DEPOSITO s Soest er Courant voor Soest en Omgeving Jiienws- en Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. jn een genot i Waterleiding HANDELSCREDIETEI La Porte Co. W. D. BOS Jr„ Brandstoffen - Grint F. BESSELSEN Telefoon 118 !7 Oct. 1926 N.V. MIDDENST ANDSBANK INCASSO'S - DEPOSITO'! Als het leven begint CHEQUE REKENINGEN MET RENTEVERGOEDING ALLE BANKZAKEN Ruwe,Schrale Huid PUROU Q/ per AUTO van Garage „MIDDELWIJK" i Door VAN DIJK'S: MEUBEL TRANSPORT 5 VAN DEN BERG Co. ALLE BANKZAKEN Ziekte en Pijn O-INSTALLATIE uit de -SOESTD1JK -Ontvangertje, doch ook het tot f400.— <euze kunt doen o.a. Philips avox f 35.—, Amigo f 32.50, f8 10. Ahema-Telefoons, zeer licht, vervanging der anodebatterij, 6.20, Leclanche f 7.25, Qloei- i f 1.60. yers, Oloeidraadweerstanden, itoren, Antennemateriaal enz. :UMULATOREN een accu in bruikleen lle maten, zwart en mahonie- la kwaliteit en onder garantie werker Sanataire Werken Pnjsnr. ïn Vaasje 485 inière 307 n Blik met Schuier 135 en Vaasje 489 377 ord-Auto 1 :n Tabakspot 178 h BufFetgarnituur 207 haal 397 :rij (Landschap) 167 >lgarnituur 250 Sigarendoos 361 ipreuk 444 1 151 tlgarnituur 256 a 324 Vulpenhouder 73 tos 456 garnituur 281 inière 315 Sigaren 100 ïer 57 tlgarnituur 253 haal 406 en Lepeldoos 350 iter 34 in Vaasje 482 Sigarendoos 362 en Theedoos 344 367 haal 401 :rstuk 25 /fanicure 267 ïlgarnituur 238 >Jgarnituur 244 uiebak 230 :haal 402 139 en Lepeldoos 346 itenhanger 289 376 i Geldkistje 198 aos 449 :n Bloempot 420 itaarn 496 »rij (Landschap) 170 :haal 405 Waterstoof 66 Sigaren 118 Sigaren 110 Geldkistje 202 ntenhanger 284 en Bedkruik 318 Sigaren 112 olgarnituur 261 >omp 381 h. Sigarendoos 360 :haar 439 olgarnituur 240 garnituur 275 len Theedoos 343 len Vaasje 488 :len Lepeldoos 347 intenhanger 286 n Geldkistje 200 marslantaarn 129 ia 368 >chaal 392 i. Emmer 435 r. Strijkbout 54 onnière 308 rolgarnituur 245 Strijkbouten 144 tgarnituur 278 ioos 452 tb. Tabaksdoos 356 >1 12 tgarnituur 276 offer 89 louten Buffetkast 7 intenhanger 299 en Bloempot 421 trijkbouten 147 :haar 442 en Wandschild 160 ■en Wandschild 163 aarslantaarn 124 n Geldkistje 182 ■en Bloempot 418 erij (Landschap) 173 erij (Landschap) 171 Emmer 434 Sigaren 107 n Geldkistje 206 i Rookstel 77 oos 446 len Vaasje 474 armer 323 ichaal 388 n Geldkistje. 201 'olgarnituur 241 No. 45 Veertiende"'Jaargang Zaterdag 6 Nov. 1926 Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 0 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur DE SOESTER ADVERTENTIEN Van 1—5 regels 75 ct. Elke regel meer 15 cf. Grootè letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. Uitgever O. v. d. BOVENKAMP Soestdijk voor AMERSFOORT en OMSTREKEN Telef. 97, Van Weedestraat 37 t.o. den Heer Haremaker Wij allen hebben dat moment in ons leven meegemaakt en onze kinderen zullen dat vroeger of later ook ervaren waarop onze voorbereiding voor den levensstrijd, onze studie, of dat nu op de lagere school was of de Univer siteit, een einde neemt. Dat het werkelijke leven begintmet zijn werk, zijn moeiten, zijn strijd en zijn vreugde. Naar dat moment is dikwijls met groote verwachtingen uitgezien en het is be grijpelijk, dat de jonge mensch, die op het punt staat zijn levenswerk te be ginnen, onwillekeurig luistert naar het geen zij, die de hoogste sport op den maatschappelijken ladder bereikten, ver tellen over hun ervaringen. En dan is het opmerkelijk, dat wij vrijwel steeds, als voorgescniedenis van het groote succes te hooren krijgenwerken, hard werkenEn de eenige raad die de geslaagden aan de jongere geven is dan ookwerken, hard werken I Hoe juist deze raad ook is, er is meer te zeggen tot hen, die de eerste zelfstandige schreden op den levensweg gaan zetten. Want is het niet van buitengewoon groot belang, met welke idealen en welk doel voor oogen en met welke hoop en welke verwachtingen zij den arbeid aanvangen Deze gedachte zal wel bij ieder aanwezig zijnnamelijk te trachten zooveel mogelijk geluk deel achtig te worden. Nu gaat het er maar om, welke voorstelling men zich van geluk maakt en van de middelen om dat te bereiken. De jonge mensch treedt het werkelijke leven in, blakend van energie en ondernemingslust, gereed met beide handen het leven te plukken, materieele waarden bijeen te garen. Want, nietwaar, het grootste geluk lijkt om veel te bezitten, heel veel, meer dan anderen, rijkdom, weelde. Hij vraagt slechtswat zal het leven mij brengen, wat zal ik bereiken, wat zal ik ontvangen? Hoe groot zal mijn succes zijn, hoe groot mijn rijkdom Hoeveel zal ik wel krijgen Maarwat heeft de wereld van hem te wachten Wat zal de maatschappij van hem krijgen Kijk, het aspect verandert op eens, wanneer de levens adept zich de vraag steltwat zal ik geven in plaats vanwat zal ik krijgen We hebben de ervaring van duizenden generaties vöór ons, de vruchten van het leven en werken en denken van tallooze geslachten, om te bewijzen, dat, hoe rijkdom of macht ons ook mogen lokken, geluk niet verworven wordt door weelde of roem of macht. Waarmee volstrekt niet gezegd wil zijn, dat rijkdom of macht verwerpelijke dingen zouden zijn. Doch het moet voor ons slechts „middel" zijn, niet „doel". En als middel kunnen ze van groot nut zijn, om ons doel te bereiken, namelijkom den medemensch beter te dienen. Sommige menschen hebben een eigenaardige op vatting van het begrip „dienen van den medemensch". Zij beschouwen dit als iets, dat in onze maatschappij practisch onuitvoerbaar is, als iets onmogelijks, waarom ieder mensch zou lachen, zoodra men ermee begon, waardoor je de risée werd van allen die je ontmoette. Zij beschouwen dit „dienen" als een toegeven aan alle invallen en nukken van den medemensch, als een klakkeloos voldoen aan elk verzoek, als het verrich ten van elk werk, dat eigenlijk de plicht van een ander is en waarvoor die ander te lui is of waarin hij geen lust heeft, als het oplossen van elk vraagstuk, dat een ander weigerde op te nemen. Maar dit is geen „dienen". Dit is slechts een „dienen", noch „naastenliefde", doch slechts kortzichtige sentimentaliteit. Maar wat wij wel kunnen doen, is gedachten van vriendschap en harmonie koesteren en om ons heen verspreiden. Geven in plaats van alleen maar willen ontvan gen. En het wonderlijke zal dan zijn, dat hoe meer we geven, hoe overvloediger we zullen ontvangen. Zooals een collega aan de andere zijde van den Oceaan het uitdrukteDe man die steeds bezig is goed te doen, heeft geen tijd om aan kwaaddenken over anderen of zich zelf, te wijden. De man die gelooft dat de heele wereld tegen hem is, zal ook zoo'n wereld om zich heen vinden. Maar, de man, die, gelooft, dat elke hand hem helpt, zal een overvloed van vrienden vinden, om hem te steunen in eiken nood. FLORIS C. BANKIERS BAARN - SOEST BUSSUM KAMERKRONIEK springende lippen Doos30-60*90ct. TubeöOct. Bij Apoth.en Qrvgisten toegeven aan een sentimenleele emotie, zonder innerlijke waarde. Het werkelijke „dienen" is meer gelegen in de mentale houding, die we jegens eiken mede mensch aannemen, namelijk die van vriendelijke hulpbereidheid altijd en overal waar de behoefte aan hulp zich voordoet, hetzij dat deze hulp bestaat uit een daad, dan wel uit een vermaning of zelfs terechtwijzing. We behoeven ons niet bezig te houden met het op lossen van anderen problemen. Slechts wanneer een ander om hulp bij zijn moeilijkheden zou vragen of wanneer we zien, dat ondanks zijn ernstige Rijwielbelasting - De aan houder wint- Nederlandsch Belgische verdrag - Revue der bezwaren en voordee- fen. De aanhouder wint, moet de heer Hiemstra (s.d.) gedacht hebben, bij zijn pogingen om de rijwielbelasting weg te werken. Dat was nog bij de behandeling van de weggeldbelasting. -Nadat zijn motie tot afschaffing verworpen was, kwam hij nog met een andere motie voor verlaging tot f 1.50. Maar ook dat vond de minister onaannemelijk. Behalve dan door zijn partijgenooten, werd de voor steller niet erg gesteund. De heeren Leenstra (a.r.) cn van Rijckevorsel (r.k.) waren persé tegen. De wielrijders hadden immers evenzeer belang bij goede wegen vond de laatste. Dan was er nog een amendement Ebels (v.d.) om de rijwiel- belasting niet tot de inkomsten voor het wegenfonds te rekenen. Ook daarvoor voelde de minister niet veel, omdat dan alle toezeggingen, over de uitvoering van wegenplannen, door de regeering gedaan, in gevaar zouden komen. Maar de minister legde een pleister op de wonde. Was daar niet de mogelijkheid tot uitbreiding der vrijstellingen op een mogelijke verlaging van de rijwielbelas ting tot f2.—, indien de middelen van het wegenfonds zouden meevallen Nou dat was ten minste iets, dacht de heer Hiemstra en trok zijn motie in. Het amendement-Ebels werd verworpen met 67 tegen 17 stemmen. En na verwerping van een amendement Schaper werden de artikelen betreffende de inkomsten van het wegenfonds z.h.s. aangenomen. Ook werd verworpen een amendement- Drop (s.d.) om de provinciale staten niet meer toe te staan, provinciale rijwiel- belastingte heffen. (Dat gebeurt momenteel alleen in Brabant sedert 1905). Het Nederlandsch Belgische verdrag in de Kamei I Eindelijk. Heel bemoedi gend begon liet voor de voorstanders van aanneming niet. De heer Knottenbelt (v.b.) opende de rij der tegenstanders. Welhaast iedereen had bezwaren tegen dit verdrag meende hij. Het Schelde-ré- gime vond bij hem bestrijding, omdat daarbij z.i. de Nederlandsche soevereini- teifsrechlen worden aangetast. En omdat Nederland het recht op beloodsing in de Wielingen prijs geeft. Dan konhettrac- taat een bron van gevaar opleveren voor onze neutraliteit op grond van de bepaling dat in den tekst niets gezegd wordt omtrent de dpo^aart van Belgische oor logsschep©Tijd van oorlog en vrede. Ook kon. ^/"-erland geen volledig po- tegenover de offers die wij zouden brengen. Neen, dit verdrag was een onrecht en vernedering voor ons land voortgeko men uit den geest van Versailles. Wel was het wenschelijk, van Nederlands' geneigdheidom tot een vriendschappelijke verhouding te komen te doen blijken, zoo noodig door een motie. De heer Lovink (c.h.) meende, dat Nederlandsche belangen in vele opzichten ondergeschikt werden gemaakt aan die van België. En hij was niet overtuigd door 's ministers bewering dut het Antwerpen-Moerdijk- kanaal noodig was, omdat de bestaande weg ongeschikt zou zijn. Ook tegen het Schelde-regime had deze spreker bezwaar Op verschillende punten eischte hij nader onderzoek en hij vond dat het tractaat te kort schoot in de volledige erkenning van onze belangen. Neen, hij kon niet aan het verdrag medewerken. Met deze verklaring zette de heer Krijger (c.h.) zijn speech in. En dan kwamen in snelle opeenvolging weer al de bekende be zwaren, AntwerpenMoerdijk-kanaal, Schelderegime. Deze spr. geloofde dat de verschillende Belgische verlangens, gegrond waren op wantrouwen en mis kenning der Nederlandsche gezindheid jegens België. In dat geval weigerde hij rekening te houden met de Belgische verlangens. En evenals de heer Knotten belt bepleitte hij, dat het Statuut van Barcelona op het Schelde-regime had moeten zijn toegezegd. Zoo ook onbe perkte uitoefening van het Nederlandsche opperzicht op de Schelde. De volgende tegenstanders in de lange rij der sprekers er zijn er niet minder dan veertien was de heer Brautigam (s.d.) die een gedocumenteerde uiteenzetting en gaf als bezwaren aanvoerde, dat men bij de onderhandelingen niet is uitgegaan van een billijken ruil op grond van weder- zijdsch belang, verder de Belgische mentaliteit na den oorlogwij zullen het Nederland wel afdingen, de Schelde bepalingen, bevordering van de ontwik keling van Antwerpen ten koste van de Nederlandsche havens. Het kanaal Ant- werpen-Ruhrort wilde hij in vredesnaam wel toestaan. Maar waarom niet gezorgd voor een hoede aansluiting op het Ne derlandsche kanalennet En voor de rest? Kalm aan. Nederland kan wachten. We hebben geen haast te maken. Moet er een tractaat komen Wel dan een op grondslag van billijken ruil. Daarna kwam de heer Ti'anus (c.h.) die zich al evenmin als voorstander deed gelden, een speciaal punt belichten, n.1. het veiligheidsvraagstuk en hij stelde daarbij de gevaren in het licht betreffende de z.g. casus-belli-verklaring, de ophef fing van het verbod, dat Antwerpen geen oorlogshaven mag zijn (waaromtrent Spr. niet gerust was) en de toelating van oorlogsschepen op de Schelde. Een ge heel ander geluid liet Mgr. Nolens (r.k.) hooren. Allereerst sprak deze de mee ning uit, dat het Nederlandsche volk aan minister van Karnebeek grooten dank verschuldigd is voor hetgeen hij onder moeilijke omstandigheden heeft gedaan. De anomie advertenties en manifesten tegen het verdrag hekelde hij sterk. Hier gold z.i. zekerwaar het geld is, is niet altijd de wijsheid te vinden. De kern TELEFOON No. 1 (ÉÉN) pogingen om zich zelf te helpen, de litierccht op de Schelde meer uitoefenen Slhb; -i ander daarin niet kan slagen, dan onze hulp, ons „dienen" waarde, wordt het ook een zege voor denkeen die deze hulp ontvangt. Doch Let kan nooit van ons verlangd woeden, noch ooit goed zijn, het werk van een ander over te nemen en daarmede gemakzucht of luiheid te bevorderen. Dat is geen "dan dat kanaal Antwerpen-Moerdijk. De binnenscheepvaart werd er allerminst door gediend. Dat kanaal was een Bel gisch belang. Er dreigde gevaar, dat een deel van het Rijnverkeer van Rotterdam zou worden afgeleid naar Antwerpen. En het kanaal Luik-Maastricht, een verbete ring voor Nederland, viel in het niet der kwestie is, dat men bij een tractaat als dit moet letten op de internationale positie van ons land. Men moet zich hoeden voor vereenzelviging van het locaal met het algemeen belang. Voor deden achtte spr. niet alleen verschillende kanaalaangelegenheden, doch ook het uitzicht op herstel der goede betrekkingen met België. En daarnaast is nog meer tastbaar als contra-prestatie de afwijzing van de eischen van territorialen en mi litaire aard. En verder volkomen krach teloos maken van eischen, die nog ge steld zouden kunnen worden. En de aantasting der souvereiniteits- en hoog heidsrechten Wel, de heer Nolens sloot zich aan bij het oordeel van prof. de Louter, die van oordeel is, dat bij het nieuwe Schelde-regime de hoofdzaak is, dat de Nederlandsche souvereiniteit on gerept blijft. Wat de vaart van oorlogs schepen op de Schelde betreft, stelde spr. zich op het standpunt, dat in de rechlposttie van Nederland, noch politiek, noch militair eenige verandering is ge komen. Nederland behoudt zijn volle souvereiniteit over de Schelde en is volkomen vrij in zijn bevoegdheid, om, wanneer België ooit op eischen terug komt, te beslissen, dat Belgische oorlogs schepen gelijk zullen staan met oorlogs schepen van andere mogendheden. Ten slotte hoopte de heer Nolens, dat de regeering alle gronden voor wantrouwen zou wegnemen. Verwerping van dit tractaat zou het levenloos annexionisme weer kunnen doen opleven en de toe nadering schaden. De heer Heemskerk (a.r.) wilde dit tractaat beschouwen los van de actie die er tegen gevoerd is. Hij vond het in hooge mate gewenscht, dat het tot stand komt, al of niet met eenige wijzigingen. Het was een Euro- peesch probleem, dat Nederland en België tot overeenstemming komen. Al gaf deze spr, too, dat het verdrag voor België altijd meer voordeelen biedt dan voor Nederland. Onze souvereiniteitsrechten op de Schelde achtte hij niet aangetast. Al achtte hij verder de ongerustheid van Rotterdam ten aanzien van het Antwerpen- Moerdijk-kanaal verklaarbaar (de heer Seegers had immers in den Belgischen senaat verklaard, dat Antwerpen de eerste zeehaven der wereld moet worden) on weerlegbaar was, dat door het kanaal de Zeeuwsche en Zuid-Hollandsche Elanden uit hun isolement verlost zouden worden. Omtrent de casus belli-verklaring wenschte hij echter nadere explicatie. Z.i. was er geen enkele reden, om aan tc nemen, dat bij een agressieve actie, een inval bijv., anders dan gewapend verzet geboden zou zijn. Wel achtte hij liet ten slotte zeer noodzakelijk, dat de mogelijkheid wordt uitgesloten, dat, wan neer er een oorlog ontstaat, waarin wij neutraal zijn en België niet, België het recht zou hebben oorlogsschepen en troepen over de Schelde te zenden. Deze reserve moest beslist uit de wereld ver dwijnen. Zou deze reserve niet in het verdrag gestaan hebben en ook niet het kanaal Antwerpen-Moerdijk, hij zou van harte vóór gestemd hebben. Maar ver werping van dit tractaat, zonder beproefd WORDT U GOEDKOOP EJW KETJES VERHUISD STEENHOFSTRAAT 57 TEL. 69 S te hebben, wijzigingen daarin aan te brengen, zou spr. een ongeluk vinden, waardoor een bron van onrust voor den Europeeschen vrede heropend zou worden Dan was daar nog de heer Kersten st. ge.-, p. die het verdrag onaannemelijk vond door het Schelderegime, prijsgeven van souvereiniteitsrechten, de regeling van de beloodsing, enz. Nog tal van sprekers gaven bun meening te kennen, sommige voor, anderen tegen het verdrag. Zoo was mr. Marchant (v.d.) en zijn factie tegen, omdat zij de be zwaren overwegend achtten. Desniette genstaande achtle de heer Marchant de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de munster hen alsnog zou bekeeren, al vond hij het niet waarschijnlijk. Daaren tegen was de heer Vliegen (s.d.) pal voorl Hij hekelde fel de agitatie tegen het verdrag en vroeg zich zelf af, of de gelden van het Comité van acte tegen het verdrag wel uitsluitend van Neder landsche herkomst waren. Verder betoog de hij, dat èn uit militair èn uit politiek oogpunt, voor de Schelde en Limburg de toestand dezelfde blijft als onder het vorige régime. Van de bewering dat door het Antwerpen-Moerdijk-kanaal Antwer pen Rotterdam zou overvleugelen, was titel noch jota waar. Rotterdam was door zijn schitterende ligging aan den nieuwen Waterwegen met waterverbindingen naar het hart van Europa onneembaar. Later zou men lachen om den angst voor dit kanaal. En hedenMinister van Karne beek in het vuur. Zijn standpunt is genoegzaam bekend. Veel heeft hij er niet aan toe te voegen. Wel heel zelden heeft onze Kamer voor zoo'n moeilijke beslis sing gestaan. POLITICUS. IC A. SSIER S JULIANAPLEIN 5 - TELEFOON 163 SOEST ONDERGRONDSCHE BR AND-INBRAAK VRIJE KI.UIS VOORHEEN PA. STRIJiKER KERKSTRAAT 20 TELEFOON 84 JULIANASTRAAT 7 Publicaiiën HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van Johan Mohrman als Directeur van de N. V. Hollandsch Hout- en Bouwbedrijf voor heen Louis Mohrman en Zn. te Amster dam om in het perceel Lange Brinkweg 43, kadastraal bekend in Sectie A, No. 1702 een timmerfabriek te mogen uit breiden, door hen is toegestaan. Soest, 29 October 1926 Burgem. en Weth. voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, BATENBURG. G. DEKETH. Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabletten zullen Uw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Burgerlijke Stand GEBORENMartha, d. v. G. Sukel en G. v. d. Laak Everarda Geer- truida, d. v. G. J. Groen en H. J. v. Dijk Johanna Henriette, d.v. J. Vlaanderen en H. C. v. Lankeren. ONDERTROUWD: G. Ensing en A. Bakker -- J. Th. Brouwer en W. v. Doorn. GEHUWDA. v. der Schaft en F. Hornsveld. OVERLEDENJan van Blankers, 37 jr, echtgen. v. M. Muis. VESTIGING VAN 28 OCT—4 NOV 1926 A. Abrahams, Bosstr. 18, v. A'dam W. v. Zeijlen m. gez. Talmalaan 14, v. Texel W. Th. Ronz m. gez. Banning- str. 42, v. Breukelen St. Pieters D. v. d. Broek, Veenhuizerstr. 33, v. Hil versum C. E. W. Fokkema m. gez. Amersf.slr. 93, v. den Haag N. J. M. Moen, W. Pyrm.l. 10, v. Adam - D. Mulder, O. Utr. weg la, v. Zeist C. v. Tricht m. gez. Plasweg 4, v. Barne- veld G. v. d. Broek, Utr.str. 2, van Zeist G. W. v. Westering, Molenstr. O.Z. 5, v. Vught M. v. Nes m. gez. L. Brinkweg 3, v. Baarn H. Willcmsen, Beukenlaan 27, v. A'datn H. Eeltjes, Birkstr. 34, v. Hilversum A. C. v. d. Giessen, Spoorstr. 42, v. Delft C A. v. d. Dorpe m. gez. Hmersf.str. 67, v. Utrecht S. Bakker m. gez. Kampw. 48c, v. A'frt H. Oosting m. gez. v. Weedestr. 61, v. Onstwedde H. Bult huis, idem v. idem K. de Vrij m. gez. Ringweg 2, v. Bodegraven A. M. Flos, Rademakerstr. 27, v. A'frt J. M. Schetfer, Schoolweg 24, v. Bodegraven E. Willemse, Laanstr. 8f, v. Weesper- karspel A. Langerak, Beethovenl. 12, v. Leiden F. J. F. Bakker m. gez. Vosseveldl. 18, v. Utrecht J. Bosma, Heideweg 10c, v. Bunnik I. M. G. v. Soest, Soesterb.str. 11c, v. Utrecht N. W. H. Addink, KI. Engendaalw. 7, v. Utrecht S. C. v. d. Linde, v. Lyndenl. 20, v. Rilland-Bath H. A. Gerritse, Beethovenl. 20, v. Baarn. VERTREK VAN 28 OCT.—4 NOV. 1926. G. Rauwendaal m. gez. Soesterweg 425, n. A'frt J. v. Woerkom, m. gez. 574, ii. Woudenberg K. G. Beuzel, Ritbroekstr. 46, n. Apeldoorn S. Hoo- gervorst m. gez. A 208, v. Jutphaas A. Trompetter, Ottolaan 5, n. Hilversum K. Veeman m. gez. Schutterhoeverl. B 2611, Leusden B. G. Wesseling, fac. Gerritsstr. 20, n. Delft M. H. Wagenborg, Sweelinckstr. 16bis,n. Utrecht J. Lagemaat m. gez. G. v. Amstelstr. 102, n. Hilversum J. Bassie, Wipstrikker- allé 2, v. Zwolle J. Vermeer m. gez. Con. Ketelstr. 30, v. Gouda G. A. Groenman m. gez. Breukelerveem 42 n. Breukelen P. Liefting, Utr.weg 20, n. A'frt Wed. C. Parridon, Florianasfr. 28, n. Oss H. Heinsch m. gez. Bil- derdijkl. 25, n. Hilversum P. Sissingh Vliegerstr. 40a, n. R'dam W. v. Dijk, Brink 1, n. Laren (N.-H.) A. Berkhof, Nassaulaan 10, n. Naarden M. Was- sink, naar Meppel. hotel Neuf, K. Ver kerk naar Bilthoven, Marislaan 2c, P. H. Wildeboer naar Groningen, Jacobs- straat 39, Wed. P. v. d. Berg naar Dor drecht, Krispijnscheweg 93zw., E. de Haan naar Amsterdam, Palembangstr. 35, Wed. C. P. Schnack, n. A'dam, J. v. Lennipkade 316. VENEMA Dames- en Heerenkleermakerij F. C. KUIJPERSTRAAT10 - TEL. 169 Ontvangen de nieuwste Stoffen voor winterjassen, ulsters, demi saisons, wintercostuums enz. Ruime voorraad Regenjassen Plaatselijk Nieuws. „DE VROUW IN DE VUURTOREN". De N.V. „Groot Tooneel", Directie Langenaken en Parser, zal Donderdag 11 Nov. a.s. in Hotel „Eemland" opvoeren „De Vrouw in de Vuurtoren" een spel van de zee, in drie bedrijven door Adolf Kleijn, vertaald door Maurits Parser. De beste krachten Mej. Schoonenberg en de Heeren Langenaken, Bigot en Parser treden in dit stuk op. Het beloofd dus een avond vol kunstgenot te worden. Wij verwijzen onze lezers (essen) gaarne naar een advertentie in dit blad. TE KORT. In de Ned. Herv. kerk werd aan de Gemeente medegedeeld, dat er bij de Diaconie een tekort dreigde van f 2000. Dringend werd gevraagd om meerdere gaven voor de armen. Bij de leden zijn circulaires rondgezonden ter inteekening van een bedrag als Wintercollecte. PROCES-VERBAAL. Tegen J. L. de Z. uit HilversurrfWs proces-verbaal opgemaakt wegens het zich uitgeven als deurwaarder. GEMEENTERAADSVERGADERING De Raad dezer gemeente kwam gister avond in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de navolgende agenda 1. Vaststelling der notulen van de vergaderingen d.d. 15 en 15 Sept. j.1. 2. Vaststelling van eenige besluiten tot belegging van gemeentegelden t.w. Waarborgsommen Onderwijs en Ge- meentebezit. 3. Vaststelling van een wijzigings1- besluit inzake tijdelijke belegging van kasgeld. 4. Benoeming van een onderwijzer a.d. O.L. School, Kerkebuurt. 5. Vaststelling van een ontwerp verordening regelende de inrichting en samenstelling van de commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs en benoeming van leden eener nieuwe commissie. 6. Verzoek van den heer J. H. Ben schop om ontslag als ambtenaar van den burgerlijken stand met ingang van 1 Januari 1927. 7. Aanvrage eener machtiging tot het benoemen van ambtenaren en be dienden met uitzondering van de hoof den van takken van dienst. 8. Adres van het Comité voor het houden van openluchtspelen verzoe kende overname van den opstal van het openluchtspeltheater aan deSoester- bergschestraat. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het geven en wijzigen vnn namen aan wegen. 10. Adres van L. J. Th. Bekkers te Soesterberg verzoekende toestemming tot het in gebruik houden van gemeen tegrond ten behoeve van een door hem geplaatste kiosk. 11. Aanbieding van verschillende adressen inhoudende verzoeken om subsidie uit de Gemeentekas voor 1927. 12. Vaststelling van het 3e suppl. kohier Hondenbelasting. 13. Vaststelling van een verordening regelende de voorwaarden van gasle vering aan verbruikers. Deze verordening werd door ons in dit nummer geheel opgenomen. 14. Adres van de plaatselijke Sla- gersvereeniging verzoekende medewer king bij het stichten en exploiteeren eener centrale slachtplaats. 15. Mededeeling van ingekomen stukken. GEMEENTE - RAADSVERGADERING. De Raad der gemeente Soest is in openbare vergadering bijeengeroepen op Maandag 8 November a.s. des na middags 2 uur, ter behandeling van de navolgende AGENDA 1. Adres van de Middenstands- vereenigingen verzoekende van gemeen tewege niet over te gaan tot verkoop van gastoestellen enz. 2. Behandeling van eenige verzoe ken om ontheffing der Bouwverorde- uing. 3. Vaststelling van a. Een ontwerp-instructie voor den Gemeente-accountant b. Een ontwerp-besluit waarbij Bur gemeester en Wethouders de bevoegd heid gegeven wordt jde opname van de boeken en kas van de Gemeente- Ontvanger op te dragen aan den Ge meente-accountant. 4. Voordracht van Burgemeester en Wethouders betreffende uit te voeren buitengewone werken bij wijze van werkverschaffing. Toelichting. Burgemeester en Wethouders stellen voor als objecten voor de werkver schaffing van 1 November 1926 tot 15 Maart 1927 aan te wijzen: 1. het laten inrichten van het z.g. Paardegat, nabij de Waldeck Pyr- montlaan, tot wandelpark. 2. het aanleggen van een plantsoen nabij het vliegkamp en den School weg te Soesterberg. 3. het aanleggen van rijwielpad loopende vanaf het wachthuis no. 13 aan de spoorlijn Soestduinen-Amers- foort naar de Soesterbergschestraat tot nabij de stichting „Zonnegloren" zulks met de bedoeling dit pad in het volgend seizoen door te trekken tot aan den Wieksloterweg O.Z. 4. het vervaardigen van rioolbui zen en trottoirbanden van cement. 5. Vaststelling van een ontwerp besluit tot wijziging der gemeentebe- grooting 1926. ontstaan door Gevatte Koude, bestrijdt men spoedig en goed met Mijnhardt's Sanaplrin-tabletten. Glazen Buisje 75 ct. Bij Apotli. en Drogisten THEOSOFISCHE LEZING. Over „Levensbeschouwing volgens Theosofie hield de heer Ir. E. de Munck Mortier Vrijdagavond 29 Oct. 1.1. in de kleine zaal van het Gebouw „Religieen Kunst" eeue Openbare Voordracht. Gelijk onze planeet door evolutie lot wereldbol is gevormd, aldus Spreker evenzoo komt de ziel door evolutie tot volmaaktheid. De reïncarnatie is daartoe een der hulpmiddelen. Over de cigcntlijke „Levensbeschou wing volgens Theosofie" was spreker eenigszins vaag. Hij erkende dan ook zelt, dat hij het onderwerp slechts op pervlakkig behandelde. Behalve over de sublieme liefde lus- schen man en vrouw, lusschcn twee gelijkgestemde zielen uit een vorig leven over broederschap der menschheid, waarbij Spreker den Volkenbond als voorbeeld aanhaaldeen over de opvoe ding van het kind, waarbij rekening ge houden moet worden, dat het kind een ziel heeft uit een vorig leven, dus geen onbeschreven blad papier is, kregen wij

De Soester | 1926 | | pagina 1