Joh. van Schalkwijk Jr„ Talmalaan 3 G. Daarna, Dierenarts i zijn Wed. W. J. van Ee STORMSCHADE! WONINGBUREAU P. MAN Hare Majesteit de Koningin-Moeder Paart nvleesch Geneeskundige Inrichting B. KRAAL, Drogist, Tel. 2121 i A.J.HEINS-Soest Eiken Slaapkamer Ameublement bekomen VOLTA In kwaliteit het beste Inprijs het goedkoopste (1858-1879-1928) Tip Top Foto's G. v. Groningen K.»rte Brinkweg Uit de hand te koop R. VAN BURGSTEDEN Handel in Aardappelen Groenten en Fruit Varkensvleeseh Stofzuiger De Dienstknecht in uw huis Volta Volta Radio Electro-motoren Licht en kracht 5 LITER AZIJN VOOR 40 CENT AZIJN-EXTRACT 80 PROCENT STERK Bel op 538 Amersfoort S. Menko Staines Inlaids Linoleum zichzelf recommandeert. Firma GEBRs. STAAL Neemt gelden In depöt Agent: de Heer E. HART0G, Dalweg 4, Baarn Thans kunt U voor weinig geld een prachtig Zie Etalage - Zie Etalage Voor VILLA'S f 0.60, voor Inboedels f 0.30 per Mille. Een dubbele feestdag, gelijk de Ko ningin-Moeder op het punt staat te her denken, mag een zeldzaamheid heeten. Dubbele feestdag dan ook, die niet ge- hc.i gelijktijdig valt. Op 2 Augustus 1928 bereikt zij den zeventigjarigen leeftijd, en op 7 Januari 1929 zal het een eeuw geleden zijn, dat Haar huwe lijk met Koning Willem III in de Slot kapel te -.rolsen werd voltrokken, en Haar tot Nederlandsehe maakte. Het spreekt vanzelf, dat uit algemeen oog punt deze laatste feestdag de verreweg meest belangrijkste is, en begrijpelijk is daarom c(e wensch, door de Koningin- Moeder zelve geuit, dat openbaar feest betoon naar dien datum zal worden verplaatst. Maar de hartelijkheid, waar mede men zich overal in Nederland op maakt reeds dadelijk dien 70ste- ver jaardag te herdenken, een mij lp nu eenmaal geacht in het leven van .Ken man en elke vrouw, die dezen leeftijd mag bereiken, spreekt boekdeelen, en ontneemt daaraan iets van het meer particulier karakter, dat een dergelijke feestdag voor minder hoog geplaatsten in zich bergt. Die spontane belangstelling en toe wijding is begrijpelijk. Want, hoezeer de weg van de Koningin-Moeder in Ne derland niet over rozen is gegaan, hoe zeer zij moeilijkheden heeft moeten op lossen van ,-oote beteekenis van Haar persoc heid is zooveel zonne schijn, zoov echte en eerlijke warmte uitgegaan, dat deze van den aanvang af geleefd heeft in de harten van het Nederlandsehe volk. Nauwelijks had zij den voet op Nederlandschen bodem ge zet, of Prins Hendrik, die een zoo groote plaats in Nederland innam, kwam on verwacht te overlijden, en nog was het jaar 1879 niet ten einde of uit Parijs kwam de ontroerende tijding, dat de Prins van Oranje was gestorven. Wel bleef den Koning nog zijn zoon Alexan- der over, maar men kende zijn zwakke gezondheid en men voorspelde hem geen lang leven. Door als jong meisje de hand te reiken aan Koning Willem III, verlevendigde de toenmalige Prin ses Emma van Waldeck-Pyrmont de in Nederalnd bijna gestorven hoop; ont nam zij aan de bepalingen in de Grond wet betreffende de troonopvolging, in gewikkeld als zij waren, een groot deel van haar beteekenis. En toen den 31 Augustus 1880 Prinses Wilhelmina werd geboren, was er feest in Den Haag en feest door het geheele land, ongeacht, dat men wellicht liever een mannelijk troonopvolger ad gewenscht. De be teekenis van je geboorte van dit Ko ningskind werd verre buiten de grenzen van ons land erkend, en kwam in nog helderder licht te staan toen, nauwelijks vier jaren later, de Koning nog eens den zwaren gang naar Delft had te gaan om ook Prins Alexander te begraven. Inder daad, de verkilling, die zich, tengevolge van de omstandigheden, om ons Vor stenhuis had voltrokken, werd door de verschijning van Koningin Emma weg gevaagd. Wie herinnert zich niet den indruk, dien zij maakte bij haar intrede te 's-Gravenhage, bij haar officieele ontvangst te Amsterdam. Het is begrij pelijk, dat zij zich, gemakkelijker wel licht dan een Prinses, opgevoed aan een groot en praalvol Hof, bij ons kon thuis gevoelen. De Oranje's, die den Ko ningskroon hebben gedragen, hebben nooit vergeten, dat hun voorvaderen Stadhouders waren, die zich bij voor keur dienaren van de Staten-Generaal, vertegenwoordigers van de natie, noem den. Zij hebben den Koninklijken luis ter, waar noodig, niet geschuwd, maar van een praalrijk Hof heeft men ten on zent nooit kunnen spreken, en zulk een praalrijk Hof zou ook, geheel anders dan bij Zuidelijke volken, bij ons geen ingang hebben gevonden. Er was meer, toen 7 Januari 1879 Koningin Emma aan Koning Willem II h de hand reikte, dat Waldeck-Pyrmont en Oranje-Nassau verbond. Beide zijn oude en historierijke geslachten. Beide zijn geslachten, door den loop der eeuwen gesplitst naar verschillende tak ken, die verschillende namen te dragen hebben gekregen. Meer dan éen Voor vader van de Koningin-Moeder heeft zich in Nederlandschen dienst onder- derscheiden; daar is een Graaf van Waldeck, die in 1638 bij Wouw sneu- veldè; daar is een Graaf van Waldeck, die in 1645 streed in Vlaanderen, en daar zijn er, die dienden onder Frederik Hendrik en onder Willem III. Een Vorst van Waldeck maakte als veldmaarschalk van het Staatsche leger den Oostenrijk- schen Successie-oorlog in Vlaanderen mede. Maar toch, de nauwste banden, die een der Voorvaderen van de Ko ningin-Moeder aan Nederland bonden, zijn wel gelegd door Georg Friedrich, Graaf van Waldeck, die aan de zijde van Koning-Stadhouder Willem IJ) heeft geleefd en gestreden. Willem 111 waardeerde hem in hooge mate, en dat is wel in het bijzonder gebleken bij zijn overlijden, toen deze Oranje, weinig ge woon om woorden van lof te uiten, deze aan Georg Friedrich zeker niet onthield. Zoowel op staatkundig als op militair gebied heeft deze Waldeck zich in hoo ge mate onderscheiden, en indien Wil lem III een medewerker heeft gevonden, die de plannen van den toenmaligen Franschen Koning verijdelde, dan is het wel Waldeck geweest. Dergelijke din gen komen naar voren op het oogenblik, dat een nazaat zich verbindt aan het Land, dat hij diende, maar toch is het helaas nog onbekend genoeg. Men mag aannemen, dat de verbin tenis tusschen Koning Willem III en Prinses Emma van Waldeck Pyrmont ook in Duitschland, en zeker in Wal deck, met groote belangstelling en in genomenheid werd gezien. Op 1 Octo- ber 1878 verscheen het bijzonder num mer van de Staatscourant, waarin de Koning mededeeling van zijn voornemen deed. Koningin Emma was in den kring der Waldeck's eenvoudig opgevoed; men zou Haar ook in dat opzicht kun nen vergelijken met Carmen Sylva; de begaafde latere Koningin van Roeme nië, haar als Prinses von Wied na ver want, welk verwantschap ook in het uiterlijk is terug te vinden. Zij heeft reeds vroeg de weldadigheid en lief dadigheid verraden, die haar zooveel rozen heeft doen strooien op het pad van anderen. Van het leven van Koningin Emma aan de zijde van Koning Willem III valt uiteraard niet veel te zeggen. Een groot deel van dien tijd werd in beslag genomen door de zorg voor en de op voeding van Koningin Wilhelmina. Want, al leefde de Koning nog en al genoot hij in het algemeen een goede gezondheid, toch stond wel toen reeds vast, dat zijn dochter op jongen leeftijd zou worden geroepen tot den troon, en dat dus geheel hare opvoeding erop diende ingericht om haar voor die hooge waardigheid te bestemmen. Het is, in het bijzonder in de dagen van 1901, bij het huwelijk van de Koningin, uit me nig geschrift gebleken hoe groot en re gelmatig de belangstelling was, die Koningin Emma toonde voor de opvoe ding van haar dochter; hoe zij zelf het programma niet slechts opstelde, maar ook leidde en de uitvoering ervan gade sloeg. Later, tegelijk Regentes en Voog des geworden, zou dit nog sterker spre ken, maar reeds toen werd de grond slag gelegd voor de banden, die Ko ningin Emma gedurende geheel de op voeding van haar dochter hebben ge bonden met de leeraren en leeraressen, tot deze eervolle, maar moeilijke taak geroepen. Nauwelijks tien jaren ge trouwd, bleek wel, dat de Koningin een nog moeilijker taak zou hebben te ver vullen. In de zitting van de Tweede Kamer van 26 Maart 1889 moest de Regeering ertoe overgaan om de grond wettelijk voorgeschreven mededeeling te doen, dat de Ministers, in Raad verga derd, den Koning buiten staat hadden bevonden de Regeering waar te nemen. Aan het, door het advies van den Raad van State bekrachtigd besluit, behoefde echter toen geen uitvoering te worden gegeven, aangezien een tijdelijke, on verwachte verbetering in den gezond heidstoestand van den Koning zich voordeed, die tengevolge had dat de reeds in het Groothertogdom Luxem burg opgetreden Regent, Hertog Adolf van Nassau, weer spoedig naar zijne Nassausche bezittingen terugkeerde. Maar toch, op 29 October 1890 moest wel tot eene beslissing in den aanvan kelijk gedachten zin worden overge gaan. Koningin Einina werd tot Ko ningin-Regentes benoemd; nauwelijks had zij, op 20 November d.a.v. het Re gentschap aanvaard, '|&f de Koning kwam, op 23 November, te overlijden, en tengevoge daarvan had reeds op 9 December 1890 haar beëediging als Regentes en Voogdes gelijktijdig paats. Het waren sombere plechtigheden, die zich voltrokken, en de jonge Koningin, die uiteraard den ernst des levens reeds had leeren kennen, toonde zich door de waardigheid, waarmede zij in die dagen optrad, geheel voor haar moeilijke taak berekend. Er moet warmte geklonken hebben in de stem van den President der Eerste Kamer, die op sobere, maar welsprekende wijze de Grondwettelijke formaliteiten voltrok, bij die gelegenheid op zijn schouders gelegd. Warmte, die werd ingegeven door het bewustzijn, dat Koningin Emma zou zijn een goede Re gentes, van wie het Nederlandsehe volk met dankbaarheid heeft afscheid geno men. En inderdaad, die verwachtingen, zij zijn ten volle vervuld. Van 23 November 1890 tot 31 Augustus 1898, nog niet ten volle acht jaren heeft Koningin Emma het Regentschap gevoerd, maar zij heeft een onuitwischbaren indruk in Nederland achtergelaten. Al reeds dade lijk daarom, wijl zij met een zeldzamen tact en een nog sprekender fijn gevoel zichzelve, waar mogelijk, op den achter grond plaatste, en telken male deed ge voelen, dat zij daar stond als plaats vervangster van de jonge Koningin, niet als Koningin zelve. Wanneer de om standigheden het maar eenigszins mo gelijk maakten, kwam zij niet alleen, maar steeds vergezeld van Koningin Wilhelmina, en ook dan, wanneer de leeftijd van Koningin Wilhelmina het noodzakelijk maakte, dat zij afwezig was, liet de Koningin-Regentes steeds doorschemeren, dat zij zich als bewaar ster van het Koninklijk gezag, niet als uitoefenster daarvan beschouwde. Zij kreeg in de acht jaren, die verliepen, moeilijke staatkundige vraagstukken op te lossen; zij werd geplaatst voor zuiver constitutioneele verhoudingen, die haar, dochter van Duitsch Vorstendom, na met Pruisen verwant, wel vreemd moe ten hebben geleken. In die jaren toch is gestreden de felle strijd om het kies recht; zijn Tak's voorstellen verworpen, en zijn Ministeriën als die van Roëll en Pierson opgetreden. In die jaren ook begon zich het democratisch beginsel baan te breken, en dit geschiedde hier te lande, gelijk het wel overal geschied is, niet dan nadat harde en bittere woor den van weerszijden waren gevallen en vrienden, die bestemd schenen voor het leven vrienden te blijven, van elkander waren verwijderd. De Koningin-Regen tes is in alle die omstandigheden den eenig juisten weg, den zuiver constitu- tioneelen, gegaan. Wie ook over het Regentschap van onze tegenwoordige Koningin-Moeder schrijft, en tot welke partij hij of zij behoort, doet dit met de volledige erkenning, dat de constitu tioneele beginselen door haar zijn in acht genomen, en dat lijkt gemakkelijker dan het is. Het kwam daarbij waarlijk niet steeds op negatieve, maar ook op zuiver positieve beginselen aan. Het zal haar niet altijd gemakkelijk gevallen zijn om die te volgen; zij zal haar eigen meening gehad hebben over de aanhan gige vraagstukken en over de beste wijze om deze op te lossen; van een Koningin, die zoozeer de constitutio neele begrippen in het oog hield, valt niet anders te verwachten. Maar welke meening zij moge hebben gehad, het is naar buiten niet gebleken, en eigenlijk tast de openbare meening te dien aan zien nog steeds in het duister. De groote tact, dien de Koningin- Moeder toonde, kwam ook op andere wijze duidelijk tot uiting. Men kan niet geheel de juistheid ontkennen van wat Prof. Dr. H. Brugmans in 1923 bij het zilveren Regeeringsjubileum van de Koningin schreef, dat bij het overlijden van den Koning de band tusschen Ne derland en Oranje wat losser was ge worden. Niet omdat de gevoelens, die in de natie leefden, waren gewijzigd, maar omdat de Koning, mede ten ge volge van de politieke gebeurtenissen der laatste tientallen van jaren, zich meer en meer op den achtergrond had gehouden. Tal van deelen des lands had den den Souverein niet meer in hun midden gezien, en zelfs een centraal gelegen centrum als Utrecht had sedert een lange reeks van jaren geen Ko ninklijk bezoek meer genoten. De Ko ningin-Moeder, die nog als Koningin twee bezoeken aan Luxemburg bracht, waarvan zij Groothertogin was, heeft terecht begrepen, dat met dezen toe stand diende te worden gebroken. Het programma van de opvoeding van Ko ningin Wilhelmina was waarlijk reeds zwaar beladen genoeg, maar toch heeft zij kans gezien om, zonder dat de stu diën onnoodig werden onderbroken, be zoeken te brengen overal. Toen op 31 Augustus 1898 Koningin Wilhelmina het Koninklijk gezag in handen nam, kende geheel haar volk haar, en zeld zaam waren degenen onder het volk, die niet de gelegenheid hadden gehad haar zelfs van aangezicht tot aangezicht te leeren kennen. Reeds dadelijk, bij het eerste openbaar bezoek aan de hoofd stad, dat van 26 tot 29 Mei 1891 werd gebracht, trad de kleine Koningin in het openbaar op bij de eerste steenlegging van het naar haar genoemde gasthuis. Volgende jaren werden gewijd niet slechts aan reizen naar het buitenland en aan bezoeken van vreemde Vorsten, maar in de allereerste plaats aan bezoe ken aan deelen van Nederland. Zoo was het in 1892, dat de Koninginnen zich begaven naar Leeuwarden, Sneek en het verder Friesland en vervolgens naar Groningen. Zoo werd in 1892 de ope ning van het Merwedekanaal bijge woond; een officieel bezoek aan Haar lem gebracht en in den grooten familie kring der Oranje's de gouden bruiloft van den Groothertog en Groothertoging van Saxen-Weimar-Eisenach bijge woond. Zoo had op 21 September 1893 de groote plechtigheid van de uitreiking van nieuwe vaandels op het Malieveld te 's-Gravenhage plaats. Zoo werd in 1894 Zeeland tot in alle onderdeelen bezocht, en in hetzelfde jaar gegaan naar Helder, naar Alkmaar en de Ka- dettenschool, en naar Breda en de Mi litaire Academie. Zoo werden in 1895 Noord-Brabant en Limburg bijkans ge heel bezocht, en overal, gelijk bij deze bezoeken gebruikelijk, contact gezocht en gevonden met de bevolking, terwijl in datzelfde jaar de Koninginnen per soonlijk uitreikten de onderscheidingen, die na het gunstig verloop van de Lom bok-expeditie werden gegeven. Mede in 1895 werd geheel de provincie Overijsel bezocht, waaraan een bezoek aan Dren te werd verbonden. In 1896, het jaar, waarin de kerkelijke aanneming der Koningin plaats had, werd Utrecht ter gelegenheid van de maskerade der stu denten bezocht; in 1897 werden bezoe ken aan Gouda, Zutphen, Dordrecht en Arnhem gebracht, terwijl 1898, het jaar van de inhuldiging van de Koningin, feestelijkheden te aanschouwen gaf van eiken aard, en in elk deel des lands. In het buitenland vertoonden de Koningin nen zich vele malen; uitstapjes naar be kende mooie gedeelten werden onder nomen; bezoeken werden gebracht aan Duitschland, Engeland, Frankrijk en el ders, doch overal met den eenvoud, die nu eenmaal een kenmerk is van Neder land. Men denke over de regelingen, die in alle deze.gevallen te treffen zijn, niet gering. Wie de officieele taal der staatsstuk ken weet te beluisteren, zal zich in de proclamatie van 31 Augustus 1898 van Koningin Wilhelmina herinneren de wel zeer bijzondere zinsnede, gewijd aan haar Moeder en aan de wijze waarop deze haar moeilijke taak had volbracht, zal het verklaarbaar vinden, dat niet da delijk de band tusschen Moeder en doch ter in het openbaar werd doorgesneden, en dat beiden samen bleven wonen, tot dat het oogenblik naderde, waarop de Koningin zich een gemaal had gekozen. Zoo betrok de Koningin-Moeder, die bij ons te lande nimmer de Koningin-We duwe heeft geheeten, gelijk de Grond wet haar officieel aanduidt, eerst in het laatst van 1900 haar Paleis in het Lange Voorhout, het statige heerenhuis, dat tevoren Prins Hendrik tot verblijf had gestrekt. Het is wel eigenaardig, dat de Koningin-Moeder thans bewoont de beide huizen, tevoren bewoond door Prins Hendrik, waarheen even vele ge voelens van toewijding en hartelijkheid zijn gegaan als jegens haar. Het paleis te Soestdijk, voortgekomen uit de een voudige bezittingen, die Koning-Stad houder Willem III er zich kocht, tot paleis gerestaureerd om als nationaal geschenk te dienen aan den lateren Ko ning Willem II wegens diens heldhaftig gedrag in den Belgischen veldtocht te gen Napoleon, was al evenzeer als voor de Koningin-Moeder, een geliefd punt van verblijf voor Prins Hendrik. Gelijk deze er veelvuldige plannen ten behoeve der Nederlandsehe natie heeft uitge werkt, is daar ook ten bate van welda digheid en liefdadigheid veel beslist in de kamers van de Koningin-Moeder. Soestdijk is een mooi, en ook naar' het uiterlijk voornaam paleis, maar wie het betreedt, vindt er de intimiteit terug, die ook de woning van de Koningin- Moeder te 's-Gravenhage zoo alleszins kenmerkt. Men vindt daar tal van her inneringen aan de Koningen uit het Huis der Oranje's; herinneringen, die schaar- scher zijn in het paleis aan het Voor hout, waar het persoonlijk leven der hooge bewoonster geheel den boventoon voert. Sedert zij als Koningin-Moeder optrad, is zij in het openbaar leven op den achtergrond getreden. Maar èn de Koningin én de natie hebben nimmer gedoogd, dat bij eenige openbare plech tigheid van groot belang de Koninklijke familie zou verschijnen zonder haar. Het was de Koningin-Moeder, die op 6 September 1923, toen het juist een kwarteeuw geleden was, dat haar doch ter werd gekroond, achter de ramen van het Paleis op den Dam de komst der Koninklijke familie verwachtte; het was de Koningin-Moeder, die aanwezig was telkenmale, wanneer een nationaal feest stond te worden gevierd. Hoe menig be zoek aan Amsterdam van het Vorstelijk echtpaar heeft zij niet met hare tegen woordigheid opgeluisterd, en hoe is niet telkenmale gebleken, dat de Koningin- Moeder, ondanks dat zij geen openbare functie meer vervulde, leefde en bleef leven in de harten van ons volk. Dat dankt zij ongetwijfeld aan de weldadig heid, die zij uitoefent; weldadigheid, die geheel haar aandacht heeft. Dat dankt zij, aan de belangstelling voor liefdadig heid, die zij toont, telkenmale wanneer dit maar mogelijk is. Maar zij dankt het wel het meest aan geheel haar persoon lijkheid, die er eene is van toewijding en genegenheid. Vraag het aan degenen, die de Koningin-Moeder bij eenige ge legenheid hebben mogen ontvangen, en ge zult altijd weer datzelfde hooren, dat het een genot en een genoegen is haar rond te leiden, omdat bij haar de be langstelling intens is en ondanks een overladen programma intens blijft, om dat zij leeft in hetgeen zij ziet. Het leven van de Koningin-Moeder is sedert 1901 rustig verloopen. Des winters bewoont zij haar paleis in het Voorhout te 's-Gravenhage; des zomers vertoeft zij te Soestdijk, en telkenjare reist zij eenige weken in het buitenland. Dat rustige leven werd in 1904 onder broken, toen de natie niet wilde verge ten, dat het 25 jaren geleden was, dat zij ons land betrad. Het teekent de Ko ningin-Moeder, dat zij het nationaal ge schenk, destijds voor haar bijeenge bracht, bestemde ter verbetering en uit breiding van het op haar Landgoed Oranje-Nassau-oord gestichte Sanato rium, een sanatorium dat nog steeds haar volle belangstelling en liefde en toewijding geniet. Trouwens, geheel de strijd tegen deze volksziekte, die tuber culose heet, wordt door haar met be langstelling gadegeslagen. En zooals het is op dit gebied, is het eigenlijk overal. Waar belangstelling valt te too- nen, blijft de Koningin-Moeder niet ach ter, niet omdat zij op zich den plicht dier belangstelling voelt rusten, maar omdat zij die belangstelling heeft. Het is bekend, dat zij een groote voorkeur heeft voor muziek en niet alleen de or kesten onder leiding van Mengelberg en Viotta, thans Van Anrooij, mogen zich in haar veelvuldig bezoek verheu gen; niet slechts een Vereeniging als de Vereeniging voor Kamermuziek, met haar select programma mag haar jaar lijks enkele malen als gast in haar mid den begroeten, maar ook muzikale uitin gen van eiken aard genieten die belang stelling. Doch daartoe beperkt deze zich niet. De Koningin-Moeder woont heel wat tooneelvoorstellingen bij; weten schappelijke voordrachten van den meest uiteenloopenden aard hebben haar als toehoorderes, en bezoeken aan tentoonstellingen op verschillend gebied zijn zeker niet zeldzaam. Zoo blijft zij, toch steeds de positie op den achter grond innemend, die zij als Koningin- Moeder wenscht te behouden, leven te midden van ons, en is eenig nationaal gebeuren moeilijk denkbaar zonder dat men haar daarbij ziet. Men zou het leven van haar, die ach tereenvolgens voor ons was Koningin Emma, de Koningin-Regentes en de Ko ningin-Moeder, reeds nu kunnen noe men een rijk gezegend leven. Reeds nu, want indien er één wensch is, die in aller harten leeft op 2 Augustus 1928, en zoo straks op 7 Januari 1929, dan is het wel deze, dat de Koningin-Moeder nog lang in ons midden zal mogen blijven ver toeven, en dat wij nog vele malen haar belangstelling voor aangelegenheden van nationalen en anderen aard zullen mogen gadeslaan. Maar reeds nu kan men van haar leven zeggen, dat het was rijk gezegend, niet alleen omdat zij veel heeft ontvangen, want dat heeft zij in derdaad, maar ook omdat zij de kunst heeft weten te verstaan veel te geven. In den tegenwoordigen tijd, waarin de verhoudingen tusschen Vorsten en vol ken zoo geheel anders zijn dan in de dagen, dat Koningin Emma geboren werd, behoort er niet alleen tact en in tellect toe om vorstelijke belangstelling zoodanig te toonen, dat deze gewaar deerd en als belangstelling gevoeld wordt. Er behoort daartoe vooral de be langstelling zelve, die zich ondanks alle ceremonieel en alle formaliteiten, baan- breekt. En dat is het wel, wat telken male van de daden van de Koningin- Moeder in het openbaar en in hei par ticuliere leven kan worden getuigd; men gevoelt dat wat zij doet, gedaan wordt uit eigen wil, uit eigen belangstelling, en niet gedaan wordt, omdat het van haar als Koningin-Moeder nu eenmaal wordt verwacht. En juist deze eigen wil, deze eigen belangstelling maken de banden tus schen haar en het Nederlandsehe volk zoo nauw en doen ook in die kringen, die het monarchaal beginsel als zooda nig niet zijn toegedaan, op dagen als die van 2 Augustus 1928 en 7 Januari 1929 een blik van erkentelijkheid gaan naar deze Vrouw, niet slechts hoogge plaatst door de beschikkingen van het lot, maar hoog geplaatst naar ziel en naar geest. 6 «tuks 50 cent Briefkaarten 6 f I.— FOTOGRAAF FERDINAND HUYCKLAAN 6a On'wikkelen en afdrukken voor amateurs. achter .lotel .EEMLAND" Soestdijk. Is dagelijks geopend voor het Inbrengen van goederen voor de eerstvolgende veiling. diverse meubelen, schilderijen, lam pen, fornuizen, kleeden enz. Dames- en Heeren Rijwielen. Beleefd aanbevelend, S. van de St ii NIEUWSTRAAT 55 Verkrijgbaar eerste kwaliteit van fonge paarden Biefstuk70 cent Biefstuk (haas) 80 Rosbief50 Stukjet45 Rollade45 Magere Lappen 40 Doorregen Lappen 35 Oehakt35 k contant Concurreerende prijzen Beleefd aanbevelend, R. BOKMA BEUKENLAAN 20b - SOESTDIJK De Volta bevrijdt U van het vermoeiende vegen. GRATIS DEMONSTRATIE. STOFZUIQER VERHUUR per uur, per halve dag en per dag. irn Telefoon 177 Spoorstr. 4-6 Techn. Directeur JACQ. DEKKER BEHANDEL1NQ vanSpier- en Oewrichtsrheumatiek, Lumbago, Zenuw pijnen, (Ischias, enz.), Constipatie, Asthma, Chron. Bronchitis, Vetzucht, Jicht, enz. VOETLIJDEN: PIJNLIJKE-, ZWAKKE- en PLATVOETEN. GeneesheerJ. L. WINKLER PRINS, Arts. Spreekuur: Zaterdag van 10—11 uur kan men zelf gemakkelijk bereiden met een fleschje onzer De azijn hiervan gemaakt schimmelt niet en bederft niet Handel In Kunstmeststoffen, - Turf strooisel en Branen - MIDDEL WIJKSTRAAT 18 - TEL. 2141 en wij zijn direct bij U 1 De hoogste waarde betaalt onder- geteekende voor alle soorten meubilaire goederen, bed den, ledikanten, kleeden, tapijten, boe ken, goud, zilver, brandkasten, piano's, orgels, antiquiten, geheele of ged. in boedels en verder alles wat waarde heeft. Contante betaling. Steeds aan huis te ontbieden. Langestraat 109B Tel. Interc. 538. Amersfoort. J. MENKO BeCedigd Makelaar-Taxateur Belast zich met publ. veilingen enz. doet een verbruiker na jaren en jaren weg, omdat het ten slotte begint te vervelen Verslijten doet men het echter niet Daarom Is het 'n dankbaar artikeL'hetwelk Stalen met prijsopgaaf worden op verlangen gaarne toegezonden door Woninginrichters - Heuvelweg 8 DE LANDBOUWBANK TE UTRECHT verstrekt op korten termijn CRE- DIETEN onder hypothecair verband en borgstelling. Met 3 dagen opzeggens 3% Voor 3 maanden vast 31/* Voor 6 maanden vast 31/, °/o Voor 1 jaar vast .4 Directie: J. B. DE BEAUFORT N. C. DE RUYTER e Oroote kast waarin 3 spiegels, Waschkast met marmer opzet en spiegel, 2 persoons Ledikant, Nachtkastje met marmer blad, Tafel en 2 Stoelen. Behangerif en Stoffeerder!] VAN WEEDESTRAAT 7A - SOESTDIJK - TELEFOON 2168 Verzekert U tegen STEENHOFSTRAAT 5 TEL. 2045. BIJ HET STATION SOESTDIJK

De Soester | 1928 | | pagina 4