Knagende Pijnen Sanapsrin-tabletten Dr. RUPERT POROL Ingezonden De Stokpaardjes van he Soester Nieuwsblad. genezen met Gediplom. Verpleegster in gewrichten en ledematen, alsmede hoofd- en kiespijn, verdrijft men met Proefbuisje 25 ct. Bij Apoth. en Dcog. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie, Over stokpaardjes gesproken brengt zoo een gevoel van katterigheid mee of om het maar eens gewoon uit te drukken men voelt daar bij die stokpaardjes schrijver of zijn partij toch geen nattig heid Zoo vraagt hijwelke doodge^ wone dingen hebben deze wilde raads leden in andere gemeenten tot stand gebracht? Vraagt ons stokpaardje da; nog? Laten we de zaak eens omdraaien en maar niet in andere gemeenten gaan zoeken en dan vragen wij wat hebt gij meneer stokpaardje met Uw georgani seerde partij in de raad van Soest tot stand gebracht? Niets dan een kliek regeering, steunpilaren geweest voor hen die de zaak in het honderd hebben laten loopen. Uw systeem is er een geweest dat nog op beginsel nog op karakter berustte. Het ontstaan der wilde candidaten vindt zijn oorzaak hierin dat men geen vertrouwen meer heeft in dat soort van menschen als de schrijver van stokpaardjes en zijn georganiseerde „Had je me maar' Dat durft te spreken over vrijbuiterij. Vrijbuiterij is als men met de vlag de lading wil dekken door kwasie als beginselman de raadszaal binnen te zeilen en als men eenmaal op de begeerde plaats zit dan zijn het niet anders als doodgewone Zuurbieren. Zoo durft men ook te beweren dat het een verlaging voor de raad zou zijn indien een der z.g. wilden gekozen werd. gaat onze liefderijke politiek verzorger voort. Maar zeer geliefde stokpaard ridder wanneer gij Uw zin zoudt krijgen hadt gij weer 4 jaar kans uw „heilzaam'" werk in onzen raad voort te zetten ten koste van ons belastingbiljet en de chaos niet tot een goed einde te brengen. In Soesterberg hebben de inwoners daar andeis over gedacht. Juistomdatmenschen van verschillende levensopvattingen de koppen bij elkaar hebben gestoken, dat het zoo niet langer inag gaan en dat zij genoeg hebben van de stokpaardjes auteurs en zijn verwan ten, daarom hebben zij candidaten gesteld uit eigen omgeving die hoewel niet georganiseerd hun borg zullen zijn dat zij voor wie dan ook niet uit den weg gaan zoo langer nog een kromming is in datgeene wat recht moet zijn. Daarom Soesterbergers Iaat U niet beinvloeden door het waarheid lievende Soester Nieuwsblad maar stemt allen, vrouwen en mannen op de lijst Grootewal. Doos30*60,Tube QOct Bij Apoth en Drogisten Mannen naar den Raad, Maar dan van den daad 1 Het ingezonden stuk van „een kiezer" in de Soester van de vorige week geeft mij aanleiding ook het mijne aan onze beginnende verkiezingsstrijd toe te voegen Deze kiezer schrijft „niet alleen moet gij verantwoord zijn tegenover Uw partij of kiesvereeniging maar ook tegenover U persoonlijk en tegenover Uw mede- ingezetenen". Neen kiezers, verantwoord moet gij zijn alleen tegenover Uw mede ingezetenen en U zelf, want de situatie in de gemeente Soest is van dien aard dat wij geen tijd hebben voor partijge- leuter, partijbelangen moeten nu worden op zij gezet. Jammer genoeg heeft de candidaat- stelling bewezen dat men hier nog niet van doordrongen is, alleen Soesterberg heeft dit ingezien en daar komt men met een z.g. kleurlooze lijst uit, daar ziet men alleen de gemeente belangen. Voorbij is het dat er in den Raad gelegenheid is voor fitterijtjes enz. het wordt nu hard noodig dat er eens flink wordt aangepakt en getracht wordt onze gemeente weer hechte grond onder de voeten te geven. Gij kiezers, die geen verstokte partij menschen zijt, kunt echter medewerken om den Raad toch die stuwende krachten te geven die hij noodig heeft. Immers wat belet U, ook U kiezeressen en kiezers uit Soest en Soestdijk Uw stem te geven aan lijst Grootewal, zeker willen zij vooruitgang van Soesterberg, maar wil men vooruit dan kan dit niet anders als voet voor voet met de geheele gemeente en kunnen wij er van over tuigd zijn dat met verkiezing van deze menschen het Gemeentebelanggediend is. Dus kiezers en kiezeressen van Soest laat mij aanvullen wat „de kiezer" van de vorige week vergat te zeggen, ik ben er bijna zeker van dat deze het met mij eens is, brengt Uw stem uit met de overtuiging te trachten onze gemeente groot te maken en dan is de eenigste weg stemt lijst Grootewal. Mannen naar den Raad, Maar dan van den daad! W. IETS OVER GEMEENTEBEDRIJF. De laatste raadsvergadering bracht weer eens de autobuskwestie op het tapijt. Wie hier al wat jaren woont, zal zich wel herinneren de autobusdiensten, die hier voor enkele jaren, na de liquidatie van het gemeentelijk trambedrijf, als kometen verschenen en weer ver dwenen. Niet rendabel I Alleen de dienst Baarn— Amersfoort van Geerestein hand haafde zich. In dit verband willen we er op wijzen, hoe slecht het gesteld is met de onder linge verbinding van de gedeelten onzer uitgestrekte gemeente en evenzoo met de verbinding met naburige gemeenten. Een reis van Soest naar Soesterberg b.v., over Amersfoort of Den Dolder, vergt tijd en geld 1 Heeft hier de gemeente zijn taak vervuld Wij, Vrijz. Democraten, zijn voorstan ders van de particuliere bedrijfsvrijheid (dus in 't algemeen tegenstanders van gemeentelijk bedrijf), onder één voor waarde echtern.1. dat het vrije bedrijf niet het algemeen belang schaadt of een rechtvaardige verdeeling van het arbeidsproduct belemmert. Het algemeen belang wordt nu o.i, in dezen geschaad, door het in gebreke blijven van de gemeente. Immers, een derg. gebrekkig verkeer moet een funes- ten invloed hebben op het vreemdelin genverkeer in den zomer en op de vestigingen in de gemeente. Ouden van dagen en gebrekkiger], zooals er hier zooveel zijn, worden tot thuisblijven gedoemd. Naar onze overtuiging zou Soesterberg nooit zoo van Soest ver vreemd zijn, als de gemeente maar voor een goede verbinding had gezorgd tusschen beide deelen. Want dit is een taak der gemeente. In het belang van het publiek dient zeöf de zaak zelf ter hand te nemen, öf aan een eventueele vergunning aan een particulier zulke voorwaarden te verbinden, dat de belan gen van het publiek voldoende gewaar borgd zijn. Nu de Brockwaymaatschappij aan Ged. Staten concessie aangevraagd heeft voor een dienst BaarnSoestS'berg- Zeist willen B. en W. de route niet over don hoofdstraatweg hebben. Terecht noemde Mevr. Droste dit een strop voor de Brockvvay en een protegeeren van Geerestein. Gelukkig bleek de Raad door de aanneming van de motie van Dourne deze meening te deelen. Zou er nu eindelijk eens verbetering komen in dit opzicht? Laten we hopen, dat de frissche wind. die zoo d'kwijls door Soest waait, op 23 Mei ook eens door de raadszaal strijkt en daar wat verandering teweeg brengt. Tot heil van de gemeentel Een Vrijz. Democraat. We zullen in ons volgend nummer hierop eens uitvoerig terug komen. Reeds nu kunnen we mededeelen,dat de geachte inzender dan een geheel ander inzicht zal krijgen omtrent die autobusdiensten Red. Soest, 28 April 1927. Hooggeachte Redactie. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van „een Vrijzinnig Democraat" (zonder opgave van naam) verzoek ik U opname van het volgende. Hij toch schrijft over de taak der Gemeente bij onderwijs en volksop voeding, maar doet dat wel wat een zijdig. Hij is öf niet op de hoogte, öf hij ziet in zijn groote liefde voor het Openbaar Onderwijs door een verkeerde bril. Indien de gemeente Soest nog het geld moest betalen voor de gelijkstel ling van Bijzonder en Openbaar On derwijs door Ouders en voorstanders van Christelijk Onderwijs opgebracht, dan zou men vreemd opzien. Ook is „een Vrijzinnig Democraat" niet op de hoogte met den tegenwoor- digen toestand. Hij schrijft naar aan leiding van de Openbare School te Soesterberg, dat door het Hoofd les moest gegeven worden aan ruim 40 leerlingen en dat de Christ. Scholen er direkt bij waren om assistenten te vra gen, hoewel zoo schrijft hij, de toestand daar niet zoo slecht was. De werkelijke toestand bij het Christelijk Onderwijs is, geachte Inzender dat op de school in de Spoorstraat 298 kinderen momen teel gaan, dat daar 54 kinderen in de eerste klasse zitten, dat zoowel in de le als in de 2e klasse vandeChriste lijke school Hees 59 leerlingen zitten, die slechts één onderwijzer hebben dat het Bestuur uit eigen middelen (niet van Kerk of Staat circa f2000.— be taalde voor door het Rijk niet vergoede leerkrachten. Deze gelden let welwa ren uitsluitend samengebracht doorvoor standers der Bijzondere School, die toch immers ook al zware belastingen hadden op te brengen. Waarom doet U „Vrijzinnig Democraat" met uwe medestanders niet even zoo? Of gaat uw liefde voor het onderwijs zoo ver niet Is dit zoo, kiest, waarde kiezers, des te eer voorstanders der Bijzonde re School in onzen Gemeenteraad, zij toch hebben bewezen hart voor het onderwijs te hebben. Zij toch willen waarlijkGelijke ontwikkelingsvoor waarden voor allen. Zie slechts de wet De Visser. Hoogachtend, Uw dw. S. POSTMUS. Veel dank voor plaatsing. Geachte Redactie Met niet geringe verwondering heb ik in het laatste nummer van De Soester het stuk gelezen onderteekendEen Vrijzinnig Democraat. Niet den inhoud van dat stuk betrof mijne verwondering, maar alleen het feit dat het door U was opgenomen. Ik geloof, geachte redactie, dat U op een gevaarlijk terrein komt wanneer U stukken met zuivere politieke strekking in Uw blad gaat opnemen. In de eerste plaats omdat Uw blad dan zijn karakter verliest, dat door de lezers juist zoo op prijs wordt gesteld, namelijk dat van een NEUTRAAL blad, ZONDER politieke tint. In de tweede plaats omdat wat U den een toestaat, den ander niet weigeren kunt. Ik zou bijvoorbeeld kun nen aansporen NIET op den Van Ingen Schenau te stemmen, omdat niemand hem zoowat kent, hij nog nooit iets in het belang van de gemeente heeft ge daan, en de stemmen op hem uitgebracht verloren zullen zijn, daar Soesterberg. waardoor Mevr. Droste voor 4 jaar in den Raad is gekomen thans eigen can didaten heeft gesteld, en Mevr. D. dus al een harden dobber zal hebben alleen in den raad te komen. Maar genoeg van dat politieke gedoe. Wij moeten bij de verkiezing voor den raad godsdienst en politiek uitschakelen, en in de eerste plaats vragen, welke PERSONEN, onver schillig godsdienst ol kleur, GETOOND hebben hun plaats als raadslid waard te zijn, of GETOOND hebben een plaats waard te zullen zijn. Met politiek of godsdienst is nog nooit een belasting biljet betaald Door politiek of godsdienst zullen de belastingen hier niet lager worden. Wel door een raad die intellec tueel staat boven wat wij tot dusver gehad hebben door raadsleden die den voor Soest zoo noodigen durf hebben om krachtig in te grijpen waar dat noo dig is. Het feit dat een partij in Uw courant reclame maakt voor haar poli tieke leuzen toont als dat het inzicht van die partij met betrekking tot wat voor Soest noodig is, glad verkeerd is. Laat in Uw blad plaats blijven voor het opsommen van de verdiensten van het Raadslid De Koning, niet voor den katholiek De Koning. Stel Uw kolommen beschikbaar om aan Uw lezers mede te deelen welke verdiensten het RAADS LID Mr. van Doornc, niet de Vrijheids- bonder Mr. v. D. heeft. Laat vrij schrijven wie schrijven wil dat Wethouder v. d. Berg zijn plaats waard is gebleken, doch laat niet toe dat voor den Protestantsch Christelijken Van den Berg reclame wordt gemaakt. Kortom stel Uw blad beschik baar voor ieder die wil aantoonen dat liet GEMEENTEBELANG eischt dat zekere PERSONEN niet gemist kunnen worden, en om aan te toonen dat juist het politiek gekonkel en gemodder Soest financieel den nekslag heeft gegeven getuige: de belastingen voor 15 jaar en thans. Wanneer U aldus handelt, geachte redactie, zult U de volle appreciatie van Uw lezers houden, zult ook U daardoor werkzaam zijn in het warachtig belang van onze gemeente. Hoogachtend, Uw dw. LAMB. JANSSEN. Naschrift van de redactie Wij moeten bij nader inzien den in zender gelijk geven. Voor zuiver POLITIEKE doeleinden kan ons blad zich niet leenendaarvoor moeten de partijbladen dienen. Ons streven is steeds geweest mede te werken, niet aan eenig politiek belang, doch uitsluitend aan het GEMEENTEBELANG. Wij hebben allen nu toch langzamerhand wel geleerd hier in Soest, dat niets verderfelijker voor het gemeentebelang is als politiek in den raad. Wanneer iemand een bepaalden persoon wenscht aan te bevelen in ons blad, op grond van hetgeen hij als ge meenteraadslid heeft gepraesteerd, of op grond van kwaliteiten die hem een goed raadslid zullen maken, indien hij mocht gekozen worden, dan stellen wij gaarne ons blad daarvoor beschikbaar. Niemand zal ons deze zienswijze kwalijk nemen doch veeleer het logische daarvan in zien. Wanneer zeven van de dertien raadsleden nu eens hoofd voor hoofd schitterende voormannen van het poli tieke partij waren, uitmuntende verdedi gers van hun partijprincipen, doch die zich overigens om het gemeentebelang weinig bekommerden zou de gemeente daarmee gebaat zijn Wij hebben in ons blad dan ook nooit een bepaalde poli tieke partij voorgestaan, wij zijn steeds neutraal gebleven, doch wij hebben wel geprezen of gelaakt den persoon die dat verdiende afgezien van zijn politieke kleur. Daarom nogmaals Wil men bepaalde PERSONEN aanbevelen op grond van hunne VERDIENSTEN of hunne KWA LITEITEN met betrekking tot het uitslui tend GEMEENTEbelang, dan staan onze kolommen daarvoor open. Doch niet meer voor het maken van propaganda voor eenige PARTIJ, welke dan ook. Voor advertenties staat ons blad, voor zoover er ruimte beschikbaar is (er is al zeer veel besproken voor elke propaganda, van welke partij ook, ter dispositie. De Redactie van „DE SOESTER' Plaatselijk Nieuws. BAZAAR ORGELFONDS „RELIGIE EN KUNST" Het Comité maakt bekend dat de Bazaar gehouden zal worden van Dins dag 10 tot en met Vrijdag 13 Mei. De ollicieele opening zal plaats hebben op Dinsdag 10 Mei ten 2.30 ure. De ope ning voor het publick ten 3 ure. Degenen, die nog iets aan de Bazaar willen afstaan worden beleefd verzocht het aan een der onderstaande adressen te zenden of bericht te geven het te laten afhalen voor 5 Mei. Mevr. M. L. v. Krieken-Leliveld, Voorz. Steenhofstraat 78. Mej. G. M. Wragge, Secr. Parklaan 20. Mej. C. van Benten Penningm. Burg. Groihestraat 69 Tel. 2074. Mevr. W. Verkouteren-Cramer Parkl. 5. Mevr.C.J.M.Bedijs-du Bois Torenstr. 10a Mevr. G. den Bliek-Neeuwveld, Middel- wijkstraat 20. Mej. L. Funke, Vosseveld 42. Mevr. P. M. Goethals-Grossjohan, Wald. Pyrmontlaan 21. Mevr. A. T. Kraayenbrink-Bakker, Nieu- werhoekstraat 1 Tel. 2063. Mej. A. L. van Laer, Kolonieweg 2. Mevr. M. A. van Oosten-Limburg, van Weedestraat 37. Mej. J. Scherft, Beethovenlaan 16. Mevr. T. Schuilenburg-Clay, Nieuwerh. straat 6. Mevr. M. Veenstra-Witte, Middelw.straat 34 Tel. 2096. Mej. J. M. Vlaanderen, Steenhofstr. 7. Mej. A. Wragge, Parklaan 20. POSTDUIVEN VEREEN. „DE ZWALUW" Nadat eenige oefenvluchten in het binnenland waren gehouden hield ge noemde vereeniging op Zondag 24 April haar eerste vlucht uit België en wel vanaf Vilvoorde afstand 151.8 K.M. Hoe wel het weer zeer ruw was, werd toch goede snelheid gemaakt en kwamen de duiven kort opeen thuis. Gelost om 7 uur 4o min. werd de eerste duif getoond om 9 uur 35 min. Er waren in concours 126 duiven waarvan de eerste 25 als volgt aankwamen J. v. d. Brink, le, 13, 18e, 25e. B. Groeneveld, 2e, 14e. G. Sukel, 3e, 4e, 15e, 23e. A. Rijksen, 5e. J. Mulders, 6e, 12e. J. Grift, 7e, 8e. C. Kooge, 9e. G. Vonk, 10e, 19e, 20e, 22e. J. C. de Bree, 11e, 17e, 21e. P. v. d. Brink, 16e. H. Onwezen, 24e. GROOT S01RÉE-AMUSANTE. Naar wij vernemen organiseerd het tooneelgezelschap „Onder Ons" een Soirée-Amusante in Hotel „De Gouden Ploeg" op Maandag 2 Mei a.s. Opgevoerd zal worden de klucht in 2 bedrijven „Pietje" en „Antipoden" onder regie van den Heer A. v. Weert. (Zie biljetten). Wij kregen inzage van deze klucht en kunnen een ieder aanra den van dezen avond te profiteeren. gezien het feit dat de lachtspieren eens flink in beweging worden gezet, wat voor de gezondheid ook wel eens noodig is. Een korte inhoud van de klucht laten wij hierbij volgen Henk Gorter studeert op kosten van zijri tante Laura Mello, een rijk en Ie venslustig weeuwtje. Teneinde tegenover haar zijn groote uitgaven te kunnen verantwoorden, brengt hij zijn hospes er toe, voor „reuzenkind" te spelen, welks wonderlijke groei hij wetenschap pelijk nagaat. Tante loopt in de val. Zij noodigt Henk, het reuzenkind en een vriend van Henk, die voor deze gele genheid tot professor gepromoveerd is uit, eenige dagen der vacantie op haar „buiten" door te komen brengen. Op de villa, natuurlijk ten gevolge van de aanwezigheid kinds en professors, de malste vertooningenTen slotte komt de maskarade uit en ontpopt de „kleine" zich als de verbitterde oude vriend van mevrouw, terwijl professor sindslang het nichtje van mevrouw blijkt te begeeren. Einde goed, alles goed. Na veel verba zing wordt veel gelachen. Het geeft een dubbele bruiloft 1 Tot zoover de klucht. De „Antipoden" is van 't begin tot 't einde een waar lachsucces. Voor hen die vlug ter been willen blijven, zullen genoeg oefeningen worden voorgeschreven door den welbekende dansleeraar, de Heer Hopman. De prijs is zeer laag gesteld, voor niemand zal het dus een bezwaar zijn, voor dat euvel te moeten wijken. De eventueele baten worden afgedragen aan het Club-gebouw-fonds der „Eerste Soester Voetbal- en Athletiek-CIub. ONBESTELBARE STUKKEN. Onbestelbare stukken waarvan de afz. onbekend zijn terugontvangen te Soest le helft April. I. N. v. Birlidon, Leeuwarden 2. Mej. Maassen, Utrecht 3. Officieren v. Just. idem 4. idem idem 5. Briefkaart zonder adres. RIJKSTELEFOONDIENST Kantoor te BaarnSoest Aanvullingen en Wijzigingen in den Gids van het locale Rijkstelefoonnet. Nieuwe aansluitingen 643 Feltz Mr. Bar. A. A. van der t Amalialaan 3. 157 Meurs Mr, Jacob van Nassaulaan 54. 658 Redwitz Jordan Dr. Raimond Freitzen, von Heemstralaan 41. 655 Spil-Zylken Mevr. A. G. ter Em- malaan 6. AANRIJDING. Zatermiddag plukte een meisje aan een slootkant in de Birktstraat bloemen. Op een gegeven moment dacht zij, dat zij in de sloot zou vallen en liet een waarop haar vriendin, die zich aan de andere zijde der straat met haar rijwiel bevond, plotseling den weg wilde oversteken om te hulp te snellen. Juist op dit moment kwam een luxe auto aangereden en greep het rijwiel, waar door het meisje tegen den grond viel, waar zij bewusteloos bleef liggen. Ge lukkig was zij ongedeerd. Het rijwiel is totaal vernield. Met dezelfde auto, die haar aanreed, is zij naar Amersfoort overgebracht. BEDR1EGELIJKE BANKBREUK. In het begin van deze maand werd een winkelier te Soest in staat van faillissement verklaard. Deze winkelier was verbonden aan het vliegkamp te Soesterberg en dreef bovendien een zaak in rijwielen, radio-artikelen, tabak siga ren enz. In den loop dezer maand kwam de politie klachten ter oore, dat de winkelier, vooral des nachts, goederen uit zijn failliete zaak aan particulieren leverde. Een onderzoek werd ingesteld, met het resultaat, dat een groot aantal artikelen te Soest en De Bilt bij burgers beslag werd genonen. Opgespoord werden o.a. rijwielen met onderdeelen. radioartikelen, meubilair enz. Verschillen de dezer goederen werden in den grond teruggevonden. De winkelier is gearres teerd en ter beschikking gesteld van den commandant van de luchtvaartaf- deeling te Soesterberg. CHR. ORANJE-VEREENIGING „JUL1ANA VAN STOLBERG" Op 2 Mei a.s. heeft deze vereeniging eene herdenkingsavond georganiseerd, ter gelegenheid van den 18e verjaardag van Prinses Juliana in Religie en Kunst, waar als spreker hoopt op te treden de weleerwaarde heer Ds. Janssen, Veld prediker in algemeenen Dienst. De Mannenzangvereeniging „Apollo" zal hierbij medewerking verleenen eveneens de Heer en Mej. Jongsma, terwijl ook Apollo's Kinderkoor zich zal doen hooren. Waar dit koor nog maar kort geleden werd opgericht, twijfelen wij niet, of velen zullen de eerste pres tatiën van de jonge vereeniging willen hooren. Gezien het uitstekend verzorgde pro gramma en den zeer lagen toegangsprijs, verwachten wij dan ook een stampvolle zaal. Men zie verder dc advertentie in dit blad. Het Bestuur verzoekt den ingezetenen van Soest op 30 April, bij gelegenheid van de viering van den I8den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana, de vlag uit te steken, als bewijs van de liefde voor ons geëerbiedigd Oranjehuis. JULIANABLOEM-COLLECTE. Zaterdag 30 April zal hier ter plaatse eene collecte worden gehouden ten bate van het zwakke Drentsche Veenkind. Op verzoek van de Propagandacom- missie heeft H.K.H. Prinses Juliana Haar instemming met dit doel betuigd en goed gevonden Haar naam aan de collecte te verbinden. Dien dag, den verjaardag van H.K.H. zullen daarvoor Julianabloemen worden verkocht. Een ieder wordt verzocht voor dit schoone werk het zijne te willen offeren en een bloem te koopen. Voor dit schoone doel heeft zich hier ter plaatse onder leiding van den Bur gemeester Mr. G. Deketh, een comité gevormd, waarin de onderstaande Dames en Heeren zich hebben bereid verklaard zitting te nemen. Mevr. de Wed. A. W. Beckering geb. Krook van Harpen, Baronesse B. J. G. van Hardenbroek van Amerstol geb. Meyer, Mevr. P. A. F. Steenberghe geb. Engeringh en de Heeren Jhr. Dr. P. J. H. Roëll en J. S. van Duren. HEROPENING Meer en meer vestigen zich op Soest bekende vaklui op verschillend gebied. Thans werd onze aandacht gevestigd op de heropening op a.s. Zaterdag 30 April van het Hotel „De Viersprong", Café Restaurant Billard, Burgemeester Grothestraat 75 alhier. Deze zaak aangekocht door den heer J. Th. Dolmans zal veranderen in eene prima gelegenheid waarin speciaal zal uitblinken het Restaurant met eerste klasse keuken, terwijl het gezellig gelegen terras zal worden uitgebreid, zoodat het prachtige gedeelte van Soestdijk een gezocht zitje zal zijn voorden vermoeiden wandelaar. Wij wenschen den heer Dolmans, die in zijn vak geen onbekende is, veel succes. LOTING CANDIDATEN LIJSTEN GEMEENTERAAD. Dinsdagmiddag j.L had ten overstaan van het centraal stembureau de loting plaats over de plaatsen, die de inge leverde candidatenlijsten voor leden van den gemeenteraad op het stembiljet zullen innemen. De uitslag dier gehou den loting is als volgt: No. 1 lijst Mr. J. H. van Doorne. 9 10 11 A. Endendijk. G. J. Grootewal. S. F. Besselsen. W. F. H. Busch. P. C. W. Foeken. W. van Eek. Mevr. L. H. Droste-Wilmans R. L. van den Berg. J J. A. de Koning, H. van Klooster. SOESTER TENNISCLUB De Soester Tennisclub heeft zich dit jaar gewaagd op het pad der com petitie en kreeg dus op 24 April haar eerste wedstrijd te spelen en wel tegen de Gooische Tennisclub uit Bussum. Ondanks het regenachtige weer en dank zij het vuur, waarmede de baan (achter Hotel Trier) kunstmatig werd drooggehouden, konden 4 van de 7 partijen worden gespeeld. Bussum won de Dames-double (na 3 sets) en 1 mixed. Soest wist een Heeren-single en de andere mixed te winnen. De Dames-single moest door den regen worden gestaakt toen de stand 5—3 voor Soest was. Zondag a.s. wordt in Bussum gespeeld. JUBILEUM LEGER DES HEILS De inzameling van gelden in verband met 40-jarig jubileum van het L.d.H. in Nederland zal plaats hebben in de volgende week. In SoestSoestdijk zullen op Zater- ig 7 Mei van 11 uur v.m. tot 5 uur n.m. ijzeren potten (de bekende Kerst- potten van L. d. H.) geplaatst worden op een 7-tal punten n.1.: 1. tegenover het Raadhuis, 2. bij de Gouden Ploeg, 3. Kruising Soesterb.straat met Gallen- kamp Pelsweg, 4. Parklaan bij den Nieuwen Weg, 5. Openb. school Beetz- laan, 6. tegenover Ókhuysen, 7. tol bij Eikenhorst. Het comité verwacht, dat een ieder gaarne zijn gave daarheen zal brengen, te meer daar het U iets kan aanbieden in ruil voor uwe gift. Dank zij welwillende medewerking toch van onze muziekgezelschappen, zullen er eenige muzieknummers wor den uitgevoerd en wel volgens reeds ontvangen toezeggingen op punt 1 (zie boven) te 3 uur door de Soester Harmonie, op punt 1 te 3.30 uur door de Mandolineclub, op punt 5 te 4 uur door de Soester Harmonie, op punt 6 te 4 uur door Gebr. But- selaar. Wij verwachten dus een stroom van bezoekers envan geldOok de kleinste gaven zijn welkom. In Soestduinen en de aangrenzende deelen van de Soesterb.straat en Vos seveld zal op Vrijdag 6 Mei een bus inzameling langs de huizen worden gehouden. Hetzelfde zal geschieden te Soesterberg op een door ons comité lid aldaar te bepalen datum, doch tusschen 4 en 7 Mei. Vriendelijke jonge dames zullen de Kerstpotten bewaken en U de inzame lingsbussen voorhouden. Wie kan dan weigeren Het vorenstaande programma zal aldus worden uitgevoerd, zoo daarop de toestemming wordt verkregen van de bevoegde gemeente-autoriteiten. FEESTAVOND DANS- EN TOONEEL- VEREEN. „BOSCH EN DUIN" Maandagavond j.L gaf bovengenoem de vereeniging een in alle opzichten goedgeslaagde soirée-avond in Hotel „Bosch en Duin" aan den Koudhoorn- weg. Ondanks het slechte weer was de zaal toch tamelijk goed bezet. De stemming zat er al heel vroeg in, die geregeld nog weer verhoogd werd door het optreden van het Duo de Groot, dat met hun repertoir zeer zeker in smaak viel en twijfelen dan ook niet of het Duo de Groot heeft weder een goeden naam achtergelaten. De ver eeniging kan met succes op dezen avond terug zien. GROOT ORANJEFEESTBAL. Ter herdenking van den 18e ge boortedag van H.K.H. Prinses Juliana zal er in Hotel „Bosch en Duin" aan den Koudhoorweg heden avond een oranjefeestbal worden gehouden. Men zie de advertentie in dit blad. SOESTER SCHAAK EN DAMCLUB Met eenige gevoelvolle woorden nam namens de Soester Schaak en Dam club haar voorzitter, afscheid van de oud voorzitter en mede oprichter, ja eigenlijk de oprichter van deze club den Heer A. H. Zwijndregt. Vanaf de oprichting 14 Nov. 1922 verzuimde dit lid slechts 3 keer en bezette sinds 3 a 4 jaar het eerste bord. De voorzitter wenschte den Heer Zwijndrecht en zijn gezin veel voor spoed toe. Op den Landdag voor schakers, welke de 2de Paaschdag te Bussum werd ge houden, speelde in de vierde groep schakers uit Weesp, Laren, Baarn, en Soest De Heeren de Groot Baarn, en J. Timmer Sr te Soest, kwamen met gelijke hoogste cijfers uit, bij loting werd de prijs aan den Heer Timmer toegekend. Dinsdagavond 7.30 uur een propa- gandaavond voor schakers ieder schaker is welkom. GEVONDEN VOORWERPEN. Op werkdagen, des voorm. tusschen 9—12 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen Een kindermutsje, belastingplaatje, kalkzak waarin twee ijzeren bouten, huis sleutel, rijwielbelastingplaatje, dames- handtaschje met inhoud, huissleutel, gonden broche, huissleutel, grijze jon genspet, handfietspomp, een regenjas. Te Soesterberg: een tabakspijp, twee nummerplaten, en een portemonnaie. CORESPONDENTIE Wegens plaatsruimte moet het ver slag over de gehouden Jaarvergadering Plaatselijk Belang op 27 April bij J. Stalenhoef gehouden wachten tot de volgende week, SFORT VOETBAL E.S.V.A.C Zondag 24 April j.l. speelde E.S.V.A.C I op eigen terrein tegen Blaricum I, zijnde haar eerste wedstrijd om den „Zilveren schoen". Dezen schoen geldt als wisselprijs waarvoor 6 wedstrijden tegen clubs gespeeld moeten worden van een klasse hooger als dien waar E.S.V.A.C in speelt. Zij die E.S.V.A.C, van die wedstrijden de grootste nederlaagbezorgd, is voor een jaar houdster van den genoemden schoen. Eigenares wordt die vereeniging, welke dezen schoen tweemaal achter een of driemaal afzonderlijk wint. De genoemden wedstrijd werd met 2—1 door Esvac eervol verloren. Het voor Blaricum winnende doelpunt werd min. voor het einde gemaakt. Esvac II verloor op den zelfden dag eveneens met 2—1 van een Blaricum I en II combinatie. Voor dezen wedstrijd was een zilveren kruis beschikbaar gesteld. Zondag a.s. speelt de aspiranten ploeg een wedstrijd tegen een Amersfoortsche aspiranten club, terwijl voor de andere elftallen een tegenstander wordt gezocht. Kerkberichten. Zondag 1 Mei 1927 SOEST Ned Herv Kerk Voorm. 10 uur ds. Lj Kievit van Baarn. 's Avonds 6 uur geen dienst. SOESTDIJK Rembrandtzaal Voorm. 10 30 uur ds O.J.A.Hoo- genhuijsen van Amsterdam. Avonds 6 uur ds E. Mulder van Bunschoten. Oeref. Kerk Julianastraat Voorm. 10 uur ds. J. v. d. Meulen Nam. half 6 ds. B. Alkema. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur ds. B. Alkema. Nam. half zes Ds. J. v. d. Meulen Christel. Oeref. Kerk. Voorm. 10 uur en n m. half 6 Ds. B. Oosthoek. V r ij z. O o d s d i e n s t i g e n. Oebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Voorm. half elf Ds. D. A. Vorster, van Arnhem. Dinsdag 3 Mei, 's avonds half 8 Historische Kring. SOESTERBERO Herv. W ij k c o m m i s s i e. V.m. lo uur te Huis ter Heide ds. Barendrecht. N.m. 6 uur in de Chr. School aan den Postweg de Eerw. Heer v. d. Heuvel van Amersfoort. N m. 2 uur Zondagschool in de Chr. School aan den Postweg voor kinderen van 6 tot 13 jaar. N.m. 8 uur vergadering van deChr. Jongel. Vereen. „Immanuel" in het lokaal aan den Dolderscheweg. Zondag 1 Mei is aanwezig ADVERTENTIËN b.z.a. bij kraamvrouw, zieken, hulpbehoevende zenuwpat., zwakke kindeten, in- ol extern. Bill. Cond. Br. onder no 46 bureau van dit blad.

De Soester | 1927 | | pagina 2