LOOPJONGEN NET DAGMEISJE Dr. K. v. Dongen C. W. v. d. BRINK 1ste Hypotheek Leesgezelschap RAATHONING P. C.W. FOEKEN, v. Weedestr. 34-34a, Tel. 23 Werkvrouw of Dagmeisje, Flinke Jongen gevraagd Te koop gevraagd Ras Duitsche Herdertjes, le kwaliteit Eigenheimers, FOTOGRAAF! Eiken Dinsdag van 2-5 uur in HOTEL „EEMLAND" Orgelles aangeboden. Mevr. Gorter, Kolonieweg 15 J. A. VAN OEST ALGEMEENE VERGADERING BELASTINGEN nette Dienstbode, net Meisje, Tweede-Meisje, Dinsdag 21 September 1926 I. Een villa met erf, tuin en schuur, II. Een woonhuis met erf, tuin en schuur, Woensdag 29 Sept. 1926, De Villa met Erf te Baarn, MANUFACTUREN UITSLUITEND PRIMA KWALI- TEITEN BIJ LAGE PRIJZEN NIEC WE ZENDINGEN nan—m dekensmiwi FOEKEN'S Beddenmagazijn Speciale afdeeling voor alles wat behoort tot de Slaapkamer-Inrichting maar de heer Bakker bleef doof voor onze voorstellen. De heer Foeken stelt voor het ver zoek van den heer Bakker naar de bouwcommissie te verwijzen. De raad kan dan overeenkomstig dat adres be slissen. Aldus geschiedt. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van de rooilijn der Torenstraat en de Rademakerstraat. Zonder nadere mededeelingen of op heldering en discussie vastgesteld De rooilijn van de Van Weedestraat en Burgem. Grothestraat waren reeds eerder vastgesteld. 7. Adressen van eenige vergunninghou ders, inhoudende bezwaren tegen der aanslag vergunningsrecht. B. en W. stellen voor den aanslag te handhaven, aangezien die overeen komstig de bestaande verordening is opgelegd en niet is aangetoond, dat de omzet minder is geweest dan bij verordening is aangenomen. De heer Hilhorst voelt zich niet be vredigd. De menschen zijn hoog belast wat ook uit het rapport der schatters valt op te maken. Spreker wil het te veel betaalde restitueeren. De Voorzitter merkt op, dat de aan slag volgens de verordening ging en wijzigingen in tabellen nog niet kan plaats grijpen. De heer Endendijk zegt, dat die weer het volgende jaar plaats vinden. De Voorzitter verduidelijkt nog even dat het hier eigen schuld is, daar zij weigerden te geven, dat zij lager ge schat moesten worden. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. 8. Adres van bewoners Vosseveld. verzoekende bepalingen in het leven te roepen ter voorkoming van kleinen bouw enz. B. en W. stellen voor hun machti ging te geven adressanten mede te deelen, dat bij de samenstelling der nieuwe bouwverordening rekening zal worden gehouden met hunne bezwaren tegen kleinbouw enz. in deze omgeving welke tot ontsiering en daling in waarde der gronden zal leiden. De heer Endendijk informeert, of deze wijziging rekening houdt met de toe zegging van een nieuwe verordening, of met een gedeeltelijke. De Voorzitter zegt dat het hier een partieele wijziging betreft, voor de meest urgente dingen. De heer Endendijk noemt dezen gang zeer juist. De machtiging wordt verleend. 9. Adressen van het Bestuur der rij- wielpadvereeniging „Gooi en Eemland" en van het Bestuur de Vereeniging Moederschapszorg te Heerlen, verzoe kende subsidie in 1927. Komt bij de begrooting in behandeling 10. Adres A. A. Kerkkamp, verzoekende vergoeding van arbeidsloon voor het planten van boomen langs wegen in het Vosseveld. B. en W. adviseeren afwijzend, om dat gebleken is, dat de man naar eigen inzicht gehandeld heeft. De man had boomen over, plantte die aan de straat en wil daarvoor nu geld hebben. De heer Hilhorst denkt er alweer anders over en wenscht den man ar beidsloon uit te keeren, zooals eens een vorige keer gebeurde. De Voorzitter betoogt dat destijds B. en W. er in erkend zijn. 't Gaat niet aan om maar ongevraagd boomen te laten planten en dan later vergoeding te eischen. De heer v. d. Breemer werpt een ander licht op de zaak. Dit adres be helst volgens hem nog* steeds het ver zoek om het hem toen toegezegd ar beidsloon. Spreker meent f 40.Dit geld schijnt de man nooit betaald te zijn. De leden kijken vreemd op. De Voorzitter erkent, dat wat toege zegd is, betaald moet worden, en zal onderzoek doen, hoe eigenlijk de vork aan den steel zit. 11. Verzoek van J. van der Sluis om eervol ontslag als lid der Commissie tot Werking van het Schoolverzuim, en benoeming van een nieuw lid dier com missie. Het ontslag wordt eervol ontleend. Op de voordracht staan de heeren W. Frederiks Hoofd School m. d. Bijbel, Hees, en H. Kleijn. De heer Frederiks met 9 stemmen benoemd. Één blanco. 12. Benoeming van commissiën uit den Raad. De voordracht luidt als volgt Commissie Heide- en Zandgronden. VoorzitterJ. van Elten. Leden S. F. Besselsen en G. Hilhorst. Bouwcommissie en Uitbreidingsplan. VoorzitterJ. van Elten. Leden M. Scheffer, W. van Eek en G. Hilhorst. Commissie Belvstingzaken Voorzitterde Burgemeesler. Leden Mr. J. H. van Doorne en P. C. W. Foeken. Commissie Armenzorg en Werkver schaffing. VoorzitterR. L. van den Berg. Leden Mevr. L. H. Droste-Wilmans, W. van Eek, A. Endendijk en J. J. A. de Koning. Commissie van bijstand Gasbedrijf. Voorzittervan Elten. Leden S. F. Besselsen, P. van den Breemer, Mevr. L. H. Droste-Wilmans. Commissie Stra f verordeningen Voorzitter de Burgemeester. Leden Mr. J. H. van Doorne en J. J. A. de Koning. Commissie van bijstand Grondbedrijf VoorzitterJ. van Elten. LedenB. van den Breemer en P. C. W. Foeken. Financieele commissie. Voorzitterde Burgemeester. Leden P. C. W. Foeken, J. J. A. de Koning en A. Endendijk. De heer Foeken bevreemdt het ee- nigszins het nieuw benoemde lid geen plaats aangewezen te zien in een der commissies. Het zou gaan als bij een Kerkeraad die een diaken koos en dan zeggen zou, nu krijgt je dit jaar lek kertjes eens niets te doen. Vroeger ging het anders, dan werd een nieuw gekozen lid dadelijk in min stens 5 commissies benoemd. Spreker is 't natuurlijk niet B. en W. van dit verzuim een verwijt te maken. Bij het opmaken der voordracht was de heer Legemaat nog geen lid. Spreker die gaarne het nieuwe lid wat werk wil verschaffen zal gaarne plaats voor hem maken in een der commissies. De heer v. d. Breemer geeft in over weging de heer Legemaat in de com missie Grondbedrijf te plaatsen. De heer Scheffer stelt voor de bouw commissie en het Uitbreidingsplan met een lid te vergroo^en en de heer Hil horst daarvoor aan te wijzen. Een man die daar juist op zijn plaats is door zijne groote kennis op dit terrein. De heer Endendijk gelooft, dat dit geen bezwaar kan zijn de heer Hilhorst zou daar werkelijk op zijn plaats zijn. Wat het voorstel Foeken betreft, het zou spreker echter spijten, als de heer Foeken uit de commissie grondbedrijf ging- De heer FoekenIk ben er nog niet in. De heer Hilhorst meent, dat de eerste commissie uit den tijd is en wil haar bij het grondbedrijf onderbrengen De Voorzitter merkt op, dat dit op grond eener oude verordening nog niet kan. Deze zou eerst moeten ingetrok ken worden. Wethouder Van Elten ziet geen be zwaar ze te laten bestaan. Wij kunnen in die commissies zoo lekker babbelen De voordracht komt in stemming, nadat besloten is het lid G. Hilhorst toe te voegen aan de bouwcommissie en de heer Legemaat een kans te ge ven bij grondbedrijf. De commissieleden worden daarop benoemd volgens voordracht. De heer Legemaat verkreeg slechts 3 stemmen, zoodat de heer Foeken in grondbedrijf blijft. 13, Schrijven van H. Aikes alhier in verband met de spoortarieven Soestdijk- Soest-Nieuweweg-Utrecht. Adressant wijst op verschillende on- billijkheken. Zoo is bijv. het tarief van den Nieuwenweg—Utrecht even hoog als dat van BaarnUtrecht enz. B. en W. vragen machtiging een en ander onder de aandacht der Spoor wegen te brengen en op wegneming van onbillijkheden aan te dringen. De heer Foeken merkt op, dat niet eerste instantie deze zaak bij de directie der Spoorwegen, maar bij den Spoorwegraad bepleit moet worden en herinnert aan dergelijk adres van de Vereen. „Soest Vooruit", dat via de Kamer van Koophandel gunstig onthaal vond. Volgens Spr. moeten B. en W. den Kamer van Koophandel verzoeken adhaesie te betuigen aan dit adres, gelijk de raad dit doet en dan door zenden. De Voorzitter neemt dankend nota en zal in deze geest handelen. 14. Adres van het Bestuur der Ver eeniging Plaatselijk Belang, verzoekende verplaatsing van het woonwagenkamp. De aanvragers klagen steen en been. Veel schade wordt aangericht door de bewoners van dit kamp, die zich ook niet ontzien de omwonenden uit en na te jouwen als men aan hun eischen en wenschen niet voldoet. B. en W. kunnen thans nog niet voorstellen aan het verzoek te voldoen. De bezwaren en kosten er aan ver bonden zijn te groot. De afrastering, verharding en inrichting van dit kamp heeft te veel geld gekost, om dit nu in eens weer op te brelfen. De heer Scheffer juicht dit voorstel toe. Zeven jaar heeft de raad aan dit vraagstuk besteed. Dan wilde men het kamp hier, dan daar hebben. Nu de raad tot rust is gekomen, moeten we die behouden. De heer Foeken merkt op, dat des tijds om de drie maanden een andere hoek der gemeente genoemd werd. De Voorzitter hoort hiervan op. Toch kan Spr. zich de toestand aldaar wel indenken, 't Is voor de omwonenden lang niet prettig, die schade en nadeel ondervinden en ook voor de waarden der gronden is zulk een kamp niet gunstig. Spr. hoopt toch bij uitbreiding der gemeente gelegenheid te vinden verandering te brengen in dezen minder gewenschten toestand en zal als hoofd der politie het zijne doen. Overeenkomstig voorstel van B. en W. besloten. 15. Adres van het Bestuur der Ver eeniging Plaatselijk Bejang, inhoudende eenige vragen met betrekking tot de door de gemeente onlangs gesloten geldleening. B. en W. adviseeren voor kennis geving aan te nemen. De heer Scheffer wil het verzoek beantwoord zien. De Voorzitter: Het antwoord hebben zij kunnen vinden in de openbare ver gadering. De heer Foeken vraagt het woord en zegt het volgende M. de V. Het adres der Vereeniging Plaatselijk Belang is in een vorm gesteld, waardoor het al zeer moeilijk, zoo niet ondoenlijk is hierover een bespreking te openen. In dit adres wordt de Raad ter verantwoording geroepen en treedt dus deze Vereeniging op het terrein van Gedeputeerde Staten, waaraan wij niet mogen toegeven. Ook over de wijze waarop de leening is tot stand gekomen en de afwikkeling, waarvan B. en W. verantwoording schuldig zijn aan den Raad, kan in geen geval aan genoemde Vereeniging bescheid worden gegeven. Het is dus om den vorm, waarom ik op dit adres niet inga en 't voor kennisgeving wil aannemen. Los van dit adres heb ik echter wel een tweetal vragen over hetzelfde onderwerp. Kunt U er zich mede vereenigen, M. de V. dat ik deze nu ter tafel breng, of prefe reer U 't, dat ik daarmede wacht tot de rondvraag De Voorzitter zegt geen bezwaar te hebben deze vragen nu te doen, De heer Foeken vraagt dan allereerst waarom de financieele commissie niet is gehoord inzake de tijdelijke belegging van leeningsgelden. Het wil mij voor komen, aldus Spreker, dat financieele transacties toch allereerst dienen te worden voorbereid door B. en W. in overleg met de desbetreffende commissie van Bijstand. Het is niet mijn bedoeling ook maar iets onaangenaams te zeggen aan Uw adres M. de V., in Uw kwaliteit van houder der portefeuille van finan ciën, maar daartegenover mag ik dan ook wel vragen, dat aan het voortdurend passeeren der financieele commissie niet het karakter wordt gegeven van negeering. De vergaderingen der com missie kenmerken zich tot nog toe door een aangenamen vertrouwelijken geest en ik hoop zeer, dat dit zoo blijven kan. Meer speciaal heeft mij getroffen, M. de V., dat de tijdelijke belegging a 3 pCt. bij de Amsterdamsche Bank, zonder dekking is gekozen boven de offerte van de firma La Porte en Co. alhier, a 3 pCt., met effecten onderpand, temeer nog, omdat de oorspronkelijke leening van f590000. ook via de Firma La Porte is geplaatst geworden. Wanneer dus wordt gezegd, de afwikkeling behoort te geschieden door de Bank, die de stukken plaatste, dan was de weg nu ook weer geweest via de Firma La Porte en mag ik vragen, waarom B. en W. niet in dien geest hebben voorgesteld. De tweede vraag, die ik heb, M. de V. is van ernstiger aard. Het is mij gebleken, dat het besluit betreffende de conversie der leeningen in eerste inslantie niet is uitgevoerd, zooals de Raad besloot. M, de V. de Raad heeft een zeer groot bewijs van vertrouwen gegeven, door te besluiten te converteeren tegen een rente van hoogstens 4x/2 pCt. en een koers van minstens 97%, met speciale opdracht, om den dag, volgende op die der Raadsvergadering nog alle moeite te doen voordeeliger te slagen. Er werd eerst gedacht aan een raads vergadering aan den avond van den volgenden dag, doch de Raad vertrouw de, dat zijn besluit stipt zou worden uitgevoerd. Het spijt mij, M. de V. dat ik ten opzichte daarvan geen verzekering heb kunnen krijgen, integendeel, toen ik Dinsdagsavonds informeerde, bleek, dat nog nergens was gevraagd. Eerst Woens dags, nadat door de Provinciale Griffie was gezegd, dat men bewijs wilde, dat het mogelijke was gedaan, zijn B. en W. aan het werk getogen. Er was dus toen voor de kapitaalmarkt nog weer een dag korter termijn, wat niet was in het belang der gemeente. Mijn grief is M. de V. dat den dag, na de Raads vergadering niets is gedaan en dus het genomen raadsbesluit is opzij gezet mijn vraag is, waarom is dat ge schied De Voorzitter antwoordt, dat het passeeren der financieele commissie geen opzet was, maar een gevolg van de haast waarmede gewerkt moest worden. Dat voor de tijdelijke belegging het advies niet is gevraagd, komt, omdat de vergadering, waarin het besluit genomen werd te converteeren, tevens de belegging werd medegedeeld De heer Foeken meent, dat de Voor zitter hier ietwat onjuist is. In de le vergadering is door B. en W. schriftelijk medegedeeld, dat B. en W. nog nadere voorstellen zouden doen, die zijn dan- ook in de volgende vergadering gekomen zonder advies der financieele com missie. De heer van den Berg zegt, als de heer Foeken het prospectus der uitgifte 1921 gelezen heeft, dat hij dan daarin zal gelezen hebben, dat de af lossing moet geschieden door de bank, die de stukken plaatste. Dat was de Amsterdamsche Bank. Er was dus niets aan te doen en van passeeren van een plaatselijke instelling is dus geen sprake. De heer Foeken zegt, dat de Wet houder hier een onjuiste voorstelling van zaken geeft. Zijn grief gaat over de belegging tot 31 December 1926. De Weihouder spreekt over verplich tingen nè 1 Januari 1927. Overigens neemt Spreker gaarne acte van de toezeggingen van den Voorzitter. Wat de tweede vraag betreft zegt de Voorzitter, spijt het mij te moeten er kennen, dat er inderdaad Dinsdags niet nader is geïnformeerd. De oorzaak daarvan is, dat 't dien voormiddag zeer druk was en wij des middags naar Utrecht moesten in verband met de leening. Dat alleen op aandrang van Ged. Staten nog nader is geïnformeerd kan Spreker niet toegeven. De heer Foeken zegt nog, dat hij gaarne aan B. en W. hulde brengt voor hun verdediging van het raads besluit bij Ged. Staten, echter dat raadsbesluit bestond eigenlijk niet meer, omdat het niet was uitgevoerd volgens de genomen beslissing. Daartegen zegt Spreker gaat mijn bezwaar en het moge al druk geweest zijn er had toch zeker wel één ambtenaar van Comptabiliteit kunnen worden aangewezen naar het nemen van informaties. De heer van den Berg zegt, dat hij vóór de eerste vergadering wel naar 10 of 12 kanten had geïnformeerd, met het bekende resultaat en het besluit van den Raad zoo heeft verstaan, dat zoo mogelijk nog meerdere pogingen zouden worden gedaan, zulks naar aanleiding van door den heer Rietveld gegeven mededeelingen. Spreker zegt de overtuiging le hebben voordeelig geslaagd te zijn. De heer Foeken zegt tenslotte ge noegen te nemen met het open antwoord van den Voorzitter. Tot zijn spijt moet hij weerden heer van den Berg opmerkzaam maken de zaken anders voor te stellen. In eerste vergadering is gezegd, dat bij twee Banken en het Pensioenfonds was geinformeerd. Uit de stukken kon niets blijken, want die waren niet aanwezig en daaruit ontstond de opdracht dat B. en W. nog alle mogelijke moeite zouden doen. Spreker acht zijn vragen thans vol doende beantwoord. 16. Mededeeling van ingekomen stuk ken. Geen mededeelingen hebben plaats; ergo werd niets bekend. Nog was rondgezonden een Supple- torie agenda aantoonende 2 punten. 1. Aanbieding gemeenterekening 1925. Deze rekening wijst aan een nadeelig saldo op den gewonen dienst van f 1338,40° en op den Kapitaaldienst een van f 97415,44. De heer Foeken informeert, of de rekening thans naar de flnant.-commissie gaat voor onderzoek, derhalve geen commissie daarvoor wordt benoemd, zooals vroeger. De Voorzitter zegt, dat volgens de verordening thans de finant.-commissie daarmede belast wordt. 2. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel grond gelegen aan den Postweg en den nieuw geprojecteerden weg te Soesterberg. Weth. van Elten licht een en ander toe aan de hand van een kaartje. Verkocht werd aan G. Hol een stuk grond groot 1300 M2 a f2.— per M2. De betalingscondities werden hier voor eenigszins mild gesteld. Rondvraag. De heer Endendijk vraagt in verband met art. 101 uitbetaling aan de School besturen Bijz. Scholen, of de gemeente dezen besturen ook de rente zal ver goeden van de leening waartoe zij ge dwongen waren, doordat de gemeente besloot met de afrekening te wachten zoolang de hangende geschillen tusschen haar en de besturen niet aan kant waren. Nu de beslissing is gevallen, rekent Spr. op afrekening, terwijl ook de rente een dankbare ontvangst zal zijn. De Voorzitter zegt, dat een en ander in bewerking is. Weth. v. d. Berg betwijfeld, of de Voorzitter den heer Endendijk begrijpt. Deze bedoelt in hoofdzaak de rente vergoed te zien. Spreker licht dan nog even de bekende kwestie toe, en her haalt nog eens waarom de gemeente de gelden zoolang in kas hield. Tegen ver goeding der rente schijnt Spreker geen bezwaar te hebben. De Voorzitter merk op, dat deze ver goeding nog niet onder de oogen gezien werd, wat thans evenwel zal geschieden. Mr. van Doorne heeft in „de^Telegraaf" gelezen dat B. en W. van Soest in het gelijk werden gesteld. In het Soester Nieuwsblad en het R. K. blad daaren tegen, dat de Schoolbesturen gelijk had den gekregen. Wat is nu waar, vraagt Spreker. Wefh. v. d. Berg bevreemdt het in het Christelijk blad en Kath. blad te hebben moeten lezen, dat B. en W. on gelijk hebben gekregen. Wij kunnen lezen zegt Spr, maar feit is dat B. en W. in het gelijk werden gesteld. En in den R. van S. zitten geen jonge advocaten merkt Spreker op. Slechts wat de opvatting over het schoolplein betreft, hierin kre gen B. en W. ongelijk. En dit niet om dat B. en W. de wet verkeerd interpre teerde, maar omdat intusschen door den nieuwen minister omtrent Schoolpleinen een andere opvatting werd gehuldigd. Spr. heeft 'tmet den heer Endendijk hierover gehad en hem inzage van het Staatsblad gegeven, waarin de beslissin gen voorkomen. De heer Endendijk beaamt een en ander, geeft dan zijn zienswijze nog eens te kennen en zegt dat dit eindresultaat toch was, dat de schoolbesturen in het gelijk werden gesteld. Weth. v. d. Berg, merkt op dat hij na dit onderhoud het zelfde geluid heeft gehoord, heeft daarom een staatje door een der gemeenteambtenaren laten op merken om duidelijk uit te laten komen wie gelijk heeft gekregen. Spr. leest dit voor en verwacht dat het Christelijk blad zijn bewering zal herroepen. Het staatje luidt als volgt Schoolbesturen 3 Juni 1924 in beroep gekomen van raadsbesluit d.d. 6 Mei 24. I. Beslissing Gedep. Staten d.d. 15 Dec. 1924 (voorschot over 1924): a. administratiekosten openbaar la ger onderwijs niet medegeteld, daar deze uit de gemeenterekening 1922 niet bleken. Uitslaggemeentebestuur in het gelijk gesteld. b. assurantiekosten schoolgebou wen niet medegeteld. Uitslag: het gemeentebestuur in het gelijk gesteld. c. voor vergelijking geen overeen komstige u.l.o. scholen genomen. Uit slag voorschot op nog lager bedxag gesteld. Van deze beslissing zijn de school besturen niet bij de Kroon in hooger beroep gegaan. Hierbij worde nog vermeld, dat de beslissing van Ged. Staten sub a in overeenstemming was met de toenmalige opvatting van de Kroon (K.B. van 11 Aug. 1924, S. 416 en van 11 Aug. 1924, S. 415), bij welke laatste beslissing ook uitgemaakt werd, dat de assurantie- kosten niet mochten medetellen. Schoolbesturen in beroep gegaan van raadsbesluit d.d. 17 April 1925. II. Beslissing Gedep. Staten d.d. 3 November 1925 (vergoeding over 1923): a. niet medegeteld onderhouds kosten schoolterrein Beetzlaan. Uit slag gemeentebestuur in het gelijk gesteld. b. aftrek bedrag voor vergoeding licht enz. bestreden. Uitslag: gemeente bestuur in het gelijk gesteld. Besluit van Ged. Staten door de Kroon vernietigd. a. kosten onderhoud schoolterrein In afwijking van het advies van den Raad van State de schoolbesturen in het gelijk gesteld. b. aftrek bedrag voor verlichting enz.: gemeentebestuur in het gelijk gesteld. In tegenstelling met de berichten in het Soester Nieuwsblad is hier boven weergegeven dat niet de Schoolbesturen in het gelijk zijn gesteld, maar altijd nog het gemeentebestuur van Soest. Voor het optreden van dit tegenwoordige college zijn bovenstaande vergoedingen maar uitgekeerd. Geen wonder dat men dan ook goede vrienden kan blijven met de schoolbesturen. Hierover ontspint zich nog eenig debat tusschen den Weth. en den heer Enden dijk, die zich niet gewonnen wil geven. Mr. van Doorne heeft het intusschen al begrepen. De schuld ligt in de mi nisters Colijn en de Geer. De eerste huldigde toen hij minister was een an dere opvatting dan de laatste. Al naar gelang een dezer ministers aan het bewind is zal een der partijen in het gelijk worden gesteld. De Tele graaf en de Christelijke Soester courant kunnen dus beide gelijk hebben. De heer Endendijk gaat nog verder zegt, dat allen gelijk hebben. Het Gem. Bestuur zoowel als de Schoolbe sturen. Verder werden in den rondvraag nog verschillende andere vragen gesteld, welke in een volgend nnmmer opgeno men zullen worden. RAADSVERGADERING. De Raad dezer Gemeente is weder om in openbare vergadering bijeenge roepen tegen Donderdag 23 Sept. a.s., des avonds half acht. SPORT VOETBAL gevraagd. Mevr. JAARSMA, Kerk straat 1, Soest. Mev. Ort, Middellaan 4 Soestduinen, vraagt voor halve dagen. Aanmelding of brieven Amersf.straat 104 Soesterberg. gevraagd. G. KROON St Co. KOLONIALEWAREN VEENHUIZERSTRAAT 9c - TELEF. 191 (leeftijd 14 15 jaar), voor Hoen derpark en Tuinderij. Zich te ver voegen Hoeve „JANNA", Eigen- domsweg 22, Soest. Oude Jaargangen „De Prins" of Panorama, gebonden. Brieven onder no. 611 Bureau van dit Blad. TE KOOP f 15.— per stuk. Sillevis, Amstelveenscheweg 290 Amstelveen, (Nieuwer Amstel). TE KOOP groote, middelsoort en drielingen. Red Star in den grond. HOEVE „JANNA" EIGENDOMSWEG 22 SOEST CLUBNIEUWS V.V. „SOÉST" Zondag 19 September a.s. Soest I—Soesterberg 1 aanvang 2 uur. Terrein Soesterb.straat E. S. V. A. C. Zondag 19 September a.s. Op het terrein aan den Koudhoornweg Esvac I-Saestum I, Esvac II-Saestum II aanvang 2 uur de 1ste elftalen en 3.30 uur de 2de elftallen. Kerkberichten. Zondag 19 September SOEST Ned Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. J. H. Gunning van De Vuursche. 's Avonds 6 uur Ds. K. W. Vet- hake van Utrecht. SOESTDIJK Rembrandtzaal Voorm. 10.30 uur Ds. A. Adriani van Baarn. 's Avonds 6.30 uur Ds. S. H. J. James van Delfshaven. HEES. C h r. School Geen dienst. Geref. Kerk Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. Alkema. Nam. 6 uur Ds. v. d. Meulen. Soesterbergschestraat Voorm* 10 uur Ds. v. d. Meulen. Nam. 6 uur Ds. Alkema. Christel. Oeref. Kerk. Voorm. 10 en 's avonds half zes Godsdienstoefening. Vrijz. Godsdienstige n. Gebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan 's Avonds 7 uur Prof. Dr. G. A v. d. Berg v. Eysinga van Santpoort (wegens overlijden vanDs.J C. Voor duin). OnderwerpHet ongeschreven Evangelie. Zondag 19 September Is aanwezig ADVERTENTIËN LEUSDEN OPNEMEN EN VERGROOTI3N Ansichtformaat f 1.75 per 6 stuks Aan huis te ontbieden ook voor Bruiloften zonder prijsverhooging. BELEEFD AANBEVELEND. gevraagd, pCt. v. d. waarde, op solied pand, gelegen alhier. Br. onder no. 612 Bureau van dit blad. Dames en Heeren, die willen medewerken tot de oprichting van een leesgezelschap, gelieven hiervan te doen blijken, door het zenden van een kaartje aan D. KYLSTRA, Lange Bergstraat 26. Bij voldoende deelname zal dan een vergadering worden belegd. Voor eerstbeginnenden BILLIJKE CONDITIES Br. fr. onder no. 604 Bureau van dit Blad. Geeft weer FRANSCHE LESSEN. PJivaatlessen f8.—, Clublessen f3.— p. maand fijne blanke 1 gulden per pond. Bestellingen worden thuisbezorgd. KROMME WEG 18 SOESTDIJK op 2 OCTOBER 1926, des namiddags 3 uur. N.V. Mij. tot Exploitatie Roerende en On roerende Goederen te Soestdijk. AgendaGoedkeuring Balans en Winst en Verliesrekening, over het Boekjaar 1 April 1925—31 Maart 1926. Adviezen en Bezwaarschriften. De Oud-Inspecteur der Gemeente-Belastingen van Amsterdam. G. J. LANDWEER Soestdijk Nieuwerhoekstraat 10 Mevrouw van Buijsen, Lindenlaan 4b, vraagt 1 of 15 Nov. een als Meisje-Alleen, van gg. voorzien. Gezin van twee personen. Zich aan te melden 's avonds tusschen 7 en 8 uur. Biedt zich aan een v. d. e. n., reeds in betrekking geweest zijnde, leeftijd 15 jaar, netjes kunnende werken. Adres J. v. Raaij, Soestduinen no. 68. Biedt zich aan een klein gezin, liefst Soestdijk of Omsfreken. Brieven onder no. 610 Bureau van dit Blad. Door Nots. A. O. DAMMERS te Soest zal op v.m. 11 uur in Hotel „Eemland" te Soest, PUBLIEK WORDEN VERKOCHT st. en gel. a. d. Lindenlaan no. 14 te Soest, kad. Sectie H no. 3814, ged. gr. plm. 2 A., 27 c.A. Het perc. bev. ben.: gr. kam., gang, keuk., keld., W.C.bov. 3 kam. en zolder. Voorz. v. waterl. en electr. licht. Vrij van huur. st. en gel. a. d. Veldweg no. 14 te Soest, kad. Sectie H no. 4646, gr. 2 A. 55 c.A. Het perc. bev. ben.2 kam., gang, keuk., keld., closet en bov.2 kamers. Voorz. van electr. licht. Vrij van huur. Bez. Dinsd. en Dond. van 2—5 uur. Bet. vóór of op 2! Oct. '26. Nad. inl. ten kant. van gen. Notaris. BAARN 1926. Notaris F. P. E. v. DITZHUYZEN te Baarn, zal op des avonds 8 uur, in het Hotel Central te Baarn PUBLIEK VERK00PEN zeer gunstig gelegen aan de Vondellaan nr. 7 tegenover het Lyceum, ter grootte van 4.44 Aren. De villa bevat 7 kamers, keuken, kelder en is voorzien van electr. licht, gas en water leiding. Te aanvaarden bij de betaling uiterlijk 10 Nov. 1926. Bez. Dinsd. en Donderd. van 2—4 uur. Meerdere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris.

De Soester | 1926 | | pagina 2