eest-en, ven fiaait de-futiel VOSKUILEN TOTALE (j Mas GEMEENTE-FILM Dr. DONKER WINTER verplaatst na Rijwielzaak, hst J MIJNHARDT'S Uw Zenuwen Hoest, Keelpi jn Dagmeisje B.z.a. net Meisje Heeren en J Handelshi Landhuis en gi Meubilair, Te huur gevrat Fransch, DuitscT Engelsche lesgevr Kleine 4 pers. Solied Kabinet Linnenkast te k Roestvrij IJzerdi Motorrijwiel LOOPJONGEN BLOEMENVAAS OPENBARI MAANDAG Spreker: Mevr. F de Heer G. Tijdens de tegen sterk Aanbevelend, Werkster, fg Voor boeker envo Heeft Visser steed bij UI ho he ge eU ge de. uit de aai eis opi eer OP i get een j The 1 doe i g»ni I stel I JOSl j doe sch. IV I cap wij I vol? I zont zeer tolk D The, dooi goer hieri W ring regit buitt A hedt D kale M. j krui* j Kerk I plaat j Gi persr werd aang Wi stuur De de c te Heerlen (Vroedvrouwenschool) in te trekken, daar de gemeente daar geen belang bij heelt. Dit voorstel om de subsidie niet te verleenen wordt aangenomen met 76 stemmen. Tegen de subsidie stemden de heeren Bnsch, Dammers, v. Doorne, Grootewal, den Bliek, de Bruip en Doorman. De heer Busch zegt dat uit de stem ming hierover is gebleken dat ten aan zien van deze subsidie een zuiver sectarisch drijven voorop zat. De subsidie voor de St. Elisabeth's verecniging werd aanvankelijk niet toe gestaan, doch de heer Busch meent dat deze instelling, waarvan de inwoners profiteeren, alsnog een subsidie van i 50.-- toekomt aldus wordt be sloten. De heer Dammers stelt voor bij de post ad f 1500, uitgetrokken voor den tijdelijken ambtenaar die met 1 Januari 1928 zou worden ontslagen, doch nog steeds door de werkzaamheden niet ge mist kan worden, die te vermin deren met f 750 en dus die tijdelijke betrekking te verlengen met een half jaar en dan niet meer. Verder stelt de heer Dammers voor alle ambtenaren in het vervolg door den Raad te doen benoemen, behalve die, welke krachtens de Wet door ande ren moeten worden benoemd. De heer Busch zegt dat B. en W. beloofd hebben dien ambtenaar te ont slaan en nu blijkt dat hij toch blijft. Wellicht zijn bij dezer, jongeman illusies gewekt voor de toekomst, doch in vele gevallen is een benoemde ambtenaar een van de vele protegé's en dit pro- tectiestelsel wil spreker den nek om draaien. Br moet voor een ieder gele genheid worden geboden om te kunnen solliciteeren. Men zie maar eens naar de zoons van Vos, Gerritse en van de Berg, die ook bij de gemeente werk zaam zijn, waarmede dit protecticstelsel duidelijk is aangetoond. Weihouder Koenders zegt dat be doelde ambtenaar zeer geschikt is en op het oogenblik nog niet kan worden gemist. De heer den Bliek meent dat de be slissing en benoeming van ambtenaren aan den Raad moet blijven. De Voorzitter zegt dat de bepaalde werkzaamheden door bedoelden ambte naar verricht, nog niet gereed zijn en beëindigd moeten worden. Om weer een nieuwe tijdelijke kracht aan te stellen, zou weer bezwaren opleveren daar deze zich toch moet inwerken. De consequen tie van de benoeming door den Raad van alle ambtenaren zou met zich mede brengen dat ook voor de benoeming van werklieden enz. de Raad in hel geweer dient te worden geroepen. Met intrekking van alle vroegere be sluiten wordt z.h.st. besloten (de Wet houders blijven buiten stemming) voor taan alle vaste ambtenaren door den Raad te benoemen en niet door B. en W. Thans komt een bespreking over de post waarbij voorgesteld wordt de kin dertoeslagen voor losse arbeiders te doen vervallen. Na eenige beschouwingen wordt op voorstel van Weth. Koenders z. h. st. aangenomen zijn vooistel om aan tijde lijke ambtenaren, die langer in dienst zijn dan 6 maanden en minder verdienen dan f 1800, dezelfde kindertoeslag te verleenen als voor de vaste ambtenaren. Mr. van Doorne stelt voor bij de post voor onderhoud van plantsoenen, dit door verschillende bloemisten voor eigen kosten te doen geschieden opdat deze die naar eigen inzicht kunnen inrichten, met het recht er dan een reclamebord te mogen plaatsen. B. en W. zeggen overweging hierom trent toe. De heer Busch zou wel een eigen kweek willen inrichten en daarvoor de gemeentemest gebruiken. Wethouder Koenders zegt dat de ge meente een eigen kweek heeft, doch met de f 2.000 die daarvoor beschik- Daar zijn, komt men niet ver. Spreker zou echter gaarne f 10.000— willen hebben voor de allemoodigste wegenverbetering. De Voorzitter zegt dat dit heel best isde vraag is maar, waar dit geld vandaan moet komen. De heer Busch kan zich met de wensch van den heer Koenders vereeni gen deheer Grootewal doet dit eveneens, doch zou hiermede willen wachten tot de begrooting behandeld is. Wellicht zou met de verschillende bezuinigingen die ge troffen zijn, er geld over zijn om de wegen op te knappen. Mr. van Doorne vindt de post ad. f 1.200.voor onderhoud paarden te hoog, en stelt voor deze te verminderen met f 200.hetgeen geschiedt. Inmiddels is het ongeveer 11.15 ge worden en vele leden geven de wensch te kennen hiermede de vergadering te besluiten. Mr, van Doorne merkt nog op dat de nachttelefoon moet worden betaald door degenen die er gebruik van makenzoo dit niet gebeurt, is het een parasiteeren op andermans zak en zou ten slotte de nachttelefoon moeten worden opgeheven en komt de gemeente weer voor een uitgaaf voor een nachttelefoonambtenaar te staan. De Voorzitter sluit de vergadering en roept de leden den volgenden avond om 7.30 weder in voortgezette vergadering bijeen. (Ongecorrigeerd) Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten VERGADERING WOENSDAG 1 JAN. (voortgezette behandeling Begrooting). Ongeveer 7.45 wordt de vergadering geopend, waarbij de heeren Van Kloos ter en v. d. Bremer afwezig blijken te zijn. Alvorens tot verdere behandeling van de begrooting over te gaan, wenscht de Voorzitter eerst het aangehouden punt 3b van de agenda in behandeling te ne men, n.1. den verkoop van 800 M-. grond aan de Schrikslaan a 2.50 per M2. aan Kochheini te Apeldoorn, hetgeen z.h.st. wordt aangenomen. Voorts wordt goedkeuring gevraagd om voor liet architectenbureau een elec- troscoop aan te schaffen, waarmede de post met 250.dient verhoogd te worden, hetgeen z. h. st. wordt toege staan. De heer Doorman maakt de opmerking, dat zelfs tijdens het gebed iemand op de publieke tribune den hoed opgehou den heeft, wat het reglement van orde verbiedt. De Voorzitter doet vervolgens mede- deeling van correctie's van verschillende posten van de begrooting, die door de besluiten van den Raad veranderingen hebben ondergaan. Inmiddels is de lieer Van Klooster ter vergadering gekomen. De lieer Busch zou gaarne van den Weth. van Armenzorg (Endendijk) wcnschen te vernemen op welke manier de ondersteuning aan behoeftigen in geld geschiedt. De heer Endendijk zet uiteen, dat zij die daarvoor in aanmerking komen, en tot een kerkgenootschap belmoren, bij het betrokken genootschap ffiformatie's worden ingewonnen in hoeverre onder steuning noodzakelijk is. De heer de Bruijri stelt voor in de Commissie van Armenzorg 1 diaken van alle kerkgenootschappen en 1 of 2 neutrale leden daarbij te voegen. De heer Busch argumenteert heftig tegen de uiteenzetting van den heer En dendijk. Spreker is een geval bekend, waarbij steun geweigerd werd op grond, dat iemand die opgegeven had tot een kerkgenootschap te belmoren, doch niet ter kerke ging, steun werd onthouden. Het heeft den indruk, dat met de gemeentefinanciën voor dit doel via de sectarische armbesturen op ei genmachtige wijze wordt omgespron gen en de menschen geringeloord wor den naar de inzichten van den Wet houder. In het blad van den heer Endendijk, zegt spreker, wordt hij voor dictator uit gemaakt, doch hij stelt de vraag, wie hier in den Raad wel de dictator is. In felle bewoordingen keurt spreker de handelingen van genoemden Wethou der af. Voorts zegt de heer Busch, dat bon netjes voor levensmiddelen worden ver strekt, waarop men bij katholieke win keiiers waren kan bekomen, zoodat zij, die deze bonnetjes hebben ontvangen niet eens vrij zijn in de keuze van win keiier. De heer Endendijk ontkent, dat een dergelijk geval heeft plaats gehad als de heer Busch op 't oog heeft. Even eens, dat hij een blad bezit. Spreker is gewend aan den grooten mond van den heer Busch, zoodat hij niet spoedig hiervan schrikt. De heer Busch wenscht in dezen niet als leugenaar beschouwd te worden. Spreker vraagt den Voorzitter verlof de schriftelijke bewijsstukken ter tafel te mogen brengen, hetgeen deze niet kan toestaan, daar persoonlijke feiten naar voren worden gebracht. Na eenige discussie's wordt besloten 3 leden uit den Raad te benoemen, die in bedoelde commissie zullen zitting ne men. Nadat hierover met briefjes is ge stemd, blijken te zijn gekozen de heeren Den Bliek, De Bruijn en Van Klooster. De Voorzitter wenscht nog eenige ver anderingen, die ten opzichte van de gelden voor de Werkverschaffing zijn getroffen, bekend te maken. Voor de werkverschaffing is namelijk 15.000.gevoteerd, waaronder 4550.is begrepen voor het egali- seeren van wegen, bermen en water lossingen. Blijkens schrijven van Ged. Staten d.d. 24 Nov. '27 eischen deze, dat deze laatste post geheel komt op den gewo nen dienst. Spreker stelt voor dezen post op den kapitaaldienst te brengen, zoodat deze dan wordt 12.000. De post werkverschaffing wordt dus dan gesteld op 9.600 (80 pCt. door gewone dienst). Dit geeft dus een be sparing van 2400, welk bedrag naar Openbare Werken zou kunnen worden overgebracht. Daarenboven zou deze post nog met 3000.onvoorziene uitgaven kunnen worden verhoogd. Voorts zijn er nog twee objecten, die dienstbaar aan de werkverschaffing kunnen worden gesteld, n.1. 8000. van den kapitaaldienst voor rioleering (aanmaken van rioolbuizen) en vervol- gens nog 6000 van genoemden dienst voor het grondbedrijf voor egaliseeren van terreinen bij de Soesterbergsche straat om die gemeenteterreinen „bouw rijp" te maken. Deze posten kunnen on der Publieke Werken komen, zoodat daarmede de werkverschaffing tot me dio Maart kan worden voortgezet. Z. h. st. wordt dit goedgekeurd. De heer Busch dankt het college van B. en W. voor de Salomo's wijsheid, waarmede inzake deze aangelegenheid dit is geregeld. Spreker heeft ten aan zien van de werkverschaffing wel eens minder aangename dingen aan het adres van B. en W. laten hooren, doch bij deze regeling moet spreker zijn dank daarvoor uitspreken. De heer De Bruijn wil even onder de aandacht brengen, dat deze regeling niet permanent kan worden aangemerkt, zoodat volgende keer dit weer het ge val zal blijken te zijn. Spreker heeft gezien dat de mallen, gebruikt bij het vervaardigen van riool buizen in slechten staat zijn afgeleverd door den leverancier. Wethouder Koenders zal het laatste onderzoeken. De heer Den Bliek stelt na eenige ver dere besprekingen en vaststellingen een motie voor inzake afschaffing van de straatbelasting, daar deze een onbillijk heid is. De Voorzitter zal probeeren dezen post zoo spoedig mogelijk te doen ver vallen, hoewel hij van oordeel is, dat deze een billijke tegemoetkoming is tot onderhoud van de wegen. De motie van den lieer Den Bliek wordt hierna z. h. st. aangenomen. De heer v. d. Bremer verschijnt nu ter vergadering; hij mag echter in ver band met het reglement van orde niet meer de presentielijst teekenen en ont vangt dus geen presentiegeld. Hierna wordt de vergadering even ge schorst. Bij voortzetting van de vergadering deelt de Burgemeester mede, dat de post onvoorziene uitgaven een verande ring ondergaat, daar de commissie in zake onderzoek van 't gasbedrijf 250 vraagt voor de onkosten aan liet onder zoek verbonden, hetgeen wordt toege staan. De lieer Doorman maakt de bemer king, ten aanzien van de 50 opcenten op de vermogensbelasting, om deze opeen ten allereerst af te schaffen en nog vóór de afschaffing straatbelastingen. Thans is men op het einde gekomen van de begrooting. De Voorzitter vraagt thans machti ging 0111 de geheele Gemeentebegrooting goed te keuren, hetgeen z. li. st. ge schiedt. In verband met een genomen raads besluit inzake bestrating van de Talma- laan ad 5800 merkt de Voorzitter op, dal de nieuwe begfooting in deze nu reeds een wijziging ondergaat. Thans wordt overgegaan tot de RONDVRAAG. De heer De Bruijn heeft een concept reglement van orde ontvangen en vraagt of dit concept behandeld is in B. en W. De Voorzitter zegt, dat dit concept in B. en W. behandeld is geworden, waarop de lieer De Bruijn zegt, dat hij niet begrijpt, hoe het college aan zoo'n concept komt. De heer Grootewal zegt dat er een consortium is, om in Soesterberg gron den te koopen voor een villapark, waar ongeveer 200 kleine villa's en landhui zen voor verkoop aan particulieren zou den worden gebouwd. Het consortium vraagt alleen van de Gemeente om de verschillende wegen, waaraan die huizen gebouwd zouden worden, te willen aanleggen, welke kos ten geschat zijn.op pJ.m. 100.000. Daar in verband met den bouw het beter zou zijn geen straatwegen, doch andere wegen te laten aanleggen, zou hierop f 50.000.te besparen zijn. Spreker zou het een groot voordeel voor de Gemeente achten, als hieraan gevolg zou kunnen worden gegeven. De heer Koenders zegt dat deze kwestie hem bekend is. Volgens de be staande verordening mag alleen ge bouwd worden, als de bouwers mede betalen aan den wegenaanleg en daar van kan maar niet zoo een, twee, drie worden afgeweken. Daarenboven betreft het hier een N, V. met een zeer klein kapitaal met le, 2e en 3e hypotheken, zoodat spreker voor stroppen bang is. De heer Grootewal handhaaft zijn voorstel om alsnog met de heeren bou wers onderhandelingen te voeren, die wellicht thans tot bevredigende resul taten zouden kunnen leiden. De lieer Busch is het wel in deze aan gelegenheid met den Wethouder eens, maar vraagt of geen dispensatie van bedoelde verordening zou kunnen wor den verleend. Wethouder Koenders zegt dat men geen precedent kan scheppen; dit zou onbillijk zijn tegenover andere bouwers die groote offers hebben ge bracht. Na eenige besprekingen wordt besloten om alsnog met het consortium onderhandelingen te voeren. De heer Doorman maakt een bemer king over het verplanten van sparre- boompjes bij de Talmalaan en vindt het jammer van het geld. De heer Busch heeft een klacht van de Wiekslootbewoners over slecht wa ter. Men krijgt dikwijls last van 't grondwater. Voorts vraagt spreker het eigendomsrecht van wegen aan de Wieksloot eens te onderzoeken (Insin- ger), opdat op een gegeven oogenblik het zou kunnen voorkomen, dat hij zich niet naar de Raadzaal zou kunnen be geven. Wellicht zouden velen dit laatste niet betreuren, doch spreker zegt dat dit hem zeer zou spijten! Ook met de verlichting is het treurig gesteld. Menigmaal heeft spreker, en zelfs in den nacht, hulp moeten bieden aan personen die met rijwiel en al een ongewcnschte salto mortale in de ver schillende ravijnen hadden gemaakt. Ten slotte dankt spreker den Voor zitter voor zijne leiding bij de behan deling van deze begrooting. Hierna werd te ongeveer 9.45 de ver gadering gesloten. (Ongecorrigeerd) komen tot rust en worden gesterkt door Mijhardt Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten LVI. Ik ben och-toch-zoo-blij dat de Asch- ketel weer herrezen is. Want nu kunnen de aschmannen het natuurlijk niet nalaten critiek uit te oefenen en daarmee geven ze zich, natuurlijk, dat zijn we van hen gewoon leelijk bloot. Zoo heeft een zekere meneer Z., reiziger in tuinbanken en opvouwbare schild wachthuisjes, zich opgeroepen als financieele specialiteit in De Aschketel. En als zoodanig geeft hij begrootings- beschouwingen. Daarbij geeft ie z'n ongenoegen te kennen over meneer Busch. Die is de „dictator", laat „de leden zwichten voor zijn terreur" enz. enz. Voelen jullie 'm Er was eens een tijd dat vader Aandendijk dictator was. Nou heeft-ie niks meer in te brengen, al verbeeldt-ie zich van wel. En van de tijden dat vader Aandendijk z'n terreur uitoefende dateert het dat Soest in het moeras raakte. Daar komen de tegenwoordige hooge belastingen vandaan. Dat is allemaal om oud vuil weg te werken en oude gaten testoppen. Laten de tegenwoordige niet-rechtsche raadsleden dan maar de verantwoording dragen voor den tegenwoordigen tijd Vader Aandendijk en consorten kunnen zich „gelukkig" achten de verantwoor ding van het verledene te dragen. Daar heb je bijvoorbeeld het grond bedrijf, troetelkind van de heeren van Vliet en van der Woude. Daar praat de financieele begrootings-specialiteit maar liever niet over. Zoogenaamd „omdat de raadsleden daar geen kijk op hebben". Hij moet eens aan de redactie van de Aschketel vragen naar die nummers van verleden jaar waar die schoone artikelen van meneer van Vliet over het grondbedrijf in voor komen. Onder andere kun je daarin vinden dat het grondbedrijf een halve ton winst gemaakt heeft. Maar deson danks moet volgens de begrooting de gemeente f 11000— verlies bijpassen! Rara hoe kan dat? Natuurlijk komt het omdat de ondergeteekende net zoo stom is als alle raadsleden, natuurlijk op broeder Aandendijk na. Maar als je het mij vraagt dan komt het omdat meneer van Vliet en meneer van der Woude vroeger maar zoo'n beetje met de cijfers gegoocheld hebben en we nou langzamerhand een zuivere toestand krijgen. Dank zij de burgerpa, Oome Koen en niet het minst meneer Monsma. Maar daarover praat de Aschketel maar liever niet. Nietwaar? Praatjes zijn goedkooper1 De begrootingsvergaderingen waren zeer leerzaam. Er woei een frissche bezuinigingswind door. En niet alleen dat stemt hoopvol, maar vooral ook dat men er naar streeft zoo gauw mogelijk schoon schip te maken. Want er zat heel wat vuil van vroeger. Het stalletje is nog wel niet heelemaal uit gemest maar de stalmeesters doen hun uiterste best. En dat is een boel waard. Een heel verschil anders, de tegen- woord i ge begrooti ngs vergad eringen vergeleken bij vroeger. Er zijn nou tenminste raadsleden die hun best doen de cijfers te doorgronden en daar veel tijd voor over hebben. Als een jaar of tien geleden ook een paar van die belhamels in den raad hadden ge zeten, wajr het nooit zoover met de misère gekomen. Een leuke film was die historie met Oome Koos Benschop. Die had me daar op de kiesvereeniging verteld dat alles wattegen Oome Hendrik was uitgebracht gebleken was leugen en laster te zijn, en dat laatstgenoemde zich niets te verwijten had.Metalgemeeneinstemming ook van Oome Koen en Oome Hendrik zelf, werd dit begroet, en staande zong de vergadering hem toe het eerste veers van het stichtelijk lied„Lang zal Hendrik leven Maar over een en ander waren de geachte afgevaardigde van het 2de Heezelaantje en Mr. Jan alles behalve te spreken. Want dat ze dat nou onder eikaar deden, moesten zij zelf weten. Maar dat Oome Koos dat in geuren en kleuren in de krant dorst te zetten vonden ze het toppunt van brutaliteit. En dat is het ook. Terecht werd dat genoemd een klap in het gezicht van de commissie van onderzoek en van den Raad. Jonkheer Busch van deu Wiecksloot tot den Heezenlaan eischte per sé een verklaring van Oome Koen en Oome Hendrik of zij ook be hoord hadden tot degenen die hun volle instemming betuigd hadden met den speech van Oome Koos. Waarop de heeren wel wat raar zaten te kijken zoo 'n beetje als een kip die d'r ei niet kwijt kan. Mr. Jan kleedde het toen wat in anderen vorm in en vroeg of die twee heeren zich bleven houden aan wat door de commissie en den Raad was uitgemaakt omtrent Oome Hendrik, ja of neen. Waarop ze fluisterden „Ja". Frissche morgen Oome Koos daar gaat je heele opgezette standje naar de blikskater. En zoo tusschen neus en lippen door kreeg-ie nog een poeier tje van Mr. Jan waar-ie het mee doen kon. Dat was ter belooning voor de gedane moeite In de tweede vergadering kreeg broe der Aandendijk zoo eeits eventjes een stortbad. Het scheen dat de manier waarop hij de armen bedeelde niet heelemaal in den smaak viel. Ik zal trachten hiervan een aanschouwelijk beeld te geven Het tooneel stelt voorBroeder Aan dendijk achter de wethouderstafel. Voor dien tafel een aspirant bedeelde, wien het verhoor wordt afgenomen En kom je ook om steun Ja meneer de wethouderwe krepeeren van den honger en ik kan niet werken. Behoor je tot een kerk Nee, ik ben vroeger wel katholiek gedoop maar ik heb er nooit niks aan gedaan. Nou dan kan ik je niet helpen wend je maar tot de St. Vincentius- vereeniging. De aspirant-bedeelde af. Gaat naar de St. Vincentiusvereeniging. Daar wordt hem gezegd dat-ie wel geholpen kan worden als-ie maar weer trouw ter kerke gaat. Hetwelk hij belooft te doen. En ook doet. Een week later krijgt-ie een brief van Vader Aandendijk dat-ie nou wèl in aanmerking kan komen voor steun. En weer gaat-ie naar het spreek uur van den wethouder toe. Waar-ie met open armen ontvangen wordt. Ik hoor, dat je weer trouw ter kerke gaat, en nou zal ik je helpen. Kijk eris hier. Hier heb je een knaak van me. En tien bonnetjes van een kwartje. Bonnetjes meneer? Ja zekerbonnetjes van de St. Vincentiusvereeniging, die daarvoor van mij een knaak heeft gehad. En op die bonnetjes kun je nou bij Katholieke leveranciers natuurlijk, voor een waarde van f2.50 aan levensmiddelen betrekken. Ja maar meneer de Wethouder, ik zal toch zelf wel weten waar ik m'n waren wil koopen, daar heeft de gemeente toch niks mee te maken. Dat zijn mijn zaken hoe ik dat doen wil. Jij krijgt katholieke bonnetjes en als een afgedwaald gereformeerd schaap hier komt geef ik gereformeerde bonnetjes. Dus de gemeente stuurt ons naar bepaalde leveranciers toedat komt dus zoo'n beetje neer op gedwongen winkelnering. De gemeente doet niksdat doe ik, verstaat U, ik dictator Aandendijk en schiet nou maar gauw op anders trek ik je katholieke, bonnetjes weer in Ziedaar nou alles. En daar was Jhr. Busch van den Wiecksloot tot den Heezenlaan nou zoo boos over. Poeh Dan had-ie net als ik den distributietijd hier eens mee moeten maken. Toen werd^er^nog anders met de dubbeltjes omgesprongen BRANDNETEL BURG. GROTHESTR. 11a TELEFOON 2251 Ingezonden Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. VERSLAG VAN DE VERGADERING VAN DE R.K. KIESVEREENIGING OP MAANDAG 23 JANUARI 1928 In bovengenoemde vergadering heeft de heer Benschop durven verkondigen dat er van de tegen den heer van Klooster uitgebrachte beschuldigingen niet één bewezen was en deze het vertrouwen van de R.K. kiezers heeft mogen behouden. Daar het er blijkbaar om te doen is de R.K. kiezers een rad voor de oogen te draaien acht ik mij verplicht er op te wijzen dat alle onregelmatigheden die ik den heer van Klooster heb aan gewreven zonder uitzondering bewezen zijn. Gelukkig beginnen ook de R.K. kiezers wakker te worden en zullen zij de uitlatingen van den heer Benschop op de juiste waarde weten te schatten. Wenscht De Bode het twistgeschrijf in deze te heropenen dan ben ik daartoe ten allen tijde bereid. M. IBURG. Burgerlijke Stand GEBOREN Jacob, zoon v. W. J. van Ee (overl.) en S. Prins. ONDERTROUWD: J. H. A. F. Stal pers, 36 jaar, en E. M. M. v. d. Sande, 20 jaar H. P. van den Tweel, 25 jaar, en G. M. van 't Klooster, 25 jaar. OVERLEDENGerrit Willem de Weerd, 70 jaar, geh. met H. J. Smit Evertje Zincken, 64 jaar, wed. v. D. J. v. Rijn Arie Bloot, 89 j., wedr. van G. Boon Anna Dek ker, 22 jaar, ongehuwd. Plaatselijk Nieuws. OPCENTEN VERMOGENSBELASTING Bij Koninklijk Besluit van 3 Januari 1928, no. 39, is goedgekeurd het besluit van den Raad dezer gemeente d.d. 2 November 1927 tot heffing van 50 op centen op de Vermogensbelasting, te rekenen van 1 Mei 1928. E. S. V. A. C. Hierdoor deelen wij belangstellenden mede dat aan bovengenoemde vereeni- ging door Burgemeester en Wethouders vergunning is verleend tot het houden eener verloting ten bate van het Club gebouwfonds. De hoofdprijzen bestaan uit een Burgers E.N.R. heeren- of damesrijwiel en een eikenhouten dressoir en nog andere mooie prijzen. De prijs per lot bedraagt f0.50. GEVONDÉN VOORWERPEN. Op werkdagen, des voorm. tusschen -12 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen RijwieJbelastingmerk, zakmes, medaille, zakmes, hamer, handschoen, streng koralen, bril, lange schroevendraaier van een auto, sigarettenpijpje. Aange vlogen een duif. Te Soesterberg gevonden zweep en een doublé armband. OORLOG OORZAAK EN GEVOLGEN Voor de openbare vergadering, waar Mevrouw Nine Minnema, Maandag 5 Februari over „het Oorlogsmonster" zal spreken, verwijzen wij naar de adver tentie in dit nummer. Wegens plaatsgebrek moest veel copy tot een volgend nummer blijven liggen. Mijnhardt's Hoesttabletten. Doos 30 ct. Mijnharbt'sKeelpijntadletten, 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. SPORT VOETBAL CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" Soest IScherpenzeel I 21 Het le elftal is jl. Zondag een ge vaarlijken klip omzeild door Scherpenzeel met 2—1 te slaan. Het was een wedstrijd van het begin tot einde spannend. Soest heeft door mooi samenspel en hard werken verdiend gewonnen. Nog één zware strijd wacht ons tegen Wouden berg. Denk er om heeren, de laatste loodjes wegen het zwaarst. Zondag a.s. wordt voor het le elftal een tegenstander gezocht. Het 2e eJfial speelt op ons terrein a. d. Soesterberg- schestraat, aanvang 2 uur. Opgepast 2e elftalspelers, ook jullie kans is nog schitterend, dus tracht Zondag a.s. de puntjes thuis te houden. We vertrouwen dat er ook voor ons 2e elftal veel belangstelling zal zijn. SOESTDIJK I—E.S.V.A.C I Zondag j.1. had op uitnoodiging van de v. v. „Soestdijk" een vriendschap pelijke wedstrijd plaats tusschen Soest dijk I en Esvac I op het terrein van Soestdijk aan de Kostverlorenweg, ten bate van een der leden van Soestdijk die in een competitie-wedstrijd tegen Rood-Wit uit Putten zoodanig in het gedrang kwam dat hij een gedwongen rust van 6 weken moest genieten in het ziekenhuis te Utrecht. Ter aanmoe diging van dezen wedstrijd had Soestdijk een medaille aangeboden voor de win nende partij. De schrijver van een bericht in de Soester d.d. 28 Januari j.1. bleek wel eenigzins de gedachten van vele te ver tolken als hij schreef dat Soestijk zou trachten revanche te nemen voor de geleden nederlaag. Dat vermoeden is waarheid geworden. Want Soestdijk heeft niet alleen getracht maar heeft ook de nederlaag gewroken door met 42 te winnen. Voorwaar een flinke prestatie. Door de Fam. houding van beide elftallen had de wedstrijd een prettig verloop. Zoodat wij volgaarne nog eens een zoodanige wedstrijd tegemoet zien. De scheidsrechter Barneveld heeft keurig en tot ieders genoegen geleid en bovendien nog geheel kosteloos. Dus leden van Soestdijk iaat deze overwinning U tot aansporing dienen voor de nog komende Competitie-wed strijden. Het 2e elftal speelt a.s. Zondag op eigen terrein tegen B.F.C. 4 uit Bussum. Aanvang 2 uur. E. S. V. A. C. Uitslagen der Zondag 1.1. gespeelden wedstrijden Soestdijk IEsvac I 42. Amsvorde IIIEsvac II 51. Beide elftallen leden alzoo een neder ig; vooral van het eerste elftal valt ons dat tegen en aan het eerste elftal van Soestdijk willen wij een pluim niet onthouden om de Esvaccers met be doelde nederlaag naar huis te hebben gestuurd. Van deze gevoelige lessen is een massa te leeren en spoort tevens de spelers aan zich in den vervolge meer te geven. Soestdijk had voor deze wedstrijd een medaille beschikbaar gesteld. Voor Zondag 5 Februari zijn de volgende competitiewedstrijden vastge steld Esvac ISt. Voorwaarts I uit Putten, terrein einde Bosstraat, aanvang der wedstrijd 2 uur. N.I.O. III (Driebergen)Esvac II. Vertrek van het 2e elftal per autobus vanaf Hotel „De Gouden Ploeg" om half een. Kerkberichten. SOEST Zondag 5 Februari 1927. Ned. Herv. Kerk Voorm 10 uur Ds. J. W. Kruishoop Bediening H. Avondmaal. N.m. 6 uur Ds. J. I. v. Schaick Bed. H. Avondmaal SOESTDIJK Rembrandtzaal Voorm. 10 uur Ds. J. 1. v. Schaick 's Avonds 6 uur ds. J. C W. Kruis hoop. HEES Chr. School Nam. half drie Ds. J. C. W. Kruis hoop. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur ds. v d. Meulen. N.m half 6 Ds. B. Alkema. Donderdag 9 Febr. 's avonds half Ds. Alkema. Soesterbergschestraaf Voorm. 10 uur Ds. B Alkema. Nam. half 6 Ds. v. d. Meulen. CHRISTELIJK OEREF. KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en 's avonds half 6 Ds. Oosthoek. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw Religie en Kunst Rembrandtiaan O een dienst. Zondag 5 Februari is aanwezig ADVERTENTIËN Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst is het faillissement van A. W. 't LAM, van beroep aannemer, wonende te Soest Soesterbergschestraat 23, geëindigd. Baarn, 30 Januari 1928. De Curator: Mr. H. J. G. Janssen van Raay. gevraagd in klein gezin, van 9—3 uur. Zondags vrij. Aanmelden vóór 3 uur of nü 6 uur. Spoorstraat 17 Soestdijk. voor dag en nacht, liefst als hulp in de huis houding. Br. onder no. 180 bureau van dit blad. Wij rui LAATSTE MC Profiteert Wegens vertrek, te koop, een vf als Salon Ameublement, een ze Kroonspiegel, een gr. vierk. zaait ronde tafel, Salonkachel, Tuinmeu Geprijst te zien, van 10—12 en werkdagen. Ferdinand Huycklaan Een huis voor gezin van 2 pers. van gas. Huurprijs ca. f 10.— Aanvaarde April, Mei of eerder. B 181 bureau van dit blad. SPOED Ter overname aangeboder hetwelk burger bestaan opleven overname v. d. Winkelinventaris dubbele zaak. Br. no. 182 bureau va Br. no. 183 bureau van dit blad. f250.— met starter, elect. licht, al en alle toebehooren, prima wagen weg 8 b. h. Station Soest, Tel. 215 Adres te bevr. bureau van dit bl 7 draads gevlochten, nieuw V2 geschikt voor afrastering, 5000 prijs. Veldweg 8 b.h. Station Soest, „Gillet", Sportmotor met duo, lé f225.—, pracht machine. Veldweg Station Soest, Tel. 2194. Gevraagd nette bij H. VAN NES, Soesterb.straat li Die Donderdagavond e heeft weggenomen uit ee wordt verzocht dit terug te bi op het Politiebureau alhier Naam en adres van degi het wegnam zijn bekend. in het Oebo OnderwerpI. II. Entree naar verkiezing. De N.V. PROVINCIALE UTREC hierbij nogmaals den aangesli bekend, dat wonende aan de Soesterbnrgscl LATEUR in hare registers is in Zij, die derhalve uitbreiding opdragen, stellen zich bloot a levering voor deze uitbreidingei MW«.» Eil ingi Gevraagd een nette v.g.g.v. Mevrouw van Doorne, Lange Berg straat 5.

De Soester | 1928 | | pagina 2