Purol bij Doorzitten - Zonnebrand - Stukloopen VANA HANDELS Openbare Jerkoo Dl AFWEID® van Heerer Dr. DONKER '0f Ui J. A. WIERS H. VOSKUII P. VERHOO N.V. GóBEL's! Uw Haar Nette Werkster ."3TW53SK le-beneden den leeltiid van 8-22 Juli Meisje gevraagd Een net Meisje Meisje Tweede-Meisje Werkster gevraagd Gevraagd Jongen Jongen gevraagd Bakkersleerling Kosthuis PENSION Duitsche Les gevraagd Duitsche Herders Witgelakte Tuinmeubelen Complete Tuinameublementen VAN LUME - TIMMERMAN Wij hebben ni ZOMER VILTH0EDEN s MAISON PLESM; STAATSLOTE DINSDAG 10 JULI 1 Een Burgerwoonhuis Erf, Tuin en Schi Fly-Tox Fly-1 „DE SOESTER VIJ GIJSBERT MAR WILGEN- EN POPULIEREN KLOM NIEUWE BEZE E.N.R. - RUDGE AN6@RAI&< Industriebr ES Handel in GAS-, en EL! be dc bë Ra zit de lijt mg bai spi Jut brt vereenigidg ett van het Gezelschap Utrechts Brandweer. Ook de Brandraad der gemeente Soest, vertegenwoordigd door de Heeren Batenburg, Sevenhuy- sen en Nooder kwamen complimentee- ren, terwijl laatstgenoemde tevens de gelukwenschen overbracht van de 2de in Soest gevestigde Vrijwillige Brand weer, namelijk van de Vrijwillige Brand weer van Soesterberg. Een delegatie van den Utrechtschen Provincialen Brandweerbond leliciteerde het Bestuur met dit Lustrum bij monde van den heer Leeflang, die in herinnering bracht, dat Soest een van de eerste gemeenten was, waar d' 'ïond haar medewerking heeft verleer met het tot stand komen van een Vrijwillige Brandweer; Spr. bood hierop een prachtig bloemstuk aan. Verder zagen wij nog traaie bloem stukken van zustervereenigingen te Bib- hoven en Ouden Rijn en merkten voorts nog afgevaardigden op uit de Bilt, Zeist, Benschop, Doorn en andere omliggende plaatsen. Voorts zagen wij vele beken den uit Soest, waaronder de Raadsleden Doorman en le Bruijn, de Inspecteur van Politie Schreuder, Dr. Sluis, als Voorzitter der Sociëteit ,.de Soester Kring", Dr. Rupert, de oud-Wethouders de Koning en Van den Berg, onder wier bestuurs-periode de Vrijwillige Brandweer is opgericht en vele anderen, terwijl tevens nog vele schriftelijke en telegrafische gelukwenschen waren in- gekomen. Nadat van de aanwezigen op het ter ras een foto was genomen werd het langzamerhand tijd, voor de aangekon digde rondgang door de gemeente. Nabij de Centrale aan den Lange Brinkweg werd opgesteld. Voorop reden de leden der feestcommissie Dammers en Van Duren Sr. In de tweede auto had de Brandraad plaats genomen. Daarna kwam de Soester Harmonie, gevolgd door een auto met den Com mandant der Vrijwillige Brandweer, den Heer W. Groart, en den Inspecteur van Politie Schreuder. Hierna kwam de ver sierde en bemande branweerauto, ge volgd door de overige brandweerlieden twee aan twee per rijwiel. Ten slotte volgden nog verscheidene automobielen, waaronder vele met de vertegenwoor- di~ers van buiten af, die ter receptie waren gekomen. Door de stoet werd de volgende route gevolgd: Lange Brinkweg, Raadhuis straat, Steenhofstraat, Middelwijkstraat, Torenstrr Kerkstraat, Soeslerbergsche- straat, koudehoekstraat, Nieuweweg, Beukenlaan, Waldeck Pyrmontlaan, Ju- lianastraat, Nieuwerhoek, Burgem. Gro- thestraat, Van Weedestraat, Steenhof straat, Raadhuisstraat en zoo verder naar de Centrale aan den Lange Brink weg, alwaar toen, zij het dan ook wat later dan was vastgesteld, de demon stratie plaats had. Deze demonstratie verliep geheel vol gens de toelichting, die wij in ons vorig nummer reeds hebben afgedrukt. Alge meen was men over deze demonstratie zeer tevredenzij verliep keurig en vlot, térwijl alles heel ordelijk ging en men geen brandweerlieden door elkaar zag loopen. Degenen, die op een mo ment niets te doen hadden, stonden behoorlijk bij de auto in reserve en wachtten op de nadere bevelen die werden gegeven. Bijzonder viel ons op rustige kalmté, waarmede de bevelen werden gegeven en ten uitvoer gebracht De Commandant overtuigde zich eerst van de nor ':elijkheid van een ver andering, g..n een signaal aan den Onder-Commandant Drost, waarop deze laatste zich naar den Commandant be gaf, het bevel in ontvangst nam en de uitvoering ervan opdroeg aan een Com mandeur, die dan uit de reservG de noodige manschappen haalde, om onder zijn leiding het vereischte te verrichten. Was dit geschied dap gingen de Com mandeur en die manschappen weer naar de reserve terug. De noodredding van een brandweer man, die in het brandende huis be wusteloos was geworden en langs een touw naar beneden werd gebracht door een anderen brandweerman, had veel bekijks, vooral toen men den bewuste- looze op een draagbaar van de plek van den brand wegvoerde naar een oord waar rustig de deskundige hulp kon worden geboden. Ook de herhaling van deze redding mocht zich in veel interesse verheugen. Ten slotte werden wij nog vergast op een partijtje touwtrekken tusschen twee ploegen brandweerlieden, waarbij bleek, dat zij de nieuwe waterdichte jassen zeer van noode hadden, daar de laatst overge .ven straal op het midden van het touv werd gericht en den ver liezers aldus een nat pak hadden be zorgd, indien zij die jassen niet hadden aangehad. Ten slotte kondigde de Com mandant door drie lange stooten op de signaalhoorn het einde der demonstratie aan, waarna het materiaal werd opge borgen. Te 8 uur 's avonds werd de feest viering in intiemen kring voortgezet in Hotel Okhuysen. De zaal en het too- neel waren welwillend afgestaan door de Sociëteit „de Soester Kring" en de brandweerlieden hadden door een keu rige versiering een en ander een fleurig aanzien gegeven. Nadat de leden nog maals op het terras waren gefotogra feerd, opende Nots. Dammers, als voor zitter derifeestcommissie, den feestavond en gaf daarna het woord aan den Bur gemeester, die in een gevoelvolle rede het nut van de Vrijwillige Brandweer releveerde en nog eens namens het gemeentebestuur uitsprak, dat het feit, dat de Brandweer steeds bij nacht en ontij op haar post was, om leed en nadeel zooveel mogelijk te voorkomen of te beperken, op hoogen prijs werd gesteld, temeer, waar alle leden die hulp geheel belangeloos verleenden tot heil der gemeente en der ingezetenen. Spr. zeide, dat de demonstratie wel geleerd had, dat men op de Vrijwillige Brandweer kan rekenen in tijden van gevaar. Namens den Brandraad sprak de Batenburg, die tevens den Commandant een zilveren insigne op de borst spelde en ^em de andere insignes ter uitrei king aan de leden overhandigde. De voorzitter, Dr. de Vos, releveerde toen op de hem eigen geestige wijze in het kort de ontwikkeling van de ..r.r./^nrvCMIMn (LD n Vrijwillige Brandweer vanaf haar op richting tot op heden en dankte allen, die tot het welslagen van dit feest had den medegewerkt, in het bijzonder de feestcommissie, gemeenteraad, gemeente bestuur en Brandraad en voorts allen, die door hunne giften deze feestelijke herdenking hadden mogelijk gemaakt. Namens de leden bood spr. als blijk van Avaardeering voor het vele, wat de Commandant verricht had, aan dezen een electrische lamp met kap en een ring aan. De heer Groart bedankte bewogen voor deze stoffelijke blijken van sympathie. Hierna werd de avond doorgebracht met muziek, zang en dans; een keurig strijkje en jasz-band zorgde voor het muzikaal gedeelte, afgewisseld door voordrachten van een humoristisch duo. Door de brandweerlieden zelf werd nog een aardig tooneelstukje opgevoerd, getiteld „Het valsche etiket of de firma Samson en Moot". Dit stukje werd zeer vlot gespeeld en de medespelenden mochten dan ook veel bijval oogsten. Met een toepasselijk woord voor elk reikte de Commandant aan de aanwe zige leden de insignes uit. Na een geanimeerd souper werd de feestviering nog verder voortgezet tot diep in den nacht. Met groote tevredenheid mag onze Vrijwillige Brandweer op deze eerste lustrum-viering terugzien en vol goeden moed ingaan het tweede tijdvak van 5 jaren, waarin echter, naar wij hopen, haar daadwerkelijke hulp niet veel noodig zal behoeven te blijken 4. Vaststelling van een besluit tot be legging van gelden. 5. Vaststelling van: a. een besluit tot verhuur van ge meentegronden. De Raad der Gemeente Soest Beschikkende op de verzoeken van J- Ver hoef, van beroep kruidenier, wonende Kost- verlorenweg no. 1 en G. Kok van beroep arbeider, wonende Beukenlaan 11, beiden te Soest, om van de Gemeente Soest respectie velijk de perceelen kad. bekend alhier Sectie H. no. 3467 en 957 te huren Oezien liet voorstel der betrokken com missie, alsmede het voorstel van Burgemeester en Wethouders Gelet op de Gemeentewet BESLUIT Ten bate van het gemeentelijk Grondbedrijf: 1. Onderhands voor den tijd van een jaar te verhuren aan J. Verhoef, van beroep kruidenier, wo nende Kostverlorenweg no. 1 te Soest, het Derceel grond kadastraal bekend als gemeente g - ..- -3 AKI *ar rrroftttf» Vfltl het comité in de gelegenheid te stellen eene algemeene teestvlerlng ten uitvoer te brengen door een subsidie te verleenen ten bedrage Wii verzoeken U ons het crediet te ver leenen en het besluit tot wijziging der ge- meentebegrooting J928, hetwellc U hierbi] wordt aangeboden, te willen vaststellen. 12. Behandeling van eenige belasting reclames. 13. Mededeeling van ingekomen stuk ken. Zoonoodig 's avonds voortzetting der vergadering. Verordeningen op de heffing en invordering der belasting op de honden ln de raadsvergadering van Maandag 9 luli a.s. zal o.m. aan de orde komen perceel grond kadastraal Denenu a.s 1 d vaststelling van nieuwe ontwerpen verordeningen op de helling en kaart in' geel ongeveer is aangegeven voor invordering der belasting op de honden, den prijs van f 1.—1 zulks in verband met een ingekomen b. G. Kok, van beroep arbeider, wonende I schrjjven van Ged. Staten, te Soest, Beukenlaan no. 11, het perceel grond, hieronder de verordeningen zooals diVihHanS d00r aen op bij'behoorende schetskaart ln geel ongeveer w. worden voorgesteld is aangegeven, voor den prijs van f9.20; Raad der geraeente Soest; Bovengenoemde verhuren zullen geschieden Overwegende, dat het wenschelijk is onder de navolgende voorwaardenUverwegcuun, j I wanneer de eemeente in den loop van de verordening op de Helling eener het'huurjaar grond van het verhuurde perceel belasting op de honden door eene of de verhuurde perceelen noodig heeft voor njeuwe te vervangen eventueeie verbreeding van wegen of anders- rjehoord het voorstel der betrokken zins, is de huurder verplicht dien «rond aan ueii de gemeente af te staan tegen vergoeding der GommiSSie waarde van de daarop staande veldgewassen, I BESLUIT dv'%Slnt»a!ekwSrTvr5?g2s.ne,dWdrr onder '"V^rXl^'lsï de Commissie, die door den Raad dezer ge- 25 April 1928, 3e afdeeling No. 15-2 meente is benoemd voor schatting der waarde 24 vast te stellen de navolgende ver van gemeentegronden, aan welke beslissing ordenjnp de huurder zich moet onderwerpen: |uiuoimg wordt gezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter fatten het valt niet meer uit als gij zoo nu en dan een weinig Purol tusschen de handen wrijft en daarna door de haren uitstrijkt. Doos 30 en 60. tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten 2. het is voorts den huurder op straffe van nietigverklaring der huurovereenkomst ver boden zonder toestemming van Burgemeester en Wethouders den grond aan derden te verhuren 3. het huurjaar zal gerekend worden te zijn ingegaan op 1 Januari 1928. II. aan het college van Burgemeester en am «a Hruffpn npt II. aan het college van burgemeester en tr WOrai in ae geincciiic uu™ Wethouders dezer gemeente op te dragen het t>eiastjnp geheven op het houden van aangaan der overeenkomsten ter uitvoering 1 van dit besluit en het verrichten van alle honden. VERORDENING OP DE HEF FING EENER BELASTING OP DE HONDEN IN DE GEMEENTE SOEST. Art. 1 Er wordt in de gemeente Soest een van uii utaiuu <-11 verdere handelingen ter uitvoering der aan- geeane overeenkomsten, alles met inachtne ming der artikelen 113-114 bisder Gemeen- tewet. NIEUWE ZAAK Telkens worden hier ter plaatse nieuwe zaken gevestigd, wat wel de concurrentie ten goede moet komen. Voor eenige weken geleden werd nieuwe slagerij geopend, „De Tijdgeest" aan de Veenhuizerstraat li. Wij wenschen den ondernemers veel succes. GEVONDEN VOORWERPEN Een slinger van een motorrijtuig, een gouden sierspeld, schilderskiel, rozen krans, regenjas, koperen gewicht, bad handdoek, sleutel, rijwielbelastingmerk, damestasch, hamer. Aangeloopen twee hondjes en aangevlogen twee postduiven. Te Soesterberg gevondengouden haarring en twee rijwielbelastingmerken RAADSVERGADERING. De Raad der gemeente Soest is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Maandag 9 Juli a.s. des namid dags 2 uur, ter behandeling van de navolgende AGENDA; 1. Vaststelling van de notulen der vergadering dd. 26 Juni 1928. 2. Vaststelling van besluiten; a. tot wijziging der gemeenlebegroo- ting 1927 b. tot wijziging der begrooting gas bedrijf, Grondbedrijf, en Gemeentebe- grooting 1928. 3. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot afsluiting van een kasgeld- leening. B. en W. stellen voor. Per 2 Augustus 1928 zal moeten worden overgegaan tot aflossing der Ingevolge Uw besluit dd. 25 April 1928,4e afd. no. 4-1-114d 1, gesloten tijdelijke kasgeldleening groot f 175.000.-. J t Inmiddels moesten wederom meerdere be talingen worden gedaan, terwijl inkomsten niet in gelijke mate binnen kwamenhierdoor is het noodig, behalve genoemde f 175.000,— alsnog bovendien op te nemen rond f45.000, zoodat wij U voorstellen over te gaan tot het afsluiten eener tijdelijke kasgeldleening van rond f220.000, Daar de onderhandelingen over het afslui ten eener zoodanige leening nog niet zijn beëindigd, zullen wij U het resultaat daar van alsnog nader mededeelen, onder aanbie ding daarbij, ter vaststelling, van het betrek kelijke ontwerp leeningsbesluit. Ter nadere motiveering van het aldus tij delijk op te nemen bedrag meenen wij goed te doen alsnog, aangevuld, hierbij te vermel den de specificatie, opgenomen in ons aan geboden voorstel dd. 22 Nov. 1927, 4e afd. no. 4-1-71, betreffende kasgeldleeningen 1928. Specificatie van eventueel door tijdelijke kasgeldleening te dekken uitgaven: KAPITAALSUITGAVEN 1927. Noodwoningen plm. f 12.500,— Auto Publ. Werken 3.125,— Werkverschaffing 5.300,— f 20.925,— Kapitaatsversterkingf Art. 2 De belasting is verschuldigd door j den houder van een hond, onverschillig of hii tevens eigenaar van den hond, bi' ver-1 dan wel den hond slechts in bewaring besluit dd. 13 December 1927 tot ve I opzicht genomen heeft huur van grond. lor den ejgenaar. 6. Voorstel van B. en W. tot het Art. 3 benoemen van een commissie van ta- pe beiasting bedraagt voor den eersten xatie der huren van de woningen der hond t g en voor ejjien anderen hond in deze gemeente in het belang der {10__ per jaar. Volkshuisvesting werkende woningbouw- ^ordt de horq vereenigingen met aanvrage van een tgn djenste van jen landbouw of eenig daarvoor benoodigd crediet. bedrijf van nijverheid, of ter bewaking B. en W. stellen voor: |van gebouwen of erven, dan bedraagt In verband met de herhaaldelijk ingekomen belasting voor eiken hond f3. verzoeken van bewoners van woningen der| in deze eemeente in het belang der Volks-1 per jaar. huisvesting werkende Woningbouwvereeni-1 Is de houder van een hond^ in de gingen en Stichtingen, om medewerking tot I laatst bekende kohieren der Rijksinsom iet verlagen van de vastgestelde weekhuren, stenbelasting aargeslagen naar een lager zoet^dezer mLTeen'inkomen dan 11500-, dan bedraagt van de huren, welke voor de woningen zouden 1 de belasting voor den eersten hond moeten gelden, indien deze gebouwd wa<*n 3 en v00r eiken anderen hond in den thans bestaandeneconomischen toestandIK iaar Ingeval van het 2e lid te^footi en°™ouden u^tsluUe^^ I bedraagt de belasting f 1.- voor eiken oog op het gewenschte onderzoek eene 1 hond per jaar. schatting wenschen op te dragen aan een I 4 daarvoor door ons te benoemen Commissie,! bestaande uit drie deskundigen, wonende in I Geen belasting IS verschuldigd wegens deze gemeente. I het houden van indien Uwe Raad ons een crediet zou willen 12 maanden, mits niet op den openbaren verleenen tot een bedrag van f 150.00.— I weg komende 7 Vastelling van een besluit tot het 2e. een hond, gehouden °P een vaar- breedtng van een weg. lijdelijk aldaar verblijvende, mits de Oventfegende^da^MtikeHS ee'n ontvangen bond hbt v-rtuig nie. verlate verklaring van W. Heijdeman, van beroep 3e. een hond, die UjoeiijK in ae ge landbouwer, wonende alhier, Koudhoomweg meente verblijft en waarvoor de eigenaar No. 1, die bereid is aan de gemeente een 0j houder in een andere gemeente is strook grond in schenking af te staan, ter KAPITAALSUITGAVEN 1928. Vi disago leening f516.000,— f 6.450,— Navorderingsdekking uit 1929 14.000,— Werkverschaffing 15.000.— Kapitaalsversterking wegenfonds 7000, Nadeelig saldi 1926 f 54.868.50* Af batige idem 1.193.50 3UUUH glUIIU lil verbreeding van den Koudhoomweg Overwegende, dat deze schenking is in het belang der gemeente Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wethouders Gelet op de Gemeentewet BESLUIT I. van W. Heijdeman, landbouwer, wonende te Soest Koudhoomweg no. 1 in schenking te aanvaarden een strook grond van het perceel kadastraal bekend alhier, in sectie G no. 2905, ter grootte van ongeveer 215 M2, of zooveel meer of minder als na opmeting zal blijken en dezen grond te bestemmen ter verbreeding van den Koudhoomweg. Deze schenking zal worden aanvaard in voege als op de hierbijbehoorende situatie teekening ongeveer met roode kleur is aan gegeven, met dien verstande, dat door of vanwege het Gemeentebestuur den grond nader ter plaatse zal worden uitgezet, zul lende dezelve voorts geschieden onder de voorwaarde, dat de kosten van opmeting en overdracht van den grond komen voor re kening van den schenker. Ter nakoming dezer voorwaarde wordt door den schenker een bedrag van f 50.00.— in de gemeentekas ge stort, onder bepaling, dat de werkelijke kosten tusschen de gemeente en hem zullen worden verrekend. Ii. Aan het college van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op te dragen het aangaan der overeenkomsten, ter uitvoe ring van dit besluit en het verrichten van alle verdere handelingen, ter uitvoering der aangegane overeenkomsten, alles met inacht neming der artikelen 113114bis der Ge meentewet. Voorstel van B. en W. tot intrekking van de bij besluit dd. 25 April 1928 vastgestelde verordeningen op de heffing en invordering der belasting op de honden, en vaststelling van nieuwe ontwerpen een en ander in verband met een ingekomen schrijven van Ged. Staten. 9. Zoo mogelijk benoeming van een onderwijzer(es) aan de O. L. School Beetzlaan. 36.150,— 53.675,00 50.000,^ 40.000.- Kapitaalsverstrekking grondbe drijf (aankoop boerderij) rond Hierbij komen de door de wo ningbouwverenigingen op te nemen kasgelden, geraamd op plm. (zulks in verband met de tel ken jare terugkeerende na- deellge saldi der exploitaties> Te zament 1265.750,00Vi Voor diverse gewone uitgaven op te nemen plm. 10.249.99 h 276.000.00 Te verminderen met de bij de- gemeente belegde gelden vare het wegenfonds ad rond Blijft 250.000,— 26.000,- 10. Behandeling en vaststelling van een nieuwe Algemeene Politie-verordening. 11. Behandeling van een adres van het Comité ter viering van den 70sten verjaardag van H.M. de Koningin-Moeder verzoekende een subsidie ter bestrijding van de kosten verbonden aan de feest viering. B. en W. stellen voor: Ons bereikte namens het plaatselijk comité ter viering van den 70en verjaardag van H.M. de Koningin-Moeder een verzoek om eene subsidie uit de gemeentekas ter bestrijding van de kosten eener feestviering te mogen 0nDe bijzondere omstandigheid welke tot deze feestviering van de Hooge Ambachtsvrouwe onzer gemeente aanleiding geeft, geeft ons de vrijmoedigheid Uwen Raad voor te stellen of houder in een andere gemeente is aangeslagen 4e. een hond, uitsluitend dienende om blinden te leiden of uitsluitend ge bruikt wordende tot vervoer van hulp 1behoevenden 5e een hond uitsluitend voor den publieken dienst gebezigd 6. een hond, die bij denzelfden be lastingschuldige, gedurende den loop van het dienstjaar, een hond van gelijken of hoogeren aanslag vervangt; 7e. een hond, dienende voor weten schappelijke doeleinden, of die bedrijfs matig wordt gehouden in een kennel Art. 5 Het belastingjaar loopt van 1 Januari tot en met 31 December. Art. 6 De in art. 3 omschreven belasting is slechts voor de helft verschuldigd voor den hond, waarvoor de houder na 30 |uni belastingschuldig is geworden. Art. 7 Wanneer blijkt, dat een aanslag niet of te laag is opgelegd, wordt de te weinig geheven belasting van den be lastingplichtige of zijne erfgenamen nagevorderd, zoolang niet sedert den aanvang van het belastingjaar drie jaar zijn verstreken. Het na te vorderen bedrag kan met ten hoogste het vier voud daarvan worden verhoogd, indien blijkt, dat de niet- of de te lage oplegging te wijten is aan schuld van den belas tingplichtige. Art. 8 De invordering van deze belasting geschiedt overeenkomstig de verordening van heden. Art. 9 Deze verordening treedt in werking op den eersten Januari 1929. Op dien datum vervallen alle vroegere verordeningen op de heffing eener be lasting op de honden. VERORDENING OP DE INVOR DERING EENER BELASTING OP DE HONDEN IN DE GE MEENTE SOEST. Art. 1 De invordering der belasting op de honden is opgedragen aan den gemeen teontvanger. Art. 2 Vóór den aanvang van elk belasting jaar wordt aan icdere(n) belastingschul dige een aangiftebiljet uitgereikt of wordt voor hem/haar een beschrijvings biljet ingevuld. Art. 3 Ieder, die op 1 Januari belastingschul dig is, of die wettelijk vertegenwoordiger is van een belastingschuldige en aan wien vóór 15 Januari geen aangiftebiljet is uitgereikt of beschrijvingsbiljet is ingevuld, is verplicht vóór 1 Februari ten kantore van den gemeenteontvanger een biljet aan te vragen. Ieder, die in den loop des jaars be lastingplichtig, of tot een hooger bedrag belastingplichtig wordt, is verplicht binnen 7 dagen daarna ten kantore van den gemeenteontvanger een aangifte biljet te vragen. Art. 4 Ieder aan wien overeenkomstig de bij de voorgaande artikelen een aan giftebiljet is uitgereikt, is verplicht op dat biljet hetzij hij zich belasting plichtig acht of niet de daarin gestelde vragen volledig nauwkeurig en zonder eenig voorbehoud naar waarheid te beantwoorden en deze antwoorden met zijn gewone handteekening te bekrach- tigen. Indien hij niet schrijven kan, is hij verplicht, behoudens eigen verantwoor delijkheid, een ander te machtigen tot invulling en onderteekening van zijn aangifte-biljet en desverlangd van deze machtiging ten genoegen van den ge meenteontvanger te doen blijken. Art. 5 Ieder aan wien een aangiftebiljet is uitgereikt, is verplicht dat biljet binnen veertien dagen na uitreiking ingevuld en onderteekend op de wijze, omschreven in artikel 4, ten kantore van den ge meenteontvanger te bezorgen, of te doen bezorgen. Indien Burgemeester en Wet houders meenen met de opgave in het aangiftebiljet vermeld geen genoegen te kunnen nemen, zijn zij bevoegd daarvan op het biljet aanteekening te doen en moet de betaling der belasting geschieden volgens de aanteekening van Burgemeester en Wethouders, be houdens de bevoegdheid van den be langhebbende om bij den Raad der gemeente herziening van den aanslag en teruggaaf van het te veel betaalde te vragen. Art. 6 Onverminderd het bepaalde in artikel 271 der Gemeentewet wordt overtreding van de bepalingen van de artikelen 3, en 5 dezer verordening gestraft met een hechtenis van ten hoogste zes dagen of een geldboete van ten hoogste f 25.—. De ambtenaren en beambten, daartoe door Burgemeester en Wethouders aangewezen, alsmede alle ambtenaren en beambten der gemeentepolitie, zijn belast met het opsporen van de over tredingen der bepalingen dezer veror dening en van die op de heffing van een belasting op de honden in de ge meente Soest en verplicht daarvan proces-verbaal op te maken. Art. 7 ln de maand Januari wordt door den Ontvanger het kohier der aanslagen voor de hondenbelasting voorloopig opgemaakt. Het wordt daarna zoo spoedig mogelijk aan den Raad ter vaststelling aangeboden. Uiterlijk binnen drie weken na de vaststelling van het kohier worden door den gemeenteontvanger de aanslagbil jetten uitgereikt. Art. 8 SOESTDIJK Rembrandtzaal Voorm. 10 uur Ds. J. Ooslinga, van Utrecht. 's Avonds geen dienst. HEES Nam. 2.30 uur Ds. van Schaick. OEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. J. v d. Meulen. Voorber. H. Avondmaal Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Ds. J v. d. Meulen. Nam. half 6 ds. B. Alkema. CHRISTELIJK OEREF. KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en 's avonds 6 uur Leesdienst. VR1JZ. OODSD1ENSTIOEN Oebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Oeen dienst. APVEWTENTIËW De praktijk wordt waargenomen door Dr. Rupert en Dr. P. G. de Vos. De Heer en Mevrouw A. W. BECKERINGH- van DE Kaa, geven kennis van de geboorte van hun Zoon ADRIANUS WILLEM Soest, 6 Juli 1928. Huize „Eikenhorst". Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Zuster en Behuwdzuster ELISABETH WILHELMINA FRANCINA EYLERS Weduwe van den Heer Hendrik Knijtf betuigen wij hiermede onzen hartelijken dank. Blaricum H. J. EYLERS Baarn A. EYLERS J. E. EYLERS—Jebbink Soestdijk, 7 Juli 1928. Voor halve dagen gevraagd bij oude Dame een net zelfstandig k. werken, van half 9 tot half 2. Geen groote woning. Zich aan te bieden bij Mevr. Ran, Soesterb.str. 15a. van 9—12 uur. Gall. Pelsweg 5. gevraagd bij Dame alleen, voor halve dagen of één heele en eenige halve dagen. Adres Kerkpad Z.Z. 57a. Aanmelden liefst 's avonds na 6 uur of v.m. tusschen 12 en 2. De aangeslagene is gehouden binnen veertien dagen na de uitreiking van het aanslagbiljet zijn hondenbelasting ten kantore van den gemeenteontvanger te voldoen. Art. 9 De opmaking van de suppletoire kohieren geschiedt op dezelfde wijze als voor de primitieve kohieren is be paald. Art. 10 Deze verordening treedt in werking op den eersten Januari 1929. Op dien datum vervallen alle vroegere verordeningen op de invordering eener belasting op de honden. Pension Malva Hoeve, Bosstraat 2, vraagt vanaf 15 Juli een flink Aanmelden 's avonds na acht uur. vraagt eenige nette Werkhuizen. Br. no. 309 Bureau van dit Blad. voor het schoonmaken van een woning. Zich te vervoegen Kruisweg 2 alhier. voor loopwerk en lichte werkzaamheden voor 's morgens van 8—12 uur. Loon f2.— per week. Adres te vernemen bureau van dit blad. Slagerij „De Tijdgeest", Veenhuizerstraat 11 Gevraagd voor direct een flinke bij de Firma v.h. A. V. D. BEERENKAMP Veenhuizerstraat 52 Een gep. Heer vraagt een net plm. f35.— per maand. Brieven no. 310 Dureau van dit blad. SPORT VOETBAL gez. te Soesterberg, door net zelfst. persoon in klein gezin, liefst als inwonend en eenig tuingelegenheld. Brieven franco no. 311 bureau van dit blad. Brieven met prijsopgaaf (ook van Engelsch) te zenden aan Kerkstraat 48. Soest. De Raad der gemeente Soest Overwegende, dat het wenschelijk is de verordening op de invordering eener belasting op de honden door een nieuwe te vervangen Gehoord het voorstel der betrokken Commissie BESLUIT onder intrekking van zijn besluit van 25 April 1928, 3e afdeeling, No. 15-2- 24, vast te stellen de navolgende ver ordening E. S. V. A. C. Zondag a.s. zijn beide elftallen vrij daar geen wedstrijden zijn vastgesteld. Zondag 15 Juli a.s. wordt deelgenomen aan de Seriewedstrijden te Leusden. Voor de le ronde lootte Esvac vrij en komt in de 2e ronde uit tegen Woudenberg. Woensdag 18 Juli a.s., 's avonds 8 uur Ledenvergadering in Hotel „De Gouden Ploeg". Kerkberlchten. Zondag 8 Juli. SOEST Ned, Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. J. A. Ruijs, van Utrecht. Nam. 6 uur de heer De Bruin, theol cand. te Rotterdam. Te koop 4 prachtige jonge met uitgebreid stamboom. Adres Burgem. Grothestraat 57. vanaf f30.-, f34.50 an hooger Tuinbanken. 'I'S Fauteuils 6:~' Tuintafels 6'~ ,7'~' o95 Voetbankjes. De stoelen zijn gemakkelijk zittend Prima afwerking REMBRANDTLAAN 15 OOOOOOOCXJOiXKXXKXKKXÏOOC: Groote en mooie kei LAANSTRAAT 77 - TEL. g BAARN otiooooooooo&oooooootxioc: Briefjes spelende hierop ve baar bij TORENSTRAA De Nots. A. O. DAMMERS te Soe: voorm. 11 uur in Hotel „Trier" te publiek verkoopen a. d. Heuvel weg nr. 12 te Soest, gi 22 c.A. Verh. per zes weken tegen eer van f6.25 p. w. Bez. Dinsd. en Donderd. van 2— Aanvr. bij bet. voor of op 10 A Nadere inl. ten kantore v. gen. N Qegarandeerd Insectendooder, ons geeft geen vlekken. Ziet de etalag Brochure In Soest alleen verkrijj DROGISTERI. ELECTRISCHE BRILLENSL Torenstraat 1b Telef Foto-Artikelen, Ontwikkel Afdrukken voor Amate Lage prijzen. Nette afwerking. Aar Assistent Apotheker MOLENSTRAAT 84 - TEVENS ALLE SOORTEr Limonade Sire Per heele flesch Per halve Per kwart flesch Roomboter met RIJksmerk Beleefd aanbevelend 4. IK ZEG MAAR ZOO Koopt en repareert daar reparateur. H' Voedsters, Rammen en N Ook Dekking Nieuweweg 121 TORENSTRAAT 10 Duitsche Vlamnootjes en Si leverbaar Hoe MAGAZIJN „DE T0RE Vertegenwoordiger op Radl 0-CEDAR MOP de STOF2 BELI

De Soester | 1928 | | pagina 2