Onze Groote Opruiming begint a. s. Maandag 16 December! Tin bazar" Wollen Tochtband Gummi Tochtband i Gratis Bioscoopvoorstelling Amstelbrouwerij 1 1 n Jb. Blokker Brinkstraat 28. De Bloemisterij „Ophelia" 0 Het Adres OPRUIMING ICerst-Jl^tilcelen, F. BCHSVÏIOT VARTA ACCUMULATOREN op Woensdag 18 December a.s. in de zaai C. Verschoor, Laanstraat. Aanvang 8 uur [pnaië=isïsissisrsisrsis.fsiëjj IL KROON nj ükjnsrsisrsisisïsisiisïsisrs': Kunstkorrel. van restanten Speelgoedleren Porcelein - Glas - Aardewerk Buitenlandsch bevroren Vleesch i Eerste Baarnsche Mede-Vakschool Opleiding voet* Examen Hilversomsche Behangselpapier-Handel Doet Uw voordeel E. IV. S. A. I. D. IVIeubelmagazijn van Wed. W. J. van Ee Behangerij en Stoffeerderij 9 f - KOMISCHE FILM!- HANDEL IN TOUW meerite te stellen: en 2e. voor Soesterberg aan G. Tammer, wo nende Postweg 5, voor de som van 380. onder bepaling, dat het vuil te zijner be schikking is. Aangezien gebleken is, dat de tegenwoor dige opslagterreinen geschikt zijn en geen aanleiding hebben gegeven tot klachten, en voor Soest moeilijk een ander geschikt ter rein te vinden zal zijn voor opslagplaats, terwijl voorts de werkzaamheden naar te vredenheid worden verricht, hebben wij de betrokkenen gevraagd of zij bereid zijn de werkzaamheden voor 1930 op dezelfde wij ze uit te voeren. De Wed. Vierkant deelde ons mede dien overeenkomstig bereid te zijn en wel tegen een meerdere vergoeding van 50.zulks in verband met de groote toename van het aantal aangesloten perceelen, zoodat de ver goeding derhalve voor 1930 over een vol jaar moet worden gesteld op 865.26 en 915.26 (in 1929 wordt over 9)4 maand uitbetaald 685. Ook de heer G. Tammer verklaarde zich bereid te willen zorgdragen voor de opha ling van asch en vuilnis te Soesterberg voor 1930, en wel voor dezelfde som als voor 1929, zoodat de vergoeding voor 1930 over een vol jaar moet worden gesteld op 480.(In 1929 wordt over 9J$ maand uitbetaald 380. In verband met het bovenstaande komt het ons wenschelijk voor geen openbare aanbesteding voor 1930 uit te schrijven. Mitsdien verzoeken wij 11 ons te machtigen het ophalen van asch en vuilnis voor 1930 op te dragen aan: 1. Wed. T. Vierkant, voor Soest, tegen betaling van een vergoeding door de ge meente van 915.26; 2. G. Tammer, voor Soesterberg, tegen betaling van een vergoeding door de ge meente van 480.zullende de uitvoering geschieden op dezelfde wijze als voor 1929 is overeengekomen. Wij verzoeken U voorts ons machtiging te verleenen tot het verkoopen van aan de gemeente toebehoorende compost, aanwe zig op het terrein gelegen aan den Kost- verlorenweg (eigenaresse de Wed. Vierkant) en wel bij wijze van openbare inschrijving, in partijen van 50 M3., echter met dien ver stande, dat 50 M3. ter beschikking van de gemeente zal blijven, teneinde deze in klei nere hoeveelheden te kunnen verkoope Openbaar Onderwijs. B. en W. schrijven daaromtrent aan den Raad: Door het College van Gedeputeerde Sta ten is bij schrijven van 19 November 1929, 3e afdeeling no. 3195-2349 machtiging ver leend tot het aangaan van een gemeen schappelijke regeling met de gemeente Baarn, inzake de toelating van leerlingen uit Baarn tot de o.I. school aan de Beetz- laan alheir, alsmede van leerlingen uit deze gemeente tot de o.I. school aan de Vuur- sche en de openbare U.L.O. school „de Oorsprong" te Baarn. Nevensgevoegde door de gemeente Baarn ontworpen gemeenschappelijke regeling bieden wij U hierbij thans ter vaststelling aan. De verschuldigde vergoeding wegen: het bezoeken van de o.I. school aan de Beetzlaan, behoort bij overeenkomstige be rekening, als door de gemeente Baarn ten opzichte van hare scholen is gemaakt, ge steld te worden op 24.— per leerling per jaar. Aftrek wegens Ambtswoningen. B. en W. schrijven daaromtrent aan den Raad: In uwe vergadering van 11 dezer werd besloten de salarisverordening dezer ge meente aldus te wijzigen dat voor het genot eener ambtwoning een telken jare door Uwen Raad vast te stellen bedrag van de jaarwedde zal worden afgehouden. Ter uitvoering van dit besluit, waarvan de in werking treding door Uwe vergadering op 1 Januari 1929 is bepaald, hebben wij de huurwaarde van de in aanmerking komen de ambtswoningen door de Schattingscom missie voor het Grondbedrijf doen schat ten. Wij verzoeken U thans voor de jaren 1929 en 1930 den wegens het genot eener ambtswoning toe te passen aftrek vast te stellen overeenkomstig de door genoemde schattingscommissie gedane taxatie ei voor het perceel, Birktstraat No. 7, be woond door H. J. van Leeuwen, op 234. voor het perceel, Verl. Schoolweg, No. la, bewoond door G. van Hummel, op 208.— voor het perceel, Lange Brinkweg, No. 49a, bewoond door J. Vos, op 182. Aangezien H. Vos, die sedert 1 Septem ber j.1. geen ambtenaar meer is, nog steeds de woning, Lange Brinkweg 49a in 0_ bruik heeft, zal het noodig zijn, dat deze woning hem alsnog onderhands wordt ver huurd. Wij verzoeken U daartoe over te gaan, na meergenoemde woning eerst tijdelijk aan den openbaren dienst te hebben ont trokken. Nevensgevoegd ontwerp-beshiit bieden wij U ter vaststelling aan. De Raad der gemeente Soest; Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 30 November 1929, om aan de gemeentewoning, Lange Brinkweg 49a, tijdelijk het karakter van ambtswoning te ontnemen en deze aan J. Vos onderhands te verhuren; Overwegende, dat deze verhuring in het belang der gemeente moet worden geacht, omdat voorshands aan deze woning geen nadere bestemming kan worden gegeven; Gelet op de artikelen 138, 194c en 230 der Gemeentewet; BESLUIT: I. aan de woning, Lange Brinkweg 49a, kadastraal bekend als gemeente Soest, sec tie A, No. 805, tijdelijk het karakter van ambtswoning te ontnemen en aan het open baren dienst te onttrekken; II. aan J. Vos, oud-gemeente-opzichter, tot uiterlijk 1 Maart 1930, onderhands te verhuren de woning met tuin gelegen aan den Lange Brinkweg No. 49a, kadastraal bekend als gemeente Soest, sectie A, No. 805, voor een huurprijs, berekend .naar een som van 182.per jaar, onder de na volgende bepalingen en voorwaarden: a. de huur kan te allen tijde met inacht neming van een opzeeggingstermijn van één maand door partijen worden opgezegd. b. de huursom moet maandelijks bij voor uitbetaling ten kantore van den gemeente ontvanger worden voldaan; c. de kosten wegens verbruik van water, electriciteit en gas komen voor rekening van den huurder; d. de huurder moet het huis en den tuin goed onderhouden en bij het einde der huur in goeden staat opleveren; e. het is den huurder op straffe van nie tigheid der huurovereenkomst verboden, zonder toestemming van Burgemeester en Wethouders, het gehuurde geheel of ten deele aan derden te verhuren; f. de kosten van zegel en registratie, wel ke eventueel uit de te sluiten huurovereen komst zullen voortvloeien, komen ten laste van den huurder; III. te bepalen, dat het bepaalde, sub I en II wordt geacht in werking te zijn ge treden, op 1 September 1929; IV. Aan het College van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op te dragen het aangaan der huurovereenkomst ter uit voering van dit besluit en het verrichten van alle verdere handelingen ter uitvoering van dit besluit, alles met inachtneming der artikelen 113-114bis der Gemeentewet. B. en W. schrijven aan den Raad: Overwegende, dat door H. van Kloos ter, wonende te Soest, Steenhofstraat No 23, bij wijze van schenking aan de gemeente Soest kosteloos een strook grond is afge staan, blijkens een door hem onderteeken- de afstandsverklaring, d.d. 18 Ocotbcr 1929 dat het voor de gemeente van belang is het eigendomsrecht van dezen grond, gele gen aan den Dalweg, te verkrijgen, teneinde deze weg te zijner lijd te kunnen brengen op een breedte van 14 M.; dat uit een door den schenker getoonden titel van aankomst van den grond niet is gebleken, dat de over te nemen grond met bepaaldelijk omschreven lasten of erfdienst baarheden is bezwaard; Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wethouders; Gelet op de Gemeentewet; BESLUIT: I. In schenking te aanvaarden van H. van Klooster, wonende te Soest, Steenhofstraat No. 23, een gedeelte van het kadastrale per ceel gemeente Soest, sectie H. -1973, gele gen aan den Dalweg, ter grootte van onge veer 385 M2., een en ander zooals op de bijbehoorende schetskaart in geele kleur ongveer is aangegeven en nader ter plaat se door- of vanwege het Gemeentebestuur zal worden uitgezet en aangewezen. Vorengenoemde scheking zal voorts ge schieden onder de voorwaarde, dat de kos ten van opmeting en overdracht van den grond komen voor rekening van de gemeen te Soest; II. Aan het College van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op te dra gen het aangaan der overeenkomsten ter uitvoering van dit besluit en het verrichten van alle verdere handelingen ter uitvoe ring der aangegane overeenkomsten, alles met inachtneming der artikelen 113-144bis, der Gemeentewet. B. en W. schrijven aan den Raad: Overwegende, dat door J. L. Leijenaar, wonende te Utrecht, Poortstraat No. 70, bij wijze van schenking aan de gemeente kosteloos een strook grond is afgestaan, blijkens een door hem onderteekende af standsverklaring d.d. 30 November 1929; Overwegende, dat het voor de gemeente van belang is het eigendomsrecht van de zen grond, gelegen aan de Rademaker- straat te verkrijgen, teneinde deze te be stemmen voor trottoiraanleg; dat door belanghebbende de kosten van aanleg van het trottoir berpids in de ge meentekas zijn gestort; dat uit den door schenker getoonden li- tel van aankomst van den grond niet is gebleken, dat de over te nemen grond met bepaaldelijk omschreven lasten of erf dienstbaarheden is bezwaard: Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wethouders; Gelet op de Gemeentewet; BESLUIT: I. In schenking te aanvaarden van J. M. Leijernaar, wonende te Utrecht, Poortstr. No. 70, een gedeelte van het kadastrale perceel, gemeente Soest, sectie E. No. 1674, gelegen aan de Radem akerstraat, ter groot te van ongeveer 58 M2., een en ander zoo als op de bijbehoorende schetskaart in blauwe kleur ongeveer is aangegeven en nader ter plaatse door of vanwege het Ge meentebestuur zal worden uitgezet. Vorengenoemde schenking zal geschieden onder de voorwaarde, dat de kosten van opmeting en overdracht van den grond ko men voor rekening van de gemeente Soest; II. Aan hét College van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op te dragen het aangaan der overeenkomsten, ter uit voering van dit besluit en het verrichten van alle verdere handelingen ter uitvoering der aangegane overeenkomsten, alles met inachtneming der artikelen 113-144bis der Gemeentewet. B. en W. schrijven aan den Raad: Overwegende, dat het wenschelijk moet worden geacht over te gaan tot onderhand- sche verhuuur van het na te noemen per ceel, hetwelk in eigendom toebehoort aan de gemeente; Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders; Gelet op de artikelen 138 en 194c der Gemeentewet BESLUIT: I. Aan H. A. Vos, te Soest, met ingang van 1 Januari 1930 te verhuren de woning met tuin, gelegen aan de Koninginnelaan No. 61, kadastraal bekend alhier als sectie H. No. 2293, voor een huurprijs, berekend naar 200.— per jaar. Vorenbedoeld verhuur zal geschieden on der de navolgende voorwaarden en bepalin- 'gen: a. De verhuuru geschiedt van week tot 1930 e" Ulter,ijk tot en met 31 December b. Opzegging der huur moet wederzijds geschieden minstens twee weken vóór het eindigen van den huurtermijn; c. De bij het huis liggende grond moet te allen tijde gratis ter beschikking der ge meente worden gesteld, zonder eenige ver goeding voor eventueel daarop staande veldvruchten; d. De eventueele kosten van waterleiding komen voor rekening van den huurder; i e't duurder moet gedurende den ge- riieelen huurtermijn het huis en den tuin in goeden staat houden en terugleveren bij het eindigen der huur; f. De thans aangegane huur mag aan nie mand anders worden afgestaan, dan met schriftelijke toestemming van den verhuur der; g. De huurder moet toezicht houden op het brandweermateriaal, aanwezig in het achter deze woning gelegen huisje; h. De eventueel uit deze huurovereen komst voortvloeiende kosten van zegel en registratie komen ten laste van den huur der; II Aan het College van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op te dragen het aangaan der overeenkomsten ter uit voering van dit besluit en het verrichten van alle verdere handelingen ter uitvoering der aangegane overeenkomsten, alles met inachtneming der artikelen 113-114bis der Gemeentewet. tober d.a.v. 3e afdeeling No. 2737-2158 tot 31 December 1928 onderhands zijn verhuurd emi-permanente woningen, staande op het perceel, gemeente Soest, sectie G. No. 2058; Overwegende, dat opnieuw een besluit zal moeten worden genomen voor de verhu- ng van de woningen na 31 December 1928; Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wethouders; Gelet op de Gemeentewet; BESLUIT: I. Vanaf 1 Januari 1929 tot 1 Januari 1932 onderhands van week tot week te verhuren de aan den Wieksloterweg op het kadastra le perceel, sectie G. No. 2058 gelegen en in de gemeente toebehoorende semi-per- anente woningen, en wel: De woningen op de bij dit besluit be- hoorende gewaarmerkte schetskaart, ge- ?rkt 1, 3, 4, 6, voor een huurprijs van 3.per week en de woningen, gemerkt z en 5, voor een huurprijs van 2.per week. II. Aan het College van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op te dragen het aangaan der overeenkomsten ter uitvoe ring van dit besluit en het verrichten van verdere handelingen ter uitvoering der achtneming der artikelen 113-114bis der Gemeentewet. Verkoop inventaris noodsl. gebouw. B. en W. schrijven daaromtrent aan den Raad: Nu de gemeentelijke noodslachtplaats, eertijds gevestigd in het gebouw nabij de brandweercentrale is opgeheven, omdat de noodslachtingen thans geschieden in een daarvoor aangewezen locaal van de centrale lachtplaats met de gereedschappen van de N.V., zijn verschillende goederen, welke nog in het oorspronkelijke noodslachtings- gebouw aanwezig zijn, niet meer voor het doel, waarvoor zij aaugeschaft werden, noo dig. De Directeur van den Keuringsdienst oor vee en vleesch, deelt ons, in verband hiermede mede, dat de N.V. Centrale Slacht plaats voor de gemeente Soest genegen is, bedoelde goeden over te nemen, voor den prijs van 225. Onder overlegging der gewisselde s'tuk- ken, stellen wij U voor, het aanbod der N.V. te aanvaarden. Een besluit daartoe bieden wij U hierbij ter vaststelling aan. B. en W. schrijven- aan den Raad: Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wethouders; Overwegende, dat de woning Beukenlaan no. 15a tot 31 December 1929 in gebruik is gegeven aan den Hoofdagent van Po litie. G. H. Assink te Soest en dat deze woning niet als ambtswoning kan worden aangemerkt; Dat het daarom noodzakelijk is de2c wo ng weder aan G. H. Assink voornoemd te verhuren; Gelet op de artikelen 138 en 194c der Gemeentewet; BESLUIT: I. Onderhands te verhuren aan G. H. Assink, Hoofdagent van Politie te Soest, van 1 Januari 1930 tot 31 December 1930, de woning met tuin, gelegen aan de Beu kenlaan No. 15a, kadastraal bekend als gemeente Soest, Sectie H. no. 4150, voor een huurprijs van 5.— per week, onder de navolgende voorwaarden en bepalingen: a. De huursom moet over de afgeloopen maand telkenmale voor den 5cn van de vol gende maand ten kantore van den gemeente ontvanger worden voldaan; b. De eventueele kosten wegen* gebruik van waterleiding en electriciteit komen voor rekening van den huurder; c. De huurder moet gedurende den ge heelen huurtermijn het huis en den tuin in goeden staat houden en terugleveren bij het einde der huur; d. Het is den huurder op straffe van nie tigheid der huurovereenkomst verboden, zonder toestemming van Burgemeester en Wethouders het gehuurde geheel of gedeel tclijk aan derden te verhuren; e. De eventueel uit deze huurovereen komst voortvloeiende kosten van zegel registratie komen ten laste van den huurder. II. Aan het College van Burgcmeestc: en Wethouders dezer gemeente op te dra gen het aangaan der overeenkomsten ter uitvoering van dit besluit en het verrichten van alle verdere handelingen, ter uitvoering der aangegane overeenkomsten, alles met inachtneming der artikelen 113-lllbis de: Gemeentewet. B. en W. schrijven aan den Raad: Overwegende, dat bij zijn besluit van 2 Ocotbcr 1928, goedgekeurd door de Gede puteerde Staten bij hun besluit van 15 Oc- stellen aan den Raad voor 3e. 4e. 8e. 9e. 10e. 11e. B. en W besluiten: I. Voor den prijs van 225.onder hands te verkoopen aan de N.V. Centrale slachtplaats voor de gemeente Soest, te Soest, den inventaris van het voormalige noodslachtingsgebouw, bestaande uit de na- Igende goederen: le. Een vetsmeltketel. Een warmwaterfornuis. Twee lieren. Een ijzeren kruiwagen. Twee hangboomen met hangers. Een wandboom. Een houten trapje. Een houten kalvercnbank. Een houten burrie. Vijftien vleeschhaken, en Een emmer. Geschiedende deze vorkoop onder voor- .vaarde, dat de kooper voor de verplaatsing, verwijdering en overbrenging van het ver kochte zal moeten zorgdragen, zonder dat daarvoor op eenige vergoeding van ge meentewege aanspraak kan worden gemaakt en dat de koopsom ten kantore van den gemeenteontvanger van Soest zal moeten worden voldaan, vóórdat de levering van het gekochte plaats vindt, zullende deze betaling in ieder geval vóór 1 Januari 1930 moeten geschieden. II. Aan het College van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op te dragen het aangaan der overeenkomsten ter uit voering van dit besluit en het verrichten van alle verdere handelingen ter uitvoering der aangegane overeenkomsten, alles met nachtneming der artikelen 113-ll4bis dei- Gemeentewet. Bouw houten schuurtjes bij de semi-perma- nente woningen. B. en W. schrijven daaromtrent aan den Raad Wij hebben de eer Uwen Raad hierbij het voorstel te doen, over te gaan tot den bouw van een zestal houten schuurtjes bij de onlangs gebouwde noodwoningen, staan de op een terrein aan.den Wieksloterweg, op het perceel, kadastraal bekend alhier in ectie G. No. 2058. Een bouwplan dezer schuurtjes wordt U hierbij overgelegd, onder mededeeling, dat de kosten 1040.zullen bedragen. Indien ons voorstel Uwe instemming kan verwerven, verzoeken wij U het be- noodigde crediet, ad 1040.te verleenen uit de gewone middelen der Gemeente en het hierbij gaande ontwerp-besluit tot ziging der Gemeentebegrooting 1929 willen vaststellen. B. en W. stellen den Raad voor: I. Over te gaan tot de stichting van zes houten schuurtjes bij de semi-pe-m; woningen der gemeente, gelegen aa Wieksloterweg, op het perceel, kadastraal bekend gemeente Soest, in sectic G. No. 2058, overenkomstig het bij dit besluit bi hooiende bouwplan; II. Ten behoeve van den onder 1 ge noemden bouw uit de gewone middelen van den dienst 1929 dezer gemeente etn cre diet te verleenen van 10 Hl III. Aan het College van Burgemeester en Wethouders dezer Gemeente op tc dn gen het aangaan der overeenkomsten te uitvoering van tiit besluit en het' verrichten van alle verdere handelingen ter uitvoering der aangegane overeenkomsten, alles met inachtneming der artikelen 113-141 bis der Gemeentewet. dag gebruiken, tegen 58 gram Standaard Ochtendvoeder en 60 gram graan, dus te amen 118 g r a m, aan het Rijkspluim- veeteeltinstituut te Beekbergen. Iets nieuws kweekt verzet, verdachtma king enz. vooral wanneer het van Neder- landschen oorsprong is (dit is echt Neder- andsch) veeal geboren uit concurrentie- nijd, daar hierdoor een verouderd voeder- ;ysteem wordt verdrongen. Dat deze strijd niet altijd met nobele motieven gestreden wordt, maar met ver dachtmaking enz. getuigt de veroordeeling door het Gerechtshof te Arnhem van den Nederlandsch Christelijken Boerenbond, oor een onware onrechtmatige daad, n.1. erdachtmaking van de „Kunstkorrel". Van hoe groote waarde de rationalisatie dej pluimveevoeding door de „KunstkorreT' blijkt reeds uit de felle bestrijding door belanghebbenden bij de levering van Och tendvoeder en gemengd graan en ook door le uitspraak der practijk, n.1. door het be- oemde Hoenderpark van de hecren Gebr. Wellenvan te Buurmalsen, die ruim 2 jaren de „Kunstkorrel" voeren. Het is van groot belang voor de pluim veehouders te weten, welke waarde deze heeren en anderen aan de „Kunstkorrel" toekennen, daar dit geen bedrijven zijn dooi den heer P. Ubbels aangehaald, waar men lechts eenige keeren per dag een handvol traan en misschien 's morgens nog wat aangemaakt maismeel of gerstemeel voert, maar voorheen Ochtendvoeder en gemengd In het Algemeen Nederlandsch' Land bouwblad No. 808, van Donderdag, 7 No vember 1929, komt eene theoretische be schouwing voor van den heer P. Ubbel te Beekbergen, betreffende „Kunstkorrel". Overgenomen in uw blad van Zaterdag 30 Nov. j.1. Wij verzoeken U, ook ons na volgend antwoord in Uw blad te willen op nemen Uit onze Octrooiaanvragen in 1925 onze publicatien over de „Kunstkorrel" ver meenden wij, dat de voordeelen van de „Kunstkorrcl" genoegzaam bekend waren. Uit het stuk van den heer P. Ubbels te Beekbergen blijkt echter thans wederom de waarheid, „het morgenrood van een nieuw idee heeft veel wolken te doorbre ken." In 9 Staten is reeds Octrooi op onze uitvinding verkregen. Het woord „Kunstkorrel", ons wettig ge deponeerd Handelsmerk, is nieuw, even als een volledig voeder in één korrel verecnigd. De hoofdzakelijke voordeelen van de „Kunstkorrcl" zijn. Ie. door voedering van de „Kunstkorrcl waarin het pluimvee een volledig rantsoen ontvangt, wordt ieder foutief voederen, waardoor jaarlijks nog millioenen verspild worden, in eens en voor goed opgeheven. 2e. groote arbeidsbesparing; deze arbeids besparing bedraagt bij Hoenderparken met 200 kippen, 2 arbeiders, of ongeveer 2/3 van de voederkosten met Ochtcndvocder en graan. 3e. hooger eierproductie, grooter en regel matiger eieren. Ie. dat de pluimveehouders de zekerheid hebben, dat ze geen willekeurig mengvoe der ontvangen, maar een deskundig samen gestelde „Kunstkorrcl", uit de beste grond stoffen vervaardigd, waarbij met de biolo gische werking der grondstoffen wordt re kening gehouden. Dit blijkt wel uit het feit, dat b.v. Wit Leghorns, uitslui tend gevoederd met Bertels' „Kunstkor rel" gemiddeld 9 5 g t amper kipper KDQPIFS' WF Binnen is alles geprëjsel! KOOPJES! Vrije toegang zonder koopdwang! Van Weedestraat 51 Soestdijk gra: De heeren Gebr. Welleman te Buurmalsen schijven ons dato 12 Oct. 1929: „Ten aanzien van Uw vraag naar onze bevindingen bij het gebruik van Uw „Kunstkorrel" het volgende: Het. dagrantsoen (Ochtendvoeder plus graan) in één meelmengsel tot kunstma- tigè korrels samengeperst, is ons van groote waarde gebleken als bespaarder van arbeid, aangezien de dagelijksche graanvoedering geheel vervalt, reeds van af den tijd, dat de kuikens een paar maanden oud zijn. Het eenmaal per week bijvullen van de voederbakken is de eeni- gezorg, die de voedering thans nog vraagt. Het ongelijkmatig voederen (den ecnen dag veel, den anderen dag weinig) wordt er tevens door voorkomen, tetrwijl hen nen, welke anders tijdens het voederen op de nesten zitten en daarmee een maal tijd verliezen, nu na het leggen steeds voeder van de juiste samenstelling tot haar beschikking vinden. De ontwikke ling der jonge dieren is uitmuntend, even als de legresultaten. Kort samengevat kunnen wij verklaren, dat Uw „Kunstkorrels" ons redenen tot tevredenheid geven." De Heer Westerling, Dierenarts, Over toom 518, Amsterdam, deelt ons mede, dato 5 November 1929: „Mijn 7 Wit Leghorns, uitsluitend ge voerd met Bertels' „Kunstkorrel" leg den van 1 October 1928 tot 1 October 1929 gemiddeld 264 eieren per kip Gedurende den rui in October 1929 leg den ze nog 55 eieren en nu weer op 1 November 4 eieren, 2 Nov. 3, 3 Nov. 5, 4 Nov. 6 ei Het is enorm, daar kan geen ander voeder tegenaan. Het is van onschatbare waarde. Door de eenvoudige voederwijzc kan nu niemand een fout meer maken met de voeding en krijgt een ieder het maxi m u m aantal eieren, dat de dieren kunnen leggen. De C. V. „Berkenooi d" te Ermelo schrijft dato 4 November 1929 „De eierproductie met de voedering van uitsluitend „Ivunstkorrel" gaat goed en steeds vooruit; van 980jonge Khaki Chambell eenden verkreeg ik heden reeds 777 eieeren. Ze leggen nog niet allemaal De 260 oudste van 8 April legden 299 eieren per dag, dus even boven de 88%. De voedering met de „Kunstkorrcl" is uiterst eenvoudig en zoo het hier is in gericht met een loopkat boven de voer bakken, vereischt het iedere 14 dagen slechts 2 uren voor bijvulling der auto matische voederbakken. Anderen hier, die visch en mais voeren, krijgen veel minder eieren en dan nog eieren met onaange- namen vischsmaak." Wij danken U voor de verleende plaats ruimte. B. H. BERTELS. Amsterdam, 13 November 1929. ADVERTENTIË£* VOOR Niet te overtreffen kwaliteit. Meest concurreerende prijs. BAARN. NassauSaari 41 - Baarn (Afdeeling van de in 1911 Koninklijk goedgekeurde vereeniging van Mode-Vakscholen in Nederland.) Jonge meisjes, die de school hebben verlaten, kunnen ingeschre ven worden op het spreekuur: 's Woensdags van 3 tot 4 uur en van 7 lot 8 uur. Dag- en Avond-, Club- en Privaatlessen. Ook voor oudere dames bestaat gelegenheid voor eigen gebruik alle voorkomende kleeding, geheel zelfstandig te leeren vervaardigen Prospectussen verstrekt de Directrice Mej. W. ÖEKKER F. IVIKSLOF, Leauws r«=»4i*-. 141, Hilversum TELEFOON 2771 van alle VOORRADIGE DESSINS, tegen uiterst LAGE PRIJZEN 1 MODEVAKSCHOOL HAVIK No. 8 AMERSFOORT OPLEIDING C0STUMIERE COUPEUSE LEERARES OOK AP.ARTE KNIPCURSUSSEN VERKRIJGBAAR IN HET Van Weedestraat 7a - SOESTDIJK - Telefoon 2168 toon 2168 0 BEDRIJFSFILM Toegelicht door een Explicateur NA DE PAUZE: TOEGANGSBEWIJZEN verkrijgbaar, behoudens voor personen beneden de 18 jaar, bij J. VAN DER LINDEN. is weer ruim voorzien van alle soorten zooalsSLEEDJES, KRUIWAGENTJES, NESTJES, KABOUTERS, TULPEN, PONNACITICONS, KERSTROZEN, HULST, rijk bezet met bessen, KERST- BOOMEN in alle maten, vanaf 50 cent en vele ANDERE ARTIKELEN. Levert BLOEMWERK voor alle gelegenheden. AANLEG EN ONDERHOUD VAN TUINEN. Tot een bezoek uitnoodigendl Beleefd aanbevelend, «I. Geijlenbeek. ELECTRQ TECHNISCHE FABRIEK HEERENSTRAAT 75 HILVERSUM Telefoon 954 ALLEEN-VERTEOENWOORDIGER VOOR HET GOOI van de Reparatie an Winkelinrichting van ElecSro motoren, Dynamo's, enz enz. HEERENSTRAAT 05» - G5C - HILVERSUM Honden- en Sport-Artikelen tegen concurreerende prijzen S pecialiteit in PAARDENTUIGEN, DRIJFRIEMEN EN FIJNE LEDERWAREN Reparatie-Inrichting van Tuigwerk, Kofiers, Tasschen, enz.

De Soester | 1929 | | pagina 6