(roon&Co. boden" N.V. EERSTE BAARNSCHE ELECTR. LUXE-, BROOD- en BANKETBAKKERIJ Van Weedestraat lei. ziiz adeaux Soester Kunsthandel Adverieeren doet verkoopen KROON Co. VOSKUILEN UDTM^IMB DE ZOETE BIJBLAD behoorende bij „De Soester" van Zaterdag 1 December 1928, No* 48 ILAND" D. VOSKUILEN Gebr. GIELEN K lialeen Grutterswaren mestibles en fijne Vleeschwaren half pond koffie van 50 cent gratis t moet U eens 'en goed lezen. eculaas Cadeau Nicolaasgeschenk een mooi gevulde iT" - Soest lemde film des avonds 8 uur Molenstraat 95 's avonds half 8 TH. J. v. d. Kleij. MODEMAGAZIJN (OM. E GEREED OS 45, Telef. 2085 Uitgave Eerste Soester Electr. Drukkerij van Weedestraat 7, Soest Raadsverslag Chocolade en Suikerwerken Speculaaspoppen (groot en klein), Harten, Hammen en Zalmstaarten in verschillende prijzen verkrijgbaar Heerlijke TAAI TAAI POPPEN. Alles eigen fabrikaat BIRKSTRAAT 43, SOEST, BIRKSTRAAT 43 dag van vreugde en gezelligheid niet volmaakt zonder SMAKELIJKE banketbakkers producten. Wij maakten reeds de eerste toebe reidselen, met zorg kozen wij onze ingrediënten en verwerkten deze tot lekkernijen, om U al hetgeen te verschaffen wat U voor dezen feestdag noodig heeft. Uw bezoek aan onze zaak zal U zeker bevredigen en Uw huisgenooten en kennissen zullen Uw uitnemende smaak roemen. Het is U bekend, dat wij nooit magarine of andere vetten, maar uitsluitend ROOMBOTER ONDER RIJKS CONTROLE verwerken. SOESTDIJKBurg. Grothestraat 57 - BAARNNieuwstraat 34, Tel. Hofleverancier Telefoon 2158 140 SG Figuurzagen Houtsnijden Een rijke keuze ST. NICOLAAS-CADEAUX vindt U in den UIZERSTR. 9c - TEL. 2191 net Zaterdag 8 Dec. ontvangt iedere /an f2.50 gemengde boodschappen ker en roomboter uitgesloten) iet a.s. Sint Nlcolaasfeest lebben wij voorradig Li Poppen van 65-35-17-14-8-6-214 ct. tt Verkades per ons is ct. prima per ons14 ct'. orstplaat per ons9 ct! met vruchten per ons 10 ct. Suikerfiguren van 38-4 ct. Chocolade Letters 55-3 ct. AANBEVELEND vorige jaren is mijn St. Nicolaas- eed. Hierbij hebben wij dit jaar aie reclame aangebracht. »r, die voor f 2.— aan St. Nico- fcelen besteedt, ontvangt een half pond Beleefd aanbevelend, .ENSTRAAT 84 IEEN DANKBAARDER GROTHESTR. 41 - Tol. 2140 n, Fruit en Aardappelen, i- en Buitenlandsch Fruit 'laatsbespreking f0.10 op de Zaal. Kaarten verkrijgbaar gem. Qroth^straat 69, Wal- VAN WEEDESTRAAT 32 iote Zaal. - Opgeluisterd en-Club D.O.G. Verrassingen I rijgbaar aan de Zaal van ZEOT HET VOORT I ii ruime keu2e voor- en, enz. beschikbaar ZICHTZENDINOEN J dat onze van een ruime sorteering rs, Borstplaat r ons Marsepain 25 ct. ime Speculaas 25 cent per pond Boterletters, met STAART, HARTEN, HAM, [tractie kan iedereen raden v. d. OORD, die gedurende iggen en waarvoor wij 10 Beleefd aanbevelend De Raad (lezer gemeente kwam op Woensdag 28 November 11128 te 2 ure bij een lot behandeling van de hierna volgen de agenda. Aanwezig waren alle leden behalve de heer Den Bliek, die door onge steldheid verhinderd was. 1. Vaststelling van de notulen der vergaderingen dd. 22 en 31 October 1928, 2.Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van eene overeenkomst met de te Soest gevestigde N.V. Centrale Slacht plaats, inzake oprichten en exploiteeren van een abattoir. 4. Vaststelling van een ontwerp-regle- ment voor de werkverschaffing 1928 '29 en van de in werkverschaffing uit te voeren werken. ligeu spoed met dil onderwerp te will» betrachten. Runt IV. Het vooi'geslelde reglement drukten wij de vorige week reeds af. De rschillendc projecten, die zullen worden uitgevoerd, luiden als volgt: In verband met de komende werkver schaffingsperiode 1028/21) volgen hieron der verschillende projecten, welke voor uitvoering in aanmerking kunnen komen Hiervan zijn enkele genoemd in de Com missie voor werkverschaffing. Evenwel meen ik l te moeten wijzen op m«n rapport, d.d. 28 Augustus 11)28, 94/3 en verbetering Wegennet, waarin voor verschillende wegen een andere ver harding wordt voorgesteld, hetgeen ik L' College alsnog boven de hiervolgende ve hardingswijzc, moet aanbevelen. Bijg voegd is een staat van uitbetaalde loonon en van het aantal arbeiders, gedurende de periode 1927/1928. Wat nu de projecten betreft, dan zijn die te verdeelen als volgt: I. Bestaande steenslagwegen va nieuwe deklaag (teersplit met Spramex) te oorzien; II. Diverse wegen te bestraten; lil. Enkele zandwegen met koiensintels 5. Vaststelling van een besluit tot! wijziging der gemeente-begrooting 1928. en 1)ouwrijp maken 6. Vaststelling van a. een besluit tot verkoop van grond aan A. Legemaat b. een nieuw besluit tot het in erfpacht uitgeven van grond aan de Vereeniging van Lennep's Sportpark. c. een besluit tot verhuur van grond aan A. Hilhorst d. een besluit tot wijziging van hel besluit dd. 23 Mei 1928, 3e afd. no. 5-3-18 inzake verhuur van gronden. 7. Behandeling van het verzoek van het bestuur der Vereeniging „Een School met den Bijbel" om medewerking tot den verbouw van het schoolgebouw in de buurtschap („Hees") 8. Voorstel van B. en W. betreffend* invoering van het decimale Registratuur- stelsel der Ver. van Ned. Gemeentel van terreinen; V. Ontginning van woeste gronden; VI. Het maken van betonwerken; VII. De uitvoering van eenige timmer-, metsel- en schilderwerken; VIII. Het rioleeren van enkele wegen. Project I. Hiervoor komen de volgende wegen in aanmerking: No. 1. Spoorstraat: lengte pl. 310 M.. breedte verh. plm. 4 M., oppervlakte 1240 M-. No. 2. Wieksloof:lengte 2250 Af., br. verh. 4 M., oppervl. 9000 M2. No. 3. Bosstraat: lengte 960 M., br. verh. 4 M., oppervl. 3840 M-. No. 4. v. Beuningen- en Bartilottilaan: lengte 1000 M., breedte verh. 4 M., opper vlakte 4000 M-. No. 5. Soesterb.straat vanaf Birkstraat tot Koudeh.straatlengte 200 M.. breedte verh. plm. 4 M., oppervl. 800 M-. No. 6. Veenh.straat: lengte 1(500 M. breedte verh. 4 M., oppervl. (5400 M-. No. 7. Gallenk/Pelsweg: lengte 300 M. voor de archiefverordening met crediet- breedte verh. 4 M„ oppervl. 1200 M-. aanvrage voor aansluiting aan het Regi-Po*°;.e8g ®n'School^! lèugtf'ioVtt. stratuurbureau der gemelde Vereenigint|bieedte 5 M., oppervl. 5200 M-. en aanstelling van een ambtenaar ntei de registratuur en de verzorging van het archief te belasten. 9. Benoeming van een onderwijzeres aan de O.L. School Beetzlaan. 10. Benoeming van: a. een lid van de Commissie to Wering van Schoolverzuim te Soester- berg in de vacature J. Nooder, ontstaar wegens genomen ontslag; b. benoeming van leden der Com missies tot Wering van Schoolverzuim te Soest en te Soesterberg wegens be ëindiging van den zittingsduur per 1 Januari a.s. 11. Opnieuw vaststelling van de Al- gemeene Politieverordening. 12. Voorstel van B. en W. tot aan vaarding eener garantie voor uitbreiding waterleiding in een gedeelte van den Postweg. De Voorzitter opende de vergadering door voor de eerste maal als openingsge bed het Onze Vader uit te spreken. Bij de notulen vroeg weth. Koenders aanteekening, dat zijn antwoord betref fende het gaan naar een anderen notaris niet sloeg op een vraag van den heer Grootewal, maar op een van den heer Hil horst deelt in dit verband mede, gezegd te hebben dat het hem bekend was, dat een andere notaris lagere kosten rekende als Notaris Dammers. Na eenig heen en weer gepraat, waarbij de heer Busch voor stelde een clairvoyante te raadplegen om de juiste volgorde van het gesprokene vast tc stellen, worden de notulen voorts onveranderd gearresteerd. Punt II. Ingekomen zijn de volgende stukken: 1. Van den Stukadoorsbond Afd. Amers foort om opname in de crisissteunregeling. De Voorzitter zegde nadere behandeling toe. 2. Van de bewoners der Talmalaan om onverwijlde verbetering van dien weg. De Voorz. deelde mede, dat men daarmede reeds begonnen was voor dit adres in kwam. De heer Koenders wenschte even aan te stippen, dat in strijd met het adres wèl onderhandelingen zijn gevoerd om trent de in den weg staande schuur. 3. Van de R.K. en A.R. kiesvereenigingen omtrent nieuwe regeling der kinderaftrek naar voorbeeld van De Bilt. Gesteld in handen van B. en W. om praeadvies. 4. Van de h.h. Van Vliet, Van Leeuwen, Ter Haar en Hummel om wederom kin dertoeslag te verleenen. Behandeling hier van bij de begrooting wordt toegezegd. 5. Van den heer Assink te Soesterberg om voortaan weer woningtoelage te ont vangen. Behandeling bij de begrooting wordt toegezegd. 6. Van den heer Voskuilen om verlof tot het houden van een theetuin. Door den Voorzitter wordt geantwoord, dat aan den heer V. zal worden geantwoord als door hem in de vorige raadsvergadering is be sproken. 7. Van de slagersverecnigingen, huis slachters en slagers, over de vleeschkeu- ring. Zal bij de hetr. verordening worden behandeld. 8. Van „Soest Vooruit" om de kosten van de nachttelefoon door de gemeente te doen dragen. Gesteld in handen van B. en W. om praeadvies. 9. Van G. v. Duinkerken naar aanleiding van de betreding van zijn erf door de Vrijw. Brandweer bij den laatsten brand. B. en W. zullen dit afdoen. 10. Van de afd. Soesterberg v. Volkson derwijs. betoogende dat de Openb. School ontoereikende gelegenheid biedt. Gesteld in handen van B. en \V. om praeadvies. Punt III. Wethouder Endendijk en de Burgemeester zeggen, dat de tijd van voor bereiding wel wat kort is geweest. Voor gesteld wordt, mede gezien het desbetref fend verzoek der slagers, dit punt aan te houden. Air. van Doorne verzoekt wel den noo- Het loshakken van de bestaande boven laag kan met houweelen geschieden, om daardoor meerdere arbeiders te kunnen plaatsen, dan wanneer dit met de wals ge schiedt. Project II. De volgende wegen komen daarvoor in aanmerking: No. 1. Wegen op de Bunt (N.V. „Heide- bloesem" volgens mijn rapport 4(5/2, d.d. 24 Sept. 1928), lengte 650 M., breedte verh. 5 Ah, oppervl. 3250 Al'-. No. 2. Talmalaan (volgens rapport Maart 1928), lengte 108 Ah. breedte verh. 5 Ah. oppervl. 540 Al2. No. 3. F. C. Kuijperstraat-K. Brink weg: lengte 200 Ah, breedte verh. 5 Ah, oppervl 1000 AI2. No. 4. Soesterb.straat-BirkstraatDe be doeling hiervan is. dat deze hoek verbe terd wordt, door de aldaar staande hoo rnen te verwijderen en het vrijgekomen ge deelte te bestraten, het leggen van een tegeltrottoir, waarvoor een bedrag be schikbaar is van 1400.(verkoop grond J. v. Klooster, volgens raadsbesluit d.d. 19-12-'24, 3e afd. 5-3-6). No. 5. Prins Hendriklaan: lengte 20 Ah, verharding breed 4 Ah, oppervl. 80 Al2. Project III. Voorloopig kunnen Korteweg en Olijke- weg met sintels begaanbaar gemaakt wor den. No. 1. Korte weg: lengte 125 Ah, breedte verh. 5 Ah, oppervl. 625 AI2. No. 2. Olijke weg: lengte 250 Af., br. verh. 4 Ah, oppervl. 1000 Al2. No. 3. Voor Rijwielpad. Project IV. De volgende terreinen zouden in merking kunnen komen: Terrein aan de Beetzlaan, naast en ach ter O. L. school. Terrein Heete Akkerweg, indien de grond, bcnoodigd voor de egaliseering, ver» kregen kan worden van het overliggend terrein (eigenaar Kraaijenbrink) zal 1500.arbeidsloon gerekend moeten worden. Door de Commissie werd de opmerking gemaakt, of het terrein, gelegen naast de woningen van „Patrimonium" a.d. Talma laan eveneens niet in aanmerking kwam voor egaliseeren. Aangezien dit terrein aan particulieren toebehoort, meen ik U te moeten adviseeren, NIET tot egalisee ren daarvan over te gaan .omreden dat de gemeente toch dergelijke terreinen niet z.g. bouwrijp moet maken en bijdragen van particulieren niet is te verwachten. Project V. Een gedeelte der woeste gronden in de omgeving van de Paltz kan ontgonnen worden. In verband met het plan om het ophalen van huisvuil in eigen beheer te doen geschieden, zou met dit terrein een begin kunnen gemaakt worden. Project VI. Het maken van betoni'iolen kan voort gezet worden, evenals dit het vorige jaar is geschied. No. 1. Van het bedrag, begrooting 1928 is nog aanwezig 6000.hetwelk niet verhoogd behoeft te worden. No. 2. Voorts zullen betontrottöirbanden vervaardigd kunnen worden, waarvoor de aanschaffing van een 5-tal mallen noodig Voor het vervaardigen van de beton- banden is een bedrag van 1000,vol doende te achten, terwijl de mallen onge veer 150.zullen vorderen. No. 3. Het maken van 20 betonbanken (300) kan eveneens geschieden, omdat dit bedrag in de begrooting 1928 opgenomen Project VII. Timmer- en metselwerken. De bestaande houten noodwoningen over te plaatsen naar een terrein aan de Wieksloot, bij de nieuw gebouwde semi- permanente woningen. Aangezien door deze overplaatsing geen verbetering wat bewoning betreft, verkre gen wordt en gezien het bedrag, ad 2600 hetwelk dit vergt, zal het voordeeliger zijn voor de gemeente, indien de nu bestaan de houten noodwoningen verkoeld wer den en nieuwe steenen woningen gebouwd werden. Deze zullen dan van minder con structie en indeeling zijn dan de nu ge bouwde. Indien Uw College tot dit voor stel mocht besluiten, zal een teekening gemaakt moeten worden teneinde te kun Project VIII. De volgende wegen zullen voor riolee- ing in aanmerking komen, aangezien de thans bestaande afwatering absoluut on voldoende is le achten. 1. TalmalaanDe toestand bij de Talma laan (overweg) zal niet kunnen blijven bestendigd aangezien bij hevigen regenval de geheele spoorlijn onderspóeld wordt. Om dit te verbeteren is het noodig dat een riool gelegd wordt onder de spoor baan, door Talmalaan, Steenhofstraat en Korte Kerkstraat. Lengte 465 Al., riool 60/90. 2. Kerkstraat: Van Torenstraat over een tien geraken tot een zuiver financieel over zicht. lengte van 120 AI., Kerkdwarsstraat, lengte 200 AI. tot Ferdinand Huycklaan. totaal 320 AI. riool 40/60. 3. Hartweg: 160 AI. riool 40/60. 4. Nieuweweg bij bocht Parklaan-Patri monitim, lengte 255 M. riool 40/60. Indien, nu de concessie waterleiding rijwcl verzekerd is, de waterleidingbui zen worden gelegd, kan een aantal arbei ders aldaar te werk gesteld worden.Voorts kan dan dc weg naar het terrein van de waterleiding gelegd worden, en hiervoor is beschikbaar een post van 9000.Dc wegen in het wegenfonds zijn m.i, van weinig beteekenis en zou het wcnscholij- ker zijn te wachten op de vaststelling v: en baatbelasting. Geschiedt dit nu, <1; zullen vele moeilijkheden zich voordot met aangrenzende eigenaren, daar z peststrooken toch kadastraal vastgelegd moeten worden. Alet een baatbelasting de oplossing eenvoudiger. Voorts kunnen nog kleine verbeterin gen geschieden aan bestaande walcrlos- singen, zooals in de Birkt enz. De heer Buscli stelt verschillende dactiewijzigingen in het voorgestelde re glement voor. Na eenige discussie beslui ten B. en \V. vrijwel alle voorgesteld» wijzigingen over te nemen. De belangrijk ste ervan is wel, dal de verzekerd» beiders reeds beginnen te trekken week na inschrijving, de niet-verzekerde 'twee weken daarna, te rekenen vanaf den Maandag. De Voorzitter merkte op, dat vele pun ten t.a.v. de werkverschaffing vanzelf ver vallen als het wegenplan wordt aange nomen. De heer Doorman heeft groot bezwaar t ontginning van de omgeving van de Paltz met huisvuil, en is ten sterkste te gen eenige schending van natuurschoon. Hierover ontspint zich eenig debat. De heer de Bruin zei eenigszins als land bouwdeskundige te kunnen oordeelen van de drie plaatsen welke in aann king komen voor cultiveering met genieen- tevuil, n.1. De Paltz, Het Veen en De Plas bij Soestduinen, de eerste ervan de beste te vinden. Daar is best een plek le vin den zonder schending van natuurschoon. Bovendien zeide de heer de Bruin een golvend korenveld te prefereeren boven •enige jeneverbesstruiken. De heer Grootewaal vindt bespreking •oorbarig. De kwestie zal eerst nog eens in finesses moeten worden bezien en uit werkt. De heer Busch is voor het ophalen van huisvuil door de gemeente en voor het aanleggen van een kweek in dc Paltz. Hij trekt van leer tegen het chauvinisme over natuurschoon. Mr. van Doorne was zeer bevreesd voor de kosten. Hij adviseerde niet alleen con form de Bruin, die had geadviseerd een deskundige van de Heidemaatschappij te raadplegen, maar bovenal de kosten goed te laten berekenen, daar meestal der gelijke ontginningen massa's geld kosten n weinig opleveren. De Voorzitter zei den heer Door dankbaar te zijn voor het feit. dat deze dit punt had aangeroerd. In B. en AV. n.1. besloten dit punt niet op de agenda te brengen, zoodat het een groote verras sing voor hem was het toch te zien. Ove rigens zal in dezen niets gedaan worden zonder dat alles nog eens tot in finess» aan den Raad is voorgelegd, zoodat hie omtrent toch geen besluit kan genomen worden. Het project De Paltz wordt er dus uitgelicht en overigens dit punt voor loopig vastgesteld. Punt V. Onveranderd vastgesteld. Punt VI. Onveranderd vastgesteld. Punt VII. De heer Busch meent dat de christelijke scholen zich voeden ten koste van de openbare. Velen doen hun kinde ren thans op de Christelijke scholen ter wijl zij liever openbaar onderwijs wen schen, dat echter in hun omgeving niet aanwezig is. B. en AV. zijn nalatig hierin te voorzien. Volgens den heer B. is de nieuwe Chr. school in de Kerkebuurt slecht bezocht. Spr. wil samenwerking en meent dat bij oprecht streven daarnaar veel kan worden bespaard.. Weth. Endendijk ziet dit niet in. Er is veel ruimte tekort en binnenkort zullen uitbereidingen komen aan de O. S. Beets- laan, Soesterberg en de twee in de Kerke buurt. Dat de Chr. School in de Kerke buurt slecht bezocht is, is niet waar. want deze telt thans 100 leerlingen in plaats van 80. zooals eersl was opgegeven. Dit punt werd voorts zonder hoofde), stemming aangenomen. Wij noodigen U beleefd uit onze ST. NICOLAAS-ETALAOE te koman bezichtigen, voorzien van een prachtcollectie BANKETLETTERSf 1.25 per pond BORSTPLAATf 014 per ons MARSEPAINf 0.25 per ons BELEEFD AANBEVELEND, Punt VH1. De heer de Bruin zei, dat ling, op een salaris van 1600 tot 2000, nieuwe archiefordening zeker noorzake- lijk is, doch achtte een nieuwen eerste klas-ambtenaar niet noodig. Hij was van oordeel, dat de secretaris met zijn hooge salaris de verantwoordelijkheid behoort dragen. Volgens hem moet een oproep geschieden voor sollicitanten met een sa laris van ten hoogste 1600 tot 2000. Bovendien verklaarde hij zich tegen vaste anstelling. l)e heer van Klooster meent, dat het voorstel niet voldoende is, doch gaat mede omdat hij niet later liet verwijt wil heb ben verantwoordelijk le zijn voor een warboel. Hij stelt echter de voorwaarde, dat de benoeming tijdelijk is, en als dat niet raogelyk blijkt, dal het voorstel dan eersl weer bij den raad terugkomt. De heer Busch vindt dc kosten nok hoog, doch noodzakelijk. Het is volgens hem een groote janboel, wat het archief betreft, want nooit kan men krijgen wat men wenscht. Hij bepleit een betere on derlinge basis van de ambtenarensalaris sen, die moeten zijn naar hetgeen wordt gepresteerd. De heer Doorman, die blijkbaar van dit onderwerp veel studie had gemaakt, be toogde in een uitvoerige rede, dat het voorstel voor de gemeente Soest te ver strekte. Met een eenvoudiger systeem kan z.i. hetzelfde bereikt worden. De decimale index is slechts een bijkomstigheid; het systeem is goed, zooals wij dat hebben met vier nummers en een cijfertje meer of minder is zoo erg niet. De heer Van Klooster: Wel nee! De heer Doorman zegt dan, dat van de 1100 gemeenten slechts 155 het voorge stelde systeem toepassen. In Baarn heeft men een heel goed systeem met kaarten en dossiers, en dat zou men hier ook kunnen invoeren. Uitvoerig bespreekt dé heer Dooi'man verder het voor en tegen en komt ten slotte tot de conclusie, dat de kosten, welke men thans weer wil uit jeven, werkelijk kunnen bespaard wor den. Mr. van Doorne zegt, dat het lastig is voor de raadsleden bier hun stem te Het onderwerp is moeilijk en geen van de raadsleden is erin thuis zooals de heer Doorman. Hij zal gaarne zien, dat van de zijde van B. en W. de door den hee Doorman naar voren gebrachte bezwaren afdoende worden weerlegd of dat anders het voorstel wordt teruggenomen ten einde de raadsleden gelegenheid te geven de zaak nog eens te beoordeelen. De heer Grootwal zegt, dat het systeem er ten slotte niet op aan komt, maar de uitvoering. De zaak moet in orde komen; dat is de hoofzaak. Hij is van oordeel, dat ten slotte e 1 k salaris te hoog is, als de ambtenaar niet voldoet en dat een goede ambtenaar goed loon moet hebben. Dc Voorzitter ontkent, dat het archief in wanorde is; alleen is het niet op de juiste wijze geordend. Een salaris f 1600 tot 2000 past niet in het ontwerp der nieuwe salarisregeling. Soest is niet tc vergelijken met Baarn, dat een stabiele Igemeente is, maar b.v. met Bussum, dat look aan groote uitbreiding onderhevig is. Hel aantal inwoners van Soest is in tien jaar gestegen van 5.000 tot 13.000 en stijgt nog steeds. Niemand weet, hoe liet over of 10 jaar zal zijn en bij een dergelijke uitbreiding moet het archief tot in de puntjes in orde zijn. Bussum met 24.000 nwoners heeft 20 secretaricambtenaren „mi Soest met 13.000 inwoners acht. De vier afdeclingcn hier kunnen elk met twee ambtenaren niet meer toe en zijn momen teel overbelast. Hij verzoekt voorts den secretaris nog eenige technische toelich tingen te geven. De secretaris, daarop het woord nemend, dankt den voorzitter voor de gelegenheid .'lier een en ander te kunnen zeggen. Al lereerst wil hij met nadruk stipuleeren dal liij geen verantwoordelijkheid kar dragen voor het archief, zooals het nu is. Iedereen haalt daar maar stukken weg en er is onmogelijk oog op tc houden. Wan neer het systeem doorgaat zooals het voor gesteld is om alles te rangschikken, niet chronologisch maar zaaksgewys, en een ambtenaar daarmede te belasten, dan kan hij er het oog op houden en wil hij gaarne de volle verantwoordelijkheid op zich nc- Daarenboven gaat liet systeem uit van de Vereen, v. Nederl. Gemeenten en dc directeur van liet registratuurbureau jfent controle en toezicht uit, wat ieder tot groote gerustheid moet stemmen De secretaris treedt voorts nog in bij zonderheden omtrent het voorgestelde stelsel' en betoogt uitvoerig, dat liet systeem, zooals de lieer Doorman had be sproken, hier absoluut onvoldoende zou zijm Mr. van Doorne zegt daarop na deze toelichting zijn voorstel tot terugneming le kunnen laten vervallen. Waar volgens den voorzitter bij dc benoeming advies gevraagd wordt van den directeur, is er z.i. ook geen bezwaar den Baad in de be noeming te kennen. Het benoemen van .tl ambtenaar door den wethouder, al is dat dan ook zoo in dc wet geregeld, heeft altijd groote bezwaren met het oog op na dien uitgeoefende critiek. Mij is er daar om zeer voor, dat de Raad in de benoe ming wordt gekend. De Voorzitter zegt, dat de benoeming uitsluitend een zaak van B. en W. is en de Raad daarmede niets tc maken heeft. Fik advies van den Raad zal hij dan ook naast zich neerleggen als zijnde onwettig. Na breedvoerige repliek van verschil lende leden wordt ten slotte het amende ment Grootewal aangenomen om een cre diet toe te staan voor een t ij d e 1 ij k ambtenaar met uitzicht op vaste aanstel en als dat niet is door le voeren met een nieuw voorstel bij den Hand terug te ko men. De heer Doorman blijft principieel tegen hel voorstel en stemt tegen. Punt IV. Benoemd werd met 111 stem Mej. C. J. van Bcemen te Amstei'dam. Punt X: a. Benoemd werd de heer J. Baars, in de vacature Nooder, met 93 stemmen. b. De commissies worden samengesteld als volgt: Voor Soest: J. 11. A. Rupert, G. 11. Veen- stra, W. Frederiks, Th. Horvers, J. H, Litooy. Voor Soesterberg: H. Raat, A. E. Weg man, 1'. M. Hoiibaer, D. Lub, J. Baars. Punt gl. De voorzitter stelt voor diverse wijzigingen aan te brengen op verzoek van gedeputeerden. Daarenboven worden nog nkcle aanvullingen voorgesteld, terwijl ten slotte nog ingekomen blijken enkele voorstellen van de Vrijw. Brandweer tol wijziging van die artikelen, welke speciaal betrekking hebben op hel brandwezen. Na enkele redactiewijzigingen worden al deze voorstellen aangenomen. Een voorstel-Hilhorst om reminrichtingen op wagens en karren niet verplichtend te stellen wordt aangehouden daar de stem men staken met 66. Behoudens dit artikel word! de gebeele verordening aangenomen. (Na in werking treding hopen wij deze verordening ten gerieve van onze lezers aan een beschouwing tc onderwerpen). Punt XII: Na eenige discussie aangeno men. Punt XIII: Voorstel van B. en W. tot verlaging van den gasprijs. Hieromtrent schrijven B. en W. aan den Raad Van de Gascommissie ontvingen wij het hierbij gevoegde advies inzake verlaging an den gaspi'ijs, ingaande na de meter- opname van de maand December a.s. Onder verwijzing naar dit voorstel en de daarbij behoorende bijlagen, welke zijn gedeponeerd bij de officieele raadsstuk ken, hebben wij de eer U voor te stellen overeenkomstig het voorstel der Commis sie te besluiten en bedoelde regeling te doen ingaan onmiddellijk na de laatste meteropname van de maand December 1928. In onze commissie is reeds lang naar de mogelijkheid gezocht om op goede gron den voorstellen te doen tot verlaging van de gasprijzen in deze gemeente. Bij de on derzoekingen werd steeds gestuit op het bezwaar, «lal over geen voldoende gege vens beschikt kon worden, betreffende een vol jaar gasverbruik. Toen echter af doende gegevens ten dienste stonden, bracht de Technisch-ambtenaar bij het be drijf ons een rapport uit gedagteekend Oc tober 1928, hiernevens als bijlage gevoegd gemerkt A. De commissie was over den inhoud van het rapport weliswaar gunstig gestemd, doch nog niet bevredigd met als gevolg dat aan den Technisch-ambtenaar opdracht gegeven werd na te gaan of het mogelijk zoude zijn den gasprijs te verlagen tot 11 cent per M3. Aan deze opdracht werd door hein gevolg gegeven door inlevering het rapport, gedateerd 26 October 1928 gemerkt als bijlage B. Het zal U blijken, dat door den Tech nisch-ambtenaar een geheel nieuw schema 1 verstrekt met het resultaat, dat hij adviseert tot 3 verschillende gasprijzen, aangezien het hem niet toelaatbaar voor kwam den gasprijs over het geheel op 11 nl per M3. (e brengen. De commissie kan zich mei den inhoud van het laatste rapport vereenigen. wal be treft de regeling van die gasprijzen, doch adviseert Uw College in afwijking van het technisch rapport den Raad voor te stellen le gasprijzen vast te stellen als volgt: a. een verbruik tot 50 M3. per maand 12 cent per M®. b. alle verbruik boven 50 M3. per maand 10 cent per M3. c. een tariefrecht van 6.per maand iedere M®. verbruikt gas a-5 cent per M®. Opgemerkt zij, dat onder maandverbruik is te verstaan de hoeveelheid gasverbruik tusschen twee opvolgende meteropnemin gen. Het schema voorkomende in het rapport van den technisch-ambtenaar. bijlag B, 2e blad zal alsdan als volgt gewijzigd moeten worden. Een tariefrecht 100 M3. gas a 5 cent f 6.— of per M3. 11 cent. Bij 200 M®. is vasttarief 200 M3. gas a 5 cent 11- 6—- 10.— of per M:'. 8 cent. Voor 300 M3. per M®. 7 cent. Voor 400 M3. per M®. 6>2 cent. Voor 500 M3. per Ma. 6.2 cent. Voor 1000 M3. per M3. 5.6 cent. Met inachtneming van deze prijzen zal dc opbrengst door den technisch-ambte naar in zijn rapport bijl. B. een kleine wij ziging ondergaan en wel als volgt: I. 260.000 M®. a 12 cent f 31.200.— II. 155.000 M®. a 12 cent 85.000 M3. h 10 cent 27.100.— III. 10 tariefrechtcontracten h 6.— 72(1.— 20.000 M®. A 5 cent 1.000, 60.020.— Sint Nicoiaas en zijn knecht zullen als gasten tegenwoordig zijn. - jjy Optreden van den Humorist EMIEL B0NNE. JASZ-BAND Enlreé 50 Cent (alles inbegrepen) ATTRACTIES I Schitterende collectie Gereedschappen, ook in het betere genre Baarn SoestdïjK P. S. Huismoeders denkt hierom Eet paardenvleesch op Uw brood, dat inaakt de kinderen sterk en groot. BURGEM. GROTHESTRAAT 18 H. GEUBBELS TELEF. 2265 SPECIAAL HUIS VOOR CIESCHENICE1VI OAARNE VERPAKKEN EN VEKZENDEN WIJ VOOR U I tte

De Soester | 1928 | | pagina 3