Heden Zaterdag LAATSTE RECLAMEDAG in Eerste Soester Wijnhandel en Slijterij de Geroot. Inpaksters TORElNSYNAAT 3at KANGSLSCÜEDIITEN Piano leerares Gemeenteraadsverkiezing. Dr. Groenman Dr. de Vos Te huur of te koop N.V. ËWIPDENSTANDSBUNK INCASSO'S - DEPOSITO'S E. van Kleurs, Vergelijkend Overzicht Gemeente Soest. Dankbetuiging Gevraagd net MEISJE, JONGEN voor AMERSFOORT en OMSTREKEN Telefoon 2097, Van «Veedestraat 37 t.o. den Heer Haremaker meente-Architect verkeerd voorgelicht zijn geworden gewoon weg zijn bedu veld. Wij als inwoners moeten vertrouwen stellen in het college van B. en W. De heer Endendijk, A.R. gemeenteaaadslid, weet het toch ook wel, dat B. en W. niet over de handelwijze van den heer van Vliet tevreden waren. Eiken Zondagmorgen worden in de Gereformeerde kerk de tien geboden voorgelezen „Gij zult geen valsche ge tuigenis spreken tegen uwe naasten". Mag dan een Ouderling liegen?? die bij de menschen op bezoek komt om ze op hun nummer te wijzen wanneer zij niet trouw ter kerk gaan. Wanneer de motie van Mr. v. Doorne aangenomen was geworden, dus niet verworpen, dan had broeder van Vliet een ander nootje moeten kraken, (Soest ontwaakt). Dat is te danken aan den WelEdelen heer lburg en Mr. v. Doorne. De heer lburg heeft een tipje van den sluier opgelicht. Hoe er met de belas tingcenten omgesprongen wordt door menschen van wetenschap, is meer dan treurig. Er moesten hier in de gemeente Soest nog meerdere van die heeren wonen, die een neutraal standpunt innemen en stelling nemen tegen de cijfergoogelaars. En nu wordt in een Gereformeerd courantje, een kerkelijke, geschreven van gifgassenaanval van de Vrijheidsbonders, die mislukt is. Ook al weer een groote leugen, daar de V.B. nu 3 zetels hebben gekregen in den Raad. Dat is te danken aan Mr. van Doorne, die de zuivere oprechte waarheid heeft gesproken. Nu gaan de A.R. in de verte schelden wat geen kunst is tegen de V.B. in een kerkelijk krantje. Dat is ook geen Gereformeerde leer. De leer zegt: „heb uw naasten lief als uw zelve". Dat noemt zich christelijk. Ik dacht wel, dat de Gereformeerden de Heilige Schrift wel zouden kennen, want de Heilige Schrift zegt„zegent den gene, die U vervloeken en bid voor die gene, die U geweld aan doen". En de christelijken moeten vergevensgezind zijn, en niet schelden, zie en lees Petrus 5, vers 2 Weidt de kudde Gods die onder U is hebbende opzicht daarover. Niet uit bedwang maar gewilliglijk, noch om vuil gewin maar met een volvaardig ge moed. Ook geen dwang op de menschen uitoefenen. De broeders en zusters mogen „de Soester" wel lezen. Waarom dwang Worden de Gereformeerde broeders en zusters soms te wijs Moet daarom „de Soester" verdwijnen uit de Gereformeerde gezinnen Moeten de ambtdragers nu toe zien bij hun huisbezoek, dat de lectuur, b.v. „de Soester" die de pure zuivere waarheid en geen leugens schrijft, niet meer bij de Gereformeerden aan getroffen zal worden. Vergaand brutaal de menschen te dwingen een christelijk lectuurtje te lezen en geen Neutrale lectuur. God eischt waarheid en geen leugens volgens mij en ook anderen. Een kerkelijk krantje moet geestig blijven, en zich niet bemoeien met ge meentezaken. Daar zou broeder v. Vliet de dupe van worden, wat voor zijn ge zondheid erg nadeelig zou zijn. Ik had graag gewild, toen er verga dering in de christelijke U.L.O. school was, (van Nederland en Oranje), dat er debat zou zijn geweest, misschien hadden de A.R. in den raad niet meer terugge keerd. Nu wordt er over Johannes geschreven: b.v. Joh. 2—14 enz. enz. Ik kan ook wel met hoofdstukken uit de Bijbel schrijven, dat geeft mij toch niets, het heeft toch geen vat op de Broeders. Het eenigst wil ik nog zeggen „ze hebben ooren en zij hooren niet" en de Psalm zegt „zij zien het, maar doorgronden het niet". Dankend voor de plaatsruimte, N. P. R. Burgerlijke Stand GEBOREN Margaretha, d. v. T. Groe- nesteijn en W. Plooij Aleida Petronella, d. v. Th. v. d. Tweel en N. v. Hamersveld Veronika Maria Theresia, d. v. J. v. Werf en N. V. J. Theiken Benjamin, z. v. B. Veldhuijzen en C. Kuijper Algonda, d. v. H. J. Barneveld en J. J. v. d. Rijst Hendrik, z. v. T. v. Leuveren en A. C. Blijleven. ONDERTROUWDJ. C. v. d. Woord en J. A. v. Kooi H. v. d. Brink en A. M. Bantjes. GEHUWDH. v. Rouwendaal en H. v. Duinkerken. OVERLEDENCornelis Kuijper, 42 jr., geh. m. L. v. d. Brink Geertje v. de Kamp, 46 jr., geh. m. D. v. d. Broek Maria Jacoba Ten Brummelen, 75 jr., wed. v. M. Both EIbertje Pieper, 33 jr., geh. m. G. v. d. Pol Pieter Christiaan Wilhelm Foeken, 55 jr., geh. m. D. v. Raaij. Plaatselijk Nieuws. BEGRAFENIS P. C. W. FOEKEN J.l. Donderdagmiddag had alhier de teraardebestelling plaats van het stof felijk overschot van wijlen den heer P. C. W. Foeken, raadslid dezer ge meente. Een groote schare van belang stellenden waren reeds vóór dat de lijkstoet op de begraafplaats arriveerde, aldaar aanwezig. Als onder klokgelui de lijkbaar en familieleden van den overledene op het kerkhof zijn aangekomen en de dragers den ontslapene in zijn laatste rustplaats hebben gebracht, neemt als eerste spre ker, den heer L. den Bliek, het woord. Spreker zegt dat hij namens het college van kerkvoogden en kiesvereenigingen als vriend hier gekomen is om een woord van afscheid te sprekenHij schets den overledene die hier aan zijn gezin ontrukt is, nu zij hem nog alle zoo van noode hadden als een man van groote werkkracht en die zijne organisatorische talenten heeft aangewend in het belang der gemeenschap. Spreker zegt verder dat zij hem nog niet konden missen, maar nu zijn zoo plotseling verscheiden is gekomen in den rijpen bloei zijner jaren, moeten wij hier in berusten, maar wel kunnen wij van dezen mensch ge tuigen dat zijne werken hem zullen volgen. Voorts zegt spreker dat Mevr. Grothe hem haar wensch heeft kenbaar gemaakt om namens haar een bloemstuk op het graf te leggen als een laatste groet. Als spreker zijn rede beëindigd heeft, richt hij eenige woorden van troost tot Mevr. de Wed. Foeken. Daarne neemt het woord Burgemees ter Deketh die namens den Raad een bloemstuk bij de geopende groeve legt en in een korte rede gewaagd van dank die de Gemeente den overledene ver schuldigd is, voor hetgene hij als raads lid voor de Gemeente heeft gedaan. Spreker zegt dat het college thans op een ledige plaats staart van een zeer geacht raadslid. De Burgemeester sprak daarna eenige woorden van troost tot de familie. Vervolgens spraken nog de predikant der N. H. Gemeente, Ds. v. Schaik, en de heeren Klapwijk en Veenstra, als dan een broeder van den overledene, Ds. Foeken, het woord neemt en namens de aanwezige familie dank zegt voor de bewezen deelneming en voor de gesproken woorden en den ontslapene als broeder en mensch herdacht heeft, eindigt deze plechtigheid met het ge zamelijk zingen van een psalm. POLITIEHONDEN DEMONSTRATIE Op de 2 daagsche gehouden politie honden Demonstratie te Doorn, waaraan door een aantal geleiders met politie honden uit de provincie Utrecht werd deelgenomen behaalden de Heer H. J. van Leeuwen, Hoofdagent van politie alhier, met zijn hond (Bouvier) den 2e prijs, bestaande uit kunstvoorwerpen. GEVONDEN VOORWERPEN. Op werkdagen, des voorm. tusschen 9—12 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen Een zilveren halsketting, drie belas tingplaatjes, geldbeursje, padvindersfluit, beurs met inhoud, kinderbarret, huis sleutel. Aangeloopen een bruin hondje. Te Soesterberg gevonden een rozen krans. Begeleiding Muziek-theorie, Compositie, Muziekgeschiedenis Condities f6.—, f4.50, f3.— per maand. Muziek in bruikleen. Spreekuur: 's Zaterdags van 1-2 NIEUWERHOEKSTRAAT 2. Zomersproeten ver dwijnen spoedig door een pot Sprutol. BIJ alle Drogisten. UITTREKSEL uit het JAARVERSLAG der Verz. Mij. „DE OUDE ZWOLSCHE VAN 1895" over 1926, het 32ste Boekjaar. De op 28 Mei 1927 gehouden Alge- meene Vergadering van Aandeelhouders der Verz. Mij. „De Oude Zwolsche van 1895" te 's Gravenhage, heeft de Balans, Winst- en Verliesrekening over het Boekjaar 1926 goedgekeurd. Betreffende dit Jaarverslag werd ons medegedeeld dat aan premiën is ont vangen een bedrag van f799.238.55. Aan Schaden werd uitbetaald, met inbegrip der Herverzekering en nog loopende schaden, een bedrag van f367.184.07. Dit jaar heeft zich vooral in de af- deeling Landbouw Risico's, gekenmerkt door een hoog schadepercentage. Het Dividend werd bepaald op 6% De Premie-Reserve loopend risico bedraagd f 147.235.30 De waerde der vaste goederen, ef fecten hypotheek en banksaldi bedraagt f 384.330.89. Verder werd ons mededeeling gedaan dat de gang van zaken over 1927, tot heden een gunstig verloop heeft gehad en dat de onderneming zich ep zeer bevredigende wijze blijft ontwikkelen. 1922 1923 1923 1925 1927 1927 Kamer Staten Raad Kamer Staten Raad Partij co n co r? co co nT y H y __o H O H =1 B y y y y y a a a 3 c a A. R. 805 20,8 616 18,4 590 16,7 837 17,2 763 17,8 733 15,0 C. H. 368 9,5 356 10,6 537 15,2 495 10,1 478 11,1 394 8,1 R. K. 1512 39,2 1315 39,3 1399 39,7 1619 33,2 1516 35,3 1374 28,2 V. B. 409 10,6 268 8,0 312 8,9 596 12,2 535 12,5 935 19,2 V. D. 119 3,1 140 4,2 253 7,2 461 9,4 384 9,0 198 4,0 S. D. A. P. 420 10,9 367 11,0 334 9,5 646 13,2 482 11,2 175 3,6 Verdeeld 228 5,9 286 8,5 99 2,8 227 4,7 132 3,1 1069 21,9 Totaal Geldig 3861 100Ï3348 100|3524 100 4881 100 4290 100 4878 100 Van Onwaarde 140 3,5 198 5,6 133 3,6 253 4,9 428 9,1 220 4,3 Uitgebracht 4001 92,7:3546 91,0 3657 91,0 5134 92,8 4718 86,9 5098 88,4 Aantal Kiezers 4318 3895 4019 5535 5432 5770 SOESTERBERG. GROENE KRUIS. Maandag 2e Pinksterdag zal vanwe ge het Groene Kruis, afd. Soesterberg, een Groene Kruisjesdag gehouden worden. AFSCHEID Ds. J. A. RADIX. Ds. J. A. Radix sinds 1902 predikant van de Ned. Herv. Kerk te Soesterberg nam Zondag j.l. wegens verkregen emeritaat afscheid van z'n Gemeente. De consulent Ds. Barendrecht, las de afscheidspreek van Ds. Radix, ge nomen uit 1 Joh. 2 vers 28, n.1. „En nu, kinderkens I blijft in Hem „opdat, wanneer Hij zal geopenbaard „zijn, wij vrijmoedigheid hebben, en „wij van Hem niet beschaamd gemaakt „worden in Zijne toekomst". Deze preek bepaalde ons bij le een veronderstelling 2e een bemoediging 3e een taak en 4e een gevaar, ons toeroepende „blijft in Hem I" Na 't lezen van deze preek betrad de scheidende leeraar zelf den kansel. Hij verzocht de Gemeente nu de zendingscollecte te mogen doen houden en sprak daarna woorden van dank aan de familie 's Jacob, Commissaris der Koningin, den Consulent, den Ker- keraad, in het bijzonder ouderling Hoogendoorn, Kerkvoogdij en anderen. Namens Ring en omgeving sprak Ds. Pannebakker van Amersfoort, namens Kerkeraad ouderling Hoogendoorn, na mens Kerkvoogdij, de President Kerk voogd Dr. v. d. Spek, den scheidenden Herder en Leeraar hartelijk toe. Daarna zong de Gemeente Psalm 121:4 Op verzoek van den scheidenden leeraar werd ten slotte gezongen Psalm 72 vers 11. „Zijn (Gods) naam moet eeuwig' eer ontvangen Men loov' Hem vroeg en spS De wereld hooF en volg mijn zangen Met Amen, Amen, nal V.V. SOESTERBERG JUBILEERT. Medio Mei 1922 is te Soesterberg opgericht een voetbalvereniging, zich noemende „Soesterberg". De oprichters waren F. Peters, D. de Roder, W. van Apeldoorn, Los en nog enkele anderen. Onder voorzitterschap van den heer W. v. Apeldoorn werd dan voor 't eerst in de competitie der 3e klasse U.P.V.B., voor het seizoen 19221923, meege- dongen naar het kampioenschap, doch „Soesterberg" eindigde als no. 2, waarna het bestuur van den U.P.V.B. „Soester berg" bij keuze liet promoveeien naar de 2de klasse U.P.V.B. Spelers Hecking Colenbrander, oud-internationaal Steup, Jhr. Sandberg, Prilwitz, Sissingh en enkele andere eminente spelers kwamen de „Soesterbergsche ploeg" danig versterken. Alzoo maakte het „Soesterberg"-team een uitstekend figuur in het nieuwe seizoen 1923—1924. Zij eindigde helaas als no. 2, na twee zware beslissingswedstrijden te hebben ge speeld tegen „Tabor", welke tenslotte met 31 het kampioenschap behaalde. Intusschen was de heer Apeldoorn als voorzitter opgevolgd door den 1 e Luit - vlieger Steup. In het seizoen 1924-1925 eindigde „Soesterberg" wederom als no. 3 op het ranglijstje. De promotie wilde maar niet lukken. Integendeelin het seizoen 19251926 was de animo, spelpeil enz. zoodanig gedaald, dat Soesterberg met de onderste plaats op het ranglijstje genoegen moest nemen. Lt. Steup trad als voorzitter af en werd tenslotte opgevolgd door den heer J. N. Janssen. Het wilde echter niet erg vlotten, ofschoon de heer Janssen op eminente wijze de financieele balans weder in een gunstig spoor bracht. De ambitie, het enthousiasme, wat iedere voetbalvereeniging zoo hard noodig heeft, mankeerde bij „Soesterberg". Tenslotte liet de heer Janssen ook den moed zakken en bedankte als voorzitter. De heer Drost werd aangezocht het voor zitterschap op zich te nemen en na rijp beraad werd de functie aanvaard. Het was inderdaad geen gemakkelijk taak om „Soesterberg" weder nieuw leven in te blazen en om het spelpeil, de vereen'gingstrouw en de financiën weder een gunstig perspectief te geven. Met enthousiasme werd door den jeugdigen voorzitter de opgenomen taak uitgevoerd, trouw terzijde gestaan door den Eere voorzitter, de kapt. Steup en de steeds trouw blijvende mede-bestuurderen als F. Peters, D. de Roder, W. v. Apeldoorn en F. Manders. Het seizoen 19261927 heeft helaas de kroon op het werk nog niet mogen zijn en in een onfortuinlijken (beslissings wedstrijd), behaalde „Amsvorde" het kampioenschap en moest „Soesterberg" wederom als no. 2 eindigen op het lijstje. Toch is „Soesterberg" niet bij de pakken blijven zitten en vol moed doorgegaan met leden en donateurs te winnen. Hoe kan het anders met mede werkers als Kapt.-vlieger Steup, Jhr. Lt. Sandberg en Sergt.-Maj.-vlieger v. d. Griend en vele anderen, of „Soesterberg" gaat wederom een tijdperk van groei en bloei tegemoet. Zoo zijn er de laatste weken dan ook Jubileumwedslrijden gespeeld van U.P.V.B. le en 2e klassers en 2e en 3e klassers N.V.B. en zal er mogelijk op 5 Juni een eerewedstrijd tusschen twee le klasse N.V.B.-ers als sluiting van het voetbaltournooi worden gehouden. Wat de verdere festiviteiten betreft, zullen ultimo Juni passagiers- vluchten worden gehouden door de K.L.M. en zal een kermesse D'Eté een ieder uit de provincie Utrecht in de gelegenheid stellen zich naar genoegen te amuseeren. De v.v. Soesterberg vindt in de heer C. Los, die als voorzitter der feestcommissie een groot aandeel heeft in de organisatie der festiviteiten een flink medewerker en „last not least" is een Eere-Comité gevormd uit de Notabelen van Soest en Soesterberg bestaande uit de heeren Mr. Deketh, Burgemeester van Soest, Jhr. Sandberg en Kapitein Steup. Met een keur van medewerkers als vorengenoemd kan het niet anders of de grootsch opgezette le lustrumviering van de v.v. „Soester berg" moet slagen. „Soesterberg", succes dan en proficiat met uw le waardig lustrum. Dat het 2e lustrum glorieus in den N.V.B. gevierd moge worden is de wensch van uw voorzitter en bestuurderen. „Soesterberg", gedenk het oud-Hol- landsche gezegde: „Ende desespereert niet". GEMEENTERAAD Beknopt verslag van het verhandelde in de openbare vergadering van Vrijdag 13 Mei 1927. (Avondzitting) De besprekingen in de middagver gadering hadden zoo'n vlucht genomen, dat men in de avondvergadering eerst aan punt 3 der agenda kon beginnen, nl. de voorwaarden, waarop door het gasbedrijf gaskook-, gasverwarmings en verlichtingstoestellen in huurkoop wor den verstrekt met daarbij te behandelen het adres van de Middenstands-Bestu ren-bond inzake verkoop van gastoe- stellen door de gemeente. De voorstellen inzake huurkoop werden, nadat op voorstel van Mevr. Droste besloten was tot maximum f 100.— i.p.v. f50.— te gaan aangenomen. Een voorstel Bessel- sen om de 25 vooruitbetaling te laten vervallen werd verworpen met 8—4. Inzake het adres stelde de heer de Koning voor de gemeente als tusschen- persoon te laten optreden bij verkoop van toestellen, die in de showroom te zien zijn. Een handelaar in de desbe treffende artikelen, mits te Soest wo nende, kon dan bestellen en krijgt 2/s van de totale korting. Na eenige discus sie werd dit voorstel aldus aangenomen met 8—4 stemmen. Bij punt 4 stelden B. en W. voor tenbehoeve van de aansluitingen der woningen van de Woningbouwvereeni gingen aan de gashoofdleiding hen een crediet te verleenen van f 11.500. dan de gasprijs voor de bewoners te verhoogen met 1 cent per M3. Aange nomen met 102. Punt 5 inzake de plannen voor de oprichting van een slachthuis ontlokte nogal discussie. De kwestie ging hoofd zakelijk over 4 mogelijkheden n.1. heelemaal geen abattoir, maar de slagers zelf hun inrichtingen laten veranderen, zoodat deze aan de wet zouden voldoen óf een gemeentelijk abattoir stichten, óf een particulier abattoir, door de gers te stichten óf een N.V. (gemengd bedrijf, waarbij de gemeente financieel geïnteresseerd is). Echter viel spoedig op, dat de voorstellen van B. en W. bijna niet gemotiveerd en feitelijk een slag in de lucht waren. Zoo ontbrak bijv., hoewel het hier toch over een zeer belangrijke zaak ging, die de gemeente vele tientallen duizenden guldens zou kunnen kosten, elke exploitatie-rekening en het had ons danook niets verwon derd, indien de Raad de voorstellen, wegens te geringe toelichting, naar B. en W. had teruggegeven. Nu was het resultaat echter, dat een gemeente abattoir werd verworpen met 84, en een particulier bedrijf met 75. Over een gemengd bedrijf staakten de stem men 6—6, zoodat dat voorstel in de volgende Raadsvergadering weer aan de orde komt. Ter aanzien der „Navorderingsbe lasting", die men naar aanleiding van de vernietiging door den H.R. maar wilde teruggeven, werd tot deze terug gave besloten, waarbij we hoorden, dat de strop thans nog f40.000.was, waarbij dan nog een f 1400.kosten kwamen. Eigenaardig deed het echter aan, dat niet tegelijkertijd de dekking werd aangegeven, doch naar een vol gende vergadering werd verplaatst. Punt 7. Het leeningsbesluit i.z. „Goed Wonen" werd eenigszins gewijzigd. Punt 8 het verpachten van het jacht- recht op de gemeentegronden werd aangenomen met 7—5 stemmen, nadat Mevr. Droste en de heeren v. Doorne en Besselsen voor niet- verpachting hadden gepleit. Punt 9. In de vacature van een der Stembureaux werd gekozen de heer J. S. van Duren Sr. met 9 stemmen tegen 3 op den heer K. F. Mud. Enkele onbelangrijke punten werden hierna z.h.st. goedgekeurd. Een credietaanvrage van f 8500.- voor verbetering van den Grooten Melmweg werd met 10—2 stemmen goedgekeurd, nadat de heer de Koning betoogd had. dat de kosten feitelijk door belangheb benden moesten worden gedragen. Na enkele andere weinig belangrijke punten te hebben goedgekeurd, kwamen we aan de rondvraag. De heer van Doorne had er bezwaar tegen, dat een gemeente-ambtenaar tusschenpersoon was bij de levering der geëmailleerde naambordjes. Hij vroeg waarom de politie-verordening nog niet was afgekondigd en stelde nog eenige vragen omtrent het geleende bedrag voor de aanleg der Beaufortlaan. Een en ander zal onderzocht worden, de politie-verordening was nog niet goed gekeurd door Gedep. Staten, zeide de Burgemeester. Tevens vroeg de heer van Doorne, waarom in de vorige ver gadering niet juister waren toegelicht de gehouden besprekingen met Geere- stein over de autobus-verbinding met Soesterberg zeide hierop de definitieve voorstellen van G. te hebben gewacht. De heer de Koning vroeg over de verkaveling van de grond op het terrein der voormalige tramremise, waarop wet houder v. Elten antwoordde, dat het geheele stuk ineens moest worden ge kocht. De heer Legemaat wilde de moge lijkheid voor het doen van aangifte van geboorten en overlijden te Soesterberg, wat echter niet bleek te gaan. De heer Scheffer klaagde over de vele processen-verbaal wegens bouwen zonder bouwvergunning te Soesterberg. De heer v. Eek nam stelling in tegen de overtredtngen van de arbeidswet op last van B, en W. van den heer van Vliet, en vestigde de aandacht op het brandgevaar voor de heide door de locomotieven. De heer Besselsen sprak over het verharden der Dalweg, die niet is j_ worden een verharde weg is de zin der bouwverordening en over enkele andere wegen. Tenslotte vroeg Mevr. Droste een betere, onderlinge, telefoonverbinding van Soesterberg en Pijnenburg met Soest, zonder extra kosten. Hierna ging de Raad over in ge heime zitting ter behandeling van enkele belastingreclames, waarna de vergade ring werd gesloten. (Wegens plaatsgebrek eerst heden geplaatst). SPORT VOETBAL CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" Zondag j.l. speelde Soest een vriend schappelijke wedstrijd tegen S. V. V. uit Utrecht. Uitslag 2—1. Zondag a.s. le Pinksterdag Soest IIRobitas I uit Hilversum op het terrein van de V.V. Soest. Aanvang 2 uur. 2de Pinksterdag speelt Soest I ver moedelijk tegen D.O.N.AR. II uit H'sum E. S. V. A. C. Wedstrijduitslag Zondag 29 Mei 1.1. Esvac I't Gooi 4, 13. A.s. Maandag 2e Pinksterdag Esvac IIv.v. Utrecht. Esvac-adsp.D.U.C.-adsp., aanvang 2 uur. Woensdagavond 8 Juni, 's avonds 8 uur opening Zomerseizoen, Esvac 1— B.S.K. I. Aller opkomst gewenscht. Tevens worden de leden er aan her innerd dat er 's Woensdagsavonds, Zaterdagsmiddags en Zondags gespeeld of geoefend wordt en de verdere dagen geen clublokaal geopend wordt of ballen afgegeven mogen worden. Voor belanghebbende, is de Esvac- schoen, tentoongesteld in het Sigaren magazijn Autokluis, bij den heer D. Soek. Kerkber-ictiten. Pinksteren. SOEST Ned Herv. Kerk le Pinksterdag. V.m. 10 uur ds van Schaick van Soest. 's Avonds 6 uur geen dienst. 2e Pinksterdag geen dienst. SOESTDIJK Rembrandtzaal le Pinksterdag Voorm. 10 uur ds. Batelaan van Utrecht. Nam 6 uur ds. den Hollander van Amersfoort. 2e Pinksterdag V.m. 10 uur ds. van Schaick van Soest. HEES. Schoollokaal le Pinksterdag Nam half 3 ds. van Schaick van Soest. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat le Pinksterdag Voorm. 10 uur Ds. J. v.d. Meulen. Nam. half 6 ds. B. Alkema. 2e Pinksterdag Voorm. 10 uur ds. J. G. Meijnen, pred. te Baarn. Soesterbergschestraat le Pinksterdag Voorm. 10 uur ds. B. Alkema. Nam. half zes Ds. J. v.d. Meulen. CHRISTELIJK GEREF. KERK Julianastraat le Pinksterdag Voorm. 10 uur en nam. 6 uur ds. B. Oosthoek. 2e Pinksterdag Voorm. 10 uur ds. B Oosthoek. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan le Pinksterdag Voorm. half elf Mej. Tony de Rid der van Oosterbeek. SOESTERBERG He r v. W ij k c o m m i s s i e. le Pinksterdag V.m. 10 uur in de Chr. School aan den Postweg ds. v d. Spek van Soest N.m. 2 uur te Huis ter Heide ds. Gunning van de Lage Vuursche. 2e Pinksterdag Voorm. 10 uur te Huis ter Heide ds. Vethake van Utrecht. le Pinksterdag is er geen Zon dagsschool en wordt er geen ver gadering van de Chr. Jongel. Vereen. „Immanuël" gehouden. Zondag 5 Juni is aanwezig Pinkstermaandag Is aanwezig ADVERTENTIËN Heden overleed zacht en kalm, na een ernstig doch geduldig gedragen lijden, In zijn Heer en Heiland, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader en Behuwdvader PIETER CRISTIAAN WILHELM FOEKEN, in den ouderdom van bijna 56 jaar. Uit aller naam, D. FOEKEN-van Raay. Soest, 30 Mei 1927. Van Weedestraat 34. Door homologatie van het aangeboden accoord is het faillissement van C. PUL, wonende te Soesterberg, Postweg No. 5g, geëindigd. De Curator: Mr. H. J. Q. JANSSEN VAN RAAY. Baarn, Cantonlaan No. 5. Voor de vele blijken van deelneming, on dervonden tijdens de ziekte en het overlijden van onze geliefde Echtgenoote en Moeder GEERTJE v. d. BROEK Geb. v. d. KAMP betuigen wij onzen hartelijken dank. In het bijzonder onzen dank aan Dr. Van Dongen, voor de liefderijke verpleging, die zij tijdens haar ziek zijn van hem mocht ontvangen. Uit aller naam, D. v. d. BROEK. Soest, Juni 1927. van 8 tot 3. Julianapleln 1. Gevraagd een nette bij H. VOSKUILEN, Molenstraat 84. kunnen bij de Biscuitfabriek „de Leeuw" Kanaalweg 53 Utrecht door middel van stuk loon GEMAKKELIJK EEN HOOG LOON bereiken. Tram- of Bus- geld wordt vergoed. Zich aan te melden bij den portier. een LANDHUISJE, bev. beneden kamer en suite, keuken, bijkeuken en kelderboven 2 kamers met zolder, plm. 700 M2 tuin, staande Nleuweweg no. 9. Te bevragen op no. 11.

De Soester | 1927 | | pagina 2