S O jVischhandel Verzend Uwegoederen J.v.d. WOORD TUD DIT BLAD J. IHIIIIMI JET VAN DER ES HET VENDUHUIS No. 46 Zeventiende Jaargang Zaterdag 16 November 1929. alle i richting en - en Rolmops Inleggerij LOKKER. ebakken Visch. er straat 104 - Tel. 535 RADIO DALWEG 3, BAARN De Soester Tweede Blad. Boekbespreking. RECHTZAKEN. Burgerlijke Stand. PIANOLESSEN Zaadhandel W. S. Veltman Korte Brinkweg Soestdijk S. VAN DE STADT E. van Meurs, SOESTDIJK, BAARN, AMSTERDAM, )AG. chting ientrale, 061. ischerij )LK" Hen wij weer steeds voorraad hebben ROLMOPS, van zeer goede kwali- ed houden. >tuks a f 1.00 »tuks a f 0.75 aliteit ZEEVISCH, als Tong, Tarbot, i wat verder zal worden aangeboden. Hen 20 cent per ons 4 cent per stuk 45 cent per pond Paling in gelei; gemalen Ansjovisch; as. 5 voor 25 cent. Minzaam aanbevelend, H. SLOKKER. open, voor slechts lijk. Alleen maar bij af f 1.95. Peerlampen van 10 tot 50 >0 tot 100 kaars 98 cent. Nog nooit oor radio-amateurs het geschikste en i met koperen platen, 500 c.M., prima, 3 ct. per Meter. Prima lampvoetjes eter. Fittings vanaf 10 cent. Probeer t 1 jaar garantie, 19 ct. Schitterende irns, compleet vanaf 75 cent. icht voor 1 cent, f 1.50 ACCU'S LADEN 30 ct EJVT GEEN TIJD ST EEN LOEWE OF ERRIS- 1 VERHOOGD. DEZE VOL- 215,- EN F 230,- LE VERBAAR. STERLING MEL- SARCOS f 25- LOEWE f 25.50, 'OLDRO f 35. .Voor eigenbouwers Aanbevelend, - wil u die gaarne op een kleine hoeveel- eid na voor het beoogde doel overhan- igen. Hebt u overigens in uw gesprek iet den hoofdarts ook nog melding van iijn naam gemaakt?" „Natuurlijk! Ik moest mij toch op een etenschappelijke autoriteit kunnen be- >epen, indien ik mij van zijn toestemming ior een eenigszins gewaagde proefne- ing wilde verzekeren. U moet mij maar ïrontschuldigen, dat ik tegenover hem als in vermoedelijken uitvinder doctor Ar- tis heb genoemd." Artois glimlachte als iemand, die wil tten zien. dat hij niet zgn eigenlijke ge- achten uitspreekt en zeide: „Daaraan an ik nu helaas niets meer veranderen; laar u zult mij moeten bevestigen, dat ik g de overhandiging van het middel niet an mij zelf, doch van een vriend heb ge broken." „Zeker, zeker! Wanneer het noodig tocht zijn, wil ik u dat gaarne bevestig- 3n", lachte de ander. „Zoo lang ik ech- t den grooten onbekende niet van aan- ?zicht tot aangezicht heb leeren kennen, ïlt u mij wel willen toestaan, mijn geluk- enschen hier in dit vertrek uit te spre- Artois maakte een lichte buiging en j uitdrukking op zijn gelaat droeg er elling niet toe hij, den arts van de on- istheid van zijn vermoeden te overtui- m. Nadat hij nog een oogenblik over j ervaringen van den afgeloopen dag in ?t ziekenhuis had gesproken, vroeg doc- r Kalkstein: „De bereidingswijze van het iddel zal natuurlgk voorloopig uw ge- *im blijven, niet waar? U zult er een pa- nt op nemen en in een ommezien mil- >nnair worden. Dat is een geluk, waarom en u zou benijden, indien uw verdienste- kheid tegenover de menschheid tenslotte ch niet grooter was dan dat geluk." „Kom, kom, zoo ver zjjn we nog lang et", weerde Artois bescheiden af. „Maar it zou misschien niet kwaad zgn, wan- :er de algemeene aandacht wat op de ak gevestigd werd. Een uitvoerig uit- eksei zonder in nadere bijzonderheden treden, in de groote geneeskundige tijd- hriften, zou stellig de zaak ten goéde imen." (Wordt vervolgd). van Zaterdag 2 November 1929 Bekendmakingen. Officieel. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van C. J. van Hengstum te Soest om bij-op het perceel Middelwijkstraat No. 1, kadastraal bekend in sectie A, no. 2177 een Smederij te mogen oprichten door hen is toege staan. Soest, 22 October 1929. Burgem. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. De Burgemeester van Soest maakt be kend, dat in deze gemeente de besmette lijke ziekte „ALASTRIL" voorkomt. In verband hiermde zal nogmaals gele genheid worden gegeven tot kostelooze vaccinatie en reévaccinatie en wel: op Woensdag 30 October des n.m. te 4 uur en op Vrijdag 1 November a.s. des n.m. te 4 uur in het St. Josephgebouw aan de Steenhofstraat. Tot het doen nazien der inentingen zal gelegenheid worden gegeven een week later op dezelfde plaats, dag en uur, voor hen, die voor de eerste maal worden inge ënt. De ouders worden er aan herinnerd hunne trouwboekjes of de geboortebewij zen der in te enten kiinderen mede te brengen. Voorts verdient het aanbeveling de ar men der in te enten kinderen vóóraf goed met water en zeep te wasschen. Soest, 23 October 1929. De Burgem. van Soest, G. Deketh. DIENSTPLICHT. Bekendmaking inzake vrijstelling. De Burgemeester van Soest brengt ter algemeene kennis, dat JAN STEEN, dienstplichtige der lichting 1926 dezer gemeente, bij beschikkiing van den Mi nister van Defensie, d.d. 19 October 199, Vlle Afd. no. 208 V, voor één jaar vrij stelling van den dienstplicht is verleend wegens aanwezigheid van een bijzonder geval. Tegen deze uitspraak kan binnen tien dagen na' den dag dezer bekendmaking in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, of door diens wettigen ver tegenwoordiger b. door elk der overige voor deze ge meente voor dezelfde lichting ingeschreven personen, of door diens wettigen verte genwoordiger. Het verzoekschriift, daartoe aan de Ko ningin te richten, moet met redenen zijn omkleed, en worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie dezer gemeen te. De Burgemeester zorgt voor de door zending van het verzoekschrift. Soest, 23 October 1929. De Burgemeester voornoemd, G. Deketh. Het Barnevelder ei. Het Nederlandsche ei lijkt wat in dis- crediet te komen in het buitenland. Rech ter mr. van Son heeft heden meegeholpen om dat kwaad te stuiten. Vijf der eitjes uit de 200, door een boertje aangevoerd op de Barnevelder markt, bleken niet kauscher, toen ze geschouwd werden boven het licht; ze hadden geen voldoende lichtdoorstraling. Ze werden in beslag genomen en belandden bij den Utrechtschen Keuringsdienst, waar de deskundige Sturm er twee ontdekte in staat van kuikenvorming. Nu dat kunnen ze niet hebben opgedaan in de vijf dagen, die de Barnevelder politie heeft gebruikt, vóórdat het pakket in Utrecht was gearri veerd. 40.boete als eisch en als vonnis. De Barnevelder markt heeft wereldreputatie dus.... Ja, is de strafmaat dus afhankelijk van recht en rede! Eén dag van vrijspraken. Wel zesmaal stelde de Ambtenaar dezen eisch, zoo vol bekoring voor verdachten. Ook G. v. d. B. uit Soest mocht die welwil lendheid genieten. Tenminste als de Kan tonrechter nu volgende week maar conform vonnist Bij nacht had v. d. B. met een auto onder Hoogland over het wielerpad gereden en daardoor de fiets van een wielrijder ge ramd. Deze bepaalde zich tot een schade- vergoedingseisch van 50.Die kon hij bij toewijzing binnen krijgen, hoogcr niet, maar eigenlijk had hij meer rfioeten hebben. Verd. wierp de schuld op den wielrijder, die plotseling van den rechterkant van den weg naar het links liggende wielerpad zou zijn overgestoken. Hetgeen door deze weer werd ontkend. Niet bewezen, wat ten laste is gelegd, concludeerde de Ambtenaar. Uitspraken Met auto te snel rijden in Soest: J, J. C. S. Apeldoorn f 10 of 5 d.N. P. O. Amsterdam id.J. P. M. id.Aj. K. Haar lem id.S. J. Hilversum f 15 of 10 d.H. H. Haarlem f 20 of 10 d.J. v. Heemstede idem. Te Soest venten zonder vergunning: W. H. Amersfoort f2 of 1 d. Met voertuig niet uitwijken: E. H. Soest f 15 of 10 d. Motorrijden op rijwielpad en gemis num- merbewijs: O. L. Z. Soestduinen 2 maal f2 of 2 d. Hinderwet: J. P. M. Soest: f 15 of 10 d. Met auto rijden zonder licht: J. v. K. Soest f 10 of 5 d. plus f 10 of 5 d. voor voorwerp (hier auto) onverlicht op den weg laten staan. Motorrijdende geen gevolg geven aan politiebevel: A. G. Soest f 15 of 15 d. Autorijden zonder goede remmen: J. F. Th. W. Soest f 5 of 2 d. Met auto te snel rijden te Soest: L. C. B. Borne f 10 of 5 d.W. H. Hengelo id. D. W. Leeuwarden f25 of 10 d. Tien geboden van het succes. Als men dit merkwaardige boekje ge lezen heeft, moet men zelfs als nuchtere Hollander erkennen, dat fundamenteele voorwaarden om in het leven vooral in het zakenleven vooruit te komen, hier tot een formule van practische betee- kenis verwerkt zijn. Die zijn dan ook afkomstig van niemand minder dan van Ch. M. Schwab, de man, die zich in den recordtijd van zes jaar opwerkte van gewoon arbeider tot Staal- koning. In Amerika willen blijkbaar velen het voetspoor van den grooten man drukken: 18 millioen van deze boekjes zijn er ver kocht. Ook in Duitschland wordt bet gre tig gelezen. Het was een goed idee, om het ook onze vooruitstrevende landge- nooten aan te biedenwij kunnen hier best wat succes gebruiken! De vertaling is vlot, de typografische verzorging laat niets te wenschen over en de prijs f 0.95, brengt het boekje onder iejlers bereik. Eén tip: Geef dit inspirrerende boekje U^r- zoons ter lezing! De uitgave is van het Maandblad „SUCCES!" Balistraat 74, Den Haag. KANTONGERECHT TE AMERSFOORT. Verslag van de zitting. -Si. Jantje zag eens pruimen hangen. Qat zag de niet verschenen verd. O. uit Sdl%t, waarvan dè pruimenboomeigenaar J. vaAlaarde, dat hij gelukkig geen familie MA v/Set zeker wel, dat aan eiken ige de' \4t/tdt gesteld over ver- Sbchap met den verdachte. hij wel familiezou zijn geweest, was ier weef ^héWaarhêid de kracht van het oude HoTland-che woord: Van je familie móet' je het hebben. Ook de eigenaar had «ju pruimpjes ge zien; eiken avond weer |au./Len aantal, dat den volgenden dag gc^fcikf zou zijn om te plukken. En 's morucjj-.^waren die mooie vruchten foetsie. Dat ging zoo drie weken larwp, tot op morgen om zes uur de vrouw van onzen smid, verd. O. verrairtèj ÈA! wel in den pruimeiibosmaalvc, waaruit hij de rijpe bol- letjbk' nterwrérp in het gras. O. was thans niet aanwezig: Vpp zijn f 10 douceur zal hij wel hooren. van 39 Oct. 1929. Geboren: Petronella Magdalena, d. v. J. v. Breukelen en E. M. Kampman, Verl. Postw. 4; Martijntje, d. v. G. Spelt en M. Viveen, Dorresteinweg 1; Gerrigje, d. v. R. Veldhuizen en R. J. v. Lunteren, Wieksl.weg WZ 11Elisabeth Willy, d. v. J. Meger en J. M. de Haan, Verl. Post weg 28; Hendrika Petronella, d. v. G. v. d. Bedum en C. v. Loenen, Molenstr:. WZ 50; Johanna Maria, d. v. W. Eps- kamp en M. Roest, Birktstr. 3a; Johan- nes Antonius, z. v. B. Beuken en M. O. Kerkhoi, Steenhofstr. 63; Dirk Jan, z. v. J. v. d. Broek en M. G. v. Ooest, Akker- weg 4; Margaretha, d. v. E. J. Veenendaal en S. M. Meerdink, Vosseveldlaan 32; Wil lem Marinus, z. v. M. Couturier en L. A. W. Hendrichs, Batenburglaan 15; Eliza- beth Cornelia, d .v. J. C. V. der Wal en J. H. v. der Wal, Soesterb.str. 3; Johan- nes HHerman Gerard, z. v. H. Slot en A. E. M. Borchert, v. Maarenstraat 3. Ondertrouwd: J. Ngnen en S. A. Vun- derink; J. J. Dijs en G. v. d. Burg. Gehuwd: A. Lodder en E. Puper. Overleden: Cornelia v. Dam, 84 jr., wed. v. E. J. v. d. Flier, Kerkstr. 8; Dina Brak 36 jr, geh. m. T. v. Middelkoop, KL Engendaalw. 24. van 1016 Oct. 1929. Geboren: Dirk Jacob, z. v. D. v. Sloten en K. Ausma, Nieuweweg 69; Hans Johan- nes, z. v. H. v. d. Heuvel en J. Onwezen Beckeringhstr. 26; Catharina, d. v. G. v. 't Klooster en C. v. d. Grift, Molenstr. WZ 27Johannes Gerardus Everardus, z. v. J. E. v. Breukelen en G. J. Onwezen, Vinkenweg 7. Ondertrouwd: W. Bouwman en C. C. P. Klaui; H. C. A. Collet en E. A. Lazinkk. Gehuwd: J. G. Regn en F. H. de Wit; J. J. Dgs en G. v. d. Burg. Overleden: Hermanus de Bree, 71 jr. ongeh., Wieksl.weg WZ 25; Anna Josina Hoffman, 77 jr, geh. m. A. Cankrien, Vre- dehofstr. 12; Sophia Maria Luigies, 95 jr, wed. L. J. Deelman, Burg. Grothestr. 24. Vestiging van 39 Oct. 1929. H. Wiggermans van A'dam naar Becke ringhstr. 18; W. D. v. Fulpen van A'dam naar W. Toplaan 7J. 0. de Bock van A'dam naar W. Toplaan 7C. M. J. Ver wagen van Utrecht naar Vredehofstr. 2; J. G. C. v. Doorn van R'dam naar Post weg 46; T. Muit van R'dam naar Ringweg 2; J. Bakker van Velsen naar Heideweg 36H. Bos m. vr. van den Haag naar Bos straat 30; E. Geijtenbeek van Barneveld naar Mariastr. 6; A. D. v. Kooten van Stavenisse naar Palz 10; J. L. de Graaf m. gez. van Wassenaar naar Andriessestr. 11D. Penning van Zeist naar Verl. Post weg 4; M. B. Besseling van A'foort naar Steenhofstr. 46; H. H. Engelen m. gea v. A'dam naar Wilhelminalaan 16 b. Vestiging van 1016 Oct. 1929. C. Lejjs m. vr. van A'dam naar Kiaar- waterw. 21M. G. de Meger van A'dam naar Hartweg 6a; A. E. Olthuis-Brand van den Haag naar Heideweg 36; B. v. Kooi van Lienden naar Beckeringhstraat 16; J. Helweg van A'dam naar Kerkpad NZ 52; A. F. Keuchenius m. gez. van Het Bildt naar Da Costalaan 17D. Stienstra van Het Bildt naar Da Costalaan 17; D. Brouwer m. gez. van den Helder naar Kampweg 82; A. H. Peusen van Baarn naar Vredehofstr. 21; A. Bakker m. gez. van Nederhorst den Berg naar Klaarwa- terweg 29; D. v. Marle van Zeist naar v. Weedestr. 46; C. v. Loenen van A'foort naar Molenstr. WZ 13; Dr. M. J. Schrader van Hilversum naar Vredehofstr. 2; A. Ei- de Bruin van A'dam naar Julianastraat 50d; Wed. H. M. Landers van de Bilt naar Torenstr. 3a; H. Nillecam m. vr. van de Bilt naar Torenstr. 3a; J. Zwezerlijnen van Utrecht naar Amersf.str. 87F. v. d. Brom m. vr. van A'foort naar Andriesse str. 16; D. Altena m. gez. van Zeist naar Nieuweweg 64a; J. de Wolf van Sneek n. L. Brinkweg 44; A. de Boer van Ameland naar Steenhofstr. 78. Vertrek van 1016 Oct. 1929. P. A. v. d. Wal van Birktstr. 22 naar R'dam, Schulpweg 79; H. de Kruijff van Emmalaan 2 naar N. Indië, Wlingi op Ja va; J. C. van Prooijen van Soesterb.str. 188 naar Baarn, Verl. Dalweg 10; G. v. d. Berg-Bakker van Spoorstraat 28 n. Vught, gest. Voorburg; G. P. v. Beest m. gez. van Beckeringhstr. 12a naar Zeist, 2e Dorp- str. 48; H. P. Majoor van Koninginnelaan 65 naar den Haag, Schiestr. 19; J. v. d. Kaaij van Heuvelweg 42 naar Zutphen, Gasthuisstr. 3; B. C. J. Brasem m. gez. van Kampweg 48c naar Utrecht, Hunze- str. 11; E. R. Behrend van Wieksl.weg WZ 3a naar A'foort, Dillenburgl. 6; J. M. Vliegenhart van Heideweg 36 naar Ren- kum, Wolfhezen, bij Engelbert; J. C. v. Wijk van Steenhofstr. 39 naar A'dam, Am- steldijk 29III; G. .v. Buren m. gez. van Soesterb.str. 12 naar de Bilt, Nieuwstr. 124; H. G. J. v. d. Kamp van v. Weede str. 47 naar Utrecht, Nieuwendaalstr'. 3bis; H. v. Uden van Vredehofstr. 2 naar Zeist, Emmastraat 62, Verhuizingen in de gemeente van 10—16 Oct. 1929. E. J. F. Kersten van Schoutenk.weg 8 naar Beetzlaan 13; L. H. Droste-Wilmans van de Beaufortl. 2 naar Heideweg 5; W. v. Donselaar van Birktstr. 12 naar Birkt str. 80; J. Coljée van Sinnemaplein7 n. Schoolweg 2a; A. v. Offenbeek v. Braam- weg 15 naar Soesterb.str. Ie bov.S. J. H. C. Ivuijper van Torenstr. 3a naar Birkt str. 17P. J. Staalenburg van B. Grothe str. 45 naar Birktstr. 17J. K. Koopman van K. Bergstr. 2 naar Oranjelaan 24 G. Aalderink van Dorresteinweg 31 naar Dorresteinweg la; H. Heinhuis van Soes terb.str. 23b naar Vondellaan 17G. v. d. Kamp van Nassaulaan 24 naar Konin ginnel. 45; J. v. Duinkerken van Heuvel- weg 13 naar Molenstr. WZ 64; W. Kok van Klaarwaterw. 99 naar O. Grachtje 14; P. v. Hoff van Beetzlaan 77 naar Spoor- str. 22; A. J. Kramer van Nieuweg 88 naar Molenstr. OZ 93; C. v. d. Bedum v. Molenstr. WZ 86 naar Molenstr. WZ 13; J. M. H. v. Nes van Sophialaan 6 naar Oranjelaan 9; G. Middelman van Birkt str. 17 naar 15; O. 't Lam van le Wete ringpad 5 naar Dorresteinweg 22; H. Steenhuijsen van Koninginnelaan 67 a naar Julianastraat 66. Daarop deelt Spr. mede, dat de gemeente als Herv. Kerk een schuld heeft te veref fenen met Zonnegloren, daar, aldaar in haar naam, de lijdende menschheid wordt ver pleegd naar het Woord des Heeren, die in al ons lijden is voorgegaan. En waar overal in ons land afdeelingen zijn opge richt, die dezen arbeid steunen, daar staat Soest in deze ten achter, aangezien er hier nog geen afdeeling bestaat, niettegenstaan de de stichting in onze gemeente is gehuis vest. Daarom hoopt Spr., dat bij het ein digen der samenkomst zich velen gedrongen zullen gevoelen een steentje bij te dragen. Nadat nog was medegedeeld, dat 31 Oc tober a.s. een speldjesdag voor Zonneglo ren wordt gehouden, werd het woord ver leend aan Jhr. Dr. P. J. Roëll, directeur- geneesheer, welke aan de hand van een se rie lantaarnplaatjes, de inrichting en haar arbeid op het witte doek te aanschouwen gaf. (Waar ons echter is toegezegd de vol gende week de inrichting persoonlijk te mo gen bezichtigen, zullen wij dus tot het vol gend nummer wachten met de beschrijving daarvan). In de pauze werd door de zusters onder leiding van Mej. F. H. Steen-Callenfels, thee gepresenteerd, terwijl tevens gelegen heid werd geboden enkele artikelen te koo- pen, vervaardigd door de patiënten, onder leiding van den heer Kalff, voor dit laatste was zeer veel animo. Tot slot riep Ds. J. W. Kruyshoop allen een woord van dank toe voor het welsla gen van dezen avond en deelde mede, dat voorloopig 32 personen als lid waren toe getreden. Daarop werd gezongen Ps. 75 1 en de samenkomst met gebed gesloten. Waarschuwing. In verband met de in verschillende bla den voorkomende anvertentiesWesten burg' Bloembollen, dahlia's, Voorschoten, verzending naar Indië, meent de Burge meester der gemeente „Voorschoten" er op te moeten wijzen, dat het niet raadzaam is met „Westenburg" in relatie te treden, al vorens bij hem inlichtingen te hebben in gewonnen. Overneming in andere bladen is ge- wenscht. den, dat een grootsch moment was weg gegleden in het Verleden. Toeschouwer". Nieuwe Commandant van de Luchtvaart- afdeeling. Bjj Kon. besluit is met ingang van 1 November benoemd tot commandant van de Luchtvaartafdeeling majoor J. J. van het eerste regiment veld-artillerie. De tegenwoordige commandant, kolonel J. H. Hardenberg, van den Generalen Staf, wordt met ingang van genoemden datum bij het wapeu der infanterie overgeplaatst. Deze laatste is onder eervolle ontheffing van zijn functie als commandant van de Luchtvaartafdeeling benoemd tot comman dant van de vierde infanteriebrigade. ADVERTENTIËN Kunstmeststoffen In alle soorten Turf strooisel Gemengd Voer Ochtend Voer Kippengrlt enz. Eerste kwaliteit Concurreerende prijzen. Onder controle Rijks Proefstation. AA-NBEVELEND, O SOEST Plaatselijk Nieuws Ned. Herv. Zondagsschool. Dinsdagavond werd de jaarlijksche bid stond gehouden in de kleine Rembrandt- zaal, welke geheel gevuld was. De praeses opent de samenkomst met het zingen van Ps. 84 3 en 6 en gebed, leest een gedeelte uit 1 Koningen 19 en geeft daar eene korte verklaring van. Hij bepaalt zich er bij, hoe soms het personeel moedeloos wordt als geen vrucht wordt gezien, maar dat men alles als werktuig in Gods hand het aan Hem moet overlaten, Die op Zijn tijd de zegen geeft. Daarop verkrijgt Ds. J. I. van Schaick het woord, welke er allereerst op wijst, dat bidden het besef geeft van groote armoede of ontzaglijken rijkdom. Arm zijn wij, als wij alleen op onszelf zien en het van ons zelf willen verwachten, rijk als wij op Hem zien en de jonge kinderen in het geloof op Hem wijzen. Hij toch geeft de kracht voor dit mooie werk, en het is heerlijk iets te mogen doen voor Zijn koninkrijk. Daarom den arbeid verrichten uit liefde tot Hem. Ook de ouders moeten voor hun kinderen bidden en hen vroeg naar Jezus leiden. Nadat de heer de Graaf had gesproken over de macht van het gebed eener moeder, vervat in Matth. 15 21, ging Ds. van Schaick in dankgebed voor, nadat vooraf was gezongen Gez. 197 3. Aan den uitgang werd eene gave gevraagd voor de Zon dagsschools rbeid. Slachtingen op het abattoir te Soest. Geslacht op het abattoir in de maand September 1929: 53 runderen, 13 pinken, 14 kalveren, 6 paarden, 69 varkens. Ingevoerd 426 Kilogram versch vleesch. Buiten het abattoir geslacht (huisslach tingen) 1 varken, 3 geiten. Afgekeurd werden van uit nood en ge storven dieren: 3 runderen, 1 vet kalf, 1 gras kalf, 2 nucht. kalveren, 2 paarden, 1 schaap. Aan onderdeelen van runderen 26 longen, 3 harten, 20 levers, 3 mil ten, 1 maag en darmen, 9 nieren, 1 baar moeder, 3 idem met foetus, 6 uieres, 3 buikvliezen, 2 darmscheilklieren, 8 keel- gangklieren. Van varkens: 80 longen, 3 harten, 1 lever, 1 milt, 2 maag en darmen, 2 nieren, 2 darmscheil klieren, 1 tong, 1 kop, 5 kilogram darm- scheilvet. Van paarden: 2 longen, 4 levers. Van kalveren: 2 longen, 1 tong, 1 kop. Een aanranding. Zondagavond j.1. kreeg de politie alhier kennis van eene Mcj. D. alhier, dat zij onder de gemeente Baarn door een mans persoon, die per rijwiel haar passeerde, van haar taschje was beroofd. Na onderzoek door de politie, achtte deze termen aanwezig een zekere K., alhier woonachtig, te arresteeren. Na bekend te hebben is K. ter beschikking gesteld van de commissaris te Baarn, daar dit feit zich dit ressort afspeelde. Zonnegloren. Voor belangstellenden in het werk der dienende liefde, uitgaande van de Ned. Her vormde Kerk, tot de lijdende menschheid, werd Donderdagavond te 8 uur een bijeen komst gehouden in de Rembrandtzaal, wel ke aardig bezocht was. De samenkomst werd geopend met het gezang van Ps. 89 vers 7 en gebeden door Ds. J. I. v. Schaick. SOESTERBERG Van den Heuvel. Het is Zondag, den dertienden October. Maar anders dan gewoonlijk. Wel een zo nedag, maar minder stil en rustig. Het lijkt wel of de lucht eenigszins trillend aanvoelt als geladen van gespannen ver wachting. Reeds vroeg in den morgen snellen er auto's in volle vaart voorbij, den grooten weg af, Utrecht of Amster dam tegemoet, wie kan het zeggen. Fiet sers peddelen, in ritsen soms, voorbij; motorrijtuigen jachten in gevaarlijke snel heid. De trams raken meer dan vol, wan neer het tegen elven gaat en de bussen rijden soms in series van twee achter elkaar, boordevol. Het is een klare, heldere Octoberdag met een natuur als in zomerpracht. Im mers doet het meest, nog volle groen van de boomen niet vermoeden, dat d« lierïst reeds sinds enkele weken is aange broken. In de zachte lucht dansen de muggen hun diabolo's, terwijl de vliegen brutaal naar binnen komen, vinnig ste kend en brommend, alsof het midzomer was. Witte wolkjes drijven in azuur blau wen hemel, die over de heide koepelt. Het is er nog stil, maar toch doet een enkele spiedende wandelaar vermoeden, dat er iets bizonders op til is. Hier en daair wordt er een heuveltop beklommen. En in immer grooter getale snorren de voer tuigen langs den straatweg. Dan neemt de drukte wat af en wordt het eenigszins stil zelfs, een stilte, waarin nog duide lijker de toenemende spanning van wach tenden merkbaar wordt. Tot ten lange leste tegen twaalf uur aan den Westelijken hemel boven Utrecht de lang verbeide, zichtbaar wordt. In een kalme vaart, zich stadig en rustig voort bewegend, €e kop voorzichtig wendend, wordt in groote straal om den Dom ge cirkeld. Met een groote zekerheid wordt deze manoeuvre uitgevoerd. Vanaf heuvels, daken, heide en wegen en van uit voertuigen en huizen en overal waar menschen kijken kunnen, wordt het zeld zaam mooie schouwspel gadegeslagen. Het is meer nog dan een wolk in zil verlicht, die zich gaat samenpakken tot vorm. Haar vaste gedaante en geordende beweging verraden oogenblikkelijk, dat hier menschelrjk vernuft en wil aan 't stuur zitten. Voorafgegaan door eenige vliegtuigen neemt nu de kolos koers naar het Zuidwesten, vermoedelijk over Doorn naar Nijmegen, zooals het programma, luidt. Nog eenigen tijd zichtbaar, lang na gestaard door velen, verdween het lucht schip tenslotte achter de boomen. Ver dwenen is het voor onzen blik en wie weet hoe lang het wel duren zal alvorens weer een luchtschip van dergelijke groot te hier wox'dt waargenomen: Zoo zal het schip boven ons land misschien door honderduizenden zijn nagekeken, een overweldigenden indruk achterlatend van de machtige ontwikkeling van de lucht vaart. Er dringt zich een gedachte van veiligheid op bij 't zien van een lucht schip, dat afgezien van zijn vele motoren, reeds door zijn eigen constructie een ge voel van zekerheid geeft. Vandaar ook en om zijn belangwekkende grootte is, het zoo populair, terwijl deze Zeppelin bo vendien nog de reis over den oceaan ge maakt heeft. Menschen van zekeren leeftjjd hebben heel wat veranderingen meegemaakt en zijn van veel nieuwe dingen getuige ge weest. De auto was een wonder en even zoo de electrische tram, voor velen een mysterie, toen men niet langer gewaar kon worden, waar en hoe nu wel de be weegkracht werd opgewekt. Intussc'hen speelden zich al die beweginssnelheden nog op den beganen grond af. Maar met de vliegmachine en het luchtschip werd het werkterrein naar de vrije lucht over gebracht, en zag men voor 't eerst een door menschen bestuurde beweging in de oneindige ruimte. Dat was in waarheid een stijgen boven de aarde, waarvan in de geschiedenis der menschheid zoo goed als nimmer melding was gemaakt. Het was een bizondere dag voor velen, vooral voor de jongeren, die nog nooit een luchtschip hadden aanschouwd. Het werd stil nu in de lucht en in de omgeving, toen de Zeppelin niet meer zichtbaar was, even stil ook bg de vele kjjkers, die voel- TELEF. 2141 KOLONIEWEG 11 Rupsenlijm - Lijmbanden Vruchtboomcarbolineum - Bruine Carbolineum - Creoline - Teer kwasten - Boomborstels, enz. BEUKENLAAN 31a - SOEST ALGEMEENE DIENSTVERRICHTING. Oagelijksche Autodienst Soestdijk-Soest-Amersfoort. Verhuizingen tegen zeer billijk tarief. Directe verbinding met Apeldoorn, Deventer en Arnhem. Aanbevelend. A. VAN vt NET Zn. NIEUWSTRAAT 24. is dagelijks geopend voor het ontvangen van goederen voor de eerstvolgende verkooping. Tevens uit de hand te koop diverse MEUBELEN. FORNUIZEN. HEE REN- EN DAMESRIJWIELEN enz. De Venduhouder PIANOLEERARES BEGELEIDING. Condities f6.—, f4.50, f3.— per maand. Muziek In bruikleen. Spreekuur: 's Zaterdags van 1-2 NJEUWERHOF.KSTRAAT 2. naar en van per Expeditie Torenstraat B - Tel. 2086 Feenstra's, Ons Boekenhuis, Autokluis. Nieuwstraat 3 - Tel. 621 N.Z. Voorburgwal 55 Tel. 43641 - 40941 cent rting post hem ;ras- d. '29 der En- be- iffen tot irm- noe- stra. ring den aar der ring ren- ver- wij- 29. ont- een een i in wee <en. >ec- ver- eau 'erd ake no- een ad- ns- gen erk, eht- C. Ka- 38; 27; I lf; .51; he- uit eri- op- M. ter, •kt- 5a, 19; De H. aar )a; E. M. 6: 15 cent korting aer post JLAS ïen. „Volkson- van cursussen steld in handen Ivies. i Arnhemsche de uitlegging ikomst met de dat de over- d is te gelden gelegen ten N. ht-Amersfoort. mornen. uringsbesluiten e begrootings- ;t of men reeds waar het Ver worden geves- daarover nog elen; dat komt ft men wel een ;ze zaak in elk ing behandelen i allereerst aan aast heeft, n.1.: inzake hypot- N. V. Centrale schrijven hier- dat eerst was te verstrekken, an de geschatte Vaar de slacht- holpen is en de t algemeen be- orgesteld de te leek te verhoo- lachtplaats had blijven voor af- door haar aan 5000, maar dat .venscht, zoodat skverleening tot veert nog nader schatte waarde lachtplaats niet zoodat om die •n, thans wordt Is eerste hypo- t, dat de tweede is geredigeerd, ijnen van ƒ1575 ;rmijn van ƒ900. 1 volgen, dat de dus n.b. de ge- kosten op deze nde zou moeten jr de N.V. doen! en overgenomen jedgekeurd. luiten tot wijzi- ooting. Z. h. s. W. tot bepalen )r den technisch sbedrijf ten be- e stellen zeker- ven hieromtrent echnisch ambte- kas mag hebben llen het bedrag en op eveneens ambtenaar heeft I te geven via de leidstelling ver tenaren te Den ïg zich als borg de Gemeente raagt of er ook TEL. No. 615 1ES VOOR: SCH. ISBEZORGEN DAG. ar teverra wurm uc gctmcrrre uTTver- j rerwrjT irroiTSTrre CVCTfCüfTJrzÜO gö^tlaTs I bij den gemeente-ontvanger. Voor ken- efend, of inder- f 1000 in kas is, jen zekerheid is. iau die controle lijk te laat; spr. mi huidigen titu- doch het prin- gelegd. ;t, dat overschrij- oorkomen is; er een groot over- ,se mi paar uur ver- 'ar echter toe over- gelijk te zullen <proeven kan het teraf altijd nog 'erschrijving dan orgekomen, kun- daarvoor maatregelen worden ge-

De Soester | 1929 | | pagina 1