Niemandsverdnet fijne SPECULAAS Gebr. GIELEN Gebr. GIELEN Knagende pijnen Sanapirin-tabletten Dr. DE VOS Smidsjongen Postduiven Kostelooze Inenting JOH. METS, Overhemden, Hoeden, Petten, Dassen en Sokken. MIDDELMAN Dagmeisje, DAME Zit en Slaapkamer Vulkachel, TE KOOP Te huur gevraagd vervormen van HOEDEN Kostganger, Kinderwagen te koop, DE LEESBIBLIOTHEEK Wegens vertrek te koop gesloten zifn. Banjo en Mandolineles aangeboden OPENING g NAJAARSSEIZOEN g I MAISON PLESMAN PIANOLESSEN Buitengewone Reclame Aanbieding J. c. v. Haarlem in gewrichten en ledematen, alsmede hoofd en kiespijn, worden zeer snel verdreven door In buisjes van 75 en 40 ct proefbuisje 25 ct. is lekkerder! per blik inhoud 3 pond f 1 25, per ons 12 cent. AANBEVELEND, VAN WEEDESTRAAT 46 TELEFOON 2098 noodig .had om een verbinding met de Spoorstraat tot stand te brengen, zonder welke verbinding de overige grond geen waarde had Alvorens mijn tweede reeks onthullin gen te beginnen, meen ik er nog even op te moeten wijzen, dat in de jaren, dat de meeste onregelmatigheden plaats hadden, de heer Endendijk wethouder onzer gemeente was en dat het juist deze is, die gewoon is dien tijd als zoo echt gemoedelijk te prijzen. Ik mag er niet aan denken, dat hij de hand gehad heeft in al die onregelmatighedeneerder wil ik gelooven, dat hij door gebrek aan inzicht niet in staat was, datgene te doen of na te gaan waartoe hij in gevolge zijn wethoudersambt geroepen was. M. IBURG Hzn. Het scherm gaat op Opheldering in duistere zaken. Onder dit hoofd en met een vloed van woorden bracht het Christelijk leugenblad, dat zich Soester Nieuwsblad noemt, de feiten te ontzenuwen, die door ondergeteekende in de Soester werden openbaar gemaakt. Die feiten, waarbij ik de raadsbesluiten en de no- tarieele acten vermelde zijn natuurlijk niet te weerleggen. Vandaar die stort vloed van woorden. Het begint met uit te kramen, dat wie nog eenigszins prijs stelt op fatsoen en goeden toon toch moet walgen van hetgeen de Soester aan zijn lezers voorzet en vindt zelfs dat dit blad naar aanleiding van zijn onthullingen den naam van schendblad verdient. Het schijnt dan wel, dat de Soesters geen begrip hebben van het fatsoen en de goede toon als door het Christelijk leugenblad bedoeld, want nimmer werd de Soester zoo graag gelezen en kwamen zooveel abonne menten binnen als juist in de weken, dat eindelijk na zooveel jaren eens be kend gemaakt werd op welke wijze en door wie onze gemeente zoo in de put geraakte. Het scherm is werkelijk opgegaan en de opheldering in duistere zaken zal stellig volgen. De bewijzen, van de onkunde het bedrog eni^le corruptie zijn in mijn bezit en laten geen twijfel mogelijk aan de juistheid van mijn beschuldigingen. Eenige politieke bij bedoeling had ik niet bij het publiceeren van een en ander. Mijn eenige bedoeling was door tijdige bekendmaking te voor komen, dat iemand, die niet op een wethouderszetel hoort, daarop toch zou plaats nemen. Ik wensch niet in het voetspoor van het gemelde leugenblad te treden om nog vóór dat de commissie een oordeel zal hebben geveld, daarop bij voorbaat te insinueeren. La vérité est en marche M. IBURG Hzn. Aan de Redactie van het Soester Nieuwsblad. M.H.: Naar aanleiding van Uw hoofdartikel van 9 September heb ik de eer U het volgende ter kennis te brengen. Het verwondert mij ten zeerste in dit artikel eenige zoo pertinente onjuist heden te lezen, dat ieder zich terecht mag afvragenWaarom is door U niet beter geïnformeerd, in plaats van zoo maar klakkeloos Uw lezers een en ander op te disschen Op Woensdag 3 Augustus toch vond ten huize van den heer van Klooster de conferentie plaats tusschen de h.h. Endendijk, Van Klooster, Dammers en Doorman, in welke conferentie de mogelijkheid werd geopperd van het bezetten van een wethouderszetel door de V.B. Door verschillende omstandigheden heb ik van deze conferentie voor het eerst gehoord op Vrijdag 2 September 's avonds 9 uur ten huize van den heer Doorman. Dit kunnen deze en de heer Dammers bevestigen. Op dat tijdstip waren reeds twee artikelen van „Soest op het hellend vlak" verschenen, en wisten, ik herhaal dat nog eens, de schrijver van dat artikel, noch ik, iets van die conferentie af. Hiermede is zeker wel afdoende weerlegd dat die artikelen zijn verschenen omdat de R.K. niet met den V.B. wilden samenwerken, en dat de publicatie daar van ook maar in eenig verband stond met de V.B. Sterker nog: Wanneer de R.K. in die conferentie tot overeenstem ming waren gekomen met de V.B. dan zou, indien de candidaat van de R.K. de heer Van Klooster, als zoodanig was gehandhaafd, die artikelen even goed verschenen zijndaar het NIET ging tegen de R.K. of eenige partij, maar uitsluitend tegen het bezetten van een wethouderszetel door iemand die niet ten volle het vertrouwen kan worden geschonken dat men een lid van het dagelijksch bestuur moet kunnen schenken In stede dus van de V.B. te kunnen aanwrijven dat de publicatie geschied is uit wrok of soortgelijke lagere motieven welke redenen U hebt dit te veron derstellen zal ik gaarne vernemen staat de V.B. GEHEEL buiten bedoelde artikelen. Iets wat U, alvorens bedoelde insinuatie te uiten, had behooren te informeeren. Ten slotte wil ik hier nogmaals in het openbaar verklaren dat het noch tegen een partij noch tegen een persoon gaat, doch uitsluitend om het algemeen belang. Wanneer blijkt dat de heer Van Klooster iemand is van onkreukbare eerlijkheid, wien niets ongeoorloofds kan worden aangewreven, zal ik de eerste zijn om op hem mijn stem uit te brengen. Blijkt het tegendeel dan eischt het algemeen belang dat hem geen post van vertrouwen wordt gegeven. Hoogachtend, Mr. VAN DOORNE. DE KWESTIE VAN KLOOSTER M. d. R. Gaarne een plaatsje in Uw blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Toen ik voor het eerst de artikelen tegen den oud-wethouder Van Klooster las, heb ik mijn oogen uitgewreven. Ik wist wel daar ik al heel wat jaren in Soest woon, dat er vroeger heel wat gemompeld is over hem ook in verband met de St. Josefvereeniging bijvoorbeeld, waar ik misschien ook nog wel eens wat over schrijf. Maar dat het hier vroeger zoo schuw naar toe ging had toch zeker geen mensch die niet in de geheimen was ingewijd kunnen denken. Nu vind ik aan de heele geschiedenis die gepubliceerd is, en in den Raad door Mr. van Doorne is opgehaald een heel eigenaardig kantje zitten. En dat is ditAls ze zooiets over mij schreven dan zou ik geen commissie van onder zoek noodig hebben, dan zou ik mijn eigen commissie zijn en naar de justitie loopen en een aanklacht indienen wegens laster. Dat zou ik doen omdat ik me volmaakt veilig voel en voor mezelf weet dat mij zooiets niet aangewreven KAN worden. En het eigenaardige in die geschiedenis met van Klooster is nu, dat hij, in plaats van in den raad te zeggen: „kom maar op met je be schuldigingen, en ik zal je wel even lam slaan", kalm die commissie afwacht, en in de kranten schrijft dat hij z'n eigen wel zal verdedigen als de com missie dat niet doet. Maar naar de justitie gaan doet-ie niet. Het zou toch zeker veel meer gepleit hebben voor een zuiver geweten als hij bijvoorbeeld in den raad niets anders had gezegd als„ik heb bij de justitie een klacht ingediend en daaruit zal het wel blijken wat er van aan is". En het is dan ook niets te verwonderen dat ieder die je spreekt zijn houding erg bang vindt omdat het er erg naar lijkt dat hij niet in de modder durft te roeren uit vrees dat het dan nog meer gaat stinken. En als je dan nog leest van die grondver- koop, met de verwijzing naar de officieele stukken erbij dan ben ie Toch wel be nieuwd hoe daar nou nog een punt aan is te draaien^ De geschiedenis van het beruchte „Gereformeerde Kerkstraatje" door van Klooster aangelegd zonder dat de wethouder De Koning of de raadsleden er iets van wisten, kenden we nog wel. Evenals die paardenge- schiedenis die in de doofpot is gestopt, en de ophooging van zijn grond door de gemeentewerklui. Dat zijn allemaal dingen die een directeur van Openbare Werken niet doen mag juist alleen omdat hij directeur is. Men kan nou wel zeggen „Dat is toch zoo erg niet, of „Het is heel onvoorzichtig van van Klooster" of er op een andere manier een punt aan zuigen. Maar waar het op neer komt dat is dat de heeren die de gemeente besturen een volkomen vertrouwen moeten kunnen hebben in een wethouder. Ik voor mij vind de houding van van Klooster tot dusver allesbehalve flink als ze 't mij gelapt hadden zou ik anders van me af hebben gebeten. En als je dan nog leest dat hij zelf schrijft„Als uit het onderzoek blijkt dat ik schuldig ben", vind ik dat heelemaal geen houding. Dat moet niet afhangen van het onderzoek, maar dat moet van Klooster nu al dadelijk kunnen zeggen en zonder eenige aarze ling. Ik weet niet wat die commissie onderzoeken gaat, maar ze mogen wel bedenken dat het voor hun niet gaat om de eer van een persoon, maar om het belang van onze gemeente. Hoogachtend, v. d. B. Geachte Redacteur Verzoeke beleefd een plaatsje in uwe courant, waarvoor mijne dank bij voor baat. Zoo ter loops uw raadsverslag d.d. 26-8 lezende, viel mij het volgende op, aangaande punt 9. Hierin worden de bewoners van de Birktstraat aangehaald, huurders, waarvan de huiseigenaar geen zin in de kosten voor aanleg van water leiding heeft. Mr. v. Doorne haalt een geval aan, omtrent pompwater, dat eerst is onderzocht door den Apotheker Bier- haalder te Baarn en bij niet bevrediging door Dr. Christina Meyer, scheikundige te Hilversum en het centraal Laboratorium te Utrecht, dat het rapport van Dr. Meyer bevestigde, met de mededeeling dat het water o.a. ammoniak bevatte en wel degelijk schadelijk voor de gezondheid was. Men schijnt hier wel langzamerhand gewoon geraakt te zijn aan nietszeggende rapporten over water onderzoek, daar er hier wel eens rapporten gegeven zijn, die heel wat afschrikwekkender waren. Het lezen van deze mededeeling door Mr. v. Doorne, roept bij mij een herin nering wakker, uit den tijd, 3 jaar geleden, dat ik de eer genoot testudeeren bij bovengenoemde Dr. Chr. R. S. Meyer te Hilversum. Een kennis van mij, ook huurder, had mij voor onderzoek een monster uit zijn pomp mede gegeven Het rapport hierover vermeldde heel wat meer, dan het door Mr. v. Doorne aangehaalde, n.1. organische stoffen, nitraten en nitrieten zelfs, terwijl mijne leerares toevoegde dat bij gebruik van dit water Typhus op den achtergrond kon worden gezet. De huurder ging met mij naar den eigenaar en deze laatste met mij naar het raadhuis, waar deze kwestie, den betreffenden persoon werd medegedeeld. Wat was nu het geval. Er was een oproep gedaan, welke huiseigenaren tot de kosten genegen waren. Van de straat waar het huis stond, waren er enkelen genegen, ook deze eigenaar. Doch er waren er, die wel een huis hadden, doch meer niet en weer anderen, die te ouderwetsch er voor waren, met gevolg dat de goeden het voor de kwaden moesten ontgelden. Deze huurder moet nu al 4 jaar lang water laten aanslepen, niet tegenstaande de koslen en de last. Doch het ergste vind ik, dat hierin niet ingegrepen werd, wat voor een plaats als Soest, toch in dit geval, boven al het andere moest staan, als betreffende de gezondheid zijner inwoners en tevens belastingbe talers. Zoo ik reeds zeide, was men, schijnt het, te veel gewoon aan niets zeggende rapporten, om zelfs bij dit rapport onverschillig te blijven. U nogmaals voor de verleende plaats ruimte dankend, verblijf ik Hoogachtend, G. MARIS Assistent Apotheker. Door plaatsgebrek eerst heden ge plaatst. Heeren Doet Uw keus uit meer dan 200 Meest nieuwe dessins. HEEREN MODE-MAGAZIJN TORENSTRAAT 3b ZIE DE ETALAGE Plaatselijk Nieuws. Ie NATIONALE PLUIM VEETENTOON STELLING. Wij ontvingen het programma ter inzage voor de te houden le Nationale Tentoonstelling van pluimvee, van de Pluimveevereeniging „Soest en Omstre ken", de Postduivenvereeniging „De Zwaluw" en voor de le Nationale ten toonstelling van Angora konijnen van de Ned. Angora konijnenfokkersvereeni- ging. Deze tentoonstelling zal worden ge houden op 12 en 13 November a.s. in alle lokalen van hotel „De Gouden Ploeg" De tentoonstellingscommissie issamen- gesteld als volgt: Mr. G. Deketh, Bur gemeester van Soest, eerevoorzitter, G. J. Lieshout, voorzitter, E. J. ten Raa, Secretaris-penningmeester, Mevr. H. Dral Coops, Jhr. H. de Ranitz, L. R. Wentholt, Jhr. C. H. v. d. Brandeler, H. Roos, P. v. Meel, J. C. de Bree, j. v. d. Brink en G. Rademaker. Als keurmeester voor Pluimvee zal optreden, de heer W. N. v. Daalen, Eist, voor duiven, de heer W. Hendriks, Almelo, voor Angora konijnen, Dr. B. Mc. Dougall, Aylesford, Kent Engeland en als dierenarts, de heer A. Winter uit Amersfoort. Aan deze tentoonstelling kan worden deelgenomen door alle pluimvee-, An gorakonijnen, Post- en sierduivenlief- hebbers. De tentoonstelling is geopend op 12 Nov. van des morgens 109 uur des avonds en 13 Nov. van des morgens 10 tot des avonds 7 uur, waarna de zalen worden ontruimd. Vanaf 8 uur kunnen de inzenders of eventueele koopers hun dieren afhalen. Na 9 uur worden geen dieren meer afgegeven. De niet afgehaalde dieren moeten Maan dag 14 Nov. voor 9 uur des morgens zijn afgehaald. Na 9 uur worden de dieren geretourneerd naar den afzender. De entreeprijs bedraagt op Zaterdag 12 Nov. f0.50 tot 4 uur, daarna f0.25. Zondag 13 Nov. f0.25 entree. Persoon lijke bewijzen van toegang voor alle dagen geldig f 1. Aan deze tentoonstelling zal, behoudens nadere goedkeuring een verloting ver bonden zijn. De prijs per lot is f 0.25, waarvan de trekking daags na de ten toonstelling zal plaats hebben. Verschillende mooie prijzen zijn uit geloofd. Als eereprijzen zijn ter beschik king van den winnaar gesteld voor alle afdeelingen, een groote gouden medaille ter waarde van f 25.door de gemeente Soest, voor hoogst aantal punten (bij gelijk aantal punten gaat grootst aantal in zendingen voor). Verder een 3 tal zilveren bekers, nog een gouden medaille vele zilv. medailles, samen ruim 225 eereprijzen. Tevens zijn de klasseprijzen mooi. Het programma zag er werkelijk keurig verzorgd uit en bedriegen de voorteekenen zich niet, dan belooft onze gemeente een schitterende le Nationale Pluimveetentoonstelling en tentoonstelling van Angora konijnen te krijgen. MISHANDELING. De politie maakte proces-verbaal op tegen T. v. d. H. wegens mishandeling van een 6-jarigen jongen. POSTDUIVENVEREEN. „DEZWALUW" Uitslag der gehouden wedvlucht vanaf Luxemburg (296 K.M.) op 28 Aug. 1.1. In concours waren 61 duiven welken om 8 uur 25 min. met Zuiden wind werden gelost. De eerste duif werd ge toond om 12 uur 11 min. door C. Helmken welke daarmede een vergulde medaille won uitgeloofd door een der leden. De aankomst was als volgt C. Helmken, le. M. v. Kooi, 2e, 9e. J. C. de Bree, 3e, 6e, 10e. W. Roest, 4e. J. v. d. Brink, 5e, 8e. P. G. v. d. Brink, 7e. Deze was de laatste vlucht met jonge duiven zoodat de punten konden worden opgeteld en bleek kampioen te zijn *3 27 b 7913 eigenaar J. C. de Bree, welke hierdoor voor 1 jaar houder der zilveren beker is. Thans volgen nog eenige vluchten met oud en jong te samen (zoogen. navluchten), waarna sluiting van het seizoen. DE GEMEENTEBEGROOTING 1927. Een onzer lezers, die bezwaren had tegen verschillende in de gemeentebe- grooting voorkomende posten, had zich daaromtrent tot Gedeputeerpe Staten gewend en mocht van dit College on derstaand schrijven ontvangen Utrecht, 30 Augustus 1927. Provinciaal Bestuur van Utrecht. 3de Afdeeling No. 2885/1887. Onderwerp Gemeentebegrooting 1927 Soest. Wij deelen U mede, dat wij heden goedkeuring hebben gehecht aan de begrooting der gemeente Soest voor 1927. Voor zooveel noodig hebben wij gelet op de bezwaren, vervat in uw adres van 4 Januari 1927. De Gedeputeerde Staten van Utrecht, (get.) 's Jacob, Voorzitter, (get.) Quarles van Ufford, Griffier. Dat hier met gemelde bezwaren wel terdege rekening is gehouden, kan blijken uit het feit, dat de Raad, na het indienen dier bezwaren heel spoedig werd bijeengeroepen, om een aantal wijzigingen in de begrooting, die deels buiten medeweten van den Raad hadden plaats gevonden deels niet in de no tulen waren terug te vinden, alsnog te sanctioneeren. Ook daarna werden naar aanleiding van die bezwaren nog talrijke posten op verzoek van Gedeputeerde Staten gewijzigd, terwijl als gevolg vgn de geuite bezwaren in de begrooting 1928 daarmede rekening zal moeten worden gehouden. Verder had de actie tot gevolg, dat Gedeputeerde Staten nauwlettender toezien om daardoor excessen als hebben plaats gevonden in de toekomst onmogelijk te maken. Men ziet het alweer, dat het Chris telijk Soester Nieuwsblad, dat voorgeeft te strijden voor het „ware en waar achtige" in deze haar lezers maar weer wat voordraait, dat de toets der waar heid en der werkelijkheid niet kan doorstaan. POSTDUIVEN VER. „DE ZWALUW" Uitslag der gehouden wedvlucht van Lier (België) op 28 Aug. 1.1. In concours 96 duiven, welke werden gelost om 8 uur met Zuiden wind, aankomst eerste duif om 9 uur 26. Aankomst als volgt: A. Rijksen le, 8e. A. Bast 2e, 13e. H. van Sitter 3e, 10e, 19e. G. Vonk 4e, 6e. M. v. Kooi 5e, 9e. C. Helmken 7e. B. Groenevelt 11e. C. Kooge 12e, 20e. J. v. d. Brink 14e. G. Geitenbeek 15e, 16e. A. Doirestein 17e, 22e. J. Grift 18e, 21e. Vilvoorden (Belgie) op 4 September 1.1., in concours 90 duiven. Aankomst als volgt C. Helmken le, 2e, 6e. B. Groenevelt 3e, 21e. H. Onwezen 4e. G. Vonk 5e. J. v. d. Brink 7e, 19e. H. v. Sitter 8e, 17e. C. Kooge 9e. A. Rijksen 10e, 11e, 13e, 22e. J. Grift 12e. A. v. Dorrestein 14e, 16e, 20e. A. Bast 15e. H. Pauw 18e. ONBESTELBARE STUKKEN Onbestelbare stukken, waarvan de afzenders onbekend zijn, terugontvangen te Soest. I. M. Dr. J. W. v. d. SpekKruymel Evian les Bains. 2. B. v. Cornewal 3. P. Huiser, A'dam. 4. de Knijft, 5. Briefkaart zonder adres. COLLECTE VOLKSONDERWIJS Hoewel het laatste deel van onze collecte in letterlijken zin in het water is gevallen, kunnen we tot ons groot genoegen melden dat de opbrengst, desniettegenstaande, schitterend genoemd kan worden. Een bedrag van ruim f 172.werd door de ijverige collectrices bijeenge gaard. Aan hen en aan de milde gevers, onzen hartelijken dank. UTRECHTSCH DILETANTENORKEST Zaterdagmiddag 10 September werden de patiënten van het Sanatorium „Zon negloren" alhier verrast met het bezoek van het Utrechtsch Diletantenorchest, onder eminente leiding van den Heer A. Sigterman uit Utrecht. Daar het weer erg ongunstig was speelde het korps in een der lighallen. Het programma bestaande uit 8 nummers werd onder ademlooze stilte aangehoord, terwijl na ieder nummer een hartelijk applaus opklonk. Vooral de Fantasie uit de Hugenooten werd schitterend uitgevoerd. Machtig klonk het mooie koraal ein fesse Burg in deze fantasie, terwijl de verschillende solo's met vurtiositeit werden uitgevoerd. In het geheel een goed geslaagde middag. Het was een welkome afleiding voor de patiënten, wat door hen zeer op prijs werd gesteld. Door de Directie werden de leden van bovengenoemd korps onthaald op ver- verschingen en bij monde van den Directeur-geneesheer Dr. Roël bedankt en een hartelijk tot weerzien toegeroepen. Wie volgt? OUD-LUITENANT GENERAAL VERSPYCK De Oud-Luitenant Generaal Verspyck, oud lid van het Hoog Militair Gerechtshof thans verblijvende op „Nieuw Marien burgh" alhier, hoopt 9 October e.k. zijn 90sten verjaardag te vieren. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de nachtwaker B. Karelse, behaalde deze week bij het te Amsterdam gehouden examen, het politiediploma (gewoon), afgegeven door den A. N. Politiebond. Voorwaar een felicitatie waard en een succes voor den heer Karelse, gezien zijn reeds ver gevorderden leeftijd. GEVONDEN VOORWERPEN. Op werkdagen, des voorm. tusschen 912 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen Een zeemleeren handschoen, heeren- parapluie, pak zwart sajet, belasting plaatje, Autonummerplaat, zilveren medaille, huissleutel, dameshandschoen, heerenrijwiel, paar heerensokken, lips- sleutel. Aangeloopen een hond. Te Soesterberg gevonden geldstuk. ARBEIDS-RIS1CO. Tijdens de uitoefening van zijn ambt als brievenbesteller, werd de heer Da- men alhier dezer dagen aangevallen door een hond, waarbij hij een ernstige beenwond opliep. Gelukkig kon de eigenaar van den hond worden opge spoord en proces-verbaal worden op gemaakt. Onmiddellijk werd ook de Rijks-verzekeringsbank met dit treurig gebeuren in kennis gesteld. Wij wenschen deze trouwe ambtenaar een spoedig herstel. ADRES Ds. KRUISHOOP. Het adres van Ds. Kruishoop is Spoorstraat 36, het tweede huis voorbij Oranjehof. CATECHISATIES v. Ds. KRUISHOOP Ds. Kruishoop heeft de catechisaties als volgt geregeld Maandag 7-8 jongens van 12 tot 16 j. 8-9 jongens van 16 en ouder Woensdag l72-272 meisjesv. 12tot 16 272-37s meisjes v. 16 en ouder. Hótel „Trier" vraagt 1 Oct. een flink netjes kunnende werken, van 8 tot 4 uur. 's Zondags vrij. Salaris 5 gld. per week. haar bezigh buitensh. h. zoekt huisgenoote om te samen een huisje te bewonen. Brieven onder no. 120 Bureau van dit blad. of Zit Slaapkamer met Pension aangeboden in besch. omgeving. Prijs f60— p. m. Br. Lett. O Vissers Boekh., Kerkstr. 20a. Te koop voor f20.— zw. geëmail. met nikkel en plaat; voor suite of lokaal. Heuvelweg 41. pracht kippenhok met twee groote rennen. Spoed. Eemstraat 18 Soest. Huis 4'/2 5 gld. p. w. Liefst 30 4u roeden grdnd er bij. Br. onder no. 121 Bureau van dit blad. Mej. A. v. cl. BROEK Beveelt zich beleefd aan voor het Korte Hartweg 27 p.a. Dijkstra SPORT In eigen belang verzoekt het Bestuur der Postd. Vereen, de Zwaluw Soestdijk, inl. waar twee blauwe (ongeringd) of elk afzonderlijk zijn aange vlogen of gezien. Sedert 5 Sept. vermist. Terugbrenging of inl. v. Weedestraat 7b, wordt goed beloond. CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" VOETBAL CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" Zondag a.s. speelt Soest I haar le Competitiewedstrijd in dit seizoen in de 2e klasse der U.P.V.B. en wel een uitwedstrijd tegen Blaricum I. Vertrek per bus vanaf den Heer v. Veenendaal om 1-2.45 n.m. Zij die de reis per bus willen meemaken, geve zich op bij den Heer K. v. Veenendaal tot en met Zaterdag 16 September 4 uur n.m. Het 2de elftal speelt om 2.30 n.m. een vriendschappelijke wedstrijd op het terrein aan de Soesterb.straat tegen M. V.K. I uit Utrecht. Een bezoek aan deze wedstrijd zal zeker de moeite loonen, aangezien ons 2de elftal zeer versterkt uitkomt. Kerkberichteri. Zondag 18 Sept 1927 SOEST Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur geen dienst, 's Avonds 6 uur Ds. J. I. v. Schaick SOESTDIJK Rembrandtzaal Voorm. 10 juur ds. A. Adriani van Baarn. 's Avonds 6 uur Ds. J. C W. Kruis hoop. HEES Chr. School. Voorm. 10 uur Ds. J. C. W. Kruis hoop. De Kerkelijke Ontvanger houdt zit ting in de Kerkekamer Zaterdag 24 Sept., van des nam. 2 tot 5 uur. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. Alkema. Nam. half zes J. v. d. Meulen. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Ds. J v. d. Meulen 's Avonds half 6 Ds. Alkema. CHRISTELIJK OEREF. KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en n.m. 6 uur Ds, B. Oosthoek. VRIJZ. GODSD1ENSTIGEN Gebouw Religie en Kunst, Rembrandtlaan Voorm. 10.30 uur Ds. Fr. Kleyn van Den Haag. SOESTERBERG V.m. 10 uur te Huis ter Heide Ds, Gerritsen van Amersfoort. Nam. 6 uur in de Chr. School aan den Postweg ds. Reeser van Hoogland. Zondagsschool voor kinderen van 6—13 jaar in de Chr. School aan den Postweg van 2—3 uur nam. De Chr. Jongel. Ver. „ImmanuëP vergadert Zondagavond 8 uur in het lokaal aan den Dolderscheweg. Zondag 18 Sept. is aanwezig ADVERTENTIËN FAILLISSEMENT VAN A. 't LAM Aannemer, wonende te Soest. Bij beschikking van den E.A. Heer Rechter commissaris in bovengenoemd faillissement is bepaald le. dat de termijn voor het indienen der schuldvorderingen eindigt op Maandag, 3 October e.k. 2e. dat de verificatie-vergadering zal plaats hebben op Maandag 17 October e.k., des voormiddags om 10 uur in het Gerechtsgebouw aan de Hamburger straat te Utrecht. De Curator Mr. H. J. G. Janssen van Raay. Baarn, Cantonlaan 5. Gevraagd nette in klein net gezin 2 personen met vrije slaapkamer. Adres te bevragen Bureau van dit blad. gevraagd. modern model, weinig gebruikt, Spoorstr. 21. KERKSTRAAT 20a - TEL. 2272 telt thans 2200 nummers, steeds de nieuwste uitgave. Catalogus voorhanden, prijs 12 cent. Woensdag 21 September 1927 namiddags 37s uur in de 0.L. School Kerkebuurt. Donderdag 22 September 1927 namiddags 37» uur in de 0.L. School Beetzlaan en namiddags 47a uur in de Chr. School Hees. De Burgemeester, G. DEKETH. goed onderhouden bonneur en groote ovaal ronde tafel, beide mahoniehout. Ferd. Huyck- laan 28. Wegens huwelijk zal onze zaak Woens dag a.s. den geheelen dag SCESTDIÜK door Juffrouw, 4 gld. per maand, 1 les per week. Br. onder no. 115 Bureau van dit blad. öc>Q0c>OG<x>oooo<:*)oc:>ooixxxx)o<x>o g LAANSTRAAT 77 - TEL. 104 g BAARN CXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX50ÖC' Mevrouw E. 0RT, geeft les in STENOGRAPHIE (Nederl., Fransch, Duit'sch, Engelsch en Spaansch) tegen billijke voorwaarden. MIDDENLAAN 4 SOESTDUINEN BILL. CONDITIËN Willy Veenendaal VAN WEEDESTRAAT 40A SPECULAAS per blik inhoud 3 pondI f 1.20, van den be roemden banketbakker Paul Kaïser, (alleen in Rotterdam 80 winkels). Naam waarborgt kwaliteit. Voor de koffietafel studentenhaver Zeilkoeken, spatjes, tafelkoeken pcrbusf0.30 Kleine blikjes speculaas f0.30 Beleefd aanbevelend, Zuivelhuis Van Weedestraat 45 - Tel. 2159 Zie onze Etalage

De Soester | 1927 | | pagina 2