Dr. DONKER ïMJI HARDT'5 „Beukenoord" KENNISGEVING! Gebr. VAN WEGEN Schrijnende Handen MIJNHARDT's Dagmeisje Net Meisje gevraagd, Dienstbode Gedipl. Verpleegster Meisje Inwoning Dagmeisje gevraagd JONGEN Dienstbode gevraagd Gem. Zit-Slaapkamer Ter overname Radio Zwijndrechtsche pooters J. WOLFF, Kweeker Inboedel te koop TE KOOP J> C. «Jaarsveld Birkstraat 13 PIANOLES VIOOLRECITAL toen men nog knusjes, onder genoeglijke stemming, de zaken al deed, tot heil (I) van de Gemeente. Dit heil hebben velen ervaren in den vorm van patriarchale meslanden. Slechte of heelemaal geen verlichting, holbe woners, analphabeten, alleen-heerschap- pij, met al de gevolgen van dien zich thans afspiegelend in ondragelijke be lastingen. Knals, nadat dit alles zich heeft gewroken men dan zegt Mea Culpa, (dat beteekenthet is onze schuld) dan zal een ieder daarvoor eerbied hebben. Maar als dit slechts voor schijn is (en de sympthomen zijn er van) dan zal ieder inwoner zich moeten afwenden van gehuichel en zich moeten scharen als één man, onder de vanen van hen, die voor 't belang, den groei en de bloei van Soest willen werken. Dan zal er een tijd komen dat de vroegere heerschers zullen uitroepen „Fuimus Troës" I Wij zijn Trojanen geweest, met ons rijk is 't gedaan. A. W. P. VISSER. Burgerlijke Stand GEBOREN Wilhelmus Bernardus, z. v. L. J. Berendsen en A. Praag Bertus, z. v. W. Hilhorst en J. H. Kok Petrus Antonius, z. v. A. W. Hilhorst en M. v. 't Klooster. GEHUWD J. H. A. F. Stalpers, 36 jr. en E. M. M. v. de Sande, 20 jr. OVERLEDENHendrika Jacoba Smit, 68 jr, wed. v. G. W. de Weerd Neeltje Schelling, 79 jr, wed. A. J. Biesheuvel Coenraad van Werk hoven, 23 jr, ongehuwd. Plaatselijk Nieuws. 'eschermd K 11li/pf bescne""" vervalschmg 8*j Apotn en Drogisten. Prijs 75, 4-Oen25ct. WAARSCHUWING De Comm. van Politie te Dordrecht verzoekt opsporing en in beslagneming van 2 schilderstukken, geteekend met den naam A. R. Schotelhet eene ter grootte van 30 bij 40 c M., voorstellende een zeegezicht, in verguld bewerkte lijsthet andere ter grootte van 50 bij 60 c.M., voorstellende botters in haven, zonder lijst. De juiste datum van ver missing der schilderstukken (uit een bergplaats) is niet kunnen worden vastgesteld, doch wordt vermoed, dat deze zijn ontvreemd en aan particulie ren zijn verkocht. GEVONDEN VOORWERPEN. Op werkdagen, des voorm. tusschen 9—12 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen Twee rijwielbelastingmerken, een melkbus, een paraplui, gummibal van motorhoorn, een damespolshorloge, een zakdoek, een zweep, een R.K. gebeden boekje, grijze heerenhandschoen, tabaks pijp, werkkiel met gereedschap, jon gensjas met inhoud. ONBESTELBARE STUKKEN waarvan de afzenders onbekend zijn terug ontvangen te Soest. Brieven 1. Ambtenaar O.M. Utrecht 2. Anglo-Import A'dam 3. De Courant A'dam 4. C. Misset Doetinchem 5. Nieuws v.d. Dag A'dam 6. Raad van Arbeid Amersfoort 7. Regout Hilversum 8. „Studio" Adv. Bur. R'dam 9. Tram en Bargedienst Jutfaas Briefkaarten: 10. 2 briefkaarten zonder adres. RIJKSTELEFOONDIENST BAARN/SOEST. Nieuwe aansluitingen: 685 Buijs P., Rund- en Varkenssla gerij, Ve|dheimweg 40, Baarn. 684 Brolman Gosen, Neerlandia's Zui velproducten en fijne Vleesch- waren, Leestraat 42, Baarn. 682 Harmse en Co. G., Schilder, Baarn en Zaandam, Eemnesserweg 36. 2229 Fremery P. de, Leeraar Lyceum, Sophialaan 8, Soest. 681 Kranier W. K., Architect, Noor derstraat 19, Baarn. 686 Lüschen H. A. W., Behanger, Stoffeerder en Matrassenmaker, Verl. Dalweg 28, Baarn. 680 Verburg L. Gzn, L. G., Accoun tant, Nassaulaan 43, Baarn. 683 Vroege van Eeden, Mevr. de Wed. S. A., Veldstraat 8, Baarn. 2215 Zalman J. H., Arts, Soesterb.sche- straat 21c, Soest. 787 Zeeman de Bruijn Mevr. Wed. Prof. Dr. P., Nassaulaau 37, Baarn ARBEIDSBEURS Op 22 Februari stonden bij de ge meentelijke arbeidsbeurs ingeschreven 1 Metselaar, 2 Opperlieden, 22Grond- arbeiders, 19 losse arbeiders, 2 Tim merlieden, 2 Chauffeurs, 3 Landarbei ders, 3 Letterzetters, 3 kantoorbedien den, 10 schilders, 1 Koperbewerker, 1 Metaalslijper, 1 Bouwkundige, 1 Werkster, 2 Pannendekkers, 1 Loop knecht, 1 stucadoor. KOOKDEMONSTRATIE We verwijzen onze lezers gaarne naar een advertentie in dit nummer betreffende vegetarische kookdemon stratie op Maandag 27 Februari a.s. 's middags van 3—5 en 's avonds van 7_9 in het gebouw „Religie en Kunst" DE V.V. SOEST IN FEESTSTEMMING Het le elftal kampioen v. d. 2e klasse der U.P.V.B. De Voetbalver. Soest werd opgericht 1 Jan. 1923, en speelde de seizoenen 1923—1924 en 1924—25 in de 3e klasse der U.P.V.B. In het einde van het seizoen 1925 stond het le elftal van „Soest" gelijk met A.V.C. uit A'foort bovenaan de ranglijst, zoodat om het kampioenschap te behalen een beslis singswedstrijd gespeeld moest worden. Deze wedstrijd gespeeld op het terrein der v.v. Soesterberg, werd door Soest in de laatste minuut verloren met 10, waardoor A.V.C. kampioen werd. Door ontbinding eener vereeniging in de 2e klasse ging Soest eveneens naar die klas over. Steeds heeft Soest in deze klasse een behoorlijke plaats ingenomen, ofschoon zij zich niet op de bovenste plaats kon handhaven. In de afgeloopen zomer is door Soest alles gedaan wat mogelijk was om de spelers voor de komende competitie voor te bereiden. De Heer H. v. Diermen uit Baarn (oud Ned. elftalspeler) werd aangezocht en bereid gevonden de spelers te trainen. Dat deze training haar nut heeft gehad bleek al spoedig in de eerste competi tiewedstrijd toen Soest haar medecon- currenlen op afdoende wijze versloeg. De geheele competitie door en in zeer sterke male in de laatste wedstrijd kon Soest door taai volhouden in de laatste minuten het kampioenschap behaalde en is het nut van training tot uiting gekomen. De prestatie van Soest om het in 5 jaar van 3e tot le klasser te brengen is nog door weinig vereenigingen ge presteerd. Een woord van dank daarvoor aan de kranige Soestspelers met hun trainer, alsmede aan Donateurs en supporters voor hun medeleven met Soest. Deze zomer zal er weer flink getraind worden en vol vertrouwen gaat Soest de le klasse in, rekende op Uw aller medewerking. TWEEDE GOOISCHE TOONEELAVOND De tweede Cooische Tooneelavond dien Maandag j.1. werd gegeven in Hotel „Bosch en Duin" van den Heer v. d. Kuilen aan den Koudhoornweg, is niet tegenstaande het vele gebeuren op dien dag, zeer goed geslaagd. Bij aanvang sprak den Heer Vermij, de vele aanwezigen in de zaal toe en ver wees daarbij op nog een 3e en 4e Tooneelavond te zullen doen geven in deze door den eigenaar op zoo loyale wijze ter beschikking gestelde mooie zaal, waarmede alle aanwezigen met groot applaus instemde. Hun spel was ook nu weder schitterend te noemen, zoodat de aanwezigen hun lachspieren flink hebben laten werken. Het Bal was zeer geannimeerd, waarbij in het oog viel, dat op verzoek van de zeer vele aanwezigen (oudere van dagen) de oude dansen en de Boerendans werden uit gevoerd, die dan ook zeer in den smaak vielen bij oud en jong en was het een prachtige aanschouwing, daar bijna allen hieraan deelnamen. Een aangename en vroolijke stemming heerschte tot ver na middernacht. Wij betwijfelen niet, of hun 3e en 4e avond, die na de Paasch- dagen zullen volgen, zal steeds grooter succes met zich brengen. VIOOLRECITAL Op Vrijdag 2 Maart zal er te Amers foort een Vioolrecital worden gegeven door J. Blok. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar een advertentie, voorkomende in dit blad. m| tabletten El tegen verstopping Ooos 60 et. Bij Apolh.en Drogisten Door de alom bekende en oudste Stoppage- en Reparatie-Inrichting „My Valet Fr om London" Hoofdkantoor: Beurspassage 14, A'dam is van heden af voor BAARN een depot gevestigd bij: HEEMSTRALAAN 41 TEL. 142 Alle goederen, zoowel Dames-als Hee- renkleeding, kunnen aan bovenstaand Depot in bewerking worden gegeven zonder prijsverhooging. COSTUUM STOOMEN F 5.- DEMI 5.- KEEREN16.50 COSTUUM KEEREN 22.50 Afhalen en bezorgen gratis. Tel. 142 leeftijd, tot volkomen en verwonderlijke rijpheid 'is gekomen. Vandaar dat er eigenlijk geen sprake is van een weer geven van muziek maar van een inter pretatie met absoluut individueelen stempel. Dat hierdoor een werk meestal anders wordt gespeeld, dan men ge woonlijk hoort, is daarvan het nood zakelijk gevolg. Bij een speler met ca paciteiten als Stephan Bergman, wiens spel steeds een ongemeene bekoring heeft, is dit echter niet als een bezwaar aan te merken. Al moet het ons ook van 't hart dat bij den weergave als van Bach, het dien avond eerst door hem gespeeld werk, de oorspronkelijke stijl dreigt verloren te gaan. Wat wij verder hoorden, daarover valt eigenlijk niets te schrijven, daar dergelijke schoon heid kwalijk te beschrijven valt. Het was een reine klankenweelde, een diep tot de ziel doordringende zoetheid zonder sentimentaliteit, een opspetteren van vonken, een gouden gloed die over ons werd uitgegoten, kortom het was de bezieling van een phenomenaal kunstenaar, die deze verstond op zijn hoorders over te brengen. Het hem door langdurig en enthousiast applaus en gejuich afgedwongen toegiftje, een nocturne, toonde een feilloozet vastheid en touche van een in perfectie ontwik kelde linkerhand, die den indruk van zijn volmaakt meesterschap slechts ver mocht te bevestigen. VIJFDE ABONNEMENTSCONCERT Vrijdag den 17den dezer had het laatste abonnementsconcert van het winterseizoen 27/28 plaats. Voor de aanvang deelde de heer Wust, voorzitter der regelingscommissie mede, dat de heeren Oldigs en Krugers, twee in het muziekvereenigingsleven geroutineerden, zich hadden bereid verklaard in de commissie zitting te nemen. Al was daardoor reeds vrijwel verzekerd dat tekortkomingen ontstaan door gebrek aan tijd, voor de toekomst verholpen zouden zijn, niettemin meende de com missie het aan de leden te moeten overlaten of de regeling zou bestendigd blijven zooals die momenteel was, dan wel dat zou worden overgegaan tot het stichten van een concertvereeniging. Tot vergoeding van enkele tegenslagen die commissie en abonne's dit seizoen hadden ondervonden, deelde de heer Wust voorts mede er in geslaagd te zijn een extra avond te arrangeeren waarop Eduard van Beinum en Hendrik An- driessen quatremains zullen ten gehoore brengen. De toegangsprijs is voor dien avond, die nog nader zal worden aan gekondigd, gesteld op slechts 75 ets., zoodat ieder daarvan kan profiteeren. Wij verwijzen belangstellenden overigens naar de desbetreffende circulaire, die den abonné's is rondgezonden. De avond zelve was een beslist succes. Een schitterende solist en een talrijk en enthousiast publiek. Stephan Bergmann, een nog jong kunstenaar, hij zal omstreeks 30 jaar oud zijn, is een pianist met een sterk persoonlijk karakter, wiens spel, ondanks zijn jeugdigen na de wasch verzacht en geneest men spoedig met PUROL MANNENZANG VEREENIGING „APOLLO". Dinsdag 21 Februari j.1. gaf deze zangvereeniging in het gebouw „Religie en Kunst" een uitvoering voor een vrij wel gevulde zaal. Het concert had een vlot verloop, terwijl elk nummer een gul applaus ten deel viel. Het koor, onder leiding van zijn ijverigen directeur, de heer H. J. van Maurik, had natuurlijk het leeuwenaan deel van dezen avond. Waar wij weten dat critiek niet opgevat zal worden als afbrekend bedoeld, doch ten einde op fouten te wijzen, welke kunnen ver beterd worden, meenen wij als ons oordeel het volgende te moeten weer geven. Verschillende werken capella uit gevoerd werden lang niet alle zuiver gezongen. Het beste voldeed „Salve Regina" en „De liefste plek", welke beschaafd en zuiver werden weergege ven. Wij meenen dat enkele werken voor dit koor werkelijk wat te zwaar waren. Toch zal met dit koor in de toekomst nog veel bereikt kunnen wor den, doch dan is aanvulling van stern- materiaal wel noodig. De tweede bassen willen wij even speciaal vermelden; deze deden hun werk uitstekend, al hadden zij bij het intoneeren een zware taak. De andere stemmen moeten zich wat meer inspannen. Al treft men vaak bij koren aan dat diegenen die niet het fraaiste geluid hebben zich graag willen laten hooren, kan hier in het algemeen toch de opmerking gemaakt worden, dat de uitvoerenden allen wat te bedeesd waren. Op een enkele uitzondering na durfde bijna geen der zangers zijn blik naar den directeur wenden, wat toch hoogst noodig is om de intenties te volgen. De nummers waarbij de piano steunde liepen natuurlijk zeer vlot. Medewerking verleende Mej. Kusters, pianiste en zangeres, die een heele taak op zich genomen had. De pianonummers werden technisch goed uitgevoerdwat voordracht betreft wordt echter er bij componisten als Chopin en Debussy. wel wat meer gevraagd. De zangnum mers werden zeer goed ondersteund door Mejuffr. Jeane van de Harg als pianiste. De zangeres, die van nature een beschaafd sympathiek geluid heeft, bekoorde ons wel, al leek zij wat nerveus. Een extra woord van hulde voor den heer Spruyt voor zijn mooi en slagvaardig accompagnement. Voordat de laatste nummers werden gezongen bedankte de president der vereeniging alle aanwezigen voor de betoonde belangstelling en alle mede werkenden voor den verleenden steun en deed een beroep zoowel op de actieve leden als op hen die door financieele bijdrage de vereeniging kunnen steunen. Naar onze meening verdient „Apollo" in Soest meer waar deering, en wij besluiten met den wensch dat ook deze avond daartoe het zijne heeft bijgedragen. VASTENAVOND-BAL HOTEL „EEMLAND". Gelet op de uitvoeringen en bals die Maandagavond j.1. op verschillende plaatsen te Soest waren te bezoeken, kunnen wij wel zeggen dat dit bal, georganiseerd door Mevr. Jo v. Delden en dat het dansseizoen 1927/28 besloot, geen gebrek aan belangstelling heeft gehad. En door belanglooze medewer king van den heer Andries van Weert en eenige andere leden van de dans club werd weer voor de noodige af wisseling zorg gediagen. Het was dan ook niet misplaatst, toen een der aan wezigen namens de dansclub een woord van dank sprak voor hetgeen met zooveel ambitie en tijdgemis was ge daan om het gezellig samenzijn te verhoogen. „Ze krijgen mekaar" werd door eenige leden opgevoerd, een klucht in twee bedrijven, die vlot werd gespeeld en een dankbaar succes werd. De heer Andries van Weert vertolkte op geestige wijze de weerbarstige kruidenier, die voor zijn dochter een keuze heeft ge daan voor een echtgenoot, ondanks dat deze haar hart reeds heeft verpand aan een jong dokter. Door een list komt alles tot een goed einde en „ze krij gen mekaar". Door alle medespelers werd goed spel ten tooneele gebracht en de lach spieren kwamen herhaaldelijk in actie. De heer van Weert liet zich hierna niet onbetuigd en zong hierna eenige mooienummers, waarbij een partner hem ter zijde stond, die den heer v. Weert verzocht hadeen beroep te doen op de portemonnaie van de aanwezigen ten behoeve van het door een ongeval ge- Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. Bij Apolh. en Drogisten troffen lid van Esvac. Deze collecte bracht f 12.op. Het was weer eenige uren na mid dernacht, toen de aanwezigen het bal moesten staken, waarmede het dans seizoen werd besloten en waarbij de wensch werd uitgesproken dat in het komend seizoen de belangstelling voor de club steeds grooter mag worden. „JULIANA VAN STOLBERG". Op Dinsdag 28 Februari a.s. hoopt in de Rembrandtzaal voor de Chr. Oranjevereeniging „Juliana van Stol berg" op te treden Ds. J. Langman, Lid van de Tweede Kamer. Het onder werp luidt: „Tweeërlei levensbeschou wing". Welwillende medewerking verleenen mej. en de heer Jongsma, piano en viool. De aanvang is bepaald op half 8, terwijl de toegang vrij is. REDE Dr. M. H. A. VAN DER VALK Een groote schare van belangstellen den had zich Maandagavond j.1. naar de Rembrandtzaal begeven, zoodat voor een volle zaal bovengenoemde predikant uit Rotterdam zijn onderwerp „De naderende Anti-Christ" mocht aanvan gen. Dr. van der Valk opende de bijeen komst met het gebed, waarna spreker zijn rede aanving met eenige aanhalingen uit den bijbel en een verklaring gaf van het woord anti. Dit woord zou tweeërlei beteekenis kunnen hebben, n.l. plaatsvervangend of tegen. Anti- Christ zou dus beteekenen een plaats vervangende Christus. Spreker, die vele landen heeft bereisd, besprak uitvoerig de verwording die in alle landen op 't gebied van het geloof is gade te slaan. Een steeds toenemende achteruitgang van het Prote stantisme, Katholicisme, Israëlitische en andere godsdiensten is overal te bespeuren. Men zou, zegt spreker b.v. kunnen zeggen dat in Soest de verschillende kerken altijd druk bezocht worden, doch aan de hand van statistieken kan spreker aantoonen, dat in alle gods diensten een sterke achteruitgang is te bespeuren. Als voorbeeld noemt spreker een stad als Rotterdam, waar slechts 7 pCt. der inwoners ter kerke gaat. Spreker is er van overtuigd dat de kerk zal verdwijnen en dat er een menschenkind geboren zal worden, die door zijn wijsheid de wereld zal ver bazen en waarbij Salómo's wijsheid niet in de schaduw kan staan. Dit genie zal door de menschheid als een God worden beschouwd en deze Anti- Christ zal een groote invloed uitoefenen over de geheele wereld. Spreker ziet de toekomst voor het opkomend geslacht donker in, want hij voorziet een wereldoorlog die door niets te keeren is. Men ziet in de verschillende landen dat men lucht en zeemachten steeds uitbreidt en in verschillende laboratoria's worden helsche machines uitgevonden, die in een oogenblik een geheele stad kunnen vernietigen. Overal ziet men dus paraat heid en spreker laakt de houding van een volksvertegenwoordiging die in ons land tot ontwapening zou willen overgaan. In de groote plaatsen ziet men dat in steeds grootere mate het genot wordt nagejaagd en dat de menschen in lange rijen zich verdringen om een plaats te bemachtigen in een bioscoop. De dans viert hoogtij en spreker zegt dat men niet weet dat men op een vulcaan danst. Spreker vertelt een historisch ge beuren, eenige tijd vóór het uitbreken van de Fransche Revolutie, waarbij op een feestmaal een der gasten voorspel lingen deed, die de gasten hevig ont stellen deden en welke voorspellingen o.a. de onthoofding van den Koning en Marie Antoinette precies zijn uitge komen. Aan de hand van de H. Schrift en het wereldgebeuren voorziet spreker ook den komenden wereldoorlog, waar bij tenslotte twee groepen overblijven, n.l. zij die het geloof behouden hebben en zij die den Anti-Christ zullen aan bidden. En dit zal aanleiding geven tot een wereldrevolutie en dan zal ook de tijd gekomen zijn dat Christus die op 't oogenblik nog niet kan terug keeren, zich tegenover den Anti-Christ zal plaatsen en dan zal het ware geloof in Christus de overwinning behalen. In de pauze werden boekjes verkocht waarin spreker uitvoerige verhandelin gen o.a. ook over zijn onde/werp heeft beschreven. Met het gebed besloot Dr. v. d. Valk zijne lezing en dankte de aanwezigen voor de groote belangstelling en de aandacht waarmede men naar hem had geluisterd. Wij hebben met aandacht deze inte ressante rede gevolgd en kregen den indruk een groot redenaar te hebben gehoord, die zeer duidelijk zijne meeningen uiteen zet en die ongetwijfeld zijn gehoor heeft weten te boeien. BAL-MASQUÉ HOTEL ,,'T ZWAANTJE" TE SOESTERBERG We brachten Maandagavond j.1. een bezoek aan bovengenoemd bal-masqué, gegeven door „de Soesterbergsche Kegelclub, onder leiding van den heer van Zutfen, en willen daarvan het een en ander mededeelen. We weten als Soesterberg wat gaat doen, dat het in de puntjes is, en vooral als er mannen achter zitten van de kegelclub. Doch niet alleen de club mannen komt de eer toe van het wel slagen van dit feest, ook „moes" van 't Zwaantje, De schitterende zaal, anders inge richt met kegelbanen, was herschapen in een fleurige feestzaal met ontelbare lichtpuntjes, waarin een orkest en een groot draaiorgel. Het zou te veel van onze plaats ruimte vergen om te beschrijven welke en hoeveel costuums er te bewonderen waren. Toch willen we enkele ver melden en beginnen dan met hem, die zich kwam aandienen als vertegen woordiger van de sigarettenfabriek Adamas. Hij was de eerste die de zaal binnenkwam en ons een van de bekende merken sigaretten offreerden. We weten zeker als die firma zulke vertegen woordigers er op uit stuur, de kwali teit „nog hooger" geprezen zal worden dan „de stomperd". We willen gaarne alles naar waarheid mededeelen, en zoo dacht ook nummer twee er over die de zaal binnen kwam als „heks" en planeetkundige. Deze „heks" voorspelde je heele toekomst in een ommezien. Dachten we aanvankelijk dat we nu veilig zaten achter ons glaasje bier onder bewaking van een „echte" po- litie-agent, (er waren er ditmaal geen vier), doch mis hoor. Geheel onge merkt kwam daar een gevaarlijke „zwarte kat" binnen tippelen, die „zijn" staart hoog had opgestoken en ons het ergste deed vreezen. Gelukkig echter kreeg „poes" van de „politie" een schoteltje melk, waarmede de woede werd afgekoeld. Alle angst was toch nog niet verdwenen want een paar „raszuivere" apachen verschenen ten tooneele. Aan de houding die deze lieden aannamen zou men zeggen, dat ze Brussel en Parijs van binnen en van buiten kennen. De zweep van een „jocky" deed tegenover dit gevaarlijke stelletje goede diensten. Na regen komt zonneschijn dachten we en hadden het niet mis, want een „liefelijke zon" verscheen aan ons oog, die alle harten, vooral de mannelijke, met hoop en vreugde deed vervullen Toen kwam de groep „Muziek en Zang" onder de „kundige" leiding van iemand, die niet minder bekwaam de dirigeerstok kan zwaaien als Jacob Hamel, deden de tonen van orkest en pierement zwijgen door het zingen van „wij gaan naar moesje toe", en terwijl de kelner het tweede glaasje pils aan vier juryleden en een glas roode wijn aan het vijfde jurylid bracht, liep de zaal zóó vol met gecostumeerden en belangstellenden als niemand had ver wacht. We kunnen onmogelijk alles beschrij ven, maar noemen o.m. nog Oud Eng. Stijl, Holl. Meisje, Bloemenmeisje, Har- temeisje, Ontwaken, verschillende Pier- rette's, Cow-boys, Zigeuners, Clowns, Dikke Boer, Circuspaardrijdster, Bak kers, Ooievaar, Neger, Ind. Zeeroover, Kleine Indiaan, Pierrot's, buitengewoon groot Chineezen Paar, (specialiteit in het zingen van het clublied), Dag en Nacht, Mysterie journalist, Fam. Bloem- heuvel, enz. enz. En terwijl onze Jaap zich deed kennen als een handige cerimoniemeester, kwam er meer vreugde en feeststemming. Bij dit alles hield Dorus Rijkers tot laat in den nacht de wacht, totdat alle zeilenden behoudenjwaren „buiten" ge loosd. De jury, die over een veertiental schitterende prijzen te beschikken had, kwam door het geven van punten tot de volgende uitslag Mooiste Dame, de Zon. le prijs idem Holl. Meisje 2e prijs Mooiste Heer, Clown Ex. le prijs idem Clown m. Mand. 2e prijs Mooiste Paar, Dag en Nacht le prijs idem Pierrot en Pierrette 2e prijs Origin. Dame Heksv. d. Hei le prijs idem Zwarte Kat 2e prijs Origin. Heer Dorus Rijkers le prijs idem Adama's 2e prijs Origin. Groep Muziek en Zang le prijs idem 2 Pierrette's 1 Pierot 2e prijs Origin. Paar Dikke Apaches le prijs idem Fam. Bloemheuvel 2e prijs Aan de Ind. Zeeroover, Indiaantje en Clowntje werd nog een troostprijsje uitgereikt. Zondag 26 Februari is aanwezig Sproeten Jkomen vroeg In het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Kerkberichten. ADVERTENTIËN Heden overleed tot onze diepe droef heid, na een korte ongesteldheid, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Broer, Behuwd- en Grootvader DE HEER Albertus Jacobus van Lume, Echtgenoot van Mejuffrouw Ant. Marg. van Dijk, in den ouderdom van 58 jaar. Uit aller naam A. M. VAN LUME—van Dijk. Soest, 20 Februari 1928. Rembrandtlaan 15. Gevraagd een niet boven 18 jaar. Ferd. Huycklaan 22, Soest. in klein gezin, voor de morgenuren. Adres te vernemen Bureau van dit Blad. Bij Dame alleen wordt tegen 1 April of later gevraagd een nette als Meisje alleen. Adres Mevrouw ter Weeme, Lindenlaan 4D. b.z.a. voor zieken-, zenuw-, kraamverpleging of bij hulpbeh. Heideweg 8. Gevraagd een net voor de morgenuren. Zondags vrij. R. Jaars- ma, Manufacturenhandel, Soesterb.straat 10. Een Juffr. op leeft, vraagt in klein gezin zonder kinderen, met Zit- en slaapk. en zolderruimte, bespr. later. Br. Lett. D. Bureau dezer. OFFICIEEL Bekendmakingen Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat aan het Politiebureau een zuurstof apparaat aanwezig Is waarvan door belanghebbenden ingeval van gasbedwelming of anderszins gebruik kan worden gemaakt. Soest, 22 Februari 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. DEKETH. De Secretaris, J. BATENBURG. SOEST Zondag 26 Februari 1927. Ned herv. Kerk Voorm 10 uur Ds. J I. v. Schaick 's Avonds 6 uur ds. J. C W. Kruis- hoop. SOESTDIJK Rembrandtzaal Voorm 10 uur Ds.J W. Kruishoop 's Avonds 6 uur ds van Schaick GEREFORMEERDE KERK Julia n astraat Voorm. 10 uur Ds. J v. d. Meulen Nam. half 6 ds. B. Alkema. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur ds. B. Alkema. Nam. half 6 Ds. J v. d. Meulen. Donderdag 1 Maart 's avonds half 8 ds. J. v d. Meulen. CHRISTELIJK OEREF. KERK Julia n astraat Voorm. 10 uur en 's avonds 6 uur Ds. Oosthoek. Woensdagavond half 8 Ds. Oost hoek. VRIJZ. ÜODSDIENSTIOEN Oebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Voorm. half elf Dr. J. A. Beyerman van Amsterdam. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, in de Hope des eeuwigen levens, onze voorzitter, DE HEER A. J. VAN LUME, in den ouderdom van 58 jaar. Moge de Heere zijn diep bedroefde gezin in dit smartelijk verlies troosten en zij zijn heengaan voor ons allen een roepstem ten Leven. Openbaring 14: 13b. Het bestuur en leden der Chr. J. V. „Samuël" Soest, 20 Febr. 1928. Molenstraat 23 O.Z. Voor (direct gevraagd een nette H. VOSKUILEN, Molenstraat 84, Soest. met huiselijk verkeer, bij C. Verschoor, Café Nieuwstraat 57. Dame vraagt te Soestdijk of Baarn met kookgelegenheid. Br. no. 198 Bureau van dit Blad. RUST- EN HERSTELLINGSOORD tevens pension. R. Terpstra, Zuster W. Bar- neveld. Praamgracht 3 door omst. voor f 150.compl., waarbij geen batterij of spoelen noodig zijn. Wordt aan gesloten op de lichtleiding. Br. no. 200 bureau van dit blad. Geef thans U benoodigd aantal op, hoe grooter kwantum er besteld wordt, des te voordeeliger kan ik ze afgeven. Prijs f0.20 per 100. KOUDHOORNWEG 4 SOEST waaronder pracht mahonie Salonameublenient Schrijfbureau's, Linoleums enz. Te bez. Spoor straat 22. nieuwe Directiekeet met Aannemerskeet w.i. magazijn, keuken, W.C. en slaapkamers en portalen, dubbel beschot 4 x 20 M. Te be vragen bouwwerk Johannes Stichting, Huis ter Heide. SCHILDER EN BEHANGER is verhuisd van Klein Engendaalweg 4 naar P. VAN DOORN, Langestraat 139 Amersfoort Degelijk piano-onderwijs ook aan huis AMERSFOORT Amlcitia, Vrijdag 2 Maart 8 uur Te geven door JOH. BLOK aan den vleugel JAN COUVÉE Programma o.a.Mozart, Bach, Saint-Saëns, Paganini, Kreisler. Kaarten h fl.50 plus rechten, verkrijgbaar bij de firma v.h. L. Klein, Utrechtschestraat en 's avonds aan de zaal. Blüthner-concertvleugel uit het Planomagazijn v. d. Burg

De Soester | 1928 | | pagina 2