VOOR REGENKLEEDING 't HANDELSHUIS Bijverdienste Geld Moderne Schoeitnkerij week onze 4e Tit van Ruijsser RADIO- IDi lï WEIN1 Dr.J. JONGBLOED HET t)UHUIS CEMENT-TEGB Gebroeders Sm Oude Gra K. DEKKER F. E naar Advertei HET REGENSEIZOEN IS AANGEBROKEN! SOEST HILVERSUM ♦♦♦I RUIME KEUZE Gabardine jassen in de nieuwste dessins en Stoffen, Loden jassen, Trench-coat's, School-capé's Olie- jassen Leeren- en Gummi- pijpen AFWEZIG. Dr. J. E. BROUWER, J.VERWOERD- Poelier Korte Brig Soestdijk vraagt Kniples aan huis S. VUE STADT GemariodeHaring Ju Mets L. VERVAT No. 20 Torenstraat - Soest -loon 2171 Eerste Klas Reparatie-Inrichis: Heeren Zolen en Hakken 3 Dames 3 Schoenverven volgens het nieui systeem in elke gewenschte 1 Het euvel van modderigegang- paden bij Uw huis, heft II door formaat 30 x 30 te li. Direct uit voorraad verkripü Torenstraat 22 - Van Weeiat 17 MEUBEL MAG Al WED. W. J. VAlNi Pharmaceutische Dtfsterij Speciaal Adres*1* Levertraan, Emul?n V erkoudheids-Artiïn J. DE JONG (v.h. C. WIWG) TE HUUKfTTT EEN PRACHTIG Hedet Van Dames-, He in Erres er P. S. Vraagt vr Aanvang v. d. Dansi JOHN BOEKHAJV Ned. Chr. Vrouwen OP WOEjN sd Spreker: den WelEer Onderwerp: „Perse waarde vi N.V. VADERI BELA te 'j 80ESTERB.STRAAT ISA TEL. 2200 HAVENSTRAAT 07 TEL. iJOOU jaren, teruggegeven aan den aanvrager met het verschil tusschen het bedrag van 75 pCt. der aanlegkosten en de bruto-op- brengst van de waterlevering over die vijf of zjjne rechtverkrijgenden. Artikel 11. Over de gestorte waarborgsom wordt door de Gemeente een rente vergoed, be rekend naar vier ten honderd per jaar, welke rente jaarlijks in de maand Janu ari over het dan verstreken kalenderjaar of gedeelte van een kalenderjaar wordt uitgekeerd. De in het eerste lid bedoelde rentever goeding gaat in met den eersten dag der maand volgende op die, waarin de storting der waarborgsom heeft plaats gehad. Artikel 12. In gevallen, waarin deze regeling niet voorziet, alsmede over geschillen, die uit deze regeling zouden kunnen voort vloeien, wordt door den Gemeenteraad re spectievelijk voorzien en beslist. Artikel 13. Deze regeling treedt in werking met ingang van den dag harer totstandkoming. De heer Doorman heeft indertijd aan een artikei der regeling een zekeren uit leg gegeven, welke volgens hem nog al bezwaarlijk voor de gemeente kon zijn en wat niet de bedoeling was. Hij heeft toen verzocht deze taak te onderzoeken en het artikel zoonoodig te wijzigen. Hij meent thans te zien, dat de waterleiding maatschappij met zijn opgave accoord! is gegaan en de kwestie thans is veran derd. i Nadat, de Burgemeester dit ten volle heeft beaamd, wordt de regeling zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd, hoofedelijkes temming goedgekeurd. 13. Vaststelling van een besluit tot onderhandsche vedhuur van noodwonin gen. B. en W. stellen voor tot 1 Januari 1931 van week tot week te verhurert de vier door de gemeente gestichte nood woningen, gelegen aan den Wieksloter- weg O.Z. te Soest voor een huurprijs van f 1.per week en per woning. Zonder discussie of hoofdelijke stem ming goedgekeurd. 14. Vaststelling van een besluit tot het in schenking aanvaarden van strooken grond. B. en W. stellen voor, van verschillende eigenaren van gronden gelegen aan den Eigendomweg, strooken grond in schen king te aanvaarden teneinde genoemden weg voorloopig op een breedte van negen meter te kunnen brengen. Eenige strooken zijn echter bezwaard met het servituut tot het geven van een uitweg naar den Nieuweweg, wat geen bezwaar oplevert. Zrj zullen echter van het hvpotheekreclht moeten worden ont last. Het betreft hier een en twintig stroo ken grond van diverse eigenaren. De heer Busch vraagt, hoe of de be sprekingen met Burgman zijn afgeloo- pen, waarop Wethouder Hoenders ant woordt, dat deze gehouden zijn met de echtgenoote van Burgman door den heer van Vliet, waarbij overeenstemming is bereikt. De heer Busch vindt dit antwoord zeer vreemd, daar de echtgenoote van Burg man hem verzekerd er heelemaal niets van te weten. De wijze waarop de onder handelingen zijn gevoerd, n.1. door par ticulieren, vindt Spr. zeer eigenaardig, het is hem n.1. bekend dat deze toezeggingen hebben gedaan omtrent waterleidingaan- leg, die toch nooit kunnen worden nage komen. Hij meent, dat het gemeentebestuur de regeling in handen had moeten nemen, wat de Burgemeester ontkent, daar het hier in de eerste plaats betreft particu liere belangen, die het beste opgelost/ kunnen worden door de betrokken par ticulieren onderling. Na enkele redactiewijzigingen over het planrecht e.a. wordt het besluit z. h. s. goedgekeurd. 15. Voorstel van B. en W. tot tewerk stelling van den arbeider M. van den Berg bij Openbare Werken en opheffing van zijn functie bij den Vleeschkeurings- dienst. B. en W. schrijven aan den Raad hier omtrent, dat de gemeentelijke noodslacht- plaats als zoodanig niet meer gebruikt word- en de noodslachtingen thans ge schieden in de Centrale Slachtplaats. Ten gevolge van een en ander kan de slachter M. v. d. Berg bij den Keuringsdienst wor den gemist. Blijkens overlegd rapport van den Di recteur van Openbare Werken kan ge noemde Van den Berg zeer goed bij de afdeeling Openbare Werken arbeid ver richten. In verband daarmede stellen wij U voor, meergenoemden v. d. Berg naar de afdeeling Openbare Werken over te plaat sen, en diens betrekking bij den Keu ringsdienst op te heffen, zulks met ingang van 1 October j.1. Zonder discussie of hoofdelijke stem ming goedgekeurd. 16. Behandeling van eenige verzoeken om aankoop van gemeentegrond. De Burgemeester stelt voor, op deze verzoeken te beslissen als is voorge steld, waartoe zonder hoofdelijke stemming wordt besloten. 17. Vaststelling van een suppletoir ho hier Hondenbelasting 1929. Vastgesteld. Hierna komt aan de orde de Rondvraag De heer Gasille vraagt, waarom de ver siering van het gemeentehuis bq de fees ten aan een Amsterdammer is opgedragen en waarom plaatselijk geen opgave is verzocht. Ook bij Tien aankoop van radio toestellen zijn niet allen in de gelegenheid geweest in te schrijven. Hij vraagt, in den vervolge de plaatselijke handelaren niet te passeeren en door middel van een kleine advertentie bekendheid te geven. De heer Grootewal klaagt nogmaals over de gladheid van den rijksstraatweg te Soesterberg. Op 13 September heeft weer een doodelijk ongeval plaats gehad en het inwalsen van bezaltslag geeft niet voldoende. De Voorzitter van Soester- berg's Bloei heeft reeds verzocht borden te mogen plaatsen die op het slipgevaar wjjzen. Hjj verzoekt dat toe te staan en verder het Rijk op zijn verplichtingen voor een gevaarloos verkeer te wijzen. Voorts zijn twee gevallen van kinderverlamming geconstateerd, welke ziekte zeer besmet telijk is, doch bijzondere maatregelen zijn tot nu toe niet genomen. De Burgemeester zal de kwestie van den rijksstraatweg nogmaals onderzoe ken. Dr. Dooijer heeft echter bijzondere maatregelen niet noodig geacht in verband met de kinderverlamming, daar hij ont smetting van het huis voldoende vond en zich overigens met de maatregelen van den Burgemeester, die verzocht had, de kin deren nog veertien dagen thuis te hou den, volkomen te vereenigen. De heer Pronk dringt nogmaals op ver betering van den Zwarteweg aan en vraagt, wanneer de omheining van het woonwagen kamp aan de Birktstraat nu eens eindelijk verdwijnt. De heer Van Klooster had gedacht, dat nog heden behandeld werd de kwestie van de hypotheek van het slacjhflhuis. Komt zeer spoedig aan de orde. De heer Van den Breemer dankt voor de verbetering der verlichting aan de Kerk straat en wijst nogmaals erop, dat men eens onderhandelingen moet aanknoopen over den Soester Berg. De heer Van Doorne vraagt, alsnog het adres van den heer Adan te behandelen. De Burgemeester zegt. dat daartegen geen bezwaar is. Hij heeft indertijd ver gunning verleend voor de ballonopstijging op eigen terrein. Doch daar de gasvulling daar moeilijk was, heeft het College ge heel kosteloos het gemeenteterrein aan den Brinkweg afgestaan. Er was voldoende Politie-toezicht doch men kan particu lieren niet verbieden, om op hun eigen terrein personen toe te laten. De orde is volkomen gehandhaafd en men kan de politie niet gebruiken om rondom een ter rein algeheel voor afscheiding te zorgen, wat per slot van rekening een kwestie van den betrokkene is. De politie heeft alle hulp en medewerking willen verleenen en ook verleend en het is haar schuld niet, dat de heer Adan minder bezoekers heeft gekregen dan waarop hij gehoopt had. Wat de beschadiging van rietmatten aangaat, als de heer Adan de politie daar terstond had "bijgehaald, was er ongetwijfeld tegen den dader procesverbaal opgemaakt, doch thans is tegen die onbekende daders wei nig meer te doen. Er is dus geen enkele rechtsgrond om schadevergoeding te ver leenen en dat zou ook nooit worden goed gekeurd. De heer Van Doorne merkt op, dat er ook menschen over het terrein van het gemeentelijk gasbedrijf zijn gegaan, wat had moeten worden verboden en daaren boven had moeten worden gezorgd, dat de deememers aan het défilé, waartoe de stoet op het naastliggende terrein werd opgesteld, niet zonder meer op het ter rein van de ballon hadden kunnen kom men, waarop de Burgemeester echter op merkt, dat men toch niet op elke tien me ter een Politieagent kan neerzetten. Conform voorstel van B. en W. wordt hierna op beide adressen afwijzend be schikt. De heer Gasille vraagt, om op de hulp- secretarie te Soesterberg een bordje te doen aanbrengen, met opgave dat de Bur gemeester aldaar éénmaal per maand te spreken is na vooraf gedane vraag, met opgave van onderwerp. Thans komen velen tevergeefs, die niet vooraf 'aangevraagd hebben. De Burgemeester zegt zulks toe. Hierna wordt de vergadering tegen ze ven uur gesloten. Plaatselijk Nieuws Tooneelvereeniging ..Onder Ons''. Bovengenoemde vereeniging, samenge steld uit personeel van de Willem Arntsz Hoeve den Dolder, onder leiding van Dr. S. T. Bok, benoemd tot Hoogleeraar te Leiden, gaf Maandagavond te 8 uur in de tooneelzaal van hotel „Bosch en Duin" eene uitvoering, welke veel beter bezocht had moeten zijn. De thuisblijvers hebben zeer veel gemist. Nog doet een zeker lichaamsdeel mij pijn van het onbedaarlijk gelachde salvo's waren niet van de lucht af. Nadat het strijkje onder leiding van den heer Johnny Hopman een paar zeer mooie nummers had ten gehoore gebracht o.a. een zeer oude wals, werd ter tooneele gevoerd: „Dé Kribbebijter", een dol ver makelijk blijspel; men had het ook kun nen noemen „onbekend maakt onbemind". Want toen eenmaal Koenraad van Hegers- huizen, de landeigenaar, met een kregelig Heeren- en Dames Kleermakerij. Groote voorraad WINTERSTOFFEN EN GEMAAKTE WINTERJASSEN, BONTWERK F. C. KUIJPERSTRAAT 10a - TELEF. 2169 humeurtje, zijn schoondochter Clara met wie zijn zoon Willy zonder toestemming was gehuwd, had gezien en bemerkt had dat het maar niet een jufie was maar een allerbeminnelijkste jonge dame, was de kogel door de kerk, en moest hij de lief tallige Clara huwen. Veel droeg daartoe bij. Baron Nico van Blasewitz een type, geschikt voor huwelijksmakelaar. Aan hem had ook Geertruida, Willy's zuster het te danken, dat zij Mr. René van Meeren- hout, een jong jurist tot echtgenoot kreeg. August Schimmelman, die meer naar het hart dan naar een leuk snuitje keek, kreeg de oude Katrien tot levens gezellin. De baron bleef liever gezond en nam niets. De komische verwikkelingen maakte dat de zaal daverde. Tranen rolden langs veler wangen van den lach. Alles bqeen, een uitstekende vertoo ning. De aankleeding en de grime was zeer goed verzorgd. Gaarne roeepn wij hun tot weerziens toe. Nadat een foto van het gezelschap was gemaakt, konden de danslustigen hun hart ophalen. Het bal berustte in handen van den dansleeraar Johnny Hopman. Geslaagd. Den heer J. E. Hekman alhier slaagde dezer dagen aan de Rijks Universiteit te Utrecht voor het examen van Semi Arts. Prof. Baldini met Gezelschap. In de zaal van den heer J. Kooi aan de Torenstraat trad Woensdag om 2 uur voor de kleinen en om 8 uur voor de grooten op, de vingervlugge goochelaar Prof. Baldini met verschillende kunst stukjes. En al weet men vooraf, dat men beetgenomen wordt, goochelen blijft toch altijd attractie te bezitten. Zoo was zeer handig het verdwijnen der kanarie en de thees'chenkerij. Niet alleen als goochelaar maar ook als Jongleur en balanceur gaf hij zeer mooie staaltjes; om ten slotte te eindigen als dressuur van de aap Jacob die de gegeven opdrachten puntueel ver richtte. Het behoeft zeker geen betoog dat de jeugd volop genoot, en dat er help sters en helpers te over waren die gaarne de kunsten wilden leeren. Des avonds trad op Mevr. Corrv Ga- lesloot met een aardig beschaafd reper toire en oogde ook met haar liederen een dankbaar applaus. Verloting. Naar wij vernamen hebben Burgemees ter en Wethouders van Soest bij besluit van 1 Oct. 1929 2e afd. No. 35 aan de voetbalvereeniging E.S.V.A.C. toestemming verleend tot het houden eener verloting ten behoeve van het stichten van een wasch- en douche gelegenheid bij haar clubgebouw in het Burgemeester Deketh- park. Concert Mond-Accordeon-Vereeniging „Bravo". Maandagavond 7 October gaf de Mond- Accordeon-Ver. „Bravo" een Concert in de zaai van den heer Verschoor. De voorzitter opende met een woord van dank aan de winkeliers die zoo wel willend waren cadeaux af te staan voor de tombola. Ook sprak hij een woord van hulde voor den dirigent, die op het con cours te Amersfoort met zijn club zoo'n prachtige overwinning wist te behalen en in korten tijd een tweede uitvoering voor te bereiden. Daarna was de beurt aan „Bravo", die een pittige marsch speelde, goed geleid door haar kranigen dirigent. Dat was de inzet van een heel goede avond voor Bravo". De jongens speelden zeer zuiver en goed rythmisch. De enkele fouten, die aan het einde van den avond in sommige nummers gemaakt werden, kwam op reke ning van de atmosfeer der zaal. Het was daar n.1. zeer warm. Een kwartet bestaande uit leden van „Bravo' speelden zeer verdienstelijk ee nige nummers, die veel bijval vonden. In de verschillende rustpoozen, traden de dames Soli uit Utrecht op, die met het zingen van eenige liederen en het houden van enkele aardige voordrachten veel suc ces wisten te oogstten. In de pauze werd een tombola gehouden, waarbij heel aardige prijzen werden uitge reikt. Men had b.v. zeer veel schik bij het verloten van een levend konijn. Over het geheel, een avond, die voor „Bravo" en haar koordirigent een groot en welverdiend succes is geweest. Tot slot eindigde deze avond met een gezellig bal, waar dan ook veel gebruik werd gemaakt. Verloting Soester Turnclub. Het Bestuur der Soester Turnclub doet ons de mededeeling, dat de uitloting, ver bonden aan de door Heeren Burgemeester en Wethouders d.d. 28 Mei 1929, 2e afd. No. 35, goedgekeurde verloting, zaï wor den gehouden op Vrijdag 18 October a.s. desavonds te half acht in de zaal van „Re ligie en Kunst" (Rembrandtlaan.) Ingang kleine zaal. De hoofdprijs is een luxe Dames- of Heerenrijwiel, merk „GAZELLE", terwijl 99 andere prijzen zullen worden verloot. Er zrjn bij het voornoemd Bestuur nog eenige loten ter beschikking. Dansen. Hotel Bosch en Duin opent op Dins dag 15 October een danscursus onder leiding van den eminente dansleeraar den heer Johnny Hopman. Er zal onderricht in de moderne dansen worden gegeven. Danslustigen weten ten minste waar de beenen van de vloer gaan. Overtreding Arbeidswet. Onze plaatselijke politie legt den laat- sten tijd de noodige activiteit aan den dag ten aanzien van het opsporen van over tredingen der arbeidswet. Zoo werd vorige week Vrijdagavond druk gecontroleerd of er hier en daar nog overgewerkt werd. Dat was het geval. N.1. bij de drukkerij Smit constateerde de agent De Vries na bezetten tijd perso neel in de werkplaats, wat tot gevolg had, dat de eigenaar op de bon ging. Men kent ten dienopzichte ons stand punt: vrijheid, blijheid. En wij kunnen het niet anders dan betreuren, flat Smit voor dit feit, het moet gezegd, het IS in een drukkerij niet altijd te voorkomen, stipt aan de wet de hand te houden een verbaal kreeg. Echter, er ligt ons iets op het hart, en we zullen zoo vrij zijn het te zeggen. Dat een patroon over laat werken zonder ver gunning, basta, maar waar blijven nu die klassebewuste typografenbonders Er bestaat nog steeds zoo iets van een collectief contract, waar ook de arbeids tijden en overwerk geregeld is. Zjj behoeven, indien de patroon geen vergunning bezit, NIET over te werken. Sterker nog, HUN contract zegt zelfs, dat ze weigeren mogen. Welke waarborgen biedt nu dat be roemde collectief contract, waar onze te genstanders zoo mee dweepen, nu toch klaar en duidelijk blijkt dat men er toch de hand niet aan houdt? Hebben wij te veel gezegd dat het een en al knoeierij is? Men kan nu met veel mooie woorden trachten recht te praten wat krom is, maar het feit ligt ook hier weer vast. Angstvallig verzwijgt weer de grafische pers hoeveel drukkers er j.1. 1 October de Federatie vaarwel hebben gezegd. Waarom al die geheimdoenerij en dat geknoei Wij zouden hemeltergende staaltjes van vernuft kunnen vertellen ten aanzien van ontduiking der Arbeidswet. Echter voor ons staat vast, dat personeel, rood, groen, geei of anders politiek gekleurd zeer gesteld is op een beetje overwerk. Onze langjarige werkplaats-practijk heeft dit meer malen bewezen. Ook bij de druk kerij der N.V. Arbeiderspers, alias druk kerij liet Volk, dagblad voor de arbei derspartij, aangesloten bij een kapitalis tische organisatie van drukkerspatroons (wat een combinatie). Echter wij zouden willen vragen aan de heeren Frits v. d. Wal en v. Halen om in hun kwaliteit van bestuurder der A. N. T. B. eens een cursus te organiseeren in klassebewustheid hun ner leden. En zou dan ook door deze hee ren niet tegelijkertijd een cursus voor je neverpropagandisten samengesteld kunnen worden? Want tot nog toe schijnt het ee- nigst overtuigend argument, om ons perso neel weer in 't rechte pad te brengen, jenever te zijn. Herhaaldelijk toch wil men ons perso neel op een borrel tracteeren, zijnde het wapen in het moderne typografenkamp om 'zieltjes voor hun standje te winnen. Dat het nu al zoo erg is, dat men alleen bene velde nieuwe leden tracht te werven, wis ten we helaas nog niet. Ging er op 1 Mei te Amsterdam niet een storm van verontwaardiging in de S.D.A.P. en N.V.V. op, omdat het partij bestuur zoo brutaal was geweest een bierannonce op de toegangskaarten van het meetingsterrein te plaatsen? Scheidde de A. J. C. zich niet af, omdat het wei de reclame voor het zoo versmade Am- stelbier te maken? Of heeft de Amstelbieradvertentie zulk een uitwerking bij de A.N.T.B.ers gehad dat nu alle propagandisten met dit edele vocht hun tegenstanders trachten te over tuigen? Het is maar een vraag van ons. Bekeurd. Tegen J. v. K. is procesverbaal opge maakt ter zake opkoopen van goederen zonder daarbij het vereischte register brj te houden. Een overtreding van het zwakke geslacht. Een vrouwtje liep dezer dagen te ven ten in Soesters straten toen een agent haar vroeg, haar vergunning even te mo gen inzien. Die bezat ze niet, weshalve de diender genoodzaakt was haar naar het bureau te leiden voor het opmaken van een verbaal. Daar aangekomen kon zij zich niet vol doende legimiteeren. De politie toog op onderzoek uit, maar kon niet uit visschen waar de juffrouw woonde. Een halve dag ging er mede gemoeid, toen men haar nog eens het vuur na aan de schenen lag. Ein delijk viel ze door de mand en bekende een valsche naam opgegeven te hebben. Na dit nog eens gecontroleerd te hebben werd de juffrouw met een stevige schra- beering plus twee verbaaltjes in petto huiswaarts gezonden. Een dure negotie dus. 3e TIENTJES WEDSTRIJD. Onze derde prijsvraag was wederom een record-prestatie. 354 goede oplossingen er was ditmaal geen enkele foutieve kwamen binnen. Elke deelnemer(ster) was dus ten volle overtuigd dat „DE SOESTER BLIJFT AAN DE SPITS VAN AL DE PLAATSELIJKE BLADEN." Na loting werden als winnaars aange wezen voor de Ie prijs: Ciasina van Leeu wen, Birktstraat 7, Soest, die de bon voor twee rijksdaalders krijgt. De tweede en derde prijs viel ten deel aan G. F. v. Moorsel, Beetzlaan 3 en G. J. Assink, Beu kenlaan 15, beiden te Soest. De bonnen kunnen Zaterdag na 3 uur in ontvangst worden genomen. Wij gaan door met deze prijsvragen. Het aantal deelnemers overtreft onze verwach tingen. Volgende maal zijn alle 354 deel nemers weder present en zorgen, dat nog meerdere deelnemers aan deze, voor Soest unieke wedstrijden deel neemt. De Directie. Een lijk gevonden. Maandagmiddag kreeg de politie bericht, dat op het erf van S. aan de Wieksloot een lijk gevonden was. De politie toog op onderzoek uit en vond op genoemd erf het lijk van M. de B„ alhier woonach tig. Na onderzoek kwam vast te staan, dat B. een gapende hoofdwonde had, wat waarschijnlijk den dood tengevolge heeft Een zekere D. K. werd aangewezen als de bedrijver dezer misdaad. In verband met dit feit heeft de politie gespoord zekere D. K., alhier woon achtig. Deze is te Nijkerk aangehouden en voor de of. van Justitie geleid, welke ter men aanwezig achtte, K. in arrest te stellen. Het lrjk is voor sectie-onderzoek naar Utrecht overgebracht. Dit waren de eerste allarmeerende berichten, natuurlijk weer op zijn Soes ters sterk overdreven en door de groote pers met vette hoofden extra gelanceerd. Inderdaad kreeg de politie kennis dat een man, Maas de Bree, aan de Wieksloot ineengezakt was. Politie onderzocht de man, en ontdekte dat de man een wond aan het achterhoofd had, waar het bloed uit seipelde. Voorzichtigheidshalve stelde men den Officier van Justitie er van in kennis, die opdracht gaf het lijk in beslag te nemen en naar Utrecht te doen vervoeren ter on derzoek. Er haa een vechtpartij plaats gehad tusschen de B. en D. K. Noodig was dus, dat D. K. opgespoord werd ter ophelde- jng. Deze werd dan ook te Njjkerk door de politie aldaar aangehouden en naar Utrecht voor den Officier geleid. Intusschen was men aangevangen met het sectie-onderzoek, waarbij de deskun digen vaststelden dat de B. aan een hart verlamming was overleden en dus een natuurlijken dood heeft plaats gevonden. De wonde aan het achterhoofd was ver oorzaakt door den val. Natuurlyk werd D. Iv., toen dit feit vaststond, oogenblikkelijk in vrijheid ge steld. Gevonden voorwerpen. Gevonden zijn: ringetje, kerkboekje. 2- lal portemonnaie's, spatlap, duimstok, sleu tel, terwijl de politie kennis kreeg dat twee poesen en een bruine hond de ou derlijke woning verlaten hadden, en er gens zjjn komen binnen loopen. Overtreding Hinderwet. De politie heeft wederom een aantai personen moeten bekeuren wegens over treding der Hinderwet. De overtredingen betreffen hoodzakelijk het in voorraad heb ben van olie en benzine. Laat een ieder die deze artikelen in voorraad heeft, nu toch een vergunning aanvragen. Indien een be keuring volgt de politie heeft opdracht nauwlettend toe te zien - - kost de bekeu ring meer dan de vergunning. Een loge van de Internationale orde van goede Tempelieren opgericht. Zaterdag j.1. had ten huize van mevrouw v. d. Muijzenberg een vergadering plaats om te komen tot oprichting eener loge van de intern, orde van goede Tempelie ren. De leiding berustte bij broeder Brei- tenstein uit Utrecht, terwijl tevens eenige zusters en broeders uit Utrecht en Hil versum aanwezig waren, om blijk te geven van hunne belangstelling. De opkomst was buitengewoon goed en de aanwezigen zijn vol goeden moed, dat het met de nieuwe loge zal slagen. Indien er nog meerdere personen zijn die voor hei werk der Loge iets gevoe len, kunnen zij zich eiken Woensdagavond te 8 uur vervoegen bij mevrouw v. d, Muijzenberg, Ferdinand Huycklaan 8, al waar tevens de vervolg vergaderingen zullen worden gehouden. Mededeeling der Redactie. Zeer veel nieuws moest deze week weer overstaan. Eerstdaags hopen wij eene radicale verbetering daarin te kun nen brengen. Onze lezers wachten dien aangaande op nadere berichten onzer zijds. Bekendmakingen. Officieel. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend dat wederom gelegenheid tot kostelooze vaccinatie en révaccinatie zal worden gegeven en wel: op Woensdag 16 October a.s. des namid dags te 4.30 uur in het gebouw der St. Joseph jongelingen vereeniging aan de Steen- hofstraat. Tot het doen nazien der inentingen zal gelegenheid worden gegeven een week later op dezelfde plaats dag en uur, voor hen, die voor de eerste maal worden in geënt. De ouders worden er aan herinnerd hunne trouwboekjes of de geboortebewij zen der in te enten kinderen mede te brengen. Voorts verdient het aanbeveling dei armen der in te enten kinderen vóóraf goed met water en zeep te wasschen. Soest, 10 October 1929. Burgem. en Wetb. voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. Kerkbepichlen. Ned. Herv. Kerk te Soest. Zondag 13 Oct. Kerk v.m. 10 uur: Ds. J. I. v. Schaick1. n.m. 6 uur: Ds. J. C. Klomp van Westbroek. Rembrandtzaal v.m. 10 uur: De heer Bout, cand. t. d. H. Dienst van Huizen, n.m. 6 uur: Ds. J. I. v. Schaick'. Woensdagavond 7.30 uur Kerk: Ds. W. J. van Lokhorst van Hilversum. Rede van den Geref. Zend. Bond. Chrit. Geref. Gemeente Julianastraat. Zondag 13 Oct. v.m. 10 uur en 's nam. 6 uur: Godsdienstoefening. Woensdag 16 Oct. nam. 7.30 uur: Ds. J. Jongeleen van Hilversum. Vereeniging van Vrijzin. Godsdienstigen te Soest. Zondag 13 Oct. v.m. 10.30 uur: Geen dienst. ADVERTENTIËN Aan allen, die belangstelling toon den bij het overlijden en ter aarde bestellen van mijn lieve Man, zeg ik hartelijk dank. T. DEN BLIEK— Neeuwveld. ARTS, Soesterberg, is tot nader aankondiging De praktijk wordt waargenomen door Kampweg 44. voor actieve, nette personen, die tame lijk goed bespraakt zijn. Aangename agentschap. Geen vérzekering of loterij. Br. No: 1200 Bureau van dit Blad. HUWELIJK Heer, vast inkomen, zoekt langs dezen weg in kennis te komen met net meisje, ca. 20 h 30 jaar. Brieven onder No. 1202 Bureau van dit blad. SCHRIKSLAAN 25 Piepkuikens vanaf 0.60 Fijne gem. Braadkippen v.a. f 1.1.50 Hollandsche poulardes f 2.50 Panklaar en thuisbezorgd. NEEMT PROEF. S^oor het ontvangen e eerstvolgende noodig tegen 'f voorjaar, tijdig aange vraagd, wordt bij voorbaat gegaran deerd aan soliede personen tot f 500.-. Geheimhouding verzekerd. Geen kosten vooruit. Br. onder No. 1201 Bureau van dit Blad. DAME 1 ft 2 uur per week. Brieven met conditie, onder tetter K. Z aan het Bureau van dit Blad. verkooping, ufpM^n U'1 te koop diverse REN rmEV ,U1ZEN' HEE" KEN- EN L jjwiELEN enz. Vtihouder Per groote j per pot per pot MOSSELEN iks) iks) iks) f 5 80 ets. 36 25 35 45 B1SMARK H.l)per pot PILCHARDS STERDSAUS EN TOMATEN, pf bijk 40 ets. AUGURKEN, :rpot f 1.10 PICCALÏLL/E „1.30 ONTVANGENDE GEMBER, per ons 20 cis. ibevelend, Van Weedesfe. Telefoon 2098 KLEEDING NAAR MAAT - IENMODKS ÏÏTJRG. GROTUESTRAAT 28a - HOBHTDl.lfc ,;lEFOON 2212 ONTVANGEN EEN FIJNE CbiflE NAPPA HANDSCHOENEN - PULL li VESTEN SLOBKOUSEN ÉTALAGE! in Bouwmateriali- BEHANGERIJ EN STOFFEfJ Van Weedestraat 7a - on 2">8 GROOTE SORTEERING Wollen- en GewaSteerde*®ns Zie Etalage! J. DE JONG (voorheen 0"ING) op mooien stand, bevattende: beneden 2 kamers. n 3 slaapkamers met vaste waschtafels, voorzien van water~ leiding. Dagelijks te bezichtigen. Brieven onder No. 1203 aan het Bureau van dit f MET EEN SC TEGEN ZEER LAGE GEND TOT BEZOEK Ondergett zaam te zijn P. Tijssen, Lije maar vanaf hede 'S AVONDS HAL S. VAN DER KUILEN, KO BEKENDEN Cl LES IN DE NIEUWE, M BRENGT UWE KENNISSE MUURHUIZEN 2 In- en Verkoop van Boel AANVANG 8 van 's-Gravenhs Entree 25 ets. Kaarten verkrijgbaar aan de welkom. TOTALE RESERVEN 0 DE DEKKING BEDRG 168 PCT. I GEEFT AF 5 PCT. 0BLIGATIËN, EN f 1 DEZE OBLIGATIEN ZIJ TEERD EN VERKRIJGB DE N. V. MIDDENST OMSTREKEN is VERHUISD nabij halte Soestdijk Bestellingen worden aangi Telefoon 2077, Koninginnen

De Soester | 1929 | | pagina 2