt de Tentoonstelling van de Werkstukken der Leerlingen op Zaterdag 17 Juli van 3—8 uur en op Zondag 18 Juli van 2 tot 7 uur. HHBH aan alle merken Automobielen. ZES-PERSOONS LUXE AUTO'S TER BESCHIKKINO. Aanbevelend, W. SCHER - TORENSTRAAT 7. Toiletzeepen - Sponzen - Tandenborstels Eau de Colognes per flesch en bij de maat die de Lessen volgen aan H.B.S., Lycea of Gymn. in omliggende plaatsen, kunnen voor het bestellen hunner Boeken het best terecht bij 99 99 AANBEVELEND,

De Soester | 1926 | | pagina 2