Onze Groot© Uitverkoop HEHENKAMP Co I Purol bij doorzitten en stukloopen der Huid Heden tormramp- ,,'t HANDEI LANGESTRAAT 44-46 HOEK LANGEGRACHT A'FOORT 1,1 r begint a.s. ZATERDAG 16 JULI. Al onze goederen worden tegen spotprijzen opgeruimd. Politieke baantjesjagerij. Slapeloosheid Daar is een Zoo nu en dan verschijnt in het r.k. weekblad voor Soest, de Bode, ook wel eens een artikeltje over de gemeente politiek. Zoo ook in het nummer van Zaterdag 9 Juli 1.1. Het opschrift luidde „Een teleurstelling", en bij gebreke van eenige onderteekening kunnen wij den schrijver en zijn bron dus slechts ver moeden. Waarom het ging? Heel eenvoudig, de nieuw benoemde politie-agent had roomsch-katholiek moeten zijn Zoo langzamerhand merken de roomsch- katholieken blijkbaar ook zelf, dat ze langzaam maar zeker terrein in Soest verliezen en het is dus niets te verwon deren, dat ze alle zeilen bijzetten om zich te handhaven. Was onze gemeente een 25-tal jaren terug zeer overwegend (ongeveer 60%) katholiek, langzaam aan is dat percentage teruggeloopen. Hadden vroeger de ka tholieken op verschillend gebied de grootste zeggingsmachi, langzamerhand is die macht aan het tanen gegaan, hoewel zij op het oogenblik feitelijk nog veel grooter is, dan in overeenstemming is met de werkelijke machtsverhoudingen. En de grootste slag kreeg de r.k. Staatspartij bij de j.1. Raadsverkiezingen, toen zij zich mede aandiende als hand haafster van het oude en van het ge moedelijke en vierkant plaats nam tegenover het nieuwe, dat niet meer tevreden was met de gemoedelijke ge- heimdoenerij van vroeger, en toen slechts 28% van het Soester kiezerscorps achter zich vond. Geen middel wil men dus thans in het r.k. kamp onbeproeft laten om het verloren terrein op verschillend gebied te herwinnen en in de eerste plaats heeft men nu zijn aandacht gewend aan de steunpilaren van het Gezag, de politie. Er moeten meer r.k. politie-agenten komen de nieuwe politie-agent had ook r.k. moeten zijn, was de grondslag van het teleurstellende artikel. Wat een politie-agent met godsdienst of politiek te maken heeft, in ons niet recht duidelijk. Vóór alles moet men toch vragen of het een goed politie-beambte zal zijn en reeds zeifs een informeeren naar 's mans politieke of godsdienstige overtuiging is een totaal ontoelaatbare handeling. Bij geen enkele benoeming behoort men te zien of de candidaat wel behoort tot de politieke vrindjes, maar moet uitsluitend gelet worden op be kwaamheid en capiciteit. En indien men dat niet doet, wordt corruptie in de hand gewerkt. En wat schrijft nu de r.k. Bode „Het zou een groot bewijs van eerlijke „welwillendheid van den kant van het „Hoofd der Gemeente zijn geweest, indien „hij, rekening houdend met de aanzien „lijke voornaamheid der katholieke volks partij in deze gemeente, had kunnen „besluiten aan het aantal politie-agenten „één katholiek al vast toe te voegen", en wat verder: „Wij stellen er voortaan „prijs op dat billijkheidshalve en geheel „rechtvaardig de verschillende betrek- „kingen in deze gemeente worden toe- „gekend". En het zal onze lezers weinig ver wonderen dat wij tegen zulk een geschrijf, dat wij maar niet zullen qualificeeren, direct en vierkant stelling willen innemen. Wij willen in het midden laten of er in Soest werkelijk een r.k. „volkspartij" bestaat, willen buiten beschouwing laten of die partij „aanzienlijk" is en willen aan onze lezers overlaten de beoordee ling, hoe „voornaam" die partij dan wel zou zijn. Maar wij willen uitdrukkelijk vaststellen, dat er bij benoemingen van welken aard ook, slechts één richtsnoer kan en mag zijn, dat „billijk en geheel rechtvaardig" is, en dat isuitsluitend letten op geschiktheid en bekwaamheid en alle opmerkingen, van wie ook, over vermeende rechten en noodzakelijke politieke of godsdienstige overtuiging ter zijde te stellen als zijnde in het geheel niet ter zake dienende en in strijd met het waarachtig algemeen gemeentebelang. En het is dan ook voor de gemeente erg gelukkig, dat de redactie van de r.k Bode en haar geestverwanten niet de minste of geringste zeggenschap hebben over deze benoeming, die als politie-zaak den Burgemeester, als hoofd der Ge meente, alléén aangaat en waarover hij aan niemand, hoe „voornaam" die ook moge zijn, ook maar eenige verantwoor ding schuldig is, zoodat het hem zelfs onmogelijk zal zijn op de vragen, die de redactie van de Bode reeds bij voor baat in de monden van de r.k. raadsleden legt, te antwoorden, zonder in strijd te komen met de wet. En hoewel het van algemeene be kendheid is, dat wij zeker niet behooren tot hen, die door dik en dun de gesties van ons gemeentebestuur verdedigen, hebben wij toch in dit geval, nu de Burgemeester persoonlijk en zonder af te moeten gaan op inlichtingen of voor stellen van anderen heeft beslist, vol doende vertrouwen in den persoon van het Hoofd onzer Gemeente, in diens „eerlijke welwillendheid",in diens „billijke rechtvaardigheid" en in diens „onpartij digheid" om, in tegenstelling met de Bode, er geen oogenblik aan te twijfelen of bij deze benoeming ook maar één enkel ander motief heeft voorgezeten, dan uitsluitend het Gemeentebelang. Maar het artikel der Bode typeert typeert de stemming en het drijven bij enkelen der roomsch-katholieken. En omdat wij dit drijven zoo uiter mate funest vinden voor de gemeente, hebben wij veel meer woorden aan het geïncrimineerde artikel gewijd, dan dat artikel eigenlijk veel waard is. J. C. GEMEENTERAAD. De Raad der Gemeente Soest is in openbare vergadering bijeen geroepen, tegen Dinsdag 19 Juli 1927, des namid dags 2 uur, ter behandeling van de navolgende AGENDA 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering dd. 17 Juni 1927. 2. Beëdiging van het nieuw gekozen raadslid H. Pastunink. 3. Voorstel van B. en W. om te be sluiten tot verweer tegen den eisch in rechten, ingesteld door W. A. Hilhorst, alhier inzake terugbetaling van een door hem gestort bedrag in verband met een aan hem verleende ontheffing ingevolge art. 8 der Bouwverordening. B. en VV. deelen hieromtrent mede Zooals U uit de overgelegde stukken zal blijken, is door W. A. Hilhorst alhier, van de gemeente in rechten de betaling gevorderd van een bedrag van f574.—vermeerderd met de rente van dit bedrag ad 5°/0 's jaars van 10 April 1924 af, althans van den dag der dagvaarding af en in de kosten van het ge ding. Aangezien bedoelde eisch ongegrond is te oordeelen, zooals U uit het hierbij overlegde juridisch advies zal blijken, stellen wij U voor te besluiten om zich tegen de ingestelde vordering te verweren, zulks zoowel in eersten aanleg als zoo noodig in beroep en in cas satie, en verzoeken'wij U aan nevensgaand ontwerp-besluit uwe goedkeuring te hechten. De Raad der Gemeente Soest Overwegende, dat de Gemeente bij een op 20 Juni 1927 uitgebracht exploit, door Wouter Anthonie Hdhorst alhier is gedagvaard tot betaling van een bedrag van f574.— met de rente van die som ad. vijf ten honderd's jaars van 10 April 1924 af, althans van den dag der dagvaarding af en in de kosten van het geding overwegende, dat deze eisch is ge grond op de omstandigheid, dat genoemd bedrag aan de Gemeente Soest door eischer is betaald ter voldoening aan eene voorwaarde door den Raad gesteld tot het verleenen van ontheffingvan het verbod der Bouwverordening om te bouwen anders dan aan verharde wegen, welke in het beheer en eigendom zijn van het Rijk, de provincie Utrecht of de Gemeente Soest, en dat het vorderen van die betaling zou zijn zonder oorzaak en in elk geval on rechtmatig, orndat zulks zou zijn eene belas ting of retributie als bedoeld in art. 238 der Gemeentewet Overwegende, dat de beweringen van eischer onjuist zijn, aangezien bovenvermelde betaling niet is gevorderd, noch heeft plaats gehad ter voldoening aan een op eischen gelegde be talingsplicht, maar alleen door de gemeente is aangenomen en door den eischer is gedaan ter voldoening aan een door den Gemeente raad aan eischer gestelde voorwaarde tot het verkrijgen van ontheffing van een in de Bouwverordening voorkomend verbod om woningen te bouwen aan welke voorwaarde het eischer vrijstond al of niet te voldoen, doch waaraan hij vrijwillig voldeed, tenge volge waarvan het hem mogelijk werd den door hem voorgenomen bouw van woningen tot stand te brengen 6. Vaststelling van een besluit tot be legging van gelden. Per 1 Juli is uitgeloot een obligatie der 5 °/0 leening 1918 Gemeente Rotterdam, nomi naal groot f 1000.—. B. en W. stellen voor het bedrag te be leggen door aankoop van obligatiën 4Vè pCt der Bond voor Nederlandsche Gemeenten of van obligaties 5'/2 pCt. Amsterdam, 2de leening 7. Voorstel van B. en W. om in beroep te gaan van het besluit van Ged. Staten tot niet-goedkeuring der geldleening tot dekking der terug te betalen navorde ringsbelasting, met de desbetreffende begrootingswijziging. Bij dezen deelen wij U mede, dat Gedepu teerde Staten der Provincie bij hun besluit van 28 Juni 1927, 3e Afd. no. 2064-1347, goedkeuring hebben onthouden aan de beslui ten Uwer vergadering van 17 Juni j.1,4e Afd. no. 4-2-20 en i-2-1, respectievelijk strekkende tot a. het beleenen van geldswaardig papier der gemeente ter verkrijging van het bedrag, noodig voor dekking der terugbetaling van de z g „Navorderingsbelasting" b. wijziging dien overeenkomstig van de gemeentebegrooting voor 1927. Gehoord de besprekingen in Uwe vergade ring van 17 Juni jl. meenen wij U te moeten voorstellen van deze niet-goedkeuring bij de kroon in beroep te gaan. Gedeputeerde Staten hebben ons tevens medegedeeld, dat zij het besluit Uwer ver gadering dd. 17 Juni 1927, no. 15-1-36, 3e Afd tot vaststelling van den vermenigvul digingsfactor der gemeentelijke inkomstenbe- lasling voor 1927-1928 aan H.M. de Koningin ter vernietiging hebben voorgedragen. Een viertal bijlage worden U hierbij ter inzage aangeboden. 8. Voorstel van B. en W. tot toekenning eener vergoeding aan den gemeente accountant voor verrichte buitengewone werkzaamheden. B. en W. deelen mede, dat hun college door den Voorzitter der Finantieele Commis sie in kennis werd gesteld van het door ge noemde commissie indertijd genomen besluit, dat alle voordrachten, welke haar ter advi seering werden aangeboden vooraf door den gemeente-accountant met de boeken en be scheiden zoude worden gecontroleerd. Dit besluit werd door den accountant op gevolgd. De buitengewone werkzaamheden, welke daaraan voor den gemeente-accountant zijn verbonden geweest en het tijdverlies welke met het onderzoek der voordrachten gepaard ging, en waartoe hij volgens zijn instructie nog niet verplicht was, meenen wij in dit geval eenigszins te moeten vergoeden. Wij stellen U voor deze vergoeding te stellen op een bedrag groot f 100,— en verzoeken U ons te machtigen dit bedrag aan belangheb bende uit te betalen en te brengen ten laste der gemeenterekening 1927. 9. Crediet-aanvrage voor benoeming van een ambtenaar ter Secretarie ter voorziening in een ontstane vacatnre. B. en W. deelen hieromtrent mede: Zooals U niet onbekend zal zijn, is de ambtenaar ter Secretarie E. Lodder op 8 Juli jl. overleden. Wij achten de vervulling van de vacature ontstaan door dit overlijden noodzakelijk. De Secretarie kan de plaats van één amb tenaar onmogelijk missen. De huishouding moet zeer zeker bescheiden en met eenvoud gevoerd worden, doch eene secretarie van eene groeiende gemeente als de gemeente Soest met een zielental dat de dertien duizend nadert, moet ook goed toegerust zijn. De geplaatst worden op de Secretarie. Wij verzoeken U bij aanneming van ons voorstel, ons te machtigen de post salarissen van ambtenaren, voorkomende op de gemeen tebegrooting 1927 te verhoogen met het bedrag dat zal noodig zijn om een salaris uit te keeren, berekend naar f2400.— per jaar. De heer Lodder genoot een salaris van f2300.— zoodat voor 1927 de uitgaven slechts met een gering bedrag zullen worden vermeerderd 10. Benoeming van een lid der Schat tingscommissie Rijksinkomstenbelasting ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer P. C. W. Foeken. B. en W. hebben hiervoor de volgende voordracht ingediend: 1. W. van Eek, 2.W. van Meerten. 11. Behandeling van een adres der Bouwvereeniging „St. Joseph", ver zoekende in schenking te aanvaarden eenige strooken grond te bestemmen voor nieuw aan te leggen wegen over en langs haar terrein gelegen aan de Molenstraat/Soesterengweg. B. en W. deelen hieromtrent mede Door de Woningbouwvereniging St. Joseph alhier is het verzoek gedaan het nog bij haar in eigendom toebehoorende terrein, gelegen op den hoek van den Soesterengweg en de Molenstraat te mogen verkoopen teneinde de opbrengst aan te wenden tot vermindering der op deze Vereeniging drukkende lasten van den heer Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid is machtiging bekomen tegen daarvoor vastgestelde prijzen tot verkoop in massa of in perceelen over te gaan. Indien bij verkoop van de terreinen blijkt, dat deze in massa den vastgestelden prijs niet kunnen opbrengen zal perceelsgewijze verkoop geschieden. Dan zal buiten de op bijbehoorende teekening aangegeven strooken grond langs de Molenstraat en de Soester engweg, ook den grond noodig voor een nieuw aan te leggen, op bijgaande teekening aangegeven weg, aan de Gemeente worden afgestaan, terwijl de kosten van aanleg en onderhoud daarvan door voornoemde woning bouwvereniging zullen worden voldaan. Deze zullen bedragen bij afstand van voor noemde strooken met den grond voor den nieuw aan te leggen weg f8810.— en bij afstand van de strooken alleen f4400.—. Zomerwarmte veroorzaakt vaak Hevige Hoofdpijneen paar Mijnhardt's Hoofdpijntabletten doen deze spoedig bedaren. In Buisjes 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. In afwijking van het ingezonden adres, waarin ten onrechte aan Uwen Raad vergun ning tot verkoop wordt verzocht, verzoeken wij U ons te machtigen deze gronden in schenking aanvaarden, onder de voorwaarden, nader vastgelegd in het hierbij ter vaststelling aangeboden ontwerp-besluit. De te storten bedragen zullen worden ver antwoord in het Wegenfonds en wel f3930.— v.óor aanleg en f470.— voor onderhoud en indien de bedoelde verkoop niet in massa zal kunnen geschieden, zal de gemeente de aangegeven strooken grond in schenking aanvaarden, terwijl dan een bedrag van f7850.— voor aanleg en f960.— vooronder- houd in het Wegenfonds zal worden verant woord. 12. Adres van J. K. de Geete's-Gra- venhage, verzoekende hem vergunning te verleenen om een weg tot stand te brengen. De heer J. K. de Gee, wonende te 's Gra- venhage (Scheveningen) heeft zich onder dagteekening van 9 Juni 1927 tot ons College gewend met een adres, houdende verzoek hem vergunning te willen verleenen om een krachtiging van de overeenkomsten en verdere handelingen, aangegaan ter uit voering van raadsbesluiten omtrent burgerlijk rechtelijke handelingen. In verband met het arrest van den Hoogen Raad van 22 Januari 1922, waarbij beslist werd, dat de uitvoering van deze handelingen niet beheerscht wordt door de voorschriften van de art. 70 en 179a der Gemeentewet, is het gewenscht de rechtsgeldigheid der uit voering der Raadsbesluiten omtrent deze handelingen te verzekeren. B. en W. stellen voor het noodige besluit te nemen tot bekrachtiging van deze hande lingen. 15. Vaststelling eener nieuwe verorde ning op het aanplakken der bekend makingen, welke door of vanwege het gemeentebestuur geschieden. Het is ons wenschelijk gebleken om de wijze van bekendmakingen en afkondigingen, welke door of vanwege het Gemeentebestuur wordt gedaan, in een nieuwe verordening vast te leggen. Wij stellen U mitsdien voor bijgevoegde verordening vast te stellen. Artikel 1 De bekendmakingen, welke door of vanwege het gemeentebestuur worden gedaan, zullen geschieden door aanplakking op één of meer van de daarvoor bestemde aanplakborden. Artikel II De in het vorig artikel bedoelde aanplak borden bevinden zich a. naast het Raadhuis. b. nabij de openbare lagere school te S'berg. Artikel III Op het aanplakbord naast het Raadhuis worden aangeplakt alle bekendmakingen, uit gezonderd die, welke uitsluitend voor dé inwoners van de buurtschap Soesterberg van belang zijn. De laatstbedoelde bekendmakingen worden aangeplakt op het aanplakbord te Soesterberg. Artikel IV Behalve de bekendmakingen in het tweede lid van het vorig artikel bedoeld, worden op het aanplakbord te Soesterberg aangeplakt alle zoodanige bekendmakingen, waarvan die aanplakking door B. en W. in het belang eener goede publiciteit wordt noodig geoor deeld. Artikel V Verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd, alsmede belastingveiordeningen, worden ter algemeene kennis gebracht op de wijze in art. 1 voorgeschreven. Artikel VI Onverminderd het bepaalde in artikel 1 kunnen B. en W. indien zij dit wenschelijk oordeelen, de bekendmakingen doen opnemen in een of meer der plaatselijke nieuwsbla den. Artikel VII Ten bewUze dat de bekendmakingen en de verordeningen, bedoeld in art. 5, op de daar voor aangewezen plaats of plaatsen zijn aangeplakt, wordt door den gemeente-bode of diens vervanger op de minute van elk aangeplakt stuk de verklaring gesteld en ge- teekend, dat de aanplakking is geschied ter plaatse, daarvoor bij verordening aangewezen. Artikel VIII De verordening treedt in werking op den dag harer vaststelling. Op dat tijdstip vervallen alle bestaande verordeningen, regeling het onderwerp in deze verordening voorkomende. 16. Adres van de Rijwielpadvereeniging „Gooi en Eemland" gevestigd te Baarn, verzoekende een subsidie uit de ge meentekas te verleenen voor 1928. B. en W. stellen voor dit verzoek aan te houden tot de behandeling der begrooting voor 1928. 17. Vaststelling van het 1 e Suppletoir- kohier Hondenbelasting 1927. Overwegende, dat meergenoemde betaling niet als een belasting of retributie als bedoeld in art. 228 der Gemeentewet kan worden beschouwd. Besluit Zich in rechten te verweren tegen den eisch, ingesteld door Wouter, Anthonie Hilhorst, zulks zoowel in eerste aanleg als zoo noodig in beroep en in cassatie. 4. Vaststelling van een aanvullingsbe- sluit tot wijziging der gemeente-be grooting 1926. In hoofdzaak betreft deze wijziging ver hooging van post 352 van 7 van Hoofdstuk VIII der Begrooting met een bedrag van f200.— voor kosten van stichting enz. van gebouwen e«. De dekking is gevonden door afschrijving van Onvoorzien, terwijl een bedrag van f200.— uit leening zal worden gedekt, waartegenover weer staan bedragen van f50.- en f 150- respectievelijk als verlaging van de posten 86 en 87 voor Besmettelijke ziekten en Ontsmettingsdienst. 5. Vaststelling van de balansen en ver lies- en winstrekeningen van het Wegen fonds tot en met 31 December 1926. Op deze zaak zullen wij later nog wel eens uitvoerig terug komen. toestand door het verleden geschapen, fischt thans een buitengewone krachtinspanning van de tegenwoordige ambtenaren, die zeer zeker daarvoor bijzonderen lof verdienen, doch die zelfde toestand eischt ook dringend voor ziening. Het ligt nu in ons voornemen, althans indien Uwe Raad daartoe de onmisbare mede werking zal willen verleenen door het daarvoor noodige crediet te verschaffen, het kantoor van de Ontvanger beter toe te rusten. Wij achten daar beslist noodzakelijk een kracht, die door afgelegde proeven van bekwaamheid, als diploma gemeente-financiën, bewezen heeft geschikt te zijn voor de gewichtige werkzaamheden op dat kantoor. De werk zaamheden op dit kantoor en de werkzaam heden op de afdeeling Comptabiliteit ter Secretarie oefenen op elkaar een wisselwerking uit, welke 't noodzakelijk maakt dat beide afdeelingen goed toegerust zijn. Dit is voor de gemeentelijke machine van bijzonder groot belang. Wij zouden dan Uwen Raad willen voorstellen ons een crediet te verleenen van f2400.— voor de aanstelling van zulk een ambtenaar. Met zes tweejaarlijksche verhoo gingen van f 150.— zoude het salaris van dien ambtenaar na 12 jaren gebracht kunnen worden op f3300.—. Wij vernemen dat voor zulk eene bezoldiging eene kracht, als door ons gewenscht, te vinden is. De ambtenaar Elberse, die thans bij den Ontvanger tewerk werd gesteld, zal door ons weg tot stand te brengen vanaf den Nieuweweg naar den Eng langs of tusschen de perceelen No. 31 en No. 33, en gelegen aan den Nieu weweg, met de bedoeling om aan dien aan te leggen weg te kunnen bouwen. Bedoeld adres ter tafel van uwe vergadering overbrengende, en daarop aanstonds dienende van bericht en raad, hebben wij de eer onder uwe aandacht te brengen dat volgens art. 8 1ste lid der Bouwverordening een straat alleen aangelegd kan worden onder uwe goedkeuring. Aangezien het voorstel van adressant niet in overeenstemming is met het ontwerp-uit- breidingsplan, vinden wij geen vrijheid U voor te stellen tot in williging van het ver zoek te besluiten. 13. Behandeling van verzoeken om ontheffing eener bepaling der Bouw verordening. a. Verzoek van H. de Beer om ontheffing van art. 8 der Bouwverordening voor het bouwen van een boerderij aan de Beukenlaan. b. Verzoek van P. Rademaker om ontheffing van art. 8 der Bouwverordening voor een woonhuis aan de Vinkenweg. Na advies van den gemeente-architect stellen B. en W. voor de gevraagde ontheffingen onder de gebruikelijke voorwaarden te ver leenen. 14. Voorstel van B. en W. inzake be- 18. Onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden. 19. Behandeling van reclames Honden belasting en Schoolgeld, alsmede van een verzoek om teruggaaf van betaalde belasting op Publieke Vermakelijkheden. Burgerlijke Stand GEBORENWilhelmina Maria, d. v. S. v. Leeuwen cn A. Elsendoorn Alberta, d. v. J. Knoppers en A. Hazeleger Maria Joanna, d. v. J. Bosman en M. J. Jonkers. ONDERTROUWD: Pieter Swager en Hendrika Maria Bakker Johan Hilhorst en Petronella de Ruijgt Menks van Velzen en Johanna Bernardussen. GEHUWDJacob Roos en Rosina Bantjes. OVERLEDEN Johanna Cornelia v. d. Zande, 41 jr., geh. m. J. Kraaij AntoQn Ossendrijver, 67 jr., onge huwd Evert Lodder, 51 jr, geh. m. H. C. v. Essen. Plaatselijk Nieuws. ONBESTELBARE STUKKEN Onbestelbare stukken, waarvan de afzenders onbekend zijn terugontvangen te Soest. 1. A. V. v. Hall, A'dam. 2. H. v. d. Brink, 3. Fam. Meyer, Soesterberg. 4. H. Vermaas, A'dam. 5. L. v. d. Putte, Berghem. CONCERT „APOLLO". Woensdagavond gaf het Mannenzang- koor „Apollo" met medewerking van „Apollo's Kinderkoor" in de muziektent tegenover het Raadhuis een uitvoering, die zeer goed geslaagd is. De verschillende nummers werden op verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht Vooral verdienen vermelding de nummers „Nimmer nacht" en „Winterstilte". Gezien het prachtige Zomerweder, genoot het koor veel bijval van de zijde van het publiek, dat in groote getale was opgekomen om te luisteren naar hetgeen „Apollo" ons zoude geven. Tijdens de uitvoering werd collecte gehouden voor de slachtoffers der storm ramp. De opbrengst was f 116.36, hetgeen na aftrek van onkosten is afgedragen aan het Comité. KAMER VAN KOOPHANDEL GELDERSCHE VALLEI Onze plaatsgenoot, de heer P .H. Hesp werd dezer dagen benoemd tot lid der Kamer van Koophandel „Geldersche Vallei" voor klein bedrijf, zulks in de plaats van den heer P. C. W. Foeken, die sedert kort is overleden. GEVONDEN VOORWERPEN. Op werkdagen, des voorm. tusschen 9—12 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen Een zwartlederenkinderportemonnaie, paar dames handschoen, mesje, driepoot van een fototosstel, rozenkrans, dames- portemonnaie, huissleutel, schaar, gouden broche, heerenrijwiel. Aangeloopen een jonge poes en een varkentje. Te Soesterberg gevonden een dames- portemonnaie, aulowieldop. tengevolge van de zomerwarmte, overwint men spoedig door het gebruik van een paar Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten CONCERT In het rosarium in de muziektent, tegenover het Gemeentehuis gaf het Soester Harmoniecorps Maandagavond haar 2e Zomerconcert. Begunstigd door prachtig Zomerweder werkte het korps het programma op de haar eigene ver dienstelijke wijze af. Het geheel was een welgeslaagd con cert, hetwelk met veel belangstelling van de zijde van het publiek werd gevolgd. POSTDUIVEN VER „DE ZWALUW" Uitslag der gehouden vlucht vanaf Bordeaux afstand 921 K.M. In concours waren 58 duiven. Was aanvangkelijk bepaald de vogels Zaterdag 9 Juli om 12 uur te lossen, Zaterdagavond kwam een telegram Bordeaux niet los regen, zoodat toen reeds kon worden berekend dat Zondags geen duiven zouden thuis komen. De duiven werden nu gelost Zondag 10 Juli, 8 uur 15 met Noorden wind. De eerste duif werd getoond Maandag om 12 uur 11 min. Er waren er 's avonds 9 getoond, terwijl Dinsdag nog 5 werden getoond, waarna de vlucht werd gesloten. Aan dezen vlucht was nog een medaille verbonden, uitgeloofd door een lid der ver. voor no. 1 en werd gewonnen door G. Vonk. De aankomst was als volgt G. Vonk, le. J. v. d. Brink, 2, 4, 7, 8, 11, 13, 14. M. v. Kooi, 3e. H. Pauw, 5e. H. Onwezen, 6e. G. Sukel, 9e. J. C. de Bree, 10e. C. Kooge, 12e. Dezen is de laatste vlucht geweest met oude duiven, dus konden de punten worden opgeteld. Kampioen is 3-26b-10772, eigenaar G. Sukel, en daarmee voor 1 jaar houder der groote zilveren wisselbeker. LUCHTPOST BataviaSemarang—Soerabaya De gelegenheid wordt opengesteld om in de eerstvolgende maanden de daarvoor in aanmerking komende gewone en aangeteekende correspondentie voor Nederlandsch-Indië (geen stukken met aangegeven waarde) na aankomst van de mailbooten van de Maatschappij Nederland en van de Rotterdamschen Lloyd te doen overbrengen met den luchtdienst Batavia—Semarang—Soera baya. Het daarvoor verschuldigde luchtrecht bedraagt40 cent per briefkaart, en 40 cent per 20 gram of gedeelte van 20 gram voor de overige stukken. De correspondentie moet van een duidelijke aanwijzing: „Per luchtpost BataviaSemarang" resp. „Batavia— Soerabaya", zijn voorzien. Het gebruik van een etiket „Per luchtpost, Par avion" verdient bovendien aanbeveling. Deze etiketten zijn aan het postkantoor ver krijgbaar. De verzending uit Nederland zal met Wij de gewone middelen van ven vinden, te beginnen met het s Koningin der Nederlanden, d a.s. van Genua vertrekt. VOETBALWEDSTRIJD TEI VAN DE STORMRAA Woensdag 20 Juli a.s., o vindt op het terrein van de f balvereeniging aan den Lanj weg alhier een voetbalwedstr tusschen de Soester Vetei Esvac I. Het plan is eerst een hali gecostumeerde wedstrijd te waaraan verschillende perso nimmer gevoetbald hebben, zi doen en daarna om half 8 di wedstrijd. De Soester Harmonie zal c strijd opluisteren met vrooli mertjes, zoodat we hopen di ander veel publiek zal trekki een flink bedrag voor het stc comité overschiet. Na afloop nafuif en Bal-C in Hotel „De Gouden Ploeg. UITSLAG VERLOTIN Bij de verloting van de schilderijen en de penteeken bate van het Orgelfonds vooi „Religie en Kunst" door Not mers gehouden, is de sprei op no. 69, het schilderij k no. 59, het schilderij a fO.f 87, de penteekening boerdei 37, het schilderij a f0.25 o de penteekening: gezicht o woude op no. 15. Deze prijzen zijn onder a het lot te bekomen bij den h bels, de sprei bij Mevr. Bed STORMRAMP-COLLE( Bovengenoemde collecte z den worden heden Zaterda Door de welwillende met van het bestuur der Vrijwilli weervereeniging hebben ver leden dier vereeniging zich t klaard genoemde collecte huizen te houden. De collectanten zullen ii gekleed zijn (jas en helm) er andere kenteekenen dragen. De auto van de brandweei dag door het dorp rijden voc het opschrift „Stormramp-Co Het comité wekt alle ingez naar vermogen mildelijk bij tot leeniging van den nood, het oordeel van bevoegde zeer ernstig moet zijn en zoovelen onzer landgenooten zijn. Blijve Soest dan ook n bij zoovele andere gemeenter reeds voorgingen. CORRESPONDENTIE Wegens overvloed van cof enkele berichten en ingezonde tot een volgend nummer blij' SOESTERBEI IN GEVAL VAN BRA1 Soesterberg De Commandant van de Brandweer te Soesterberg v geval van brand No. 21 of bellen. ERNSTIG VLIEGONGE' te SOESTERBERG Vrijdagmorgen omstreeks 1 heeft te Soesterberg een ern: ongeval plaats gehad. Van een hoogte van plm. stortte de sergeant vliegenier de waarnemer de sergeant-m< Los, beiden verbonden bij vaartafdeeling aldaar met ht omlaag. De sergeant Los werd zwaa met verminkten neus en ges uit het toestel gehaald, terwijl sergeant Elout ernstigen kwetsi opgeloopen te hebben. Het toestel is totaal verniel SPORT VOETBAL CLUBNIEUWS V.-V. „S< De uitslagen der Zondag j.1 voetbalwedstrijden zijn Soest II—D.O.C. II 2 Soest I—D.O.G. 1 3 Zoodat de door den Heer uitgeloofde beker verhuisde in medaillekast. Zondag a.s. 1 uur Soest II—Z.D.C 3 uur Soest IZ. D.1 Beide elftallen komen uit Soest heeft nog nimmer t vereeniging gespeeld, maar pi het weten kunnen beweren

De Soester | 1927 | | pagina 2