Purol bij Huiduitslag en Huidverwonding Dr. DE VOS P. G. de Vos, Arts AFWEZIG zijn Kappersleerling ongem. Kamers MUI. G. KROON Co. Extra Aanbieding IF®,2§ C. W. v. d. BRINK i POST zal van 13 tot 26 Sept. a.s. Te huur aangeboden Studie-Piano Te koop voor spotprijs Mevr. Gorter, Kolonieweg 15 3 pakjes Thomson'sPudding FOTOGRAAF Eiken Dinsdag van 2-5 uur in HOTEL „EEMLAND" Orgelles aangeboden. G. v. d. BOVENKAMP Plaatselijk Nieuws. „HET TEEKEN DES KRU1SES". De Afscheidsvoorstelling. Het is buiten kijf een goede gedachte geweest van het Openluchtspelcomité de voorstellingen, welke anders Zaterdag den 21 sten zouden zijn afgeloopen, te prolongeeren, en aan de serie van zes nog een drietal extra toe te voegen. Het drukke bezoek bewees dat de menschen nog niet waren uitgekeken. Niet alleen waren velen blijkbaar nog niet in de gelegenheid geweest het Soester Open luchttheater te bezoeken, maar bovendien waren er tal van menschen, die met één keer niet te vreden waren, en gaarne de voorstelling nóg eens wilden zien. Wat op zich zelf al voldoende pleit voor stuk en spel. Wat het financieel succes betreft, daar omtrent kunnen we ons geen voorstelling maken. Het totaal aantal bezoekers zal o.i. de vijf duizend dicht naderen. We willen alleen maar hopen dat de com missieleden, die vol ijver voor het brengen van wat nieuws in Soest het garantiefonds bijeenbrachten, als belooning voor hun initiatief, hun opofferingen, niet nog eens in hun portemonnaie mogen tasten bo vendien. Doch we mogen zeggen, dat wat het comité ook beoogd moge hebben met het brengen van openluchtspelen in Soest hetzij reclame voor Soest, hetzij het brengen van een voor de Soester bevol king ongekend kunstgenot, het daarin in alle opzichten boven verwachting is slaagd. Ja, boven verwachting. Want initiatiefis een mooi ding, maar uitvoering wil nog heel wat anders zeggen. En al moge de uitvoering dan ook nog zoo goed slagen, wanneer men bij dergelijke waagstukken, als het brengen van een openluchtspel er toch zeker een niet een beetje geluk heeft, bijzon derlijk wat het weer betreft, dan kan het zoo gemakkelijk wat de volksmond noemt „een sof" worden. Doch alles werkte hiermeehet stuk en spel waren schitterendhet weer is maar een dag wat van streek geweestde proefneming van de opvoering met kunstlicht slaagde prachtig het publiek dat een voorstelling gezien had maakte zelf de noodige re clame. (is een betere denkbaar kortom het was in een woordeen succes. De voorstellingen, waren, tot de laatste toe goed bezochtslechts de Zaterdagavond voorstelling was door den hevigen wind wat minderen de zeer goede opkomst van het publiek Woensdagmiddag en -avond, dus de achtste en negende op voering, toonde dat de belangstelling nog geenszins aan het tanen was. Een bijzonder succes is geweest dat Hare Majesteit de Koningin-Moeder, die eerst te kennen had gegeven maar een gedeelte der voorstelling te willen bijwonen, zoo ingenomen was met het vertoonde, dat Zij tot het einde toe bleef. De opvoering dien middag droeg dan ook een buiten gewoon cachetniet door extra decor of aankleeding, maar door het spel zelf. Hoewel dit ook de andere dagen zeer goed was, was het toch dien middag zóó fijn, zóó af, dat het geen twijfel laat of alle medewerkenden hebben de eer, hen aangedaan door de Koninklijke be langstelling, in hun spel tot waardeering willen brengen, en zijn daarin ten volle De laatste opvoering, Woensdagavond, was zeer zeker ook als tooneelbewerking een succes. Liet de belichting bij de eerste avondvoorstelling nog iets te wen schen over, bij de tweede waren de reflectoren zoo geplaatst dat de spelers in het volle licht kwamen, wat door de veelkleurigheid der costuums tegen de blanke achtergrond van het decor, een fantastisch effect maakte. Toch hadden we graag tusschen het doode kunstlicht de flikkerende flambouwen gezienhet ware het geheel nog meer ten goede gekomen. Maar niettemin, het publiek was opgetogenhet daverend applaus, toen na het einde der voorstelling Marcus en Mercia een fraaie ruiker werd aangebo den, bewees dat het publiek ten volle was: voldaan en dankbaar. Dat een bijzondere hulde werd gebracht aan de kunstenaar, die het had aange durfd decors te maken in een zoo moeilijke entourage als hier, rondom pijnbosch, die het geweldige stuk werk gewrocht had een combinatie te vinden van speelruimte, arena, stadspoort, gezicht op Rome, en een paleis, en hiervoor een oplossing had gevonden die wellicht een enkeling niet apprecieert, maar die zonder eenigen twijfel hen, waarvoor het ge maakt was, het publiek, buitengemeen bekoord heeft was te verwachten een klaterend applaus na het aanbieden van een grooten krans bewees hoe het Soester publiek het op prijs heeft gesteld dat Jacques Doeser het van zijn heerlijke gave op deze wijze heeft doen genieten. In niet geringe mate is het groote succes van deze eerste openluchtspelen te Soest mede aan hem te danken. Er zijn er nog velen die hebben bij gedragen tot het welslagen die moeite en tijd (ja vooral tijd) hebben willen geven alleen uit sympathie voor den op zet van het plan. Wij denken hier aan de dames en heeren die de dubbele rol van hofhouding en christenen vervulden aan den heer Pieper die trouw bij iedere opvoering met zijn vier pages aanwezig wasaan de heeren Van Doorne, Doeser en Van Duren die mede een „sprekende" rol hadden, en zich perfect van hun taak kweten (iets wat tusschen beroepsartisten niet meevalt)aan den heer Koelink die eveneens geheel belangeloos de verlich tingsapparaten zelf fabriceerde en aan bracht. Een dergelijk enthousiasme stemt hoopvol voor de toekomst. De toekomst Wat zal die voor Soest brengen op het gebied van openluchtspelen, nu eenmaal het begin is gemaakt. Alle begin van zoo iets is zeker moeilijk, vooral in Soest. Vele moeilijkheden zijn thans overwonnen het terrein is ideaal gebleken voor open luchtspelzooals het er thans ligt, kant en klaar, met afrastering, loketten, banken, zou het zonde en jammer zijn dat al die moeite voor één enkel seizoen zou gemaakt zijn er zou zoo prachtig van kunnen worden geprofiteerd in volgende jaren. Niet één, maar meerdere stukken opgevoerd in een seizoen. De moeitevolle exploitatie en administratie niet meer bij particulieren al hebben zij zich nog zoo volmaakt van hun taak gekweten, wij mogen niet speculeeren op hun op offering Een gemeentelijk openluchtthea ter, dat jaarlijks wordt verhuurd aan een gezelschap dat dan zelf voor alles zorgt I Ja, dat zou een prachtreclame voor Soest zijndat zou tevens de kroon op het werk zijn van de pioniers, de leden van het tegenwoordige openluchtspelcomité die ongetwijfeld geen schoonere beloo ning kunnen wenschen van al hun moeite en opoffering, dan de wetenschap dat zij mede hebben kunnen bijdragen tot het brengen van waarachtige, degelijke kunst in Soest, hebben kunnen bijdragen tot groot-making van Soest zelf. ORANJEFEEST. Niet een Oranjezonnetje, maar eene groote, volle, heldere, warmte,schitterende Oranjezon luisterde 31 Augustus j.1. het Koninginnefeest op. De verschillende feestelijkheden door de Vereeniging „Soest Vooruit" en de Oranjevereeniging „Juliana van Stolberg" georganiseerd zijn prachtig geslaagd, en vonden zeer veel deelneming en belang stelling vanaf 8 uur 'smorgenshetfeestelijk klokgelui en de koraalmaziek van den ouden Soester toren tot het avondconcert vóór het Raadhuis. Vooral de muziek- en zanguitvoering in den voormiddag bracht eene geest driftig gestemde menschenmassa bijeen. De kindergezichten glommen van pret en warmte, zoowel bij de optocht als tijdens de goedgeslaagde, verschillende volksspelen. De ringrïjderij met versierde rijtuigen waaraan 19 liefhebbers deelnamen, trok zooals altijd veel belangstelling. Men vond er dan ook zeer fraai versierde rijtuigen onder. De uitslag van de ringrijderij was als volgt Een 1 e en tevens eereprijs werd toe gekend aan W. v. Roomen met Mej. v. d. Bremer. Een 2e prijs aan J. Hartman met Mej. Hartman. Een 3e prijs aan P. Schimmel en diens zuster G. Schimmel. Een 4e prijs aan W. Kok en zijn zuster M. Kok en een 5e prijs aan J. Brouwer met Mej. A. van Roomen. De beide vereenigingen kunnen met voldoening terug zien op dit schitterend geslaagde feest. Het geeft moed en ver trouwen voor volgende jaren. In verschillende café's was 's avonds gelegenheid tot dansen. Ook de Heer van Vugt had het fraaie terras van Hotel „Eemland" voor dat doel doen doen afschutten. De mooie dansvloer was door schijnwerpers schit terend verlicht, een uitstekende Jaszband zorgde voor de muziek en de ballet meerster leidde zeer correct de dans. De gezelligheid, die er heerschte, zou voorzeker nog verhoogd zijn geworden wanneer er wat meer feestgenooten ge weest waren. J. S. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Venlo vestigt de aandacht op een zekere Max Neef, geboren te Wald (D.) scheermes- senslijper, gedom aldaar, doch vertoe vende in Nederland, aldaar hij oplich- terspractijken uitoefend. Hij geeft zich uit, als te heeten, Max Schumacker, ten wiens name hij een reispas bezit, doch waarin op zichtbare wijze radeeringen voorkomen. Het vermoeden bestaat, dat hij zelf die radeeringen in dien pas heeft aangebracht. Neef is uit Duitschland gevlucht, alwaar hij nog straf te goed heeft. Tevens wordt de aandacht gevestigd op een zekere Margaretha Janotte, Wed. Michel, die zich ook vrouw Rompel (Rumpel) en Ida Mastalerz noemt. Deze vrouw werd den Officier van Justitie te Roermond voorgeleid, als verdacht van oplichting. Uit het ingestelde onderzoek is komen vast te staan, dat de hier be doelde vrouw ook op andere plaatsen zich aan oplichting schuldig maakte. Zij oefent haar praciijken grootendeels op veilingen uit. GEVONDEN VOORWERPEN. Op werkdagen, des voorm. tusschen 9—12 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen Een nijptang, jas, pet,temperatuurop- nemer en een broche. WEDERSPANNIGHEID. Een zekere G. v. d. B. uit Huizen die te veel aan Bachus had geofferd liep wel wat scheef langs den weg, zoodat de politie het noodig oordeelde, dat de man een weinig rust nam. Toen zij den man echter wilde arres teeren, gevoelde hij zich beleedigd en verzette hij zich daar met man en macht tegen. Hij wist zich danook los te rukken, doch werd spoedig weder gegrepen en ter ontnuchtering opgebracht naar het arrestantenlokaal. Ontnuchterd zijnde kon hij echter vernemen, dat proces-verbaal tegen hem zou worden opgemaakt. Ie. wegens dronkenschap en ten 2e. wegens weder- spannigheid tegen de politie. BOTSING. Zaterdagmiddag omstreeks 5l/a uur kwam J. H. van hier met een wagen beladen met hooi den Korten Melmweg uitgereden en wilde den Rijksstraatweg oversteken toen van de richting Amers foort een luxe auto kwam aangereden, bestuurd door een dame. Doordat de bestuurder der auto, den wagen niet tijdig had opgemerkt, was een botsing onvermijdelijk en reed zij danook pardoes tegen den wagen aan met het gevolg, dat de voerman H. van zijn zitplaats over den grond tuimelde. Gelukkig kwam hij daarbij niet onder den wagen terecht en liep het geval voor hem wonder boven wonder goed af. Met den schrik kwam hij vrij. Ook de bestuurder der auto en een inzittende heer bekwamen geen letsel. 1 De auto werd echter deerlijk gehavend en is ter reparatie naar de garage van van Goor gebracht. MANNEN-ZANGVEREENIGING „APOLLO" SOEST. In de ledenvergadering van de Man- nenzangvereeniging Apollo" alhier is in de vacature van Directeur benoemd de heer H. J. v. Maurik te Utrecht. Donderdag 9 September a.s. zullen de gewone repetitie weder een aanvang nemen in het Repetitielokaal van het gebouw „Religie en Kunst". TOONEELVOORSTELLING OP „BRAAMHAGE" Donderdagavond 2 Sept. j.1. vergastte de Heer Iburg de houders van wandel- kaarten op eene tooneeluitvoering. De N.V. „Groot Tooneel" voerde een blijspel in drie bedrijven, genaamd „Jan Ongeluk, op, en had daarmede gróót succes. De lachsalvo's waren niet van de lucht. De leuke en geestige gezegden werden dan ook uitstekend door de artisten weergegeven. Allen vertolkten hunne diverse rollen op uitstekende wijze en werden aan het slot met een welgemeend handgeklap beloond. Het weder, dat 's middags met regen dreigde, hield zich goed, en de door opgaand struikgewas beschutte schouw burgruimte, die amphitheatergewijze is gelegd was het aangenaam zoel, temeer daar velen, door de groote opkomst, zich met een staanplaats moesten tevre den stellen. Wij herinneren de liefhebbers van goed tooneelspel eraan, dat dezelfde N.V. „Groot Tooneel" a.s. Woensdag 8 Sept. a.s. in Hotel „Eemland" wederom eene uitvoering geeft. Zij zal dan een stuk van droom en werkelijkheid opvoeren een nieuw stuk, waarvan Soest de pre mière zal genieten en waarin de hoofd rollen zullen vervuld worden door Mej. Gretha Schoonenberg en den Heer Joh. Langenaken respectievelijk Mercia en Marcus uit „Het Teeken des Kruises". J. S. AFSCHE1DSPREDIK1NG. Ds. D. P. Brans, Pred. der Ned. Herv. Gemeente alhier, hoopt Zondag 12 Sept. a.s. des avonds 6 uur zijn afscheids- prediking te houden wegens vertrek naar Oosterhout bij Breda. Zondag 19 Sept. hoopt Z.Eerw alsdan zijn intrede te doen, na bevestigend te zijn door Ds. C.J. H. Verweijs van Breukelen. BRAND. Maandagvoormiddag omstreeks 11 uur brak er brand uit in de woning vanC. Kuijper aan de Schoolstraat alhier. In een minimum tijds stond het per ceel in lichte laaie en werd alles een prooi der vlammen. Het vee, zijnde een paar varkens en 2 rijwielen werden nog gered. De Vrijwillige Brandweer, die zeer spoedig ter plaatse was, behoefde geen hulp te verleenen, aangezien de woning die een klein uur buiten de bebouwde kom der gemeente ligt, reeds tot den grond was afgebrand. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Verzekering dekt de schade. GRATIS IJSCO'S. Het schijnt zoo langzamerhand een gewoonte te worden, dat men elkander aanrijdt. Zoo had ter hoogte van den drogist Wagner in onze gemeente wederom een aanrijding plaats tusschen een luxe auto en een ijscowagentje. De ijscokar, die rechts van den weg stond werd aangereden, waarbij zij aan den anderen kant van den weg terecht kwam en omver tuimelde, met het ge volg, dat de kostbare inhoud verloren ging. Persoonlijke ongelukken kwamen hier bij gelukkig niet voor. Alleen is de ijscokar vernield. Wij vernamen, dat de aangebrachte schade door den autobestuurder zal worden vergoed. Onze Soester jeugd vond het geval niet zoo heel erg, en smulden eens recht heerlijk van de op straat terechtgekomen ijsco's. PROCES-VERBAAL. Wegens overtreding van artt. 255 van het Wetboek van Strafrecht is door de politie proces-verbaal opgemaakt tegen een zekere A. R. van hier. VANDALISME. Men heeft de flauwe aardigheid gehad om in de Steenhofstraat ter hoogte van de in aanbouw zijnde huizen tegenover den winkelier van Hees op den Rijks straatweg een straatklinker, gewikkeld in krantenpapier, neder te leggen, waar schijnlijk met het doel medegenomen te worden, als zijnde een gevonden voor werp. Door deze grap heeft echter een ingezetene, genaamd M. v. d. B. het ongeluk gehad met zijn rijwiel, tegen den steen te rijden, denkende dat het slechts een courant was. Het gevolg van een en ander was, dat v. d. B. van zijn rijwiel tuimelde en zich nogal bezeerde. Ook het rijwiel werd eenigszinsgehavend. De politie is met het geval in kennis gesteld. OVERTREDING DER BOUWVERORDENING De bouwpolitie alhier maakte tegen W. A. H. alhier proces-verbaal op terzake overtreding der Bouwverordening. (Bou wen zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders.) AANRIJDING. Ter hoogte van het Kerkpad, hoek Kruisweg had Maandagmiddag een aan rijding plaats tusschen 2 wielrijders, een vischventer uit Bunschoten en een heer uit Amersfoort. Beiden rolden over den grond, waarbij de heer uit Amersfoort zich nogal ernstig bezeerde aan de rechterarm. Overigens liep een en ander nogal goed af. De schade aan wederzijdsche partijen toegebracht, zal in der minne worden geschikt. De oorzaak van het ongeval is ver moedelijk te wijten aan verkeerd uitwij ken. DE POSTDUIVEN VER. „DE ZWALUW' hield Zondag 22 Augustus 1.1. haar laatste vlucht met jonge duiven en wel van Sterpenich (België) afstand 284 K.M waaraan door 72 duiven werd deelge nomen en welke om 9 uur 35 in vrijheid werden gesteld. De eerste duif werd getoond om 2 uur 9. Het kampioenschap der jonge duiven werd gewonnen door *3 26b 10626 eigenaar J. Grift. Een prijs van H. van Sitter voor le duif werd gewonnen door J. Grift en een medaille voor eerste 2 getoonde eveneens door J. Grift. De aankomst was als volgt J. Grift, le, 2e, 7e, 8e, 22c, 23e. G. Rademaker, 3e, 13e. M. van Kooi, 4e, 18e. H. Onwezen, 5e, 12e. J. C. de Bree, 6e, 21e. J. v. d. Brink, 9e, 11e, 14e, 16e. P. Onwezen, 10e, 15e. G. Sukel, 17e. B. Groenevelt, 19e, 20e. VECHTLUSTIGEN. Toen R. v. D. van hier en G. v. d. O. uit Amersfoort knusjes bijeen zaten in het café van Westemeijer in de Birkt ontstond alras een woordenwisseling tusschen beide persoonen, die zoo hoog liep, dat v. D. het beter vond, dat de zaak (het ging naar we vernamen om een potje bier) werd afgehandeld in de Birkstraat. In genoemde straat gekomen, werden zij danook handgemeen en ging het er geducht van langs. V. D. ontving van v. d. O. een zóó hevigen trap in de zijde, dat hij zeer spoedig buiten gevecht werd gesteld. Ook liep v. D. nog een bloedende wonde op de linker wang op. Dr. Rupert, die spoedig ter plaatse was, verbond de wonde, waarna v. D. per auto naar diens ouderlijke woning werd vervoerd. De politie is van een en ander in kennis gesteld. Proces-verbaal zal worden opgemaakt tegen v. d. O. terzake mishandeling. RIJKSLELEFOONDIENST. Kantoor te Baarn/Soest. Aanvullingen en Wijzigingen in de Gids van het locale Rijkstelefoonnet Baarn. Nieuwe aansluitingen: B 401 Boissevain Adolphe „de kleine Vuursche" Soestdijkerstraatweg Baarn. B 217 Café „Novum" C. J. van Uden, Laanstraat 50. B 564 Gerritse J. Drogisterij en Verf waren Huisschilder Nw. Baarnstr. 39. B 65 Klos H. W. Aannemer Eemnes- serweg 80a. B 555 Petrhold C. A. A. Smederij huis houdelijke artikelen, kachels, haarden enz. Nijverheidstraat 4. STENOGRAFIE. Blijkens een advertentie in dit blad zal Mej. F. v. d. Ven, N.-Baarnstraat 59 Baarn, haar nieuwe cursus in Stenografie en Machineschrijven half Sept. aanvangen. Opgave van leerlingen des Maandags en Donderdags tusschen 12 en 2 uur en 's avonds na half 9. PROCES-VERBAAL. De politie te Soesterberg moest proces verbaal opmaken tegen een zekere A. v. d. B. uit Zeist wegens openbare dronkenschap en tevens nog wegens verzet tegen de politie. Eenige burgers waren de politie be hulpzaam bij de arrestatie, welke nogal moeilijk ging. De man is ter ontnuchtering onderge bracht in het arrestantenlokaal. AANRIJDING. Dinsdagmiddag had tegenover het raadhuis een aanrijding plaats tusschen een motorrijwiel met zijspan en een rijwiel. De wielrijder kwam in de zijspan te recht, waarin was gezeten een dame en vernielde in zijn val een ruit van de zijspan, waardoor hij zich verwond de in het gelaat en aan zijn linkerhand. Ook werden zijn Zondagsche spullen deerlijk gehavend. Zijn jas was als het ware aan flarden gescheurd. Overigens liep een en ander nogal goed af. Wij vernamen, dat verkeerd uitwijken door den wielrijder de oorzaak van het ongeval moet zijn geweest. BENOEMING LID VAN DEN GEMEENTERAAD. De Voorzitter van het Centraal Stem bureau voor de verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Soest maakt bekend, dat vanaf heden ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd zijn besluit ter benoeming van een lid van den Gemeenteraad, noodzakelijk geworden door de ontslagname van den Heer C. F. W. Rietveld. ZAAIEN EN OOGSTEN. Het is merkwaardig, wanneer men eens nagaat, hoevele schrijvers, vanaf de oudste philosofen tot den tegenwoor- digen tijd, naar hunne pennen grepen om recht te verkrijgen voor de „Stomme dieren der Schepping" en dan het resul taat hunner pogingen en goede bedoelin gen op dit gebied, met de verkregen resultaten onder hunne tijdgenooten vergelijkt. Het is licht mogelijk, dat de „droppels" niet in de meestgeschikte oogen vielen, totdat in latere tijden de opvoedende kracht hare werking deed gelden en de oogen van duizenden, van millioenen geopenbaard werden. Maar wie weet of ook nog heden ten dage het gestrooide zaad niet op de vruchtbaarste plekken terecht komt, misschien zonder zelfs gezien te worden door diegenen, die nog voor liefde tot dieren vatbaar zijn. Maar ofschoon wij veel verplicht zijn aan menigen philosoof en schrijver in lang vervlogen dagen, moeten wij in de allereerste plaats dankbaar zijn voor het vele opbouwende, dat ook op het gebied van Dierenbescherming door jongere schrijvers is geschied. Noemen wij b.v. schrijfsters als Quida en Rhoda Broughton, de eerste welbekend wegens hare liefde voor honden, die bij al hare werken tot uiting komt en Rhoda Br. die o.a. schreef: „Nooit kunnen wij datgene aan de „dieren vergelden, wat onze hartelooze „voorouders tegen hun misdreven. Steeds „zullen de lafhartige misdaden en wreed- „heden, die onze voorouders aan de „dieren misdreven, zal het onrecht hun „aangedaan, in onze gedachten blijven „en niets zal voldoende zijn om dit „vroeger doorstane lijden weer goed „te maken. „Onze hersenen zijn niet in staat om „de draagwijdte te omvatten van de „ellendige pijnen en wreedheden die „de dieren te dulden hebben gehad „van menschen. „Maar nu komt eenigermate ons mede gevoel tot ontwaken. Laten wij geen „tijd verloren gaan om van onze zijde „tenminste het onze bij te dragen om „de dieren met liefde en zachtheid te „behouden. „Iets kunnen wij daardoor goed te „maken". Sir Arthur Helps schreef o.a.: „Ik kan nauwelijks mijne uiting weer- „geven als het gaat om de beteekenis „van het woord stom, wanneer gebruikt „in de uitdrukking stomdier. „Stomdier" wat een meening moet „aan deze twee woorden gehecht worden „in verband met medelijdenHet is „wel merkwaardig dat het adjectief „(bijvoeglijk naamwoord) „stom" juist „zooveel gebruikt wordt in verbinding „met het woord „dier", want wel be schouwd bestaan er slechts zeer weinige stomme dieren. „Ontegenzeggelijk heeft de beteekenis „van het woord stom hier eene geheel „andere strekking, n.1. deze, dat de „dieren door hunne stembanden geen „klanken kunnen uiten, die voor menschen „verstaanbaar zijn, of wellicht nog juister „ligt het hem hier, aan het verstand „der menschen, dat zij de klanken der „dieren,hunne taal, niet kunnen begrijpen. „Het is wel zeer treurig, dat bijv. het „paard, dat het meest door menschelijke „wreedheid te lijden heeft, de minste „kracht heeft om door het uiten van „klanken zich verstaanbaar te maken". Quida schreef in haar wereldberoemd werk „de Hond van Vlaanderen": „Het is werkelijk onbegrijpelijk, dat men nog steeds dag aan dag, week na week doorgaat om de meest onschuldige, de aardigste en verstandigste dieren, onze huisdieren, in gevangenschap te houden of ze aan ketenen te leggen". Weekblad voor Dierenvrienden. SPORT VOETBAL CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" Zondag a.s. om 3.45 n.m. speelt Soest I een wedstrijd tegen Holland I op het terrein der V.-V. Soesterberg aan de Kampweg, (Zilveren Motorwedstrijd). Aangezien dit voor Soest een zeer zware wedstrijd wordt, sporen we Soest- supporters aan, in groote getale ons le elftal naar S'berg te vergezellen, ten einde ze aldaar opgepaste wijze aan te moedigen. E. S. V. A. C. J.1. Zondag speelde Esvac haar eerste wedstrijd in 't nieuwe seizoen tegen Blaricum en wist de uitgeloofde medaille mede naar Soest te nemen. Het was een aardig gespeelde wed strijd waarin beide elftallen zich geheel hekben gegeven. Het einde kwam met een gelijk spel 1—1, waarna een 2 X 77,- min. volgde. In de laatste V/a min. wist Esvac 2 X te doelpunten, waardoor een eindstand werd verkregen van 3-1. Voorwaar een prachtig resultaat, nu volgehouden hoorHet kan dus wel zooals je ziet. Zondag a.s. zal gespeeld worden tegen 's-Graveland om 2 uur te Soesterberg. De betrokkenen krijgen geen aan schrijving (zie St. Sport van 31 Aug.) Laat U niet van de kook brengen als jullie Zondag verliest, want de partij is eigenlijk te machtig, maar er kan wat uit geleerd worden, speel dus voor wat je waard bent. Het 2e elftal speelde Zondag tegen Sopla II uit Amersfoort en verloor met 3—0. Dat was niet noodig geweest jongenluiEen volgende maal in zijn geheel opkomen hoor, dan doe je niets meer als jé plicht, dat voor hen, die weg bleven zonder kennisgeving. Zij, die Zondag niet met het 1ste elftal mede gaan, komen natuurlijk op ons terrein om te helpen en te kijken bij en naar den wedstrijd All Ready— Bussum, een wedstrijd welke gespeeld wordt om een plaats in de eerste klas, dus aan spanning zal het niet ontbreken. Houdt allen Vrijdag 10 Sept. vrij voor de jaarvergadering, want niemand mag dien avond ontbreken, gezien de belangrijke agenda. 1ste elftal verzamelen Koudehoekstr. Vertrek 1 uur. Kerkberichten. Zondag 5 September SOEST Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur D. K. W. Vethake van Utrecht. Nam. 2.30 uur Ds. D. P. Brans (Doopsbediening) De Kerkelijke Ontvanger houdt zit ting Woensdag 8 Sept. v m. 10 tot 1 uur in de Kerkekamer. SOESTDIJK Rembrandtzaal Voorm. 10.30 uur Ds. E v. Meer van Wageningen. 's Avonds geen dienst. HEES. Chr. School Voorm. 10 uur Ds. D. P. Brans. Oeref. Kerk Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. Alkema. Nam. 6 uur Ds. v. d. Meulen. Soesterbergschestraat Voorm* 10 uur Ds. v. d. Meulen. Nam. 6 uur Ds. Alkema. Christel. Oeref. Kerk. Voorm. 10 en 's avonds half zes Godsdienstoefening. V r ij z. O o d s d i e n s t i g e n. Gebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Geen dienst. Arbeidsbeurs Aanbieding werkzoekenden 18 Qrondarbeiders. 23 Losse arbeiders 13 Opperlieden. 1 Incasseerder 6 Timmerlieden. 1 Kantoorbedienden 1 Verstelnaaister 5 Metselaars.' 3 Landarbeiders. 1 Stucadoor 1 Betonwerker 1 Loopjongen 1 Letterzetter 1 Rijwielhersteller Zondag 5 September is aanwezig ADVERTENTIËN wegens Militairen Dienstplicht. De praktijk wordt waargenomen door de Artsen K. VAN DONGEN, J. A. GROENMAN en J. H. A. RUPERT. Faillissement van L. L. VAN DAM wonende te Soest, Soesterbergschestraat 13b Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst is bovengenoemd faillissement geëindigd. De Curator Mr. H. J. G. JANSSEN VAN RAAY. Baarn, Cantonlaan No. 5. gevraagd. Adres J. A. WIERSMA, Torenstraat 8. Te huur gevraagd met gedeelt. Pension. Brieven met opgave van prijs onder no. 606 Bureau van dit Blad. bev. ben. 2 kamers en keuken, boven 2 slaap kamers met zolderruimte. Desgewenscht ook gemeub. Adres te bevr. Bureau van dit Blad. te huur gevraagd voor 2 maanden. Brieven met prijsopgaaf Bureau van dit Blad. SPOED Kinderwagen, Stoel, Divan, Ledikant met Spiraalmatras. Dito met Springbak. Nieuw- straat 24b Soestdijk. Geeft weer FRANSCHE LESSEN. Privaatlessen f8.—, Clublessen f3.— p. maand Veenhuizerstraat 9c - Soestdijk Telefoon No. 191 LEUSDEN OPNEMEN EN VEKQROOTEN Aan huis te ontbieden ook voor Bruiloften zonder prijsverhooging. BELEEFD AANBEVELEND. Voor eerstbeglnnenden BILLIJKE CONDITIES Br. fr. onder no. 604 Bureau van dit Blad.

De Soester | 1926 | | pagina 2