Dr. RUPERT NETTE MEISJES Werkster PUROL er op! Overhemden, Hoeden, Petten, Dassen en Sokken. MIDDELMAN MIJNHARDT's PETRUS BERNARDUS RADEMAKER Keuken-Werkmeisje 2e Meisje. 2e Meisje Een net Dagmeisje Pension aangeboden Te huur Huis Villa te huur Vulkachel Prima Moes- en Tafel appelen Te koop Fornuis te koop gevraagd Motorfiets te koop Te koop Te huur een huis Engelsche Taal W. DE BESTE TAFELHONIG VISCH ANDIJVIE HENDRIK VAN NES hooren, bij vergissing op een ander werk zijn gebracht? Ben ik wel ingelicht, dan heelt de heer van Klooster een volledige administratie van al de uit gevoerde werken bij Z.Ed. thuis, en zal het hem niet moeilijk vallen na te gaan of dergelijke vergissingen zijn begaan. Als Z.Ed. zich dan maar weer niet vergist. Toch is zoo'n eigen administratie wel gemakkelijk. Je kunt nog eens wat nazien en je verpraat je niet zoo licht als er eens een vergissing ter sprake mocht komen. Als bijzonderheid kan ik nog vermel den. dat des heeren van Kloosters familie tot nog toe slechts een kleine f21.000.voor aanlegkosten heeft betaald, terwijl de 6 X f4000 oftewel f24.000.die zij volgens overeenkomst eveneens had moeten betalen, nog steeds niet in de gemeentekas zijn gevloeid. In het Christelijk leugenblad treft men dezelfde onjuiste becijferingen aan, natuurlijk nog een beetje aangedikt en verdraaid, maar enfin, daar is het danook het leugenblad voor. Zoo kon men in de Bode lezen, dat de heer van Klooster toegeeft, dat de totaal kosten van het complex De Beaufortlaan f43.513 625 zouden hebben bedragen doch dat daar posten bij zijn, als aan koop van rails enz. die daarop niet geboekt hadden mogen worden. Het Christelijk Leugenblad verzwijgt dit zegt kort en bondig, dat die kosten zonder meer f37.056.hebben be dragen. Ondertusschen staat het vast dat de totaal aanlegkosten van de Beaufortlaan in de boeken op het Gemeentehuis een bedrag vermelden f43513.625. Een vergissing alweer. Nu ik het toch over vergissingen heb, moet ik er even op wijzen dat ik in het slot van mijn vorig artikel toch ook een vergissing heb gemaakt. Welke? zult gij vragen. Ik zal het u zeggen. Ik heb er namelijk in vermeld dat de heer Endendijk wel niet de hand zou hebben gehad in de knoeierijen met de grond Heideweg. Het is mij thans evenwel bekend dat de heer Endendijk, destijds wet houder, van die knoeierijen heeft af geweten. Onder deze omstandigheid, rest de heer Endendijk thans slechts een keus tusschen twee wegen (ten minste als Z.E.A. niet wat men noemt, een blok voor het hoofd heeft) namelijk dezeZijn ontslag nemen als raadslid of een aanklacht tegen mij in te dienen. La Verite est en Marche. M. IBURG Hz Dit moet uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijwonden, Ontvellingen en allerlei Huidverwondingen Het verzacht en geneest SOEST, 21 September 1927. Open brief aan den Heer M. IBURG Hzn., alhier. Met groote belangstelling en niet minder met groote verbazing heb ik Uw schrijven in de Soester van 27 Aug., 3, 10 en 17 September j.l. gelezen. Tot dan toe wist ik niet met zekerhed, dat U de schrijver waart, doch nu weet ik ten minste, met wien ik te doen heb. Om Uw schrijven kracht bij te zet ten, gebruikt U vette letters voor den titel „Soest op het hellend vlak" en dan met minder vette letter „Een ge volg van onkunde,bedrog en corruptie". Reeds vanaf de candidaatstelling voor de Leden van den Raad dezer gemeente heeft men mij gezegd, dat U bezig waart gegevens, welke tegen mij zou den moeten getuigen, te verzamelen, om die dan Zaterdags vóór de ver kiezing te publiceeren, ten einde zoo doende de R.K. kiezers er van af te houden op mij hun stem uit te bren gen. Doch er gebeurde niets. Daar ik niet gewoon ben alles wat ik voor kwaad of minder goed van een ander hoor zoo maar zonder onderzoek te gelooven, werd ik door het achter wege blijven van die gegevens in de meening versterkt, dat, hetgeen van U tegen mij gezegd werd, grootendeels op onwaarheid of vergissing zou berusten. Nu ik echter Uwe artikelen „SOEST OP HET HELLEND VLAK" voor mij heb en den hekeltoon bemerk, waar mede U Uwe artikelen als het ware met een rooden draad hebt doorweefd, moet ik wel gelooven, dat U dit voorjaar reeds hebt gewerkt om bezwarende bewijzen tegen mij te verzamelen. Dit alles verwondert mij ten zeerste. Waar om Omdat ik U, voor zoover ik weet, persoonlijk niets in den weg gelegd heb en daarbij achtte ik U niet in staat om tegen mij zulke naar Uw meening zware aantijgingen te publiceeren, zonder dat U ook maar één enkele keer bij mij gekomen zijtom eens te informeeren, of alles werkelijk wel zoo erg was en zoo geschied was als U meendet uit verschillende gegevens te mogen ver moeden. In ieder geval had ik van U verwacht, dat U mij gelegenheid zou hebben gegeven Uw bezwaarschrift tegen mij in te zien, opdat ik dan tegelijker tijd mijne verdediging zou hebben kunnen publiceeren. Of waart U bang, dat Uw schrijven dan misschien minder zou inslaan In het laatste geval acht ik het alles behalve nobel van U om zoo te handelen. Ook mij worden van anderen dikwijls minder mooie dingen medegedeeld, doch ik neem die maar niet voetstoots aan, laat staan, dat ik ertoe zou overgaan deze zonder voorkennis van den betrokkene te publiceeren. U hebt dit echter wél gedaan. U hebt mijn eer en goeden naam als het ware te grabbel geworpen. U schrijft nu wel in Uw laatste artikel: „Eenige politieke bijbedoeling had ik „niet bij het publiceeren van een en „ander mijn bedoeling was door tijdige „bekendmaking te voorkomen, dat „iemand, die niet op een wethouders- „zetel hoort, daarop toch een plaats „zou in nemen", maar, waarde heer, als dit werkelijk Uw eenige bedoeling geweest is, dan begrijp ik niet, dat U niet even bij mij gekomen zijt met de volgens uwe meening overstelpende en onomstootbare bewijzen, ledereen zal toch wel begrijpen, dat als U met zulke bewijsstukken bij mij gekomen waart, ik toch zeker ook wel te overtuigen was geweest. En wanneer U mij niet had kunnen overtuigen, dan ware het nog vroeg genoeg geweest om tot be kendmaking over te gaan. Of denkt U misschien, dat IK niet gevoelig ben voor mijn eer en goeden naam? Mocht U dit meenen, dan vergist U zich deerlijkZelfs al zou ik het wat mij betreft laten passeeren, dan nog ben ik het aan mijn kinderen, pleegkinderen en familie verplicht mijn goeden naam te verdedigen, wanneer deze op een zoo onbesuisde manier wordt aange rand, te meer daar U zoo welwillend zijt er ook alvast mijn schoonzoon in te betrekken. Begrijp mij goed, mijnheer Iburg. Het Raadslidmaatschap laat mij koud evenals het Wethoudersbaantje, doch mijn goede naam is mij alles waard lk heb in 't geheel niet getracht Raadslid of Wethouder te worden en heb er dan ook niet de minste moeite voor gedaan In het afgeloopen jaar is reeds dikwerf gevraagd mij beschikbaar te stellen en toen de Raadsverkiezing in zicht kwam zijn tal van kiezers met hetzelfde verzoek gekomen. Zoolang mogelijk heb ik er mij tegen verzet, doch mij eindelijk gewonnen gegeven, echter op voor waarde, dat bij de verkiezing zou blij ken, dat het grootste gedeelte der R K. Kiezers zulks wilden. Ik meen, dat de uitslag der verkiezing toch wel heeft bewezen, dat dit het geval was en daarom heb ik mij niet kunnen noch willen terugtrekken. U zult na deze tamelijk langs inlei ding wel begrijpen wat mijne bedoeling is. U schrijft, dat U alle tegen mij ingebrachte beschuldigingen kunt be wijzen. Ik ben overtuigd, dat alles op misverstand, scheeve voorstelling en onwetendheid berust. Alzoo zijn onze meeningen in lijnrechten strijd met el kander. Hoe moeilijk mij dit ook valt, toch wil ik nog aan uw goede trouw gelooven en doe U daarom het volgende voorstel Wij trachten de beschikking te be komen over een der grootste vergader zalen in onze gemeente en komen daarin binnen veertien dagen op een in al de plaatselijke bladen te publiceeren datum en uur bijeen, tot welke bijeen komst iedereen vrije toegang heeft. Er worden plaatsen gereserveerd voor de nog in leven zijnde Raadsleden gedu rende de jaren 1918 tot 5 Sept. 1927, voorts voor de Pers, den Gemeente- Secretaris, den Gemeente-Architect en de Besturen der Kiesvereenigingen. U treedt daar als aanklager tegen mij op, voorlezend de artikelen in de Soester tegen mij gepubliceerd en in dezelfde volgorde en ik zal mijzelf daartegen verdedigen, dan kan het publiek oor- deelen. Indien ik de gemeente bena deeld heb, zal ik dit trachten te her stellen, in het andere geval neemt U de tegen mij ingebrachte beschuldigin gen terug ^en geeft daaraan de noodige publiciteit in alle bladen, die de be schuldigingen opnamen. Intusschen hebt U nog tijd om ook eens te informee ren naar mijne door U met zoo sma delijke woorden bejegende familie, wier adressen zijn: A. A. Kuyer, Sta tionsweg 14 te Laren (N.-H.) en J. H. Thuring te Naarden. U kunt dan den uitslag van dat onderzoek op die ver gadering mededeelen. Met belangstelling zie ik Uw ant woord zóó tijdig van U tegemoet dat de datum der openbare bijeenkomst in het nummer der plaatselijke bladen van Zaterdag 1 October a.s. kan ge publiceerd worden. H. VAN KLOOSTER. Gezonden aan de Redactie van „de Soester" met beleefd verzoek boven staande in het eerstvolgend nummer te willen opnemen. Soest, 21 Sept. 1927. H. VAN KLOOSTER. Aan den schrijver van het artikel in „de Soester'' de kwestie van Klooster: geteekend v. d. B. Indien gij Uw naam en adres volledig opgeeft, zal ik U antwoorden. Op anoniem geschrijf ga ik niet in. Soest, 21 Sept. 1927. H. VAN KLOOSTER. Open Antwoord op den aan mij gerichten brief van den heer H. van Klooster. Mijnheer van Klooster, Handige zet van U, mijnheer van Klooster, zoo'n vergadering, waar altijd maar een beperkt aantal personen kan komen 't Is dan maar een kwestie wie het best voorz'n mannetjes gezorgd heeft en verder wie het best blijkt te kunnen praten en de lachers op z'n hand heeft. Ik wil U in allen ernst vragen, heer van Klooster, weet gij nu werkelijk *een beter weg om de zeer ernstige jeschuldiginjgen, die ik tegen U geuit heb, te weeneggen Is het wat gij thans voorstelt niet meer dan een breed gebaar en een schijnvertooning om de massa voor U te winnen Is het thans, nu een commissie uit den Raad bezig is de tegen U geuite beschuldigingen te onderzoeken, wel de tijd om buiten die commissie om door een niet ter zake kundige massa door uitingen van goed- of afkeuring te laten oordeelen over de juistheid en het toelaatbare van de feiten, die door mij zijn gepubliceerd Ik kan mij voorstellen, dat gij nimmer aan de mogelijkheid heb gedacht, dat deze feiten en die, welke zich hebben voorgedaan met de St. Joseph's Bouwvereeniging, ooit nog eens ter sprake zouden komen. Doch ik vraag U nogmaals of deze zeer ingewikkelde en zeer goed voorbereide onregel matigheden wel door Jan Publiek in een openbare vergadering in een paar uur tijd tot klaarheid kunnen worden gebracht Qij weet even goed als ik, dat zulk een vergadering niet kan uitmaken of gij en de heeren Batenburg, van Vliet en Endendijk als gemeente functionaris iets gedaan hebben dat veroordeeling verdient En toch meen ik Uw voorstel niet te moeten afwijzen, aangezien een weigering mijnerzijds verkeerd zou kunnen worden opgevat, wat ik wensch te voorkomen. Ik moet daar evenwel twee voorwaarden aan verbinden le dat de U aangewreven feiten tevoren ernstig zullen worden onder zocht door een vijftal bekwame, on partijdige mannen, waarvan twee te benoemen door U en twee door mij en welke vier 2ich dan een vijfde zullen assumeeren. Bij dit vijftal zal ik dan mijn aanklacht schriftelijk in dienen, terwijl gij U schriftelijk zult kunnen verdedigen. De Commissie zal tot opdracht hebben de feiten te onder zoeken en haar conclusiën in een rapport te belichamen. In een daarop volgende openbare vergadering zullen gij, zoowel als ik dan de conclusiën van die commissie kunnen bespreken. De tweede voorwaarde, die ik stel is dat gij U bij voorbaat verbindt mij, voor zoover dat van U afhankelijk kon zijn te dezer zake, een soort par lementaire onschendbaarheid verzekert, opdat ik niet angstvallig mi|n woorden op een schaaltje behoef te wegen, als ik U inzake Uwe handelingen als Wethouder en Directeur van Openbare Werken op den man of zaken zou verwijten, die hoewel waar, volgens de wet nu eenmaal niet in het openbaar gezegd mogen worden. De soort parlementaire zekerheid als door mij bedoeld, geef ik U bij voorbaat. Gaarne zal ik spoedig van U ver nemen of gij u met mijn voorstel kunt vereenigen en welke mannen van onbesproken gedrag gij als uw scheids lieden aanwijst. M. IBURG Hzn Heeren Doet Uw keus uit meer dan 200 Meest nieuwe dessins. HEEREN MODE-MAGAZIJN TORENSTRAAT 3b ZIE DE ETALAGE Aan den WelEd. Heer Redacteur van „De Soester' alhier. WelEdele Heer. Gelieve onderstaande in uw blad op te nemen, waarvoor bij voorbaat mijn dank. In het zooeven verschenen adresboek voor Soest en Soesterberg staat op het titelblad, dat hetzelve door onderge teekende is samengesteld. Ik stel er prijs op te verklaren, dat dit niet juist is. Door mij is alleen de alphabetische naam- en adreslijst vanaf bladz. 41 tot en met 173 geleverd. Met den overigen inhoud van het adresboek heb ik niets uit te staan. Hoogachtend Uw dw. dienaar J. H. BENSCHOP. Soest, 22 Sept. 1927. Plaatselijk Nieuws. 7e ZOMERCONCERT De Soester Harmonie „Patiëntia Vincit Omnia", geeft Woensdag 21 Sept. haar 7e en laatste zomerconcert in de muziek tent tegenover het raadhuis. Het pro gramma voor dezen avond luidt: 1. Marsch. 2. Fêté Provencale, Ouverture F. Popy. 3. Souvenir De Biauitz, Fantaisie. A. Dupouy. 4. Guillaume Teil. Fant. Sur 1'Opera J. Martin. Pauze 5. Phébé, Ouverture. F. Andrieu. 6. Leda, Wals. Gabriel Allier. 7. Les Dragons de Villars Fant. Sur 1' Opera. Maillard. 8. Marsch. POSTDUIVEN VEREEN. „DE ZWALUW" Uitslag der gehouden wedvluchten vanaf Soignies (198 K.M.) en Mons (213 K.M.) op 11 en 18 September j.l. Soignies, in concours 100 duiven. C. Helmken, le, 4e, 5e, 17e. J. Grift, 2e. H. Pauw, 3e. G. Vonk, 6e, 15e. B. Groenevelt, 7e, 20e. J. C. de Bree, 8e, 18e. J. v. d. Brink, 9e, 10e. H. v. Sitter, 11e, 16e. A. Dorrestein, 12e. A. Rijksen, 13e, 14e. G. Geitenbeek, 19e. Mons in concours 61 duiven. J. v. d. Brink, le, 3e, 11e. J. Grift, 2e. 3. Groenevelt, 4e, 7e. M. v. Kooi, 5e. H. Pauw, 6e, 10e. C. Helmken, 8e. C. Kooge, 9e. J. C. de 13ree, 12e. ONBESTELBARE STUKKEN. Onbestelbare stukken, waarvan de af zenders onbekend zijn, terugontvangen te Soest. I. Fa. Kwantes, Assendelft 2. Telegraaf, Amsterdam 3. Mej. Vial, Birkhoven W. Cook, Ontario Mevr. B. v. Doesburg, Zeist 6. Mr. v. Braam Dio Varenle, Soest Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. NED. HERV. MEISJESVER. „TABITHA" De Ned. Herv. Meisjesver. „Tabitha" is van voornemens begin October, de door haar vervaardigde goederen, op een te houden bazar te verkoopen. Degenen, die tot het welslagen van deze bazar, artikelen willen vervaardigen of afstaan, worden vriendelijk verzocht, deze te bezorgen bij, of hiervan kennis te geven aan Mevr. Kruishoop, Spoor straat 36. BRAND. Toen j.l. Zondagmiddag om ongeveer 3 uur de sirene de leden der Vrijwillige Brandweer opriep om hunne diensten wederom ten bate van het algemeen le gaan verleenen, zullen onze wakkere brandweerlieden weinig hebben veron dersteld, dat zij niet dan vèr na midder nacht in hunne huizen zouden terug- keeren.'En^toch bleek dit zoo. Ondanks den Zondagmiddag, waarop telefonisch verkeer onmogelijk is, was men zeer spoedig ter plaatse. De brand was uitgebroken in een zeer grooten hooiberg, staande achter de boerderij van A. W. van de Bremcr aan de Birktstraat, vlak bij Amersfoort. De felle wind wakkerde de vlammen aan, zoodat al heel gauw de geheele berg in lichte laaie stond. Het geheel liet zich zeer ernstig aanzien, temeer daar een andere hooiberg en de boerderij met rieten dak vlak in de nabijheid stonden en ernstig gevaar liepen. De vrijwillige brandweer werkte met man en macht. Daar ter plaatse geen waterleiding is, moest het water komen uit een der brandslooten, die voor dit doel in orde gehouden worden. Bijna 11 uur achtereen werkte de mo torspuit en wierp haar hoeveelheid water in de vlammen. Telkens en telkens laaide het vuur op, dat tot diep in den berg bleek te zijn doorgedrongen. Tenslotte mocht het de brandweer gelukken het vuur meester te worden, nadat aan alle kanten een groot deel van het hooi was afgezaagd en verwijderd, zoodat onze ijverige brandweerlieden, die meermalen den inwendigen mensch moesten ver sterken, toch ten slotte het genoegen smaakten het huis en de andere hooiberg te behouden. Het geheel lokte op den Zondagmiddag veel publiek. De hooiberg was verzekerd. Naar de oorzaak doet de politie onderzoek. LOCALE AUTOBUSDIENSTEN. De belanglooze pogingen te Gouda, van onzen vroegeren ingezetene den Heer A. J. Krieger (indertijd concessi onaris der spoorlijn Utrecht-Soest-Baarn) om aldaar locale autobusdiensten in het leven te roepen moeton volgens het Dagblad van Gouda dd. 15 dezer succes gebben gehad. Binnen afzienbaren tijd kan de tot standkoming worden verwacht. Er zullen twee lijnen zijn, die de geheele stad doorkruisen terwijl de kosten per rit 10 cents zullen bedragen. Het be^JE zal van particuliere zijde worden p"™.Ioi- teert j a r e vervelë' RAADSVERGADERlMor «i, De Raad der Gemeente Soest is in openbare vergadering bijeen geroepen tegen Donderdag 29 Septdmber 1927, des namiddags 2.30 uur, ter behande ling van de navolgende Agenda: 1. Vaststelling van de notulen der vergaderingen dd. 26 Augustus en 3 September j.l. 2. Benoeming van commissiën uit den Raad voor 1927/1928. 3. Benoeming van een lid van de in de vorige vergadering benoemde com missie van Onderzoek, in verband met een ingekomen schrijven van Wethou houder Koenders. 4. Benoeming van een lid der com missie van Toezicht op het Lager Onderwijs. 5. Adres van het Bestuur der Vereen. „De Scholen met den Bijbel", verzoe kende medewerking tot stichting of beschikbaarstelling van een school, met voorstel van Burgemeester en Wet houders. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aansluiten van de woningen der Wethouders aan het telefoonnet voor rekening der Gemeente 7. Aanbieding van een besluit tot wijziging der begrooting 1927. Vaststelling van een tweetal be sluiten tot belegging van gelden wegens uitloting van obligaties en conversie van leeningen. 9. Vaststelling van een besluit tot verhuur van grond. 10. Behandeling van een aanvrage om verkoop van grond. 11Behandeling van een verzoek om ontheffing eener bepaling der bouw verordening. 12. Vaststelling van een staat van oninbare posten dienst 1926. 13. Reclames schoolgeld. 14. Mededeeling van ingekomen stuk ken. VERKOOPINO. Woensdagavond werd ten overstaan van notaris v. Ditzhuizen te Baarn in hotel Centraal geveild de villa Mariat Kerkstraat 24 te Baarn. Het perceel werd gekocht door makelaar Reintjes te Soestdijk voor f 8510. WAARSCHUWING. De Burgemeester der gemeente De Rijp (N.-H.) waarschuwd tegen de praktijken ven een tweetal sigarenven- ters, waarvan één zich noemt Netten. Deze lieden trachten onder valsche voorwendsels sigaren aan den man te brengen, welke in verhouding tot de qualiteit veel te duur zijn. In Juli 1927 werd eveneens tegen deze personen gewaarschuwd, door de Burgemeesters Min Winterswijk en Rietveld, waarvan de eene zich toen noemde Kuijpers. GEVONDEN VOORWERPEN. Op werkdagen, des voorm. tusschen 9—12 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen Een kindermanteltje, damespolshor loge, zilveren broche, twee belasting plaatjes, pakje wit katoenen garen enz dameshandschoen, lederen motorvest. bruin kindervest, vulpen, scheermes, slinger van een auto Aangevlogen twee duiven, waarvan een postduif. Te Soesterberg gevonden een fiets- kettlng en een belastingplaatje VERTREK VAN DEN HEER LIESHOUT In verband met het a.s. vertrek van den heer Lieshout, onderwijzer aan de R.K. Jongensschool aan de Steenhotstraat alhier, naar diens nieuwe standplaats Montfoort, alwaar hij is benoemd tot hoofd der nieuw opgerichte R.K. Lagere Landbouwschool, hebben de leerlingen, personeel en Bestuur der school, aan welke school de heer Lieshout 8 jaar is werkzaam geweest, afscheid van hun scheidenden meester genomen. De Zeer Eerw. heer pastoor Vossenaar voorzitter van het Schoolbestuur prees hem als een goed onderwijzer, die bemind was bij de kinderen. Spreker wenschte hem veel succes in zijn nieuwe werkkring, die als het ware voor hem geknipt was. Hierna bood hij hem namens personeel, leerlingen en Bestuur als bewijs van erkentelijkheid, een prachtige pendule aan. Daarna sprak de heer Luijpen, hoofd der school, die zich bij hetgeen de Zeer Eerw. heer Pastoor Vossenaar naar voren had gebracht, geheel aansloot en voorts nog zeide, dat een goed en eerlijk collega van hem wegging. Vervolgens sprak een der leerlingen namens de anderen waardeerende woor den. De heer Lieshout dankte voor de hartelijke toespraken en aanvaardde dankbaar het stoffelijk bewijs van erkentelijkheid. CORRESPONDENTIE Wegens plaatsgebrek moesten ver schillende berichten en een ingezon den stuk blijven overstaan. Zondag 25 Sept. Is aanwezig ADVERTENTIËN ONDERTROUWD en CORNELIA ALEIDA BROUWER Huwelijksvoltrekking 12 October v.m. 10 uur in de Parochiekerk v. d. H. Nicolaas te Baarn Soestdijk, Laanstraat 15. Baarn, Zuiderema 6. Soes dijk, 22 Sept. 1927. SPORT CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" De j 1 Zondag gespeelde 1ste comp. wedstrijd van het le elftal onzer ver. tegen Blaricum I is geëindigd in een 4—1 overwinning voor Soest, alzoo een goed begin in de nieuwe competitie De wedstrijd voor ons 2e elftal is niet doorgegaan wegens niet opkomen der tegenpartij. Zondag a.s speelt Soest I haar 2de wedstrijd in dit seizoen op ons terrein aan de Soesterb straat, en wel tegen Hilvert 1 uit Hilversum, aanvang 2 uur. Wij vertrouwen dat „Soest" hetzelfde spel te zien zal geven als j 1. Zondag en verder dat mooie weer en groote publieke tentoonstelling deze spannen de wedstrijd zullen bijwonen. E.S.V.A.C. Zondag was S.V.A. van Soestdijk onze gast, ter opening van het Voetbalseizoen 1927—'28. Als beide elftallen in 't veld verschijnen, telt Esvac 2 invallers van S.V.A. is ons niets bekend. Beide elftallen pakken flink aan, maar de aanvallen leveren geen succes op, eenerzijds stuiten ze af op de achterhoede, anderzijds geeft de keeper niet thuis, totdat de midvoor van S.V.A. de bal vrij weet te werken, en met een prachtig schot z'n club de leiding weet te be zorgen, 01. Esvac zet nu alles op alles, doch hun werken blijft zonder resultaat, (waar blijft onze schutter, die 2 voeten ter zijner beschikking heeft, of waren de voor zetten niet goed Eindelijk heeft Esvac succes, al is het door een penalty, de gelijkmaker ligt in de touwen, en de stand is 11, waarmede de rust aanbreekt. Na de rust is het gedaan met S.V.A. Esvac weet geholpen door de wind, de stand op te voeren tot 111, waarmede het einde aanbreekt. A.s. Zondag 25 September gaat Esvac I naar Barneveld, de 2de Competitie wedstrijd spelen tegen „de Schaüetaars", terwijl Esvac II bezoek krijgt van H.V.C. 4 Het 1ste elftal vertrekt om 12 uur vanaf Hotel „De Gouden Ploeg", per Autobus. Het 2de elftal speel om 2 uur, terrein Koudhoornweg. Kerkberichlen. Zondag 25 Sept 1927 SOEST Ned Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. J. I. v. Schaick. 's Avonds 6 uur Ds. J. C W. Kruis hoop. SOESTDIJK Rembrandtzaal Voorm 10 uur ds. J. C. W. Kruis hoop 's Avonds 6 uur geen dienst. De Kerkelijke Ontvanger houdt zit ting in de Kerkekamer Zaterdag 24 Sept., van des nam. 2 tot 5 uur. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. J v. d.Meulen 's Avonds half 6 Ds. Alkema. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Ds. Alkema. Nam half zes J v. d. Meulen. CHRISTELIJK OEREF. KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en n.m. 6 uur Ds. B Oosthoek. VRIJZ. OODSDIENSTIQEN Oebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan 's Avonds 7.15 uur Ds. A Klaver van de.n Haag. SOESTERBERO Voorm 10 uur in de Chr. School aan den Postweg de WelEerw. Heer v. d. Heuvel van Amersfoort. N.m. 2 uur te Huis ter Heide geen dienst. Zondagsschool voor kinderen van 6—13 jaar in de Chr School aan den Postweg van 2—3 uur nam. De Chr. Jongel. Ver. „Immaiiuël" vergadert Zondagavond 8 uur in het lokaal aan den Dolderscheweg. Bij de N.V. PH0TAX te Soestdulnen kunnen terstond boven de 18 jaar geplaatst worden. Hoog loon. Aanmelding aan de fabriek. Mevr. Wüst, Molenstraat 8 Soest, vraagt met 1 November flink voor dag en nacht. Leeftijd 20 jaar of ouder. Hulp van dagmeisje. Mej. P. Sizoo „Braamhage" vraagt een net zelfstandig Zich aan te melden 's avonds tusschen 7 en 9 uur. Mevrouw Smit, Nieuwerhoekstraat 7 vraaet een hoofdz. v. d. morgen. Aanm. '8 avonds na 7 uur. gevraagd van 's morgens 8 tot 's middags 4 uur. Zich aan te melden Maandagavond van 7—9 uur. Adres Mevr. Ds. Kruishoop, Spoorstraat 36. Biedt zich aan voor Maand, en Donderdag. Adres Wiek- sioterweg O.Z. 25. met vrije slaapkamer, voor heer of dame. Conditiën nader overeen te komen. Brieven letter H bureau van dit blad. SOESTDIJK gel. Nassaulaan bev. ben. suite, boven 4 kamers, gas, electr. licht, waterl. Huurprijs f525.— p. j. Adres Heuvelweg 1. bev. 6 k., k., bijk. enz. met 1200 M2 grond, f35.— per maand. Te bevr. Spoorstr. 42. vierkant model, groen geëmailleerd met nikkel, merk Tiger 58, met bijpassende groen email plaat met nikkel rand. Spotprijs f25.— heeft gekost f52.—. alsmede stoof en handperen tegen marktprijs aangeboden. Adres Nieuweweg 100. voor f 10.— vulkachel groen geëmail. met plaat 2 inmaakpotten f6.—. Beetzlaan 99 Soest. in zeer goeden staat. Adres Heideweg 8. zeer goed loopend, merk Excelsior. Prijs f85.—. Kerkstraat 28 Soest. zes jonge kippen h f2.50 per stuk. Te bevr. Birktstraat 2. op nette stand voorzien van gas, waterleiding electrisch licht, met schuurtje en groote werkplaats. Brieven onder no. 103 bureau van dit blad. Ondergeteekende stelt zich voor, bij vol doende deelname, begin October a.s. ook te Soest—Soestdijk een cursus in de te openen, in clubs van max. 5 personen. Vlugge methode, meest voordeelige voor waarden. Aanmelding kan geschieden in de kleine Rembrandtzaal te Soestdijk op Maan dag 26 September a.s. van 7.15 tot 8 uur n.m. Woensdag 28 September a.s. van 7.15 tot 8 uur n.m. of wel schriftelijk bij AMERSFOORT - KORTE ORACHT 17 Zuivere blanke honig, van eigen bijenpark, heilzaam middel voor keel en borst, dit jaar schaarsch, toch nog prijs als vorig jaar. Flacon zuivere inhoud: I Kilogram f 1.50, 'A kilo f0.75. Adres: .Huize Aangeland", Schoutenkampweg 16 Soest. Gem. Haring p. stuk 7 cent Rolmops p. stuk 9 cent Potje Haring 4 stuks 24 cent 6 35 Rolmops 4 30 6 42 Haring 15 80 Rolmops 16 115 Prima blanke zoutevisch 45 p. p. Prima nieuwe zoute haring 6 voor 25 cent Probeer U eens v. Dljks leverpastei 24 cent per blik zeer fijn Volgende week dagelijks versche andijvie voor den inmaak. Geprijsd aan de winkel, Soesterbergschestraat le, Tel. 2228 Om aan vele aanvragen te voldoen hooren en bezorgen wij ook dagelijks te Soestdulnen Briefkaarten worden vergoed.

De Soester | 1927 | | pagina 2