«JOH, VAN WEEDESTRAAT 46, SOESTDUK, TEL. 2098 Openbarejferkooping MIDDELM Frambozen - Citroen Annanas - Grenadine Ontvangers zuivere Vruchten Limonade-siroop Sinaasappel Dr. DONKER A. JEKEL, Arts MANUFACTU HEEREN HOE en PETTE Net Meisje Publieke Verkoi Vo< Mij van de Betuwe, per heele flesch f 1.25 DIERENBESCHERMING. GEVESTIGD NIEUWESTEEG 17 Dagmeisje Meisje Een net Meisje Nette Naaihuizen Net Meisje Meisje Slagersknecht TE HUUR Over te nemen Te koop Te koop Wilhelmina Billard Dienstbode gevraagd Burgerwoonhuis, Grieksche en Latijnsche Les aangeboden MAISON PLESMAN I Dames-, Meisjes- en Kinder-Hoeden s Kweekerij Sido Dadi DINSDAG 5 JUNI 1928 Een Huis met drie Schuren, Erf en Tuin heeft thans i Jongeheerenco! Whipcord Regenja Heeren Overhemi Voor ELKE gelege een PASSEND gesel jjNótmANjde H.qCUBBEL DE V00RDEELI DONDERDAG 21 JUI DONDERDAG 28 JU BOUWLAI Groot Muzikaal 0 HERHAALDE Groot Muzikaal 0 TeleVoni H. E. B0RGTS, BIRKTSTR di te Jc H of SC Al of tei m< he of afc be Di op te Ra de wo ha< te kui is het plic bec alle ic raa ]e Dol ze war al t losl' V en aan; amfc bed) kere met je d avor niet onmh Bi) A safeblokken zijn bijna allen verhuurd zoodat al heel spoedig tot de aansehaf- lin^ van een vierde blok loketten zal moeten worden overgegaan. De afdeeling crcdieten blijft zich gunstig ontwikkelen. Het saldo der verleende credieten op 1 Jan. 1927 bedraagt f 958210. Gedurende 1927 kwamen er 90 aanvragen in tot een bedrag van f 400780. Hiervan wer den toegestaan 59 aanvragen lot een bedrag v 1185880. Saldo per 31 Dec. 1927 f 98^980. De gemaakte bruto winst inclusief het saldo van het vorig jaar bedraagt f 49639,33, waarvan na aftrek van salarissen en onkosten d f29478,33 een netto winst-overblijf van f 20161.00. Dividend tantièmes commissarissen, directies, personeel etc. 5u/0. De balans sluit met het eindcijfer van f 1644923.96, saldo f 11452.65. Verlies en winstreke ning eindcijfer f 49639.33. Door accoun tantsonderzoek zijn de rekeningen in orde bevonden. WAARSCHUWING De Commissaris van Politie, afd. D en F: te 's Gravenhage waarschuwt tegen kooplui, die zich als stuurman of bootsman op de groote vaart voor doen en Perzische tapijten en andere Oostersche kleeden en goederen als echt te koop aanbieden, waarbij later blijkt, dat deze goederen niet echt zijn en te duur zijn betaald. Zij zoeken hun slachtoffers voornamelijk onder uit Indië hier te lande vertoevende families en kken door hunne klee ding en be: .aaktheid vertrouwen. Gisterenmorgen omstreeks 10 uur werd de Vrijwillige Brandweer gewaar schuwd voor een uitslaande brand, in een schuur aan de Komlehoekstraat van C. Overeem. De schuur verbrandde geheel, terwijl van een daarnaast gelegen huis, dat in aanbouw was, een gedeelte door het vuur verloren ging. LANDDAG DER DEMOCRATISCHE PARTIJ. Begunstigd door prachtig weer heeft bovengenoemde en tevens de eerst ge houden landdag der Partij op 2de Pink sterdag hier in Soest plaats gehad. Reeds voor het uur dat de optocht van het station Soest naar het terrein zou afmarcheeren, stonden veel belang stellenden daar ter plaatse te wachten. Inmiddels was de trein uit Utrecht gearriveerd, welke vele partijgenooten uit den Haag, Rotterdam en elders en tevens het sterke muziekcorps van de fabriek „Jaft'a" uit Utrecht mede bracht. Onder leiding van den heer W. F. H Busch werd je stoet opgesteld, waarna met de muziek voorop werd afgemar cheerd naar het terrein aan de Soester- bergschestraat. Een der leden van de afdeeling Soest had een keurig vaandel vervaardigd, waarop het streven van de partij stond vermeld, n.1. „Waarheid, Vrede en Recht". Verder werden vlaggen en vele doe ken in den optocht gedragen, waarop de verschillende programpunten der Partij zooals „Nationale Ontwapening", „Werkverruiming" en „Gelijke rechten vuor man en vrouw" waren gesteld De optocht lokte vele menschen uit hun woningen, zoodat honderden langs den straatweg dezen opmarsch gade sloegen. Nadat de stoet op het terrein was gearriveerd, waar reeds vele partijge nooten onder het geboomte zich een plaatsje hadden gezocht, werd een oogenblik gepauzeerd, waarna de heer Busch het openingswoord sprak en allen welkom heette. Daarna sprak de heer A. v. Gent uit Waalwijk, die een uiteenzetting van het streven van de Partij gaf en tevens een woord van dank bracht aan den ener gieken voorzitter van het Hoofdbestuur der Prov. Afd. Utrecht, den heer W. Busch, en densecretaris'H.H.Meulenbelt, die het mogelijk hadden gemaakt, dat thans de Partij hier haar eerste landdag kon houden. Verder voerden het woord Mevrouw Elink Schuurman—Weegenaar uit den Haag, de heeren J. A. v. Sijn uit Rot terdam, B. de Hes uit Meppel en K. Dilling uit Rotterdam, die respectievelijk „Verbeterde Huwelijkswetgeving is ge- wenscht", „Nationale Ontwapening" „Premievrij Staatspensioen" en „Ver betering 't algemeen van Landbouw- en Visscherijtoestanden" bespraken. Al deze onderwerpen zelfs in 't kort uiteen te zetten zou ons te ver voeren waarbij wij ons bepalen tot de interes sante rede van den heer J. van Sijn uit Rotterdam, die op boeiende wijze het onderwerp „Nationale Ontwapening" uiteenzette en aantoonde, dat in verband met den Volkenbond bij het uitbreken van een oorlog, juist de landen die een leger bezitten in den oorlog zullen worden betrokken, of zij willen of niet. Het muziekcorps bracht telkens af wisseling in het programma, terwijl de consumptietent en de verkoop van brochures zich in groote belangstelling mochten verheugen. De heer Busch sprak het slotwoord, waarbij hij dank bracht aan het ge meentebestuur van Soest, dat dit mooie terrein voor dezen Landdag had be schikbaar gesteld. Spreker dankte tevens vele leden van de Afd. te Soest, die zich zooveel tijd en moeit melden getroost om dezen dag te doen gen en wekte een ieder up om zich irts lid op te geven. Namens de deelnemers werd besloten een telegram van hulde te zenden aan den partijvoorzitter en geestelijken vader der Democratische Partij, Professor Mr. Heeres, die momenteel buitenslands vertoeft. Het Hoofdbestuur der Prov. Afd. Utrecht kan met veel voldoening op dezen eersten Landdag terugzien. Naar wij vernemen zullen spoedig in Den Haag en andere groote steden Landdagen worden georganiseerd. PROPAGANDA-AVOND E. H. B. O. Dat deze vereeniging zich in stijgende belangstelling van onze ingezetenen mag verheugen, bleek ons Woensdagavond j.l. Op dezen avond toch zouden in de zaal van Hotel „Eemland" den leden van dc vereeniging „Eerste Hulp bij Ongelukken" het diploma worden uit gereikt en tevens aan die uitreiking de propaganda voor deze menschlievende arbeid worden dienstbaar gemaakt. Het was dan ook voor een gevulde zaal met belangstellenden en leden, dat de Voorzitter van genoemde Vereeni ging, de heer M. Hut, het openings woord uitsprak en daarbij allen welkom heette. Spreker herinnerde aan de geboorte van deze vereeniging, de belangstelling die daarbij aan den dag werd gelegd, de moeilijkheden die men te overwinnen had en voorts de dankbaarheid van het bestuur jegens de heeren doktoren Dc Vos en Rupert, die den leden met zoo veel animo die kennis bijbrachten, welke voor hulpverleening bij ongevallen noo- dig is. Nddat spreker in zijn uitvoerige rede een uiteenzetting had gegeven over het benoodigde materiaal en in het bijzon der over de i aderbrancard, zooals die bij de gemdente in gebruik is en die niet aan de eischen voldoet, wekte spreker den leden op de in Sept. a.s. beginnende cursus weer opnieuw te bezoeken, om de verzamelde kennis opnienw te behandelen en steeds meer vaardigheid te verkrijgen. Dieze rede die met veel spreekwoor den op geestige wijze door spreker werd gehouden, ontlokte een warm applaus. Hierna werd het woord gevoerd door Dr Meufraan uit Amsterdam, die speciaal voor dezen avond was overgekomen eri zijn groote voldoening uitsprak over hetgeen reeds te Soest bereikt was en er op wees dat men door verwerving van leden uit beter gesitueerde en ontwikkelde kringen de resultaten en belangstelling voor de vereeniging zou kunnen vergrooten en dat de cursisten steeds opnieuw de lessen dienden te volgen, omdat men de vaardigheid van hulpverleening nooit volmaakt zal kunnen betrachten en ver worven kennis die niet onderhouden wordt, verloren gaat. Vervolgens sprak Dr. Rupert de aan wezigen toe en zeide, dat het hem een aangename taak was hedenavond de diploma's aan de leden te kunnen over handigen en ook namens zijn collega Dr. de Vos kon verzekeren, dat het hun beiden zeer veel genoegen heeft gedaan hoe de leden getrouw en met opoffering van tijd enz. en zooveel ambitie hunne lessen hadden gevolgd. Nadat door spreker de diploma's aan de dames en heeren waren uitgereikt, werd door den Voorzitter namens de leden als blijk van erkentelijkheid aan Dr. de Vos een fraaie portefeuille en aan Dr. Rupert een auto-schijnwerper overhandigd, welke cadeaux door beide doktoren onder dankbetuiging werden aanvaard, hetgeen wel een bewijs is, hoe de leden de door hen gegeven lessen op prijs hebben gesteld. De Heer en Mejuffrouw Jongsma maakten zich op dezen avond verdien stelijk door hun uitstekend samenspel voor viool en piano, terwijl verder door de leden afwisseling in het programma werd gebracht door een aanschouwelijke voorstelling hoe op onjuiste en juiste wijze hulp bij een ongeval wordt ver leend, welke vertooning een succes kon worden genoemd. Ook de tableau-groep was zeer aardig gevonden en bezorgde veel applaus. Nadat door den Voorzitter dank was gebracht aan allen die tot het slagen van den dezen avond hadden medege werkt en in het bijzonder aan den heer en mejuffrouw Jongsma, die hoewel geen lid zijnde van deze vereeniging, zoo bereid waren geweest met hun kunst dezen avond op te luisteren, werd dezen bijeenkomst besloten, die zeer geslaagd mag heeten. Wij hopen dat de belangstelling voor deze vereeniging in Soest steeds mag groeien, omdat haar doel en streven een nobele taak omvat. ORANJEFEESTEN TE SOEST Zooals bekend, heeft voor eenige weken ten gemeentehuize 'n bijeenkomst plaats gehad van afgevaardigden van verschillende vereenigingen, ter bespre king van een eventueele huldiging van H.M. de Koningin Moeder, ter gelegen heid van H.M. 70sten verjaardag. Hoewel de besprekingen op deze bijeenkomst stonden in het teeken van een groote feestviering, werd op de 2e bijeenkomst een besluit genomen, dat men alleen zou ijveren voor een pas sende huldiging, welke huldiging zou bestaan in het aanbieden van een album, waarin opgenomen een verzameling aquarellen enz., vervaardigd door ver schillende Soester Kunstenaars, een en ander als een bewijs van de groote aanhankelijkheid der Soester bevolking aan H.M. als Ambachtsvrouwe van Soest. Het eventueel organiseeren van fees ten wenschte men aan anderen over te laten Ter bespreking van deze feesten kwamen, op initiatief van Wethouder Koenders, dezer dagen een aantal per sonen bijeen, uit welke personen een voorloopig comité werd samengesteld, hetwelk bestaat uit de volgende per sonen A. J. C. Koenders, voorz.G. J. Smit, secr.J. S. van Duren Sr. penn.J. van der FlierA. J. Heins E. Sluis. De Burgemeester, aan wien het eere voorzitterschap werd aangeboden, heeft dit inmiddels aanvaard. Met betrekking tot deze feestviering kan reeds thans worden gemeld, dat het in de bedoeling ligt, een 2-daagsch feest te organiseeren, waarvoor een uitgebreid program zal worden uitge werkt en welke feestelijkheden zullen aansluiten aan bovenbedoelde huldiging. Als een der voornaamste onderdeelen dezer feestviering kan ook reeds thans worden genoemd de opvoering van het Landspel „Je Maintiendrai", welk zang spel, reeds 32 maal in de grootste plaatsen van ons land met groot succes opgevoerd, in de bosschen van H. M. zal worden gegeven door de zorgen van de Chr. Oranje-Vereeniging te Baarn en bovengenoemd Soester Comité. Dit landspel behandelt het tijdperk van den wereldoorlog en is samengesteld door den heer A. Captijn, Majoor der Infanterie. Zeer treffend is daarin geschilderd de teere verhouding, die tusschen onze Koningin en ons volk bestaat, vooral wanneer gevaar dreigt. OveraJ, Waar dit landspel is opgevoerd, wekfe het groote ontroering, gepaard aan groot enthousiasme en schitterend komt uit de positie van onze Koningin in het handhaven van onze wapenspreuk „Je Maintiendrai". De regie van dit landspel berust in handen van den heer G. H. Goossens te Utrecht, die reeds meermalen de leiding van dit zangspel op zich 'heeft genomen. H.M. de Koningin Moeder heeft reeds toezegging gedaan dit landspel te zullen bezoeken. Om dit landspel te doen uitvoeren, is naast een tiental zangers en zange ressen van naam, welke steeds aan dit zangspel meewerken, de medewerking noodig van een groot zangkoor. Dames en heeren, die aan dit zangspel wenschen mede te werken, worden verzocht, Maandag 4 Juni, 's avonds 8 uur, aanwezig te zijn in het gymnastiek lokaal der Chr. U.L.O.-school, Spoorstraat. Zie hiervoor ook de advertentie in dit nummer. Het Comité stelt zich voor binnen eenige weken een meer uitgewerkt plan ter kennis van de gemeentenaren te brengen. FEESTAVOND KON. NED. BOND van OUD-ONDEROFFICIEREN. De Afd. Soest van bovengenoemde vereeniging herdacht Donderdagavond j.l. haar 4-jarig bestaan, welke herden king met een feestelijke bijeenkomst van vele leden en belangstellenden plaats vond in de zaal van Hotel „Eemland". De Voorzitter der Afd., de heer J. B. v. d. Maden, heette alle aanwezigen hartelijk welkom en zeide dat bij deze gelegenheid tevens 4 medailles, die de afdeeling had verworven bij het prijs schieten, op dezen avond aan het vaandel zouden worden gehecht. Spreker memoreerde voorts, dat op 15 en 16 Juni a.s. de herdenking zal plaats vinden van het 40-jarig bestaan van bovengenoemden Bond en dat dit zal plaats vinden in den Haag, waaraan verschillende feestelijkheden zijn verbon den en een gezamelijke maaltijd in hotel „de Twee Steden" aldaar, waarbij ver moedelijk ook de Beschermheer der Vereeniging, Z.K.H. Prins Hendrik, aan wezig zal zijn. In verband met de vele attractie's en festiviteiten welke op deze dagen zullen worden gegeven, wekte spreker de aan wezigen op, dat zij die daaraan zouden willen deelnemen, zich daarvoor op kunnen geven bij den Afdeelingssecretaris. den heer D. J. Maris, alhier. Tevens sprak spreker zijn dank uit voor de aanwezigheid van een Bestuurs lid uit den Haag, welke belangstelling zeer op prijs werd gesteld. Nadat spreker nog had medegedeeld, dat in Sept. a.s. schietwedstrijden worden georganiseerd, waarbij hij een beroep deed op de aanwezigen om daarvoor eenige prijzen beschikbaar te stellen, verzocht hij Mevrouw van Veen—Van Honschoten, Beschermvrouwe der Ver eeniging, de medailles aan het vaandel te hechten, waarna gezamenlijk het Wilhelmus werd gezongen. De Gebr. Uiterwijk verleenden op dezen avond welwillende medewerking door hun piano- en vioolspel, welke ten zeerste gewaardeerd werd, terwijl de humorist Chris Wierst met zijn ernstige en geestige liedjes het programma afwisselde. De heer Maris dankte na afloop van het eerste gedeelte van het programma Gebr. Uiterwijk voor hun mooie muziek, die zij hedenavond hier ten gehoore hadden gebracht, hopende dat bij een volgende gelegenheid men weer op hun gewaardeerde medewerking mocht reke nen, terwijl hij tevens du heer Wierst dankte voor zijne mooie gezongen lied jes, die zeer in den smaak vielen. Na uitvoering van verschillende werken van Schubert, Bach, Haydn en een eigen compositie van den heer Johs. Uiterwijk, „Vision" genaamd, welke werken gevoelvol werden vertolkt door genoemde heeren, naderde het tijdstip van het bal, hetgeen geleid werd door den heer van Wierst. De aanwezigen konden hun hart ophalen aan verschillende oude dansen en de feeststemming hield velen na middernacht gezellig bijeen. De afd. Soest van deze vereeniging kan met veel genoegen op dezen avond terug zien. Verschillende ingezetenen die nog niet mochten bekend zijn met deze vereeniging en ook niet van het bestaan van het mooie gelegen pension „Oran jehof" Spoorstraat alhier, het eigendom van den Bond, waar men tegen matigen prijs uitstekend pension kan bekomen, verwijzen wij verder voor nadere in lichtingen naar den Afd. Secretaris te Soest, den heer D. J. Maris, Soesler- bergschestraat 21 aa, die gaarne alle gewenschte inlichtingen zal verstrekken. EEN SLAG VAN DEN PROPELLER Dezer dagen wilden de vliegtuigmakers Barendregt en van de Geest van de A.R.V.A. een 400 P.K. Liberty-motor van een Fokker C. IV aanzetten. De reserve 2e Luitenant-vlieger Viruly zat in het toestel voor de bediening. De motor was op dien dag nog niet gebruikt en dus koud, meldt het Volk. Bij het aanzuigen, begon de motor zonder dat de vliegtuigmakers „contact" hadden gecommandeerd, te loopen. Door dit ontijdig loopen kreeg Baren dregt eenige klappen van den propeller, waardoor zijn linkerbovenarm werd stukgeslagen. Na voorloopig te Soesterberg verbon den te zijn, is Barendregt naar het hospitaal te Utrecht vervoerd. De vlieg tuigmaker van de Geest, die pas uit het hospitaal te Utrecht is ontslagen, waarin hij eenige maanden werd ver pleegd, na een val en brand met een vliegtuig, bestuurd door den luitenant vlieger Blink, werd aan beide handen verwond en kan voorloopig geen dienst doen. In de ontsteking van den motor, die na het ongeval direct werd onderzocht, bleken geen storingen te zijn. ERNSTIGE AANRIJDING Dinsdagmiddag heeft ter hoogte van het gebouw van de Protestantenbond een ernstige aanrijding plaats gehad. Een automobilist uit den Haag passeerde het opengebroken gedeelte van den rijksstraatweg. Aan den kant van den weg stond de ijscoventer N. van Pots IJscovereeniging uit Amersfoort. Op het moment dat de auto passeerde, wilde N. zijn wagentje op zij trekken, waardoor dit werd aangereden met het gevolg dat N. door de boomen van zijn wagentje werd omvergeworpen. De val was zoo ernstig dat twee ribben werden be schadigd en een vrij ernstige hoofdwond werd geconstateerd. Een geneesheer uit Soesterberg verleende eerste hulp, waarna de gewonde door een ziekenauto van Soest naar zijn woning werd ver voerd. Dat is nu eenmaal een zaak, 't is U bekend die mijn voortdurende belang stelling heeft en daarom kan ik niet nalaten waar ik vroeger reeds uitvoeriger aantoonde hoe het dier in het algemeen verdient door den mensch met liefde behandelt te worden, voor ditmaal eens speciaal de aandacht te vragen voor de pogingen, die door sommige dieren vrienden worden aangewend om te propageeren vuor hun humane beginselen. Het komt mij voor, dat gebrek aan medelijden en ruwheid tegenover dieren een ondeugd is, die in groote mate ons volk ontsiert, dat die ondeugd alleen met vrucht te bestrijden zal zijn door in het kindergemoed beginselen van humaniteit aan te kweeken, zich ook uitstrekkende tot de dieren en dat deze schoone en verheven taak slechts dan in haar vollen omgang kan volbracht worden, wanneer ook de onderwijzers en onderwijzeressen haar ter hand willen nemen. Ik zou hier willen toevoegen, niet alleen het onderwijzerspersoneel, maar inzonderheid de ouders en al wat in het huisgezin op de jeugd invloed kan uit oefenen, moet door leering en voorbeeld het kind er aan gewennen het dier als een medeschepsel te beschouwen, dat naarmate het zich minder tegen willekeur en hardvochtigheid kan verweren, ook meer aanspraak maakt op onze beschou wing. De mensch, die goed en zacht moedig is jegens dieren, kan niet wreed zijn tegen zijn medemenschen. De erva ring van eiken dag geeft dengenen gelijk, die zeggen Goed voor dieren, goed voor menschen. Evenals elk opvoedingswerk is de dierenbescherming vervat in deze drie woorden KENNEN, LIEFHEBBEN, DOEN. Daarom blijft schrijver dezes steeds voortgaan met een blik te slaan in liet merkwaardige leven der dieren, want onbekend maakt ook hier dikwijls on bemind. Dierenbescherming is dikwijls een gevolg van onwetendheid. Sommige kinderen schijnen er zelfs geen vermoe den van te hebben, dat een dier, evenals een mensch, lijdt wanneer het ruw be handeld, geplaagd of te zwaar belast wordt en daardoor komt het, dat ze dikwijls met een soort van vermaak de weerlooze dieren, die in hun handen vallen, met de meest verfijnde wreedheid martelen. Wij moeten dan in de eerste plaats degelijke kennis verspjeiden om trent de dierenwereld en aantoonen hoeveel nut wij er van trekken. Dat kan misschien leiden tot een gevoel van dankbaarheid, dat de wreedere gevoelens zal verdringen. Door een goed gekozen vertelling kunnen we sympathie voordieren wekken, in het huisgezin en op school. Hoe verstandiger en moreeier iemand ontwikkelt is, zooveel te meer waarborg zullen wij hebben, dat hij vooral wat leeft in de natuur een zeker respect heeft, dat hem leidt tot de bescherming van die wezens, welke blijken den mensch tot nut of veraangenaming te zijn. Vinden we juist in de levensgeschie denissen van groote mannen niet altijd opgeteekend een bijna onafscheidelijke vriendschap voor een of ander huisdier Er bestaat een onmiskenbaar verband tusschen domheid en wreedheid. Geen ontwikkeld en fijngevoelig mensch zal b.v. een vink met een gloeiend ijzer de oogen uitbranden om hem daarna in een enge kooi op te sluiten. En toch zijn er menschen, die zulk een dubbele marteling kunnen volvoeren. Als ik 't voor 't zeggen had, zou ik zelfs alle kooitjes in den ban doen en tegen de menschen zeggenAls ge de vogels wilt hooren in hun element, ga dan naar buiten en luister dan naar hun tjilpen, fluiten en zingen. Ziet ze trippelen over den grond, scheren over het water of wiegen op een rietpluim. Een zeer sprekend voorbeeld dat dom en wreedheid bij dierenmishandeling samengaan, is het uithalen van vogel nestjes en we kunnen het den knapen toch zoo eenvoudig en duidelijk onder het oog brengen, dat het verderven van de teere vogeljongen beteekend het leven te laten aan vele vijanden van den land- en tuinman, de schadelijke insecten. (Weekblad v. Dierenvrienden). SPORT VOETBAL E. S. V. A. C. Het eerste elftal ontmoet Zondag te den Dolder de vereen. „Schalkwijk". Wij geven de spelers den rand van begin af aan goed aan te pakken, alleen dan kan de volgende ronde bereikt worden. De wedstrijd vangt om half vijf aan. Vertrek per rijwiel vanaf hotel „de Gouden Ploeg" om drie uur. Kerkbei-ictiten. SOEST Ned. Herv. Kerk Zondag 3 Juni. Voorm 10 uur Ds. J. C. Klomp van Westbroek. SOESTD1JK Rembrandtzaal Voorm. 10 uur Ds. Q. Vunderink van Zeist. Nm. 6 uur Ds. Kruishoop. GEREFORMEERDE KJiRK Julia n astraat Voorm. 10 uur Ds. J. Dijk, Em. predikant, Soestdijk. Nam. half 6 ds. Alkema. Sóesterbergscbestraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. half 6 Ds. J. Dijk. CHRISTELIJK OEREF. KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en 's avonds 6 uur Leesdienst. VR1JZ. OODSDIENSTIOEN Gebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Voorm. half 11 Ds. J. Deetman, Alkmaar. Zondag 3 Juni is aanwezig ADVERTENTIËN Spreekuurhalf Gevraagd te Soesterberg flink voor alle werk of dito werkster, gezin zonder kinderen, wasch buitenshuis. Schrijven onder no. 7 bureau van dit blad. een in zeer goeden staat zijnde Badkuip met wandgeöser. Adres Th. v. Kalleveen, Van Weedestraat 59. behalve 2 tot half drie des Zondags Hiermede betuigen wij onzen hartelljken dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons Huwelijk ondervonden. B. J. BUXTORFh' Jr. Th. W. BUXTORFF- Lammers Soeut, 30 Mei 1928. Gevraagd een voor de morgenuren 8—1. Aanmelden Lange Bergstraat 26, 7—8. gevraagd voor 2 halve middagen per week, bij twee eenige menschen. Adres te bevragen Bureau van dit Blad. gevraagd of naaiwerk aan huis. Soesterberg- schestraat 23b. gevraagd in klein gezin. Zondags vrij. Adres te bevragen Bureau van dit Blad, gevraagd voor hulp in de hulshouding. Mevr. van Eune, Oranjelaan 3. Gevraagd een voor de morgenuren, 15 16 jaar. Beetzlaan 99 Soestdijk. Gevraagd een flinke Modelslagerij, F. C. Kuiperstraat. een Arbeiderswoning met beste tuingrond. Te bevragen Wed. Pohlman, Lange Brinkweg 31 Soest. 1 Bergère, 1 Chesterfield Fauteuil, 4 Q. A. stoelen zwaar eiken, geheel veerend bekleed rood geplet trijp, weinig gebruikt, heeft ge kost f275.— nu voor f125.— contant. Te zien Soesterb.9traat 10c, W. de Mol. een toom beste biggen, bij Veldhuizen, Praamgracht 27 b./d. Tol. Te koop aangeboden, een zeer goed onder houden BILLARD met toebehooren, als een stel ivoren ballen, 12 qeuen, billardschuler, lamp, enz, Hotel .De Viersprong", Soestdijk. voor dag en nacht in klein gezin, voor direct of met 15 lunl. Aanmelden Mevr. Lindner, Javalaan 27 Hilversum. ben. 3 kamers, boven 2 kamers, zolder, gang, kelder, keuken, groote werkplaats, waterl. en electr. licht. Br. no. 275 Bureau van dit blad. tegen bill. cond. Brieven no. 278 bureau van dit blad. $>CX>f.XX)tXXXXX)öCXXXXXXXXXXXX:iOQ LAANSTRAAT 77 - TEL. 104 K BAARN 5? Speciaal adres voor Vervormen Veranderen g Modern iseeren SoöooöooooooooooogoooooooooC EJGENDOMSWEG 18a Bloemkool 10-15-25 cent Jonge Wortelen 20 cent per bos Aardbeien 80-100-120 per K.G. Nots. A. O. DAMMERS te Soest zal op 's vm. 11 uur in het koffiehuis .De Gouden Ploeg" te Soest PUBLIEK VERK00PEN: a,d. Bosstraat no. 23 te Soest, kad. Sectie D no. 1769, gr. 8.40 Aren. Verh. voor f 5.25 p. w. tot 1 Oct. '28 welke huur telken9 zoo niet vóór 1 Sept. van eenlg jaar opzegging plaats heelt ine! een jaar verlengwordt. Bez. Din9d. en Dond. van 2—4 uur. Aanv. en bet. 5 Juli 1928. Breeder bij biljetten. HANOELSHUIS biec Rijke keuze smaakvolle artikeh BURG. GROTHEST TELEFOON 2265 Speciaal Huis voor Gesel al Uw ENZ. Torenstraat SOEST Notaris Mr. Dr. A. E. SCHOL'Tf zal op bij opbod en op bij afslag, telkens des voormiddags te II Hotel „Eemland" aan de Van 32a te Soest, PUBLIEK VERKOOPE EEN PERCEEL gelegen te Soest aan den Hel uitweg aan de Beetzlaan, kadas gemeente Soest, sectie H Nos. I tezamen groot 1.38.32 H.A. Het perceel is door zijn liggii geschikt om als bouwterrein te èxploiteerd. Te bezichtigen dagelijks en te bij de betaling der kooppenning 1928 met gestanddoening der lo Meerdere inlichtingen te verkrijg genoemden Notaris. tot ai degenen, die willen Openluchtspel, TOT BIJW welke gehouden zal worde uur in het Oebouw van I leder wordt op dezen avond He Dames en Heeren, die willt Openluchtspel worden uitj MAANDAG 4 aanwezig te zijn in het Spoorstraat, waar tevens e Benoodigd zijn plm. 250 Zie uit Burge

De Soester | 1928 | | pagina 2