H. VOSKUILEN HALT! Klompen HET VRIJE WOORD. Werk-Tweede Meisje, Net Meisje gevraagd Loopjongen Nette Loopjongen Schildersknecht Overname Huur JONGEN MEISJE Gem. Zit- en Slaapkamer Te huur Te huur Te koop aangeboden Aardbeienplanten draaibaar Tuinhuisje AARDBEIENPLANTEN J. WOLFF - Kweeker Hoofdkweekerij a.h. Station Den Dolder, Tel. No. 6 WILGEN EN POPULIEREN Staines Inlaids Linoleum zichzelf recommandeert. Firma GEBRs. STAAL BLOEMENTENTOONSTELLING TE BAARN Deztj week werd te Baarn een groote 3-daagsche Bloemententoonstelling ge houden, uitgaande van de afd. Baarn van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde, alwaar ook onze plaats- genooten deelnamen met hun inzendingen bekroond werden als volgt J. Geijtenbeekgroep planten en bloemwerk, zilveren medaille. Perk roode geraniums, kleine gouden medaille. A. Endendijk: groep Caleus, zilveren medaillegroep Kasplanten, zilveren medaillegroep Selaginnela, klein gouden medaille een perk Fuchsia's, klein gouden medaille. T. Schaapgroep Pepers, verguld zilveren medaillegroep Begonia Elatior, zilveren medailleeen perk Knolbegonia's Frau Helene Haems, klein gouden medaille; een perk Knol begonia's, verguld zilveren medaille. J. Kraayenbrink: een perk Muurtuintje met Conifeeren, klein gouden medaille. Zooals we zien, zijn dus onze bloe misten niet achter gebleven en hebben zij getoond met hun tijd mee te gaan, hetgeen zeker wel bleek uit de onder scheidingen, die hun te beurt vielen, zoodat zij ook Soest in de bloemen wereld hoog hebben gehouden. Onze felicitatie met de behaalde successen. CONCERT Vrijdagavond 31 Aug. a.s.,'s avonds 8 uur, zal de Soester Harmonie, haar 5e Zomerconcert geven in de muziektent tegenover het raadhuis. SNEEUWFEEST Blijkens een advertentie in dit blad, zal er op 31 Aug. a.s. in Hotel „Huis ten Halve" te Soesterberg een sneeuw- feest gehouden worden, waaraan ver bonden is een groote wedstrijd in het sneeuwballen gooien om fraaie prijzen. Om 11 uur 's avonds zal de intocht van de Sneeuwkoningin gehouden worden, gevolgd door haar sneeuw poppen, baanvegers, enz. Het geheel staat onder leiding van den heer Johny Hopman. Zie voor meerdere bijzonderheden de advertentie. HET KANAAL DOOR DE GELDERSCHE VALLEI. Langzamerhand schijnt het, dat de reeds lang hangende kanaalplannen eindelijk eens tot een definitief voorstel zullen leiden. De Minister van Water staat schijnt na lang overleg en na vele deskundige adviezen te hebben ingewonnen, zich ten slotte voor het kanaalplan door de Geldersche Vallei te hebben uitgesproken. Daarenboven zouden B. en W. van Amsterdam en de Kamer van Koophandel van Amster dam eveneens in die richting hebben geadviseerd. Wij brengen nog even in herinnering, dat er 3 plannen waren. Ie. het project ArrsterdamWijk bij DuurstedeTiel, 2e. het project Amsterdam—Utrecht- VreeswijkTiel en 3e het project door de Geldersche Vallei. Dit laatste project begint aan het Y te Amsterdam, loopt door het ie maken Y-meer, verder langs de kust langs Muiderberg, Naarden, Huizen naar de monding van de Eem, volgt dan deze rivier, echter de bochten afsnijdende, langs Eemnes, Baarn, Soest, naar Amersfoort en loopt dan verder langs Renswoude en Veenendaal naar een punt aan den Neder Rijn, tusschen Wageningen en Rhenen, om tenslotte dwars door de Betuwe bij Dodewaart de Waal te bereiken. Drie schutsluizen zijn in het kanaal geprojecteerd, even ten Z.0 an Amersfoort, even voor de Nedei Rijn kruising, en even voorde Linge kruising. Het ik Amsterdam—Amersfoort bevat in het geheel geen sluizen, behalve dan die bij Schellingwoude, die echter door de drooglegging der Zuiderzee en de afsluiting van het Y-méer te zijner tijd zullen vervallen, zoodat dan een geheel open verbinding zal ontstaan tusschen Amersfoort en Amsterdam, ja zelfs via het Noordzee-kanaal met Ymuiden. Indien dit kanaal derhalve tot stand kowt zal ht ~>k voor Soest van groot belang blij5 niet alleen zal dan in de toekom., de Eem-misère tot het verleden behooren, maar er zal dan tevens een mooie en veel betere wa terweg geschapen zijn, zoowel naar Amsterdam als naar de Waal. Van uitvoering zal echter voorloopig nog wel niet veel komen, nog minder van openstelling. Men rekent er op, dat het geheel ongeveer twaalf jaar tijd zal eischen. De totaal onkosten worden begroot op ruim f 45.000.000.— ongeacht, de bijkomstige werkzaamhe den, die ministen nog wel een f20.000.000.— zullen vragen. Toch schijnt het de bedoeling te zijn binnenkort een principieele uitspraak der Staten Generaal hieromtrent uit te lokken in wel ingelichte parlementaire kringen verwacht men namelijk, dat reeds bij de komende begrooting voor 1929, die op 18 September zal worden ingediend, een post voor de uitvoering van dit Oeldersche Vallei kanaalplan zal worden voorgesteld. MOTORBOTSINO Onze oud-plaatsgenoot, de heer M. E. Keizer, th-' Adjunct-Inspecteur van politie te De enter, had Maandagavond, toen hij per motorrijwiel uit deze gemeente, alwaar hij familiebezoek had afgelegd, weder jop weg was naar Deventer, ter hoogte van Miliingen het ongeluk tegen een der langs den Rijks straatweg staande boomenaan te botsen, doordat een voorband sprong. Hevig bloedend in het gelaat en bewusteloos werd de heer de Keizer opgenomen en bleek, dat hij een hersen schudding heeft bekomen. ARBEIDSBEURS 7 Metselaars, 7 Opperlieden, 5 Grondarbeiders, 16 Losse Arbeiders, 1 Typiste, 5 Timmerlieden, 1 Winkel juffrouw, 1 Verstelnaaister, 2 Kantoor bedienden, 4 Landarbeiders, 1 Koetsier, 1 Carosseriebouwer, 1 Metaalbewerker, 1 Chauffeur, 1 Loodgieter, 1 Straten maker. AUTEURSRECHTEN Het dagblad „De Telegraaf", bekend om zijn strijd tegen de hoe langer hoe meer ingewortelde kwaal, om berichten en nieuwstijdingen zonder bronvermel ding maar klakkeloos over te nemen, heeft thans het Haagsche blad „De Residentiebode" gedagvaard wegens schending van auteursrechten door overneming van een bericht van „De Telegraaf" zonder bronvermelding. Ook het dagblad „De Courant Het Nieuws van den Dag" heeft tegen „De Residentiebode" een soortgelijke actie ingesteld wegens woordelijke over neming van een bericht over de vlieg ramp te Heerlen ter grootte van liefst niet minder dan ongeveer 1600 woorden. In beide processen wordt een schade vergoeding geëischt van f500.—. Met belangstelling kan journalistiek Neder land de afloop van deze processen tegemoet zien. GEMEENTE SECRETARIS VAN BAARN De gemeente-secretaris van Baarn, de heer G. van Merkestijn, die reeds meer dan vijftig jaar op de Baarnsche gemeente-secretarie is werkzaam ge weest, heeft met ingang van 1 Januari 1929 eervol ontslag aangevraagd. Na een dergelijken langdurigen diensttijd komt hem ongetwijfeld een welverdiende rust toe. BEDANKT ALS RAADSLID Notaris A. O. Dammers alhier, heeft wegens drukke werkzaamheden bedankt als lid van den Gemeenteraad van Soest. Zijn opvolger op de lijst van den Vrijheidsbond is de heer H. J. Gasille, die derhalve binnen acht dagen door den Burgemeester, als voorzitter van het hoofdstembureau, benoemd zal worden verklaard. Naar wij vernemen zal de heer Gasille de benoeming aannemen. De heer Dammers blijft echter nog raadslid, totdat de geloofsbrieven van den heer Gasille zullen zijn goedgekeurd, wat echter kan geschieden bij den aanvang van de eerstvolgende raads zitting. BENOEMING TIJDELIJK AMBTENAAR Tot tijdelijk ambtenaar ter Secretarie (afd. Financiën) is benoemd de heer J. H. Eenschoten, ambtenaar ter sec retarie te Doornspijk. DE POSTDUIVEN VER. „DE ZWALUW" hield 19 Augustus een wedvlucnt vanaf Marbahan (172 K.M.) waarvoor 127 duiven waren ingeschreven. De duiven werden gelost met Oosten wind, en de eerste duif kwam aan om 10 uur 43. De prijzen werden als volgt gewonnen B Groeneveld, le. M. v. Kooi, 2e, 5e. W. Roest, 3e. J. Grift, 4e. J. v. d. Brink, 6e, 9e, 1 le, 21e, 22e, 23e. H. Pauw, 7e, 13e. J. v. der Tak, 8e, 16e. W. Qnrust, 10e. J. C. de Bree, 12e. G. Sukel, 14e. H. Onwezen, 15e, 24e. C. Helmken, 17e, 18e, 19e, 20e. P. G. v. d. Brink, 25e. GESLAAGD. Deze week slaagde voor de akte L.O. de heer J. F. M. Lambooy te Soesterberg en voor de hoofdakte de heer J. J. B. v. d. Wijst alhier. BEKROOND. De heer J. Geijtenbeek, bloemist alhier, behaalde 14-8-'28 op de dahliakeuring te Amsterdam in Artis getuigschrift van verdienste, en te Haarlem voor dezelfde variëteit „Maria" dezelfdeonderscheiding. GEVONDEN VOORWERPEN. Een gele regenjas, beige regenjas, grijze jas, steekspeld, zonnebril, tabaks doos, portemonnaie met inhoud, twee pakjes wrijfwasch, wandelstok. Aangeloopen een konijn. OPGEHEVEN. Volgens opgave van de Kamer van Koophandel en fabrieken „De Gelder sche Vallei" is de zaak der firma G. Spijker, engros handel in horloges, met ingang van 25 Juni opgeheven. SOESTERBERG ORANJEFEESTEN. Het Feestcomité maakt bekend, dat de autotocht voor de ouden van dagen op Vrijdag 31 Augustus a.s. des middags half twee gehouden wordt. Tot en met Maandag 27 Augustus a.s. ontvangt de heer Pastunink, Postkantoor, gaarne nog opgaaf van adressen. PRIJZEN WEDSTRIJDEN Het is een goede gewoonte in S'berg, dat op 31 Augustus vooral de mede werking gezien wordt in het beschikbaar stellen van prijzen. Naar wij vernemen stelt de Heer Mulder weder gaarne zijn etalage ter beschikking voor het tentoonstellen dezer schenkingen. INBRAAK In den nacht van 16 op 17 Aug. j.I. is ingebroken in de kiosk van den heer Couturier, staande nabij de Mili taire Luchtvaartafdeeling te Soesterberg Door het slot te verbreken wist men de kiosk binnen te werken. Verschillende ingrediënten, als choco lade, alcoholvrije dranken, enz. werden buitgemaakt. De politie, die onmiddellijk bij het ontdekken van dezen braak werd ge waarschuwd, heeft de zaak in onderzoek. Ingezonden Bulten verantwoordelflkheld der Redactie. NEDERLANDSCHE RIDDERS EN DE REOEERING. Uit verschillende oorden des lands waren zij naar Arnhem gekomen, om eenige dagen dagen feest te vieren, dank zij 't bestaan van een particulier fonds, geheeten„Ridders van den Bond der Militaire Willems Orde". Grootsch was de ontvangst. Met trompetgeschal werden zij aan 't station te Arnhem begroet, ontvangen door het Gemeentebestuur en hooge Militairen en Civiele Autoriteiten, die zich uitten en waardeerende en dankbare woorden voor die kleine schare van ridders, die zooveel tot het behoud van de Neder- landsch-Jndische bezittingen hebben bijgedragen en na een reeks van dienst jaren, welverdiende rust in eigen vaderland genieten. Als men nagaat dat Nederland groo- tendeels zijn economischen welvaart dankt aan deze met bloed en tranen verkregen bezittingen in lndië en deze ridders der Militaire Willems Orde het grootste aandeel tot den tegen woord igen welvaarts toestand hebben bijgedragen, danja, dan zal men de dankbaar heid van onze regeerders jegens hen niet hoog genoeg kunnen aanslaan. Inderdaad bleef echter deze dankbaar heid tot heden beperkt tot een korst broodbehoudens het particuliere sentiment. In sommige gevallen bedragen de pensioenen f175.— per... jaar en voorts naar gelang rangen en dienstjaren tot f600 k 700.— Eneens zal óók wel voor die hongerenden een drang van meer Christelijke naastenliefde van onze cy nische regeerders uitgaan en zal mo gelijk eens een vriendelijker levensavond voor hen schijnen, maar dat zal dan zijn, als er geen of nog maar slechts enkelen te vinden zijn. Want naar men zegt, zijn er óók die zich uit schaamte voor hunne armoede schuilhouden, alhoewel 't óók kan zijn, dat zij zich voor een zoo'n schuldige regeering niet willen en zullen toonen in hun armoedige lompen en gestalten. Want fier zijn zij, die ridders, en niet gelijk hen die met cynisme van jaar tot jaar de nooden, die hen overbekend zijn, ignoreeren. Dank zij echter door particulieren bij een gebrachte gelden zal vanaf 31 Augustus, ieder die tot de Militaire Willems Orde behoort, f 100.— als toeslag gegeven kunnen worden, te verdeelen op 31 Augustus en op den verjaardag van wijlen Koning Willem III t.w. 19 Februari. Moge onze regeerders, die in onze samenleving op allerlei wijze de Chris telijke moraal zoogenaamd pogen hoog te houden, een schoon voorbeeld nemen aan 't particuliere initiatief, en vooral omdat diezelfde regeerders zoo dikwerf er op uit zijn, het particulier streven, door ambtelijke bemoeiing onmogelijk te maken. A. V. Muggebeten p IIDQI en Huidjeuk j u w ■- JAN KUBELIK OVER ZIJN LEVEN. Kubelik, de wereldberoemde violist, wiens concerten, waar hij ooit optreedt, volle zalen trekken, heeft, zooals het Algem. Handelsblad meldt, op verzoek van een Oostenrijksch blad, het een en ander uit zijn leven verteld. Uit hetgeen Kubelik vertelde puren wij het volgende: „Sinds ik, achttien jaar oud, mijn eerste concert gaf, ben ik dertig jaar lang een musiceerd globetrotter in avondtoilet. „Mijn talent heb ik van mijn vader meegekregen, die, tuinman van beroep, in zijn vrijen tijd altijd tooneelspeelde. „Ik spreek vier talenTsjechisch, Duitsch, Engelsch en Fransch. „Van alle componisten ligt Mozart mij het naast aan mijn hart. „Indien het eenigszins mogelijk is, breng ik mijn vrije avonden in den schouwburg door. Ook een goede film zie ik graag. „Mijn kunst buiten beschouwing ge laten, prefereer ik boven alle dingen in het leven het schaakspel. „Een van mijn toekomstillusies is het componeeren van een opera. Mijn eerste vioolconcert dateert uit het jaar 1916. „Ik leef in de eerste plaats voor mijn kunst, maar dan, dadelijk daarna, komen mijn vrouw en mijn zeven kinderen. Mijn vrouw, een Hongaarsche van ge boorte, is buitengewoon muzikaal. Wij hebben elkander op een concert leeren kennen en zijn nu al twee-en-twintig jaar getrouwd. Marie, onze oudste, is een-en-twintig, Christiane, de jongste, zes jaar. Als ik niet op tournée ben, neem ik iederen vrijen dag te baat om in Abbazia van het gezinsleven te ge nieten. Thuis, is het altijd kalm en gezellig, daar kom ik weer heelemaal op mijn verhaal. Het heerlijke is dat ik er ongestoord kan componeeren. Mijn villa, die vlak aan zee ligt, heet „Ro- salia", maar wegens haar beslotenheid noemen mijn vrienden haar het Vaticaan. Gasten ontvangen wij nooit en zelf gaan wij ook bij niemand op bezoek. Mijn vrouw en ik leven uitsluitend voor elkaar en voor de kinderen. De muziek houdt ons jong. Voel ik mij vermoeid of een beetje angstig wat voor de toekomst eventueel zou kunnen brengen, dan grijp ik naar de viool. Die neemt alle zorgen van mij. „Toen ik zes jaar was zei vader „Janneman, wij zullen jou eens een beetje vioolles geven". Drie maanden later was ik mijn oudsten broer, die reeds drie jaar les had, de baas af. Dat heeft over mijn toekomst beslist. Iedereen thuis vond het van zelf sprekend, dat ik muziek zou gaan studeeren en tot op den huidigen dag heb ik daar geen spijt van gehad". De groote violist zal in November, onder auspiciën der N.V. Internationale Concert-Directie Ernst Krauss, een tournée door Nederland maken. DIERENBESCHERMING De actie van de „officieele dierenbe schermers en beschermsters maken zoo vaak den indruk meer nog het eigen belang dan het belang der dieren op het oog te hebben, het eigenbelang in dien zin, dat men er op uit is om dat gene tegen te gaan, wat meer een kwelling voor het overgevoelige gemoed van sommige menschen is, dan eene marteling der dieren. Zoo bezien we de actie inzake het afmaken van zieke of overtollige dieren. Het houden van allerlei huisdieren ook van kippen en konijnen, vinden zij prachtig doch als men die dieren op tijd slacht, heet dat „moord". De officieele dierenbeschermers laten we zoo degenen voorloopig blijven noemen, die de ideeën van de in ons land bestaande vereenigingen propa- geeren zij erkennen slechts het recht tot dooden van hulpelooze dieren, zwer vende honden en katten b.v. en van zéér zieke beesten. Typisch echter voor hunne mentaliteit is alweer, dat zij daarvoor een systeem gekozen hebben, dat wel geschikt is om het overgevoelige menschelfjk gemoed te ontzien, maar allerminst in het belang der dieren zelve heeten mag. Door de actie van „Dieren bescherming" is men in vele gemeenten thans een z.g. asphyciatietoestel rijk voor het afmaken van dieren. Het toestel bestaat uit een ijzeren kooi, waarin het dier wordt opgesloten. Daarover wordt een grooten metalen klok gebracht, in water rustende, waardoor alle toevoer van lucht wordt afgesloten. Door toevoer van lichtgas wordt nu de aanwezige lucht verdrongen en het dier wordt aldus bedwelmd en gedood. Voor het menschelijk gemoed is het een zeer humane wijze van dooden. Het dier verdwijnt opgewekt onder den ijzeren klok en als deze weer omhoog komt is het beest dood. Men ziet en bemerkt er dus niets van behalve het beest zelf. Een onzer kennissen, dierenarts en directeur van een gemeentelijke keurings dienst, noodigde ons eens op het terrein van het abattoir, waar het asphyciatie toestel stond. In de klok zat een klein rond glaasje en daar doorheen had onze kennis meermalen het afmaak-proces gevolgd. Hij was een forsche Brabanter, verre van overgevoelig van aard, doch het lijden der dieren in dit toestel, door hem meermalen gadegeslagen, had hem met weerzin vervult. We hebben toen ook eens het dooden van een hond gevolgd, maar 't was gruwelijk om aan te zien. Eerst de angst van het beest, toen de klok, die behalve de lucht, ook de luchttoevoer had afgesloten. Het beest blafte, sprong tegen den wand van de klok op, kreeg het benauwd door het instroomende gas, gaapte, draaide en tolde in 't rond, viel, kroop weerover- eind, kroop met het lichaam over den grond en eindelijk na 10 minuten, bracht de dood verlossing. Dat noemt men „pijnloos" afmaken. Wij prefereeren dan maar liever een schot in den kop van het dier. Deze methode is voor het betrokken dier weldadiger, maar voor het gevoelige menschengemoed zijn ze „eng". Het deed ons echter goed, dat een onzer lezers ons een maandblad toezond van de Vereeniging tot bescherming van dieren, waarin een der leden, den heer Sigling Kapitein Paardenarts te Ginneken, tégen het dooden van dieren in asphy- ciatietoestellen is opgekomen en zijn bevindingen gelijk als de onze beschrijft. Het voordeel van zijn optreden is, dat ook anderen thans tegen de methoden zullen „durven" opkomen, wat onze kennis de dierenarts, over wien we het hierboven hadden, noch wij zeiven hebben indertijd tegen het „pijnloos" afmaaksy- steem durven ageeren, daar men zoo ongeveer voor een barbaar wordt aan gezien aangezien, wanneer men ver klaren durft het doodschieten van een hond of kat te prefereeren boven de methode door Dierenbescherming voor gestaan. De heer Sigling echter verklaart het doodschieten thans ook voor humaner en eveneens het toedienen van een injectie door een dierenarts. Men begrijpe ons vooral goed. Het allergen dierenbeschermingintegendeel, we achten die noodzakelijk, zelfs, een belang van hooge cultureele waarde. We komen slechts op tegen verkeerde dierenbescherming en tegen overdrijving. Natuurlijk erkennen we gaarne het vele goede, dat door haar wordt bereikt. Door hare actie zijn in ieder geval vele menschen tot nadenken gebracht voor het vraagstuk der dierenbescherming en het publiek verleent tegenwoordig een lofwaardige medewerking, wanneer on verstandige of ongevoelige menschen gewezen moeten worden of de jeugd van het verstoren van vogelnesten moet worden afgehouden. De jeugd vooral moet voor gezonde ideëen van dierenbescherming gewonnen worden, niet door smalen op die jeugd, zooals vaak geschiedt, maar door die jeugd te onderwijzen in de geheimen van de natuur. De z.g. wreedheid van de jeugd is gewoonlijk slechts onkunde. Wat werd de jeugd in vroeger jaren echter van het natuurleven geleerd Niets, of zoo goed als niets. En toch leeft in elk kind een warme belangstelling voor de natuur, maar het wil weten hoe het gaat, hoe het is, hoe het er uit ziet, hoe het leeft. Als men de jeugd de wetenschap daar omtrent onthoudt, dan trekt ze zelf op onderzoek uit, wat dan natuurlijk plaats heeft op een domme en onbewust, wreede wijze. Tegenwoordig wordt de jeugd meer in de geheimen van de natuur onder wezen en zij blijkt dan een leergierig en leergrage jeugd te zijn. Geen aan dachtiger leerlingen heeft men, dan wanneer het onderwijs mede zoo mo gelijk aanschouwelijk is en de belang stelling der kinderen verhoogd wordt door ze een stukje natuurleven te laten volgen in een aquarium of terrarium. Maar dat mag weer niet. Ziet in zulke opzichten gaat ons haar streven te ver en gelooven we dat het averechtsche gevolgen moet hebben en dat zouden we jammer achten voor het beginsel zelve. Wij eindigen daarom ons artikel met een beroep op alle menschen om dat mooie beginsel toch niet te verzaken. Dierenbescherming komt niet alleen de beesten ten goede, doch het maakt ons ook zelve beter. Geen sentimentaliteit echter. Laten we onze ideeën frisch en gezond houden. Er is geen geldend bezwaar aan te voeren, dat het dier den menschen tot nut strekt, maar elke on- noodige kwelling moeten we hen be sparen, de verzorging zoo goed mogelijk te doen zijn en als de noodzaak tot afmaken bestaat, den dood op de minst pijnlijke en op de snelste wijze doen intreden. Elke vereeniging van bezitters van dieren zooals pluimveevereenigingen, clubs van duiven- of kippenhouders, kynologenclubs enz. moeten de dieren bescherming tot een der voornaamste programpunten maken, in de statuten der vereenigingen vastgelegd, opdat de leden er steeds van doordrongen zijn, dat de dieren er niet ajleen zijn ten nutte en genoegen van den mensch, maar de mensch ook groote plichten ten opzichte van het dier heeft. DE DIERENVRIEND. SPORT E. S. V. A. C. De uitslagen der Zondag 1.1. ge speelde serie-wedstrijd op het Esvac- terrein zijn Nijkerk II—V.O.P. II 0—3 E.S.V.A.C. I—Hilvert 1 1—2 Baarn I—Zeist I (na verlenging) 3—2 V.O.P. I—Breukelen I 3—0 Jammer dat Esvac op 't kantje ver loor. 't Had absoluut niet gehoefd, maar de Esvacspelers begingen den ouden foutplotselinge inzinking, waarvan de tegenpartij dankbaar profiteerde. De Esvacspelers moeten nog leeren door te zetten tot het einde en, hoe de wedstrijd ook verloopt, nimmer het spel laten verslappen. De nieuwe keeper van Esvac bleek een aanwinst te zijn, aan de beide doelpunten had hij niet de minste schuldzijn opstelling en vangen was subliem. Het programma voor Zondag a.s. is 12 uur: Breukelen II—V.O.P. II. 2 uurV.O.P. IHilvert 1, om den zilveren schoen. Daarna waarschijnlijk Esvac I-Blaricum I CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" Zondag a.s. speelt Soest I een be kerwedstrijd tegen Brederodes I te Vianen. Vertrek per bus 1 uur n.m. vanaf den Heer v. Veenendaal, Soesterb.str. Personen, die de reis willen mede maken kunnen zich daarvoor opgeven bij den heer A. Roest, Soesterb.str. 27. Het voetbalterrein aan de Soesterb. straat is door verkoop niet meer als zoodanig beschikbaar, zoodat naar een ander terrein omgezien moest worden. Het voormalige E.S.V.A.C .terrein aan den Koudhoornweg zal in orde gemaakt worden en daar zal „Soest" straks de strijd aanbinden in de le klasse der U.P.V.B. Kerkberichten. Zondag 26 Augustus SOEST Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. Kruishoop. SOESTDIJK Rembrandtzaal Voorm. 10 uur Ds. J. I. v. Schaick 's Avonds 6 uur Ds. Kruishoop. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur Dr. J. Hoek van 's Gravenhage. Nam. 5.30 uur Ds. R. E. van Arkel van Utrecht. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Ds. R E. van Arkel Nam. 5.30 uur Dr. J. Hoek. CHRISTELIJK GEREF. KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds G Salomons van Amersfoort. R.K. KERK Parochie St. Petrus en Paulus Voorm. 7 en 9 uur H. Mis. Voorm. 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis. Voorm. 10 uur Hoogmis. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Geen dienst. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk Chr. School Postweg 's Avonds 6 uur Ds. B. Tuinstra. Huis ter Heide Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. 's Avonds 6 uur geen dienst NAGEKOMEN PLAATSELIJK NIEUWS UITVOERING DAMESKOOR „EUPHONIA". Donderdagavond j.1. had in den tuin van de Buitenplaats „Braamhage" de in ons vorig nummer geannonceerde uitvoering plaats van bovengenoemd Dameskoor, dat onder bekwame leiding van den Directeur H. J. van Maurik uit Utrecht staat. De eigenaar van de buitenplaats had op verzoek van dit koor zijn tuin wel willend voor deze uitvoering beschik baar gesteld en waar op dezen avond ook „De Utrechtsche Tram-Harmonie" als gast hare muzikale prestaties ten beste gaf, was er dus wel van een ge varieerd programma te genieten. Het was een mooie Zomeravond, en dus niet te verwonderen, dat vele be langstellenden zich een wandeling naar „Braamhage" hadden getroost. Gelet op het nog kortstondig bestaan van dit Dameskoor, kunnen wij niet anders zeg gen dat de Directeur van dit koor zeker met veel genoegen kan wijzen op het geen hij door zijn leiding hiermede heeft bereikt. Wij vermelden speciaal de gezongen nummers „Op 't Water" en „Zondag morgen", beiden composities van Frans Abt, waarmede dit koor op het onlangs te Nijkerk gehouden Concours een 2e prijs wist te bemachtigen. Deze nummers werden uitstekend vertolkt, terwijl Mejuffrouw Schat uit Utrecht eenige solonummers ten beste gaf, die zij met haar mooie sopraan- stem gevoelvol ten gehoore bracht en haar een welverdiend applaus bezorgde. Het was een zeer geslaagden avond en wij hopen dat er nog meerdere als dezen zullen volgen. ADVERTENTIËN Ik verwacht U a.s. Zondagmiddag 3 uur. J. Heden overleed tot onze groote droefheid, onze lieve Man, Vader en Behuwdvader Frederik Herman Sandvoort in den ouderdom van 52 jaar. Amsterdam F. M. G. SANDVOORT-Bakker F. E. SANDVOORT Soerabaja E. J. VERGROESEN-Sandvoort A. J. J. VERGROESEN Amsterdam W. H. SANDVOORT Amsterdam, 20 Augustus 1928. Ruysdaelkade 37. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht Algemeene Kennisgeving Mevr. A. W. Beckeringh, „Eikenhorst" Soest, vraagt tegen Oct., door huwelijk harer tegenwoordige, een boven de 18 jaar. Zich persoonlijk aan te melden. tegen Oct. Middel wijkstraat 21. Gevraagd nette bij H. v. NES, Fruithandel, Soesterb.straat. gevraagd. Magazijn „De Magneet", Soester bergschestraat 8e. gevraagd. J. Reiman, Bosstraat. Winkel- en Woonhuis, zeer ruim, mooie stand aan den hoofdweg, plm. 1 Oct. Te bevr. G. MARIS, Torenstraat 1B, Soest. De Eerste Soester Electrische Drukkerij, v.h. G. v. d. Bovenkamp vraagt voor de drukkerij een om In het vak opgeleid te worden en een net om opgeleid te worden tot Win keljuffrouw. met volledig pension aangeboden, voor 1 of 2 personen. Prijs nader overeen te komen. Br. onder no. 235 Bureau van dit Blad. Twee ongem. Kamers, met stookgelegenheid, aan hetzelfde adres kan een kostganger ge plaatst worden. Brieven onder no. 236 Bureau van dit Blad. Twee kamers met ruime keuken-schuur, a. d. Heideweg 8, (circa 900 M2 grond) i f 3.— p. w. Adres J. Zwiep, Braam weg 15, Soest. een mooie nieuwe eigen gehaakte bedsprei, 4 el 20 lang en 3 el 35 breed. Adres te be vragen Bureau van dit Blad. nu planttijd. Diverse soorten per 100 fl.50. Verspeende planten om te vervroegen f2.50 per 100 stuks. H. ROOS, Smltsweg 6, Soest Te koop voor meestbiedende Adres Beetzlaan 99. Deutsch Evern, prima soort van gecollecteerde planten gekweekt, f 0.75 per 100 - f 5.00 per 1000 KOUDHOORNWEG 4 - SOEST Zoo pas aangekregen een partij Goede pasvorm Billijke prijs Beleefd aanbevelend MOLENSTRAAT SA doet een verbruiker na jaren en jaren weg, omdat het ten slotte begint te vervelen Verslijten doet men het echter niet Daarom Is het 'n dankbaar artikel^hetwelk Stalen met prijsopgaaf worden op verlangen gaarne toegezonden door Woninginrichters - Heuvelweg 8

De Soester | 1928 | | pagina 2