VOSKUILEN PUROL bij Brand- en Snijwonden GEMEENTE-FILM Dr. DE VOS J. GEIJTENBEEK ALGEM. BEGRAFENIS-ONDERNEMING „SOEST" Kantoor voor SOESTERBERG: BANNINGSTRAAT 19 YENEMA KLEERMAKERIJ Heeren Mode-Magazijn GARAGE „MIDDELWIJK" P. H. HESP Meid-huishoudster Een net Meisje Werkmeisje gevraagd Purol Meisje Monteur-Chauffeur Meisje Loopjongen, Bakkersknecht, Badkachel, Te koop Halve Villa Radio Nieuws tegen verva/schmg Bij Apoth en Drogisten. Prijs 75, en 25ct j Kantoor: TORENSTRAAT 8, Telef. 2086 I AREND WIERnVIA, Torenstraat 8. Tel. 2086 Directie: j KOETS, Spoorstraat 24, Telefoon 2226 Voor RK teraardebestellingen wende men zich tot den Heer W. SUKEL, Koster d-r H H. Petrus en Pauluskerk. Waarnemend Directeur: J. VAN DRIE Het kot waarin Frans van Klooster achter zijn bokken den nacht doorbrengt. of ik verbeeld me „iets" te voelen. Ge lukkig dat het maar bij verbeelding blijft! Dit zijn mijne ervaringen omtrent donker Soest dat in dezen kan wedijveren met donker Amsterdam of Rotterdam, zooals weinigen het kenden. Ook de politie niet; want slechts enkele minuten er vandaan woont een agent. Ook de burgemeester niet, wiens woning in de onmiddellijke nabijheid gelegen is. Met het schrijven van deze waarheden heb ben wij het verborgene ontdekt. Zijn taak is het te zorgen dat het licht worde. Terwille van de reinheid van ons dorp, ter vermijding van besmettingsgevaar, ter voorkoming van verkeerden invloed op de jongeren, tot wering van derge lijke wantoestanden onder den rook van het paleis van H.M. de Koningin-Moeder, omvat die taak slechts dit eene OPRUIMEN, zonder pardon JAN H. (Nadruk verboden). worden van de piano en brengt daarvoor dan ook gaarne openlijk dank aan den onbekenden eigenaar. Wij geven den heer S. gaarne toe orgapiseeren is niet ieders werk. Wan neer de heer S: dan ook het werk der commissie wil overnemen en daarmede toonen dat de beste stuurlui niet aan den wal staan, dan heel graag. Dankend voor de verleende plaats ruimte. De regelingscommissie voor de abonnementsconcerten Mr. v. DOORNE Secretaris. M. de R.! Hoewel ik niet gewoon ben critiek op critiek op critiek uit te oefenen, wil ik daarop voor dit geval een uitzondering maker». De heer Schuilenburg is blijkbaar vertoornd over het feit dat ik een ge leende piano een rammelkastdurf noemen. Dan weet de heer S. niet wat voor iemand een muziek-recensent is. Een dergelijke persoon moet muziek en instrumenten beoordeelen neutraal, dat wil zeggen, zonder zich te laten bein- vloeden wie de uitvoerende personen zijn, noch van wie de instrumenten afkomstig zijn. De bewuste piano wAs een rammelkast, 't Is de eenige juiste benaming er voor. Ik heb groote be wondering voor wat de heer Hijman er op praesteerde en ben grootelijks verwonderd dat hij dit nog doen wilde. Ik voor mij had mevr. Rimathé veel liever zonder die begeleiding gehoord. Het is natuurlijk zeer wel mogelijk dat geen tiende deel der toehoorders, waar onder ook de heer S. natuurlijk, zich heeft zitten ergeren, zooals onderge- teekende. Maar dit ligt nu eenmaal aan mijne op dit punt eenigszins gevoelige trommelvliezen. Hoogachtend, M. Muziekrecensent van „De Soester" WEGENPLANNEN In onderzoek is een plan om een nieuwen weg aan te leggen tusschen het bekende hotel Trier Ie Soestdijk en Amersfoort, welke nieuwe weg de spoor baan van Utrecht naar Amersfoort zal passeeren over een hoog viaduct. Eveneens is een plan in studie om een breeden rijweg rondom de stad Amersfoort aan te leggen, zoomede een nieuwe verbinding voor groot verkeer te scheppen tusschen het zooeven ge noemde hotel Trier en Baarn. GEZONDHEIDSCOMMISSIE In de vacature Dr. van Dongen is tot lid der Gezondheidscommissie voor Baarn en omstreken, w.o. ook onze Gemeente resorteert, geinstalleerd Dr. C. B. Treffers, arts te Bunschoten. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Frans van Klooster bezig voorbereidingen te treffen voor het middagmaal. LV. De „spoedeischende" raadsvergade ring van de vorige week Donderdag was waarlijk leuk om mee te maken. Het was niet zoo leuk te ontwaren dat de tribune voor het publiek elke week kleiner schijnt te worden. Van harte stem ik dan ook in met het stukje van dien meneer die schreef dat het tijd wordt dat behalve de werkloozen andere menschen ook eens een plaatsje moeten hebben. Waarom heeft de gemeente niet een gereserveerd gedeelte, waar de plaatsen verhuurd worden Het publiek zou er mee gebaat zijn en de gemeen tekas ook. En dit schijnt wel noodig te zijn. De Burgerpa kwam nu in eens met de mededeeling alsdat er geen centen waren voor de werkverschaffing. Busch had zijn draai dat-ie weer eens flink van wal kon steken. Hij was werkelijk een beetje ondeugend zoodat hij zelfs tot de orde moest worden geroepen. En wij, och arme, op de tribune werden bedreigd met eruit gezet te worden toen Mr. Jan een applaus kreeg. Ik vond dat niet aardig. Het is nog niet zoolang geleden dat de burgerpa zeivers ook een applaus kreeg, en toen zei-ie niks. De wethouders konden hun lol wel op. Eerst zei de afgevaardigde uit het Heeserlaantje on omwonden dat de heeren maar moesten opkassen, en later gaf meneer den Bliek ze ook nog zoo'n poeiertje. En ze hadden gelijk. Het gaat toch niet aan om als je drie keer achter elkaar den kous op den kop krijgt maar net te doen of je neus bloedt. Maar' jawelde heeren schijnen erg stoelvast te zijn. Het eind van het liedje was dat de afgevaardigde van over De Bult die ondanks Peter's smeek beden nog steeds niet wordt afgegraven met een voorstel kwam om de werk loozen aan de wegen te laten werken en de heele raad daarmee accoord ging. Nou dat voorstel bevalt me. Want waar achtig het kan zoo niet langer. We krijgen hier een naam in Soest I De Nieuwe Steeg is de eenige kant waar je Soest kunt binnenkomen zonder dat je heele repertoire hebt afgevloekt over de slechte wegen. Dan moet je nou de Torenstraat eens zien. Meer dan afschuwelijk gewoon. In het begin daarvan hebben ze over een meter of tien een soortement asfalt bestrating gelegd, piekfijn. Maar tien meter verder is het een kuil al kuil. Een mooi werkje voor de werkloozen. En wat Soesterberg betreft daar is het al even beroerd met de wegen gesteld. Het is hard noodig dat de wethouder van publieke werken zijn welgedane hammen eens neervleit in een oud Fordje en dan met een flinke vaart al de slechte wegen eens aftoert. Als-ie dan nog niet geradbraakt is en zeeziek er bij, dan kan-ie zich wel als curiositeit in een museum laten zetten. Hij zit wel vast, dat heeft-ie bewezen, maar over die wegen zou-ie toch wel van zijn zetel gehobbeld worden. Over een paar dagen alweer vergade ring. Het loopt druk tegenwoordig. De edelachtbaren slaan er zoo nog een aardig daggeldje uit. De begrooting komt nou aan de beurt. We zullen eens op letten uit welken hoek de bezuinigings- wind waait. Natuurlijk zullen we wel weer een preekje vooraf krijgen van vader Aandendijk. Dat zijn we zoo ge wend. En Oome. Hendrik zal dat wel weer „met zeer veel belangstelling" aan hooren. Dat zijn we ook al gewend. Ik wou wel dat-ie nou dadelijk eens zei dat-ie zich had zitten te vervelen. Al was 't maar voor de variatie. Ik hoor ook fluisteren dat Pronk ook uit den hoek zal schieten met een begrootings- speech. Het wordt tijd, want tot dusver hebben we nog niks van hem gemerkt of hij was er naast. En ik kan hem uit betrouwbare bron verzekeren dat de kiezers daar weinig over te spreken zijn. Dat wordt hommeles over 3 jaar en 3 maanden I En dat zou me heusch spijten, want een beetje amusement in de raadszaal hoort er toch ook bij BRANDNETEL. Ingezonden Buiten verantwoordelijkheid der Redactie, DAMES- EN HEEREN- F.C. KUIJPERSTRAAT10 - TEL. 2169 Plaafseiijk Nieuws. TELEFOON 2001 TORENSTRAAT 7 Het soliedste en billijkste adres LUXE VERHUUR-INRICHTING Reparatiën onder garantie Burgerlijke Stand GEBOREN Emmelje, d. v. M. v. Kooij en C. H. Nagtegaal Gerrit Hen- drikus, z. v. G. Kok en A. v. d Hoven Everardus Ghristiaan, z, v. B. Vermeulen en A. M. Burgers Evert, z. v. J. v. Wessel en K. Schaap Nicolaas, z. v. H. Dor- resteijn en J. v. Woudenberg Peter, z. v. L. Beekhuiszen en C. de Bes Neeltje Gerrije, d E. Pieper en N. Kamphorst Hubertus Antonius, z. v. A. Beemer en A. v. Oostrum. GEHUWDT. Onwezen, 58 jr. en A. M. Boom, 57 jr. J. Greefhorst, 39 jr. en G. v. Logtestijn, 29 jr. OVERLEDENHendrikus Philips, 66 jr., geh. m. H. S. v. Gelderen - Jan de Zoete, 4 jr. Cornelis Roest, 69 jr, ongehuwd. DE ABONNEMENTSCONCERTEN Antwoord aan den heer Schuijlenburg. De regelingscommissie heeft niet zonder verwondering kennis genomen van het ingezonden schrijven van den heer Schuylenburg. Wie werkt maakt fouten, dat is nu eenmaal niet anders. En ook de regelingscommissie stelt zich volstrekt niet op het standpunt dat zij feilloos is. Doch indien hier een fout ware begaan door haar, was het dan de aangewezen weg daarover in het publiek te gaan schrijven instede zich tot de commissie zelf te wenden, aller eerst om informatie en indien het ver moeden juist blijkt, met de klacht zelve, opdat de commissie, die zulks natuuriijk gaarne zou doen, de wenken ten harte had kunnen nemen In de eerste plaats ware dit de aangewezen weg omdat de commissie haar werk gratis doet, mijn heer Schuylenburg, puur en alleen uit belangstelling voor kunst, en met het doel te trachten hiervan ook de inwoners van Soest te doen genieten voor niet te veel geld. Reeds hierom alleen is in t openbaar „afkammen" ongepast. Doch veel meer nog is dit het geval indien men weet le dat de heer van Ruijven de ad ministrateur van het Amsterdamsche Concertbureau, in September heeft ge noteerd op welke avonden hij (zegge hij) voor een vleugel zou zorgen. Bij het concert van Zoltan Szekely had hij dit dan ook inderdaad gedaan. 2e dat twee dagen vóór het laatste concert de heer van Ruyven nogmaals had gezegd dat hij persoonlijk voor een goed instrument zou zorg dragen. 3e dat het den vorigen winter is voor gekomen dat de vleugel eerst te 7 ure aanwezig en de stemmer om half 8 nog bezig was. Niettegenstaande dit alles had volgens den heer S. de commissie zich 's middags of bijvoorbeeld om 6 uur, toch moeten overtuigen dat er voor een vleugel gezorgd was 1 Daarenboven trof het al zeer onge lukkig dat de heer Wiist die eerst om half 6 van zijn ambtsbezigheden thuis kwam, dien avond voor alles alleen stond, daar ondergeteekende raadsver gadering had en Dr. van Dongen geen lid van de commissie meer is. Mogelijk geeft de heer Schuylenburg thans toe, dit alles wetende, wat hij bij informatie bij de commissie had kunnen weten, dat hij zijn stuk beter in de pen had kunnen houden. Wat de recensie van het muzikale gedeelte betreft, daar staat de commissie buiten. Zij is zeer dankbaar dat den bewusten avond gebruik gemaakt kon VOLKSONDERWIJS De vereeniging van Volksonderwijs afd. Soest, houdt Maandag 30 Januari a.s. een openbare vergadering in het Gebouw „Religie en Kunst", waar als spreker zal optreden de heer van Gaes- beek, met het onderwerp „Ons Onderwijs onze strijd". Op deze avond zal medewerking worden verleend door „Apollo's Kinderkoor", de Jongejuffrouw Bertha van Kooij (piano) en den Jon geheer Aalt van Ee (viool). De toegang is vrij. GEREFORMEERDE KERK Julia n astraat Voorm 10 uur Ds. B Alkema. Bediening H. Avondmaal. N.m half 6 Ds B. Alkema. Bediening H.A en Nabetrachting Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur ds v d Meulen. Bed h. Avondmaa Nam. half 6 Ds. v. d Meulen Bed. H Avondmaal en Nabeh Donderdag 2 Febr. (kerk Soeste bergschestraat) 's avonds half 8 D v. d. Meulen. CHRISTELIJK GEREF. KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en 's avonds half 6 Ds. Oosthoek. VR1JZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Voorm. half elf Dr. K. F. Pro< van Zwolle. Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen e' onregelmatigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pij Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ce Zondag 29 Januari is aanwezig HEROPENING Heden Zaterdag vindt de heropening plaats van het geheel nieuw gerestau reerde café „Soest" voorheen 't Groen huis aan de Middelwijkstraat hoek Molenstraat van den heer Bodewes met opluistering van muziek. We wenschen veel succes. JEUGDAVOND Men verzoekt ons mede te deelen dat de Jeugdavond tot een nader te bepalen datum is uitgesteld. UITVOERING „APOLLO" De Mannenzangvereen. „Apollo" heeft haar jaarlijksche uitvoering thans vast gesteld op Dinsdag 21 Februari a. Gezien het schitterende programma waarvan wij reeds inzage kregen, beloofd het een avond te worden van waar kunstgenot. Een ieder houde dezen avond vrij. RADIO-DISTRIBUTIE Wij verwijzen onze lezers naar een dit blad voorkomende advertentie, waarin bekend wordt gemaakt, dat binnen enkele weken eenige centrales voor Radiodistributie te Soest in werking worden gesteld. Zij; die dus niet in het bezit van een radiotoestel zijn, kunnen dus spoedig tegen billijke kosten radio-ontvangst van verschillende stations bekomen. GEVONDEN VOORWERPEN. Op werkdagen, des voorm. tusschen 9—12 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen Een combinatietang, een sigarenaan steker, een gonjezak, een hecrenrijwiel, een kinderhandschoen, een tochtdeken, een damestasch, een hondenzweep, een damesportemonnaie met inhoud, een damnshorloge. RAADSVERGADERING De Raad der gemeente Soest is in openbare vergadering bijeen geroepen tegen Dinsdag 31 Januari a.s. des na middags 2 uur en voortzetting des avonds ter behandeling van de navolgende AGENDA 1. Vaststelling der notulen van de vergaderingen dd. 13 en 19 Januari j.l. 2. Behandeling van het door den heer L. E. Visser gehandhaafde verzoek om ontslag als technisch ambtenaar bij het gasbedrijf. 3. Vaststelling van een besluit tot verhuur van een woning. 4. Vaststelling van een besluit tot oninbaar verklaren van eenige posten, behoorende tot de gemeenterekening 1926. 5. Voorloopige vaststelling der ge meenterekening 1926. 6. Behandeling van de gemeentebe- rooting en bedrijfsbegrootingen, dienst 1928. MUZIEKAVOND Het bestuur van de Ned. Herv. Zang- vereeniging Soli Deo Gloria alhier, deelt ons mede, dat het in cj^e bedoeling ligt om op Donderdag 2 Februari a.s., 's avonds 8 uur een muziekavond te geven in de Ned. Herv. Kerk alhier. Als solisten treden op Mejuffrouw Stans le Cosquins de Bussy uit Amster dam, Mezzo-sopraan en Jhr. P. A. de Jonge van Zwijnsbergen te Soestdijk, Cello. De toegang tot dezen muziekavond is alleen voor genoodigden. BAZAR SOESTERBERG Door den R.C. Bond van Onderoff. St. Martinus alhier, afd. Technisch per soneel der Luchtvaartafd., zal op 4 er Februari e.k. een fancy-fair gehouden worden in Hotel „Het Zwaantje" aldaar. De opbrengst zal komen ten bate van het Reservefonds, Tuberculosebestrijding van genoemde vereeniging. Tevens is hieraan nog een verloting verbonden. Onnoodig voor dit goede doel een ieder aan te sporen tot mede werking. ADVERTENTIEN Door het verbindend worden der eenigi- uitdeelingslijst is het Faillissement van I DE HAAN, van beroep timmerman, gewooi. hebbende Van Weedestraat 6, thans wonem Beetzlaan 77 te Soest, geëindigd. Baarn, 23 Januari 1928. De Curator: Mr. H. J. G. Janssen van Ra Faillissement P. Brandenburg, caféhou .r te Soest. De uitdeelingslijst in dit faillissement ter Griffie der Rechtbank te Utrecht en het Kantongerecht te A mersfoort ter kostelo inzage van crediteuren. Uitkeering voor preferente schuldeisc 100 pCt. Uitkeering voor concurrent sclu eischers 35.35 pCt. De Curator Mr. F. C. Terlingen Van Weedestraat 44, Soest. Niet in staat zijnde een ieder persoon! dank te zeggen, voor de overweldigen hulde en belangstelling ons bij ons 25 j.v Jubileum gebracht, betuigen wij langs de/ weg onzen hartelijken dank aan allen die dezen dag tot een onvergetelijken hebtx gemaakt. Gevraagd 1 of 15 Febr. of neite dienstbode v.g.g.v. in klein gezin. Br. onder no. 170 Bureau „De Soester". gevraagd bij twee eenige menschen voor j of 3 halve dagen per week. Adres te bevragen Bureau van dit Blad. van 9 tot 4 uur. Zondags vrij. Loon f5.— Spoorstraat 17 Soestdijk. Vrouwenhanden welke huishoudelijke arbeid verrichten, blijven zacht, gaaf en blank door Doos 30-60-90, Tube 80 ct. Gevraagd een net voor dag en nacht of voor halve dagen. Mevr Doorne, L. Bergstraat 5. De Firma van Goor van Popta vraagt een Spoorstraat 26, Soestdijk. HET OORLOGSMONSTER. Men verzocht ons te melden Maandag 6 Febr. zal Nine Minnema uit Brussel over bovenstaand onderwerp een lezing houden in het gebouw voor „Religie en Kunst". Zij heeft in haar land de oorlogsellende medegemaakt en zal hier een belangwekkende beschouwing over geven en de vraag beantwoorden, hoe wij dan het oorlogsmonster kunnen ontkomen. Zie de advertentie in het volgend nummer van dit blad. S.V.V. VOETBALVEREENIGING Door de voetbalvereniging S.V.V. te Soesterberg zal op Maandag 30 Januari a.s. een feestavond gehouden worden in de concertzaal van Hotel ,,'t Zwaantje" aldaar. Het duo Henny en Willy van Noort uit den Haag zal dien avond medewer king verleenen, terwijl verschillende attracties het feest zullen verhoogen. Gevraagd net voor de morgenuren van 9 tot 1 uur, liefst spoedig mogelijk. Brieven onder no. 171 Bureau van dit Blad. Gevraagd nette bij H. van Nes, Soesterb.straat. BURG. GR0THESTR. 11a TELEFOON 2251 Gevraagd een boven 16 jaar, voor Bakkerij en loopwerk. Eerste Soester Electr. Brood bakkerij, Kerk straat 7, Te koop wegens vertrek, een complete Te zien bij K. Janson, zeer billijke prijs. Bakkersweg 3. mooie Pendule met coupe wegens plaatsge brek. Adres Middelwijkstraat 24. Kerkberichten. SOEST Zondag 29 Januari 1927. Ned Herv Kerk Voorm. 10 uur Ds. J I. v. Schaick 's Avonds 6 uur geen dienst. SOESTDIJK Rembrandtzaal Voorm 10 uur Ds. J. W. Kruishoop N.m. 6 uur Ds. J. I. v. Schaick Halve villa en ruim winkelhuis met woning billijk te koop. Aanvaarden resp. direct en spoedigst. Brieven no. 172 Bureau De Soester. Geen Anode of Accu, geen Antenne, zoo op de lichtleiding te gebruiken. Vraagt inl. Klein Engendaalweg 3. Ook op gem. cond. Bloemist Burg. Grothestraat 4 - Telef. 2113. Levert Bloemwerken voor alle gelegenheden Aanleg en onderhoud van Tuinen Alle Bloem en Tuinzaden ontvangen van J. B. Wijs Amsterdam. Prijscour. verkrijgbaar. BELEEFD AANBEVELEND

De Soester | 1928 | | pagina 2