iaarl. Houtverkooping flinke houten SCHUUR Hotel „Eemland", Soestdijk Wie was zij toch? Bijverdienste m j Plaatselijk Nieuws Zijn woningXverlaten. Onbewaakte overweg aan de Zwarteweg. FEUILLETON Voor de Kinderen. Ons Kinderverhaal. Donderdag 23 Januari 1930 Boomen, Eiken- en Beukenboomen Wetenswaardigheden. OVERDIJKINK, Rijksstraatweg - Voorthuizen OP DINSDAG 14 JANUARI 1930. Volledig orkest. Ruim honderd gulden aan prijzen. Mooiste groep (minstens 4 personen) f 25.- in geld. Prachtige prijzen voor mooiste Dame, Heer en paar en origineelste Dame, Heer en paar. Bovendien 10 extra prijzen. gr ENTREE F l.SO "91 firtl dagen later stierf Bevorderd. De hoofdagent van Politie H. J. van Leeuwen, is met ingang van 1 Januari j.1. bevorderd tot Majoor. Balmasque H. Bouma. Aangemoedigd door het succes van verleden jaar, arrangeert genoemden ballctmeester 14 dezer wederom een grootsch opgezet balmasque in Eem- land. Men behoeft maar te zien naar het reusachtige reclamedoek bij de Birkt- straat of naar de fraaie prijzen, w.o. een van 25.tentoongesteld in de Torenstraat bij den heer Ekel, om te zien dat de zaak flink wordt aange pakt. Nadere bijzonderheden vermeldt de advertentie in dit blad. C. Ai O. heeft 27 dezer zijn woning hier ter plaatse verlaten, vrouw en kind, in gjoote ongerustheid achterla tend. Men vreest, dat hem een ongeluk is overkomen. De Burgemeester vroeg per radio bericht. VROUW DOOR DEN TREIN GEGREPEN. Vrijdagavond, omstreeks 5l/£> uur vonden eenige voorbijgangers, nabij den onbewaakten overweg aan den Zwarteweg, in bewustelooze toestand een ongeveer 28-jarige vrouw, die blijkbaar door een passeerende trein was gegrepen. Dr. Donker, die spoedig ter plaatse was, verleende de eerste hulp. Per auto werd de ongelukkige, die deerlijk gewond was in zeer ernstige toestand naar het ziekenhuis te Amers foort vervoerd. Solisten-Concours te Soetterberg. Zondag j.1. behaalde onze plaatsgenoot den heer J. Lagemaat (Solo-Clarinetist le afd.) op het gehouden Solisten-Con cours te Soesterberg een 2e prrjs .met 88 punten. Zeer zeker is dit een mooie pres tatie. De Soester Muziekvereeniging kan er dan ook trotsch op zijn, zulke leden in hun midden te hebben. (Jok een woord van dank aan Mej. v. d. Broek (piano) die voor 't zeer goede accompagnement zorgde. A.s. Zondag zal de heer R. Jansen (Bu gel) op 't Concours te Soesterberg aan wezig zqn. Wq wenschen deze jonge kracht veel succes. GEVONDEN VOORWERPEN. Kinderhandtaschje. Metworst. Kinder-portemonnaie m. inhoud. Regenjas. Kinderhandschoen. R. K. Kerkboekje. Gouden ring met steentje. Actetasch. Hondenhalsband. Naar het Engelsch rail CARL SWERDNA.. 3) Het natuurtafereel was nu echter zoo indrukwekkend dat Haydon hier even zijn aandacht 'bq moest bepalen. Meters diep lag hier de zee en één misstap zou ie mand van den rand van de klip doen stor ten. „En nu je geschiedenis, Tom!" drong Gilbert maar weer. „Die begint met een schipbreuk! 't Is nu met Kerstmis twintig jaar geleden, en het was een groot schip uit Indië. Ik was nog maar een baby; maar het moet aulk slecht weer zqn geweest, dat er menige visscherspink op onze kust ver ging. Dit groote schip nu was uit zijn koers gedreven ,had den topmast ver loren en werd tegen de rotsen te pletter geslagen. Er kon niets gedaan worden voor het scheepsvlok. De reddingboot kon niet uitgelaten worden, want die zou ook dadelijk te pletter geslagen zijn." „Ja, éénEr werd een doos van boord gespoeld en die zat zoodanig tegen gen een uitstekende rotspunt geklemd dat ae met de grootste moeite den volgenden morgen door mijn vader werd losgemaakt. En in die doos zat Goudklok!" riep Gilbert. „Er werd gedacht dat zq clood was, want zij was doornat en doodsbleek, zoo als u denken kunt! Maar ze haalde nog adem en, dank zij mijn moeder, is haar het leven gered. En vader, die altijd naar een dochtertje had verlangd, dacht er ONBESTELBARE BRIEVEN POSTKANTOOR. Binnenland, brieven. j. Officier v. Justitie, Utrecht. 2. Gouda's Plateelfabr., Gouda. 3. B. Bruil, Nijmegen. 4. Annie Karsemeijer, Bilthoven. 5. I. Woudenberg, Utrecht. SOESTERBERG. Noodlanding. Een militair vliegtuig, bestuurd door den sergeant vliegenier Van Straten, moest bij Amstelveen in een weiland een noodlanding maken. Bij het uitloo- pen reed het in een sloot, waardoor propeller en onderstel beschadigd wer den. De heer Van Straten, die zich alleen in het toestel bevond, kon het onge deerd verlaten. Het vliegtuig zal naar hier worden vervoerd. Beste meisjes en jongens! Hier zijn. eenige raadsels. Probeer ze eens op te lossen. Volgende week zeg ik de oplossingen. 1. Neem den naam van een adelijk persoon. Doe zijn hoofd er af, dan wordt het.... een vogel! Doe het hoofd van den vogel er af.... dan wordt het een verkorte meisjesnaam. Rara wat is dat? 2. In elk woord van 'n spreekwoord heb ik de letters door elkaar geworpen. Wie kan ze weer op zijn plaats zet ten? Reedi voeltjeg ztngi ziasoo the beekgt si. 3. Neem een visch, doe daarbij een halve erwt, voeg daar nog bij een sma kelijk stuk vleesch, dan krijg je iets, dat bijna elk mensch iederen dag eet. Vooral jongens! Voor goede oplossingen stel ik een drietal aardige prijsjes beschikbaar. OOM KAREL. erop geschilderc en als hij die boven de kinderen houdt, droomen ze prach tige droomen. En nu zal ik je vertel len van een jongetje, waaraan Olie Loek, de Zaïuman, een heele week lang des nachts verhaaltjes vertelde. Het begon op MAANDAG. „Nu moet je goed luisteren", zei de Zandman, toen jet jongetje, dat Hal- mar heette, in bed lag, „ik zal de boel hier eerst eens wat opknappen!" Hij strekte zijn toovérstokje uit en opeens werden de bloempotten groote hoo rnen, waarvan de takken tot aan het plafond reikten, zoodat de kamer net een prachtige tuin leek. De takken van de boomen zaten vol met heerlijke rui kende bloemen, die nog veel mooier dan rozen waren. En het mooiste was, dat je die bloemen kon opeten en dat ze nog veel lekkerder smaakten dan kersenjam! Verder waren er heerlijke ppelen en peren en broodjes stampvol met krenten, en die smaakten gewoon weg verrukkelijk! Op eens kwam er een treurig ge knor uit de tafella, waarin Halmar zijn schoolboeken en zijn lei bewaarde. Wat is dat nou?", zei de Zandman en deed de la open. Het was de lei, die erg bedroefd was, omdat er een fout getal in de som zat, die op hem ge schreven was. En de griffel danste en sprong op de lei heen en weer, alsof hij van plan was in zijn eentje dat ge tal te verbeteren. Maar dat kon hij na tuurlijk niet, en daarom trappelde hij boos op de lei in het rond en dat was de reden, waarom de lei zoo knorde. Maar er was nog meer. Er lag ook een Voor enkele uren per dag, admini stratief onderlegd persoon gevraagd, hetzij heer of dame, accuraat kunnende werken. Vlug en duidelijk handschrift vereischte. Brieven onder Letter V. G., aan het bureau van dit blad. DE ZANDMAN. Vrij bewerkt naar een sprookje van Ander- sen, door Loui6e Vertoren. (Nadruk verboden). Er is vast en zeker niemand op de heele wereld, die zooveel mooie ver haaltjes kan vertellen, als Olie Loek, de Zandman.. Als het avond wordt, en de kinderen zitten rond de tafel, dan komt de Zandman stilletjes naar bin nen geslopen, op zijn kousen! Hij doet de deur zóó zachtjes achter zich dicht, dat niemand hem hoort. En dan strooit hij heel vorzichtig wat zand in de oogen van de kinderen, zoodat ze hun oogen niet open kunnen houden van de slaap en hem dus ook niet kunnen zien. Dan raakt hij ze met zijn toover- stokje aan, zoodat ze in diepe slaap vallen. Hij doet dat allemaal natuur lijk alleen maar uit vriendelijkheid, want hij doet de kinderen nooit kwaad! Hij wil alleen maar dat ze stil zijn en in bed slapen, om ze verhaal tjes te kunnen vertellen. Zoodra'de kinderén dan ook in hun bedjes liggen en vast slapen, komt Olie Loek op hun bed zitten. Hij heeft prachtige klee- ren aan, heelemaal van zij, maar je kunt niet zeggen, wat voor kleur hebben, want nu eens lijken ze groen dan weer blauw en dan weer rood. Het verandert steeds. Verder heeft hij een groote paraplu bij zich, met plaatjes En nu ia »e al twintig jaar bq ons, zooals u begrqpt, en nog nooit hebben wij iets uitgevonden betreffende haar afkomst." „Hoe vreemd toch „Och, er was niets bij in het hoopje kleeren dat tot haar indentifeering zou lei den; en er waren tientallen kinderen aan boord. Zestien arme lqkjes waren er den volgenden dag aangespoeld." „Hoe oud was zij toen?" „Een jaar of twee hield mijn moeder het er voor. Althans nog veel te jong om iets te zeggen, waar waarde aan ge hecht kon worden. En dan kon ze haast geen woord Engelsch spreken. De enke le woorden, die zq sprak, hield mr. Red ding, onze oude dominee, voor Hindoesch. Hq nam de kleeren in bewaring en al wat maar eenigszins als bewijsstuk kon dienen bq eventueele nazoekingen, die echter nooit hebben plaats gehad". „Dus u weet niets van haar; ook z niet haar naam? „Ze noemde zichzelve: „Goudklok". Dat was zeker een soort bqnaam, maar wq zqn haar zoo blqven noemen." „Zult u haar ook uw naam geven? Garland „Dat zullen wq doen als het noodig is maar zq vindt het niet prettig. Ze vliegt op als u haar Garland noemt!" „Waarom?" vroeg Haydon. „Och, omdat het zoo'n bijzonder eigen aardig meisje is! Maar wie weet of er eindelijk nog niet eens van haar ont dekt wordt, waar zq thuis hoort!" „Wel zeker: wie weet?" herhaalde Gil bert Haydon met grooten nadruk. HOOFDSTUK II. Een maand later, met prachtig Augus- tu8weer, verscheen de heer van Schorne op eens weer terug op het Huistot groo te verbazing der bedienden niet alleen Hij bracht een jonge dame mee, bleek en met blauwe oogen, en ^die hq vol hof- schoonschrijfschrift van Halmar in le la. En daarbinnen in was ook een ru moer van je welste. Op elke bladzijde stond vóór aan den regel een prachtige letter als voorbeeld gedrukt. Maar daarnaast waren letters geschreven, die zich verbeeldden, dat zij op dat mooie voorbeeld leken! Maar die wa ren door Ralmar geschreven. Ze zagen eruit, alsof ze over den regel vielen en tuimelden, in plaats dat ze keurig rechtovereind stonden. „Kijk, zóó moet je staan!" riep de oorbeeld-letter, „mooi rechtop en met een mooie dunne ophaal en dikke neer haal!" „O, dat zouden we wat graag willen, maar dat kunnen we niet", zeiden de letters van Halmar, „want we zijn zoo krom „Wat is dat?", riep de Zandman, kunnen jelui dat niet? Dan zal ik geen verhaaltjes vertellen, maar het je lui leeren! Vooruit, rechtop hoor, en urig, dik en dun! Eén, twee, één twee!" De letters deden erg hun best. Maar toen de Zandman heenging en Halmar 's morgens wakker werd, wa ren ze weer even krom als te voren. (Wordt vervolgd). Is het U bekend: dat de Italiaansche duikboot Tito Speri onlangs tot een diepte van 115 meter dook en daar 20 minuten bleef? ADVERTENTIËN LAGE VUURSCHE 1930. Nots. F. P. E. VAN DITZHUYZEN te Baarn, zal op voormiddags 10 uur, in het Koffiehuis v. Oosterdm te Lage Vuursche, ten verzoeke van de Hoogwelgeb. Heeren Jhrn. P. J. en H. P. J. Bosch v. Dra kenstein te Lage Vuursche, PUBLIEK VERKOOPEN Diverse perceelen Sparren-, Eiken-, lepe- en andere vredingsparren, deksparren, takken bossen, paalhout, alles op de gronden van Groot- en Klein Drakestein, Splin terenburg, Hooge Woning, Prinsen huis en Drakeburg. Gelegen onder de gem. de Bilt en Baarn. Voor de Hoogwelgeb. Jonkvrouwe B. Bosch v. Drakestein: 4 perceelen op Klein Drakestein. Veilingboekjes verkrijgbaar ten kan tore van genoemden notaris en bij den boschbaas B. Veldhuizen te Lage Vuursche. waar de buttler ën de huishoudster hun heer begroetten, die, zooals het dan de gewoonte was, hen beiden hartelijk de hand drukte. „Laat het diner zoo gauw mogelijk op dienen, Jessop", zei hij tot den butler. „En, mrs. Moldrum, wilt u Lady Barbara Ross naar een kamer brengen en zorgen dat zq krijgt al wat zij noodig heeft?" De huishoudster boog en liep de jonge dame vooruit, de trap op, waarin zij haar naar een kamer geleidde, die altijd keurig in orde stond voor een onverwachten gast. De heer van Schorne besteedde nooit veel tijd aan zijn toilet; enkele minuten waren dus voldoende voor hem om geheel fereed en gekleed te zijn en vast naar de ibliotheek te gaan. Lady Barbara liet zich ook niet lang wachten. Zij was niet mooi, maar ze had iets lieflijks over zich, met haar mollig figuurtje, haar kleine handjes en voetjes en haar teer gezichtje. „Je bent gauw klaar, Barbara", zei lord Southmoor. „Dat mag ik graag zien. Ik haat het type van vrouwen, die de helft van den tijd voor haar spiegel door brengen". „Nu, daar hoeft u bq mq niet bang voor te zqn, oom!" antwoordde zij. „Wat dit betreft, komen wij dus goed bq el kaar". „En in andere opzichten ook, hoop ik, meisje. Want wij moeten goede vrienden zqn, hoor! Jq moet Schorne als je thuis beschouwen, tot „Nu: tot?" vroeg zq. „Totje een jongen man hebt ge vonden, inplaats van een ouden om zorg voor te dragen. Hè, waarom bloos je zoo? Is er ai zoo'n kaper op de kust?" „O neen, oom Alan! Volstrekt niet! In het geheel niet! Anders zou ik het heusch wel zeggenMaar hoe mooi is dit allesHoort heel de Jpndstreek aan u zoo ver als ik zien Zq was dan wel van onder- dat men verwacht, dat de elektriciteits werken van de Shanon-rivier in Ierland in 1932 144 millioen kilowatt-uren elec- trische stroom per jaar zullen leveren? dat de Amerikaansche regeering, sedert de instelling van de munt te Philadel- phia, 158.843.856 'goudstukken van 20 Dollar heeft laten aanmunten? dat er van de 1900 violen door Stra divarius gemaakt, nog maar 400 bestaan? dat één derde van dit aantal in Ameri ka gevonden wordt? dat er in de Pyramide van Gizeh 2.300.000 groote steenen zitten, elk van gemiddeld 2.5 ton gewicht, terwijl er som mige bij zijn, wier gewicht op 50 ton go- schat wordt? dat in 1929 slechts één vierde van de bioscopen in Amerika voor geluidsfilms was ingericht? dat er van 40.000 theaters ter wereld ongeveer de helft in Amerika en Canada zijn? dat 30.000 kubieke voet lucht 1000 K.G. weegt? dat Rembrandt geboren werd op 15 Ju li 1606, te Leiden, als zoon van een wel gesteld molenaar tame gevraagd: (KONIJNENSCHUUR), om elders weer te plaatsen. PRIJSOPGAVE AAN GROOT BAL-MASQUÉ BEZICHTIGING DER PRIJZEN in de etalage van Magazijn „DE TOREN", Torenstraat C 1 Voorverkoop der kaarten bij Hótel „EEMLAND", Magazijn „DE TOREN" en F. H. MEIJER, Nieuweweg 66 LAATSTE BAL-MASQUÉ EEN GROOT SUCCES! „DE SOESTER": Het is een unicum voor Soest geweest. „UTRECHTS NIEUWSBLAD": De leider heeft er slag van dergelijke feesten te arrangeeren. Leider: H. BOUMA, Gediplomeerd Dansleeraar. „Ik mag van harte lijden, dat zrj toch geen liefde heeft opgevat voor één van die Bohémien-achtige luitjes, zooals Ar- chie Ross er zooveel om zich heen had! Dit is een omstandigheid, waar ik in het geheel geen rekening mee heb gehouden." Hardop sprak hij: „Ja, lieve, Schorne is de mooiste plaats in dit deel van het land' ,En is dat daarginds de zee, oom Alan?" „Ja. Schorne houdt op, waar het gebied van de zee begint", antwoordde lord Southmoor. „Morgen zal ik je het huis en het park laten zien. De nieuwe meeste res moet haar domein leeren kennen". „Meesteres?" herhaalde Barbara ver rast. „Ja zeker. Meesteres op Schorne zal jij zijn tot die andere schikking in werking treedt, waar wij het zoo even over had den", sprak zjjn lordschap met op eenigs- zins gewilden vragenden toon. „Je zult gauw gewoon raken aan je nieuwe waar digheid!" „Neen, oom. Dat geloof ik niet! En bo vendien „Nu wat: „en bovendien? „Moest u trouwen, oom. Dat heeft moe der zoo dikwqls gezegd en nu ik u zie, ben ik het ook volkomen met haar eens. U is Immers heelemaal nog niet oud en nog zoo knap en fleurig!" „Vlei jq je ouwen oom maar, hè Bar bara! En toch, kindje, moest je niet zoo praten! Als we elkaar wat beter kennen, zal ik je wel eens vertellen, waarom ik Schorne nooit een meesteresse heb gege- Die mededeeling maakte dat oom en nichtje beiden stil werden. Zq dacht met verwondering welke roman zich kon heb ben afgespeeld in het bestaan van den zoo prozaïsch lqkenden oom; en hq be schouwde het aardige nichtje met eenig zelfverwijt, daar hij nooit eenige notie van haar had genomen, tot eerst een maand geleden^En - -a op was geweest toen zq beiden nog kinde ren waren. Die arme Barbara Dashwood had anders geen gelukkig leven gehad. De oogen van haar broeder werden nog voch tig als hij aan haar da*tot! Dit kon pok- niet anders, eigenzinnig als zq maar had doorgezet dat huwelijk met Archibald Ross, graaf van Dalhaithe. Want deze Ar chibald bezat weinig meer dan zijn titel... en voorts een zeer verkwistenden aard en gevaarlijk-artistieke neigingen! Het hu welijk had in het geheim plaats gevonden maar in ongelooflijk korten tqd was het fortuin van het jonge vrouwtje opgeteerd en leidden zij een ongewis bestaan buiten slands, terwijl Archibald Ross steeds vast klampte aan het idee dat hq nog eens schitterend succes zou behalen in de schilderswereld. Maar dit liet hopeloos op zich wachten, en daarbij kwam nog dat zijn gezondheid hem gaandeweg begaf, zoo dat hij eindelijk zjjn dochter was toen nog geen een-en-twintig door znn be zorgde vrouw teruggevoerd werd haar Lngeland, waar hij binnen een paar maan den stierf. Lady Dalhaithe voelde zich zelve ook geknakt naar lichaam en geest en toen deed zij eindelijk, waar zjj in haar trots nooit toe had kunnen besluiten zij schreef aan haar broer een smeekbede of hij haar beloven wilde om voor het doch- ertje, lady Barbara, te zorgen, die zonder vrienden en zonder geld overbleef. Heel e eltnoedig had lord Southmoor onmid- aeilqk dien oproep van zijn zuster beant woord, dat, als haar dochter inderdaafl. moederloos overbleef, zij dan haar thuis zou hebben op Schorne en hij ook verder voor haar toekomst zou zorgen. In per- jsoon ivas hij haar toen nog gaan gerust- lady Dalaithe en had hij zijn woord ge houden: had Barbara meegebracht naar eerder^'hnd ve verwijtend, dat hjj niet eeraer had ingegrepen.

De Soester | 1930 | | pagina 2