Purol bij Huiduitslag en Huidverwonding GEMEENTE-FILM Dr. RUPERT Dr. DE VOS Voor Allen die Sukkelen Mijnhardt's Laxeertabletten Meisje gevraagd Net Meisje gevraagd VERLOTING VAANDELKAST Men verzocht ons mede te deelen, dat de verloting van de Mannenzungver. „Apollo" ten bate van een vuandelkast zal gehouden worden op Donderdag 31 Mei a.s. 's avonds 8 uur in het gebouw „Religieen Kunst", ten overstaan van de politie en allen die in het bezit zijn van loten. VERBETERING. Ir. de advertentie van den Heer Kuijper, Wijnhandel, Torenstraat, in ons vorig nummer stond dat er gedu rende de reclame week op Jenever, diverse Bitters, enz. 20 procent kor ting we. gegeven. Dit moest echter 20 CENT KORTING zijn. LXIX „Onlangs heeft een adderachtig perio- diek zijn zwarte modder gespuwd de valsche hoop den reinen naam te bezwalken van onzen hoogbegaafden en uitnemenden dorpsgenoot den heer die de schitterendste glorie is van ons dorp zoowel als deszelfs hoogste trotsonze adderachtige concurente dan enz. enz." „De modder waarmede door den heer van Doorne naar den heer van Vliet wordt gegooid en welke modder verpakt was in de nummers van De Soester van 5 en 12 Mei, doet mij Uw hulp inroepen om deze viezigheid weg te spoelen",Dat hij dit ook thans weer doet r de hem eigen vieze wijze, teeken vo« de zooveelste maal de mentaliteit van dezen volksvertegen woordiger Zie hier lieve lezers twee fragmenten uit plaatselijke couranten. Het eerste kunt ge terugvinden in de „Pickwick- Papers" van Dickens als een aanhaling uit de Eatanswille Gazette anno 1828 zegge en schrijve achtien honderd acht en twintig. Het tweede vindt Uwe stichtelijke aandacht neergeschreven in de krant van Smitje van verleden week door een zekere meneer, die zich noemt Krelis van den Stinkweg, derhalve anno 1928, zegge en schrijve negentienhonderd acht en twintig. Waaruit dus blijkt dat het peil van de krant van Smiije precies een eeuw ten achter is bij zijn tijd. O, ik heb het altijd wel gezegdwil je een krant hebben die interessant lees dan Smitje's orgaanóf hij is een paar jaar te vroeg zooals bij die gaskwestie of een eeuw te laat. En geloof me. er is al van alle kanten gevraagdwie is die Krelis tochdie man heeft nou toch zóó'n buitengewoon helderen kijk op het grondbedrijf en beijvert zich jo voor meneer van Vliet heeft daarbij nog een extra fijne manier van schrijven ook, dat je er werkelijk naar hunkert of je zijn naam de vol gende week weer in de krant zult zien staan. Ik voor mij heb maar een klein beetje verstand en van het grondbedrijf heelemaal geen verstand. Maar dat be- grijp ik nou toch glashelder dat meneer van Vliet en meneer van der Woude absoluut niets op d'r geweten hebben en dat de burgemeester en de Raad de schuld van alles zijn. Een ambtenaar treft überhaupt nóóit schuld. Dat schrijft Krelis ook. Een ambtenaar mag alleen advies geven en voor de rest mag een ambtenaar niets. En dezen regel is in Soest ook steeds gehuldigd nietwaar Krelis Hier zijn ambtenaren nooit autoritair opgetre den, hier hebben ze zich steeds angst vallig bepaald tot hun adviseerende taak nietwaar Krelis Hier hebben ze nooit in de gemeente geklaagd over de macht die sommige ambtenaren zich toekenden tegenover het publiek, nietwaar Krelis Jonge man wat ben jij op de hoogte Hoe lang woon je hier al, veertien dagen of een maand Ja ja, de Raad heeft de schuld, dat heb je haar fijn aangetoond. Als er een bouwplan in den Raad komt, of een verzoek om ontheffing, of een technische gaskwestie, of zoo iets, dan moeten de Raadsleden nooit afgaan op het advies van den gemeentearchitect, uf van den chef van den betreffende afdeeling, maar net doen of die lui niet bestaan en hun advies ijskoud negeeren Daar zijn die adviezen toch voor, niet waar Krelis De Raad mag trouwens ooi. niet verlangen dat die ambtenaren op de hoogte zijn, daar is hun salaris te klein voor hier in Soest. Doet de Raad dat toch, vertrouwt de Raad dat de ambtenaren wier taak het is daar worden voor betaald I den Raad haar fijn voor te lichten en niets achter te houden wat maar van belang zou kunnen zijn, hun plicht zullen doen, dan is dat een groote stommiteit, want als het later blijkt dat die ambtenaren hun plicht niet gedaan hebben en den Raad beduveld hebben, dan treft den Raad alle schuld, nietwaar Krelis Wil jij van je collega Brandnetel nou eris een goeie raad hebben Vraag dan aan je familie je een plaatsje te bezorgen op den Dolder of in Meerenbergdan bewijzen ze de gemeenschap een grooten dienst, want het spreekwoord blijkt maar weer al te waar te zijn dat er meer gekken losloopen dan vastzitten. Weet je wanneer den burgemeester en den Raad schuld zal kunnen worden aangewreven Als het blijkt dat er ambtenaren zijn die tegen beter weten beduveld hebben, en ze trappen zulke kerels er niet oogenblikkelijk uit. Stop met deze overweging je pijp eens, als je de eerstvf Igende maal op een rook- avondje gaz BRANDNETEL. met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang ztjn onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos GO cent Gemeenteraad. Woensdagavond j.l. kwam de Raad in openbare vergadering bijeen. Hoewel de aanvang op 7.30 n.m. was gesteld werd ongeveer een half uur na dit tijdstip de vergadering op de gebrui kelijke wijze met het gebed geopend. Alle leden blijken dan aanwezig te zijn. Allereerst worden de notulen der vorige vergadering vastgesteld, waarbij door den heer de Bruijn een opmerking wordt gemaakt, over een door den heer Grootewal gemaakte bemerking die niet in bedoelde notulen is opgenomen De Voorzitter zegt dat deze bemerking alsnog in die notulen zal worden ver meld. 2. Vaststelling van a. een besluit tot wijziging der ge- meentebegrooting 1927. b. een besluit tot wijziging der be grooting gasbedrijf 1927. c. een besluit tot belegging van gelden. Z. h. st. goedgekeurd. 3. Aanbieding verslag der Volkshuis vesting 1927. De heer Doorman zegt dat in bedoeld verslag wordt vermeld dat de voorbe reiding van het uitbreidingsplan vrijwel als beëindigd kan worden beschouwd en vindt dit een optimistische opmer king daar deze zaak nog lang niet is afgewikkeld. De Voorzitter zegt dat deze bemer king is bedoeld als beëindiging van de werkzaamheden van de commissie voor het Uitbreidingsplan en dat genoemd plan b:nnenkort in den Raad in be handeling zal worden genomen. De heer de Bruijn vraagt naar een bij dit plan behoorende schetskaart of teekening die ook den Raadsleden zou worden verstrekt, waarop de Voorzitter antwoordt dat dit zal geschieden, wan neer de commissie is gereed gekomen, 4. Benoeming van een onderwijzer aan de O.L. School Beetzlaan. Met briefjes wordt hierover gestemd waarbij 12 stemmen worden uitgebracht op den heer R. Broek te Meppel en 1 stem op den heer P. Sevens te Berkel (N.-Br.) Als onderwijzer voor genoemde school is dus benoemd de heer R. Broek. 5. Behandeling van het verzoek van het R.K. Schoolbestuur H.H. Petrus en Paulus om medewerking te verleenen bij den aankoop van schoolbanken en leermiddelen ten behoeve der meisjes school. Z. h. st. goedgekeurd. 6. Adres van de Afd. Soesterberg der Vereeniging Volksonderwijs en het Bestuur der R.K. Par. School te Soes terberg verzoekende beschikbaarstelling van een gemeenschappelijk gymnastiek lokaal. De heer Busch kan zich niet vereeni gen inet het antwoord van B. en W dat d^eze meenen te moeten geven op het verzoek van genoemd schoolbestuur. Waar de lichamelijke ontwikkeling tot een stuk der Volksgezondheid be hoort, zou spreker er op aan willen alsnog in de gegeven omstandigheden naar een lokaal te zoeken, waarin ge meenschappelijk de gymnastiek zou kunnen worden beoefend. De heer Grootewal kan zich indenken dat in verband met de plannen van den Rijks Waterstaat die tot verbreeding van den Soesterbergschestraat wil over gaan, het momenteel moeilijk is thans een besluit te nemen, doch zou wel een principieele uitspraak wenschen dat een dergelijk lokaal gewenscht is, ondanks dat verbouwing thans niet goed zou kunnen geschieden. Wethouder Endendijk zegt dat hij een conferentie heeft gehad met de betreffende hoofden der scholen den secretaris der Volksgezondheid, waarbij door deze heeren een welwil lende houding is aangenomen. Aldaar een verbouwing te beginnen is thans zeer gewaagd en waar adres santen accoord gaan met uitstel, meent spreker dat er geen bezwaren tegen het voorstel van B. en W. kunnen zijn. De heer Grootewal zou alsnog de Raad in deze kwestie principieel uit spraak willen laten doen, waarbij Wet houder Endendijk opmerkt dat B. er. W. ook volkomen de wenschelijkheid van bedoeld lokaal inzien. De Voorzitter geeft de verzekering dat zoo spoedig mogelijk aan het ver zoek zal worden voldaan. De heer Doorman vraagt hoe lang of het zou kunnen duren eer de plannen van den Rijks Waterstaat zullen worden uitgevoerd en of het lokaal niet elders zou kunnen komen. De heer Busch zegt dat Wethouder Endendijk wel ruggespraak heeft ge houden in deze aangelegenheid, doch had liever gezien dat de resultaten van die besprekingen bij de stukken ter inzage hadden gelegen, opdat de Raad zich hierover dan een oordeel had kunnen vormen en dringt er op aan dat de Raad zich zal uitspreken dat de tot standkoming van bedoeld gymnastiek lokaal in den korst mogelijken tijd zal geschieden. De Voorzitter geeft hierop zijn toe zegging, dat zoodra de plannen van den Rijks Waterstaat vast zijn komen staan, aan het verzoek zal worden voldaan, waarna de Raad z. h. st. zich met het voorstel van B. en W. accoord verklaart. 7. Vaststelling van het jaarbesluit tot verhuur van gronden. De Voorzitter zegt dat er in de voor waarden tot verhuur van de gemeente gronden een kleine wijziging is gemaakt en wel dat kleine strooken van de verhuurde grond, grenzende aan per- ceelen die door de Gemeente eventueel voor wegverbreeding noodig zijn en waarop gewassen staan die nog niet geoogst kunnen worden, door den huurder moeten worden afgestaan. De heer Busch vindt dit niet billijk, aangezien de huurders toch kosten voor bemesting enz. hebben uitgegeven. Spreker heeft de lijst van huurders van bedoelde gronden is nagegaan en vraagt welke maatstaf daarbij is aan genomen, daar hem uit die lijst gebleken is dat betere grond voor minder geld en slechtere grond voor hoogeren prijs is verhuurd en zou hierin verandering wenschen te zien. De Voorzitter zegt dat met de wen schen van den heer Busch rekening zal worden gehouden en een en ander ter beoordeeling van de schattingscommis sie voor gronden zal worden gebracht. Hierna z. h. st. goedgekeurd. 8. Vaststelling voljaars kohier Hon denbelasting. Het kohier der Hondenbelasting wordt vastgesteld op in totaal f4682.— 9 Opnieuw behandeling van het adres van J. Vos, pensionhouder alhier verzoekende hem een gedeelte der betaalde registratiekosten wegens aan koop van gemeentegrond terug te betalen. De heer Grootewal zegt te hebben vernomen dat de gemeentearchitect van Vliet destijds onjuiste inlichtingen heeft verstrekt en daarom heeft Vos die f 175. moeten betalen. Waar het niet aan gaat dat door een dergelijke onjuiste in lichting iemand het slachtoffer moet worden, meent spreker dat de gemeente hier een fout heeft te erkennen. De heer Busch zou opnieuw een ernstig onderzoek willen instellen en de betrokken personen willen hooren, om uit te kunnen maken of de fout door den gemeentearchitect, of door Nots. Dammers of door Vos is gemaakt. Spreker had gedacht, dat deze zaak die vorige maal was uitgesteld, nu beter geprepareerd door B. en W. was voor bereid. De Voorzitter zegt dat de heeren van Vliet en Vos gehoord zijn op 16 Febr. 1.1. waarbij de schuld niet is komen vast te staan. De heer Busch zegt dat het niet zoozeer gaat om die f175.—, toch er wordt hier een zekere blaam geworpen op een bepaald persoon. In de vorige vergadering heeft spreker den heer van Vliet beschuldigd van deze fout en zou nu wel eens willen weten of dit nu is komen vast te staan ja of neen, en zoo inderdaad zou blijken dat hem geen schuld treft, zou hij deze beschuldiging moeten intrekken. De vorige maal was Nots. Dammers afwezig, doch spreker meent nu deze aanwezig is, de Notaris den Raad wel inlichtingen zal kunnen verstrekken, opdat men zich een juist oordeel kan vormen. Nots. Dammers zegt gaarne bereid te zijn de verlangde inlichtingen te verstrekken, ofschoon hij reeds schrif telijk B. en W. deze kwestie heeft uiteengezet. Spreker zegt dat in het hem destijds toegezonden raadsbesluit van verkoop van gronden wel stond vermeld J. Vos, pensionhouder, doch een andere als J. Vos was hem niet bekend. Spreker heeft toen het gemeentehuis opgebeld, waar men zeide dat men het niet wist. Daar ieder vrij is zijn notaris te kiezen en deze Vos niet behoorde tot Spreker's cliëntèle, heeft men deze aanvrage niet in behandeling genomen. De heer Dammers zet de wijze van transport uiteen, waarbij hij verklaart dat, voordat er gebouwd wordt een registratie-verklaring moet worden in gediend, anders moet er ook registratie recht betaald worden over het gebouwde. De registratie-verklaring is nu, door dat men niet wist welke persoon het was, niet tijdig ingediend. Spreker zegt dat hij hierin geen fout Jheeft gemaakt. Zoo dit wel door hem of door zijn kantoor was geschied, had deze zaak niet in den Raad behandeld behoeven te worden, doch had spreker die kosten vergoed. Uit de verschillende besprekingen komt nu vast te staan dat J. Vos geen kennisgeving heeft ontvangen op zijn verzoek tot koop van grond. Nadat men hem dit gevraagd heeft, werd hem pas dat bericht gestuurd. Ook uit de registers van uitgaande stukken kon dit niet meer worden nagegaan, zoodat de gemeente in ver zuim is geweest aan kooper het des betreffend raadsbesluit destijds té zenden Nadat er nog gewezen wordt op de mogelijkheid dat Ged. Staten een even- tueele schadeloosstelling aan Vos niet zullen goedkeuren, doch anderzijds de Raad in deze schuld der Gemeente heeft willen erkennen, wordt besloten dat alsnog een schriftelijk verklaring van J. Vos zal worden verlangd dat hij destijds geen bericht heeft gekregen, zoodat deze zaak nog niet definitief in deze vergadering wordt afgewikkeld. 10. Vaststelling van een besluit tot intrekking van een vergunning verleend aan de Utr. Waterleiding Maatschappij tot het hebben van telefoonpalen op gemeentewegen. Z.h.st. aangenomen. De Voorzitter zegt dat er nog een voorstel is op een ingekomen verzoek van de N.V. v. Lennep's Sportpark te Soest om een driehoekig stukje grond ter grootte van 750 M2 grenzende aan het voetbalveld te huren. B. en W. stellen voor dezen verhuur aan te gaan voor 2 jaren met een termijn van opzegging van 3 maanden en tegen een huurprijs van f25.— p. jaar. Mr. v. Doorne stelt voor de prijs te stellen op f 15.—, daar dit terrein zal "worden bestemd voor het plaatsen van een clubhuis voor een voetbal vereniging. Dit clubhuis moet verplaatst worden en dit gaat al met groote kosten ge paard en in belang van de sport moet ook de gemeente medewerken. De heer Grootewal wil voor die eerste 2 jaren f 15.vragen. De Voorzitter vindt deze prijs te laag, mede in verband dat Ged. Staten het erfpachtscanon voor het Sportpark ook al zeer laag hebben gevonden en daarover inlichtingen hebben verzocht. De heer Busch zegt dat het hier weer een zaak der lichamelijke opvoe ding betreft, die later weer ten goede aan de gemeenschap komt. Waar an dere gemeenten reeds voorgingen om zelf terreinen voor de sport beschik baar te stellen, meent spreker dat men de huurprijs ook lager dient te stellen. De heer Dammers is ook voor een huurprijs van f 15. Het voorstel van B. en W. in stem ming gebracht wordt aangenomen met 76 stemmen. Tegen het voorstel stemden de hee ren Busch, Dammers, Grootewal, Door man, van Doorne en den Bliek. Daarna komt nog een verzoek in behandeling van genoemd sportpark om een beplanting te mogen aanleggen om het voetbalveld en wel aan de noord- en zuidzijde van bedoeld ter rein met conifeeren ter hoogte van 1.75 M. De kosten daarvoor zouden bedragen f450.waarbij dan ook onder begrepen zouden zijn eenige kranen voor waterleiding voor be sproeiing. Mr. van Doorne licht het voorstel toe. Spreker zegt dat een voetbalver- eeniging niet kan bestaan zonder entrée- heffing voor hare wedstrijden. Aange zien het terrein van alle zijden een vrije inkijk biedt, zal men geen publiek op het terrein krijgen. Het terrein ge heel met een schutting af te zetten zou de omgeving ontsieren en daarom vraagt de vereeniging om voor kosten van de gemeente een natuurlijke af sluiting te maken met conifeeren. Na eenige besprekingen wordt dit voorstel z. h. st. aangenomen. 11. Vaststelling van het vermenig- vuldigingscijfer der Inkomstenbelasting 1928-1929. Dit voorstel wordt z. h. st. goedge keurd, zoodat de factor dus vastgesteld is op 1.9. 12. Aanbieding van het advies der raadscommissie inzake oprichting van een openbaar slachthuis met voorstel van B. en W. Thans is de kwestie „centrale slacht plaats" aan de orde; de besprekingen hierover zijn eindeloos en zelfs zoo verward dat de verschillende sprekers met hun voorstellen en beschouwin gen de kluts kwijt raken. Als eerste spreker krijgt de heer Busch over deze aangelegenheid het woord. Spreker bevreemdt het dat thans B en W. met dit voorstel komen en het voorstel van 1927 weer wenschen in te trekken. Men was op den goeden weg, want het hebben van een abattoir is'toch zeer bevordelijk voor de volksgezond heid, en hoewel spreker voor een ge meente-abattoir is, zou hij er hier be zwaren tegen hebben, alleen omdat een dergelijk bedrijf in de toekomst in Soest zeker tot nieuwe moeilijkheden voor de gemeente aanleiding zou geven. Spreker vraagt ook of men zekerheid heeft dat het benoodigde geld kan ge fourneerd worden, hetgeen hij betwij felt, aangezien het hier een N.V. betreft met een kopitaal van f 70.000, waarvan 20 pCt. op de aandeelen zal worden gestort, terwijl een bedrag van f56.000 obligatieleeningen zal gevonden moeten worden; wie zijn de aandeel houders en waar is de zekerheid dat het geld er zal komen. Spreker was hierover ingelicht op een stukje papier van een blocnota waarop vermeld stond: „het geld is safe". Een dergelijke verklaring van de zijde der slagers gegeven kan spreker wei nig vertrouwen inboezemen. De Voorzitter zegt dat het voorstel is om het vorig genoemd besluit in te trekken. Dat men nu met dit voorstel komt vindt zijn aanleiding hierin dat de slagers de gemeente zoo lang aan het lijntje gehouden hebben en volgens de wet iedere slagers verplicht worden, zijn slachtgelegenheid te hebben ingericht als dit wordt voorgeschreven. De Raad zal zich thans allereerst moeten uit spreken of een Gemeente-slachtplaats gewenscht is, of dat dit aan het parti culier initiatief dient te worden over gelaten. De heer de Bruijn merkt op dat van de 23 in Soest gevestigde slagers er 6 zijn die een slachtplaats bezitten in overeenstemming met de wet. Wethouder Endendijk zegt, wanneer een plaatselijk abattoir komt, elke slager daar of in een naburig abattoir zal moeten laten slachten, ook al is zijn eigen slachtplaats in overeenstem ming met de wet. Er zou echter bij het oprichten van een centrale slachtplaats een rayon kunnen worden aangewezen bijvoorbeeld Soesterberg en Hees, waarbij dan de aldaar gevestigde slagers van deze ver plichting zou kunnen worden vrijgesteld. Na éenige besprekingen wordt bij stemming principieel uitgemaakt dat de geheele Raad voor een centrale slachtplaats is en dus de particuliere slachtplaatsen niet in overeenstemming met de wet te brengen. De Voorzitter zegt dat thans uitge maakt dient te worden of de Raad een gemeentelijk of een particuliere slachtplaats wenscht. De heer Hilhorst zou eerst nog eens nader overleg willen plegen. De Voorzitter zegt dat daar thans geen tijd meer voor is, daar anders alle slagers hun slachtplaatsen onver wijld in overeenstemming met de wet zullen moeten brengen. De heer den Bliek zegt dat hij t.a.v. het geld als lid van de slachthuiscom missie de heer Busch in het gelijk moet stellen en stelt voor een zekeren termijn te bepalen binnen welke men zekerheid moet stellen dat het benoo digde geld aanwezig zal zijn. Mr. v. Doorne licht de financieele zijde toe en zegt dat de aandeelen op naam zullen komen te staan van de Coöp. Slagers-Vereeniging en dat dit geen enkele verantwoordelijkheid voor den Raad met zich medebrengt. De statuten voor deze Vereeniging zijn in bewerking en zoo spoedig mogelijk zal worden gezorgd dat de rechtspersoonlijkheid wordt verkregen. De Voorzitter zegt dat dan voor de fourneering der gelden een tijdsruimte na die verkrijging dient te worden ge steld, daar men niet langer aan 't lijntje kan worden gehouden. Mr. van Doorne licht verder toe, dat er zekerheid is dat de obligatieleening van f 56.000 volteekend zal worden zoodra maar eenmaal de Coöp. Soester Slagersvereeniging definitief is opge richt en de Raad besluit dat de ge meente haar medewerking zal verleenen tot het oprichten van een centrale slachtplaats. Dat de geldschieters ze kerheid moeten hebben staat vast en dus zal terdege nader met de gemeente contractueel moeten overeengekomen dat de gemeente niet naast de be staande slachtplaats vandaag of morgen een gemeente-abattoir gaat zettendat kan worden voorkomen door het op nemen van een boetebepaling van een ton bijvoorbeeld. We moeten zakelijk blijven, zegt spreker; aan beginselver klaringen hebben we niets, daar geeft een zakenman geen cent op, evenmin als op moreele verplichtingen. Het zal dus beslist noodig zijn dat er vandaag een definitief raadsbesluit genomen wordt, waarbij besloten wordt tot mede werking aan de oprichting van een particulier abattoir, onder het voorbe houd dat binnen een maand na de definitieve oprichting der Coöperatieve Slagersvereeniging garantie wordt ge steld voor de benoodigde f 56.000 en onder nader door de Gemeente te stellen voorwaarden. Na zeer uitvoerige gedachtewisseling wordt hiertoe besloten. Bij de behandeling der ingekomen stukken doet de Voorzitter nog mede deeling van een ingekomen schrijven van Ged. Staten, waarbij deze bezwaren maken tegen een door de Raad destijds genomen besluit, waarbij den Raadsle den de bevoegdheid werd gegeven tijdens afwezigheid van den Burgemees ter, Wethouders en Secretaris van de ambtenaren de inzage te verkrijgen van stukken, waaraan Ged. Staten niet hun goedkeuring hechten en verzoeken den Raad dit besluit te willen intrekken. De Raad heeft hiertegen geen be zwaren. Thans wordt overgegaan tot de RONDVRAAG. De heer v. d. Bremer zou gaarne zien dat men eens een onderzoek zou willen instellen naar de duikers nabij de Zwarteweg. De heer Doorman heeft vernomen dat de verbetering van de Talmalaan thans slechts nog wordt opgeschort door één persoon, die voor een aldaar staande schuur f300.— vraagt en zou gaarne op spoedige afwikkeling willen aan dringen, daar genoemde laan dringend verbetering behoeft. Wethouder Koenders zegt dat principe al overeenstemming is bereikt dat deze aangelegenheid voor niets zal kunnen geschieden. Het wacht alleen nog maar op een bespreking met den curator. De heer Grootewal doet mededeeling van een complex huizen te Soesterberg van de bouwvereeniging „Ons Belang", waarbij al een verlies van 133.000.— valt te boeken. Er bestaat op 't oogenblik groote ontstemming bij de huurders over de houding van het woningbestuur dat de huren met ingang van 1 Januari verlaagd heeft, waarbij men de oude huurders de hooge huur Iaat betalen en de nieuwe huurders van de lagere huurprijs laat profiteeren, zoodat hier willekeur in het spel is. Op het oogenblik is de toestand al zoo gevorderd, dat er ongeveer 20 perceelen leeg staan en waar het tekort toch door de gemeente moet worden gedekt, vraagt spreker of door de ge meente niet een betere regeling zal kunnen worden getroffen, desnoods door naasting en te trachten te redden wat hier nog kan, aangezien men anders nog voor grootere stroppen komt te staan. De Voorzitter zegt dat men zoo spoedig mogelijk deze zaak ter hand zal nemen. De Voorzitter doet nog mededeeling van het voornemen om de winst verliesrekeningen van genoemde wo ningbouw te laten controleeren en dit op te dragen aan de Vereeniging van Accountants voor Nederl. Gemeenten die daarvoor f70.— vraagt, waarmede de Raad accoord gaat. De heer Grootewal zegt voorts dat de brandbluschmiddelen te Soesterberg in treurigen toestand verkeeren. De brandspuit is een vehikel dat niet meer bruikbaar is om daarmede snel ter plaatse van een brand te kunnen komen. De Voorzitter zegt hierin ook een onderzoek toe. Mr. van Doorne zou zoo spoedig mogelijk een Raadsvergadering willen beleggen om eens grondig de kwestie van het Grondbedrijf te bespreken, gezien de verschillende meeningen die hieromtrent bestaan. De Voorzitter zegt dat hij deze wensch had kunnen voorkomen, daar hij mede deeling wilde doen, dat het zijn plan is binnen eenige weken bedoelde ver gadering te beleggen. De heer Busch dankt den Voorzitter voor de uitgebreidheid van het resumé over deze aangelegenheid dat deze den raadsleden heeft doen toekomen. De heer Pronk vraagt nog verbetering van de Lang Eindsche Maatweg, aan gezien deze voor de boeren met het transport van hun wagens groote be zwaren oplevert. De Voorzitter zegt een onderzoek toe. Daarna wordt te ongeveer II uur de vergadering gesloten, waarna door de raadsleden gepauzeerd werd, om daarna weder in geheime vergadering te gaan tot behandeling van belasting reclames. SPORT VOETBAL CLUBNIEUWS V.V. SOEST De uitslagen van de gespeelde wed strijden zijn als volgt Soest IIStichtsche Boys lil, 3—1. Stichtsche Boys Zeist II, Zeist niet opgekomen. Scherpenzeel III—Soestdijk II, 12. Soest I Scherpenzeel I, 0 1. Zondag 27 Mei worden de finale's gespeeld en wel om 1.30 uur voor de tweede afdeeling Soest IISoestdijk II en daarna volgt te 3 uur Stichtsche BoysScherpenzeel, voor de eerste afdeeling. De winners ontvangen de eerste en de verliezers de tweede prijs. Soest II toon dat je het beter kan als hel eerste elftal en tracht den eerste prijs in de wacht te slepen. Maandag 28 Mei (2e Pinksterdag) heeft Amsvorde feest, dan is er optocht, vaandelwedstrijd, enz. en nu moet Soest de eerewedstrijd spelen tegen A.V.C. te Amersfoort. Deze wedstrijd wordt gespeeld om 2 uur op het Amsvordeterrein aan den Leusderweg. Vertrek per fiets om 1 uur vanaf de Soesterbergschestraat. Denk er aan Soest I dat het een eerewedstrijd is en speelt thans eens voor wat ge waard zijt, dan kan de laatste nederlaag, tegen deze club ge leden, gewroken worden. E. S. V. A. C. Aan de seriewedstrijden van D.U.C. te Den Dolder op 3, 10 en 17 Juni, zal het le elftal deelnemen. Het 2e elftal speelde Zondag 1.1. tegen M.E.V.O. I uit Utrecht een oefenwedstrijd. Een gelijk spel (22) was het resultaat Maandag 28 Mei a.s. (2e Pinksterdag) speelt Esvac II tegen D.V.V. uit Amers foort. Aanvang half drie, terrein einde Bosstraat. V.V. „SOESTDIJK". Soestdijk I—Amsvorde II Soestdijk II—Scherpenzeel 111 Amsvorde heeft Zondagnamiddag hier op de Kostverlorenweg het loodje moeten leggen. Soestdijk wist den stand tot de rust met 4—0 te handhaven. Na de thee speelde Amsvorde met den wind in de rug en Soestdijk wist het niet verder te brengen dan 6—0. Eenige tegenpuntjes had Amsvorde wel verdiend, maar Verwoerd was steeds op zijn post en gesteund door de backs, kon hij zijn doel schoon houden. Het 2e elftal ging bij V.V. Soest op visite om aan de Seriewedsrijden deel te nemen. Zij werden geplaatst tegen de vereen. Scherpenzeel, welk een flinke tegenstander was. Om 1.30 uur stelden de strijders zich op en nadat den Heer Steenbeek het beginsein gaf, lag al heel gauw de bal in het doel van Soestdijk. Scherpenzeel had zoo doende de leiding en dachten al in de winnaarsronde gearriveerd te zijn. De Soestdijkers smeden andere plannen en kort voor de rust wist M. v. Linden de gelijkmaker over de doellijn te plaatsen, hetgeen voor hun eer verlich ting was. Na de pauze pakte Scherpen zeel flink aan om een voorsprong te krijgen, dat hun niet lukte, totdat j. Geitenbeek Soestdijk met een prachtig doelpunt de leiding met 21 bezorgde. Na een flink spel over en weer, wat geen verandering in de stand meer bracht, liet den Heer Steenbeek inruk ken en Soestdijk 2 had zich in de finale geplaatst, wat. wil zeggen, ze met onze buren Soest 2 om de eerste prijs zullen vechten, wat dat beduidt, wet«:u de heereti wel, Soest 2 is niet mis. Kerkberichlen. SOEST Ned. Herv. Kerk Eerste Pinksterdag Voorm. 10 uur Ds Kruishoop (col lecte Oeref. Zendingsbond) SOESTDIJK Rembrandtzaal Voorm. 10 uur Ds. van Schaick, (collecte samenwerkende Zendings corporaties) Nm. 6 uur Ds. Kruishoop (collecte) Hees. Nam. half drie Ds. Kruishoop (col lecte) Tweede Pinksterdag. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. van Schaick, (Zendingscollecte.) Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. C. J. van de Graaf uit Nijkerk, (Zendingscollecte). OEREFORMEERDE KERK Julianastraat Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. v. d Meulen. Nam. half 6 ds. B. Alkema. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen. Soesterbergschestraat Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam half 6 Ds. v. d. Meulen. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. B Alkema. CHRISTELIJK OEREF. KERK Julianastraa Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 uur en 's avonds 6 uur Leesdienst. Tweede Pinksterdag. Nam. 6 uur Ds. Salomons van Amersfoort. VRIJZ. GODSD1ENSTIGEN Oebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Eerste Pinksterdag. Voorm. half 11 Mevr. Z. v. Beugen- Balsem van Nijmegen. Solozang van Mej. Schippers van Soestdijk. Eerste Pinksterdag Is aanwezig Tweede Pinksterdag is aanwezig ADVERTENTIËN voor de winkel bij T. Voskuil, Fotohandel, Baarn. in klein gezin, tevens Werkster 3 maal per week. Adres te bevragen Bureau van dit Blad.

De Soester | 1928 | | pagina 2