8. Baams, Bierenarts Veehouders in Nederland Adverteert in dit blad Cinema Royal *êm JET VAN DER ES PASCHIN Bestelt Uw speciaal Paaschgebak Banketbakkerij C. J. van der Loo Langestraat129 - Amersfoort twee Voorstellingen per avond Prijzen de Plaatsen rechten inbegrepen KANTOOR- en SCHRIJFBEHOEFTEN WILT GIJ nu «f later gega- randeerde, soliede melk- of kalfkoeien met veel melk en vet aanschaffen? NIEUWS- E Blienteelt Ml PIANOLESSEN Staines Inlaids Linoleum zichzelf recommandeert. Firma GEBRs. STAAL TELEF» m 3S5 R. VAN BURGSTEDEN Handel in Aardappelen Groenten en Fruit Tip Top Foto's Bloemisterij „Kweeklust" C. Kraayenhagen KOMT DAN eer dat gij anders gaat koopen eerst de veestapel van de Vertrouwens- veehandel te Amersfoort bezien. Ho l&BMM alsMoccanesten, Paaschtaarten, Paaschcake, Gebakeieren, Eieren gevuld met slagroom enz. bij SQESTERBERGSCHESTRAAT 8g SOEST - TEL. 2009 Groote keuze Paascheieren, Mandjes, Figuren, Netjes, enz. Mevrouw Voor het a.s. Seizoen hebben wij de nieuwste soorten BEHANGSELPAPIEREN ontvangen. Meubeimagazijn Wed. W. J. van EE Vanaf VRIJDAG 29 MAART t.e.m. DONDERDAG 5 APRIL vertoonen wij op veelvuldig verzoek voor de 3e en onherroepelijk laatste maal de hoofdrol RAMON N0VARR0 Plaatsbespreking iederen middag van 12-1 uur Schitterende muzikale illustratie door ver sterkt orkest met medewerking van een ge deelte van het 5e Regt. Inf. onder leiding van FRITZ GL0TZBACH. Ie en 2e Paaschdag GROOT MATINÉE. Aanvang 3.3G uur (precies). EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ, S0ESTDIJK. F EUILLETON bof De polsslag van den nieuwen Tijd Stoomwasscherij Een goed adres voor Uw Wasch. Be! li art brenge hondei op 4 hot 21 rigde 1911 KEL'K hondoi hondei Dez het t» aan d duga De de Ik ten v Verscl de iin Sot vallet Ten er n- bewo De zegt last zakei aan, woon De van waar over rijdet De wate den rneeL onih» ming Dt op 1 de E mere taan D< eens Den van op ti borr men! avon tervi Lt. aand Ven insti met men gen. mee: spar Spr. Soet D toe reda van 20 is g oplè sten de i uit dat ken ria •iaa A slot VO| Ra» op bei hor V.i ge< dit de 0g de bij ro< de tij op oti te uil ke ku te da po te te lu le Het was voor onze bitjes een ware uit komst, toen ze bij het schoone zonnige weer van Vrydag 8 en Zaterdag 9 Maart j.1., na weken, ja maanden opgesloten te zijn geweest, eens weer mochten uitvlie gen, om zich te verlustigen in Üe tamelijk zoele voorjaarslucht en zich te ontdoen van de onverteerbare stoffen. Hoe echt lenteachtig was dat gezoem! Het klonk ons $ls de schoonste muziek in de ooren. liet deed ons aanstonds weer denken aan de reinste zomerweelde, 't Is heuschi waar: bijenhouders genieten veel, veel meer van het buitenleven, dan andere menschen. Wij zijn thans in staat mede te kunnen deelpn, hoe het over het geheel genomeu met onze bijenvolken is gesteld, na de buitengewoon strenge en langdurige vorst periode. We hebben namelijk onze eigen bijenvolken en die van eenige andere im kers eens vluchtig nagezien, waarbij ons bleek, dat de koloniën in korven beter dour den winter waren gekomen, dan die, welke in bijenkasten huisden. Doordat in de laatste jaren de winter gewoonlijk zacht, althans niet streng was, overwin terden de bijenvolken ook in kasten heel goed, maar ditmaal is de koude zóó vinnig doorgedrongen, dat hier en daar, waar de winterbedekking bij deze strenge vorst te wenschen overliet, gansehe koloniën bezweken zrjn. Wat zal men er van zeg gen? Dat koning Winter zoo streng zou optreden, daarin kon niemand erg heb ben. Het is hiermede gegaan, als bij de boeren, die bevroren aardappelen hebben, doordat de aardappelkuilen niet voldoende gedekt waren. Dat de bijen inderdaad van koude waren bezweken, bleek, doordat er nog ruimschoots voedervoorraad aanwe zig was. Over het geheel genomen, zitten de bjjen in de korven dichter en bijgevolg warmer bij elkander, dan in kasten. C'erder bevonnden wij bg het nazien dei- volken, dat de voedselvoorraad nog al flink was aangesproken, ofschoon, zooals te begrijpen is, uiteenloopend, aangezien het verbruik van verschillende omstandig heden, vooral ook van de volkssterkte, afhankelijk is. Erger was het bij sommige volken, zoowel in de korven als in kasten, waar de honigraten en soms ook de wanden der woning waren verontreinigd. Doordat de bijen, tengevolge van het langdurige strenge winterweer, geen rei nigingsuitvlucht konden houden, waren ze ten slotte wel genoodzaakt zich in haar verblijf van de onverteerbare stoffen te ontdoen. Bij zulke volken handelt men ver standig. als men de bevuilde honigraten gaat verwijderen en de bijen daarna tegen het vallen van den avond lauwe suiker oplossing of warm geemaakte voeder- honig toedient. Hoe dichter dit voeder bij de bijen gebracht kan worden, hoe beter. Bij korven, slechts gedeeltelijk met raten gevuld, kan men het bakje met voeder b.v. op een bloempot plaat sen; de bijen hebben het zoete vocht dan dicht bij zich, komen er gewoonlijk aan stonds op af en brengen het dan in fle leege honigraten. Veelal komen ze dan, bij eenigszins gunstig weer, den volgenden dag druk uitvliegen, ontdoen zich, zoo- noodig, van de overtoll-ge stoffen en fleu ren weer geheel op. Wat ons, imkers, voorloopig te doen staat? In de eerste plaats moeten de volken met weinig voedselvoorraad flink gevoe derd worden. Die zelf voederhonig heefi, weet wat zijn diertjes krijgen. Die voeder honig moet kooperi, moet trachten puike waar te krijgen. Men komt er verder mee, door aan zijne bijen b.v. één half K.G. zuiveren inLandschen honig te ge ven, dan ze 1 h 1.5 K.G. goedkoopen bui- tenlandschen honig toe te dienen. Geluk kig hebben de meeste bijenhouders nog accijnsvrije suiker te hunner beschikking. Het wordt door ons, bijenhouders, ten zeerste gewaardeerd, dat door de Regee ring het imkersbedrijf ook op die manier zoo krachtig wordt gesteund. Waar dit tot heden nog niet heeft plaats gehad, moeten onder de gewone korven en onder de Gravenhorsterboogkorven de doode bij en en alle onreinheden zoo kalm en be daard mogelijk verwijderd worden. Men neme daartoe de korven voorzichtig op en zet ze even op een andere plaats neer. Vervolgens vege men aanstonds, b.v. met een handstoffer, de plek, waar de korf weer staan moet, behoorlijk schoon, waar na de korf op dezelfde plaats wordt neer gezet. Op die manier worden de bijen het minst verontrust. Bij volken In bijenkasten worden de bodemplanken gereinigd. Bijen woningen met losse bodemplanken zrjn al heel gemakkelijk schoon te maken. Even de bodemplank er zoo rustig mogelijk uit genomen, doode bijen en vuil er afgeveegd en de zaak is in orde. Kan de bo demplank niet worden verwijderd, zooals o.a. ook bij de Alberti-kast en bij de Thuringer-kast het geval is, dan moet met een zuogenaamden bijenveger (een soort borstelde bodem worden schoongemaakt. Heel bedaard moet men met den veger de onreinheden onder de raampjes naar zich toehalen. Worden de bijen daarbij soms erg onrustig en beginnen ze uit te vliegen, dan kunnen een paar rookwolken uit de bekende Dathe's imkerpijp, oï van pijp of sigaar de bijen voor eenigen tijd tut bedaren brengen. Symplexkasten en W. B. C.-kasten reinigt men het vlugst door den bak met raampjes, waarop de bijen zich bevinden, even kalm en voor zichtig weg te nemen; daarna is de bo dem in korten tijd schoon te maken; vervolgens kan de bak weer op zijn plaats worden gebracht. Van een oordeelkundige voedering zal vooral in dit voorjaar veel afhangen. Laten we daar wel om denken en toch vooral niet tegen een weinig moeite oi drukte opzien. De sterke toe neming in bevolking eischt natuurlijk veel voedsel en buiten is voorloopig, soms wel wat stuifmeel, maar nog weinig honigsap te verzamelen. Sommige bijenvolken zou den werden ze niet met oordeel ge voederd aan het kwijnen geraken; de voortteling, nauwelijks behoorlijk aange vangen. zou in plaats van toe- afnemen enals dan in het laatst van April en in Bloeimaand duizenden bloesems vooral van onderscheidene vruchtboomen. hun honigr'rjke kelkjes gaan openen, dan zouden in bijenwoningen, waarvan de be volking als het ware aan haar lot werd overgelaten, wellicht slechts een gering aantal bijen zijn, geschikt om den koste- lijken nectar te verzamelen. En zoo iets mag niet voorkomen. Als de lieve, lang verbeide lente zich met bloemen en bloe sems tooit, moeten wij korven en kasten vol bijen hebbdh. Eerst dan, maar ook dan alleen mogen we met eenigen grond - werkt de weersgesteldheid ten goede mede -- oen ruimen honigoogst verwachten. „O, zoete honig, zeern en zog der bloemen. Wie zal er ooit genoeg, te vele u roemen Wie, ernstig bijtje, wie zal ooit genoeg Uw werk vereeren?... Geen 't zij late of vroeg". (Guido Gezelle). Algem. Xed. Landb.w.bl. KOLONIEWEG 11 SPREEKUUR 2-3 DINSDAGS doet een verbruiker na jaren en jaren weg, omdat het ten slotte begint te vervelen Verslijten doet men het echter niet Daarom is het 'n dankbaar artikel hetwelk Stalen met prijsopgaaf worden op verlangen gaarne toegezonden door Woninginrichters - Heuvelweg 8 NIEUWSTRAAT 55 6 stuks 50 cent Briefkaarten 6 f 1.— FOTOGRAAF G. van GRONINGEN FERDINAND HUVCKLAAN 6a Ontwikkelen en afdrukken voor amateurs Nieuwe Bloem- en Tuinzaden ontvangen Wenschl gij bloeiende planten of bloemen STEENHOFSTRAAT I - TELEF. 2178 biedt II alle voorkomende bloemwerken aan. Tevens snoeien van vruchtboomen, aanleg en onderhoud van tuinen. BELEEFD AANBEVELEND Dit verplicht U tot niets en kan Maandags en Dinsdags, alsmede Zaterdags geschieden. Soliede koopers kunnen zonder eenige prljs- verhooging ook in termijnen voldoen. (5 procent rente). De afgegeven koeien krijgen geen zichtbaar herkenningsteeken. Stipte geheimhouding. Gratis inlichtingen ten kantore der VERTROUWENSVEEHAfIDEL, Leusderwfg 239, Amersfoort, Te!. 1t8B No. IA ALS BIJZONDERE RECLAME KUNNEN Wij AANBIEDEN: Grandoo van f 1.50 voor f 1. Bergerac van 11.35 voor f 1. Mistella van f 1.25 voor f 1. Madera van f 1.25 voor f 1. Alles in fl. van 1 L. inhoud Drogist Van Weedeslr. 20 Depót Geertsnia's Wijnhandel, Pracht dessins voor spotprijzen. Vraagt onze Stalenboeken met prijscourant ter inzage. BEHANGER1J EN STOFFEERDERiJ VAN WEEDE8TRAAT 7a TELEFOON 2168 Dir. B. DE GANS BEN-HUR Bewerkt naar de wereldberoemde Roman van Generaal LE WIS WALLAGE DIT WONDERWERK HEELT MILLIOENEN DOLLARS EN JAREN VAN TIJD EN INSPANNING gevorderd. Elke liefhebber van de film zal BEN-HUR gaan zien, al moest hij er mijlen voor loopen. Exta tische oogen zuilen staren, terwijl scène op scène van overweldi gende schoonheid achtereenvolgens wordt geprojecteerd. Voorwaar de episode der Romeinsche wagenrennen uit BEN-HUR zal altijd beschouwd worden als een der mijlpalen op den weg der volma king der Cinematografische dramatiek. Doordat wij deze film steeds voor 7 dagen konden krijgen, en teneinde een ieder in de gelegenheid te stellen dit wonderwerk te gaan zien, geven wij van deze film AANVANG DER VOORSTELLINGENVrijdag, Dinsdag, Woens dag en Donderdag 7 en 9.15 uurZaterdag 6 en B uur, Ie en 2e Paaschdag 3, 6 en 8.15 uur. Geen doorloopende voorstellingen. Lage f 1.00, ie Rang f 0.75, 2e Rang f 0.50 en 3e Rang 35 cent. Militairen: 60, 40, 40, 40 en 20 cent. 8— 27). Uil het Engelsch van RYBY M. AYRES Nadruk verboden). Een koude rilling ging door hem heen toen hij Gaffin's Corner passeerde en ver stoorde zijn prettige gedachten. Maar aan de bitterheid om den tragischen dood van Hrenda Myers paarde zich toch een diep gevoel van dankbaarheid dat zijn leven gespaard was gebleven. En dat was niet uit koude zelfzucht! omdat hij het veege lijf had kunnen redden, maar door het besef dat er iemand was voor wie zijn leven waarde had, iemand voor wie hij nog zoo beel veel zou kunnen doen, wier leven hfj mooi en rijk zou kunnen maken. Het was nog absoluut niet zeker of Ro- salie ooit wel weer heelemaal beter zou worden en dan zou zij zijn steun en toe wijding eerst recht noodig hebben. Toen hij bij het landhuisje van inrs. Fowler kwam, zakte zijn moed weer in zijn schoenen. Hij draaide heen en weer voor h'ó aanbelde als een klespijnlijder op den stoep van een tandarts. Hij had geen flauw idee wat hij zeggen zou als hij van aangezicht tot aangezicht met zijn vrouw zou staan, hoe zij hem zou ontvangen. Hij trachtte zichzelf een oogenblik in te pra len dat het misschien beter was te wach ten tot Rosalie wat sterker zou zyn. Maar ten slotte duwde hij toch het hekje open en belde aan. Mrs. Kowler deed hem open en er was was iets in haar houding, in haar vriendelijke oogen dal Rorie moed gaf en bij weer dat mannelijk-waardige en krachtige toen by zyn hoed afnam en eenvoudig zei: Ik ben Roderick Briton. Haar gezicht had hem direct doen ver moeden dat zij by in uit ie begrijpen zou wat er in hem omging, maar hij was niet voorbereid op de 'diepe vreugde die uit haar oogen straalde. Ze legde waarschu wend den vinger op den mond dat hij in de gang niet praten zou. Ze liet hem voor gaan en het was alsof hij met zyn kloeke gestalte de smalle gang heelemaal vulde. Ze trok hem mee naar een achterkamer en sloot de deur. Rorie wijde haar een explicatie geven, maar mevrouw Fowler voorkwam hem direct. Het lieve kind heeft me gisteravond al alles over u verteld. Ze zou vanochtend geopereerd zijn en ze scheen te denken dat ze het niet meer overleven zou. An ders was ze misschien blijven zwijgen. O, mr, Briton, u weet niet wat 'n gouden hartje dat kind heeft. Geen woord heeft ze in uw nadeel gezegd, geen poging ge daan om u in te palmen of u op haar zijde te krijgen. Ze beschuldigde u met geen woord, ofschoon neemt u met niet kwa lijk dat ik het maar eerlijk zeg de schuld heelemaal aan uw kant is. Weet u wat ze gezegd heeft: als ik niet beter word, zeg dan tegen hem dat ik er nooit .spyt van heb gehad en dat ik mijn belofte gehouden heb. De vriendelijke stem van de vrouw klonk aangedaan. De tranen kwamen haar in de oogen toen ze Rorie's bleek en be schaamd gezicht zag. Zyn aantrekkelijke, frissche jongens achtigheid, die den ouden Fergerson al tijd zoo voor hem had ingenomen, trof ook haar; impulsief legde zy haar hand op zyn arm. O, mr. Briton, zei ze vertrouwelijk, en liet leek er niets op dat ze elkaar tien minuten geleden voor het eerst in hun leven gezien hadden, ze is het zoo echt waard dat iemand van haar houdt en goed voor haar is Een oogenblik bleef het stil. Toen vroeg Rorie met een stem, heeseh van zenuw achtigheid: Mag ik haar nu zien? Of bent u bang dat het haar kwaad zal doen? Het is misschien beter om haar voor te bereiden. Ze hoorde uw stem gister avond, toen u den dokter hier naar toe bracht en toen heeft ze zoo vreeselyk ge huild. Als u even wachten wilt zal ik het baar vertellen, XXIII. Rosalie lag niet haar gezicht van de deur afgewend, toen Roderick Briton voorzichtig dc kamer binnenkwam. Ze had geslapen en was wakker geworden door het geluid van de voetstappen in de smalle gang. Het begon buiten al donker te worden. Het haardvuur tooverde rosse glansen in de kleine kamer en de gloed gaf een warm-rozigc tint aan Rosalie's gezicht. Rorie sloot de deur en bleef een oogen blik staan met zijn hand op de kruk. Er was iets buitengewoons liefs in het teere figuurtje daar op het bed en hij gevoelde zich geweldig aangegrepen door de ge dachte dat dit nu zijn vrouw was. Het vervulde hem met een groot gevoel van innigheid. Terwijl hij daar stond draaide zij het hoofd op het kussen om en hun oogen ontmoetten elkaar Hij had zich liet weerzien heel anders voorgesteld; hij had gevreesd dat het pijn lijk en gegeneerd zou zijn; maar het was in werkelijkheid zoo natuurlijk, zoo van zelfsprekend en eenvoudig. Hij liep lang zaam de kamer door en knielde naast het bed neer. Ze lag doodstil; haar wijd-open oogen schenen het eenig-levendc aan haar gezicht en het was alsof die oogen een vraag stelden die de lippen niet wilden uitspreken. Hij boog zijn hoofd op de slanke hand die stil op de deken lag en stamelde: Ik ben teruggekomen, Rosalie kan je me alles vergeven? Het was niet veel wat hy te zeggen had, maar voor haar was het genoeg; de klank van zijn stem zei haar voldoende hoe vol komen zyn berouw was. Hy voelde de vingers onder zyn wang beven; hij richtte zyn hoofd op en nam haar trillende handen in zyn eigen, vasten greep. Ze barstte in snikken uit, schokkende, traanloozc snikken; het scheen alsof al haar dapper-gedragen en dapper-gezwe gen leed zich een uitweg zocht in deze hevige huilbui. Och, waarom hebben ze me toch maar niet stil laten sterven; het is alles myn schuld geweestik had nooit moe ten toestemmen om met je te trouwen; ik was immers in myn hart overtuigd dat het niet goed was wat ik deed. Als ik ook maar had kunnen vermoeden dat je van een ander hield Rorie's stem klonk mannelijk vast toen hy antwoordde: Maar ik houd van niemand anders Ik heb geleerd dat jy het geluk voor me beteekent; dat ik nooit een dapperder, trouwer en liever vrouw kan krijgen dan jy. We zullen nu werkelijk samen een nieuw leven beginnen, Rosalieje hebt er geen idee van hoe lief of ik voor je zal zijn. Ik weet< wel dat er geen woorden te vinden zijn voor de manier waarop ik me tegen je gedragen heb, maar ik zal zorgen dat geen spoor van herinnering er aan meer bij je kan overblijven. Zyn stem trilde van aandoeningom haar mond speelde een zachte glimlach. En het eenige wat jij te doen hebt, zei hy opgewekt, is zoo gauw mogelijk beter te worden. Dat wil je nu toch zeker wel, hé? Rorie schoof zyn arm onder haar hoofd en trok haar wat dichter naar zich toe. Hij wilde nog wat zeggen, inaar plotseling liet zijn stem hem in den steek en roet' een gebroken snik verborg hij zijn gezicht in de zachte weelde van. haar donker haar. XXIV. Banshell zat alleen aan tafel in de rui me eetzaal van „Four Winds" toen Rorie van Bedmund terugkwam. Er was iets zelfbewusts in zyn houding; Banshell keek hem even vluchtig aan en constateerde het met genoegen. Ik dacht dat je er wel niets op tegen zou hebben dat ik vast begon; ik verging van den honger. In werkelijkheid was dit misschien de eerste martf in zijn leven dat, zijn gebrui kelijke gezonde eetlust hem in den steek gelaten had, maar hij was er niet de man naar om zoo iets te laten blijken en had plichtmatig eer bewezen aan de schotels die Blunt opdiende met een onverstoor bare plechtigheid alsof hij aan een offi cieel banket bediende in plaats dat hy voor een eenzamen eter opdischte. Apropos; dr. Myers heeft een uur geleden naar je laten vragen; hij moet je dringend spreken. Myers? herhaalde Rorie verwonderd. Ja. het dienstmeisje bracht de bood schap. Zeg eens, weet je ook wanneer het gerechtelijk onderzoek gehouden zal wor den? Morgen! Banshell kauwde op een olyf. Dan zal de geheclc historie wel voor den dag komen, hé? Ik denk hel wel. Ik hen van plan zoo gauw als 't kan naar het buitenland te gaan. Uitstekend; ik hen je man. Waar gaan we naar toe? Rorie lachte vroolijk: Ik hoop, dat je me het niet kwalijk neemt dat ik het eerlijk zeg; ik had eigen lijk gedacht Ander gezelschap mee te ne men. Ben je nu al vergelen dat ik ge trouwd ben? Zie je wel; ik zei je al dat ik aan het idee moest wennen, lachte de ander terug. Maar tusschen haakjes: hen je niet van plan wat ie eten? Ik heb geen trek. Maar toen hy zich aan tafel zette bleek toch dat de lange wandeling hem meer eetlust had bezorgd dan hij gedacht had. Ik gu zoover met je mee, zei Bans hell, toen Rorie opstond om naar dr. Myers te gaan. Ten ze dc oprijlaan afkwamen, liepen ze den staljongen tegen het lijf. Hij was hui ten adem van het harde loopen en hij praatte opgewonden. Ze hebben hem te pakken, mr. Rorie, ze hebben hem te pakken hy was niet ver uit de buurt Wien hebben ze te pakken? Den bochel, meneer, maar ze zullen niet veel moeite met hem hebben; alleen de kosten van de begrafenis, denk ik! Dood! riepen de beide jonge mannen tegelijk. Ja, meneer. Hij lag in den vijver. De honden hebben hem gevonden. Ze zeggen dat het een ongeluk is, omdat zijn handen vol modder en gras zaten. Dus hij heeft nog geprobeerd om er uit te krabbelen. Er kwam een gevoel van opluchting over Rorie. Eén bezoeking was hem ten minste bespaard: de nood zake lij khe id om oog in oog met den bochel le moeten staan en waarschijnlijk legen hem te moeten getuigen. Ze spraken geen van beide op hun ver dere wandeling naar hel huis van den dokter. Je zult huiten moeten wachten, Bans hell. Deze nam afscheid, slak een sigaret aan en slenterde den weg af, Rorie had niet heel veel lust in het bezoek; Brenda's dood drukte hem nog heel erg; hy kon er niet overheen dat hij er de indirecte oor zaak van was en hij kon den aanblik van Myers bedroefd gezicht niet verdragen. Myers zat aan zyn sehrybureau; het gedempte licht van de studeerlamp viel op zyn bleek, triest gezicht. Het spijt me dat ik je heb moeten lastig vallen, Briton, zei hy met een ge smoorde stem. Ik had je iets bclang- ryks te vertellen, maar in dc eerste plaats: wil je me een vraag beantwoorden? Natuurlijkals ik kan. Alleen maar het volgende: toen ik het vanmorgen over Rosalie Dean had. het zieke meisje in Bedmund, zag ik aan je gezicht dat je meer van haar wist. Je weet misschien niet dat er een paar we ken na den dood van je vader praatj*» ia het dorp liepen. Er werd verteld dat jij naar Bedmund bent geweest toen het cir cus daar stond, om haar te spreken. Ik heb er niets van geloofd, ik heb het trou wens pas later gehoord, maar je moet me niet kwalyk nemen dot, ik om een bepaal de reden graag zou willen weten wat er precies tusschen jou co haar bestaat Ze is myn vrouw, zei Rorie heel rustig. Je vrouw? Het was alsof deze kalme medcdeclins Myers verbijsterde; verbluft herhaalde hij de woorden, terwijl hy met de hand over zyn oogen straek. Ik geloof dat ik versuft ben op het oogenblik; als je er niets op tegen hebt, verklaar je dan nader. Rorie deed Myers het heele verhaal, eenvoudig, sober, zonder ook maar iets in zijn eigen voordeel mooier voor te stellen; hij spaarde zichzelf absoluut niet. Toen hy alles verteld had zei hy: Ik heb er geen spijt van, absoluut niet; het is de liefste, dapperste en trouw ste vrouw die een man ooit zou kunnen krijgen. Hy dacht aan Rosalie's gezicht toen hy een uur geleden van haar was weggegaan aan den blos van geluk, aan haar schitte rende oogen. Hy vond het heerlijk om over haar te kunnen spreken zooals hij het tegen Myers had gedaan. Deze had zwijgend geluisterd en zijn gezicht was onder het verhaal niet van uitdrukking veranderd. Er was niets dan diepe smart op dat gezicht te lezen; van verrassing of emotie door Roderick's ver haal was geen spoor te bekennen. Toen hy eindelijk begon te spreken leek het of er opluchting klonk in zijn zwakke, vermoeide stem. Ik dank je, Briton, dat je me alles zoo uitvoerig en eerlijk hebt verteld, het maakt het mij gemakkelijker op te biech ten wat ik op het hart heb. Maar mis schien weet je het alje hebt haar im mers vanmiddag gesproken? (Wordt vervolgd). BUREAU VOOR ADMINIS' ADVERTENTIËN WORDEN INGEZONDEN STUKKEN r UITGAVE: EERSTE SOESTER ELE HET,AUTEURSRECHT VA' Bekendmaking e OFFICIEEL Burgemeester en Wethouders van S> maken bekend, dat gelegenheid tot kostelc INENTING zal worden gegeven op WOENSDAG 10 APRIL 1929, des narr 3 uur in de Openbare Lagere School de Beetzlaan. DONDERDAG 11 APRIL 1929, des n m 3 uur in de Openbare Lagere Schoc de Kerkebuurt. DONDERDAG 11 APRIL 1929, des n.n 4 uur in de Chr. Lagere School aai Schoolstraat (Hees) en dat gelegenheid tot het doen na der inentingen zal worden gegeven week later, op dezelfde plaatsen, d£ en tijdstippen. De Ouders worden er aan herinnerd hi trouwboekjes of de geboortebewijzen de te enten kinderen mede te brengen. Voorts verdient het aanbeveling de ar der kinderen vóóraf goed met water en i te wasschen. SOEST, den 4 April 192! Burgemeester en Wethouders voornoemd De Secretaris, De Burgemees J. BATENBURG. O- DEKETH. Burgemeester en Wethouders van Si brengen ter openbare kennis dat de 22 Februari j.1. vastgestelde kiezerslijst, 2 als deze thans luidt, tot 1 April van volgende jaar van kracht blijft, behoud de wijzigingen daarin te brengen tengevr van rechterlijke uitspraken, welke wijzij der lijst bevelen. SOEST, 3 April 1929. Burgemeester en Wethouders van Soest. De Secretaris, De Burgemees BATENBURG. G. DEKETH. WEGENBELASTING Ten behoeve van houders van mo rijtuigen en motorrijwielen wordt m< deeling gedaan, dat vanaf heden ten 1 tore van den Ontvanger der Directe lastingen enz. aangifteformulieren zijr verkrijgen voor de aangifte van de in einde van April a.s. vervallende belast kaarten. Het verdient aanbeveling, dat rt nu een aangifteformulier wordt aai vraagd en- ingevuld wordt ingeleverd voorkoming van groote drukte en I moeten wachten aan het einde der ma£ De nu reeds ingeleverde aangiften v den geheel klaar gemaakt en de be tingkaarten kunnen in de laatste week April tegen betaling van het verschuldi worden afgehaald. Het kantoor van den Ontvanger is veerigd te Baarn, Huofdstr. 3 en geop iederen werkdag van voormiddags 9 12 uur en namiddags 1.30 tot 3.30 i uitgezonderd Zaterdagsmiddags. De menschen moeten onc wezen worden, alsof gij niet onderwees. POPE. Het grondbeginsel voor goede manieren ;b aan and es te denken en niet aanl'zel ANON. Wannneer men een bekend zakenm leider van groot-bedrijf, op een Rota landdag te Haarlem hoort spreken o' deze steeds groeiende beweging in zakenleven, waaraan alleen de toonaan vende leiders uit alle bedrijven, „de" v tegenwoordigers van alle handels- en verheidsbedrijvigheid kunnen deelnem wanneer zij zich onder het motto van „c nen der menschheid" willen scharen bun bedrijf op waardige wyze en volgt regelen van stipte eerlijkheid, het „d nen" boven „eigenbelang" stellend, v len leiden; wanneer men dan 'verneei dat dit een leger is, een steeds aangro end leger van voortschrijdende mannen, hun leven met ernst wijden aan den bouw der menschheid. een beweging zal groeien tot de samenleving haar s| ren zal vinden, wel, dan wordt wel heel duidelijk, dat er iets aan 1 veranderen, aan het verbeteren is in gedachten van breede scharen mensch dat er in onzen tijd een fijne geest v dienende, practische naastenliefde aan i opbloeien is. Dat er iets bnitengeme hoobvols klopt in den polsslag van d nieuwen tjjd. Ja zeker, er is wel heel veel verandei verbeterd, in de laatste jaren. Lvnisi en sarcarme en kwaaddenkendheid en \v£ trouwen en kleineering en al wat nee haalt en minacht ten spijt. Al de duist re machten van kwade en afbrekende g dachten moeten het meer en meer t leggen tegen de onweerstaanbare en nit te-stuiten macht van waarheid en goe< gedachten. Luister eens, wat Owen „DE KOLK" AMERSFOORT - TELEFOON No. 615 Afhalen en thuisbezorgen iederen dag. Young onlangs juist in dit verband i merkte: In de afgeloopen dertig jaar j. de moreele maatstaven van het zak* leven verhoogd. Een zekere mate van slepenheid en slimheid en handigheid vroeger tijd is verdwenen. Ze werkten bjjster goed bij het zakendoen op gro schaal. Kijk. een winkelier mag zijnkl te weinig gewicht of te kleine maat ge' en op die manier wat verdienen. Hij 1 zelfs zyn bediende ertoe brengen te k aan gewicht of maat geven. Maar hij geen groote zaak, geen warenhuis die basis op touw zetten. Want er slechts twee mogelijkheden: óf zijn dienden zijn eerlijke menschen, die den weigeren zulks te doen, óf hij zou heel gauw als bedieuden hebben uitgebreide organisatie van oplichters, g'

De Soester | 1929 | | pagina 4