Openbare Jerkooping Uitvoering Dr. DE VOS Veiling _te Soest Alro Obligatiën Mannenzangvereeniging „Apollo" op Dinsdag 21 Februari 1928 I Eet nu PRUIMEN i>; I S 1 Sluwe Huid MIJNHARDT'S Slagersbediende. 2 nette Commensaals flinke Dienstbode Dienstbode, Arbeiderswoning. Canapé en 2 Fauteuils Winkelruimte te huur Weggeloopen te Soest Gebr. de Bes met Ongevaiienverzekering Uitlotingvolgensaanwijzing der STAATSLOTERIJ U. TOERING BELASTINGEN G. «I. Landweer W. ELZENAAR BOUW- en REPARATIEWERK Dr. M.H.A. van der Valk Predikant te Rotterdam MAANDAG 20 FEBR. De Naderende ANTICHRIST TOTALE uitverkoop: i regenhoeden MAISON PLESMAN Dinsdag 21 Februari 1928 I. Een huis m. schuur, erf en tuin, II. Een huis met schuur, erf en tuin, Dinsdag 28 Februari, 1. BURGERWOONHUIS 2. BURGERWOONHUIS 3. BURGERWOONHUIS DE „SOESTER VIJZEL" Gijsbert Maris MAISON PLESMAN met onderafdeeling KINDERKOOR des avonds 8 uur in Gebouw „Religie en Kunst" Medewerking verleenen: Mej. M. KUSTERS Sopraan Mef. «JAENE v. d. HARG Piano De Heer SPRUIJT. Piano Toegangsbewijzen a 75 cent (bel. inbegr.) Programma's 's avonds aan de zaal verkrijgbaar SKWWWWWWWWWWVWWWSPWWWWWWKWS?!»?!»?!*? jjj EXTRA AANBIEDING slechts één week 5 JOH. METS, Van Weedestr. 46, Telef. 2098 :<j 371 lieren, 17 uns gerookt vleesch, 9 pak beschuit, 5 K.ü. rijst, 9 pond suiker, 1 fleseh wijn, 15 K.G. soepvleeseh, bovendien vele pronte en kleine kleding stukken, ten bate zoowel van de moeders, als van de kinderen. De R.K. Spaarkas schonk ook in 't afgeloopen jaar zijn gewone bijdragen van 1 50. Aan Mej. Renckens, die wegens huise lijke omstandigheden zich gedwongen zag als vice-presidente der vereeniging haar ontslag te nemen, werd dit ontslag verleend onder veel dankbetuiging voor alles en het vele wat Mej. Renckens jaren lang ten bate der vereeniging verrichtte. In haar plaats werd als vice-presidente benoemd mevrouw C. Alders geb. Eb- benhorst. Op advies van pastoor Vossenaar werd aan den gemeenteraad een verzoek gericht om subsidie. In den betrekkelijk gunstigen finan- cieelen toestand der vereeniging, vond de gemeenteraad alhoewel zelfs van andere dan katholieke zijde groote lof aan de werkzaamheden der vereeniging w^rd gebracht, een aanleiding alsnog aan dit verzoek te voldoen. BILLARDWEDSTRiJDEN Maandagavond j.lvonden in Lunch room „Zonnehcuvel" de billardwedstrij den plaats tusschen „Onder Ons" Soest en A.B.C. Huizen. Door 2 6-tallen werden hieraan deelgenomen cn was na afloop de stand 598 pt. voor Soest en 459 pt. voor Huizen, zoodat Soest een voorsprong bereikte van 139 pnt. Verder behaalde een der Onder Ons spelers in een partij van 125 carambols een voorstand van 73 pt., daar deze zijn tegenpartij op 52 liet staan, zoodat de beker, die voor den grootsten voor stand per partij werd uitgeloofd, waar schijnlijk wel te Soest zal blijven. Op 27 Febr. vinden de eindwedstrijden te Huizen plaats, alwaar dan de beslis sing zal vallen en waarop wij nader zullen terug komen. GESLAAGD Op het onlangs gehouden examen voor Mach. schrijven te Utrecht en 's- Gravenhage, zijn geslaagd Mej. B. v. d. Es en den Heer P. Rentmeester, leerlingen van Mej. F. v. d. Veen, N. Baarnstr. 59, Baarn. De winter is nog niet voorbij, We stoken ongeveer tot Mei. Raakt ge thans door Uw brandstof heen, Bestelt dan spoedig, maar alleen Bij W. D. BOS, Kerkstraat, alhier, DAN hebt ge van Uw geld plezier. Telef. 2084 - Soest SOIRÉE AMUSANTE E.S.V.A.C. Maandagavond j.l. gaf genoemde be kende Voetbalvereniging in „De Gouden Ploeg" een soirée, dat in alle opzichten weer zeer geslaagd is. De belangstelling daarvoor bleek, zoo als dit altijd het geval is, weer groot te zijn, zoodat spoedig de zaal gevuld was en het publiek bezig werd gehouden met aardige voordrachten en liedjes van den humorist Emiel. Dat een en ander zeer in den smaak viel van de aanwezigen, bewees wel de bijvalsbetuigingen die genfemde humo rist ten deel vielen. Vooral eenige van zijn karakternummers werden door hem zeer goed vertolkt en met zijn uitgebreid repertoire bracht hij telkens afwisseling in het programma, waarbij een orkestje zich tot taak gesteld had om voor po pulaire dansmuziek zorg te dragen. Inmiddels werden loten verkocht, waarbij de kans werd geboden om in het bezit te geraken van een mooi kussen en een mandje met wijn. Nadat de heer K. Stalenhoef van laatstgenoemde prijs eigenaar was geworden, stelde hij deze weer ter beschikking om onder de aan wezigen op Amerikaansche wijze te verloten, waarbij de opbrengstzou worden afgestaan aan den heer P. Stalenhoef, een lid van Esvac, dat Zondag j.l. bij een wedstrijd te Nijkerk het ongeluk had zijn been te breken. De heer Dorjé, Penningmeester van Esvac, memoreerde dat bedoeld lid vele weken gedwongen zal zijn niet te kunnen werken en in verband hiermede spoorde hij een ieder aan, een bod op de afgestane prijs te willen doen, zoodat de Vereeniging zooveel mogelijk het door het ongeval getroffen lid financieel kan steunen. Met veel animo werd daarna geboden, zoodat de prijs tenslotte f 11.opbracht en waarmede getoond werd hoe spontaan men tot steun voor den getroffene wilde bijdragen. Een gezellige stemming heerschte den geheelen avond bij dit samenzijn en vooral werd een dankbaargebruik gemaakt van het bal, dat onder leiding van den heer J. Hopman, velen tot dansen lokte en dat eenige uren na middernacht de aanwezigen bijeen hield. Wij hopen dat de publieke belang stelling voor Esvac en voor hetgeene deze vereeniging organiseert steeds grooter mag worden en dat het Bestuur in steeds vooruitgaande lijn haar streven mag zien ontwikkelen. Brandnetel te ontwaren, die gewapend met een reusachtige penhouder en dito inktpot zoowaar ook naar dit bal'was getogen en daaiuit blijkt wel hoe dit personage in 't punt van belangstelling staat bij 't Soester publiek! Brandnetel zag zich dan ook door de jury een prijs toegekend in den vorm van een inktstel en wij hopen dat hij er dikwijls nog van gebruik mag maken om zijn wekelijkschfilmpje te fabriceeren. De Jury, waarin o.a. de heeren Doe- ser en Warnaars zitting hadden genomen, zag zich voor een taak gesteld die nu juist niet makkelijk was te noemen. Bij de prijsuitdeeling werd telkens aan de gelukkigen een ovatie gebracht en tenslotte mocht Mevr. v. Delden, als bewijs hoe de leden het waardeeren wat zij als dansleerares voor deze or ganiseert, een mooi bloemstuk in ont vangst nemen, waarna zij op de schouders der aanwezigen in triomf werd rondge dragen. De fotograaf kwam hierna in actie en met de felle magnesiumflits werden de gecoslumeerden. die zich in de zaal tot een groep hadden opgesteld, op de gevoelige plaat vastgelegd. De heer Andries van Weert gaf weer eenige nummers ten beste met het be kende succes. Wij hopen een volgende keer een uitgebreider repertoire van hem te hooren, aangezien men gaarne naar zijne voordrachten luistert. Het klokje gaf reeds eenige uren in den morgen aan, toen het bonte gezel schap en vele belangstellenden met leedwezen zich voor het einde van dit bal-masqué zagen gesteld. Wij wenschen den leden van de dansclub, dat zij nog menigmaal onder leiding van hunne dansleerares aan de gezellige bals mogen deelnemen en dat de belangstelling daarvoor steeds grooter magworden. (Wegens plaatsgebrek eerst heden geplaatst.) van Handen en Gelaat verzacht en geneest men zeer spoedig met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL Overwerkte Zenuwen kalmeeren en worden gesterkt door de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten BAL-MASQUÉ HOTEL „EEMLAND" Van ons bezoek aan het Bal-Masqué georganiseerd door Mevr. Jo v. Delden in genoemd hotel op 3 Febr. 1.1. willen wij gaarne een en ander publiceeren. Een fleurig versierde zaal met een bont gewemel van gecostumeerden, een orkestje dat voor goede dansmuziek zorgde en een gezellige stemming. Dit alles te samen genomen is een avond geworden, waarop zeer zeker Mevr. v. Delden ook met genoegen mag terugzien. Het zou ons te ver voeren om uit gebreid te beschrijven welke costumes er wel te bewonderen vielen. Zigeuners, lieftallige danseresjes en Pierrette's, vrouwelijke cow-boys, een Oostersch en Bunschoter paar, dansten broederlijk door elkander. Wij waren verrast plotseling ook ZANG- EN TOONEELUITVOERING Voor een geheel gevulde zaal gaven leden van het R.K. zangkoor St. Caecilia op Zondag 12 Februari j.l. in het gebouw der St. Joseph Jongelingenvereeniging een zang- en tooneeluitvoering, die veel bijval mocht verwerven. Zooals wij in een onzer vorige num mers vermeldden, is er dien avond dan ook veel van de lachspieren gevergd, in 't bijzonder was dit het geval bij de opvoering van het tooneelstuk „Hallo' Met Mars Dat de rolverdeeling in goede handen was, bleek wederom. Daarom een huidewoord aan onzen bekwamen en steeds onvermoeiden regisseur, grimeur, etc. den heer Alders, is hier voor zeker op zijn plaats. Ook aan het decor had de heer Alders weder zeer veel zorg besteed. Het spel der verschillende medespelen den te beoordeelen, zou ons te ver in bijzonderheden doen afdalen en willen wij alleen volstaan met te vermelden, dat Willem Stomp, rentenier in „Hallo" met Mars 1zeer goed was en bleek het, dat hij op hoogeren trap dan dil- lettant stond. Ook „Davids" persphotograaf was eenig in zijn rol en vertolkte deze op zeer verdienstelijke wijze, evenals „Jan" huisknecht bij „Stomp" en „Nieuwlandt" uitgever van het plaatselijk Nieuwsblaadje „De Moerasbode" en de „Burgemeester". Bij allen zaten de rollen er goed in en is dan ook vlot spel geleverd. De operette „Kellner en Lord" spel in 1 bedrijf, een moeilijk zangnummer, werd op meesterlijke wijze begeleid door Mej. J. Horvers. Het R.K. Zangkoor kan met voldoening op dezen avond terugzien. Dinsdag 14 en Woensdag 15 Februari gaven de leden van voornoemd zangkoor weder een zelfde uitvoering. Op de Dinsdagavond gehouden uit voering mocht de Vereeniging het ge noegen smaken Zijn Edel Achtbaren Heer Burgemeester en diens echtgenoote in haar midden te zien. Bij deze gelegenheid sprak de Wel Eerw. heer Kapelaan Schaepman Zijn EdelAchtb. en echtgenoote, alsmede wethouder Koenders, die mede van diens belangstelling deed blijken door diens aanwezigheid, zoowel Zondag als Dinsdagavond, eenige zeer waardeerende woorden toe. Hierna bood jongejuffrouw Beuken Mevr. Deketh een bouquet aan, waarbij het publiek het „Lang zuilen zij leven" aanhief. Hoogst voldaan ging men ook dien avond huiswaarts. GROOT VASTENAVOND BAL Ook in Hotel „De Gouden Ploeg" zal er Maandagavond een groot Vasten avond Bal worden gehouden. We gelooven, dat de danslustigen onder de bekwame leiding van den heer Johny Hopman, zeer zeker een genoeglijken avond zullen hebben. Voor attractie is gezorgd, terwijl een Jasz Band er de stemming wel in zal weten te brengen en te houden. KAMËRKRONIEK OFFICIEEL Bekendmakingen Belanghebben worden verzocht reke ningen over 1927 ten laste der gemeente ten spoedigste in te dienen ter Secretarie afd. Financiën. Soest, 9 Februari 1927. G. DEKETH, Burgemeester, J. BATENBURG, Secretaris. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Suriname in de Tweede Kamer- Het wordt licht - Betere perspectieven Eerste KamerPokken wetje, Oliewetten - De fusie van Marine en Oorlog Wanneer men dan de besprekingen in de Tweede Kamer over „Suriname" op den keper beschouwd, schijnt het, dat er nu dan toch eindelijk oetere dagen voor de West op til zijn. Er komt een nieuwe gouverneur, dr. Rutgers, die den heengaanden baron van Heemstra zal opvolgenBaron van Heemstra, een gouverneur, waarover het „klachten daverde" in de Surinaamsche pers, zooals de heer Oud (v.d.) ons mededeelde; terwijl de minister zich al dien tijd West-Indisch doof had gehouden. De heer Oud had nog een stevige lans voor den hervormden predikant van Parama ribo, die door baron van Heemstra was ontslagen op allerlei losse gronden. Na tuurlijk drong ook de heer Oud op het langverwachte welvaartsplan voor Suri name aan. Evenzoo de meeste andere sprekers. Ook vond men algemeen de verlenging der faciliteiten voorde cultures enz. noodig. Al hadden die faciliteiten nog niet zoo tot aantrekking van nieuw, Oost-Indisch kapitaal geleid, zooals de Ondernemersraad had gedacht. Hetgeen door den heer Bijleveld (a.r.) naar voren werd gebracht. Deze heer geloofde ook niet in het slagen van een plan van den heer Lens, om de Nederlandsche kolo nisatie te bevorderen, iets waarvan de heer Joekes wel wat goeds verwachtte. Hij wilde er althans een proef mee nemen. En verder bepleitte hij inkrimping van het bestuursapparaat, bijvoorbeeld op den voet van een provinciaie griffie met haar afdeelingen. Ten slotte'drongen de r.k. afgevaardigden, van Vuuren c.s., aan op algeheele doorvoering van de onder- wijsbevreding. Waarop de minister de toezegging kwam doen, dat indien er een plan in voorbereiding was voor uitzending van Nederlanders naar de West, hij zeker alle mogelijke mede werking zou verleenen voor deze proef. Ofschoon hij wel enkele bezwaren had tegen Nederlandsche emigratie, finan cieele en sanitaire. En ja, erkende de minister, het welvaartsplan had lang geduurd. Het was waar. Maar de schuld lag voor een doel bij den demissionnairen gouverneur, die nog al eens van inzicht op zekere punten was veranderd. Dat had veel overleg vereischt. Het plan is daardoor nog niet klaar, en het zou ook niet eerder openbaar gemaakt worden, voordat het met den nieuwen gouverneur besproken was. Maar er werd aan ge werkt. Dan kwam de minister de be moedigende boodschap brengen, dat van de verleende faciliteiten ter bevordering der cultures reeds een economische ont" spanning het gevolg was, vele onder nemingen breidden uit, nieuwe zouden worden gevestigd en sedert eenige weken bestond er gegronde hoop dat een groot consortium (waarin veel O. Ind. kapitaal) voor de vestiging van landbouwonder nemingen in Suriname zou kunnen wor den gevormd daarom had de regeering besloten den termijn van twee jaren voor de verleende faciliteiten te laten vervallen. Ze zouden definitief zijn. Deze ^zeer belangrijke mededeelingen werden met veel belangstelling aangehoord. Men voeldeer schenen betere dagen voor de West op komst te zijn. De Eerste KamerVoor dat de olie- wetten definitief werden afgehandeld, was nog het z.g. pokkenwetje aan de orde, dat voor een jaar de verplichte vaccinatie ophief. Een magistrale rede van den liberalen opposant, de heer Rink. Die vreesde, dat door jaarlijksche verlenging van dit wetje, de gewoonte der inenting verloren zou gaan. En van de gevolgen sombere beelden ophing. En die minister zelfs anti-vaccinatie-gezindheid toeschreef Hetgeen deze stellig ontkende. Eenige leden van andere pluimage, Wibaut, Blomjous, Verkouteren, vielen den heer Rink bij, doch stelden zich tevreden met de verzekering, dat het heusch de be doeling was, den dwang voor één jaar op te schorten. Waarna het wetje er kwam met 11 tegen 22 stemmen. Tegen 5 v.b., 3 r.k., 3 s.d. De oliewetjes. Hier weerde zich prof. van Embden sterk, die het maar niet kon verkroppen, dat de Regeering het contract met de Bataafsche inzake de Ned. Ind. Aard-Olie Mij. kan verlengen zonder inmenging van de Staten Generaal, ter wijl het contract eenzijdig door de Bataafsche en niet door den Staat kon worden opgezegd. Daarom moesten de statuten (op deze punten) van de N.I.A.M. gewijzigd worden en de Boenjoe-con- cessie moest daarvan afhankelijk worden gesteld. Die eenzijdige bepalingen kwa men niet voor in de overeenkomsten met de Koloniale, met de Nederl. Spoorwe gen, enz. enz. Maar, antwoordde minister Koningsbergen, de staat had toch de meerderheid in den raad van beheer der N.I.A.M., en het tienjaarlijksch recht van benoeming der directie. Statutenwijziging ging nu niet meer. En de minister wilde dan wel beloven, dat h ij het contract niet buiten medeweten en toestemming van de Kamers zou verlengen, een handelwijze, die hij ook aan zijn op volger zou aanbevelen. Wat natuurlijk heel vriendelijk was, maar den heer van Embden toch niet tevreden stelde. Even min als meneer Mendels, die een motie tot schorsing der behandeling indiende. Welke evenwel verworpen werd met 20 tegen 16 stemmen (s.d. en v.d. en 2 r.k.) Waarna het ontwerp met 21 tegen 14 stemmen (v.d. en s.d.) werd aanvaard. En daar het duidelijk was, dat er nu eenmaal een vaste meerderheid voor deze oliewetten was, kwam het Biting- contract er zonder stemming of discussie. Waarna aan de orde kwamFusie van Marine en Oorlog. Het begon niet best voor den minister. De heer de Vos van Steenwijk (c.h.) vertelde in een lang betoog, waarom zijn fractie tegen zou stemmen. De defensie-belangen moesten wel als één geheel worden gezien, maar dat gold alleen voor het rijk in Europa. Om, zooals de minister zeide, alle gelden voor de defensie in één hand te ver eenigen, daarvan zag hij de wensche- lijkheid niet in. Waar een rationeele verdeeling der gelden over leger en vloot door de regeering geschiedt en dus den ministerraad aangaat, kan nooit, zooals de minister beweert, de centrale leiding bij die verdeeling ontbreken. Neen, de heer de Vos had zeer ernstige bezwaren tegen het ontwerp. Zeker, de minister was een harde werker, een bekwaam man, maar organisatietalent was niet alles. En eigenlijk liet de heer de Vos merken, dat hij van meening was, dat de minister geen zeebeenen had, althans van Marine al maar een heel klein beetje verstand had. Bezuini ging zou de fusie niet opleveren, hoog stens een ton. Want de reorganisatie der weermacht had er niets mee te maken. Dat de gecombineerde huis houding goedkooper zou kosten, was te „stom" om er iets van te zeggen. Eigenlijk gebruikte de heer de Vos een vreemd woord ervoor, maar hij bedoelde er toch hetzelfde mee. En dan de heer Rink, die ook tegen was, met bijna zijn heele fractie (v.b.) al zei hij het met minder woorden en kivam zijn betoog hierop neer: de nood zakelijkheid van samenvoeging is niet bewezen, verder kan men de consequen ties van het ontwerp niet overzien, men staat dus in tweestrijddus men onthoudt zich. Maar dit moest men niet uitleggen als gemis aan vertrouwen in dezen bewindsman. Meneer Heerkens Thijssen (r.k.) was het in groote trekken met den heer de Vos eens. Al bestreed hij het ontwerp met tegenzin, daar de minister een bekwaam en ernstig man is. De heer de Muralt (v.b.) kwam laten blijken, dat er ook nog liberalen waren, die er anders over dachten dan de heer Rink en nam goedmoedig zijn eigen partijgenooten in het ootje. Hij meende, dat het misbaar dat belanghebbenden maken tegen dit ontwerp, omgekeerd evenredig is aan de belangrijkheid. Het was een ontwerp, dat met niemands levensbeschouwing in botsing kwam, het lag in de neutrale zone en daarom was hij meneer de Oeer zoo dankbaar, dat hij het heeft doorgedreven, want het was al 25 jaar brandend en 12 jaar actueel. Hij weerlegde alle aangevoerde bezwaren en meende, dat de minister, die met gescheiden departementen al zooveel deed, ongetwijfeld meer had kunnen doen, waren ze samengevoegd geweest. Laat men toch aantoonen, riep hij uit, dat er iets verandert in de ge zagsverhoudingen. Mevrouw Pothuis-Smit (v.d.) tapte uit een ander vaatje, al was ze ook voor het ontwerp. Ze zeide heeren die zich tegen het ontwerp verzetten, zijn voor uitbreiding der marine, daaruit kan men concludeeren waar wij heen gaan. Waarna de heer Blomjous (r.k.) een breed betoog opzette, om aan te toonen, dat dit wetsontwerp kon leiden tot splitsing der marine, met al de gevaren van dien, waarbij hij den nadruk legde op het feit, dat Nederland zonder Indië niets meer zou beteekenen. Ten slotte dan nog de verblijdende mededeeling, dat het eindelijk gelukt was, het Eerste Kamerlid Haazevoet die door zijn partij niet meer als afge vaardigde beschouwd werd, in verband met zonderlinge handelingen van dezen senator ervan te doordringen, dat hij nu niet bepaald de juiste man op de juiste plaats was in de Eerste Kamer. Weshalve hij schriftelijk zijn ontslag indiende. Hetgeen hem natuurlijk met alle mogelijke soorten van genoegen en onder hartgrondige wenschen voor zijn bestzijn, werd gegeven. Mr. P. J. Reymer, burgemeester van Hilversum zal de plaats van den heer Haazevoet innemen. POLITICUS. KerkberichSen. SOEST Zondag 19 Februari 1927. Ned. Herv. Kerk Voorm 10 uur Ds. J. W. Kruishoop 's Avonds 6 uur geen dienst. SOESTDIJK Rembrandtzaal Voorm. 10 uur Ds. J. I. v. Schaick 's Avonds 6 uur ds. J. C W. Kruis hoop. HEES Chr School N.m half 3 Ds. J. I. v. Schaick OEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur de heer R. Bronke- ma, Cand. Nam half 6 Ds. J v. d. Meulen. Donderdag 23 Febr. 's avonds half acht Prof. Dr. D. Noordzij. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen Nam. half 6 de Heer R. Bronkema, Cand. CHRISTELIJK OEREF. KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en 's avonds 6 uur Ds. Oosthoek. Woensdagavond half 8 Ds. Oost hoek. VRIJZ. GODSDIENSTIOEN Oebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Voorm. half elf Ds. W. Mackenzie van Amsterdam. Zang van het Ge mengd Dubbel Kwartet onder leiding van den Heer J. E. Bloemen. Zondag 19 Februari is aanwezig ADVERTENTIËN Gevraagd een nette aank. Rund-, Kalfs- en Varkensslachterij H. v. d. Berg, Steenhofstraat 45. gevraagd. Billijk tarief. Beukenlaan 21. Gevraagd 1 Maart in klein gezin voor dag en nacht, nit-t beneden 24 jaar, goed kunnende koken en werken. Loon f 35.— p. m. Goede getuigen noodzakelijk. Brieven no. 195 bureau van dit blad. Gevraagd flinke P.G Zelfstandig kunnende werken. Br. franco no. 196 bureau van dit blad. Te koop een Te bevragen Schoutenkampweg 6 Soest. te koop aangeboden. Anna Paulownalaan 40 Soestdijk. in zeer volkruime buurt. Zeer geschikt voor barbierszaak. Br. no. 197 bureau van dit blad. een Keeshond, spitsche kop, kleur blond, staart gekrult. Terug te bezorgen tegen flinke belooning H. Jansen, Nijverheidstraat 20 Amersfoort. VEENHU1ZERSTRAAT 56 Handelaren in Aardappelen Groenten, Binnen- en Buiten- landsch Fruit Voor Aardappelen noteeren wij Zeeuwsche Gele f6.25 p. mud Zeeuwsche Roodestar f7.25 p. mud Gele Zanders f4.50 per mud Rooie Zanders f5.20 per mud VANAF HEDEN VERKRIJGBAAR 7j. Vlo. Vso. bij den Agent BURGEM. G ROTHESTRA AT 6 ADVIEZEN EN BEZWAARSCHRIFTEN De Oud-Inspecteur der Gemeente-Belastingen van Amsterdam SOESTDIJK, NIEUWERHOEKSTRAAT 10 Mr. METSELAAR - AANNEMER Beveelt zich beleefd aan voor alle TORENSTRAAT 2a, t./o. de Herv. Kerk om half acht in de Rembrandtzaal te Soest De pers schreefOnder ademlooze stilte werd deze aangrijpende rede van Hollands grootsten redenaar aangehoord. Kaarten 5 25 ct., geres. a 35 ct. nu al aan de zaal. Het Comité LAANSTRAAT 77 - TEL. 104 BAARN Nots. A. O. DAMMERS te Soest zal op 's avonds 7(4 uur in Hotel „EEMLAND" te Soest, publiek verkoopen a.d. Veenhuizerstraat no. 70 te Soest, gr. 14 A. 15 cA. a d. Beetzlaan no. 43 te Soest, gr. 4 A. Bet. voor of op 21 Maart 1928. Nad. inl. t. kant. v. voorn, Nots. ZEGT HET VOORT. Notaris TE LEUKEN te Amersfoort, zal circa 11(4 uur vin., onmiddellijk na de aan gek. veiling Boerenhofstede Lochtensteijn te Soest, in café Middelwijk veilen Oude Utr.weg 15 met tuintje en schuur, groot 1.60 Are. Verhuurd voor plm. 26 gld. mondeling. Oude Utr.weg 17 met tuintje en schuur, groot 2.50 Are. Verhuurd voor plm. 27 gld. mondeling. Ossendamweg 20 met tuintje en schuur, groot 2.15 Are. Verhuurd voor plm. 26 gld. mondeling. Elk huis beneden 2 kam., keuken, kelder. Boven 2 kam., zolder met beschoten kap, electr. licht, vaste kasten, pompen, closet. Betaling 28 Mei 1928. Bez. Dinsdags en Donderdags van 2—5 uur. Inl. ten kant. Notaris te Leuken, Zand 39 Amersfoort. Breeder bij biljetten. ELECTRISCHE BRILLENSLIJPERIJ TORENSTRAAT 1B TELEF. 2127 Vruchtboomcarbolineum „Krimpen" Alleen hier verkrijgbaar. Aanbevelend, ASSISTENT APOTHEKER LAANSTRAAT 77 - TEL. 104 BAARN j DAMESHOEDEN VILT MET SAT1N VILT MET ZIJDE J HOOGST MDDERN S RUIME KEUZE RUIME KEUZE Directeur: H. J. VAN MAURIK Beschermheer: Mr. O. DEKETH, Burgemeester der Gemeente Soest verkrijgbaar bij de Leden, de Heeren G. VAN DEN BOVENKAMP van Weedestraat 7, J. A. W1ERSMA, Torenstraat 8 %n K v d LINDEN Veenh.straat 27. Besproken plaatsen a 10 cent uitsluitend bij G v.d Bovenkamp 5t aWSF' als reclame ontvangt men bij AANKOOP VAN 3} j* 1'3 pond, 2 pond IC De prijzen 'van onze prima PRUIMENDANTEN en PRUIMEN 16 z'jn 50, 40, 25 en 20 ets. per pond (nieuw) P P° peronsf0.45 S cv OEZOUTEN PINDA s „gr one f o lfi «35 S STUDENTENHAVER pe ons 0 25 t* BLAUWE ROZIJNEN per pond 0 70 TROS ROZIJNEN per ons O 30 3€ SUN-MAID ROZIJNENper pond i 0 35 Besteld nog lieden Blikgroeulen van Tieleman Dros of Hero V» Wij Reveil 10 pCt. KORTING bij aankoop van 10 heele of 20 2» halve blikken - Aanbevelend 3

De Soester | 1928 | | pagina 2