F. BREURE Brandstoflenhandsl ALLEEN Ie KWALITEIT p.l|sen,v.Lijntlenla ïio Pull-O Soest, S STAATSL01 JET VAN DE O. TH. PUROL et» op! HVENEMAH Expositie Bontmantels KERKPAD 19 - TEL. 2133 Meur' and Zit- 'aapkamer nett(snstbode Rasec rje||iaantje EAU BenedjjS te huur Prima tappeten en beste ^aardappelen Torenstra. A. J. S. KUIJ Meubelmakerij, S derij - Meubeln H.H. HDELAREN J. WOLf - Kweeker PRIMADOMBOTER Iets fijns? de boterham J. C HAARLEM PIANOLES BOEK Een dète Villa met Net Meisje gevraagd VOLONTAIR, Gevraagd flinke Jongen Kostganger gevraagd Te huur of te koop BIGGEN Efifi Tuin Compleet r Agent der bek ]HGT Rep van i Stofzuigers cont Accu lade BURGEM. GROT! Toestellen met algeheele wisselstroomvoeding Sdienst voor Amersfoort, Soes geleid, en over een simpele agenda werd daardoor tot na middernacht ge zwamd. Er zijn beperkende bepalingen noodig om dat te voorkomen. Het oude reglement past niet meer in den tegen- woordigen tijd. Mr. van Doorne merkt op, dat vol gens den heer de Bruijn het reglement van orde dus een anti-zwam-reglement is. Maar dan kan het even goed direkt in de prullemand gegooid worden, want tegen zwammen kan dit reglement noch eenige andere remedie helpen. Hij is van oordeel, dat wanneer de voorzitter de teugels strak houdt, deze geen re glement noodig zal hebben. Overigens zullen de bepalingen, die de spreektijd beperken weinig effect hebben als men toch wil doorpraten, want die beper kingen gelden niet voor hem die een voorstel doet en dit verdedigt. De voorzitter antwoordt, dat het reg lement niet bedoeld is als een rem voor sprekers. Er zijn echter veranderde toestanden gekomen en daarin moet voorzien worden. Bijvoorbeeld het recht van interpellatie moest geregeld worden en de splitsing van den Raad in af- deelingen bij de behandeling van de begrooting. Het is naar meening van spr. wel noodig dat er in voorzien wordt, dat de voorzitter het woord kan ontnemen als bijvoorbeeld ongepaste uitdrukkingen gebezigd worden, of als personen worden aangevallen zonder dat dit gegrond is. Spr. meent dus dat dit reglement werkelijk in een behoefte voorziet en beveelt het dan ook ten sterkste den Raad aan. De heer Busch wenscht nog eens te zeggen, dat hij in het vrije woord op geen enkele manier wenscht beperkt te worden. Als ik wil spreken dan spreek ik, zegt spreker, en dan spreek ik door al het gehamer van den voor zitter heen, en desnoods nog door sire- negeloei erbij. De voorzitter stelt daarna voor het reglement artikelsgewijs te behandelen, waarbij dan de leden hun op- en aan meikingen kunnen maken. van de menschen gezien te worden". De heer Hoenders wil blijkbaar het gebed, omdat het een rechtsche Raad is en de menschen dus zullen zien wat een brave vrome Christenen daarin zitten. De Voorzitter zegt dat het bidden allerminst een formaliteit is. Hij kan er zich mede vereenigen als het door den Voorzitter geschiedt, doch wil dan geen formulier, daar het gebed zoo iets sub tiels is dat het niet gedrongen kan wor den in het keurslijf van een formule. De heer Busch merkt Wethouder Hoenders op dat deze blijkbaar het bre vet van geloovigheid alleen aan de rechtsche raadsleden wil toekennen, maar dat er onder het zoogenaamde links evengoed menschen zijn die in God gelooven en bidden. Men wil hier een openbaar gebed, maar vergeet blijkbaar dat Jezus juist het gebed in den binnen kamer heeft aangemerkt als het ware gebed. Wat het formulier betreft is zeker Als Uw Handen ruw zijn of gesprongen en Uw Lippen schraal en pijnlijkmaar vooral ook bij brand- en snijwonden, ontvellingen en allerlei huidverwondingen Het verzacht en geneest. De eerste 6 artikelen gaan onder den hamer door. Bij artikel 7 stelt de heer Busch voor het gebed te schrappen. De manier waar op hier een gebedsformuliertje wordt opgedreund lijkt nergers naaraller minst is dat bidden. Op deze manier wordt het gebed, dat ieder heilig be hoort te zijn, daar het is een contact zoeken met een hoogere macht, dien men gelooft alles te besturen, eenvoudig tot een bespotting gemaakt. Mr. Van Doorne kan hetgeen de vorige spreker gezegd heeft volkomen onder schrijven. Bidden is het aanroepen van God en dat behoort men te doen met devotie, en niet door het aframelen van een formuliertje. Het is met het gebed al net eender als met de aanneming. Dit laatste behoort te zijn een belijde nis, dat men werkelijk gelooft wat in de geloofsartikelen staat, maar het is verworden tot een gewoonte om lid van de kerk te worden omdat pa en ma en oom en tante het ook zijn. Van het afdreunen van een formuliertje, zooals dat hier gebeurt, gaat niet de minste wijding uit, niemand wordt er door gesticht, juist omdat het allerminst lijkt op een werkelijk bidden. Spr. zou wil len voorstellen, dat voortaan de Voor zitter uit de volheid zijns harten het gebed, dat hij werkelijk gelooft noodig te hebben, zal uitspreken. Een zoodanig gebed, dat niet is een opgedreund for muliertje naar een werkelijk gemeend aanroepen van God, in wiens zegen hij gelooft, zal eerbied en wijding afdwin gen, onverschillig van welken gods dienst men is. Als een formulier ge wenscht wordt geacht, waar spr. echter niet voor is, dan is het eenige goede het Onze Vader, waarmede alle leden van den Raad, van welke gezindte ook, zich zullen kunnen vereenigen. De heer Gasille stelt voor het artikel aldus te wijzigen, dat de Voorzitter voor den aanvang van de vergadering een minuut stilte gebiedt, teneide ieder, die daaraan behoefte heeft, gelegenheid te geven om te bidden. De Weth. Endendijk zegt verheugd te zijn, dat hij van de overzijde geen stemmen tegen het gebed als zoodanig heeft gehoord. Hij is echter van oordeel, dat een formulier wenschelijk is omdat het blijft ook al komt er soms eens een andere voorzitter. Het zou kunnen ge beuren dat men een vrijzinnigen voor zitter kreeg, die, wanneer deze niet aan een formulier is gebonden, bidt op een wijze, waaraan andersdenkenden zich stooten. De heer Grootewal zegt voor het voor stel Gasille te zijn. Wie behoefte ge voelt, moet kunnen bidden. Verder moet het reglement z.i. niet gaan. De heer den Bliek is van oordeel, dat de Voorzitter moet voorgaan in gebed. Dit moet niet aan een ander worden overgedragen. Hij vindt het echter moei üjk een passend formulier te vinden. De heer De Bruin is voor openbaar belijden en daarom tegen het voorstel Gasille. Hij vindt het Onze Vader zeker ook het meest passende gebed. De heer van Klooster meent dat men te veel aanmerking maakt op de formule als zoodanig. De dagelijksche groet is ook een formule. Ook bij het bidden van het Onze Vader kan dit een sleur worden. Hij begrijpt niet, dat er zoo veel woorden over zoek gebracht wor den, daar wij als mensch ons zoo nietig moeten gevoelen als wij bidden, dat het niet te pas komt er thans zoo over te praten. De heer Busch merkt op, dat het dagelijksch leven vol huichelarij is, vooial bij handel en politiek. Bij de poli tiek kan men niet bidden, want dit is een te mpoi iets om daarbij te mis bruiken. Dq. heer Hoenders zegt dat het een schande zou zijn als een rechtsch col lege het gebed zou afschaffen. Mr. Van Doorne antwoordt dat de heer Hoenders dan eens in Matheus moet lezen, waar staat: „Bidt niqtom Dames- en Heerenklearmakerlj F. C. Ku ij perstraat 10 -:- Telef. 2169 VOSSEN - MARTERS, e.a. straat waar alweer een ongeluk is gebeurd. Hij hoopt dat men nu niet zal wachten tot er dooden gevallen zijn. De Burgemeester zegt toe zijn aandacht er nogmaals aan te zullen wijden. Tenslotte vraagt de heer De Bruin waarom bij den oproep voor Klerk typist geen rekening is gehouden met de raadgeving van den heer Grootewal, die meende dat f600.salaris vol doende zou zijndesondanks staat in de oproeping f 1200 genoemd. De heer Hoenders antwoordt dat be doeld is een klerk die zelfstandig kan werken en minstens een paar jaar er varing heeft, en zooeen krijgt men niet voor f600.—. Nadat de Voorzitter nog gezegd heeft dat met de raadgevingen van raadsleden altijd rekening wordt gehouden, doch het in dit geval on mogelijk was, wordt de vergadering te 6.15 gesloten. Het laatste kwartier werd flink door gestoomd, zoodat met een sneltrein vaartje de rest van de agenda werd afgewerkt. Op een serieuze behandeling leek dat laatste kwartier allerminst. Huls: Veenhuizerstr. 9-Tel. 2077 het Onze Vader het meest gewenschte omdat het door Jezus zelf aan zijn disci pelen als het volmaakste gebed is ge geven. Het voorstel Gasille komt daarna in stemming en wordt verworpen met 8-5. Voor waren de heeren Busch, Gazille, Doorman, Van Doorne en Grootewal. Mr. Van Doorne stelt voor in elk geval het tegenwoordige formulier af te schaf fen en den Voorzitter de vergadering te doen „openen met gebed" zonder eenige verdere toevoeging. De heer Hilhorst zegt dathetformu lier zoolang heeft gediend dat het wel gebleken is ieder tevreden te stellen, zoodat het z.i. behoort te blijven. Het voorstel van Mr. Van Doorne wordt aangenomen met 12-1 stem. De heer Gasille stemde tegen. De heer Endendijk wil de formule van het gebed aanhouden tot een vol gende zitting en ook de Voorzitter voelt er niets voor deze zaak in openbare vergadering te bespreken. De heer Hoenders is voorstander van het Onze Vader en is tegen het uitspre ken door den Voorzitter van een vrij gebed. Mr. van Doorne blijft tegen een for mule en wenscht vrij gebed. Tenslotte wordt met 7-6 stemmen aangenomen dat de Voorzitter het Onze Vader zal uitspreken als gebed voor den aanvang van elke raadszitting. Tegen waren de heeren Busch, Gazille, Door man, Van Doorne, Grootewal en Den Bliek. V Na enkele wijzigingen van minder belang komt aan de orde artikel 16, behandelende rantsoeneering van den spreektijd. Na eenige gedachtenwisseling, waarin het bij den aanvang betoogde nog eens wordt herhaald, stelt de heer Gasille voor in eerste instantie een spreektijd toe te laten van 15 minuten in plaats van 10 minuten, zooals was voorgesteld en in tweede instantie 10 in plaats van 5 minuten. Dit voorstel wordt verwor pen met 94 stemmen. Voor waren de heeren Busch, Gazille, Van Doorne en Grootewal. De heer BuschDit is een mijlpaal in de geschiedenis van de raadsverga deringen van Soest Mr. Van Doorne stelt nu voor in eerste instantie 30 minuten en in tweede instan tie 15 minuten. De VoorzitterIs U dat ernst Mr. Van Doorne „Natuurlijk, ik maak er een voorstel van". Daarna in stem ming gebracht wordt het voorstel van Mr. v. Doorne onder hilariteit aange nomen met 7-6. Voor stemden de heeren Busch, Gazille, Doorman, Van Doorne, Grootewal, Den Bliek en Van den Bremer. De Voorzitter: Dit is nu werkelijk een mijlpaal in de geschiedenis. Bij artikel 18 stelt Mr. v. Doorne voor dat den Spreker slechts het woord kan ontnomen worden niet bij het bezigen van „ongepaste" maar bij „beleedigende" uitdrukkingen. Dit voorstel wordt aan genomen met 7-6 stemmen. Tegen de heerenEndendijk, Hoenders, Pronk, Hilhorst, Van Klooster en v. d. Bremer. Bij artikel 29 vraagt de heer Gasille of hier verboden wordtteekenen van goed- en afkeuring door de raadsleden, dan wel door het publiek. Toen bleek dat bedoeld was „door de raadsleden" stelde de heer Gasille voor dit artikel te schrappenna eenige discussie be sloot de vergadering daartoe met alge meene stemmen. Tegen zes uur beginnen enkele raads leden teekenen van honger te toonen. De heer Van Klooster verlaat reeds de vergadering. Om 6 uur 5 vraagt de heer Van Doorne schorsing tot des-avonds. De Voorzitter wenscht echter door te gaan. De heer Busch zegt dat hij nog heel wat opmerkingen heeft en nog heel wat voor de rondvraag ook. Een volgende maal zal hij dus zijn boterham en zijn bed meebrengen. De Voorzitter blijft bij zijn houding, waarop de heeren Van Doorne, Door man, Den Bliek en Busch de vergade ring demonstratief verlaten. De Voorzitter telt hierna de overge bleven leden en constateert, dat er nog acht zijn, dus genoeg om door te ver gaderen. De verdere artikelen van het regle ment van orde worden nu afgehamerd, het reglement zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Besloten wordt dat het in werking zal treden op 1 No vember a.s. Hierna komt de rondvraag aan de orde. Slechts twee leden maken hiervan gebruik. De heer Pronk vraagt inlichtingen over verhuur van grond aan de Beetzlaan, waarop de heer Hoenders antwoordt, dat, dat samenhangt met de werkver schaffing en eerst iin het voorjaar tot verhuringzal kunnen worden overgegaan. De heer De Bruin wijst nogmaals op noodzakelijke verbetering van het uit zicht op den hoek van de F. C. Kuyper- Plaatselijk Nieuws. FILMAVOND ln de zaal van „Religie en Kunst", welke als volgepropt was, werd ge passeerde Maandagavond te 8 uur een filmavond gehouden. Den heer J. E. Bloemen opende deze bijeenkomst, welke mede werd bijge woond door de echtgenoote van den burgemeester, en riep allen het welkom toe. Spr. hoopte dat men veel zou ge nieten. Allereerst liep het Ufa-journal met de belangwekkende dwars-door-Berlijn- wedstrijd, alsmede de hanggar met de reusachtige Zeppelin. Vervolgens draaide een geestige tee kenfilm. Daarna kwam op het witte doek de clou van het programma „die Nibe- lungenfilm". Over den inhoud van dit grootsch opgezette kunstwerk is reeds geschreven. Kosten noch moeiten zijn gespaard om iets imposants daar te stellen. Regie, costumeering en entourage, het is alles verzordg tot in den puntjesf. Geen wonder dan ook dat intens werd genoten van den sterken Siegfried, Krimhilde en Brunhilde, waarom alles draait. Voorzeker heeft dit werk uit de oud heid de religie verdiept, de kunst ver hoogd. NIEUWE ZAAK Op den hoek van de Birktstraat en de Soesterbergschestraat zal de firma H. Bokking en Zn., heden haar nieuwe sigarenmagazijn ,,'t Sporthuis" openen, waar 's Zondags tevens alle voetbaluit slagen zullen worden bekend gemaakt. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. BIDSTOND. Vrijdagavond j.l. werd in een der kamers van de Rembrandtzaal eene sa menkomst gehouden met de ouders en het onderwijzend personeel der Zon dagsscholen van de Ned. Herv. Gem. De opkomst, welke bevredigend was, werd geopend met het zingen van Ps. 119 3 en gebed, waarop de heer v. d. Lugt namens het personeel dankt voor de opkomst, daar hiermede het bewijs wordt geleverd, dat men met het werk medeleeft. Daar het een moeilijk werk is, vraagt spreker gebed en toe wijking der ouders om te gaan met de nooden en behoeften tot den Aller- hoogsten. Daarop wordt het woord verleend aan Ds. J. I. v. Schaick, welke een gedeelte voorleest uit Jes. 55 en daaruit tot tekst kiest „Mijn woord zal niet ledig weder- keeren". ZEw. stelt voorop dat wij de moeilijkheden achter moeten laten, maar dat deze ons juist moeten drijven tot God als dankoffer. Gods woord is niet altijd de Bijbel, maar datgene wat spreekt tot het hart. En nu geeft het bemoediging voor ons, dat wij dat mooie maar moeilijke werk mogen doen, Zijn woord te brengen tot de kleinen. Het bemoedigt niet alleen, maar ver maant ook tot studie en gebed, opdat wij daardoor de heerlijkheid van het Woord kunnen laten uitstralen. Daarom in Zijn kracht voortgewerkt aan het zieleheil der kleinen. Na gebed werd het woord verleend aan den heer De Graaf, die stilstond bij Mozes' geboorte en wat daaraan voorafging, en de ouders op het hart bond veel voor hun kinderen te bidden, opdat zij eenmaal erfgenamen mogen zijn van Gods Koninkrijk. Na het zin gen van Gez. 79 2 eindigt Spr. met gebed. De laatste spreker, de heer v. Oest, bepaalt zich er toe, dat wij ons afvra gen of wij zelf het geloof hebben om anderen tot Jezus te leiden. Met het zingen van Gezang 83 6 en gebed eindigde deze samenkomst. Aan den uitgang werd gecollecteerd voor den arbeid der Zondagsscholen. AFHALEN POST OP ZONDAG De wn. Directeur van het Post- Telegraafkantoor vestigt er de aandacht op, dat te beginnen met 28 October a.s. de correspondentie op Zondagen zal kunnen worden afgehaald tusschen 9 en 9.30 uur en niet meer zooals tot dusver van 12 tot 1 uur. FEESTAVOND E.S.V.A.C. De feestavond van Esvac is door onvoorziene omstandigheden verzet van 29 op 30 October a.s., dus inplaats van a.s. Maandag, a.s. Dinsdag. De heer en mevrouw Elfrink zullen dien avond de aanwezigen bezighouden en daar Bart Elfrink tot de besten der Hollandsche humoristen behoort, zal ook dit lustrumfeest wel weer slagen. DAMMEN De uitslag van de gehouden dam- wedstrijd, om luxe voorwerpen is als volgtWinnaar groep I, H. Bakker groep II, S. de Zoete; groep III, P. Floorgroep IV, H. (ongsma. 22-11-28 wordt de wedstrijd Baarn- Soest gespeeld, verder nog 18-12-'28 Soest-U.D.G. AUTOBOTSING Op het kruispunt Korte Melmweg v. Weedestraat had een autobotsing plaats, doordat de heer K., die met diens iiixe auto van Nieuwerhoek naar de richting Amersfoort kwam aangereden, het kruispunt Korte Melmwegv. Wee destraat was genaderd, gelijktijdig met een luxe auto van den heer K. die den Korte Melmweg kwam uitgereden. Een botsing bleek onvermijdelijk, welke echter niet van ernstigen aard was. De aan de auto's aangebrachte schade, die gering was, zal onderling worden geregeld. UITSPRAKEN KANTONGERECHT AMERSFOORT Een afgekeurd gewicht voorhanden hebben A. M. A. v. D. Soest, f 4. of 2 d. en verb. en vernietiging van het gewicht. Wielrijdend zich vasthouden aan een motorrijtuig: P. J. J. Soesterberg, f5. of 2 d. Niet tijdig richting veranderen aan geven J. P. H. C. Soest, f 3.of 1 d., plus f 5.of 2 d. voor ntet toonen van rijbewijs. DIEFSTAL Wegens diefstal van aardappelen eieren, enz., ten nadeele van de wed. V. alhier, moest de politie proces-verbaal opmaken tegen een zekere D. A. arbeider alhier. GEKNIPT Door de recherche te Amsterdam is aangehouden een zekere J. C. naar wien reeds geruimen tijd werd gezocht, in verband met de indertijd te Soester berg ten huize van den heer S. ge- pleegden inbraak met diefstal. Ook had deze persoon nog diverse inbraken, gepleegd in omliggende ge meenten, als Laren, Eemnes, e.a. op zijn geweten. Met deze aanhouding is zeer zeker weder een goede vangst gedaan. BALDADIGE JEUGD Door een bewoner aan den Nieuwe- weg is bij de politie aangifte gedaan, dat door baldadige jongens een bij diens woonhuis staande regenton in elkaar is getrapt. HARMONIE „PATIËNTIA V1NCIT OMNIA" Onze lezers zullen zich herinneren, dat de jonge Harmonie dezen zomer in den wedstrijd te Aalsmeer drie eerste prijzen en bovendien een extra prijs veroverde. Deze prijzen zijn onlangs uitgereikt en worden vanaf Zaterdag 27 dezer, gedurende een week tentoongesteld bij den heer J. Geijtenbeek aan de Burg. Grothestr. Men verzuime niet deze prijzen te gaan kijken 1 Wij kunnen hieraan toevoegen, dat op een in Nov. a.s. te houden leden vergadering besproken zal worden of in 1929 hier ter plaatse een muziek- wedstrijd kan worden gehouden. AANVRAAG OM ARBEIDSKRACHTEN In omgeving Soest worden gevraagd twee bekwame metselaars, bekend met tegelvloer leggen, voor direct, hoog loon. Buiten Soest wordt gevraagdeen technisch-administratief persoon voor het maken van calculaties en loon-admi- nistratie, bekend met ijzerwaren, voor direct. Ie. voor gemeentelijke lichtbedrijven een gasfitter, voornamelijk voor het ijken van gasmeters, voor tijdelijk 2e. een steno-typiste, bekend met moderne talen, geroutineerde kracht, voor dadelijk (goed salaris) 3e. 2 leerlingen-radiotelegrafisten-ob- servators. In Nederl. Indië kunnen worden ge plaatst Juristen, die met goed gevolg het doctoraal examen in de rechtsweten schap of in het Nederlandsch recht dan wel in het Nederlandsch-Indisch recht hebben afgelegd. Inscheping zoo spoedig mogelijk, teneinde te worden benoemd tot ambtenaar ter beschikking bij den belastingdienst in Nederlandsch-Indië. Nadere inlichtingen verstrekt de Ar beidsbeurs alhier. AANBIEDING WERKZOEKENDEN 5 Metselaars, 9 opperlieden, ^grond- arbeiders, 13 losse arbeiders, 1 schilder 1 typisten, 1 vertegenwoordiger, 7 tim merlieden, 1 waterb.opzichter, 1 kan toorbedienden, 5 landarbeiders, 1 bode- huisbew.incasseerder, 1 metaalslijper, 1 broodbakker, 1 chauffeur-monteur, 1 pannendekker, 1 loopjongen, 1 magazijn- winkelbediende, 1 stratenmaker. Pijnloos Scheren Geen pijn of naschrijnen en stukgaan der huid, indien men vóór het inzeepen de baardopper- vlakte inwrijft met een weinig Purol. Heeren die gewoon zijn na het scheren poeder te gebruiken, nemen de verzachtende Purol- poeder daarvoor. Purol in doozen van 30 en 60 ct., tube 80 ct. Purol-poeder in bussen van 60 ct. en 1 gld, Verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten KONIJNEN. De fokkersvereeniging hield haar 2e ver gadering in het Stations-Koffiehuis welke goed bezocht was. Na opening door den voorloopige Voorzit ter gaf de heer v. d. Ham te kennen het voor- loopig bestuur bij acclamatie te benoemen, wat ondersteund werd. Daarop vroeg de heer Busch het woord, welke allereerst betoogde dat zulks niet regle mentair was, en verder besprak het aansluiten als onderafdeeling bij de bestaande Pluimvee- Vereeniglng. Dit laatste voorstel vond geen Instemming, misschien kan daar later over gesproken worden. Bij reglementair stemming werd het voorloopig bestuur in zijn geheel gekozen. Door dit intermesso werd bespreking Huish, Reglement en Statuten verschoven naar eind volgende vergadering en gaf daarom de heer v. d. Ham nog enkele nuttige wenken, en be sprak in den breede de bereiding der hulden. De aanwezigen hadden een Ieerzamen avond; nog enkele gaven zich als lid op. CHR. NAT. VROUWENBOND. Voor de afdeeling Soest en Omstreken trad Woensdagavond te 8 uur, ln de Rembrandt zaal als Spreker op Mr. A. v. Proostdij, ad vocaat te Amsterdam, met het Onderwerp „Huwelijkswetgeving". De samenkomst welke aardig bezocht was, werd mede bijgewoond door Weth. Endendijk. Zij werd geopend met gebed door Spreker, welke daarna mededeelt dat hij zijn onder werp in drie lezingen zal behandelen. Voor deze avond is gekozen „de principieele be- teekenis van het huwelijk". Vooraf deelt Spre ker mede. dat man en vrouw voor het huwelijk elk hun eigen principes volgen, welke twee eenheid, één moet worden. Nu is er reeds in de Troonrede op gewezen, dat de huwelijks wetten zullen herzien worden, daar zij zich niet meer aan den moderne tijd aanpassen. Door dat elk een eigen meening er op na houdt, komt deze in het huwelijk wel eens in 't gedrang. Dat de man heerschappij voert over de vrouw is een gevolg van de zonde, dit is de straf. Daarom zal in een ideaal huwe lijk de man geen pantoffelheld of de vrouw een doetje moeten zijn, maar die twee moe ten elkander tot steun zijn en door saam- werking grooter activiteit ontwikkelen Het huwelijk is geen koopcontract, maar eene saamvoeging door God, daarom moet de daad onderzocht worden, of het huwelijk naar Gods wil is. De een moet niet het hoofd zijn en de andere het nekje, maar een elkander onderling begrijpen moet het huwelijk laten zijn. De verantwoordelijkheid is daarom zeer zwaar, en moet er innerlijke roeping aan vooraf gaan. Het huwelijk is een verborgenheid maar tevens een levenskracht, dat in gebed moet gezocht worden. Liefde moet de drijfveer daartoe zijn, men mag geen huwelijk als proef beschouwen, het moet een twee-eenheid worden. Het huwe lijk is een heilig ideaal, dat steeds hoogge houden moet worden, wil het beiden bevre digen. Waar de keuze moeilijk is, moet niet alleen het verstand, maar ook het hart een woordje medespreken. Huwelijken uit berekening falen meestal. Daarom God gevraagd of Hij ons Zijn wil in deze heilige materie leert zien. Nadat nog enkele vragen waren gesteld en beantwoord, werd de vergadering te ruim 10 uur met gebed door Spreker gesloten. GEMEENTERAAD De Raad der gemeente Soest is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Woensdag 31 October 1928 des namiddags 3 uur, ter behandeling van de navolgende AGENDA 1. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het aangaan eener tijdelijke kasgeldleening groot f 180.000. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de voor waarde sub 5 en intrekking van de voorwaarde sub 6 van het Raadsbesluit van 2 October 1928, 3e afd. nr. 5-3-35, betreffende verkoop van grond aan den heer J. M. Goedhart, en in verband daarmede vaststelling van een nieuw besluit. Het voorstel van B. en W. luidt In Uwe vergadering van 2 October j.l. werd besloten aan den HeerJ. M. Goedhart, wonende alhier, te verkoopen gronden gelegen aan de Soesterbergschestraat tegen den prijs en onder voorwaarden als in dat raadsbesluit zijn aan gegeven. Door den heer Goedhart wordt thans be zwaar gemaakt tegen de in dat besluit onder 6 voorkomende bepaling omreden hij van oordeel is dat ons College over voldoende machtsmiddelen beschikt om de naleving van de in dat besluit onder 5 genoemde voor waarde te kunnen verzekeren. Bij nadere overweging wil het ons voor komen dat geen bezwaren bestaan aan zijn verlangen tegemoet te komen en doen wij U daarom het voorstel bedoelde voorwaarde uit het Raadsbesluit te doen vervallen. Van deze gelegenheid maken wij tevens gebruik om te voldoen aan een door den heer Goedhart uitgedrukt verlangen in de voor waarde 5 tusschen het woord „gebouwen" en „gelijkwaardig" in te voegen het woord „on geveer". Wij stellen U daarom voor het raadsbesluit van 2 October 1928 no. 5-3-35 in den boven- aangehaalden zin te wijzigen en daarom onder intrekking daarvan over te gaan tot vaststel ling van een nieuw besluit waarin met voor noemde wijzigingen rekening is gehouden. Zie vervolg plaatselijk nieuws pag. 4. CORRESPONDENTIE Wegens plaatsgebrek moest een inge zonden stuk uit Soesterberg blijven over staan. Ook enkele berichten moesten blijven liggen. Red. Maar nu moet de Bazaar zelf ook een succes worden 1 Het verloop der Fancy-fair ga vlot, het bezoek worde enorm, de verkoop der ingezonden arti kelen ga als van zelf, voor de attracties zij bijzondere interesse 1 Laat ieder, die hart heeft voor de Openbare School in het bijzonder en in het algemeen elk, die het wel meent met het onderwijs aan kleine scholen, die het meest gedu peerd worden door de regeeringsmaat- regelen nu den 1 en, 2en of 3en November reserveeren tot een bezoek aan dezen bazar. De opening geschiedt des Donder dagsmiddag te 2.30 uur. Overigens is de bazar open des middags van 25 uur en des avonds van 7 tot 10 uur, terwijl hij Zaterdags doorloopend open is van 2 tot 10 uur. Dan hebben des avonds ook de verlotingen plaats. Men geve nu blijk van zijn warm medeleven met het openbaar onderwijs en trekke op naar den bazar in Nellysteyn. Voor Soest is deze gelegenheid makkelijk te bereiken, omdat ze precies aan het eind punt van de bus van Geerestein is gelegen, terwijl des avonds te 10 uur nog een bus in de richting Soest vertrekt. Men zal geen spijt hebben van zijn bezoek. Al zal het alleen maar zijn, om te zien, wat warmte, liefde en hart voor de school vermag. Maar bovendien, vindt ieder er iets van zijn gading, magere en volle beurzen. Komt en ziet en ge koopt, ge raadt en ge loot en voldaan gaat ge huiswaarts. HET COMITÉ Te huur of i Teelland in p|m. 1% ».A. prima geschikt voor-.der gemeente, tevens v. Winden, L; ein. Te bevragen W. - kweg 49. te koop aanp, v met luidspr, tig 4 lamps a]s.n,euJ bevragen'burt ip- en accu. Adres ie -J|t blad. E. van n.cu. 3, PIANOLEERARES BEGELEIDING. Condities f6.—, f4.50, f3.— per maand. Muziek ln bruikleen. Spreekuur: 's Zaterdags van 1-2 NIEUWERHOEKSTRAAT 2. Soesterberg FANCY FAIR Op 1, 2 en 3 November wordt in huize Nellystein bij 't Zwaantje te Soes terberg een fancy-fair gehouden ten behoeve van de Openbare school te Soesterberg. Donderdag a.s. te half drie heeft de opening plaats. Waar een ge zellige theeschenkerij is ingericht, opge- vroolijkt door een strijkje, vele attracties beloofd zijn en reeds tal van prachtige inzendingen hebben plaats gevonden, zal deze fancy-fair ongetwijfeld veel belangstelling trekken. Wij kunnen dan ook, mede gezien het doel waarvoor een en ander is op touw gezet, een bezoek ten zeerste aanbevelen en wen schen de ondernemers van harte succes toe. BRONZEN MEDAILLE Bij beslissing van den Gen. Staf is op 25 Oct. 1928 de bronzen medaille toegekend aan den vliegt.maker van Leeuwen. VERLOTING SANCTA CAECILIA Bij de vele verlotingen te Soesterberg heeft zich weer één gevoegd. De zang- vereeniging Sancta Caecilia stelt zich voor met Kerstmis een uitvoering te geven van Weihnachts Oratorium van H. T. Müller. Om deze uitvoering mogelijk te maken is door haar een verloting georganiseerd. De kruidenier H. Tammer heeft een gedeelte van zijn etalageruimte beschik- baar gesteld voor uitstalling der prijzen. Ingezonden Bulten verantwoordelijkheid der Redactie. Hooggeachte Redactie Op 1, 2 en 3 November, dus op de laatste drie dagen van de volgende week, zal te Soesterberg in huize Nellysteyn op den hoek van de Banningstraat en den Amersf.straatweg de Bazaar gehouden worden voor de Openbare School. Van dezen bazar mag veel verwacht worden Het aantal inzendingen en de aard daar van overtrof verre de verwachtingen van het Comité. Wel is gebleken, dat niet tegenstaande verdachtmakerij, in veler hart nog een warme plaats is voor de Openbare School. Het Comité kan al niet dankbaar genoeg wezen voor het resultaat rp deze wijze verkregen. Kerkberichten. Zondag 28 October SOEST Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. Van Schaik. Avondmaal 's Avonds 6 uur Ds. Kruishoop Avondmaal. SOESTDIJK Rembrandtzaal Voorm. 10 uur Ds. Kruishoop. 's Av. 6 uur Ds Van Schaick. De Kerkelijke Ontvanger houdt he denmiddag van 2—5 uur zitting in de kerkekamer tot het innen van den Hoofdelijken Omslag. OEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. half 6 Ds. v d. Meulen. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Ds. v. d. Meulen. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. CHRISTELIJK OEREF. KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en nam. 6 uur lees- dienst. Donderdag 1 Nov., nam. 7 uur Ds. Hoogendoorn van Bunschoten. R.K. KERK Parochie St. Petrus en Paulus Voorm. 7 en 9 uur H. Mis. Voorm. 10.30 uur Hoogmis. Parochie Maria Onbevl. Ontv. Voorm. 7.30 uur H. Mis. Voorm. 10 uur Hoogmis. VRIJZ. OODSDIENST1GEN Gebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Voorm. half 11 Dr. K. F. Sparnaay van Amsterdam. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk Chr. School Postweg N.m. 6 uur de Eerw. Heer Kuipert pred. der Ind. Kerk. Huis ter Heide V m. 10 uur ds. B Tuinstra. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. ifd milieu of Zit-Slaanks-"" t huiselijk verkJ 1 of 2 ?ürs' m' f 12 50 p. w ^uitstekend pension i 1 io Bureau van dit Blad. tegenwoordige, een Wegens ziek.; :e tegenwuuiuigc «es kunnende werken oesterbergscliestr. 15a. Se'sS!™'1'16» Bd'Semeester ADVERTENTIËN a HENORIKA DE KRUYFF Snn'°^e'ni>h°utenPatheI00n met i« I, den spotpnjs van s.raaT'5rsótiTebe2iChtigenM°len- aanv. 15 Nov, jen en (e bevr_ Veen- huizerstraat K Briefjes spelende hierop ve SPOORSTRAAT 22 S< COMPLETE MEUBILEE (roode ster) k q weg 100. Aangeb. Nieuwe- Zware Betuw j|{ersenj bi. kroon, stam- dikte 12—14 125.— per 100 stuks, f 1.50 per stuk 3n 0p de Kweekerij te Den Dolder, I{ Bosstraat 23d. Per I pond f 0.25 3 ilik f 1.25 f 1.15 per - 2 pond f 1.12 Preskop per .12, Pekelvleesch f0.25 Speciale henten aanbieding Prima Holla-: >nijbo.onen 2 pondsblik f 0.59 - -10 blik 10 pCt. korting Zie deklage prijzen en teil de Etalage Bt onbevelend Zuivelhuis, V. :>destraat 45, Tel. 2159 Blanke zuurl. 2 Kalkeieren 8 ct. KOLONIE WE SPREEKUUR DINSDAG Bij voldoende deelnam' tot Nut van het Algemee maanden EEN CURSUS Deze cursus zal worde in een lokaal gelegen op straat. Aanvang van den heelen cursus f 10 bij bij de heeren NAGTEGA T 1928 Notaris F. i >AN DITZHUYZEN te Baarn zal 0: NSDAG 31 OCTOBER 1928 des av uur in het Koffiehuis van den Ht itzelaar aan de Nieuwe Steeg te Scv. chtens art. 1233 B. W. pieiterkoopen gooocoooooooooooooooooooooog g Zoo de Heere wil en zij leven, hopen g g onze geliefde Ouders, Behuwd-, Groot- g en Overgrootouders g 8 AALBERT VAN DEN BROEK 8 X den 9den November a.s. hunne vijftig- x g jarige Echtvereeniging te herdenken, g y Dat zij nog lang gespaard mogen g X blijven is de wensch van hunne x Dankbare Kinderen, Behuwd-, g Klein- en Achterkleinkinderen g Soest, 26 October 1928. O g le Heeserlaantje 4. g ÓOOOOOOOOOOOOOOOÖOOOOOOOOOÓÖ Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst is het faillissement van J. BARENDREGT, wonende te Soest geëindigd. De Curator, Mr. L. STADIG Amersfoort, 24 October 1928. Arnhemscheweg 17 voor dag of dag en nacht, niet onder de 18 jaar. Br. Lett. A Boekh. J. Z. DE BRUIN, Soest. Bij Mevrouw van der Pas, Angora Rabbitry „The Byvanck", Parklaan 4, kan geplaatst worden als Meisje van ongeveer 15 jaar. voor bezorgen van boodschappen en lichte werkzaamheden, van 8—12 uur, bij Schaaf, Bosstraat 22. ln net gezin z. k. Brieven onder no. 380 bureau van dit blad. te Soest en omstreken gevraagd door een echtpaar z. k. (geps.), een burgerhuisje met plm. 7 800 M2 grond, te aanv. met 1 April 1929. Met duidelijken verm. v./h. huis en prijs en dicht bij een autotms of spoor, (geen luxe prijs). Brieven franco per adres D. Ro- mljn v./d. Weijer, Wapenrustweg9, Apeldoorn Te koop 2 beste toornen Adres G. Strumpel, Pijneburgerlaan no. 2. gunstig geit,: het centrum van Soest aan de Taln en 14a, groot 11.45 aren Te veilen en combinaties. Het huis g. 14 Is verhuurd voor f 624.— per ji X Het huis f. 'öd 14a onverhuurd. Bezichtigir en Dondcrd. van 2-4 uur Meerdere en ten kantore van ge noemden Nc: Spoed AlilU EMENTEN Spoed Wegens einc. rijke uitverk onder garan' kamer met u Twee prach' met 4 prach fauteuils, 4 sta Twee pracht.' tafel en rijk f150.—. Zeldz.-' f325.—, best dressoir, twc. kast, spiegelt zeldzaam ko: te veel om te" dere koopjes, terfield en b.' buffetten, dret" ledikanten, Ier enz. enz. WEER1" Vijf huizen v vanaf ih onze winkel, belang- i zeer soliede goederen Tcomplete royale slaap- ■re groote kast nu f 115 che moderne Crapeaux tl f85.—. Twee pracht ifel en dressoir f00 iede crapeaux, 4 stoelen t buffet van f 225 nu ■biedingcomplete kamers crapeaux, 4 stoelen, tafel, Is, 4 stoelen, tafel, thee- completen slaapkamers, tarnen f325.—. Verders rijven. Absoluut bijzon- teen Anne waajer ches- ameublementen, kasten, heemeubels, theekasten, aublementen, matrassen, VGEL w.z. iï:ï ie Singelstr., 3 minuten cion, tram lijn 1 GEEN AFZON! Antenne-aanleg uite Horlogerie REPi lamps f 118 j -lamps f 150 Compleet, amps f290 Luidsprekers vanaf f 20.- ilring ook aan den handel met de bekende ■jtng.

De Soester | 1928 | | pagina 2