2e BLAD Bekendmaking. Gemeenteraad. OFFICIEEL. De Raad der gemeente Soest wordt hier bij in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Woensdag IN December a.s. des na middags 2 uur met voortzetting des avonds 7 uur en zoonoodig op Donderdag d.a.v., des namiddags 2.30 uur, ter behandeling van de navolgende AGENDA 1. Voorloopige vaststelling der gemeente- rekening 1928, Rekening Wegenfonds 192b en Rekening Gasbedrijf 14 Mei 192731 December 1928. (No. 354/208/214). 2. Voordracht van B. en W. tot het aan gaan van kasgeldleeningen voor den dienst 1930, met ontwerp-besluiten. (No. 004). 3. Behandeling bedrijtsbegrootingcn en gemeente-begrooting voor 1930. (No. 706/ 142/141). Soest. 12 December 1929. De Burgemeester, G. DEKETH. De Raad der gemeente Soest wordt in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Maandag, 16 December a.s. des namiddags 7 uur ter behandeling van de navolgende AGENDA 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering d.d. 11 November 1929. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Vaststelling van besluiten tot wijzi ging der gemeente-begrooting 1928 en 1929. 4. Aanbieding en vaststelling van het ontwerp-reglement voor de werkverrui ming en werkverschaffing. 3. Benoeming van leden der Commis sie van Toezicht op het Lager Onder wijs, wegens periodieke- aftreding. 6. Behandeling van het verzoek van de afd. Soest van de Vereeniging „Volkson derwijs" om van gemeentewege voorbe reidend onderwijs te geven. 7. Behandeling van aanvragen: a. der stichting Engendaalschool om mede te werken tot uitbreiding dier school. b. van het Bestuur der Vereeniging ..Een School met den Bijbel" tot verstrekking van gelden voor meubelen en schoolb'e- noodigdheden voor de in aanbouw zijnde school aan den Driehoeksweg. 8. Vaststelling van een besluit tot be legging van gelden. 9. Behandeling van het adres der plaat selijke Middenstandsvereenigingen verzoe kende over te gaan tot opheffing der straatbelasting. 10. Wijziging der verordening tot hef fing van rechten wegens ontsmetting van goederen. 11. Voordracht van B. en W. om de raadscommissie voor Openbare Werken in te stellen als commissie van Bijstand, en in verband daarmede vaststelling van een verordening regelende de samenstel ling en den werkkring dier commissie. 12. Voorstel van B. en W. inzake ver betering van een gedeelte van den Korte Melmweg, Spoorstraat, en een gedeelte van de Julianastraat. 13. Voorstel van B. en W. tot voorloo- pigen aanleg van een weg (grondwerk) nabij de halte de Paltz, en de kosten te bestrijden uit het Grondbedrijf. 14. Opnieuw vaststelling van het reg lement op het Burgerlijk Armbestuur, zulks naar aanleiding van een opmerking van Ged. Staten. 15. Voorstel van B. en W. tot het huren van eenige lokaliteiten van de Centrale Slachtplaats ten behoeve van den Keu ringsdienst van Vee en Vleeschen. 16. Opnieuw vaststelling van de veror dening op den Keuringsdienst van Vee en Vleesch in deze gemeente, zulks naar aan leiding van eenige opmerkingen van Ged. Staten. 17. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van eene overeenkomst met de plaat selijke installateurs van gasverwarmings- artikelen, inzake verkoop dier artikelen. 18. Voorstel van B. en W. om voor 1930 geen openbare aanbesteding te hou den voor het ophalen van asch en vuil nis, alsmede behandeling van het voorstel tot openbaren verkoop van compost. 19. Vaststelling van een nieuwe gemeen schappelijke regeling met de Gemeente Baarn tot toelating van leerlingen op o.l. scholen. 20. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van de bedragen, welke voor het ge not van ambtswoningen zullen worden af getrokken van de jaarwedden van eenige ambtenaren, alsmede vaststelling van een besluit tot verhuur aan J. Vos van de gemeentewoning aan den Lange Brink- weg. 21. Vaststelling van besluiten tot in schenking aanvaarden van strooken grond. 22. Vaststelling van besluiten tot ver huur van gemeentewoningen. 23. Vaststelling van een besluit tot onderhandschen verkoop van een inventa ris van het voormalige noodslachtings- gebouw. 24. Vaststelling van een besluit tot verpachting van grasgewas aan P. van Doorn in het najaar van 1929. 25. Voorstel van B. en W. tot het bouwen van 6 schuurtjes b(j de noodwo ningen. 26. Vaststelling van een besluit tot on inbaarverklaring van diverse posten der rekening 1929. 27. Behandeling van reclames school geld en straatbelasting. Reglement voor de Werkverschaffing en steunregeling in de gemeente Soest. Artikel 1. Door het Gemeentebestuur zal aan werk- looze inwoners werk worden verschaft of gelegenheid tot werken worden ge geven. De termijn daarvan zal ingaan en eindigen op een door Burgemeester en Wethouders te bepalen tijdstip, na de commissie te hebben gehoord, met dien verstande, dat voor de niet tegen werk loosheid verzekerde arbeiders de periode van werkverschaffing zoo mogelijk twee weken eerder zal eindigen dan voor de wel verzekerde arbeiders. Het te verschaffen werk wordt onder scheiden in: A. Werkverruiming B. Werkverschaffing. De beoordeeling, welke personen tot de ze beide groepen van werkgelegenheid zul len worden toegelaten, berust bij de Com missie voor de werkverschaffing. A. Werkverruiming. Artikel 2. Gedurende de periode van werkver schaffing zal door het Gemeentebestuur .tan werklooze inwoners gelegenheid wor- ien gegeven tot het verrichten van ar beid buiten de werkverschaffing. Artikel 3. Voor plaatsing bij de werkverruiming zullen in aanmerking kunnen komen: Valide arbeiders, gehuwd of kostwin ner, zonder eigen schuld werkloos ge worden. welke twee jaar onafgebroken in de gemeente wonen, 6 maanden lid eener werkloozenkas zyn ,den ouderdom van 70 jaar nog niet hebben bereikt, niet onder een bijzondere steunregeling vallen en ge durende 12 maanden voor de tewerkstel ling geen grooter gezinsinkomen hadden dan gemiddeld t'30.^ per week. Indien een verzekerde arbeider, uit een oogpunt van werkgelegenheid de gemeente verlaat en zich binnen een termijn van- ten "hoogste vier maanden weder in de gemeente vestigt, zal, indien hij overigens aan de in het reglement gestelde voor waarden ^oldoet, op hem den in dit ar tikel gestelden termijn van 2 jaar niet) van toepassing zjjn. In bijzondere gevallen kan van deze be palingen worden afgeweken door Burge meester en Wethouders. Voorts zullen al' de hiervoorgenuemde werkloozen in de plaatselijke Arbeidsbeurs moeten zjjn ingeschreven, met dien ver stande, dat deze arbeiders voor plaatsing bij de werkverruiming in aanmerking ko men een week na hunne inschrijving en de tewerkstelling op Maandag geschiedt. Het 5n dit artikel bedoelde gezinsinko men zal worden berekend door van het totale inkomen der gezinsleden f 100. per jaar voor ieder kind vanaf het 4e, beneden 16 jaren, af te trekken. Artikel 4. De arbeidsdag is 8.5 uur. In afwijking hiervan zullen in de maanden December en Januari de werkzaamheden aanvangen des v.m. 7.30 uur en eindigen des n.nv. 4.30 uur. Des middags zal van 12 tot 1 uur gelegenheid worden gegeven het mid dagmaal te gebruiken. Des Zaterdags wordt het werk om 12 uur beëindigd. De werkweek wordt uitbetaald voor zes ge- heele dagen. Voor de tewerkgestelden zullen tijdens hun werkzaamheid bij de werkverruiming voor rekening der gemeente rentezegels worden geplakt. Artikel 5. Aan de arbeiders, die bij de werkver ruiming worden geplaatst, zal1 een week loon van f20.— worden uitgekeerd. Bovendien ontvangen de tewerkgestelden een kindertoeslag van f0.15 per dag en per kind, vanaf het derde kind beneden de 14 jaren, tot een maxximum kindertoe slag van f4.per week. Op Algemeene erkende Christelijke feestdagen zal niet gewerkt worden en zal voor die feestdagen, welke geen Zondagen zijn, het dagloon worden uitbetaald. Artikel 6. Plaatsing en ontslag bij de Werkver ruiming geschiedt door den Directeur van Openbare Werken. Tegen diens beslissing hieromtrent staat geen beroep open. B. Werkverschaffing. Artikel 7. Voor plaatsing bij de werkverschaffing zullen in aanmerking kunnen komen: Valide arbeiders, gehuwd, kostwinner of kostganger, zonder eigen schuld werk loos geworden, welke twee jaar in de ge meente wonen, 6 maanden lid eener werk loozenkas zijn, den ouderdom van 70 jaar nog niet hebben bereikt, 'niet onder een bijzondere steunregeling vallen en ge durende 12 maanden vóór de tewerk stelling niet meer hebben verdiend: en ontvangen dan f 30.-- per week. In bij zondere gevallen kan van deze bepalin gen worden afgeweken door Burgemeester en Wethouders. Mede worden hier onder werkloozen verstaan Niet-verzekerde arbeiders, welke ove rigens voldoen aan de eischen, onder 1 van dit artikel vermeld; 3. Onder kostganger wordt verstaan,, hij, die den leeftijd van 21 jaar heeft be reikt en sedert ander,half jaar buiten het ouderlijk huis in eigen onderhoud voor ziet, zoomede weduwnaars, zonder inwo nende kinderen. Voorts zullen al de hiervoorgenoemde werkloozen in de plaatselijke Arbeidsbeurs moeten zijn ingeschreven, met dien ver stande. dat de verzekerde arbeiders voor plaatsing bij de werkverschaffing in aan merking komen een week na hunne in schrijving en de niet-verzekerde'arbeiders twee weken na unne inschrijving en de te werkstelling steeds op Maadag geschiedt. De bepalingen van artikel 3 met betrek king tot het gezinsinkomen vinden hier toepassing. Artikel 8. De arbeidsdag zal zijn zooals in arti kel 4 is omschreven. Artikel <9. Zrj, die in werkverschaffing arbeid ver richten, ontvangen per dag: de verzekerde gehuwden en kost winners f3.— de niet-verzekerde gehuwden en kostwinners f 2.50 de verzekerde kostgangers f 1.75 de niet verzekerde kostgangers i 1.50 De werkweek wordt uitbetaald voor zes geheele dagen. Voor de tewerkgestelden zullen tijdens hun werkzaamheid bij de werkverschaffing voor rekening der gemeente rentezegels woden geplakt. Bovendien ontvangen de tewerkgestel den een kindertoeslag van f0.15 per dag en per kind, vanaf het derde kind, be neden de 14 jaren, tot een maximum kin dertoeslag van f4. per week. Op Algemeen erkende Christelijke feest dagen zal niet gewerkt worden en zal voor die feestdagen, welke geen Zondagen zijn het dagloon worden uitgekeerd. Artikel 10. Tewerkgestelden, die de hun opgedragen werkzaamheden niet naar behooren ver richten. kunnen door Burgemeester en Wethouders, de Commissie gehoord, te werk worden gesteld tegen een loon dat 15 pCt. lager zal zijn dan dat waarop zij anders recht zouden hebben. Van dergeljjke gevallen zal door den Directeur van openbare werken aan de Commissie worden kennis gegeven. Wachtdagen. Art. 11. Aan dc verzekerde arbeiders zal, indien zij bij de werkverruiming of de werkver schaffing zijn geplaatst en het werk is stop gezet over de dan door te maken wacht dagen een uitkecring per dag worden ver strekt van 2.50. Indien in dc in artikelen 3 alinea 4 en 7 alinea 4 genoemde wachtpcriodc, wachtda gen worden doorgemaakt, zullen over deze dagen gelijke uitkceringen worden ver strekt. Het totaal aantal uit te keeren wacht dagen zal maximum 6 bedragen. Steunverleening. Art. 12. Ingeval de arbeid als werkverschaffing of werkverruiming ondernomen buiten den wil der tewerkgestelden tengevolge van na- •tuuroorzaken door het Gemeentebestuur wordt onderbroken, treedt den Maandag d.a.v. de steunregeling in werking, terwijl over de tusschenliggende dagen het dag loon zal worden uitbetaald. Deze regeling zal alleen gelden voor hen, die bij de werkverschaffing of werkverrui ming zijn tewerk gesteld of dit tijdens de onderbreking worden. Art. 13. Tijdens het onderbreken der werkverrui ming en werkverschaffing als in artikel 12 omschreven, zullen de verzekerde arbeiders hunne uitkceringen uit de werkloozenkas moeten opnemen. Van gemeentewege zal aan hen gedurende dien termijn een bijslag op de kasuitkeering worden gegeven en wel: a. Aan de gehuwden en kostwinners, tot een bedrag, uitmakende het verschil tus- schen hunne kasuitkeering en een inkomen van 15.per week plus een kindertoeslag b. Aan de ongehuwden tot een bedrag, uitmakende hel verschil als onder a. en een inkomen van 8.51) per weck. Aan de onverzekerde gehuwde arbeiders n kostwinners zal een bedrag van 12. >er week plus kindertoeslag alsvorcn wor den uitgekeerd en aan de onverzekerde on gehuwden een bedrag van 6.per week. Indien de verzekerde arbeiders hunne uit kecring uit de werkloozenkas hebben opge nomen, zullen de onder a. en b. genoemde bedragen geheel voor rekening van de ge meente komen. Wanner het gezin andere inkomsten heeft of mocht verkrijgen, kunnen die inkomsten ter beslissing van Burgemeester en Wet houders geheel of gedeeltelijk in mindering worden gebracht van den te verlcenen steun. Eindigt een steunperiode in den loop der week, dan zullen de hierbedoelde uitkee- ringen en bijslagen in evenredige verhou ding worden uitgekeerd. Art. 14. De uitbetaling van het steunbedrag, even als de over de wachtdagen toegekende uit- keeringen, zal voor de verzekerde arbeiders geschieden door de bemiddeling van de besturen der werkloozenkassen, die daartoe gespecificeerde aanvragen zullen indienen. Algemeene Bepalingen. Art. 15. Uit één gezin zal slechts het gezinshoofd tewerk worden gesteld en bij ontstentenis daarvan een der kostwinners. Voor zeer groote gezinnen kan door Burgemeester er Wethouders van deze bepaling worden af geweken. Wanneer een tewerkgestelde buiten de .•erkverruiming of werkverschaffing arbeid indt, zal hij, indien hij daarna weder werk loos wordt, dadelijk weder worden tewerk gesteld. Art. 16. Tewerkgestelden kunnen, wanneer daar toe ernstige redenen bestaan, door den Di recteur van Openbare Werken van het rk worden geschorst. Deze laatste zendt daarvan onder opgaaf der redenen, onmid dellijk bericht aan Burgemeester en Wet houders, die, na den geschorste en de Com missie te hebben gehoord, daaromtrent be- Ingeval van ontslag vervalt daardoor te vens het recht op uitkeering als in artikel 13 vastgesteld, niet echter tijdens de schor- singsdagen, wanneer de schorsing ongemo tiveerd wordt geacht. De tewerkgestelde, die ernstige redenen van beklag heeft, heeft het recht zich mon deling of schriftelijk tot den betrokken Wet houder te wenden, die de klacht onderzoekt en deze, na de Commissie te hebben ge hoord, onderwerpt aan de beslissing van Burgemeester en Wethouders. Art. 17. De steun zal worden ingehouden en de betrokkene van werk worden uitgesloten in dien a. Door den werklooze, die voor steun of werk in aanmerking komt, opzettelijk ver keerde inlichtingen worden verstrekt: b. Door den werklooze geen of opzette lijk onvolledige opgaven worden verstrekt van het inkomen van den ondersteunde en van de overige leden van het gezin; c. De werklooze nalaat te zorgen, dat hij als werkzoekende bij de Gemeentelijke Ar beidsbeurs of plaatselijken Correspondent voor de Arbeidsbemiddeling ingeschreven is en blijft; d. De werklooze weigert werk te aanvaar den, of de hem opgedragen werkzaamheden niet naar behooren verricht als hij daarvoo; lichamelijk geschikt wordt geacht; e. De werklooze weigert te allen tijde de(n) daartoe gemachtigde(n) persoon(en) in zijne woning te ontvangen of zich niet onderwerpt aan de vastgestelde maatrege len van controle. Art. 18. Wanneer een beperkte tewerkstelling plaats vindt, zal de volgorde van plaat sing zijn: le. Verzekerden gehuwden en kostwin ners 2e. Gehuwden en kostwinners, die niet verzekerd zijn; 3e. Ongehuwde verzekerden; Ie. Ongehuwde niet-verzekerden; 5e. Meerdere personen uit een gezin. Indien omstandigheden beperking der te werkstelling noodzakelijk maken, zal het ontslag worden verleend in omgekeerde volgorde. Art. 19. Burgemeester cn Wethouders hebben te allen tijde het recht arbeiders bij de werk verschaffing werkzaam, te ontslaan, na de Commissie te hebben gehoord. Art. 20. De bepalingen der Reglementen Werkloozenkassen, betreffende inschrijving in de Arbeidsbeurs zijn van toepassing. Art. 21. Door het Bestuur der betrokken werk loozenkas wordt aan het lid, dat voor w in aanmerking komt, een aanvraagfort lier ter invulling en onderteekening uitgc reikt. Het ingevulde formulier wordt volgens door genoemd Bestuur voo: coord geteekend en bij Burgemeester en Wethouders ingediend. Veranderingen in de omstandigheden van den aanvrager diens gezin moeten, voorzoover deze van invloed kunnen zijn op de vaststelling van het loon cn het steunbedrag, door den bc trokkene onverwijld aan Burgemeester en Wethouders worden medegedeeld. Het be paalde in artikel 17 is hier mede van toe passing. De Besturen der werkloozenkassen zijn verantwoordelijk voor de juiste invul ling der formulieren. Art. 22. De gegevens der aanvraagformulieren vormen voor Burgemeester en Wethouders en dc Commissie den grondslag hunner be oordceling of- een in welke mate werk of ondersteuning zal worden verschaft. De juistheid dezer gegevens kan door Burgemeester en Wethouders en de Com missie worden onderzocht. Art. 23. Dc aanvraagformulieren worden door hc Gemeentebestuur kosteloos verstrekt. Art. 24. Dit Reglement geldt voor de Wintc periode 1929-1930. Kraal, als ii openbare ouder school U hieronder voor elke te vervullen plaats een aanbeveling van 2 personen doen: Vacature I VV. van der Leek—F. H. ouder van een leerling van school in deze gemeente; Vacature II. F. M. HoubaerJ. L. Plasman, al van een leerling van een bijzondere in deze gemeente; Vacature III G. H. Veenstra—M. M. van Wely, als meerderjarige onderwijzer van een open bare lagere school in deze gemeente; Vacature IV: J. II. PieperM. W. Luypen, als meer derjarig onderwijzer van een bijzondere la gere school in deze gemeente; Vacature V Ds. B. AlkemaT. Budding, als een der overige meerderjarige inwoners der ge meente. Zooals U bekend is, heeft de afd. „Soest" in de Vereeniging Volksonderwijs zich bij adres van 5 October j.1. tot Uwen Raad ewend met het verzoek om van gemeente- 'ege voorbereidend onderwijs (bewaar- •hoolonderwijs) te doen geven. Dit adres 'erd door Uwen Raad, in Uwe vergade ring van 11 dezer, om prae-advies in handen van ons College gesteld. Ter voldoening daaraan hebben wij de eer U te berichten, dat het ons wil voorkomen, dat inwilliging an het verzoek van de adressecrende ver eniging voor de gemeente verstrekkende financieele gevolgen zal hebben, welke ge- t op den huidigen stand der gemeente- financién niet kunnen worden gedragen. Minder bezwaarlijk zouden wij het achten, ndien, terwille van de gelijkstelling, aan re- ciuestrante, gelijk aan de R.K. Bewaarschool voor het geven van voorbereidend onder een jaarlijksche subsidie van 250. zou,, worden verleend, en de kosten overi gens voor rekening van de adresseerende vereeniging werden genomen. In dit verband brengen wij, voorzoover >odig, onder Uwe aandacht, dat in de raadsvergadering van 10 October 1913 werd loten aan de R.K. Bewaarschool tot we- derópzeggens toe een subsidie van 250. jaar te verleenen, onder voorwaarde, dat de school, voor zoover de ruimte zulks zou toelaten, voor kinderen van alle ge zindten toegankelijk zou zijn en aan den Raad dezer gemeente over elk jaar de re kening en verantwoording zou worden toe gezonden. Op grond van het bovenstaande verzoe ken wij U ons te machtigen aan de Ver eeniging Volksonderwijs, afd. Soest te be richten, dat haar verzoek op gronden van financieelen aard niet kan worden ingewil ligd, doch dat bij oprichting door haar van een bewaarschool, in de kosten van het 'anwege deze vereeniging te geven bewaar- •choolonderwijs lot wederopzeggens toe een jaarlijksche subsidie van 250.zal wor den verleend. Bij aanneming van dit voor tel geven wij U in overweging te bepa len, dat genoemde subsidie zal worden ver leend onder voorwaarde, dat, voorzoover de ruimte zulks toelaat, alle kinderen, waar voor plaatsing wordt gevraagd, tot de school zouden worden toegelaten, en dat jaarlijks aan den Raad een rekening verantwoording over het afgeloopen jaar al worden toegezonden. Commissie van Toezicht L.O. Ingevolge het bepaalde bij art. 11 van de verordening van 25 November 1926, rege lende de inrichting en samenstelling van de Commissie van plaatselijk toezicht op het lager onderwijs in deze gemeente, zal de huidige commissie, waarin zitting hebben de heeren Ds. H. Alkema, F. M. Hotiba VV. van der Leek. J. Ff. Pieper en G. H Veenstra tegen 1 Januari a.s. in haar ge heel moeten aftreden. B. en VV. stellen den raad voor over te gaan tot benoeming van een nieuwe com missie, waarvoor wij, rekening houdende mét de vcreischten, door de wet gesteld, B. Bewaarschoolonderwijs. W. schrijven aan den Raad Bijzonder Onderwijs. en VV. schrijven daaromtrent B. en VV. schrijven daaromtrent aan den Raad: Door het bestuur der Vereeniging „Een School met den Bijbel te Soest" wordt ver zocht de noodige gelden beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van eenige schoolmeubelen en schoolbenoodigdheden ten behoeve van de in aanbouw zijnde school aan den Driehoeksweg. Aangezien de aanvrage aan de wettelijke vereischten voldoet, stellen wij U voor de wettelijke voorgeschreven medewerking te verleenen. In verband daarmede verzoeken wij U het hieronder vermeld ontwerp-besluit te bekrachtigen: „De Raad der gemeente Soest, Gezien de aanvrage van het bestuur der Vereeniging „Een School met den Bijbel te Soest" tot beschikbaarstelling van de noodige gelden voor het aanschaffen van eenige schoolmeubelen en schoolbenoodigd heden, aan te merken als eerste inrichting van de in aanbouw zijnde school aan den Driehoeksweg Mede gezien het voorstel van Burgemees ter en Wethouders d.d. 7 December 1929, No. 1102. Overwegende, dat de aanvrage aan de wettelijke vereischten voldoet; Gelet op de artt. 72 en vlg. der Lage Onderwijswet 1920; BESLUIT: ten aanzien van deze aanvrage de wettelijk voorgeschreven medewerking te verleenen." Verzoek afschaffing straatbelasting. B. en W. schrijven daaromtrent aan den Raad: Wij bicden Uwen Raad hierbij een adres aan van een tweetal plaatselijke Midden standsvereenigingen, houdende het verzoek met ingang van het jaar 1929 de Straatbe lasting, wleke in deze gemeente wordt ge heven, op te heffen. In herinnering mogen wij U hierbij bren gen, dat bij de behandeling van de begroo ting voor het jaar 1929 door Uwen Raad werd besloten, over dat jaar de Straatbe lasting te handhaven, waardoor uit den aard der zaak behandeling van dit adres overbodig was. Aangezien echter voor het jaar 1930 te dezen opzichte wederom eene beslissing zal moeten worden genomen, hebben wij het advies van de Commissie belastingza ken ingewonnen. Deze Commissie is met ons van oordeel dat de ingrijpende wijzigingen, welke dooi het aannemen van de z.g. Wet op de Finan cieelc verhouding in het belastingstelsel hi volgende jaar noodzakelijk zullen zijn, het niet wcnschelijk maken nu tot afschaffing van de Straatbelasting over te gaan. Daarom verzoeken wij U ons te mach tigen aan adressanten mede te deelen, dat bij de in den loop van het jaar 1930 te ver wachten voorstellen tot wijziging van In belastingstelsel, afschaffing van de Straat- belasting zal worden overwogen. Uitvoering Wegenplan. Verbetering gedeelte Korte Melmweg Spoorstraat en gedeelte Julianastraat. B. en W. schrijven daaromtrent aan den Raad Zooals U bekend is, werd 11 bij om schrijven d.d. 13 Maart 1929, 1e afdccling No. 520, ter vaststelling aangeboden een plan tot verbetering der gemeentewegen in de komende jaren, welk plan met het daar bij behoorend financieel overzicht in Uwe vergadering van 20 Maart d.a.v. werd vast gesteld. Voorts werd U in het laatste lid van bovenaangehaald schrijven medegc decld, dat bet in ons voornemen lag var bet toegestane crediet ad 50.000 voor ge dceltelijke uitvoering van dit plan in 1929 (volgnr, 501 der Begrooting, kapitaaldicnst) eerst dan gebruik te zullen maken wannee l'w College goedkeuring zou hebben leend aan de plannen tot vernieuwing herstelling der onder schcidene wegen. In verband hiermede boden wij U bij ons schrijven d.d. 31 October j.1.. Ie afdeeling Nr. 503 een plan lot vernieuwing cn ver brceding van de Koninginnelaan cn den Eikenborstweg ter behandeling aan, welk plan blijkens beslissing in de vergadering van 11 November j.1. Uwe goedkeuring kon wegdragen. Dc uitvoering van dit plan kost, zooals U uit ons genoemd schrijv 31 October j.1. moge blijken, 32.000, te bestrijden uit bovengenoemden post 50,000, terwijl voor extra wcrkznamhed een afzonderlijk crcdiet van 9000 werd verleend. Aangezien dus voor de verbetering v andere wegen op meergenoemden begroo- tingspost nog een bedrag van 18.000 bi schikbaar is, bieden wij U thans ter uitvoc- ring van liet z.g. wegenplan ter behande ling aan een door den Directeur van Open bare Werken, onder dagteekening van 20 November j.1. No. 41/5 opgemaakt plan tot verbetering van: een gedeelte van den Korte! Melmweg (vanaf Rijksweg tol Spoorstraat), de Spoorstraat, cn een gedeelte van de Ju lianastraat (vanaf Spoorstraat). Het is dei bedoeling deze wegen over een gezamen lijke lengte ivan 900 M. of zooveel minder in verband met het beschikbare crediet te verbeteren, en wel op de wijze als is ver nield in het rapport van voornoemden Di recteur, en nader aangegeven in het advies der Commissie voor Openbare Werken d.d. 26 November j.1. No. 41/6. Beide stukken liggen, met de daarbij beboorende teekenin- gen, voor U ter inzage. Uit dit stukken zal U blijken, dat de rijweg opgesloten in trot toirbanden, een klinkerverharding zal ver krijgen van 5 M. breed, terwijl langs den rijweg aan de eene zijde zal worden aan gelegd een rijwielpad ter breedte van 2.2o M. en aan de andere zijde een wandelpad, eneens ter breedte van 2.25 M. De kosten van uitvoering van dit plan llen 18.000 bedragen, welke som, zoo als wij hiervoor reeds hebben aangetoond, op den desbetreffenden post der begrooting nog beschikbaar is. Wij vestigen er hierbij nog Uwe aandacht op, dat volgens het me degedeelde in het bij de gemeentebegroo- ling 1930 begeleidend schrijven, d.d. 2N No vember 1929, 4e afdeeling No. 760. de op den dienst 1929 beschikbaar gestelde cre- dieten voor de uitvoering van het wegen-- plan, voorzoover deze op dat jaar niet zijn •rkt, te zijner tijd naar den dienst 1930 zullen worden overgeschreven, ten einde op dat diestjaar te kunnen worden angewend. Onder mededeeling tenslotte, dat wij ons met de voorgestelde plannen kunnen ver enigen, stellen wij Uwer Vergadering vóór te besluiten: Burgemeester en Wethouders te machti gen tot uitvoering van de plannen tot ver betering van: een gedeelte van den Korte Melmweg (vanaf Rijksweg tot Spoorstraat), de Spoorstraat, en een gedeelte van de Ju lianastraat (vanaf Spoorstraat) over een gezamenlijke lengte van maximaal 900 M., wel op de wijze als is vermeld in het rapport van den Directeur van Openb, Werken d.d. 26 November 1929, No. 41/5, nader aangegeven in het advies der Com missie van Openbare Werken, d.d. 26 No vember 1929, No. 41/6. Wijziging Reglement Burgerlijk Armbestuur. B. en W. schrijven daaromtrent aan den Raad: Door Gedeputeerde Staten dezer Provin cie wordt bij hun schrijven van 12 Novem ber j.1. Ie afd. No. 3328/2169 er op aange drongen in het bij raadsbesluit van 18 Sep tember 1929 vastgestelde Reglement voor het Burgerlijk Armbestuur eenige nadere iorschriften op te nemen in het belang :n in een gezin uit te besteden personen. Wij geven U in overweging *aan het ver langen van Gedeputeerde Staten gevolg te geven, door in de eerste alinea van artikel 12 van genoemd Reglement tusschen den ten qn den tweeden volzin den navol genden zin in te lasschen: „Uitbesteding heeft voorts niet eerder plaats, dan nadat door een geneeskundige schriftelijk is verklaard, dat hem na een op zettelijk daartoe ingesteld geneeskundig on derzoek van alle leden van meergenoemd gezin en van den bestedeling zelf is ge bleken, dat de gezondheidstoestand zoowel in lichamelijk als in geestelijk opzicht van geen van de hier bedoelde personen een gevaar oplevert voor de overigen." In verband met het bovenstaande verzoe ken wij U het Reglement van het Burger lijk Armbestuur, zooals dat Reglement over eenkomstig het verzoek van Gedeputeerde Staten is gewijzigd, opnieuw vast te stellen, zulks onder intrekking van Uwe besluiten an 29 September 1924 en 18 September 1929, welke op dit onderwerp betrekking hebben. Keuringsdienst van vee en vleesch. B. en W. schrijven daaromtrent aan den Raad: Ten gevolge van de centralisatie der slachtingen in het slachthuis aan den Lange Brinkweg, is het voor een goede functio neering van den Keuringdienst noodzake lijk geworden, dat deze dienst de beschik king heeft over het laboratorium en eenige localiteiten van dit slachthuis. Deze beschikking kan worden verkregen tegen een som van 300.per ja Wij geven U in overweging daartoe te besluiten en verzoekeen U in verband daar mede het hierbij gaand ontwerp besluit te bekrachtigen. B. en W. stellen aan den Raad voor te besluiten: T. Van de N.V. „Centrale Elachtplaats voor de gemeente Soest" te huren de kan toorlokalen en het laboratorium der aan de ze N.V. toebehoorende Centrale Slacht plaats, staande an den Lange Brinkweg, voor een huursom van 300.per jaar onder de navolgende bepalingen: a. De huur wordt aangegaan voor het tijdvak van 1 September 1929 tot 1 Januari 1931, met stilzwijgende verlenging van jaar tot jaar, tot uiterlijk 1 Januari 1940, tenzij opzegging plaats heeft, welke tenminste drie maanden vóór dc beëindiging van het jaar schriftelijk dient te geschieden b. De jaarlijksche huurprijs zal worden voldaan in vier maandelijksche termijnen, leder groot 100 (een honderd gulden) waarvan de eerste termijn zal verschijnen op den 1 Januari 1930 en de volgendi den 1 Mei 1930, op 1 September 1930 en zoo vervolgens; c. De gemeente zal het gehuurde gebrui ken naar aard en bestemming uitsluitend ten behoeve van den gemeentelijken keu ringsdienst van vee en vleesch en zal het zonder schriftelijke toestemming van de N.V. „Centrale Slachtplaats voor de ge meente Soest" niet aan derden in onder huur of gebruik geven; d. De gemeente zal toestaan, dat in het voor den Directeur van den Keuringsdienst bestemde kantoor door den Directeur der N.V. „Centrale Slachtplaats voor dc ge meente Soest" vergaderingen word- .houden, mits. het kantoor op dat tijdstip niet door den Directeur van den Keuring dienst wordt of moet worden gebruikt; c. Dc kosten van watcrlevcring, verlich ting cn verwarming zijn voor rekening dc N.V. „Centrale Slachtplaats voor de ge meente Soest"; f. Dc zegelkosten, vallende op dc aan te gane huurovereenkomst, zijn voor rekening van de gemeente II. Aan hel College van Burgemeester cn Wethouders dezer gemeente op te dra gen bet aangaan van de lunuovercenkoin ter uitvoering van dit besluit cn bet ve richten van alle verdere handelingen ter uitvoering^van dit besluit, alles met inaeht neming der artikelen 113-144bis der G meentewet. De meerderheid van ons College heeft zich met dit ontwerp kunnen vereenigui, behoudens eenige daarin aan te brengen wijzigingen. Zij meent met de GascommU- sie dat oji de adviezen te deze: zake van den Technisch-ambtenaar bij het bedrijf moet worden in gegaan, cn dat door de voorgestelde regeling de toename van hei gasverhruik bevorderd zal worden, terwijl bovendien een gedeelte van de wins: uit verkoop van toestellen ten goede zal ko nten aan het bedrijf, waardoor de hooge kosten, besteed aan de aanwezige loonka- nier, althans voor een deel gedekt kunnen worden Voorts is het voor een goede ont wikkeling van liet bedrijf noodzakelijk c>mi waakzame controle te hebben op de door gasverbruikers te gebruiken gastoéstcllen, welke door de installateurs zullen worden verkocht. Zij wenscht in het ontwerp de- wijzigingen aan te brengen, welke zijn ver nield in het schrijven aan de Gascommissie d.d. 10 Oct. 1929 (gemerkt B, bij officieele stukken). De minderheid van ons College is van irdeel, dat de voorgestelde overeenkomst houdens de daarin omschreven controle, trijdig is met het algemeen belang, dat door de gemeente dient te worden voorge staan, daar de gemeente op die wijze een jst vormt, zij het dan ook op verzoek n gedupeerden. Zij wil het gasbedrijf wel rkoopsvrijheid geven, doch zij wenscht en trust-idee, want zij meent, dat wil men en zaak tot bloei brengen, dan concurren tie ingevoerd moet worden. De Gascommissie berichtte ons bij schrij- ■n d.d. 21 November j.1. (gemerkt C, bij officieele stukken) dat zij zich met de voor gestelde wijzigingen kan vereenigen, mits daarin nog een tweetal kleine wijzigingen worden aangebracht, waarmede wij ons kunnen vereenigen. In verband hiermede wordt U de hierbij - gevoegde ontwerp-overeenkomst ter behan deling aangeboden. Kan Uwe vergadering zich met die ont werp-overeenkomst vereenigen, dan stelt de meerderheid van ons college haar vóór het hierbijgenoemde ontwerp-besluit vast te stellen. Ontwerp-overeenkomst betreffende de le vering van gasverbruikstoestellen in de ge meente Soest tusschen het gemeente-gas bedrijf en de Installateurs van gasverbruiks toestellen te Soest. Tusschen Burgemeester en Wethouders van Soest, partij ter eenre, handelende ter uitvoering van de opdracht gegeven bij Raadsbesluit vaneninstalla teur, partij ter andere, is overeengekomen als volgt: Partij ter eenre verbindt zich: a. In de toonkamer van het Gasbedrijf steeds ten verkoop aanwezig te zullen heb ben: alle gangbare gastoestellen en onder deden daarvan. Onder gangbare toestellen te verstaan: Alle gereedschappen, voorwerpen, machi nes of samenstellingen daarvan, welke wor den gebruikt of aangewend om hierop, hier door of hiermede, direct of indirect door gebruik van gas uit het gemeentelijk gas- buizennet afkomstig, te' koken, bakken of braden, ruimten te verwarmen, vaste- of vloeistoffen te verhitten, en welke naar be hoeften of wenschen van het gasverbrui- kend publiek in den regel zullen worden ngekocht en welke een goede ontwikke ling van het gemeentedistributiebedrijf zul len bevorderen: b. Zorg te zullen dragen, dat toestellen, welke bij uitzondering blijken noodig te zijn, zoo spoedig mogelijk aanwezig zullen zijn De toestellen uitsluitend te leveren ten behoeve van nerceelen, welke aan het gas- buizennet dezer gemeente zijn of zullen worden aangesloten; d. Installateurs voortdurend in de gele genheid te stellen hunne bemiddeling bij den verkoop te verleenen; Van eiken vorkoop door werkelijke tusschenkomst van een installateur, dezen binnen 10 dagen na de betaling van het door zijn tusschenkomst verkochte en gele erde alle meerdere winst dan 12 boven den inkoopsprijs verhoogd met alle kosten te doen toekomen; Alle meerdere winst dan 12 der in koopsprijzen verhoogd met alle kosten op toestellen, rechtstreeks door de gemeente erkocht, aan gezamenlijke installateurs af te staan en hen in de maand Februari over het afgeloopen boekjaar te doen toekomen en zoodanig onder hen te verdeelen, dat elk hunner een deel ontvangt in verhouding tot het bedrag van het door hun tusschen komst verkochte; g. De noodige reclame zelf te maken en te bekostigen; h. Installateurs bekend te maken met de in- en verkoopsprijzen der aanwezige toe stellen. en aan hen voorts alle gewenschte technische inlichtingen op gasverwarmings- en installatiegcbied kosteloos te verstrek ken; i. In de hierboven genoemde voordeden alleen te doen deelen de door Burgemeester en Wethouders erkende installateurs; j. Als installateurs te erkennen, ieder zelfstandig en zelfzakendrijvend gasvakman, die zich meer speciaal belast met het aan leggen, opstellen en onderhouden van gas installaties en toestellen en hiertoe aan Bur gemeester en Wethouders schriftelijk den wensch te kennen geeft en deze overeen komst heeft onderteekend; k. Een lijst van erkende installteurs in de toonkamer duidelijk zichtbaar op te han gen en het koopend publiek hiernaar te ver wijzen zonder een hunner boven anderen aan te bevelen. Partij ter andere verbindt zich: a. Gedurende den geldigheidsduur dezer overeenkomst ten behoeve van perceelen. welke aan het gemeentelijk gashuizennct zijn of zullen worden aangesloten, buiten het gemeente-gasbedrijf om geen toestellen te zullen verkoopen. b. 1» elk geval waarin haar bekend is. dat een toestel zou kunnen worden ver kocht, dc aandacht op dc toestellen der ge meentelijke toonkamer te vestigen, en het als goed koopman daarheen te leiden, dat deze verkoop goeden voortgang hebbe en voorts niets te doen wat den verkoop zou kunnen schaden of belemmeren. c. Bij niet-nakoraing van een der ver plichtingen, voor elke nietnakoming een be drag van tien gulden ten nutte van het Bur gerlijk Armbestuur aan partij ter eenre te betalen. Voorts komen partijen overeen, dat bij herhaalde niet-nakoming der verplichtingen dooi partij ter andere zijde, partij ter eenre gerechtigd is deze overeenkomst zonder na dere ingebrekestelling als ontbonden te be schouwen en partij ter andere zijde af te voeren van de lijst der erkende installa- B. en W. stellen aan den Raad voor te besluiten Burgemeester cn Wethouders te machti gen met de Installateurs van Gasverbruik: toestellen te Soest aan te gaan een ove eenkomst betreffende de levering van ga vcrbruikstoestcllcn in de gemeente Soest, overeenkomend met het aan dit besluit hechte ontwerp. B. en W. schrijven daaromtrent aan den Raad Onder dagteck- vingen wij van di ven, verzoekende U' ling aan te bieden komst betreffende dc levering ven g bruikstoestellcn in de gemeente Soes schen het Gemeente-gasbedrijf cn stallatcurs van Gasvcrbruikstocstell Soest. De in dit schrijven bedoeld- ont werp-overcenkomst. gemerkt A, i- voor U ter lezing nodcrgelegd bij ie officie raadsstukken. ■ning van 10 Juni 1929 out Gascommissie een :,ihrij en Raad ter behandc- 'et p-overeen Deze overeenkomst is geldig vanaf den datum van onderteekening door beide par tijen tot 31 December 1930 cn zal geacht worden telkens met een jaar te zijn ver lengd zoo geen schriftelijke opzegging door een der partijen vóór 1 December van het loopende jaar heeft plaats gehad. Ophalen asch en vuilnis in 193(1, Verkoop Compost. B. en schrijven daaromtrent aan de Raad: Wij brengen onder Uwe aanbacht dat op 12 Maart 1929 de aanbesteding beeft plaats gehad betreffende het ophalen van asch en vuilnis te Soest cn te Socsterberg. en wel voor bet tijdvak van 15 Maart tot 31 De cember 1929. Naar aanleiding van de inge leverde inschrijvingsbiljetten werd door ons besloten het ophalen van asch cn vuilnis over genoemd tijdvak op te dragen aan de laagst ingeschrevenen, n.1. 1e. voor Soest, aan de Wed. T. Vierkant, wonende Kostver'orcnweg 7. voor de som van J 68.i. onder bepaling dat zij gerech tigd is op het tcrrcinn het vuil te sortce- ren cn de daruit verkregen vodden, been deren. ijzer, blik, papier en dergelijke te behouden, echter onder verplichting het overblijvende vuil ter beschikking der ge-

De Soester | 1929 | | pagina 5