Doet all G. Fred. Brei 1 JERG Verder groote HAVENSTRA MEISJE! Dag-Dienst Dagmeis Loopjongen g Gevraagd J flinke J01 Voor Angoral Te Hui Overname Te huur W heeft zijn less N.V. MUL HANDELSMAA en kooi: ■3! en schrapping van den post aanbevolen". li ij de aanbieding dezer ontwerp-gasbe- grooting 1928 aan Uwen Raad werd door ons, naar aanleiding van het voorgaande, bij schrijven van 2 December 1927, 4e afd. no. 5-2-33A het volgende opgemerkt: „Met het advies der Commissie, om de zen post uit de begrooting te schrappen, kunnen wy ons niet vereenigen. Wij blij ven van meening, dat het bedrijf aan de gemeente een vergoeding verschuldigd is voor het gebruik van den ondergrond der w.—ii en dergelijke; de bedrijfs-uitkom- stei. doen hieraan niets af. Om deze rede nen stellen wij er prijs op, dezen memo- riepost te handhaven." In l'we vergadering van 31 Januari '28 werd door Uwen Raad besloten dezen post te schrappen. Bij schi cu i 8 .Mei 1928, 3e afd. no. 4U5 973 (ooss. 3e afd. no. 1-1-58), gaven Gedeputeerde Staten aan ons college te kennen (no. 12): „De raming van den onder volguo. 31 aanvankelijk op de begrooting uitgetrok ken post komt ons juist voor. Het raads besluit tot afvoering van dien post ware in nadere overweging te nemen." Hierop werd onzerzijds het volgende geantwoord: Zooals kan blijken uit de bij de voor behandeling der begrooting in den Raad gewisselde stukken, waren ook wii v '>r- slanders van den post „Buizenretr. e". Waar de Raad omtrent deze aang _,en- heid een uitdrukkelijke en principieele beslissing heeft genomen, kunnen wij geen vrijh. vinden thans reeds daarop terug te komen. Wij zijn evenwel bereid by de begrooting 1929 dezen post opnieuw voor te stellen." Thans schrijven Gedeputeerde Staten in hun in den aanhef dezes aangehaald schrijven: „In verband met Uw antwoord op op merking no. 12, verzoeken wij U onze zienswijze over te brengen aan den Raad en te bevorderen, dat dienovereenkomstig wordt besloten." Onder med ieeling van het voorgaande, stellen wij or deze aangelegenheid bij de begr- .g 1929 opnieuw onder oogen te zie., en hiervan mededeeling te doen aan heeren Gedeputeerde Staten. b. Vaststelling van besluiten tot wijzi ging der gemeentebegrooting 1928. 3. Vasts telling van besluiten tot be- legging van gelden. B. en W. stellen hieromtrent den Raad voor te besluiten overeenkomstig het volgende ontwerp-beslult. De Raad der Gemeente Soest; Overwegende, dat de volgende tot het bezit dezer gemeente behoorende effecten zijn uitgeloot, t.w.: per 1 December 1928: f 1C00.— 4>4 pCt. R'dam 1915 No. 14.596 per 1 September 1928 3A f 1000.— 5 pCt. Ned. Indië 1916, nos. 806, 20.956 en 41.794: alle gewoon bezit. Overwegende, dat aan deze vrijgekomen gelden een bestemming behoort te worden gegevenGehoord het voorstel van Burge meester en Wethouders; Gelet op art. 194c der Gemeentewet BESLUIT 1. Een bedrag van zoo na mogelijk f 4000 rentegevend te beleggen door aankoop van obligatiën van geldleeningen ten laste van Staat der Nederlanden, van Nederlandsch Indlë, van een provincie en, of van gemeenten, met uitzondering van de gemeente Soest; 2. Burgemeester en Wethouders te mach tigen het nood; te verrichten voor uitvoe ring van dit bt .iuit. 4. Aanbieding der gemeente-rekening 1927 met een besluit tot wijziging der begrooting 1927. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Bij dezen bieden wij Uwen Raad aan de ons door den Gemeente-Ontvanger inge zonden rekening dezer gemeente over het dienstjaar 1927, met daarbij behoorende bescheiden. Ter nadere informatie deelen wjj U me de, dat deze rekening bereids vanwege het Centraal Bureau voor Verificatie en Finantieeele Adviezen der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten in onder zoek is genomen en dat het rapport daar omtrent zeer binnenkort kan worden te- gemoetgezien. Wij stellen U voor deze rekening over eenkomstig art. 5 (onder 2) der Verorde ning regelende de samenstelling en den werkkring van de Finantieele Commissie, voor onderzoek en advies te stellen in handen dier Commissie. In verband met een eventueele beoor deeling van het slot der rekening merken wij nu reeds op, dat de uitkomsten van gas- en grondbedrijf daarin meer als „voorloopig" zijn opgenomen; zoodra de bedrijfsrekeningen definitief zfjn opge maakt zullen deze U worden aangeboden. Een beknopte nadere verantwoording is by de stukken gevoegd, evenals een (ont werp) aanvullende wijziging der begroo ting voor 1927. 5. Voorstel van B. en W. tot intrekking van het raadsbesluit dd. 26 Juni 1928, 4e afd. nr. 1*2-111 tot wijziging der gemeentebegrooting 1928 in verband met het niet door Ged. Stalen goedkeuren der uitgaven wegens betaling van regi stratierechten aan J. Vos, pensionhouder alhier. D. k.o W. schrijven hieromtrent aan den Raad: By dezen deelen wü U mede, dat Ged. Staten bij schrijven d.d. 17 Juli 1928, 3e afd. no. 1898 1623, hebben te kennen ge geven bezwaar te hebben tegen den onder vulgno. 4p <ïe gemeente-begrooting voor 1928 „itge.. ukken post van 175. wegens vergoeding aan J. Vos, pension houder te Soest, voor door hem betaalde registratie-rechten over van de gemeente gekochten grond; zij verzoeken ons te willen bevorderen dat Uw desbetreffend besluit d.d. 26 Juni 1928, 4e afd. no. 1-2- 111, wordt ingetrokken. Onder verwijzing naar de besprekingen over deze aangelegenheid, laatstelijk in Uwe vergadering van 23 Mei 1928, stel len wij U voor het evengenoemd besluit tot wijziging der gemeente-begrooting 1928 in te trekken. 6. Voorstel van B. en W. tot verhf jng van de voor 1928 toegekende subsidie aan dc Ver. tot bestrijding der T.B.C. te So--', met aanbieding van een besluit tot wijziging der gemeentebegrooting 1928. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Door de vereeniging ter bestryding der T.B.C. in deze gemeente wordt verhooging van de aan haar toegekende subsidie van 1500.— verzocht, met een bedrag van 725.—. Onder overlegging van bet hierop be trekking hebi te schrijven, waaruit U de noodzake id dezer subsidie zal kunnen blyk dellen wjj U voor, deze subsidieverhooging wel te willen verlee- Een ontwerp-besluit daartoe treft U hierbij aan, luidende: De Raad der gemeente Soest; Beschikkende op het d.d. 17 Juli 1928 ingekomen verzoek van de Vereeniging tot bestrijding der T.B.C., alhier, om ver hooging van de haar bij de begrooting 1928 toegekende subsidie van 1500.—, met een bedrag van 725. Overwegende, dat het aantal patiënten, die voor rekening der adresseerende Ver eeniging worden verpleegd, den laatsten tijd aanmerkelijk is toegenomen, waar door de toegekende subsidie niet toerei kend blijkt om In de bestaande behoefte te voorzien; Overwegende voorts, dat het uit een oogpunt van volksgezondheid wenschelijk ls, het verzoek van adressante In te wlli- gen; 1 Gelet op de Gemeentewet; Besluit 1. de aan de Vereeniging Jot bestrijding der T.B.C. alhier voor hel jaar 1928 toege kende subsidie, ad f 1500.te verhoogen met een bedrag van 725. 2. afschrift dezes te doen toekomen aan belanghebbende ter kennisneming. 7. Crediet-aanvrage van B. en W. voor het maken van een spreekkamer in de O.L. School Kerkebuurt. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad Als gevolg van de in gebruikgeving van een gedeelte der openbare school in de Kerkebuurt aan het Bestuur der Vereeni ging „Een school met den Bijbel te Soest", zal het hoofd der openbare school in de Kerkebuurt niet meer de beschikking heb ben over de thans leegstaande lokalen dier school, waarvan er één tot heden dienst deed ais spreekkamer voor het hoofd en voor berging van leermiddelen enz. In verband daarmede wordt de wen- schelykheid gevoeld voor het hoofd een spreekkamertje te bouwen. Zulks kan ge schieden door het aanbrengen van een kleine verbouwing, waarvan de kosten naar raming niet meer dan 450.be hoeven te bedragen. Wij verzoeken U ons voor het doen uit voeren dezer verbouwing een erediet van 450.te willen toestaan. 8. Crediet-aanvrage van B. en W. Ier voorziening in de herstellingen der schoollokalen afgestaan aan de Vereeni ging „Een School met den Bijbel", Kerkebuurt. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Zooals V bekend is, is by K. B. van 3 Augustus 1928, no. 22, afgewezen het door eenige ingezetenen ingestelde beroep te gen het besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 31 Januari 1928, 3e afd. no. 284,278, waarbij ongegrond is ver klaard het beroep dier ingezetenen tegen het raadsbesluit van 29 September 1927, tot het verleenen van medewerking voor de stichting van een bijzondere school voor gewoon lager onderwijs, ten dienste van de Vereeniging „Een school met den Bijbel te Soest". Op grond van deze beslissing zal aan het bestuur der genoemde vereeniging het zuid-westelijk gedeelte der openbare la gere school in de Kerkebuurt in bruikleen moeten worden afgestaan. Ten behoeve van deze inbruikleengeving zullen in ge noemd schoolgebouw eenige herstellingen en werkzaamheden moeten plaats vinden en zal bovendien een afscheiding tussehen de 2 schoolgedeelten moeten worden aan gebracht, waarvan de kosten in totaal op 500.worden geraamd. Wy verzoeken U ons tot het treffen van bedoelde voor zieningen een erediet van 500.te wil len toestaan. 9a. Verzoek van het bestuur der Engendaalschool tot beschikbaarstelling van gelden voor aankoop van leermid delen. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Door het bestuur der Engendaalschool wordt verzocht te zijnen behoeve de noo- dige gelden beschikbaar te stellen, ten einde te kunnen overgaan tot invoering van de nieuwe teekenmethode van C. Bak huizen van den Brink en tot aanschaffing van 2 brandblusch-apparaten. Aangezien deze aanvrage de normale eischen aan het geven van onderwijs te stellen, niet te buiten gaat, komt het ons voor, dat de aanvrage moet worden inge willigd. Wij stellen U voor, daartoe te besluiten en verzoeken U bijgaand ontwerp-besluit (niet opgenomen. Red.) vast te stellen, b. Als voor van het Bestuur der Vereeniging „Een School met den Bijbel" ten behoeve der school Kerkebuurt. Door het Bestuur der Vereeniging „Een school met den Bijbel te Soest" wordt ver zocht de noodige gelden toe te staan om ten behoeve van 2yn nieuwe school, wel ke voorloopig in eenige lokalen der o.l. school in de Kerkebuurt zal worden on dergebracht, de eerste inrichting met in begrip van de schoolmeubelen te kunnen aanschaffen. Aangezien door het schoolbestuur aan de wettelijke vereischten is voldaan, stel len wij U voor ten aanzien van deze aan vrage uwe medewerking te verleenen en verzoeken U bijgaand ontwerp-besluit (niet opgenomen. Red.) vast te stellen. Ingevolge het bepaalde bij art. 77 der L.O.-wet 1920 behoort de beoordeeling van de raming van kosten tot de bevoegd heid van Burgemeester en Wethouders, die te zijner tijd daarover moeten oordeelen, als waarna wy U de desbetreffende bc- grootingswijziging ter goedkeuring zullen aanbieden. 10. Voorstel van B. en W. tot het huren van een vierde leslokaal der Nijverheidsschool ten behoeve der En- gendaalschool, met aanbieding van een besluit tot wijziging der gemeente-be grooting 1928. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Zooals U bekend zal zyn, heeft de ge meente van het bestuur der Nijverheids school 3 lokalen dier school gehuurd ten behoeve van het onderwijs, gegeven door de Engendaalschool. Bovendien heeft de Engendaalschool een sloydlokaal op de bovenverdieping van het schoolgebouw als (vierde) leslokaal tijdelijk in gebruik, voor welk gebruik door de gemeente aan de Nijverheidsschool geen vergoeding wordt gegeven. Door het Bestuur der Nijverheidsschool wordt tegen verdere ingebruikgeving van dit sloydlokaal als leslokaal wegens brandgevaar en andere gewichtige rede nen bezwaar gemaakt. In verband daarmede heeft het Bestuur der Engendaalschool bij bet Gemeentebe stuur het verzoek ingediend voor de En gendaalschool een vierde lokaal van het Bestuur der Nijverheidsschool te huren, tot welker verhuring laatstgenoemd be stuur volgens overeenkomst met het ge meentebestuur verplicht is mede te wer ken, indien het aantal leerlingen der En gendaalschool dit te eeniger tijd mocht vorderen. Het wil ons voorkomen, dat het aantal leerlingen der Engendaalschool, dat van ongeveer 75 bij de ingebruikneming der nieuwe school op 1 September 1923, is ge stegen tot 108 op'16 Juni j.1. en met den aanvang van den nieuwen cursus op 1 September a.s. nog zal stijgen, alleszins aanleiding geeft om aan het verlangen van het schoolbestuur in deze tegemoet te ko en. In verband hiermede stellen wij U voor het verzoek van het Bestuur der Engen daalschool in zooverre in te willigen, dat U ons machtiging geeft om van het be stuur der Nijverheidsschool voorloopig voor den tyd van één jaar een vierde lokaal te huren. Als jaarlijkschc huur zal volgens genoemde overeenkomst worden 1/12 van de annuïteit verschuldigd over het bedrag der bouwkosten der Nijver heidsschool, neerkomende op een som van 295.77 per jaar. Het aandeel door de ge meente te betalen in het nadeelig saldo van dc rekening der Nijverheidsschool zal dientengevolge met een evenredig bedrag worden verminderd. 11. Benoeming van een lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim te Soesterberg, zulks in verband met de ontslagname van den heer G. A. Koppen. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Bij ons College is van den heer G. A. Koppen een schrijven ingekomen, waarbij deze mededeelt, wegens zijn aanstaand vertrek naar N. O.-Indië, ontslag tc moe ten nemen als lid der Commissie tot We ring van Schoolverzuim te Soesterberg. Wij stellen U voor het ontslag eervol te verleenen onder dankzegging voor de door hem als lid der Commissie bewe2cn diensten. Ter voorziening in de te vervullen plaats, meeiien wy U de navolgende aan beveling van benoembaren tc moeten doen le. D. Lub, hoofd der o.l. school te Soesterberg. 2e. J. Baars, Kommies bij de Rijksbe lastingen te Soesterberg. 12. Voorstel van B. en W. a. tot aanvaarding van eenige garanties te verleenen aan de Waterleiding Maat schappij in verband met enkele uitbrei dingen van het hooldbuizennet B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad Wij brengen onder Uwe aandacht, dat by ons college den laatsten tijd eenige verzoeken zijn ingediend tot uitbreiding van het buizennet der waterleiding. Vol gens overeenkomst met de Waterleiding- Maatschappij, kan tot uitbreiding worden overgegaan, mits de gemeente garandeert dat door die uitbreiding gedurende ten minste vyf achtereenvolgende jaren zoo veel water zal worden geleverd, dat de jaarlijksche bruto-opbrengst daarvan ten minste overeenkomt met 15% der aanleg- kosten van de uitbreiding van het buizen net. Aangezien de betrekkelijke gewensch- te uitbreidingen meestal met bekwamen spoed moeten worden ten uitvoer ge bracht, zouden bedoelde plannen ten zeer ste worden vertraagd indien het aanvaar den van de garantieverklaring steeds door Uwe vergadering zou moeten geschieden. In verband daarmede verzoeken wij U ons te machtigen de garanties voor uit breiding van het waterleidingnet te aan vaarden voor het geval de aanvragers om uitbreiding bereid zijn de uitgaven op zich te nemen die voor de gemeente uit de ga rantie voortvloeien. Het is dan onze be doeling U geregeld mededeeling te doen van de door ons aanvaarde garanties. In dit verband verzoeken wij U alsnog Uwe goedkeuring te hechten aan de navolgende inmiddels door ons aanvaarde garanties, welke door particuliere garanties gedekt zyn. 1. Uitbreiding. Bosstraat aanlegkosten 245.jaarlijksche garantie 36.75 ge durende vyf achtereenvolgende jaren; ge dekt door garantie verstrekt door G. Bet- lem. 2. Uitbreiding Eigendomweg aanlegkos ten 536.80; jaarlyksche garantie 80.52 gedurende vyf achtereenvolgende jaren; gedekt door garantie verstrekt door de firma N. Swager. 3. Uitbreiding Dalweg aanlegkosten 330.jaarlijksche garantie 49.50 ge durende vijf achtereenvolgende jaren; ge dekt door storting In het Wegenfonds door de Maatschappij tot Exploitatie van On roerende Goederen „De Enghrand" te Soestdyk. b. tot het verleenen van machtiging aan Burg. en Weth. om in den vervolge onder bepaalde voorwaarden garanties voor uitbreiding waterleiding en gas leiding voor Soesterberg te nemen. Voorts verzoeken wy U met hetzelfde voorbehoud als ten aanzien der waterlei ding is voorgesteld, goed tc keuren, dat door ons ook eventueele garanties worden aanvaard met betrekking tot aanleg van hoofdleidingen van het gasbuizennet der gemeente Zeist te Soesterberg, indien ook van particuliere zijde weder voldoende garantie wordt gegeven. 13. Voorstel van B. en W. tot uit breiding der hoofdgasleiding in een gedeelte van den Klein Engendaalweg. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Door den eigenaar van een tweetal per- ceelen aan den Klein-Engendaalweg, den heer Zwart Nieuweweg 96 alhier, is aan het gasbedrijf om aansluiting dier wonin gen aan het hoofdbuizennet verzocht. In den Klein-Engeldaalweg is nog geen hoofdleiding aangelegd, zoodat om aan de aanvrage te kunnen voldoen daartoe over een lengte van 60 Meter zal moeten worden overgegaan. Blijkens overgelegde kostenberekening wordt deze uitbreiding begroot op J 500. De materialen zijn op het bedrijf aanwe zig, zoodat geen vernieuwd erediet noo- dig is. Uit de mede overgelegde exploita tierekening van deze uitbreiding blijkt, dat de kosten ad 500.— worden gedekt bij een gasverbruik van 800 M3. per jaar. Wy stellen U voor te besluiten ons te machtigen de uitbreiding tot stand te brengen wanneer belanghebbende een gasverbruik van 800 M3. per jaar ten ge- noege van ons college zal hebben gega randeerd. Voorts brengen wy onder Uwe aan dacht, dat het belang van het bedryf eischt, dat op aanvragen om gasverbruik zoo spoedig mogelijk wordt beslist. T<m" einde daaraan te kunnen voldoen zou het aanbeveling verdienen, dat Uwe vergade ring besluit ons college te machtigen na ingewonnen advies der betrokken com missie, over te gaan tot het maken van uit breidingen, wanneer de kosten daaraan verbonden, volledig door gasverbruik ge dekt worden. Steeds zal in een opvolgen de vergadering van Uwen Raad van ons besluit mededeeling worden gedaan, on der aanvrage van het daaraan verbonden erediet. Uitbreidingen waaraan nadeelige finantieele gevolgen voor het bedryf ver bonden kunnen zijn worden U vooraf ter beslissing aangeboden. Uw besluit zien wij thans tegemoet. 14. Voorstel van B. en W. tot het geven van een vaste aanstelling aan J. H. Matthesius en S. van Gorkum, resp. tot smid en fitter bij het gasbedrijf. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad Bij ons schrijven d.d. 20 April 1928, le afdeeling nr. 9-1-52, stelden wy U voor uitvoering te geven aan het indertijd door de Gascommissie gedane voorstel om den fitter S. van Gorkuin een vaste aanstelling tc geven, waartegen bij de behandeling van de begrooting 1928 in Uwen Raad geen bedenkingen zijn gerezen. In Uwe vergadering van 25 April d.a.v. werd echter besloten tot uitstel van de vaste benoeming van den fitter. De Gascommissie adviseert ons thans U voor te stellen: le. S. van Gorkum aan te stellen als fitter in vasten dienst by het Gasbedrijf tegen een belooning vau 30.per week; 2e. J. H. Matthesius aan tc stellen als smid in vasten dienst bij het Gasbedrijf, eveneens tegen een belooning van 30. per week. Wy kunnen ons met dit advies vcreeni- gen en stellen mitsdien Uwer vergade ring voor aldus te besluiten en de beide benoemingen te doen ingaan op 1 Januari 1928. 15. Voorstel van B. en W. tot intrekking van het besluit dd. 25 April 1928, 3e afd. nr. 5-3-8 tot het in erfpacht uitgeven van grond aan de Vereeniging Van Leoneps Sportpark en vaststelling van nieuw aangeboden besluiten tot erfpachts uitgifte en verhuur, zulks in verband met de onthouding der goedkeuring door Ged. Staten. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Wij deelen U mede, dat de Gedèputeerde Staten dezer provincie bij hun besluit van 24 Juli 1928, 3e afdeeling no. 2099/1677, de goedkeuring hebben onthouden aan Uw besluit van 25 April 1928, 3e afd. no. 5-3-8, waarbij aan de Vereeniging „Van Lennep's Sportpark" de daarin genoemde gronden in erfpacht werden gegeven. Teneinde aan de door genoemd College gemaakte bezwaren tegemoet te komen, stellen wil U thans voor onder intrekking van het voornoemde besluit een gedeelt* der gronden, uitmakende de tennisbanen met aanhoorigheden aan meerbedoelde Vereeniging in erfpacht te geven en liet voor voetbalterrein bestemde gedeelte aan haar te verhuren voor dc bedragen, de tijdvakken en onder de voorwaarden als in de bijgevoegde ontwerp-besluiton zijn aangegeven, luidende deze: De Raad der gemeente Soest; Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 22 Augustus 1928; Gelet op het advies der Commissie van Bijstand Grondbedrijf; Overwegende, dat door de Vereeniging „Van Lennep's Sportpark" alhier, van welke vereeniging de Statuten zijn goed gekeurd bij Koninklijk Besluit van 14 Mrt. 1928, No. 6, van de gemeente Soest in erf pacht wordt verzocht een gedeelte van de gronden, liggende tussehen de Waldeck Pyrmontlaan en de Sehrikslaan te Soest, in dit besluit nader aangeduid, teneinde aldaar een sportterrein in te richten en te exploiteeren; Overwegemie, dat het in het belang der gemeente moet worden geaeht.de totstand koming van een dergelijk sportterrein zooveel mogelijk te bevorderen, aangezien daardoor in een bestaande behoefte zal worden voorzien; Gelet op de Gemeentewet; Besluit I. Onder intrekking van zyn besluit van 25 April 1928, no. 5-3-8, aan de Vereeni ging „Van Lennep's Sportpark" te Soest, met ingang van 1 April 1928 voor den tijd van vijftig jaren in erfpacht te geven de tot complex 21 van het Grondbedrijf dei- gemeente behoorende perceelen grond, kadastraal bekend als gemeente Soest, in sectie H. No. 1961, gedeeltelijk ter grootte van ongeveer 24.42 Are en 4194 gedeelte lijk, ter grootte van 0.40 Are, een en ander zooals op de bybehoorende schetskaart in rood ongeveer is aangegeven en nader ter plaatse door of vanwege het Gemeentebe stuur zal worden uitgezet, tegen een erf pachtscanon, berekend naar 0.45 per Are per jaar, uitmakende voor bet jaar 1928 een bedrag van 8.38 en voor de ge- heele jaren van 11.17 per jaar, zulks onder de navolgende voorwaarden: a. de erfpacht moet worden aanvaard binnen drie maanden na de goedkeuring van dit besluit; b. uitgifte in erfpacht geschiedt voorts overeenkomstig de voorwaarden, vastge legd bij raadsbesluit van 16 Juni 1922, welke bij besluit van Ged. Staten van Utrecht van 3 Januari 1923, afd. 3 No. 2749,2412, zijn goedgekeurd en vastgelegd in de akte, opgemaakt door den notaris A. O. Dammers te Soest, d.d. 1 Februari 1923; II. Aan het College van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op te dra gen het aangaan der overeenkomsten, ter uitvoering van dit besluit en bet verrich ten van alle verdere handelingen ter uit voering der aangegane overeenkomsten, alles met inachtneming der artikelen 113- 114bis der Gemeentewet. en: De Raad der gemeente Soest; Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 22 Augustus 1928; Gelet op het advies der Commissie van Bijstand Grondbedrijf; Overwegende, dat door de Vereeniging „Van Lennep's Sportpark" alhier, van wel ke vereeniging de statuten zyn goedge keurd by Koninklijk Besluit van 14 Maart 1928, No. 6, van de gemeente Soest in erf pacht wordt verzocht een gedeelte van de gronden, liggende tussehen de Waldeck Pyrmontlaan en de Sehrikslaan te Soest, in dit besluit nader aangeduid, teneinde aldaar een sportterrein in te richten en te exploiteeren; Overwegende, dat het in het belang der gemeente moet worden geacht de totstand koming van een dergelijk sportterrein zooveel mogelijk te bevorderen, aangezien daardoor in een bestaande behoefte zal worden voorzien; Gelet op de Gemeentewet; Besluit I. Ten bate van het Grondbedrijf dezer gemeente (complex 21) aan de Vereeni ging „Van Lennep's Sportpark" te Soest, met ingang van 1 April 1928, voor den tijd van twee jaren en twee maanden en dus tot 1 Juni 1930 te verhuren de perceelen grond, kadastraal bekend als gemeente Soest, in sectie H. No.: 4194 ged. ter grootte van ongeveer 7.10 A. 19617-2J 1960 ii 17.41 1014 49-80 «ie °-02» Totaal 81.53 A. een en ander zooals op de hierbij behoo rende schetskaart in geel ongeveer is aan gegeven en nader ter plaatse door of van wege het Gemeentebestuur zal worden uitgezet, voor een huurprijs, berekend naar een gulden per Are per jaar, uitmakende een huursom van f 81.53 per jaar. Deze verhuur zal geschieden onder be paling, dat na het verstrijken van den huurtermijn de grond zoo mogelijk weder aan de vereeniging van jaar tot jaar zal worden verhuurd, overeenkomstig den alsdan te bepalen huurprijs en de te stel len voorwaarden. II. Aan het College van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op te dra gen het aangaan der overeenkomsten ter uitvoering van dit besluit en het verrich ten van alle verdere handelingen ter uit voering der aangegane overeenkomsten, alles met inachtneming der artikelen 113- 114bis der Gemeentewet. 16. Voorstel van B. en W. tot gedeel telijke intrekking van het raadsbesluit dd. 16 Maart 1925, 3e atd. nr. 5-3-12 inzake het aan E. J van Lint te Soes terberg verleenen van ontheffing van art. 9 der toen geldende Bouwverorde ning. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: In Uwe vergadering van 25 April j.l. werd besloten aan E. J. van Lint te Soes terberg onder meer ontheffing tc verlee nen van het bepaalde bij art. 9 der Bouw verordening, voor den bouw van een wa randa niet bateon vóór zijn perceel aan de Rademakerstraat 110. 2, aldaar. In verband met dit besluit is het 0.1. wenschelijk over tc gaan tot intrekking van het raadsbesluit van 16 Maart 1925, 3c afd. No. 5-3-12, voor zoover liet daarin onder a. vermelde betreft, aangezien thans bedoelde grond niet meer voor wegver- breeding in aanmerking komt cn reeds ter plaatse op andere wijze voldoende ver betering is verkregen. Daardoor wordt dan ook aan het ver longen van den heer Van Lint tegemoet gekomen. Het desbetreffende ontwerp-besluit treft U hierbij aan, luidende: De Raad der gemeente Soest; Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders; Overwegende, dat bij zyn besluit van 16 Maart 1925, 3e afdeeling No. 5-3-12, goed gekeurd door Gedeputeerde Staten op 20 Juli 1925, afd. 3 No. 1799/1553, van E. J. van Lint te Soesterberg in schenking werd aanvaard een strook grond van het per ceel, bekend als gemeente Soest, in sectie E. No. 138G, ter grootte van ongeveer 6 M2., welke strook zou dienen ter ver breeding van wegen; Overwegende, dat thans is gebleken, dat bedoelde strook grond niet voor bet be oogde doel zal behoeven te worden aan gewend, aangezien ter plaatse reeds een voldoende verbetering op andere wijze is verkregen; Gelet op de Gemeentewet; Besluit: I. In te trekken het raadsbesluit van 16 Maart 1925, 3e afdeeling, No. 5-3-12, goed gekeurd door Gedeputeerde Staten op 20 Juli 1925, afd. 3, No. 1799/1553, voorzoo ver het daarin onder a. vermeldde be treft; Aan het College van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op te dra gen het aangaan der overeenkomsten ter uitvoering van dit besluit en het verrich ten van alle verdere handelingen ter uil - ocring der aangegane overeenkomsten, alles met inachtneming der artikelen 113- lHbis der Gemeentewet. 17. Vaststelling van een besluit tot het in schenking aanvaarden van grond van J. de Goede Iz. te Soesterberg en vaststelling van een besluit tot wijziging van het raadsbesluit dd. 13 Dec. 1927, 3e afd. nr. 5-3-38 tot aanvaarden van strooken grond voor wegverbreeding. B. en W. stellen den Raad voor te be sluiten overeenkomstig de volgende onl- erp-besluiten De Raad der gemeente Soest; Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wethouders; Overwegende, dat het voor de gemeente van belang is, in het bezit te komen van de hierna vermelde strooken grond, welke bestemd zullen worden ter verbreeding an den Verlengde Postweg; Gelet op de Gemeentewet; Besluit: I. I11 schenking te aanvaarden van J. de Goede Jzn., wonende Rademakerstraat no. 25d te Soesterberg, een gedeelte van de kadastrale perceelen grond, sectie E. Nos. 409, 408 en 351, respectievelijk ter grootte van ongeveer 10, 75 cn 280 M2., een en ander zooals op de hierbij behoo rende schetskaart in groen ongeveer is aangegeven, nader ter plaatse door of van wege het Gemeentebestuur zal worden uitgezet en noodig zal blijken om den Verlengde Postweg aldaar op 12 M. breed te te brengen. Vorengenoemde schenking zal geschie den onder de navolgende voorwaarden en bepalingen de kosten van oometing en over dracht van den grond komen voor reke ning van den schenker; b. door den schenker wordt vóóraf ten stort, ter voldoening van de onder a. van dit besluit genoemde kosten; blijken de onder b. genoemde kosten minder dan 50.te hebben bedragen, dan zal het te veel betaalde aan schenker worden terugbetaald, terwijl ingeval deze kosten meer dan 50.zullen bedragen, deze meerdere kosten door den schenker zullen moeten worden bijgepast; IL Aan het College van Burgemeester kantore van den gemeente-ontvanger te Soest een bedrag van vijftig gulden ge en Wethouders dezer gemeente op te dra gen het aangaan der overeenkomsten ter uitvoering van dit besluit en bet verrich ten van alle verdere handelingen ter uit voering der aangegane overeenkomsten, alles met inachtneming der artikelen 113- 114-bis der Gemeentewet, en: De Raad der gemeente Soest; Overwegende, dat bij zijn besluit van 13 December 1927, 3e afd., No. 5-3-38, goed gekeurd door de Gedeputeerde Staten de zer Provincie d.d. 10 Januari 1928, afd. 3, No. 4060/87, van A. Radstok en 8 anderen in schenking zijn ontvangen verschillen de strooken grond, bestemd voor den aan leg of verbreeding van wegen, onder be paling, dat de eventueele kosten van op meting en overdracht dier gronden komen voor rekening van de schenkers; Overwegende, dat van andere personen voor dezelfde doeleinden strooken grond in schenking zijn ontvangen, onder bepa ling, dat voornoemde kosten komen voor rekening der gemeente; Overwegende, dat het op grond van bil lijkheidsoverwegingen wenschelijk is ook de kosten van opmeting en overdracht van de in dit besluit genoemde gronden voor rekening der gemeente te nemen; Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wethouders; Gelet op de Gemeentewet; Besluit: De laatste zinsnede van het in zijn be sluit van I. 13 December 1927, Se afdeeling, No. 5-3-38, onder A. vermelde te lezen als volgt: „Zullen bovengenoemde schenkingen geschieden onder voorwaarde,- dat de eventueele kosten van opmeting en die van overdracht van de gronden komen voor rekening der gemeente.'" II. Aan het College van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op te dra gen het aangaan der overeenkomsten ter uitvoering van dit besluit en het verrich ten van alle verdere handelingen ter uit voering der aangegane overeenkomsten, alles met inachtneming der artikelen 113- 114-bis der Gemeentewet. 18. Behandeling van verzoeken om aankoop van grond, alsmede van ver zoeken om schadeloosstelling wegens beëindiging van huurovereenkomsten tengevolge van het verkoopen van ver huurde perceelen. B. en W. stellen den Raad voor te be sluiten overeenkomstig de volgende ont- werp-besluiten: De Raad der gemeente Soest; Beschikkende op het verzoek van A. Le- gemaat, te Soest, om van de gemeente in koop te mogen ontvangen een gedeelte van het kadastrale perceel, sectie H. No. 4842, ter grootte van 3V/2 M2.; Gelet op het advies der Commissie van Bijstand Grondbedrijf; Gehoord bet voorstel van Burgemeester en Wethouders; Gelet op de Gemeentewet; Besluit A. Burgemeester en Wethouders te machtigen aan verzoeker te berichten, dat hij, behoudens goedkeuring van het besluit door Gedeputeerde Staten van Utrecht, vorenbedoelden grond in koop kan krij gen, voor den prijs van 95.onder voorwaarde, dat de eventueele kosten van opmeting en die van overdracht van den grond komen voor zijne rekening en dat de overdracht moet plaats vinden binnen een maand na de goedkeuring van het be sluit tot verkoop; B. Indien aanvrager den grond in koop aanneemt, datgene te doen wat noodig is 0111 den grond aan den openbaren dienst te onttrekken; C. Burgemeester cn Wethouders uit te noodigen t.z.t. een definitief besluit tot verkoop ter vaststelling aan te bieden. en: Dc Raad der gemeente Soest; Beschikkende op de verzoeken van G. van Rouwendaal en G. Ruijer, beiden wo nende te Soest, om toekenning van eene schadeloosstelling wegens beëindiging vau huurovereenkomsten, tengevolge van het verkoopen der verhuurde perceelen; Gelet op het advies der Commissie van Bijstand Grondbedrijf; Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wethouders; Besluit Aan G. Rujjcr, wonende Lange Brink- weg 7 en G. van Rouwendaal, wonende Veenhuizerstraat 76, beiden te Soest, een schadeloosstelling wegens beëindiging van huurovereenkomsten tengevolge van het verkoopen der verhuurde perceelen toe te kennen, van respectievelijk 15.- en 12.—. 19. Verzoek van de Wed. L. J. Th. Bekkers te Soesterberg om haar toe te staan bier te verkoopen in haar kiosk met voorstel van B. en W. het desbe treffend raadsbesluit te wijzigen. Hieromtrent schrijven B. en W. aan den Raad: Hierbij bieden wij U aan een adres van Mej. de wed. L. J. Th. Bekkers, te Soester berg, waarin zij verzoekt in hare naby het Vliegkamp staande kiosk ook bier te mo gen verkoopen. Tegen inwilliging van dit verzoek be staat naar ons oordeel geen bezwaar, waarom wy U voorstellen, onder de voor waarden, gesteld by Uw besluit van 13 Maart 1928, ook het verkoopen van bier toe te staan. 20. Vaststelling van een suppletoir kohier Hondenbelasting 1928. 21. Mededeeling van de ontslagname van den heer A. O. Dammers als lid van den Raad en onderzoek van de geloofsbrieven van diens opvolger den heer H. J. Gasille. 22. Benoeming van Commissiën voor het jaar 1928/1929. Voordracht van B. en W. ter benoeming van leden der vaste Commissiën uit den Raad voor 1928/1929. Commissie Heide- en Zandgronden: Voorzitter: A. J. C. Koenders. Leden: W. F. H. Busch. G. Pronk. Bouwcommissie: Voorzitter: A. J. C. Koenders. Leden: L. den Bliek. W. F. H. Busch. G. Hilhorst Az. Commissie Uitbreidingsplan: Voorzitter: A. J. C. Koenders. Leden: P. van den Brcemer. W. H. C. Doorman. G. J. Grootewal. Commissie Betastingzaken: Voorzitter: de Burgemeester. Leden: W. F. H. Busch. Mr. J. H. van Doorne. G. Hilhorst Az. Commissie Werkverschaffing en Steunver- leening: Voorzitter: A. J. C. Koenders. Leden: D. A. de Bruyn. W. F. H. Busch. W. H. C. Doorman. H. van Klooster. Commissie Bijstand Gasbedrijf: Voorzitter: A. Endendijk. Leden: L. den Bliek. D. A. de Bruijn. W. H, C. Doorman. Commissie Strafverordeningen: Voorzitter: de Burgemeester. Leden: H. J. Gasille. Mr. J. H. van Doorne. Commissie van Bijstand Grondbedrijf: Voorzitter: A. J. C. Koenders. Leden: L. den Bliek. P. van den Breemer. H. J. Gasille. Financieele Commissie: Voorzitter: de Burgemeester. Leden: Mr. J. H. van Doorne. G. J. Grootewal. H. van Klooster. Voorts wordt voorgesteld in dc plaats van den heer A. O. Dammers als lid der Commissie inzake Onderzoek Ambtenaren- Salarissen (zijnde een commissie ter uit voering van een bijzonderen last) te be noemen den heer H. J. Gasille. 23. Behandeling van reclames en verzoeken om ontheffing hondenbelasting, straatbelasting en schoolgeld. 24. Mededeeling van ingekomen stukken. a. Een schrijven van het Hoofd der Open bare Lagere School te Soesterberg, gevende eene verklaring van een bij een leerling dier school voorgekomen geval van roodvonk b. Een proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den gemeente-ont vanger op 6 Augustus 1928. Een jaarverslag over de verrichtingen van het Centraal Archief en inlichtingenbureau inzake maatschappelijk Hulpbetoon v. Neder land over 1927 d. Een schrijven van de N.V. Provinciaal Utrechtsche Electriciteits Mij. te Utrecht, d.d. 5 Juli 1928, Doss. nr. 43.6, houden de mede deeling van de verlaging der lichttarieven van 30 op 28 cent per K.W.U.; e. Een schrijven van Burgemeester en Wet houders dezer gemeente d.d. 24 Juli 1928, le afd. nr. 2-1 -112, houdende mededeeling dat door hun college geen inlichtingen aan de >ers verstrekt zijn omtrent gehouden bespre- cingen in een officieuze vergadering over aangelegenheden het grondbedrijf betreffende. f. Een afschrift van een besluit van den heer Commissaris der Koningin in deze pro vincie d.d. 30 Juni 1928, le afd. nr. 500/315, inhoudende de benoeming van leden der gezondheidscommissie, waarvan de zetels zijn jevestigd in de gemeenten Utrecht, Amers- oort, Zeist, Baarn,Loenen, Wijle bij Duurstede. Een afschrift van een besluit van den heer Commissaris der Koningin in deze pro vincie d.d. 30 Juni 1928, le afd. nr. 437/308, Inhoudende de benoeming van den heer H. G. Gerke te Wijk aan Zee tot Secreta'is der Gezondheidscommissie voor Baarn c.a. h. Een afschrift van het Kon. Besluit d.d. 3 Augustus 1928, Nr, 22, waarbij is afgewe zen het door eenige ingezetenen ingestelde beroep tegen het besluit van Ged. Staten van Utrecht van 31 januari 1928, 3e afd. nr. 284 278, waarbij ongegrond is verklaard het be roep dier ingezetenen tegen het raadsbesluit van 29 September 1927, tot het verleenen van medewerking voor de stichting van een Bij zondere School voor gewoon lager Onderwijs, ten dienste van de Vereeniging „Een School met den Bijbel te Soest". HEROPENING BLOEMENMAGAZIJN „OPHEL1A" Zaterdag 1.1. opende genoemd magazijn aan de Burg. Grothestraat en het moet gezegd worden het is eene aanwinst geworden. De verbouwing geschiedde door den heer Hornsveld, terwijl het keurige schilderwerk werd verzorgd door den heer van Wilsum. De kleurrijke etalages hebben aller aandacht, vooral door het prachtig decor van specifiek glas- en koperwerk, waardoor de Flori's heden nog beter tot hun recht komen. Voor nadere bijzonderheden zie an nonce in dit nummer. AANVRAAG OM ARBEIDSKRACHTEN Bij de N.V. Philip's Gloeilampenfabrie ken te Eindhoven kunnen geplaatst worden 20 onderbazen, moeten zijn handwerklieden, die leiding kunnen geven en goed kunnen rekenen en schrijven, liefst ongehuwden, in verband met den woningnood, leeftijd 2430 jaar. ABATTOIR Door de Soester Slagersvereeniging ls aangekocht de voormalige timmer fabriek van H.E.B.-deuren, aan den Lange Brinkweg, om ingericht te worden tot abattoir. ANGORA TENTOONSTELLING De Eerste Nederlandsche Angora Konijnenlokkers-vereeniging organiseert 7, 8 en 9 September haar 2e Nationale Tentoonstelling in den Rembrandtzaal. Daartoe uitgenoodigd namen wij er een kijkje en was de heer de Ranitz zoo beleefd ons langs de keurige stallen rond te leiden, 't Speet het bestuur dat niet meer dieren waren ingezonden, het getal was nu plm. 120 maar het inge- zondene is schitterend van kwaliteit, ook in de jonge nestklasse. Een damescomité zorgt voor de behandeling der dieren gedurende de tentoonstelling ook wat de voeding betreft. Als keurmeester treedt op de heer K. Steenhuis uit Stadskanaal welke heden morgen druk aan het werk was. Voor elke klas zijn verg. zilv., zilv. en bronzen medailles beschikbaar. Waar deze teelt in opkomst is en het voor bescheiden beurs een aardige bistuSrr'/rt' - h09.Pt hd r. teelt zullen aan- VaIS8!8 van inkomsten hebb nalV^oJlectie fia..r; ;irmas hun stand en 1 F nis Maatschappij ppvILi 9 voor die teelt tn er een kijkje alle h '-^toonstelling is Beu 6 0—1° geopend, medici»' de «onder Rank! Soest Jhr. de mlz' 'eren beker ten deel viel kunstvc houd. er Wüst en een Heer N. Gront- SNEtiUW* TEN HALVE" Ter,,fri de verjaardag van H.Mj werd in den tuin van,j Wederom een zfe[,gouden. Waar het siecnts kjen was> da( de heer Putir,meerd zomerbal had geor honderden be- angstelleijyjg ten Halve" lokte, wtjjh jeest de be- langbtellujj-QQt dat geen plaatsje rvas. ^en Porgde voor de dansmuzinsv|0er was op dezen a.m de vele dans lustigen li De hc;lan had als ge woonlijk ig van dit feest en de verlichting van den tuin was ,erd. Om 11 ut.akte de Sneeuw koningin ,|g van baanve gers en gr; sneeuwpoppen haar eni/r bezoekers die zich met dden getooid en met imith'in zich beijver den metmet deze voor werpen, \e prijzen waren le winnet 's nachts sloeg het klokjiamheid om dit feest te tngetwijfefd had den de bjjdstip nog wel wat wille: Ook d* exploitant met veel gencop dezen avond, die zoo;} heeft mogen trekken. 9ENTIE Wegeninoest het verslag van het lig, tot 't volgend nummer an. IT Zondat komen het 2e en 3e ellging Baarn een oefenwed>aar 23 Sept. de competilit. aanvangt zijn deze wed-ekende oefening k luidt 1.30 dlBaarn 11/ 3 u.Baarn II De wen plaats op het Esvac-terem. Dekelhpark, ingang S toegangsprijzen zijn zoo gesteld. (Zit- en staanplaa'talling op het terrein. CLli „SOEST" Op hcaan den Koud- hoornwe,iorde is gemaakt, zullen a. eerste voetbal wedstrijdorden. SoestAmersfoort Soest Amersfoort fn hetiizoen behaalde Amsvordtoenschap in de le klasse terwijl Soest 1 kampioene klasse B. We ve deze wedstrijd door beikampioensvorm zal gesplet 2e elftal zal alle zeilpetten willen zij de overwt houden. Het isaanden geleden dat Soesdstrijd speelde, zoodat «lat onze suppor ters in aanwezig zullen zijn bij >est-wedstrijden aan den j(e.'h(enL Zember N K e r k Voorm Vethake uit Utrecht. 's Avi^s. Kruishoop, (Doop) K Chr. Spoorstraat Voornl v. Schaick De Ktger zal Woens dag a.s. 'z|Tting houden van 10-innen van den hoofdeli) 0E)E KERK raat VoorrW. S Pontier. Nam d Meuten. S Q eh e s t r a a t Voornv- d Meulen. Nain. W. S. Pontier. CHtfEF- KERK raat Voorram- 6 uur lees- dienst. Woeif acht Ds Salo- mons v K Pari en Paulus VoonH' Mi? Voor'°°Êm,s' pafibevl. Ontv. Voon Mi.s' Voor«m,s' vnNSTIGEN 0(en Kunst aan r. A. H Haent- Voor? jens, v» SOESTERBER Ned. Herv. K Chr. School Posl Nam 6 uur de heer H. van Amersfoort. Huis ter Heid Voorm 10 uur Ds. B 's Avonds 6 uur Ds. E ADVERTEN ONDERTROUWD i. A. GR0ENM J. C. HEINEKI OOSTHUIZEN j BUSSUM 4 Se Prins Hendriklaan 3 1 Huwelijksvoltrekking te Bussi Bij vonnis der Arrondissem le Utrecht dd. 5 September 1 te verkeeren in staat van Fai A. FOEKEN, van beroep 1 wonende te Soest, Kerkdwaï benoeming van den E.A. H Wageningen tot Rechter-Com ondergeteekende tot Curator. Mr. H. J. G. JANSSE Baarn, Cantonlaan No. 5. Bij de N.V. PHOTAX te kunnen terstond eenig geplaatst worden. Aan de fabriek. Mevrouw Caljé, Waldeck vraagt zoo spoedig mogelijk Aanmelden na zeven uur Gevraagd hand van 8 tot 3 uur. Aanmelde EEN FLINKE NE bij Dolfin, Soesterbergsche- De Magneet. voor eenig loopwerk en Ilchti van 8—12, 2—514. loon f3! nemen Bureau van dit Blad De Eerste Soestei Drukkerij, v.h. G. v. d vraagt voor direct ee om in het vak opgeic een pracht gelegenheid le uit geriefelijk huis, ruime 2500 M2 tuin voor voederg Veldweg 8 b.h. Station Soe: Huis a.d. Hoofdw. op het g., el. licht, watert., d. b. stj hofstraat 54 Soest. Winkelhuis met Woonhuis, stand aan hoofdweg. Ac Bureau van dit Blad. bev. 3 groote kamers, kc zolder en tuintje, electr. Ii< leiding, mooie stand. Adre van dit Blad. MUZIEKLEI Baarn Kan BUITENGEV AANDEELHOUDERS - op 17 September 19 Inzage ten kantore S0ESTERI Eens neürd, altild beg

De Soester | 1928 | | pagina 2