Koester Courant Nieuws- en Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. Algem. Begrafenis-Ondern Soest. AUTO - KLUIS W. D. BOS Jr., Brandstoffen - Grint No. 2 Uitgever G. v. d. BOVF.NKAMP Soestdijk LUXE AUTO-VERHUUR Ofti WETTIG HOESTENDE KINDERENJMgg BEGROOTINGSFILM Door VAN DIJK'S 3 MEUBEL-TRANSPORT VAN DEN BERG Co. ALLE BANKZAKEN Bij Scheren Het goedkoopste adres Garage „MIDDELWIJK" Vijftiende- «Jaargang Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentitin worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur Zaterdag 8 Jan. 1927 ADVERTENTIËN Van 1—5 regels 75 ct. Elke regel meer 15 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. Directie: J. KOETS, Tel. 226 en J. Arend WIERSMA, Tel. 86 Etrste aanspreker W. VAN D1ERMEN, Talmalaan 17, Telefoon 118 Kantoor: Spoorstraat 24, Telef. 226 Vervoer van overledenen door geheel Nederland per trein en per auto. regeling voor crematie enz Eigen kistenmakerij Veldweg 4. Het is een vriendelijke, eerbiedwaar dige gewoonte om elkaar zooals we de vorige week ook weer deden bij den aanvang van een nieuw jaar vele dingen toe te wenschen. Onder de zachte bekoring die onwillekeurig van de laatste dagen des jaars uitgaat, dagen die voor velen een tot op zekere hoogte gewijd karakter dragen, komen we tot de ont dekking, dat velen in onze omgeving, dien we soms bepaald onprettige dingen toeschreven, toch nog zoo kwaad niet zijn, als we wel dachten. En onze eerste daad in het jonge jaar is geweest allen, ook hén omtrent wie we soms minder vriendelijke gedachten koesterden, ai ie goeds toe te wenschen. Wel, dat was dan een sympathieke daad, die eerste in het jonge jaar. In het „ik wensch U" lag van alles besloten, voorspoed, succes, gezondheid, overvloed. Wie zou dan nog willen zeggen, dat het „heilwenschen" geen goedwillende gedachte is Zeker, en toch is het begrijpelijk, dat men zich bij eenig nadenken afvraagt: waarom wenschen we elkaar alleen maar op dien éénen dag zooveel goeds toe, waarom doen we dat niet eiken dag van de 365 die we in een jaar tellen Het is niet noodig, dien goeden wensch eiken dag mondeling te herhalen. Maar zou het niet bepaald een wonderlijk aan gename sfeer om ons scheppen, wanneer we onze mentale houding ten opzichte van de menschen in onze omgeving eiken dag des jaars in overeenstemming met die goedwillende gedachte van het „ik wensch U" van den eersten dag des jaars brachten? En wanneer we dan, eiken dag opnieuw, ook niets anders wilden verwachten van anderen, dan welwillende, helpende daden, niets an ders in hun woorden en gedragingen wilden zien, dan vriendelijke en goede gedachten, wel, inderdaad zouden we in onze verwachtingen niet beschaamd worden. Het kan soms moeilijk schijnen, een dergelijke gedachlelijke houding aan te nemen. We laten ons soms immers nog te veel leiden door gemeenplaatsen als„je kunt de menschen nu eenmaal niet veranderen", of wel„als ik vrin- delijk tegen hem was, zou ie een loopje met me nemen, zou ie me voor gek verslijten". O, ja, er bestaan soms zonderlinge opvattingen. Maar zou men werkelijk denken, dat „ie de menschen niet veranderen kunt"? Dit zou wel een heel troosteloos vooruit zicht zijn. Maar de kwestie is, dat er menschen zijn, die ook zoo bitter weinig moeite willen nemen, om „de menschen te veranderen". Ze verwachten eigenlijk dat de „menschen zullen veranderen'" zonder dat zij hun meening omtrent „die menschen" wijzigen. Welnu, iemand die aldus zou pogen, „menschen te verande ren", zou niet vee) effect sorteeren. Want wanneer we werkelijk gaarne zouden willen, dat menschen in onze omgeving ons vriendelijker en eerlijker behandel den, dan is het zeer zeker onontbeerlijk dat wij eerst onze opinie omtrent hen eens wijzigen. Dit moeten we dan wel heel goed voor oogen houden, dat wan neer we anderen goed, eerlijk en wel willend behandelen, we als logisch gevolg daarvan een zelfde handelwijze terug mogen verwachten. Omgekeerd, is het toch zeker logisch om te verwachten dat men ons goedgezind zou zijn, terwijl wij haten? Wanneer we dus meer geluk, meer harmonie, meer vrede, meer vriend schap om ons heen willen zien, dan is het goed, met ons zelf te beginnen. Zelf meer vriendschap, meer gedachten van vrede en harmonie en geluk uit te zen den en zelf meer te geven. En zie, dan krijgen we weer datzelfde mooie ge dachtebeeld, van die open handen, tot geven uitgestrekt, en daardoor open, om ook zelf te kunnen ontvangen. Een Engelsch publicist had het onlangs over het vraagstuk van het bevorderen van de goede verstandhouding tusschen twee verwante volken, n.l. het Ameri- kaansche en het Engelsche. En hij gaf daarbij als de beste manier aan niet over die verstandhouding, die relatie tusschen de beide volken spreken. Maar aan de eene, zoowel als aan de andere zijde moest men al reeds bij voorbaat aannemen, dat die gewenschte goede verstandhouding reeds bestond. En daar naar dus, dienovereenkomstig, handelen. In deze gedachtengang zit een helpend element, dat ook van toepassing is op onze individueele handelwijze, wanneer wij gaarne vriendelijke verhoudingen zouden zien, nu niet direct tusschen twee menschen, tusschen onszelf en „de an deren". Niet erover spreken, maar in gedachten en daden, doen, alsof die gewenschte vriendelijke verstandhouding er reeds ware. FLORIS C. TEL. 152 C. H. RANZIJN Ondanks het ingediende request, waarin de wettigheid der gehouden raadsvergadering ontkent werd, heeft de Gemeenteraad toch in die vergadering de begrooting behandeld. Naar aanleiding van de in den Raad hierover gemaakte opmerkingen, schijnt het gewenscht met een enkel, kort woord hier nog even op die zaak terug te komen. De reden, dat de Raad de begrooting toch behandeld heeft, is niet zoozeer gelegen in het feit, dat men bewezen had of overtuigd was, dat wél een openbare kennisgeving was geschied, doch meer in het aanvaarden van het risico, dat men thans loopt doordat Gedeputeerde Staten der Provincie Utrecht nu de begrooting wel eens niet zouden kunnen goedkeuren. Doch men achtte dat risico zeer klein en veronder stelde niet, dat het tot zoodanige niet- goedkeuring zou komen. Vast staat echter dat niemand op het gemeentehuis kan verklaren dat hij de kennisgeving op het bord heeft gezien, terwijl meerdere personen op onder scheidene tijdstippen hebben geconsta teerd, dat die kennisgeving niet op het bord aanwezig was. Of inderdaad aan de wet zou zijn voldaan, indien die kennisgeving om 9 uur werd aangeplakt en om kwart over 9 weer verwijderd, is steller dezes zoo vrij te betwijfelen, daar er dan toch zeer moeilijk zal kunnen worden gezegd, dat een „openbare kennisgeving" is geschied en dan toch zeker niet is voldaan aan de toch wel voor een ieder duidelijke bedoeling. En of het inderdaad niet gebruikelijk is de openbare kennisgevingen in de Soester bladen te plaatsen, staat nog niet zoo héél vast. En indien men eens naleest, wat in het standaardwerk van Prof. Oppenheim over „Het Nederlandsche Gemeente recht" wordt betoogd ten aanzien van afkondiging in het bijzonder en van openbaarheid in het algemeen, (tc veel helaas om hier af te drukken), wordt die twijfel zeker niet kleiner. Terwijl de juistheid van een gemaakte opmerking, dat Gedep. Staten nooit in dit geval, bij gebrek aan bewijs, van hun niet-goedkeuringsrecht gebruik zouden maken, in verband met het hiervoren aangehaalde op zijn minst erg twijfelachtig is. Maar nog veel twijfelachtiger is de juistheid van een mede gemaakte opmerking, dat niet- goedkeuring zelfs niet mogelijk is, bij gebrek aan een sanctie op het bepaalde in art. 203, 3de lid der Gemeentewet. Nu kan steller dezes zich vergissen, maar hij gelooft, dat op geen enkel artikel der Gemeentewet een sanctie is gesteld, althans er is hem geen enkele zoodanige sanctie bekend, terwijl het hem daarenboven voorkomt dat zoo'n sanctie ook in bedenkelijken strijd zou Overwerkte Zenuwen kalmeeren en worden gesterkt door de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten komen met het geheele systeem der Gemeentewet. Wat echter niet wil zeggen, dat er in het geheel van sanctie is. Maar is er een algemeene, een generale sanctie op alle artikelen en die sanctie bestaat in het goedkeuringsrecht en in het toezicht van Gedep. Staten op de gemeentebesturen. En ten slotte is zelfs daar nog een sanctie op, in den vorm van het hoogste uitvoerend bewind van het Koninkrijk der Nederlanden, de Kroon, die kan vernietigen wegens strijd met de wet of met het algemeen belang. En ook wederom bevindt steller dezes zich in geen slecht gezelschap. Immers niemand minder dan Z.E. de Minister van Binnenlandsche Zaken schrijft in zijn Memorie van Toelichting op het ontwerp-Gemeentewet, besprekende de Koninklijke bevoegdheid tot schorsing en vernietiging van plaatselijke veror deningen en betoogende dat hieronder alle regelgevende beschikkingen, in den meedt uügebreiden zin, vallen: „Liet de Grondwet zoodanig opvatting „niet toe, zij stelde dan de gemeente besturen in slaat, bij hunne dagelijksche „beschikkingen, zonder aan wetten, noch „andere hoogere bevelen gebonden te „kunnen worden, louter naar willekeur „te werk te gaan. „Dit kan de bedoeling niet zijn eener „wet, die tegen het plegen van dergelijke „handelingen door de provinciale be sturen en door de algemeene Rijks- „tegeering middelen verordent". C. HAVER. Burgerlijke Stand GEBOREN: Pieternella, d. v. H. van Boeijen en S. Naaktgeboren Ja- cobus Franciscus Johannes, z. v. L. J. Rasch en H. v. d. Berg Cor- nclia Sopnia, d. v. W. Boshuizen en J. Kok Marines Gcrardus Johannes, z. v. G. J. Hofstee en M. A. Oremus. gaarne MIJMHARDT'3, Th i j m s i roop Apoth en Drogisten Naam Mijnhardt op de verpakking. Let hierop! GEHUWDJ. H. Fischer en M. J. Arts J. Ribberink en G. Jansen. OVERLEDEN Jan de Groot, 87 j lar, wedr. v. J. de Swart Gerardus Antonius Groenestein, 4 mnd Willem van Broekhuijsen, 75 jaar. gehuwd m. F. M. Hopman Ola- sina Johanna Butselaar, 7 weken Aaltje Lam, 8o jr, gehuwd m. A. v. Woudenberg. Ingezonden Bulten verantwoordelijkheid der Redactie. Omvang van den clandestienen verkoop van sterken drank in deze omgevjng. Het euvel van den clandestienen ver koop van sterken drank is vrijwel over het geheele land verspreid. In sommige streken is het buitengewoon sterk, in andere plaatsen wat minder, maar de Drankwetgeving van tegenwoordig ver oorzaakt als 't ware dit kwaad alleiwege in den lande. Ook in Baarn, Soest en in deze ge heele omgeving is de omvang ervan niet gering. Het komt ons voor, dat de Politie zich wel wat gemakkelijk hiervan afmaakt, want toen dezer dagen de Ad junct-Inspecteur van de Volksgezondheid, Dienst' der Drankbestrijding, de heer Wytenburg uit Arnhem, de ronde deed, kon hij op. één dag niet minder dan zeven gevallen van clandestienen verkoop constateeren en wel bij de Heeren Wal- rave, sigarenwinkelier, Jansen, bottelaar en Moorselaar, een particulier te Baarn, alsmede te Soest bij de heeren Hare maker en Dessing, Banketbakkers, van Weedestraat, Brouwer, sigarenwinkelier, Middelwijkstraat en van Beek,Nieuweweg, die zonder eenig verlof alcoholhoudende dranken voor gebrutk ter plaatse verkoopt. De Adjunct-Inspecteur voornoemd gaf bovendien als zijn meening te kennen, dat een nog belangrijk grooter aantal overtreders dan het getal der gecons^- feerde overtredingen in deec omgeving gevestigd was. Misschien is het optreden van den heer Wytenburg een prikkel voor de Politie om zelf ook eens wat beter voor de naleving van de Drankwet te zorgen. Ook ten aanzien van hen, die met een vergunning de zaak exploiteerep, is dit niet meer dan billijk. Immers, zij moeten extra lasten dragen voor deze exploitatie o.a. in het vergunningsrecht bijdragen en het voor hen krachtens de Wet bestaan de monopolie moet ook daadwerkelijk gehandhaafd worden. Er m a g n i e t enkel een papieren recht zijn. T. Dat de clandestiene verkoop van sterken drank in Baarn en Soest zoo geweldig toeneemt, is voor de vergun ninghouders, die toch al zoo'n moeilijken tijd meemaken, tengevolge van de alom heerschende malaise en steeds zwaarder drukkende belastingen, stijgend vergun ningsrecht bij dalenden omzet een onhoudbaren toestand. Daar de aanslag van het vergunningsrecht door de Ge meente geschiedt, is het wel te wenschen voor de vergunninghouders datdeH.H. schatters, die daarvoor zijn aangewezen in 't vervolg met bovengtnoemden toe stand rekening zullen houden. IN DE MODDER. Wel foei, wel foei 1 meneer Brandnetel, is dat nou een manier cm ons slacht offers duidelik te maken dat we in fi- guurliken en lettcrliken zin in de modder zitten. Waar haali U toch al die stoutheid vandaan Het ging hier vroeger altijd zoo knusjes zoo echt „onder ons" en zoo gemoedeiik toe. Flet werd toen alles zoo netjes verdeeld en ieder kreeg op z'n tijd (ook al was 't heelemaal geen tijd) een brok van het vette varken. Daar kraaide immers geen haan na. Wee je gebeente als je een kik dorst te geven als je 't eens probeerde een tikje van den sluier op te lichten. Dan werd je met een zondvloed van woorden als een soort oplichter gescholden. Neen, meneer Brandnetel, U moet niet met ruggegraat en donderbus werken, doch met stroop en koffiedik. Dan krijgt U misschien nog een mooi plaatsje met een gratis telefoonaansluiting aan Uw woningzoo makkefik voor moeder de vrouw, weet U! We komen dan nog wel een beetje dikker in de modder en in de belastingschuld totdat we er ein delik in stikken doch dat is lang niet zoo gemeen als om zoo-maar-bru- tailweg de waarheid te zeggen. Ik kan wel gaan huilen als ik denk aan die goeie, ouwe tijd van voor eenige jaren toen het zoo heerlijk geheimzinnig en „vertrouwelijk" toeging I Uw diepbedroefde DOOVENETEL. Influenza en Griep Koortswerend en genezend zijn Mijnhardt's Sanapirin-tabletten (Wettig beschermd tegen vervalsching). Bij Apoth. en Drog. Buisje 75, 40 en 25 ct. if. Alles klaar Open de lens I Voor de variatie eerst een paar lach film pj es. Het voor de bevolking ongetwijfeld hoogst belangrijk instituut genaamd „gemeente vroedvrouw" kwam ter sprake. Ze hadden weer iets over haar salaris te beweren. Dat ze die ambtenaren nou ook nooit met rust kunnen latenDe vroede vader van het Julianapiein zei dat hij o zoo vaak met haar in aanraking kwam. Waarop de koninklijke grapjas alleen zeiZoo zoo I Het lachsalvo daverde. Een minstens even belangrijke ge meentezaak werd door Aandendijk naar voren gebracht. Of ze niet Beuzel in uniform zouden steken. Groene jas met gouden biezen, een Soester knol op elke mouw en een aluminium steek met Soester kant afgezet. Ging niet door. Gedeputeerde Staten hadden niet eens uniform en zouden wij dan zoo verwaand zijn onzen gemeentelijken huisknecht als lakei te gaan vermommen?? Aldus deed Bergie zich hooren. Wat een verwaand heid voor zoo'n boeredurp Z'n collega vond dat lappie dat thans de Zondagsche jas van Beuzel versiert ook meer dan voldoende. Niemand voelde dan ook iets voor het voorstel. Een kwartier Jater. Stemming over een gansch ander onder werp. Peter, ook naar zijn stem gevraagd vroeg„Is dat over die jas van Beuzel?" „Die hangt allang aan de kapstok" riep de man die het geen eer vond wethouder te zijn Melodrama „Een muziektent in Soesterberg" ging de noodkreet van de „geachte afgevaar digde dier gemeentedoor de zaal. „Met Sinterklaas" riep de Mr. van links die een vroolijke bui had. Hooge veront waardiging van zijn overbuurman; dat was toch onfatsoenlijk, dat kwam niet te pas! „Een opvouwbare muziektent" stelde de meneer van de uit-mekaar- gevallen-fractie met het koninklijk gebaar, voor! „Die je achter op je fiets kunt meenemen" riep zijn roodste collega. „Niet onfatsoenlijk worden" riep de man met de vroolijke bui. Zoo'n klein vroolijk intermezzo'tje, gemoedelijkheid van dit soort, mag ik wel. Maar toch moet het rechtsgeleerde linksche raadslid niet altijd zijn vis-a-vis van over den berg attakeeren. Door diens fluisterende sopraan kan Brandnetel op de tribune niet altijd hooren wat in Soesterbcrgsch belang wordt naar voren gebracht. Maar het altijd „lik-op-stuk-geven" werkt onnodig prikkelend. Dat is nergens goed voor. Bovendien bedenke de linksche man van de rechten, dat zooiets in strijd is met de waardigheid van een Mr. WORDT U GOEDKOOP EN NETJES VERHUISD STEENHOFSTRAAT 57 TEL. 69 Raadslid 1 Brandnetel kan niet nalaten hierbij tevens even op te merken dat het zinloos geleuter van sommige raadsleden ook vaak prikkelend werktGetuige bijvoor beeld dat de wethouder van de afdeeling explosfe je zou tenminste vaak denken dat ie dat was eenigen tijd geleden het Sopraantje toevoegde„Als je in den Raad komt, breng dan tenminste je hersens mee". Wat ook weer beroerd is om in een tamelijk volle raadszaal te moeten aanhooren. Vooral als je kiezers achter je zitten. Wat had de Mr. toch een hoop noten op zijn zang! Dat komt toch voor zoo'n zuigeling die pas komt kijken niet te pas. Eerst al bij het grondbedrijf. Als maar obstructie. Hij kon den burgemeester die met een flink vaartje over het grond bedrijf heen tippelde, niet bijhouden en vroeg veel te veel. Waarom toch Als de ambtenaren de zaak hebben klaar gemaakt, dan is het toch in ordeOf had ie misschien de begrooting van het grondbedrijf niet goed begrepen Dan is ie net als Brandnetel die er ook geen snars van snapte. Alleen begrijpt ie wel dat de zaak door en door beroerd is. En dan vroeg ie nog om een rapport van den gemeente-accountantOp dien cijferkundigen ambtenaar schijnt ie het ook altijd begrepen te hebben. Nauwelijks heeft ie z'n zin gehad en is er een instructie voor dien rekenmeester ge- gemaakt (waarom alweer Laat die man z'n gang gaan, hij wordt toch niet betaald om aan een instructie gebonden te zijn of hij eischt ook weer dat de accountant de verantwoordelijk heid draagt voor de cijfers in de bcgroo- ting voorkomend. Wat een ideeIs daar een gemeente-accountant voor om ver antwoordelijkheid te dragen De bur gemeester deelde dan ook ter gerust stelling (van dien ambtenaar) mee, dat de accountant geen cijfer gezien had van de heele begrooting niet. Dat is dan zeker ook de oorzaak van die reserve van toekomstige winstEn dat terwijl de directeur van het grondbedrijf zegt dat er geen winst is te verwachten Het gaat Brandnetel boven z'n petl Hij zal eens les gaan nemen bij den gemeente lijken Barljes en trachten hetmercurius diploma te halen; misschien dat ie der gelijke dingen dan voortaan snapt I Tot de volgende keer BRANDNETEL. P.S. Brandnetel kreeg door middel van de redactie reeds heel veel brieven KASSIERS JULIANAPIEIN 5 TELEFOON 1G3 SOEST ONDERQRONDSCHE BRAND-INBRAAKVRI.IE KLUIS KERKSTRAAT 20 VOORHEEN FA. STRIJKER TELEFOON 84 JULIANASTRAAT 7 met sympathiebetuigingen en klachten. Wees gerustze komen aan de beurt. Zelfs oude koetjes zullen nog uit den sloot moeten worden gehaald. Misschien nog wel van uit den distributietijd. Want wat hem daarvan verteld wordt 11 geen Pijn en naschrijnen of stukgaan der huid, indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tube 30 ct. PUROL Plaatselijk Nieuws. ANGORA-KONIJNEN OP SOEST. Hoenderpark „Aukjes Hoeve" Parklaan 16, welke naam herdoopt is in hoender park „Eemland", is in andere handen overgegaan. En in goede handen 't Parool,,'t Beste is net goed genoeg", wordt hier zoo hooggehouden, dat on verbiddelijk opgeruimd wordt wat niet aan de hoogste eischen voldoet en aan gekocht, wat de pluimveestapel kan verbeteren. De hokken met dergelijke vloerdekking, de aankoop van prima fok- materiaal, de voortdurende valneslcontröle van vele nutrassen en niet 't minst de wil van den eigenaar, dat alles voorspelt veel goeds. 't Doel van mijn schrijven is echter niet 't hoenderpark als zoodanig te be schrijven, maar wel de konijnenfokkerij voor 't voetlicht te brengen. Geheel nieuw voor Soest en bijna nieuw voor Nedei land is de teelt van konijnen om 't haar. Een 20-tal prachtige witte Angora-ko nijnen zitten daar in keurige hokken, zeer eenvoudig, sfechts met weinig stroo. Eens per week worden de hokken ge reinigd. Toch is er niet de minste lucht waar te nemen. Elke 2 dagen worden deze dieren gekamd en zoo noodig ge plukt. Één pond van deze wol brengt een zoet prijsje op van f 20.Met een beetje goede verzorging levert elk exemplaar 1 pond wol per :aar. Elke dag een hand graan, wat hooi, een weinig melk en wat biet of raap, ziedaar de voeding. De winst op deze dieren is danook zeer beduidend. De aanschaffing is een beetje „duur", maar al zijn konij nen nooit op school geweest en kunnen ze dus niet optellen, aftrekken of deelen, des te beter kunnen ze vermenigvuldigen en zonder dat we 't merken, hebben we spoedig eenige hokken bezet. Vooral onze lezers(essen) raad ik aan Gaat eens een kijkje nemen op Park laan 16. Mevrouw is wel zoo vriendelijk U haar konijnen te laten zien en er veel van te vertellen. Als U op 't geschikte uur komt, weet ik zeker, dat zij U de gansche bewerking van kammen en plukken zal demonstreeren L. ZONDAGSSCHOOL. Het bestuur der Ned. Herv. Zondags scholen bericht dat 9 Jan. haar scholen Kerkebuurt, Rembrandtlaan, Beetzlaan en Hees weder een aanvang nemen. De Meester sprak „Laat de kinderen tot Mij komen en verhinderd ze niet". Zoo zendt Uw kinderen, er is nog plaats. Tevens onzen hartelijken dank aan allen die ons hebben gesteund voor de Kerstfeestviering. Algemeen, op Maandag 10 Januari a.s. in gebouw „Religie en Kunst", waar als spreker zal optreden Mr. J. J. Fock (Jan van Lumey) uit den Haag. Zie verder de advertentie. GEVONDEN VOORWERPEN. Op werkdagen, des voorm. tusschen 9—12 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen Twee houten tabakspijpen, een grijze dameshandschoen, tabakspijp,huissleutel. Aangeloopen een Cypersche kat en een lang harig grijs bruin hondje. „MIGNON" De Mandoline-Club „Mignon" is voor nemens om op Maandag 17 Jan. 1927 een Concert te geven met medewerking van den Guitaarsolist P. v. Es (Rotterdam) des avonds 8 uur in Gebouw „Religie en Kunst", waarvan de netto-opbrengst geheel ten bate van de vereen. „Het Groene Kruis" (afd. Soest) is. Waar het voor zoo'n goed doel is, twijfelen wij niet, of de zaal zal dien avond geheel uitverkocht zijn. HET PARIISCHE TRIO. Het beroemde ParijscheTrio, dat onder de ausp. van „Het Concertbureau" een tournée door Nederland zal maken, zal ook ten onzen op het Vierde Abonne- ments-Concert van genoemd concertbu reau optreden, op Zaterdag 15 Januari in Religie en Kunst. Het Trio, bestaande uit Marie Colin, Piano, Louis Carembat, viool en René Chizalet, is een der mooiste Trios van Europa en heeft in den zomer van 1926 nog een tournée door Ned. Indië gemaakt. Ondergaand eenig Pers-uittreksels De TelegraafMen hoorde met vreugde dit emsemble met zijn volmaakt samen spel het alles ontvouwen prachtig van toon en stemming, volmaakt van techniek was 't en de vier stijlen waren even zoovele gave eenheden. Inderdaad dit emsemble heeft een innigheid van sa menspelen, die zeer zeldzaam is. Zooals dit alles geacheveerd en vol nuance wordt gegeven, zooals hier iedere muziek begrepen en levend herschapen wordt, hoort men 't slechts weinig malen. Alg. HandelsbladAlle drie zit de muziek in het bloed en zij hebben een aangeboren stijlgevoel. En het samenspe len laat niets te wenschen over. Het programma bevat werken van Loeillet, Rameau, Mozart en St. Saëns. OPENING NIEUWE ZAKEN. Van de vijf nieuwe winkelhuizen in de Torenstraat zijn er reeds 2 geopend, en wel de Eerste Soester Wijnhandel van A. Kuiper en de drogisterij „de Soester Vijzel", van G. Maris. Zie de advertenties in dit blad. voor Uw VERHUUR-AUTO en REPARATIËN Is - TELEFOON 1 Vraagt het uw vrienden en kennissen RIJKSTELEFOONDIENST Kantoor te Baarn/Soest Aanvullingen en wijzigingen in den Gids van het locale Rijkstelefoonnet. Nieuwe aansluitingen: B 368 Botermans H. G. Em. Pred. Eem- nesserweg 73. B 606 Pekingbosch, Exploitatie Voor malig Vondellaan 7. S 167 Ranitz Jhr. H. de Hoenderpark houder Parklaan 16 Soest. S 189 Brummelen C. H. van Brood-en Banketbakker, Kerkstraat 13. B 641 Koning-Titsingg Mevr. de Wed. J. de Krugerlaan 24. B 359 Smits P. J. v.b. L. S. Veenstra, Behangerij en Stoffeerderij, Au to- en Rijtuigbekleeden, zadel makerij, Brinkstraat 16. HET NUT VAN 'T ALGEMEEN. We verwijzen onze lezers gaarne naar een in dit blad voorkomende advertentie,, betrelfende een lezing met lichtbeelden, uitgaande van de Mij. tot Nut van 't|ik GEMEENTERAAD VERSLAG van het verhandelde in de openbare vergadering van den Gemeenteraad op Dinsdag 28 December 1926, 's midd. 2 u. (Vervolg) De heer De Koning die ook al het zwijgen had willen bewaren herinnert even aan de schuld van f70.000.— welke deze raad te aanvaarden kreeg. Als er gescharreld is, dan is dit het gevolg van deze oude erfenis. De heer v. Eek, ook daartoe gedwon gen door het betoog des heeren Enden dijk, zegt, het met den heer De Koning eens te zijn en wijst op de toen heer- schend e misstanden. Wat de eenheid in de partijen betreft, na opgemerkt te hebben dat hij niet meer tot de fractie behoort, spreekt hij zijn twijfel uit over de eenheid in de A.R. partij. Alsdaar meer eenheid had geheerscht, dan hadden wij, zegt hij, den heer Rietveld niet zien vertrekken. De heer Van Doorne antwoordt op de rede van den heer Endendijk als volgt Het ligt niet in mijn bedoeling naar het voorbeeld van den heer Endendijk een algemeene beschouwing te houden of die rede aan critiek te onderwerpen. Ik wil slechts iets zeggen naar aanleiding van één uitdrukking van den heer En dendijk en al waar hij het had over de gemoedelijkheid. Ik voor mij heb de jaren dat ik hier woon nog maar heel weinig goeds doch wel veel slechts gezien van die veel geprezen gemoedelijkheid zoodat ik niet aarzel te zeggen dat naar mijn meening die gemoedelijkheid de pest voor Soest is. Het is hier zoo gemoedelijk op het gemeentehuis dat men U mijnheer de burgemeester, zooals U bekend is, gedurende de elf maanden dat U hier burgemeester bent heeft laten werken met een bouwverordening die foutief, incompleet was, zoolang U niet wist waaraan V zich als hoofd der gemeente aan te houden had. Ziedaar één resultaat der gemoedelijkheid, en geloof dan ook dat het tijd wordt

De Soester | 1927 | | pagina 1