RED PORT RED PORT B. KRAAL VALENCIA Transpireerende Voeten LUXE VERHUUR INRICHTING Automobiel-Centrale TELEFOON 2061 BANKIERS S@ESf BEHANDELEN ALLE BANK EN EFFECTENZAKEN SAFE-DEP0SIT N.V. Midderistandsbank BIJKANTOOR: SOEST Verhuring van Safe-Loketten Voor allen die Sukkelen Uitslag tientjes wedstrijd 900-JARIG BESTAAN VAN SOEST Hotel-Café-Rest. Qkhuysen - Soest MEUBELMAGAZIJN WED. W. J. VAN EE VAN WEEOESTRAAT 7a - TELEFOON 2168 VACANTIE-BONNEN KLEEDERMAKERIJ en HEEREN-MODEART1KELEN L. VERVAT Red Port Van Weedestraat 20 a f 1.00 per flesch Bekendmakingen. Officieel. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat wegens de feestelijkheden ter gelegenheid van het 900-jarig bestaan dezer gemeente de gemeente-secretarie en de bureaux dei- takken van gemeentedienst voor liet pu bliek GESLOTEN zullen zijn op Dinsdag 27 Augustus a.s., terwijl voormelde kan toren op de daarop volgende dagen in die week voor het publiek GEOPEND zullen zyn telkens des voormiddags van 9 tot. 12 uur. Soest, 21 Augustus 1929. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. De Burgemeester van Soest maakt be kend, dat nogmaals gelegenheid tot kos- telooze vaccinatie en révaeoinatie zal wor den gegeven en wel: TE SOEST: Op MAANDAG .26 AUGUSTUS 1929 des namiddags te 7 uur in het gebouw der St. Joseph Jongelingenvereeniging aan de Steenhofstraat alhier, echter uitslui tend voor Révaccinatie: Op WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1929, des namiddags te 4 uur op dezelfde plaats, uitsluitend voor kinderen, die de eerste maal worden ingeënt. Een' week later op dezelfde dagen en uren en te zeifder plaatse zal voor een en ander nogmaals gelegenheid bestaan. TE SOESTERBERG: Op DINSDAG 27 AUGUSTUS 1929, des namiddags te 4 uur in de openbare lagere school aldaar. Het verdient aanbeveling de armen dei- in te enten personen vóóraf goed met wa ter en zeep te wasschen. Voor de iu te enten kinderen moet een geboortebewijs of het trouwboekje wor den medegebracht. Soest, 22 Augustus 1929. De. Burgem. van Soest, G. Deketh. Benoeming Lid van den Gemeenteraad De Voorzitter van het Centraal Slem bureau vour de verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Soest maakt bekend, dat vanaf heden ter secretarie dei- gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd zijn besluit ter benoeming van een lid van den gemeenteraad, noodzake lijk geworden door het overlijden Van het lid van den Raad, den Heer L. den Bliek. Soest, 22 Augustus 1929. De Voorzitter voornoemd, G. Deketh. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat in ver band met de feestelijkheden, welke ter gelegenheid van liet 900-jarig bestaan de zer gemeente op een terrein nabij de Spoorstraat gehouden zullen worden, de aan bedoeld terrein grenzende wegen voor alle verkeer gesloten zullen zijn tijdens bovengenoemde feestelijkheden en den duur, benoodigd voor de voorbereiding dier feesten. Soest, 21 Augustus 1929. Burgem. en Weth. voornoemd. De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. beldam, 309 punten, le prjjs, „Echo" de Bilt, 222 puhten, 3e "prijs. Afd. Uitmuntendheid: „Vriendenkring" Rotterdam, 299 punten, le prijst „Door Wilskracht Volbracht", llillegersberg, 215 punten, 3e prjjs. Afd. Superieure: „Bravo" Rotterdam.. 257 punten, 2e prjjs. Na afloop verspreidden de verschillen de vereenigingen zich in de stad, de So'es- ter en de Baarnsche club waren in de richting van het station getrokken waar de beide clubs tot veler vreugde een open luchtconcert ten beste gaven. Daaromheen waren de jongelui aan het dansen, en het ging er vroolyk naar toe. Te half zeven werd een extra bus charterd, waarmede het gezelschap naar Soest vertrok, om na afloop nog, bege leid door politie, een rondgang door het dorp le houden, hetgeen ook door de Soestenaren gewaardeerd scheen te wei den. Zondag a.s. zal deze club haar muzi kale medewerking verleenen bij de finale Plaafselijk Nieuws. Een mooie prestatie van onze Mondaccordeon Vereeniging „Bravo Zondag werd, begunstigd door droog zomerweer een concours gehouden voor mondorgelclubs, waaraan ook deelnam de Soester club „Bravo". Deze jonge club, die nog nimmer aan een concours deel nam, heeft daar een schitterende pres tatie gegeven, en getoond wat bij ijverig willen en doorzetten bereikt kan worden. In de marschwedstrijd behaalde zij de le prijs met 84 punten (in de derde af- deeling), terwgl zjj in de concertwedstrgd de tweede prijs wist te bemachtigen met 278 punten in de vierde afdeeling. Vooraf hadden de deelnemende ver eenigingen een optocht geformeerd, waar aan ongeveer 800 deelnemers vanaf den Hof naar het concoursterrein trokken. De belangstelling langs den weg was enorm. Op het terrein van den A.B.L.O. werd onmiddellijk een aanvang gemaakt met den marschwedstrijd, waarvan de uitslag als volgt luidt: Mondharraonikakorpsen: 3e Afdeeling: „Kunst en Vriendschap", Rhenen, 96 punten, le prijs, 'met ©ere prijs voor 't hoogste aantal punten; „Di en andere transpireerende lichaamsdeelen moet men behandelen met Purol-Huidpoeder, als zijnde het meest afdoende middel daarvoor. Purol-Voet-, Toilet- en Kinderpoeder in Bus sen van 60 cent en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten. ST00MWASSCHERIJ STOOMEN - VERVEN Nachtegaal", Hilversum, 81 punten, le prijs; „Bravo", Soest, 84punten le prjjs: „Eendracht", Baarn. 66 punten, 2de prijs. 2e Afdeeling: „Tubantia", Amsterdam, 81 punten, le prijs; „Onderling Genoe gen", Hilversum, 78 punten, le prijs „Plan West", Amsterdam, 60 puuten, prijs. le Afdeeling: „Rozenkwartier" Amster dam, 93 punten, le prjjs; „Echo", de Bilt, 78 punten, le prijs; „D.O.K.", Am sterdam, 72 punten, 2e prijs; „Katten burg", Amsterdam, 66 punten, 2e prjjs. De uitslag van den concertwedstrijd luidt: 4e afdeeling: „Kunst en Vriendschap" Rhenen, 306 punten, le prjjs; „Eendracht Sterk", Austerlitz, 278 punten, 2e prjjs; „Bravo" Soest, 278 punten, 2e prjjs; „Misica" Zaandam, 276 punten, 2e prijs: „Eendracht" Baarn, 263 punten, 2e prijs. 3e afdeeling: „Onderling Genoegen" Hil versum, 325 punten, le prjjs; „De nachte gaal" Hilversum, 307 punten, le prijs „D.Ü.K." Amsterdam, 280 punten. 2e prijs; „Plan West" Amsterdam, 277 pun ten, 2e prijs; „Kattenburg" Amsterdam, 243 punten, 3e prijs. 2e afdeeling: „Tubantia" Amsterdam. 250 punten, 2e prjjs; „Rozenkwartier" Amsterdam, 290 punten, le prjjs. le afdeeling; „Kunst na Arbeid" Dub- wedstrijden van de voetbalver. „Soest- dijk". Wij raden onze lozers aan er e heen te gaan.. De ver. „Bravo" kan met voldoening op dit concours terugzien en een felicitatie aan haar energieke directeur den heer J. Barneveld, is zeker op zijn plaats. Een ongeval. Dinsdag had een der pensiongasten het ongeluk te vallen en haar been te bre ken. Haar toestand was van dien aard dat zij naar het ziekenhuis te Amsterdam werd vervoerd, alwaar deze jiame ook woonachtig was. De heer Iseger, die het ongeluk zag gebeuren, verleende de -eerste hulp. Onbestelbare stukken, waarvan de afz. onbekend zijn. 1. W. v. d. Heuvel, Baarn 2. G. Hogenkerk Haag 3. Akkermans Driebergen 4. Briefkaart zonder adres. 5. idem. 6. idem. Gebrek aan overleg te Amersfoort. Sedert een groot aantal jaren was het Soesterkwartier gescheiden door een veel te smallen overweg. Thans heeft de spoor wegen in overleg met de Gemeente een dubbele overweg aangebracht, een korte voor de voetgangers en een lange voor het verkeer. De gemeente heeft nu een trottoir aangelegd voor de "voetgangers, gij zult denken natuurlijk daar waar de korte boomen zouden worden aangebracht. Mis, zonder overleg te plegen ging men be straten. Toen de bestrating klaar was kwamen de spoorinenschen en brach ten de korte boomen aan, precies óp de tegenovergestelde kant. Nu leggen er te gels *waar gedeeltelijk het verkeer over gaat en de voetgangers kunnen hun eel tige voeten pijn loepen aan de puntige keien. Een grapje, de verbetering be doelen we, kost ruim fCoOO. die waar lijk nuttiger besteed had kunnen worden. Industrieelen en belanghebbenden heb ben bereids een klacht ingediend. Echter rast staat: „Overleg is het halve werk". Jamnier dat ze dat in Amersfoort ver geten waren. Een mooie aanbieding. Wjj wijzen onze lezers op de' annonce van de Regina la reine des montres, waar- aangeboden' G. G. J. A1BLAS Hevige brand in de Wasscherij De Kolk te Amersfoort. Dinsdagavond te zes uur is een hevige brand uitgebroken in de bij de Soestena ren welbekende wasscherjj de Kolk te Amersfoort, Hoewel de brandweer en po litie zeer spoedig ter plaatse was konden deze, bjjgestaan door een detachement militairen niet verhinderen, dat het ge- beele bedrijf een prooi der vlammen werd. Alleen het ketelhuis bleef gespaard, het woonhuis van den eigenaar, de heer F. van Hofwegen werd 1 eeggedragen docli kreeg slechts lichte schade. Er is wei nig waschgjeed verloren gegaan, daar alle wasschen nog niet binnen waren en de mees ten Woensdag arriveeren. Toch mogen we wel verwachten dal ook een aantal onzer ingezetenen sterk gedu peerd zal zijn, want DE KOLK had ver scheidene klanten in onze gemeente. Echter alles is verzekerd ook de was schen die in bewerking zijn. Omtrent de oorzaak tast men geheel in het duister. De heer van Hofwegen was de eerste die de brand ontdekte doch was niet in staat het vuur te stuiten. Electrische stroom en gas werden dooi de militairen afgesloten. De brand weer gaf met zes stralen water terwijl er vanzelf sprekend zeer veel publiek op de been was. In jaren heeft dan ook zoo'n groote brand niet gewoed dus te verwonderen doet ons dat niet. Rentevergoeding voor Deposito's: o.a. voor een maand vast 4"/° s jaars. BEGRAFENIS L. DEN BLIEK. Woensdagmiddag te één uur werd aan den schoot der aarde het stoffelijk over schot van onzen hooggeachten dorpsge noot den heer L. den Bliek toevertrouwd. Een ongewoon groote belangstelling leg de getuigenis af van de sympathie wel ke Soest hem toegedragen heeft. Een enorme menigte had zich opgemaakt naai de begraafplaats, waar weldra de kist, overdekt met een grooten. bloeinensuh^t, door zijn vrienden grafwaarts zou wil den gedragen,. Niet alleen zijn verwanten ca vrienden volgden de baar; achter 'deze gingen eerst hot college van B, on W. en de Raadsleden, waaronder wij Al leen de heeren van Kluosler, HilhoiüL iiii Pronk misten, vervolgens de besturen van tal van vereenigingen, en ten slotte een lange rij belangstellenden. Toen de. droe ve stoet zich om het graf geschaard had, voerden tal van sprekers het woord. Al lereerst de burgemeester die namens dén geheelen raad aan de weduwe de deelne ming van dit college betuigde, en er op wees lioe de heer den Bliek zich aller achting had verworven door zijn op rechtheid en eerijjkheid. Daarna spraken de heer Veenendaal als w.n. president- kerkvoogd, de heer van Amerom, namens de Wijkverpleging, de heer Tjebbes na mens de Evangelisatievereeniging en de vereeniging „Waarheid en Vrede", de heer V eens tra als vriend en als voorzitter van „Soest Vooruit", terwijl na hem het woord gevoerd werd door den voórzitter van de Rotterdamsehe Protestantenbond, en door een familielid, waarbij de heer den Bliek, die reeds zeer vroeg zijn moe der had verloren, als kind was opge voed. Ten slotte sprak Ds. van Schaik, waarna een broer van den overledene dankte voor de betoonde belangstelling. Uns trof in alle reden die werden uitge sproken, hoe unaniem men in den ont slapene, diens oprechtheid, - eerlijkheid en werkzaamheid eerde. Immer stond hij klaar, niet alleen voor de gemeente, of voor de kerk, maar voor allen die zijn hulp of bjjstand noodig hadden. De lieer Veenstra zei het zoo juist: „Van de dooden niets dan goeds", behoeft in dit geval niet gezegd te worden, want van dezen dooden zou niemand iets anders dan goeds kunnen zeggen. De heer den Bliek had zich dan ook door zijn hulpvaardig heid, zijn ijver en zijn eerlijkheid bij ul- ien die hem hadden leefeu kennen bemind weten te maken. Zijn heengaan' is een verlies', niet alleen voor dé burgerlijke en kerkelijke gemeente, niet alleen voor de vele vereenigingen in welker bestuur de heer den Bliek zitting had, maar voor ieder, die hem had mogen leeren kennen waarlijk, in hem is een goed mensch heen gegaan. wie.n« nlqaftf aio rnonoph a„... samenleving kwalijk zal kunnen worden aangevuld. Zijn leven was een leven als waarach tig christen; dat dit van hem getuigd is geworden door ieder die zgn woord te zijner gedachtenis heeft gesproken óf geschreven, moge tot troost strekken van hen, die aan zgn laatste rustplaats hun tranen getuigden van de groote liefde die zij voor den ontslapene koesterden. De plechtigheid die tegen drie uur was geëindigd heeft niet nagelaten grooten indruk le maken op alle aanwezigen, die door hunne tegenwoordigheid getuigen wil den van de gevoelens van toegenegenheid, den gestorvene toegedragen. voor Amersfoort en Omstreken VAN WEEOESTRAAT 37 TELEF. 2097 Deskundige voorlichting bij den aan- en verkoop van Effecten. Verzilveren van Coupons Handelscredieten Incasseeringen SPAAR-DEPOSITO's rente 4% Vertegenwoordiger J. N. PLEMPER VAN BALEN. met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct DE SOESTER FEESTEN. Wjj zijn thans in staat onze lezers een overzicht te geven van datgene wat er al zoo komende week gaat gebeuren. Dinsdag is de officieeie dag, bestemd voor het gemeentebestuur. DINSDAG. Te 10 uur klokluiden. Te 10.30 precies officieeie kerkdienst en herdenkingssamenkomst in de Ned. Herv. Kerk, waaraan zullen medewerken Mej. A. C. J. Schippers, zang, Joh. Blok, viool, Jhr. J. P. A. de Jonge van Zwrjn- drecht, cello, Fred. Breedveldt. orgel en de bekende historicus T. Pluim uit Baarn. Programma luidt als volgt: 1. opening door Mr. G. Deketh, Burgem. te Soest; 2. Praeludium gevolgd door het Wilhel mus voor orgel; 3. Onze Vader, zang; 4. La folia, viool en orgel; 5. eerste deel lezing van den heer Pluim; 6. Aria uit de pinkstercantate voor zang, .cello.. nn. orgel; 7. tweede deel lezing van den heer Pluim; 8. a. memoire, b. Gebet, bei den voor cello; 9. Wilt heden nu treden en O Heer die daar des Hemels lente spreyt, beiden voor zang en orgel en tot slot Dankt, dankt nu allen God. Deze kerkdienst zal door de A.V.R.O. worden uitgezonden en we wekken toestel- houders op, buren en vrienden in de ge legenheid te stellen deze herdenking lo kunnen beluisteren. Genoodigden worden verzocht vroegtijdig in de kerk aanwezig te zrjn. Voor zoover de plaatsruimte dit toelaat zullen inwoners tot de kerk wor- worden toegelaten. Te 1 uur biedt het Gemeentebestuur een noenmaal aan genoodigden in Hotel Café- Restaurant Okhugsen aan. Des namiddags te twee uur zal de neer W. Pottum, geengagcerd door de bekende exploitant van het theehuis „De Naald" aanvangen met de vulling van zijn ballon, inhoudende 850 kubieke meter gas, waarmede ca. 2.30 uur mee "gemoeid is, zoodat de opstgging te zes uur kan plaats hebben. Den entree is 30 cent, terwjjl op het gereserveerde terrein, in de onmiddellijke nabijheid van de ballon de toegiinsprijs is bepaald op 75 cent. Kinderen betalen half geld. Plaatsbespre king voor het gereserveerde gedeelte be gint reeds Zaterdag van 10 tot 4 uur. terwijl ook Zondag van 2 -4 en Maandag van 10 lot 2 uur daarvoor geit-geilheid is in het theehuis „De Naald" h 10 cont per plaats. Honderden aanvragen zijn reeda binnen, zoodat het Dinsdag bij de Gas fabriek een enorme drukte zal worden. De heer Adan heeft gezorgd voor 'n par keerterrein, rijwielstalling, buffet en der gelijke, er is muziek, dus alles is in de puntjes geregeld. Als attractie gaat er een abonné van >,ye Soester'' mee, terwijl een parachutist ziet van 1000 meter boogie naar beneden zal laten tuimelen, gekleed in GLiM-cos- luuuir- waaraan weer verbonden is, dat diegene die den Glimjongen èn parachuut bij „De Naald" terugbezorgd, twee rijks daalders cadeau krijgt. Dat zal dus een wedloop worden. 3 uur concert voor het raadhuis, ter wijl het Gemeentebestuur een receptie houdt, welke voor ieder toegankelijk is. Deelnemers der receptie worden in de gelegenheid gesteld hun handteeketting te plaatsen in liet Gedenkalbum. Deze recep tie duurt van 34.30 uur. 8 uur concert door de Soester Har menie in het Rosarium, terwijl op dezelf de tijd een concert gegeven wordt te Soesterberg door de inuziekvereeniging „Wilskracht" uit Amersfoort. Dit con cert zal plaats hebben op een terrein aan den Kampweg. Te 7 uur 's avonds défilé van vele ver eenigingen langs het Raadhuis, terwijl van elke vereeniging twee bestuurders in de gelegenheid worden gesteld hun handtee- kening te plaatsen in het gedenkalbum. Te 9 uur aanvang der illuminatiewed strijd. Raadhuis en Rosarium zuilen op fantastische wijze worden verlicht. WOENSDAG. Woensclag heeft van 10.30—12 uuï het bloemencorso plaats. Daaraan is ver bonden een allegorisch gedeelte, zoodat vele episoden uit de historie van Soest zal worden weergegeven. Vele vereeni gingen zullen met praalwagens daaraan deelnemen. Te 3 uur vindt de Officieeie opening plaats van het feestterrein aan de Spoorstraat, direct bij bet Station Soestüijk, waar na de opening de ring- rijderij zal plaats hebben. Deelnemers zul len voor een groot gedeelte in oud-Soes- tercostuum gekleed zijn. 's Avonds voort zetting der illuminatie. DONDERDAG. Donderdagmorgen van 9 —11.30 uur zal liet muziekcorps van het Ie reg. huzaren een rondgang maken doör de hoofdstraten van het dorp. Daarna op het feestterrein Ringstekerij op motorrijwielen. Te twee uur zal iu liet boscli aan de Soesterberg- schestraat de kinder-opcrette „Goudmuil tje" worden opgevoerd door het kinder koor „Apollo". De leiding berust bij deu lltrecht. terwiil de regie m handen is van den heer H. J. van Maurik. VRIJDAG. 's Morgens worden de schoolkinderen op het terrein onthaald. De ouden van dagen worden gelijktijdig 'een autotocht aangeboden, terwijl ook de huiszittende armen dien dag bedacht worden. Na af loop der kindertractatie lieefl wederom een ringstekerij plaats, nu op rijwielen voo.r kinderen van 1016 jaar en een hinderniswedstrijd op rg wielen voor per- seinen boven de 14 jaar. Te twee uur vangt de Soester turnclub n met een défilé met muziek door het dorp, terwijl tevens demonstraties en wedstrijden worden georganiseerd. Na af loop wederom rondgang door het dorp. Des avonds vinden de oude Soester dansen plaats op het feestterrein en tot slot wordt een schitterend vuurwerk af gestoken op het feestterrein. Wederom illuminatie. De Burgemeester heeft voor dien dag toestemming verleend dat het feestterrein tot twee uur geopend mag blijven. Wij kunnen niet anders doen dan de lezers op te wekken het een en ander eens te gaan zien. Aan de winke liers zouden wij willen verzoeken hun etalage zoo lang en zooveel mogelijk te verlichten, dat zal dan de feeststemming zeer ten goede komen. En we hopen dat liet weer ons gunstig is. Voor do Huiszittende armen. De schilders- en bakkerspatroons-ver- eenigingen hebben een flink bedrag aan geld aan „Soest Vooruit" gegeven voor trgctalie aan de huiszittende armen. Gevonden voorwerpen. Aan het politiebureau zijn gedeponeerd als gevonden voorwerpen: een dames- tasch, portemynnaie, sigarenpijpje, lasch- je met inhoud, gewicht, halsband,' ei-n 4- tal sleutels,, fluit, belaslingmerk; rugzak, een ring, een muts, autodop, 2 zakken en een schoen. Uit het Politie Rapport. Bekeurd zijn: een 3-tal jongens we gens weghalen van appelcq uit den tuin van den heer B. aan het Kerkpad; 2 personen wegens overtreding der hin derwet wegens het in voorraad hebben van benzine zonder vergunning; Een groot aantal wegens het overschrij den der maximum-snelheid De caféhouder S. wegens het laten dansen zonder vergunning; De caféhouder H. wegens het maken van muziek zonder vergunning; Dan gingen er weder een aantal perso nen op de bon wegens het berijden der Torenstraat. Zou het ook niet wenschelijk zijn het bord dat waarschuwt daarvoor, op een meer in het oog loopende wijze te plaatsen V Tevens is nog procesverbaal opgemaakt tegen een persoon wegens diefstal v.an geld. Nadat deze een volledige bekentenis had afgelegd is déze persoon tér be schikking gesteld van de commissaris! van politie te Amersfoort, alwaar deze persoon woonachtig is. Ondanks boycot, actie en dergelijken hebben wij onze lezers begrepen. De eöVste wedstrijd is een groot succes ge worden, de brievenbus moest eenige ma len meer pér dag worden gelicht, want de inzendingen stonden niet stil. 259 deel nemers voor de eerste keer, waarlijk wij hadden het niet durven hopen. Hoewel we het betreuren dat er tamelijk veel foutieve oplossingen ingezonden zijn. De lezing van de zin was als volgt: De Soester is en blijft hel meest voor uitstrevende blad voor Soest en omstre ken dus het aangewezen blad om te adver- teeren. De meesten der foutieve mangelden niet de woorden „vooruitstrevende" en „aangewezen". Sommigen hebben er maar wat van gemaakt, en zonden zinnen in. die kant nog wal raakten. Jn totaal kwamen in 259, waarvan fou tief, 52, zoodat 207 personen konden loten. Al zoo kwam als eerste uit de bus W. van Voorthuijsen, Banningstraat No. 1 Soesterberg, die dus de bon voor twee twee rijksdaalders in ontvangst kan ko men némen. Als tweede en derde kwamen uit de bus resp. J. van Hoeflaken, Koninginnelaan 29 Soest en W. van Oest, Veldweg 1, Soest. Deze beiden kunnen de bon voor een rijksdaalder in ontvangst komen nem.-n Daartoe zal gelegenheid bestaan Zul. r dagniiddug van 2 -6 uur en Maandag dm geheelen dag. Als attractie hebben wij besloten* nog tien troostprijzen beschikbaar te stellen, n.1. 10 kunstdruk-platen van het raadhuis.' Bg loting kwamen daarvoor in aanmer king: 1. G. v. d. Klooster, Molenstr. 27 Soest 2. R. Haks, Talmalaan 10, Soest 3. Tine Bijhold, Burg. Grothestraat 69 Soestdgk. 4. T. Wagner, Steenhofstr. 58, Soest. 5. Lida Bossert, Lindenl. 1 a, SoeatdgL 6. J. Rijnders, Kerkstraat 46, fiaain. 7. ii. Plekkepoel, Parklaan 11, Soesi. 8. J. Leeuwe, L. Bergstr. 28, Soestdijk. 9. O. L. Zimmerman, v. Lijndenlaan 3," Soestduinen. 10. G. iioelofs, Beethovenl. 6, Soestdgk. Hoe zeer deze wedstrijd bij onze lezer. insloeg blgkt wel uit liet volgendè' g,- dicht, dat een der inzenders inzond: Berijmde oplossing. Soestenaren, dank zij boycot Is- bet aangewezen blad Thans voor Soest en de Omstreken Om te adverteeren dat, Wat het vooruitstrevendst is; 't Is „De Soester" in den ban Want geloof mij waarde lezm Het verbodene trekt an. Hel spreekt natuurlijk vanzelf dat* we met deze prijsvragen doorgaan. Volgend e week zullen we de serie voortzetten en laten we hopen dat er nog meerdere li. hebbers zijn dan thans. Wal de prijzen zullen zgn kannen we nog niet melden, dit zal echter tegelijker tijd geschieden met het publineeren der prijsvraag. Moeilijker dan thans zal 'lm zeker niet worden. En dtfn het beste been tje voor. P.S. .Hiermede danken we- tevens 'de vele inzenders voor de bemoedigende en hartelijke briefjes, die zij naast hun biljet inzonden. De Ballonvaart, Door een speciale overeenkomst niet den ballon-commandant is onze Directie in staat één der abonné's van „De Soes ter" een gratis ballonvaart aan le biedei Dames of heeren, die van deze gelr genheid wenschen te piufiteeren. verzoe ken wij, ons daarvan ten spoedigste be richt te geven. Uit meerdere liefhebber, (sters), wier lichaamsgewicht met-zwaar der mag zijn dan 70 K.G., zal een drietal door het lot worden aangewezen, waaruil de_ ballon-commandant een keuze zal doen (niet ieder is geschikt voor een ballon vaart.) De inschrijving sluit Maandagmid dag 3 uür. Bezoekt gedurende de Feesten 27—30 Augustus a.s- Dancing Schitterend verlicht terras Muziek Heelt U ons reclame-ameuble- ment al gezien? 2 crapeaud's en 4 stoelen Slechts f 85— voor de Bouwbedrijven zijn verkrijgbaar des Vrijdagsmiddags van 4—6 uur, ten kantore van E. HART0G, Aannemer, Oalweg 4, Baarn. Q Correspondentschap voor Baarn, Soest en Soestdijk BURGEM. GR0THESTR. 28 - Te efoon 2212 Een aanrijding. Vrijdagmorgen had in* de v. Weedestraat een aanrijding plaats thisschen twee au to's, een militaire en een particuliere wa gen. De laatste kwam uit de Lindenlaan eu reed met flinke vaart tegen de mili taire wagen aan. Deze moést zwaar be schadigd door een andere wagerf worden weggesleept. Persoonlijke ongelukken had den niet plaats. 1.0. G.T. Bovengenoemde orde hield eene open- liichtvergaderiiig aan de Schrikslaan, wel ke matig bezocht was. De secretaris der Utrechtsche Loge opende de bijeenkomst waarop een tweetal liederen werden ge zongen, begeleid door een strijkje. Daarop werd liet woord verleend aan broeder J. v. d. Horst uit Utrecht welke de nadeelige gevolgen schetste van den drank en de daaraan verbonden noodlottige gevolgen. Hoeveel goeds zou er gedaan kunnen wor den wanneer jaarlijks de 40 millioen gul den die aan drank wordt besteed voor andere doeleinden werd gebezigd. Hoe veel minder zou het aantal ongevallen per auto dijn als de drank werd geweerd. Daarom het Latijnsche spreekwoord: Qui Üulpa^ verbeterd door Mea Culpa, en dat elk zgn kracht daarvoor geeft. Na de beteekenis der I. U. G. T. uiteen- fjezet te hebben, werd de samenkomst, -met zang en muzhsk gesloten. Van 24 Augustus tot 1 Sep tember ter kennismaking Fijne belegen wijn tegen de voordeelige prijs van slechts 100 cent per Liter, waarvan de winkelprijs anders 130 ct. per Liter is. Neemt eerst proef en dan voorraad. Depot GEERTSMA's Wijnhan del Groningen. met gratis glas en rietjes. Vrijdag 16 Aug.'29 overleed na een kortstondige ziekte, onze geliefde Moeder, Behuwd- Groot- en Over grootmoeder ELSJE ALTENA Wed. van H. v. d. Essenburg voorheen van W. v d Hoek, in den ouderdom van ruim 87 jaar! Uit aller naam voor Kinderen, Klein- en Achterkleinkinderen: H. v. d. HOEK. SPOR.T VOETBAL Zondag j.L hadden de Demi-Finalen van de Voetbal-Vereeniging „Soestdijk" plaats. Hier is de uitslag: Soestdgk IBaarn 1IJ 4—] Amersf. Boys 's-Gravénland <J —2 Sperwer I—Leusden I 4 i Gooj VI Soestdgk II 0—6 t Gooi V -Soestdgk I 1—j Als wg dezen uitslag zoo eens bekijken zien wij toch wel daarin dat Soestdijk op het oogenblik geen slechte plaatfc inneemt in haar serie-wedstrgden. Aange pakt jongens, tracht op een faire manier den lsten prijs te winnen

De Soester | 1929 | | pagina 4