j. DERING VISSER's Bi HEDEN 't Ma zal Huldiging Piano leerares Dr. Van Dongen Daml-Kousen STAATSLOTERIJ rr B. KRAAL, DAMESMODEMAGAZIJN Firma GEZ. LAGERWIJ BONTRANDEN PLUCHE ASTRAKAN Open brief aan den Heer M. IBURG Hzn. Antwoord op den Open Brief van den Heer A. C. H. Vossenaar. Overhemden, Hoeden, Petten, Dassen en Sokken. MIDDELMAN Naar wij vernemen zal Luit. Koppen, hedenmiddag ongeveer 3 uur op het vlieg terrein aankomen. E. van Meurs, ■ÏÏS.UÏEÏ3 'er inzagevan de Werkaan huis. Dameisje Flink dagmeisje II Huur Huis te huur i Te hi gevraagd te koop cvraagd Kiierwagen, Jonge Fnnen te koop Beste kchel te koop Firnuis, ROLPENS JOK METS IN HE' WOLHUIS JOH METS Theos. 3 Nov. sr. Ned. Afd. liddags 3 uur JO» Alro Certificaten Burgem3rothestraat 6 MA Maa Glazen Dak Glazen Dei GLASHANOEL - Uitgebreide lee: vele nieuwste Kerkstraat 20a Belangrijke m bezorg- en o| Winteraari Appelen voor w B. HILH DE „SOESTE Gifsberl JOH. I van Run IfOOfWORST jOHi METS Hedéif voorradig le Kwalitf Rund-, Kalfs-, en Vafcensvleesch ANT. Huism H. v. d. Du de mogelijkheid heeft gesteld, dat hij zich „vergist" kan hebben. Beide gevallen toonen veel punten van overeenstemming, waarvoor ik deze nog eens heb gereleveerd en verzoek U beleefd uwe lezers hiermede bekend te maken. Nu ik toch over Gemeentezaken schrijf deel ik U mede, dat me gebleken is dat het in de Gemeente-huishouding niet bepaald in orde is en daar op veel te grooten voet wordt geleefd, U oor- deele zelf Eerste voorbeeld. Afd. Rijbewijzen: Door mijn chauffeurwas een formulier daarvoor aangevraagd; volgens den ambtenaar moest hij in het laatst der volgende week terugkomen. Bij zijn terugkomst was die ambtenaar nog niet op de hoogte welk formulier hij moest uitreiken; gelukkig heeft een particulier hem den weg gewezen. Bij de terug bezorging van dat formulier den vol genden dag heeft aanvrager overgelegd zijn „Bewijs van Rijvaardigheid". Niet noodig volgens dien ambtenaar. Chauf feur af. Na acht dagen ontvangt aanvrager een schrijven van dien ambtenaar (Chef ten secretarie) waarin wordt medege deeld dat de Commissaris der Koningin, overlegging van het Rijvaardigheids bewijs verlangt, (sic.) Nog al logisch zou ik zeggen, anders kon iedereen zonder dat Bewijs een Rijbewijs aan vragen, zulk logisch denken behoort zeker niet tot den ambtenaren kring. Gevolg Brief van den Commissaris naar de SecretarieBrief van Secretarie naar aanvragerTijdverlies van aan vrager naar Secretarie Brief van Sec retarie naar Commissaris. Al deze correspondentie totaal over bodig en zeker 18 dagen vertraging. Tweede voorbeeld Afd. Straatbelasting Van den gemeente-ontvanger ontving ik een schrijven om op te geven waar de biljetten voor de Straatbelasting moesten bezorgd worden. Hierop heb ik geantwoord dat dit „een vragen naar den bekenden weg was", vermits sedert de invoering der belasting, die biljetten bij mij zijn bezorgd en ook door mij betaald Vóór dat dit antwoord den ontvanger had bereikt, zijn de biljetten bij mij bezorgd, dus toen was het adres wel bekend. Al de in deze bedoelde brieven zijn z.g. Dienstbrieven waarvoor de Ge meente porto's worden berekend. De ambtenaren moesten geleerd worden minder kwistig met die dienst brieven te zijn en bij geheel onnoodig gebruik (zie boven) zij zelf voor de porto's aansprakelijk waren. Dit zijn maar een paar staaltjes, er zijn er nog meer, zeker is 't dat die dienstbrieven met 10-tallen per dag verzonden worden en hoeveel geheel onnoodigDe belastingschuldigen zijn er goed voor, dat is de redeneering. Met vriendelijke dank voor de af gestane ruimte. Uw. Dn. J. C. MOOY, Middelwijk Soest. 27 October, '27. BAARN Laanstraat 57 Tel. 378 SOESTDIJK Burg. Grothestr. 11 Tel. 2261 WelEd. Heer I Weet U wel, dat iederen Zaterdag morgen door een blad dat gratis wordt verspreid, eene onnatuurlijke gemoeds stemming wordt opgewekt bij zeer, zeer velen Een onnatuurlijke gemoedsstemming, die voortkomt of wel omdat zeer velen de talrijke stukken, in dat blad, z.g. buiten verantwoordelijkheid of met ver antwoordelijkheid der Redactie geplaatst, verafschuwen of wel omdat anderen daarin glunderen. Ik zwijg nu over alles, wat vuil uitstoot, maar waarbij de asch-mannen zich ver schuilen achter een heldenanonymiteit of zich vermommen als narren onder den mantel van „brandnetel'' enz. enz. Ik ben overtuigd, dat voor U niet minder dan voor mij en voor ieder weldenkend mensch, het naamloos onder deze artikelen ook het eerloos is. Anonyme aantasting van iemands eer en goeden naam, vindt U het niet laag? En terwijl ik dit laaghartig gedoe laat rusten, moet ik toch denken aan de artikelen, voor welke U in dat blad een grage plaats vindt, en voor welker inhoud en bewijskracht en waarde U Uw naam leent en dan vraag ik U in gemoede, als eerlijk man tegenover U, als eerlijk man staande openbaar af: Zijt gij nu waarlijk overtuigd en berust deze overtuiging op onaanvechtbare en onweerlegbare officieele bewijzen (want anders is het U niet geoorloofd) dat een man, op wiens verleden geen enkele smet van oneerlijkheid kleeft en die sinds jaren bij allen die hem kennen, uit alle richtingenzelfs in den raad vertegenwoordigd, en rangen en standen, bekend staat als een man van onkrenk- bare eerlijkheid en als een zeer ver dienstelijk ambtenaar, in zijn dienst gedragingen heeft gepleegd tot nadeel der gemeente, tot voordeel van zich zeiven, dan U het recht geven openbaar te spreken van corruptie, knoeierij, bedrog. Hebt gij (om Uw eigen woorden te gebruiken) hebt gij o.a. het bewijs dat des heeren Van Kloosters familie tot nu toe slechts een kleine f21000. voor aanlegkosten heelt betaald, terwijl de 6 X 4000 of te wel f 24000.— die zij volgens overeenkomst, eveneens had moeten betalen, nog steeds niet in de gemeentekas zijn gevloeid '(„Soester" 24 Sept., bl. 2) M.a.w., want dit bedoelt gij toch, dat de familie van den Heer Van Klooster tot op heden in gebreke blijft aan de gemeente te voldoen een som van f 24000.die zij reeds lang, volgens overeenkomst eveneens, had moeten betalen. De gemeente heeft dus volgens U momenteel op de familie van den heer Van Klooster een pretentie van f 24000. en de desbetreffende familie blijft in gebreke die te voldoen. Kom, kom. Welnu, hebt gij dat bewijs? Overlegt het dan aan B. en W. van Soest (want deze hebben het natuurlijk niet). Zij zullen U daarvoor dankbaar zijn en het morgen aan den dag innen enontvangen. Het komt goed te pas. Ik zal het dan a.s. week publiceercn stort IK vijfhonderd gulden in de kas der algemeene armen. Hebt gij het niet maar dan is Uwe beschuldiging onwaar en U onwaardig dit publiceert U a.s. week met de mededeeling, dat thans een zelfde som door U aan de algemeene armen is geschonken. Ik kan niet anders denken dan dat volgens het destijds aangegane contract de familie van den heer H. van Klooster tot nu toe aan al hare verplichtingen tot de laatste cent heeft voldaan. Doch errare humanum est", dwalen is men schelijk, bij U zoowel als bij mij. In eene zaak verheug ik mij echter bij voorbaat. En deze isdat uit dit onverkwikkelijk twistgeding de armen eenig voordeel trekken, hetzij uit Uw zak of uit de mijne. Ongetwijfeld ik denk er niet aan in Uw strijd tegen den heer Van Klooster iets te zien van een strijd tegen de Katholieke partij in deze plaats. U wenscht ik geloof het nog uitsluitend en alleen het gemeentebelang te dienen en openlijk aan de kaak te stellen de corruptie, het bedrog, de knoeierijen, door een hoofdambtenaar gepleegd. Geachte Heer, gelooft dan toch niet langer, dat gij door dit Uw geschrijf het gemeentebelang dient Weet gij wat gij dient? U dient de verdachtmaking I U dient de op relletjes belustte tuk van Jan Publiek. U schept een geest van achterdocht tegen de bestuurders der gemeente. U plaatst voor de buitenwereld Soest in zeer ongunstige daglicht met al de nadeelige financieele gevolgen daarvan. U verstoort de onderlinge vrede en verdraagzaam heid, die het hoogste goed is van het gemeenebest. Volgens U en Uwe ongenoemde medehelpers schijnt Soest in 't verleden te zijn geweest een vergaderbak van domheden en ongerechtigheden door de bestuurders gepleegd. Ik meng mij niet rechtstreeks onmid dellijk in de verschillende bedrogs- en knoeierijkwesties volgens U door den heer Van Klooster c.s. gepleegd. Al ben ik overtuigd van het woord van den Duitschen dichter, dat in den strijd des levens de waarheid wel eens tevergeefs strijdt, ik wacht het oordeel van de door de Raad ingestelde com missie, die waarlijk, U zult het mij toe geven, nu juist niet uit staatkundige vrienden van den heer Van Klooster bestaat met groote gerustheid af. Uit diens beslissing, hoop ik ter ge legener tijd èn voor U èn voor den heer Van Klooster en voor de rechter- en linkerzijde van den gemeenteraad mijn conclusiën te trekken en te publi- ceeren. Maar in ieder geval dit staat bij mij vast de geheele linkerzijde van den gemeenteraad had zich niet als een man zonder meer behoeven te scharen in de geweldige actie ik durf het gerust te zeggen in de hitze tegen de wethoudersbenoeming van den heer Van Klooster. Waren in hunne oogen de beschul digingen reeds vaststaande? Daarenboven de heer Van Klooster zelf zou, wethouder geworden, indien ook maar een tiende gedeelte waar was van hetgeen tegen hem wordt aan gevoerd, zijn wethouderszetel onmidde- lijk hebben verlaten en zijn tot nu toe vlekkelooze reputatie voor altijd hebben onteerd. Ongetwijfeld overal, waar menschen zijn, daar zijn zwakheden waar menschen besturen, daar worden tekort komingen begaan, en de loupe van een ik weet niet door welke hartstocht aangegrepene (U zoowel als ik zult dikwerf niet kunnen bevroeden, wat een mensch toch bezielen kan in zijn strijd tegen een anderen mensch) maakt daarvan een berg. Maar deze voorspelling durf ik U wel te doen en ik stel er waarlijk prijs op, U, na afloop van het Commissie onderzoek, deze mijne woorden publiceert de conclusieën van het onderzoek zullen niet de zware verdacht makingen en ernstig compromitteerende beschuldigingen wettigen, die U gelieft uit te storten over het hoofd van een tot nu toe, en ik heb er de men- schelijke zekerheid van ook in de toekomst bij het meest rechtschapen deel der bevolking hoogst achtbaar burger. En, nu betreed ik den weg der m.i, aan zekerheid grenzende waarschijnlijk heid zal dan na eenigen tijd op Uwe zware beschuldigingen van toepassing zijn het woord van den Latijnschen dichter „Parturiunt montes, nascetur ridiculus mus". De bergen baren en een armzalig muisje wordt geboren. Ja, zal het Rapport der Commissie, van wie een bepaald, vast, duidelijk omschreven en goed gedocumenteerd antwoord wordt verwacht, omdat het hier geldt een zeer ernstige eerezaak en gemeentezaak, Uwe voor den heer Van Klooster en diens familie zeer compromitteerende beschuldigen terneer slaan, dan verwachten wij van U, publiek en openbaar Uw „peccavi" „ik heb misdaan", gelijk gij tot nu toe week in week uit openbaar Uw „j'accuse" doet hooren. Zoo en zoo alleen dienen wij het waarachtig gemeentebelang. Met de meeste hoogachting, Uw dw. A. C. H. VOSSENAAR. Eerwaarde Heer. Ik betreur het meer dan ik zeggen kan, dat ook gij hebt gemeend U te moeten mengen in den strijd dien ik heb aangebonden tegen wantoestanden, die oorzaak werden dat het eenmaal wel vaarende Soest zoo in het moeras ge raakte en zijn belastingen tot in het ondragelijke moest verhoogen. In de allereerste plaats betreur ik het daarom, Eerwaarde Heer, omdat ik meen dat de kerk te hoog staat en uw ambt te mooi is om zich in het openbaar in politiek of twistgeschrijf te mengen. Ik houd van de Katholieke kerk en draag haar geestelijken een goed hart toe, doch dat belet mij niet van oordeel te zijn, dat de geestelijken moeten zijn de verzorgers van ons geestelijk leven, die er angstvallig voor hebben te waken zich niet in te laten met zaken, die de grootheid van de kerk, of het mooie van hnn priesterambt zouden kunnen schaden. Ook kan ik mij niet begrijpen, waarom gij eigenlijk naar de pen hebt gegrepen. Nieuwe gezichtspunten opent gij niet, U bepaalt U slechts tot het stellen van vragenen dan -nog vragen die de Commissie van Onderzoek reeds ter be antwoording heeft. Waaron, Eerwaarde, wilde eerst de Heer van Klooster en thans ook gij op de antwoorden der Commissie vooruit loopen Gij schrijft zelf, dat gij ver trouwen hebt in die Commissie. Waartoe dient uw brief dan toch En hadt gij nog nog in uw brief be toogd, dat gij uit eigen ondervinding weet, dat de Heer van Klooster steeds een alleszins betrouwbaar, eerlijk en oprecht man was en is, en gij de be wijzen hadt, dat de hem aangewreven feiten onwaar zijn, het ware nog anders. Doch ook dit doet gij niet, gij bepaalt er U toe te zeggen dat hij als zoodanig bekend heeft gestaan. Nu ja, de Direc teuren van diverse Gasfabrieken stonden ook als zoodanig bekend, tot dat er feiten bekend werden, waaruit bleek dat zij die reputatie absoluut niet verdienden. Ik mag er U toch nog wel even op wijzen, dat de gewonnen en geboren Soestenaren allemaal weten, dat er hier gruwelijk geknoeid is, en weten zij de deelnemers aan die knoeierijen met den vinger aan te wijzen. Aanduidingen als „het gestolen huis" en „het glazen paleis' geven weer wat er in het volk leeft. Ik heb dan ook eigenlijk wat de kern der zaak betreft niet nieuws gepubliceerd. Ik heb gepreciseerd, de bewijzen ver zameld, en eenige feiten bekend gemaakt. Viola tout. Ook beweert gij niet, dat de feiten Heeren Doet Uw keus uit meer dan 200 Meest nieuwe dessins. HEEREN MODE-MAGAZIJN TORENSTRAAT 3b ZIE DE ETALAGE onwaar zijn. Gij vraagt slechts of ik het zeker weef, en of ik meen met publicatie het algemeen belang te dienen. Wat dat betreft, Eerwaarde laat mij U verzekeren, dat de feiten vast staan en dat thans reeds bewezen is, dat mijn publicatiën in het algemeen belang waren. De oogen der autoriteiten zijn er door opengegaan, met als gevolg een strenge controle die voorkomt dat onregelmatig heden, zooals vroeger zoo veelvuldig voorkwamen, kunnen plaats vinden. Het onderzoek der feiten bracht verder aan het licht, welke de onbetrouwbare elementen zijn, wier handelingen nauw lettend toezicht vereischen. Ook dat is een niet te onderschatten voordeel, Gij schrijft woordelijk, dat gij U niet rechtstreeks in de verschillende bedrog en knoeierijkwesties van den Heer van Klooster c.s. mengt. En uw voorstel betreffende die f 500. dan, Eerwaarde? Wie reimt sich das zusammen Wat nu dat voorstel van die f500. voor de Algemeene armen betreft, kan ik U mededeelen, dat ik het officieele bewijsstuk, volgens hetwelk des Heeren van Kloosters familie nog f 24.000.in den Gemeentekas moet storten aan den Heer Burgemeester heb ter hand gesteld. Ik ben overtuigd, dat gij nu woord zult houden en de Algemeene Armen met de toegezegde f500.gelukkig zult maken. Alvorens te eindigen, Eerwaarde Heer, neem ik de vrijheid er nogmaals vrien delijk bij U op aan te dringen, U in het Openbaar geen partij te stellen in zake de reeds gepubliceerde en nog te pu- bliceeren feiten. De kerk en uw mooi ambt zouden bij deze onwelriekende geschiedenis veel kunnen verliezen en niets kunnen winnen. Blijft een Goede Herder voor al uw schaapjes, ook voor de afgedwaalden, doch laat U door uw goede hart niet verleiden deze laatsten in het Openbaar in bescherming te nemen. Het algemeen belang behoort in dezen voor te gaan. M. IBURG. AFSCHRIFT Soest, 28 October 1927 Aan den Heer Burgemeester van Soest. EdelAchtbare Heer! Bijgaand heb ik de eer U te doen toekomen een voor echt gewaarmerkt afschrift der koopovereenkomst tusschen de Gemeente eenerzijds en den Heer H. v. Klooster als mondeling lastheb ber van de heeren A. A. Kuyer en J. W. Thuring. Ik ben zoo vrij onder uwe aandacht te brengen dat volgens deze acte door de koopers moest worden betaald: le. De aanleg en verharding van den hoofdweg d.i. de weg vanaf de Soesterbergschestraatweg tot aan den Oude Utrechtscheweg zijnde f 19347.50 2e Voor de aanleg en verharding der overige wegen een bedrag in die overeenkomst begroot op f 40000.— te betalen in 10 jaar, minstens per jaar 7,0 gedeelte. Op het oogenblik zou dus uit dien hoofde betaald moeten zijn 7 x f4000.- f28000.— Voor aanleg van den hoofd wegf 19347,50 Buiten plantsoenaanleg reeds een totaal van f 47347.50 Betaald is er tot dusver f21336.976 Zoodat bovendien nog betaald had moeten zijn f 26010.526 Buiten genoemden hoofdweg zijn verhard het verlengde van de Heideweg tot aan den overweg, alsmede een stuk van den Ouden Utrechtscheweg gelegen voor de aan genoemde combinatie verkochte perceelen. Genivelleerd en aangelegd maar nog niet verhard, hoewel het verhardings materiaal voor een groot gedeelte reeds ter plaatse is, zijn de wegen ten Z.O. van den Heideweg alsmede de plant soenen. Een raadsbesluit, waarbij de bepa lingen der overeenkomst buiten werking werden gesteld is nimmer genomen. Alleen is nog bekend dat in 1924 Wethouder de Koning den heer v. Klooster in diens kwaliteit van Directeur van Publieke Werken heeft verboden wegen aan te leggen zonder medeweten of voorkennis van Burgemeester en Wethouders. Hoogachtend, M. IBURG. Plaatselifk Nieuws. 1STE LUSTRUM MANNENZANGVEREEN, „APOLLO" Donderdagavond j.1. herdachtgenoem- de vereeniging te Soest zijn eerste lustrum in een feestelijke bijeenkomst in gebouw „Religie en Kunst" alhier. Een groote belangstelling werd hier voor aan den dag gelegd, waarvoor zaal en podium te klein bleek te zijn. Want niet alleen dat deze vereeniging, die onder leiding van haar directeur, de heer H. J. van Maurik, zulke uitmuntende vorderingen maakten en thans haar eerste 5-jarig bestaan mocht vieren, maar ook op dezen avond zou de ver. een vaandei worden aangeboden. De onderafdeeling „Apollo's Kinderkoor" zou ook hiermede verrijkt worden. Met een aardige samenspraak van 2 dames, die op een geestige wijze hun entrée in de zaal maakten, werd een aanvang gemaakt met het programma. De Voorzitter van „Apollo", de heer S. de Zoete, heette allen hartelijk wel kom en memoreerde in zijn rede het zoo verheugend feit dat „Apollo" in het bezit zou komen van een vaandel en verder de ontwikkeling van deze vereeniging die op 't oogenblik 40 leden tot de hare mag rekenen. De beide klassen van het kinderkoor tellen te samen meer dan 100 kinderen. Na deze rede speelde het Soester Harmoniecorps, dat welwillend mede werking verleende, eenige mooie no. Het jubileerende mannenkoor zong hierna eenige lieden, die keurig ten gehoore werden gebracht. In een „Zweedsche Lucifersmarsch", werden de bekende zwavelstokjes bezongen, een aardig nummer dat „Apollo" op dezen avond voor het eerst deed hooren. Daarna lieten de beide klassen van het kinderkoor zich hooren. De heer Lüschen nam als Voorzitter van het Vaandel-comité hierna het woord Spreker vertelde hoe het vaandel-co mité tot stand was gekomen en hoe dit geijverd had om het doel te bereiken nl. om de Vereeniging 2 vaandels te kunnen aanbieden. Dat ook de kinderen hier prachtig werk hadden verricht en dat tenslotte de vrijgevigheid der inge zetenen aanleiding was geweest, dat hedenavond deze vaandels zouden wor den overgedragen. Spreker dankte allen hartelijk die hiertoe hadden medege werkt. Spreker verzocht vervolgens den Burgemeester, Mr. G. Deketh, bescherm heer van „Apollo", de beide vaandels te willen onthullen. De Burgemeester sprak eenige waardeerende woorden en hoopte dat waar het vaandel zou zijn, ook steeds „Apollo" zou volgen. Spreker hechtte daarna op verzoek de behaalde onderscheidingen aan het vaandel. Hierna werd het vaandellied gezongen, dat voor deze gelegenheid gecomponeerd was door Apollo's di recteur. Namens de Soester Accordeon-ver. Excelsior" werd door haren directeur een medaille aangeboden en de ver eeniging „Apollo" gefeliciteerd met dezen dag. Ook een afgevaardigde van de gemengde zangvereen. „Soli Deo Gloria" uit Soesterberg en de heer Uiterwijk als donateur van „Apollo", complimenteerden den Voorzitter met het bezit van deze vaandels, waarvoor deze zijn dank betuigde. In de pauze werden door een pers fotograaf beide koren op de gevoelige plaat vastgelegd en was gelegenheid de vaandels te bezichtigen. Wij kunnen niet anders zeggen dat „Apollo" in het bezit is gekomen van 2 prachtige vaandels, die, geleverd door de firma Grootendorst uit Amersfoort, uitmunten door hunne afwerking. De heer de Zoete dankte na afloop allen die hunne welwillende medewer king voor dezen avond hadden verleend, waardoor deze feestavond zoo goed geslaagd was. Wij hopen dat „Apollo" onder leiding van hare eminenten directeur zich moge ontwikkelen tot steeds grooter bloei en dat bij haar 2de lustrum vele lauweren de vaandels moge n tooien. Naar wij vernemen zullen de vaandels gedurende een we:ek worden tentoon gesteld in de etalage van den heer C. W. Veenendaal, v. Weedestr. 40a, alhier. GEMEENTERAAD De Raad der Gemeente Soest is in openbare vergadering bijeen geroepen, tegen Woensdag 2 November 1927, des namiddags 2 uur, ter behandeling van de navolgende AGENDA 1. Voorstel van den Voorzitter om in geheime vergadering over te gaan. 2. Vaststelling van de notulen der vergadering dd. 29 September j.1. 3. Stemming over de in de vorige vergadering ingediende motie door het raadslid Busch, verband houdende met de aanvrage van het bestuur „Een school met den Bijbel" tot medewerking van beschikbaarstelling eener school. 4. Vaststelling van eenige besluiten tot wijziging der gemeentebegrooting 1927, en begrooting van het Gasbedrijf 1927. 5. Voorstel van B. en W. tot verharding van een gedeelte van den Dalweg en aanvrage van een daarvoor benoodigd crediet, groot f875. 6. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een vrachtauto, tevens sproeiwagen ten dienste van openbare werken, en tot afschaffing van 2 gemeente-paarden, 7. Voordracht van B. en W. tot wijzi ging van belastingheffingen voor 1928, en vaststelling van de daaruit voort vloeiende ontwerp-besluiten. De bedoeling van B. en W. is in te trekken het toenmaals door den ouden Raad genomen besluit om het benoodigde te dekken over 10 jaren. Zij stellen thans voor het benoodigde bedrag, groot f 44.000.te dekken als volgt fl 1.700.meer ontvangen dan de geraamde op brengst Inkomsten belasting 1926/27. f 12.500.voor een in 1928 in te voeren heffing van 50 opcenten op de Vermogensbelasting (dienst 1928). f 14.000.— dito dienst 1929. f 5.800.batig saldo gewone dienst rekening 1926. Totaal f 44.000.— Hierdoor zal dus het tekort gedekt zijn in 2 jaren en wel voornamelijk door de nieuw te heffen 50 opcenten op de Vermogensbelasting. De bedoeling schijnt te zijn deze nieuwe belasting slechts in te voeren voor twee jaren en daarna wederom te laten vervallen. 8. Voorstel van B. en W. tot het bouwen van 6 semi-permanent woningen en afbraak van alle bestaande nood woningen. 9. Vaststelling eener bouwverordening en vleeschkeuringsverordening. 10. Behandeling van het verzoek van een plaatselijk comité tot behartiging der sport, verzoekende tot het in erfpacht bekomen van gemeentegrond en mede werking te verleenen tot het oprichten van een sportpark. 11. Aanbieding van een ontwerp- reglement voor de werkverschaffing, winter 1927-1928, en vaststelling van de in werkverschaffing uit te voeren werken. 12. Herbenoeming van Leden der Commissie van taxatie der gronden ingevolge de verordening op het beheer van het grondbedrijf. 13. Vaststelling van een suppletoir kohier Hondenbelasting dienst 1927. 14. Vaststelling van een ontwerp besluit tot in schenking aanvaarden van een strook grond. 15. Behandeling van aanvragen om aankoop en erfpacht van grond, en vaststelling van de daarmede verband houdende besluiten. 16. Behandeling van eenige verzoeken om ontheffing der bouwverordening. 17. Mededeeling van ingekomen stukken. Begeleiding Muziek-theorie, Compositie, Muziekgeschiedenis Condities f6.—, f4.50, f3.— per maand. Muziek in bruikleen. Spreekuur: 's Zaterdags van 1-2 NIEUWERHOEKSTRAAT 2. FEESTAVOND Op Woensdag 2 Nov. a.s. te 7.30 n.m. houdt de V.V. „Soest" een feestavond voor haar leden en donateurs in het Stationskoffiehuis van den Heer J. v. Kooij. Voor een uitgebreid programma is zorg gedragen. Toegang is vrij (pro gramma verplichtend). De toegangsbewijzen zijn Vrijdag 28 Oct. aan de betreffende personen ver zonden. DANSEN Een getuige, aanwezig geweest zijnde op de avonden van Zaterdag en Maandag 1.1. in Hotel „Eemland" alhier, heeft na kennismaking met Mevr. Jo van Delden als dansleerares en de Dames en Heeren die gevolg hebben gegeven aan haar uitnoodiging, om op genoemde avonden aanwezig te zijn om te geraken tot oprichting van besloten dansclubs, ons verzocht zijn bevindingen daaromtrent mede te deelen in ons blad. Wij w'llen hieraan gaarne voldoen en kunnen mededeelen, dat zoo goed als alle zich hebben opgegeven als lid van een dezer clubs. Dansliefhebbers(sters) kunnen we aan bevelen eens kennis te maken met deze clubs, onder de kundige en aangename leiding van Mevrouw Jo van Delden. Waar deze dame zich wil vestigen in onze gemeente, vertrouwen wij, dat allen, die van de danskunst houden, haar hierin willen steunen. JEUGDDIENST. Naar men ons meedeelt, zal op Zon dagavond 6 November a.s. in de Rem- brandtzaal de derde Jeugdienst gehouden worden. Ds. van Schaick hoopt te spreken over het Onderwerp: „OnzeLevenskeus" LEZING De Evangelisatievereeniging der Ned. Herv. Kerk te Soest houdt Donderdag 3 Nov. a.s. 's avonds half acht een lezing in de Rembrandtzaal, waar als spreker zal optreden Ds. W. A. Hoek, Ned. Herv. Pred. te Amsterdam, met als onderwerp „Het evangelie in de/.en tijd". BIJBELCURSUS Blijkens een advertentie in dit bhd zal vanwege de Theos. Vereen, alhier, een Bijbelcursus worden gehouden door Mevrouw A. van der Meulen Hibma op den 1ste Donderdag van de maand te beginnen 3 Nov. a.s. in „Religie en Kunst". Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij gaarne naar de advertentie. ONBESTELBARE Onbestelbare stukken zenders onbekend zijn, te Soest. 1. J. A. Blok, 2. Gooi- en Eemlande, 3. Fam. Mulder, 4. Mej. L. v. Setten, 5. W. M. de Vries, 6. Brief zonder adres. STUKKEN, waarvan de af- terugontvangen Apeldoorn. Hilversum, Amsterdam. Arnhem. Nijmegen. GEVONDEN VOORWERPEN. Op werkdagen, des voorm. tusschen 9—12 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen Een belastingplaatje, cape met kap, pakje vleesch, doosje schoolbehoeften, paar witte kinderhandschoentjes, por tefeuille met geld. HULDIGING KOPPEN. Het Comité tot huldiging van den Luitenant Koppen te Soesterberg, ver zoekt de houders van kaarten, teneinde allen een goede plaats te kunnen ver zekeren, op den dag van Huldiging, uiterlijk 2.45 uur n.m. op het terrein van Huldiging aanwezig te zijn. SPORT CLUBNIEUWS V.V. „SOEST". Spanning in het „Soest" kamp. Het le elftal nog ongeslagen. Het 2e elftal wint wederom. Zondag j.1. speelde Soest I in Scher- penzeel tegen Scherpenzeel I. Uitslag 0—0. Het 2e elftal wist met 3—2 Scher penzeel III er onder te houden. Zondag a.s. 2 uur terrein Soest Soest I—Woudenberg I Wat de uitslag van deze wedstrijd zal zijn weten we niet, maar wel weten we dat Soest geweldig moet aanpakken om de onmisbare punten thuis te houden Dus aanpakken is de boodschap Dit geldt ook voor het 2e elftal dat om 12 uur speelt tegen Amsvorde III in Amersfoort. Vertrek vanaf den heer v. Veenendaal om 11 uur per fiets. S. V. A. Zondag j.1. Schaffelaar 1S.V.A. I 14 Precies 2 uur stellen beide elftallen zich op. S.V.A. heeft één invaller. De Schaffelaar is ons onbekend. De aan voerder der thuisclub blijkt goed ge raden te hebben, en brengt de midvoor van S.V.A. den bal aan het rollen. De eerste aanvallen zijn voor S.V.A. doch de backs van de thuisclub geven niet thuis. Beurtelins verkeeren beide doelen in gevaar. Dan zien we een harde ren van den rechtsbinnen van S.V.A. Deze zet den bal voor en de midvoor is er als de kippen bij, vangt hem op en jaagt den bal ineens in het net 0—1. De partijen wegen nu tegen elkaar op. Even voor de thee maakt de thuisclub gelijk 11. Na de thee is S.V.A. steeds in de meerderheid, wat ze weet uitte drukken door nog drie doelpunten te fabriceeren, door den rechtsbuiten, de linksbinnen en de midvoor. E.S.V.A.C. Uitslagen wedstrijden Zondag j.1. Esvac I—Rood Wit I 1—2, onder pro test, H.V.C. 4—Esvac II 0—3. Zondag a.s. vinden de volgende wed strijden plaats Steeds Voorwaarts IEsvac I. Esvac IIWoudenberg III. Aanvang der wedstrijden 2 uur. Vertrek der le elftalspelers om 12 uur per autobus vanaf Hotel de Gouden Ploeg. Maandagavond 8 uur vindt het 4e jaarfeest plaats in de zaal van den heer Stalenhoef. Waar blijven de cadeauxtjes voor de tombola?? Kerkberichten. Zondag 30 Oct. 1927 SOEST Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Prof. Dr. J. A. C. van Leeuwen van Utrecht. 's Avonds 7 uur ds. J. I. v. Schaick Herdenking Hervormingsdag. SOESTDIJK Rembrandtzaal Voorm. 10 uur Ds.J. I. van Schaick Voorbereiding H. Avondmaal. 's Avonds 6 uur Ds. J. C. W. Kruis- hoop. De Kerkelijke Ontvanger houdt heden Zaterdag zitting in de kerke- kamer tot het innen van den Hoofd. Omslag van 2—4 uur n.m. OEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en 's avonds half 6 ds. J. v. d. Meulen. Bediening H A. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur en nam. half zes Ds. Alkema. Bediening H.A. CHRISTELIJK OEREF. KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en n.m. 6 uur Ds. Oosthoek. Woensdagavond 7 uur ds. Oost hoek. VRIJZ. OODSDIENSTIGEN Gebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Voorm. half elt Ds. W. Mackenzie van den Haag. Zondag 30 Oct. is aanwezig ADVfcTENTIËN bouw'rT" HOQF.NHOUT, land- te Tienhovt7jlhbende 'e S°eSl' 'ha"S commissüli' «l" E A- Hcer Rech,e'- JêSS™ keu'de, ultdeelingslijst is rnnft» Pn8Lbtfflc van dc Arrondisse- ments-Kcchit,. ytiecht en van het Kan ttaf ^agen 't1 ifoorl' waar zi' «edurende De Curator: Mr'H J JANSSEN VAN RAAY. _Baar". 25 0trfi927. ki,,dr'i (Juumnaaister vraagt bijlstraat 29. BeinsbeAnmV''ïar Bevraagd door Mevr' Ann^-,laan 40 Soestdijk. gevraagd kl. fr^endelssohnlaan 15. Aanmelden z^ag. J1"®3 met groot-Min, Ferd. Huycklaan, huur P- "^"Brieven letter C bureau van dit blad. F 2 k., keuken, gang, 3slaa 1000 M2. bosch. Huur p 55.00 Inl. Kampweg 66 i Gem. Zit- en 'jpkamer voor 2 pers met gebr. v. keukeilefst omtrek vliegkamp Brieven onder ..paan MuldersHandelmij Soesterberg. f te Soest, prijs «f4000.—, bev. 5 kamers en zolder. Opljar gelegen onder lett. B. Vissers Boekh Te koop goeden staat zijnde nieuw mode] p.f 15Beetslaan 88. broed 1927, lilHngtons met een haan, 4 Duckwins leghok met een haan. Te bevr. Kerkstraat 9 SwK haardmodel fl'l tevens 2 ongem. kamers te huur. Koudèikstr. 6a. Te koop i goed onderhouden Merk Senking. Bzien 's morgens voor 12 uur L. F pond f 0.90 Aanbevelend vindt uj'grootste sorteering in wol, zijde tri d' Ecosse, sokken, wollen kinderkousen rJ extra lang been, sport- kou» slobkousen. Verder te groote keuze in zakdoekjes, hand Handwerken, schoenen, o erjurken en direc toires In en wol met zijde alsook eenl aardige artikelen voor t. Nlcolaas. Zalml Van Weedestra immetjes f 1.50 Aanbevelend pond 1 Cen(ru| BIJBI door Mevr. A, den Isten Dond^ Kleine zal Aanmelding Soest. >est—Soestdijk .CURSUS der Meulen—Hibma op kg vd. maand te beginnen Religie en Kunst" bvelrand", Kolonieweg 2, CORIED beef sons f 0.15 Aanbevelend Van Weedestrad Tel. 2098 WBEIWRKRIJQBAAR met Onjj-allenverzekering Uitloting volge'Jfrekklng der Staatsloterij Agent'oor Soest nu de herfst gek gebroken of m« Vensters Alle soorten glas 2260 di Catalogus en supplem Geen inleg Vanaf 1 Nov. a.s. zullen verkrijgbaar z$n waaroi bekomen tegen f 1.50 bij Tevens stel ik rr van boeken in te steller deel en p. week voor worden betaald, bezorglt Men gelieve naamkaart gaand te zenden. Ontvangen alle s Zandaardappelen Drielingen Friesche Roode Ster Friesche Eigenheimers Zeeuwsche Gelen Zeeuwsche Blauwe Bravo's Brielsche Blauwe Goudreinetten le soort Bellefleurs Sterappelen le soort Goudreinetten voor mot Stoofperen 3 kilo voor Alle soorten Blikgroentt Hero, Tuinboonen, Mair per pond Dagelijks ver Handel in Aardappele: NIEUWEV TORENSTRAAT IE Electrische Brillenslij monturen. Reparatiën ei Assistent A BLIKGRC van de bekende merki afname var io pCt. i Vraagt speciale Van Weedesfraat 46 P< HOLLANDSCH RIJ Haas Biefstuk Rosbief Dikke rib Magere Lappen Braadstukjes Rollade Gehakt Dik Holl. Niervet -<• l*AN DROS 0.75 Aanbevelend Van Weedeslraj Tel. 2098 f 0.70 f 0.90 f 0.25 f 0.40 f 0.18 Prima Rookworl,,,"al Rolpens p. PonC 12 Hamspek per op Ham per ons Boterhamwor^t os P- tegen cfSmreerende prijs Ni,HwJtk - Tclef. 2208 f? Beleefd aanbevelend, Thuisbezorgd zondt

De Soester | 1927 | | pagina 2