Kbuzc Gn PrijsDat zi^n de DRIE voornaamste punten de MANTELMAGAZIJN „Pi ADELAAR" SPECIAAL HUIS inkoop Uwer MANTELS en JAPONNEN. L. Vervat Van Nes Hendrik van Nes Chique Damesmantels in Engelsche Stoffen met echte Bontkragen f 24.50 Zwart en Blauw Rips Mantels (met Bont)f 15.50 KINDERMANTELS IN ALLE PRIJZEN. Groolst meest gesorteerd In Dames- en Kinder-Oonfectïe - Zie Etalage - VARKENSMARKT 9 - AMERSFOORT *v '.Vv r- "V;^: - 'r'" Dankbetuiging Nette Jongen gevraagd Werkhuizen Juffrouw vraagt Naaiwerk aan huis Huis met groote Schuur Zit- en Slaapkamer Huurovername aangeboden Huis te huur Vrije Kamer(s) met Pens. ^MMPPilülïsfl Olie- en Koudwaterverf MS B®I!!£[E!NllnlUOS De Jaarlijksche Collecte G. Middelman Heuvelweg 1 - Tel. 2212 AARDAPPELENHANDEL Noteert heden voor prima WINTERAARDAPPELEN Onze naam waarborgt kwaliteit Tobt ge met Uw kachel? NLV. GöBEL's Verzendt Uwe Goederen naar Amsterdam per Expeditie J. v. d. WOORD- Aan de Vereeniging is een naaicursus toegevoegd. Een bijzonder woord van dank ge bracht aan Mevrouw Broekman-Noorman, Mevr. Benschop, Mevr. Bruning, Mej Renckens, aan B. en W., aan den Raad en aan de parochianen. De Spaarkas die steeds van haar kasgeld mededeelt, beveelt spr. ten zeerste aan. De Vereeniging verkeert in goeden doen dank daarvoor aan God en daar naast aan het Damescomité, hetwelk er steeds op uit is liefdewerk te doen. Spr. hoopt dat hij met allen het zilveren feest mag gedenken. Na deze rede werd de bazaar geopend en liep het direct al aardig druk. Moge veel gegeven wor den voor dit mooie doel. IN GEBRU1KNAME DERDE CHR. SCHOOL. In de gemeenschappelijke gymnastiek lokaal in de Kerkebuurt had Donder dagavond 11 Oct.j.1. eene drukbezochte bijeenkomst plaats onder voorzitterschap van Ds. G. W. Kruishoop. De samen komst werd geopend met het zingen van Psalm 68 10, het lezen van Joh. 5 112 en gebed. Daarop stelde Z.Eerw. voorop, dat twee gedachten ons bezielen en van zelf naar voren kwamen in Psalm en Schriftwoord, n.1, dat het vertolkt wat leeft in de ziel, en den arbeid op den erve Christi. Boven bidden en denken had God de vereeniging gezegend, Hem kwam daarvoor de dank toe. Mogen wij nog eenmaal met allen nadruk hier zeggen, dat het geen dilettantisme is, eene eigen vrije Christel. School te begeeren, geen verbreking van de eenheid des volks, maar nood zaak, bittere noodzaak. En wie dat ge voelt, verstaat het, en wie niet, dien ontzeggen wij het recht om te oordeelen. Dat is voor ons het pijnlijke geweest in heel de wordingsgeschiedenis dezer school. Verder willen wij er absoluut niets van zeggen; niet juichen en lachen en zeggenwij hebben haar toch maar gekregen. Dit n.1. dat zoo weinig begre pen werd wat ons toch dreef om onder wijs te verlangen zooals wij dat in onze kringen ons naar den Woorde Gods voorstellen. Al beweerde men, dat het hiertegen niet ging, waarom dan telkens dat pro- faneeren met hetgeen ons heilig is; dat is een krenken der persoonlijkheid, niet des persoons; dat is een aanslag op de geestelijke vrijheid. Overigens achten wij hier de plaats niet, noch de tijd, om breedvoerig uit te wijden over dingen die, op z'n zachtst gesproken, grootelijks misverstand hebben verwekt. Dit moet er echter even uit. 't Is wel erg bedroevend, dat doorgaans de men- schen te weinig lust hebben eene zaak grondig te onderzoeken. Zonder in dit geval daarmede iets te willen sugge- reeren, mogen wij toch zeggen dat de waarheid zelf dat verlangt. De bladen zeiden reeds: „audi et alteram patem", hoor nu ook eens de andere kant Maar ook toen reeds deed dat andere gevleugelde woord meer opgang „fama crescit cundo", een praatje groeit in 't gaan. Dat hoogstaande menschen in onze gemeente aanvankelijk daardoor ook geïnfecteerd waren, is ons gebleken, maar een objectief kennis nemen der feiten, wierp een gansch ander licht op deze zaak. Wat ons persoonlijk betreft, wij heb ben dit alles mogen saamvatten onder het woord van Gamaliëi „indien deze raad of dit werk uit menschen is, zoo zal het gebroken wordenmaar indien het uit God is, zoo kunt gij dat niet breken". En dat aanvaarden wij vol komen. Laten wij daarmede deze onverkwik kelijke voorgeschiedenis mogen beëin digen, die wij toch even moesten rele- veeren, niet om des persoons, maar om der waarheid wille. In de school is naast het huisgezin de juiste plaats, waar een goede kijk wordt gegeven op het leven, van thans en later en daarbij moet zeker rekening gehou den worden met wat Christus ons zegt. In het hoofd der school en zijn help ster en helper heeft spr. personeel lee- ren kennen, die zich geheel aan de voorgestelde zaak geven en daarom is het bestuur verblijd, en zal de school onder die leiding groeien en bloeien. Het is verheugend, dat ook de Bur gemeester en de Wethouder van Onder wijs tegenwoordig zijn. Dat is een tee- ken, dat bij hen voor dat onderwijs iets wordt gevoeld. In Wethouder Endendijk had men eene krachtige hulp. Voorts verheugt Spr. zich dat er eene eendrachtige sa menwerking was met den Inspecteur Van Loo, die veel scherpe kanten heeft weggenomen binnen het raam van de wet. De inspectie Amersfoort komt daarvoor dank toe. Verder roept Spr. een welkom toe aan den Inspecteur van het Christelijk Nationaal Onderwijs, aan de commissie van toezicht op hetL.O., afgevaardigden van Kerkeraden, daar wij diep doordrongen zijn van de nauwe samenwerking alhier, die velen ten voor beeld mag zijn; aan de hoofden van scholen en de aan de ouders, waarmede zijn Eerw. deze 3e Chr. School voor L.O. geopend verklaart. Nadat hierop allereerst thee met ge bak was geserveerd, werd gelegenheid gegeven tot feliciteeren. Als eerste verkreeg het woord de heer Burgemeester, welke een persoon lijk woord van hartelijken gelukwensch op dezen dag uitspreekt en hoopt dat God zijn zegen over deze school mag gebieden. Even releveerende den school strijd, hoopt Spr. dat binnenkort alle scheidsmuren zullen wegvallen en dat daardoor de mooie taak van het onder wijs zal worden gediend. De heer v. d. Spek, Inspecteur v/h. Chr. Nat. Onderwijs, spreekt zijn groote sympathie uit over de openstelling van deze school, daar dit de juiste type is voor het volk. Door samenwerking van verschillende gezindten is dit werk ge wrocht, waaruit de tegenstanders kun nen leeren. Spr. hoopt dat het perso neel zich niet zal schuldig maken aan toomlooze schriftcriek, maar zich geheel zullen houden aan den Bijbel van Genestet af tot aan het eind der Open baringen. Het onderwijs in beslist Chris- telijken geest is moeilijk en verant woordelijk, maar mooi. Spr. hoopt, dat de ouders met de school zullen mede leven tot verhoogden bloei. üA£eUiouder Endendijk spreekt als lid en oud-bestuurslid en erkent, dat het een blijde dag isGod heeft groote dingen gedaan. Voor 35 jaar is deze vereeniging opgericht en gingen de eerste kinderen te Baarn op school. In 1895 werd de eerste school gesticht en nu reeds de derde. Wie had gedacht, dat ook een school zou komen op Hees en ongedacht kreeg men 1 H.A. grond (pl.m. f 17.000) van een beslisten tegen stander. Spr. roemt de gezegende samen werking. Als Wethouder van Onderwijs felici- teerd Spr. het bestuur, al is daar ook een nasmaak aan. Voor den heer Veen- stra is dit een pijnlijke dag. Spr. hoopt dat het samenwonen goed zal gaan en dat wij nooit de eersten zullen zijn die dat tegenwerken. Wij moeten bezield zijn met den ernstigen wil dit te voor komen. Het begin is goed geweest; van Soest kan veel goeds gezegd worden wat betreft samenwerken. De heer Fokkens spreekt namens de Hoofden van de Chr. Scholen en noemt deze dag een van beteekenisfeliciteert het wakkere bestuur en spreekt waar- deerende woorden tot den heer Holst. De heer Van Amerom brengt de beste wenschen over namens de Ned. Herv. Gem. en hoopt dat de onderwijzers zendelingen zullen zijn. Ds v. d. Meulen, sprekende namens de Geref. Kerk, noemt het een vreugde dag en betreurt het gemis aan bezieling, waardoor ook zijn afgeweken, maar roemt de hartelijke samenwerking. Mej. Trees de Boer, leerlinge der Chr. U.L.O.-SchooI, feliciteert den heer Holst. Zeer veel is zij aan hem ver schuldigd (applaus). De heer Holst spreekt zijn dankwoord uit en hoopt op veel belangstelling en gebed en de ware geestdrift der ouders. Op de openbare school wordt zeer goed onderwijs gegeven, maar de Bijbel ontbreekt, wat volgens Spr. een hoofd zaak is. Al het onderwijs moet zijn in Christelijken zin. Spr. hoopt dat er een band zal zijn tusschen ouders, bestuur, inspectie en school. De heer Klein spreekt namens de ouders zijn hartelijken gelukwensch uit Ds. Alkema is verheugd dat er recht is geschied en spreekt ook namens de commissie van toezicht al heeft hij geen opdracht. Spr. is dankbaar dat de school staat op geref. grondslag, wat niet is een begrijpen, maar gelooven van Gods woord. Nadat Ds. Kruishoop het college van B. en W. bedankt had voor het afstaan van dit lokaal voor deze gelegenheid, werd gezongen Psalm 84 6 en geslo ten met dankgebed. De zaal was voor deze gelegenheid met palmgroen en bloemen gesierd. Ten slotte werd gelegenheid geboden de nieuwe school, aanvangende met plm. 95 leerlingen, te bezichtigen. KONIJNENFOKKERS VEREENIGING De Konijnenfokkers Vereeniging houdt a.s. Dinsdagavond om 8 uur weer een vergadering in het Stationskoffiehuis in de Kerkebuurt bij Van Kooij. De Heer Ham uit Amersfoort zal weer spreken en o.m. vertellen over het pre pareeren der huidjes. Iedere konijnen fokker of liefhebber is welkom. BALANS GRONDBEDRIJF Eindelijk zal dan op a.s. Maandag in den Gemeenteraad aan de orde komen de balans van het Grondbedrijf over.. 1924, zegge en schrijve 1900-vier-en- twintig I Volgens die balans zou de winst op den Gewonen Dienst bedragen f294,33 en de winst op den Kapitaal Dienst f 12722,20. Hierbij merken wij op, dat in strijd met het desbetreffend raadsbesluit de gronden worden aange nomen te zijn ingebracht voor f3.50 per M2, terwijl dit in werkelijkheid f 4.- moet zijn. Wij voorspellen nu reeds, dat Gede puteerde Staten met dezen valschen opzet geen genoegen zullen nemen en de balans met de winst- en verliesreke ning zullen renvoyeeren naar B. en W., om deze in overeenstemming met de werkelijkheid te brengen. Waarna zal blijken, dat de fraaie ge meentelijke instelling, die men Grond bedrijf noemt, niet alleen geen winst, doch een groot verlies heeft opgeleverd. Die onverkwikkelijke geschiedenis heeft al heel wat voeten in de aarde gehad. Veel is er in gemodderd en geknoeid. Zoo bleek bijv. dat het origi- neele stuk regelende den inbreng van de gemeentegronden, conform het ge nomen raadsbesluit spoorloos uit het archief was verdwenen, terwijl een der op den voorgrond tredende ambtenaren kans heeft gezien daarvoor een arder in de plaats te stellen. Aan het besluit zooals het door den Raad was vastge steld gaf hij geen uitvoering; het inde plaats gestelde stuk dat geheel andere cijfers bevatte werd door hem opgesteld alsof hij daartoe door den Raad ge machtigd was. Wij vermelden hierbij dat onze be richtgever reeds inzage van genoemd raadsbesluit had verzocht en een onder houd met - den Burgemeester dienaan gaande had, lang voor dat een der raadsleden iets van die zaak afwist. Dit, om te voorkomen dat men ten onrechte een of ander raadslid zou ver denken uit de school te hebben geklapt. BEN HUR In Cinema Royal te Amersfoort wordt van 19 tot 25 October de wereldbe roemde film Ben Hur gegeven. Niet ten onrechte wordt deze film geannonceerd als de machtigste ter wereld. Wij kunnen uit eigen aanschouwing oordeelen, en volkomen al den lof die dit meesterwerk is toegezwaaid, onderschrijven. Wie een avond vol kunstgenot, schoonheid en spanning wil meemaken, verzuime vooral niet dit schitterend werk te gaan zien. Wij verwijzen voorts naar de advertentie in dit nummer voorkomend. Nieuwe Modekleuren Winter 1928 Vraagt ze onzen Agenten ter inzage Stoomververij en Chemische^Wasscherij Ter Brake Van Stegeren Co. Almelo DepotsC. W. Veenendaal, Van Weedestraat J. P. Lüschen, Soesterb.straat Gooisch Tooneel. In het gezellige zaaltje, maar met te beperkte tooneelruimte, van het hotel pension Bosch en Duin, gaf Dinsdagavond te 8.30 uur genoemde vereeniging eene uit voering. De opkomst was zeer bevredi gend; het strijkje, duo Booy uit Ankeveen, hield door zijn populair programma de vroolijkheid er in, velen wiegden mede op de gezellige melodieën. Opgevoerd onder pseudoniem „Zielespel" werd het meer dan bekende werk „A1- 1 e r z i e 1 e n" van wijlen H. Heyermans, een van zijn krachtuitingen, met pak kende, flitsende tendenzen. Voor hen die met het stuk onbekend zyn, diene het volgende. Op een guren Oc- toberavond, hoort Pastoor Nansen op de stoep der pastorie gekerm. Z.Ew. gaat naar buiten cn vindt daar een jonge vrouw in barensnood. Zich niet storende aan con ventie of dogma, maar gedragen door 's Heilands liefde, roept hij zijn huishoud ster en den koster en neemt de vrouw hij zich in huis. De koster, aangeraakt door den Pastoor, staat een ledikant met toe behooren af voor den Herder, daar deze zyn legerstede afstond voor de vrouw. Deze baart met angst en zorg, bijgestaan door een lieftallige kloosterzuster en den arts, eene dochter, welke zeer zwak is. Het kind wordt aan eene voedster (vrouw van Dalen) toevertrouwd, welke het zoogt. De praatjes, vooral in een dorp, blijven niet uit; men schoolt bijeen en de laster tong komt in beweging. De koster hoort dat ook, voelt zich bezwaard, cn eischt op staanden voet zijn bed terug, daar hij het voor zoo'n deern, niet over heeft. Ook de naastbijzjjnde pastoor (Bronk) wijst zijn vriend cn collega Nanssen op de praatjes en dreigt hem met den Bisschop. Niets baat; pastoor Nanssen blijft op z'n stuk staan; de vrouw blijft in de pastorie tot „Allerheiligen", de liefde van Christus dringt hem. Het ergste gebeurt echter, het kind sterft, en Bita wil het niet afstaan. Nu is het alweder de ex-pastoor Nanssen, die door den Bisschop is geschorst, die den rechten toon weet te treffen, en sa men dragen zij het stoffelijk overschot tor ruste. Nu verschijnt de man van Bita, wel ke op zee was, ten tooncele; hij reikt, na zyn lieve vrouw omhelsd te hebben den pastoor de hand, daar hij een der zijnen is die den nieuwen dag zien lichten. Met élan en diep gevoel werd het ge beurde vóór ja zelfs over het voetlicht ge bracht. Bita was zeer goed in haar haal en haar smart; het was doorleefd; Nans sen, de man met zijn liefdevol hart, dat alles trotseert, een pracht-typc, beheorscht cn trots alles „d e herde r", Pastoor Bronk, de man van het dogma, de drijver, die alleen de uiterlijkheden eert en de liefde van mensch tegenover mcnsch op zij schuift; Van Dalen, de z.g. rechtzinnige ouderling, was in stijl als provinciaal, als mensch kreeg hij van pastoor Nanssen een goede, welverdiende les. De pleegzuster was zoo van een plaatje weggeloopen, bij zulk eene verpleging moet men wel gezond worden. De huishoudster van pastoor Nanssen stond voor een groot deel aan de zijde van Bita, haar gesprek met den koster was vermakelijk. De dokter was voor de rol geknipt, hoe wel pas gepromoveerd, kende hij zijn pa tiënten. De vrouw van Van Dalen, een type uit de volksklasse, met een warmvoelend hart dat zij niet tot uiting liet komen. Over de gehcele linie knap spel, dat jammer genoeg meermalen onderbroken werd door degenen die het spel niet be grepen, maar (lat zeer hinderlijk was. Als men alleen komt om te dansen, waarom bederft men het dan voor anderen? De tooneelschiking was, zoover de ruim te zulks toeliet, aardig verzorgd, evenals de grime; de koster had zich een mooien kop gemaakt. Bita kreeg welverdiend bloemen. Tot slot een gezellig bal onder leiding van Johny Hopman, dat de vele aanwezi gen langen tijd bijeen hield. Soesterberg LUCHTVAARTAFDEELING De vliegtuigmaker (sergeant) P. J. Dekking heeft op 10 October 1928 de bronzen medaille voor 12-jarigen dienst gekregen. De reserve sergeant leerling-vlieger van Weyrother heeft op 10 Oct. 1928 het militair brevet behaald als vlieger en is op dato aangesteld tot reserve ser geant vlieger. De reserve korporaals leerlingvliegers de Nes, Postmaar en Bax, hebben op 11 Oct. het militair brevet behaald als vlieger en zijn op dato aangesteld tot re serve sergeant-vlieger. SPORT VOETBAL CLUBNIEUWS V.-V. „SOEST" Soest I—Elinckwijk I, 5—3 Zondag j.1. heeft onder groote belang stelling deze wedstrijd plaats gehad. Het prachtige weer en de belangrijkheid van dezen wedstrijd waren oorzaak dat er om 2 uur op het „Soest"-terrein aan den Koudhoornweg een zeer groote belangstelling was, een belangstelling, zooals we in de 2e klasse niet gekend hebben. Alzoo een verblijdend teeken. Wat de wedstrijd betreft kunnen we gerust zeggen dat „Soest" verdiend gewonnen heeft, er is door alle spelers van begin tot einde geweldig gesjouwd. Ook toen Soest na rust zelfs met 3-1 achter stond, was er van verslappen geen sprake, en de belooning voor het taaie volhouden was een sprekende overwinning. Als Soest in deze vorm door blijft spelen, zal zij in de le klasse geen slecht figuur slaan. Soest I—Bussum I is uitgesteld. Het 2e elftal speelt in Amersfoort tegen Sopla III. Vertrek per fiets om 1 uur vanaf den heer v. Veenendaal, Soes- terbergschestraat. Tweede elftalspelers doe je best, houdt het spel open en tracht ongeslagen uit den strijd te komen. E. S. V. A. C. Zondag 14 October was het le elftal vrijhet 2e elftal had Allen Weerbaar IV uit Bussum op bezoek. Onze ver wachtingen dat deze wedstrijd spannend zou zijn, is wel bewaarheid. Met 74 bleven de Esvaccers in de meerderheid, dus blijven op het goede pad voortgaan. Zondag 21 October is het 2e elftal vrij. Het sterke D.E.S. uit Driebergen komt in het Burgem. Dekethpark de strijd tegen E.S.V.A.C. I aanbinden. Beide partijen zullen trachten de overwinning te behalen, dus een spannende wedstrijd wordt verwacht. Aanvang 2 uur. Zaterdagmiddag half 3 E.S.V.A.C.- adspiranten tegen Gooi-adspiranten. Dit is voor de jongelui de eerste competitie-wedstrijd. 3 OCTOBER 1923—3 OCTOBER 1928 Even moet ik prakkizeeren, Even denken kan geen kwaad, Regels dichtmaat moet 'k dicteeren, Schrijven hoe 't met E.S.V.A.C. gaat. T'is den derden vóór vijf jaar dat Esvac hier werd opgericht, Steeds was ieder lid tevreden Overal.zie j' hun blij gezicht, En ze doen thans grootsche dingen, Streven naar de eerste plaats; Toch is 'tniet te hoog nog springen I En het blijftVolhouden maats I Reeds zijn d' eerste punten binnen Voorwaarts Esvac houdt u goed Op t' kampioenschap al uw zinnen, En hooger steeds met frisschen moed Tracht d' eerste plaats thans te bereiken Bedenk: 't beteekent „kampioen"! Allicht zal menige club bezwijken, Laat ieder nu z'n best eens doen. Aspirant voor 't kampioenschap I T'is voorwaar geen kleinigheid Houdt dan hoog het voetbalschoenschap Loflijk maar stevig zij Uw strijd I Eenparig thans dus voorwaarts streven Trouw zwerend aan de Esvac-vlag, In Uw strijden ligt haar leven, Eenmaal komt de groote dag Kloek en vurig strijden zult g' uw Concurrenten kunnen slaan. Laat zoo door eendrachtig pogen Uw bestuur eens juichen mogen Bravo I Esvac staat bovenaan I Met sportgroete, G. DE ZOETE Zondag 21 October SOEST Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. Kruishoop. SOESTDIJK Rembrandtzaal Voorm. 10 uur Ds. Gerritsen van Amersfoort. 's Avonds 6 uur Ds. Kruishoop. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. v. d. Meulen. H. Avondmaal Nam. half 6 Ds. v. d. Meulen. Dankzegging Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. H. Avondmaal Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Dankzegging CHRISTELIJK OEREF. KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en nam. 6 uur de heer Ponstein, candidaat. Woensdag 24 Oct. nam. 7 uur Ds. Salomons van Amersfoort. R.K. KERK Parochie St. Petrus en Paulus Voorm. 7 en 9 uur H. Mis. Voorm. 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis. Voorm. 10 uur Hoogmis. VRIJZ. OODSDIENSTIGEN Gebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Voorm. half 11 Ds. Fr. Kleyn van Den Haag. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk Chr. School Postweg Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. Huis ter Heide V.m. 10 uur ds. B. Tuinstra. „RELIGIE EN KUNST". Geestelijk leven. Ik voel mijn ziel op niorgcnwicken deinen Zacht als dc Zon herrijst uit nevelnacht; En uit mijn hart gaat duisternis T verdwijnen Nu hoog de Hemel lichtend lot niij lacht. Ik ruk mij los van ruwe wereldpijnen En weer der winterstormen koude klacht: Ik voel mijn geest in de aanschouw Gods verreinen En strijd en kamp in de armen zijner Macht En in Zijn troost wordt treurnis ziele-lach En in Zijn Hand kan mij de Dood niet deren. O, in Zijn kracht kan ik de wolken weren. Die dreigen rond mijn kleinen levensdag. Ik voel mij groot in stil mystiek begeeren Omdat ik eens voor Hem verschijnen mag! Kerkberichien. ADVERTENTIËN De door den Rechter-Commissaris goed gekeurde eenige uitdeelingslijst in het fail lissement van J. BARENDREGT te Soest is op heden door ondergeteekende in originale ter Griffie van de Rechtbank te Utrecht en in afschrift ter Griffie van het Kantongerecht te Amersfoort gedeponeerd. De Curator Mr. L. STADIG Amersfoort, 13 October 1928. Arnhemscheweg 17. Voor de vele bewijzen van deelneming bij het overlijden van onze geliefde Echtge- noote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mevr. Janna Cornelia Beekink geb. Hofland betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, K. BEEKINK Sr. Soest, Oct. 1928. goed kunnende fietsen, hoog loon. Adres l bevragen aan het bureau van dit blad. Mevrouw van der Mandele zoekt voor haar zeer vertrouwde en bekwame werkvrouw Mej. W. Stolwijk, Kostverlorenweg 6, een paar vaste in gegoede familie. Inlichtingen schriftelijk te vragen Julianaweg 7. Hartweg 4e. Te koop of te huur gevraagd een omgeving Soest-Soestdijk. Br. onder no. 37( Bureau van dit blad. In Beschaafd milieu of Zit-Slaapkamer voor 1 of 2 pers. m. ofz. huiselijk verkeer en uitstekend pension f 12.50 p. w. Br. no. 372 Bureau van dit Blad. van het winkelhuis Burg. Grothestraat 11a. Te vervoegen bij J. Th. Voskuilen. Emmalaan 7. Te aanv. December. Huurprijs f 500.—. Centr. Soestdijk, f60.— p. m. Brieven onder no. 377 bureau van dit blad. Winterprovisie! f3.- per 70 K.G C. VAN KEMPEN, Nieuweweg 47. (IIV TUBES) in elke gewenschte kleur ver krijgbaar in VAN WEEDESTRAAT 61 (AUTOKLUIS) voor het Kerstfeest der Ned. Herv. Zondagsscholen zal dezer dagen aan de huizen der ingezetenen gehouden worden. HET BESTUUR Heden Zaterdagavond 8 uur BIRKTSTRAAT 17 KLEEDERMAKERIJ Blauwe Drielingen per mud f3.25 Bonte Drielingen extra per mud f3.50 Gele Drielingen f3.90 Eigenheimers f4.25 Zeeuwsche Borgers f4.50 Zeeuwsche Geeltjes f4.90 Zeeuwsche Blauwe f5.— Zeeuwsche Blauwpitten f5.75 Zeeuwsche Bonten f5.90 Voor U besluit Uw Winterprovisie op te doen, neemt U eens proef van een dezer soorten en U zal besluiten bij ons Uw Win teraardappelen te bestellen. Soesterbergschestraat le, Tel. 2228 Spoed AMEUBLEMENTEN Spoed Wegens eindiging van onze winkel, belang rijke uitverkoop. Alle zeer soliede goederen onder garantie. Geheel complete royale slaap kamer met uitneembare groote kast nu f 115 Twee pracht Engelsche moderne Crapeaux met 4 pracht stoelen f85.—. Twee pracht fauteuils, 4 stoelen, tafel en dressoir f 100.— Twee pracht zeer soliede crapeaux, 4 stoelen tafel en rijk modern buffet van f225.— nu f 150.—. Zeldzame aanbieding complete kamers f325.—, best. uit 2 crapeaux, 4 stoelen, tafel, dressoir, twee fauteuils, 4 stoelen, tafel, thee- kast, spiegel en geheel completen slaapkamers, zeldzaam koopje te zamen f325.—. Verders te veel om te omschrijven. Absoluut bijzon dere koopjes. Ook Queen Anne waajer ches terfield en begeren ameublementen, kasten, buffetten, dressoirs, theemeubels, theekasten, ledikanten, leeren ameublementen, matrassen, enz. enz. WEERDSINGEL W.Z. 33 Vijf huizen voorbij de Singelstr., 3 minuten vanaf het Station, tram lijn 1 Vraagt ons om inlichtingen met onze stook- adviezen staan wij U gaarne ten dienste. STEENKOLENHANDEL TORENSTRAAT 10 - TELEF. 2090 BESTELKANTOREN SOESTToronstraat 8, Telefoon 2086. SOESTDIJK„Ons Boekenhuis" (Autokluis). BAARNNleuwstraat 3, Telefoon 621. AMSTERDAM: N.Z. Voorburgwal 55, Telefoon 43641 en 40941.

De Soester | 1928 | | pagina 3