T. VAN VLIET bij de Firma J. WILLEMSEN onder grossiers- koopers van alle nowi Biljart- en Kaartconcours, Ie Soester Electr. Drukkerij Wie was zij toch? I Modelslagerij I Balansopruimlng iMLAND" 0M ALLE SOORTEN WILD Drukwerk Kantoor-en Schrijfbehoeften Competitie Dammen. Nette Dienstbode Net Dagmeisje Burgem. Grothestraat 28b Tabak Sigaren Leeuwenstraat 16 Hilversum Sigaretten] Soesterberg. FEUILLETON BOSCHSTRAAT 9 - BAARN Sport. Amersfoort Salon Pathéfoon HEDEN BEGINT ONZE H BEHANGER EN STOFFEERDER worden uitgegeven een Album van de Land dag te 's-Gravenhage gehouden op 27 Sept. 1927. Tevens zal aan de prijswinnaars de medailles en brevet» worden uitgereikt. Alle leden, ook gediend hebbende, worden ver zocht hierbij tegenwoordig te willen zijn, terwijl er voor niet-leden gelegenheid zal zijn zich hierbij aan te sluiten. Ieder lid brengt dus een nieuw lid mede. Na afloop gezellig samenzijn. ALS LIEFDE IN HAAT VERANDERT... Een dezer dagen kreeg een in Soest wo nend persoon zoodanige ruzie met zijn vrouw, dat deze laatste hem met een mes bedreigde en het hoofd van het gezin zon der meer buiten de woning zette. De daklooze echtgenoot wenddde zich toen tot de politie om nachtverblijf, doch waar men aldaar al genoeg te doen heeft met zwervers van buiten en nog steeds niet is overgegaan tot de oprichting en exploi tatie van een hotel voor Soester inwoners, kon men hem daar niet helpen. De politie vatte haar taak echter bemidde lend op, wat tot het gelukkige resultaat had, dat binnen eenigen tijd de rust in het ge zin weer was hersteld. EVENEENS UIT HUIS VERJAAGD. Een inwoner, die ook al ongenoegen thuis had, werd op een gegeven oogenblik door zijn kinderen het huis uitgejaagd met aanzegging er nooit meer binnen te mogen komen. Ook ditmaal werd het eten heeter opge daan dan gegeten en na wat over en weer praten werd ook deze heer des huizes na korten tijd weer binnen gelaten. ONBESTELBARE STUKKEN. Brieven Binnenland: 1. R. Donk, Den Haag. 2. Fam. Meijer, Amsterdam. Briefkaarten Binnenland: 1. S. Bast, Baarn. 2. Jos. fam. N. 3. M. Verspeijk, Nijmegen. GEVONDEN VOORWERPEN. Damestaschje (inh.); Herdershond; een gulden, Autowiel. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN. Spreekbeurt van den welbekenden Prof. R. Casimir. Naar wij vernemen, zal op Zondag 26 Januari a.s., des voormiddags ten 10.30 uur voor de Vereeniging van Vrijzinnig Gods- dienstigen, in het gebouw Religie en Kunst een spreekbeurt vervuld worden door den Hooggel. heer Prof. R. Casimir te 's-Gra venhage. Als onderwerp is gekozen: „De Bron der Jeugd." Men zal zich herinneren dat op 31 Dec. j.1. de Oudejaarsrede, uit gesproken door genoemden redenaar, per radio werd uitgezonden. De dienst zal worden opgeluisterd door solozang van mevrouw Kleijn van Willigen te Baarn. TENTOONSTELLING. Wij bezochten de Tentoonstelling van Pluimvee en Konijnen en kunnen niet an ders zeggen dan dat deze zeer schitterend was. Door den EdelAchtb. heer Bus wer den wij rondgeleid, die op zeer deskundige wijze de verschillende rassen toonde en de hoedanigheden daarvan expliceerde, 't Was een oopenbaring te zien en te hooren hoe de pluimvee- en konijnenteelt hier wordt ver zorgd. Nog bewonderde wij de door den heer P. v. d. Witte, Torenstraat 17, geëxpo seerde broedmachine en kachel kunstmoe der, alsmede de onderdeden daarvoor. Alles bijeengenomen was het 'n zeer interesante tentoonstelling. Dat het gemeentebestuur mede leefd met het streven der exposeerende vereeniging is het bewijs data B. en W. een verguld zil veren medaille hebben beschikbaar gesteld en de Wethouders onderling nog een prijs beschikbaar stelden. H. SMIENK f In den ouderdom van ruim 70 jaar is overleden de heer H. Smienk. De overledene was het oudste lid der vereeniging „Vrijwillige Brandweer van Soesterberg" en was ruim 30 jaar lang on afgebroken Kerkmeester van de R. K. Pa rochie. Naar het Engelsch van CARL SYVERDNA.. 7) Hoe boos je grootvader was, dit hoef ik je wel niet te zeggen! Dat weet je al genoeg, kind! In ieder geval ging ik naar Schor- ne; en omdat ik wist hoe de zaken daar geschapen stonden, liet ik mijn vrouw tje in Londen. Ik had gehoopt en ver trouwd, dat mijn vader niets wist van mijn liefde voor Isabel. Daar vergiste ik mij in, want hij tartte mij, dat als ik haar trouwde, hij mij dan voortaan niet meer als zijn zoon zou beschouwen. Misschien was het laf van mij, maar op dat oogen blik ontbrak het mij aan den moed'om uit te komen voor mijn huwelijk! Ik wist toen niet dat mijn vader, die zeer goed wist hoe trotsch mijn vrouwtje was, zelve haar een brief had geschreven onder haar meisjesnaam en aan haar oud adres en waarin hij haar in de hardste bewoordin gen verweet, dat zij den ondergang over mij zou brengen als ze mij trouwde. En dit schrijven had de wreedaardige uitwer king dat, toen ik terugging naar Londen, ik mijn vrouw gevlogen vond." „Was zij weg?" „Ja, weg. Spoorloos verdwenen! Met niet de minste aanwijzing van waar zij gebleven kon zijnenkel had zij een paar hartroereride regelen achter gelaten, waarin ze mij meedeelde, dat zij voortaan dood voor mij zou wezen; dat ik ons noodlottig huwelijk als niet gesloten moest OPGERICHT 1899 ALLLEEN EERSTE KWALITEITEN! TELEFOON No. 330 POSTGIRO No. 146487 INZAMELING. De door het Sint Radboud-comité gehou den inzameling ten bate van de R.K. Uni versiteit te Nijmegen, heeft opgebracht in totaal de somma van 45.75. BALDADIGHEID. Een dezer dagen werd een jongen bij het spelen door een zijner makkers zoodanig met een scherp voorwerp tegen het hoofd gegooid, dat zijn lip ver inscheurde. Dr. Jongbloed moest assistentie verleenen en de wonde hechten. E. S. V. A. C. De verkregen resultaten van beide elftal len in de twee vastgestelde competitie wedstrijden op Zondag 19 Januari 1.1. wa ren als volgt: N.S.F. II E.S.V.A.C. II 3 3 E.S.V.A.C. I Lunteren I 2 0 Door deze overwinning wist Esvac I zich op de bovenste plaats te handhaven. Een spannende wedstrijd is het niet ge weest. Esvac nam het te gemakkelijk op, waardoor vele spelers beneden hun kunnen bleven. Toch dienen de Esvaccers er reke ning mede te houden, dat al wordt er te gen een elftal gespeeld dat momenteel de onderste plaats in de afdeeling bezet, goed partij gegeven dient te worden; zij zijn dat ook verplicht tegenover het publiek dat naar het voetbalspel komt kijken. Opgepast eerste elftal-spelers, want ook uw spel lijdt er onder. Lunteren gaf goed partij en het mag dan ook wel verwondering baren, dat zij het nog niet tot één overwinning kon den brengen. Vooral de doelverdediger heeft een pracht-wedstrijd gespeeld. Zij kunnen nog veel goed maken, daar zij nog 5 wedstrijden hebben te spelen. Het tweede elftal speelde met een inval ler te Hilversum tegen N.S.F. II en wis ten een gelijk spel te bewerken. Deze jonge spelers een pluim voor hun volhouden, daar zij een achterstand van 31 zoowaar in een gelijk spel 33 wisten om te zetten. En ware vrouwe Fortuna met hen ge weest, dan hadden zij nog een overwinning uit den wacht gesleept, en dat tegen een versterkt N.S.F. II is werkelijk een succes. N.S.F. II had er wel belang bij dezen wedstrijd te winnen, wilden zij de kans op een eventueel kampioenschap behouden. Dat het ook in deze afdeeling spant, ge tuigt de hieronder geplaatste stand der vier bovenste elftallen. Gesp. Gew. Gel. Verl. Pnt. E.S.V.A.C. II 12 8 1 3 17 N.S.F. II 12 6 3 3 15 Soest III 10 5 3 2 13 D.U.C. II 10 %4 3 3 11 Baarn ISoest I 812. Donderdag j.1. was Soest de gast van de Baarnsche Damclub O. K. K. In dezen wedstrijd werd sterk op winst gespeeld; niet minder dan 8 partijen werden gewonnen en slechts 2 eindigden in remise. Soest slaagde er in 5 partijen te win nen en 2 remise, Baarn alzoo 3 gewonnen en 2 remise. Gewonnen werd door de hee- ren D. Staal, D. F. Voigt, B. Bakker, P. Floor, J. de Boer. Remise: H. Bakker, D. Reeringh. Verloren: S. de Zoete, Ch. Bak ker, D. Waal. beschouwen en dat ik ook geenerlei moei te moest doen om haar te zoeken, want dat zij nooit meer tot mij wilde komen. Dat ze mij echter zou blijven liefhebben tot haar laatsten ademtocht." „En hebt u haar toch gevonden?" „Ik heb nooit weer haar gelaat gezien, Barbara!" Een korte pauze volgde. Lord South- moor staarde somber uit het venster; en met door tranen omfloerste oogen keek lady Barbara naar hem. Eindelijk had zij haar zelfbeheersching in zooverre her wonnen, dat zij heel zachtjes vroeg: „Maar u heeft toch zeker getracht haar te vinden, oom Alan?" „Ik heb niets onbeproefd gelaten, kind Al wat mijn eigen liefde en wat gehuurde bedrevenheid en ervaring mij aan de hand konden doen deed ik; maar ik werd niets wijzer!... Binnen het jaar kwam mijn broer te overlijden, tengevolge van een val van zijn paard op het jachtveld; en binnen het half jaar volgde mijn Vader hem. Ik geloof, dat ik den omvang van mijn leed nog nooit zoo zeer bevroed heb, als toen ik heer en meester was op Schor- ne; vrij om te'trouwen met wie "ik wilde' Vóór mijn dertigste was ik een oud 'man; èn zoo niet van uiterlijk dan toch inner lijk. Ik koesterde de dwaze hoop, dat, als zij wist dat ik vrjj was dat 'zij dan |terug zou willen komen bij mij, maar dit deed zij niet. Misschien is het haar ook nooit ter oore gekomen.Dat weet ik niet!..." „O, oom! Als u eens wist wat een leed het mij voor u doet!" zei lady .Barbara. „En je zult het geheim van je ouden oom dus eerbiedigen, kindje?" „0 ja, oom. Het zal u nooit berouwen, dat u genoeg vertrouwen in mij heeft ge steld om mij alles te vertellen. Ik ,ben bljj dat ik het weet. Nu zal ik althans mijn HAVENGELD TE AMERSFOORT. Waar de provincie Utrecht vanaf 1 Jan. 1.1. de rivier de Eem in onderhoud nam tot aan de gemeentegrens te Amersfoort, moest deze gemeente het vuur-, tonnen- en havengeld van 6 cent per ton intrekken en voortaan alleen voor het deel van de Eem binnen de gemeentegrens een havengeld gaan heffen van 5 cent per ton. Deze laat ste verordening is nog niet door Gedepu teerde Staten goedgekeurd, doch de eerste is al wel ingetrokken. Waar vele schippers, dit wetende, thans doodleuk weigeren te betalen, is zulks een aardig schadepostje voor Amersfoort. NOG ENKELE DAGEN L. VERVAT, Burg. Grothcstraat 28a HEEREN MODE-ARTIKELEN E. T. A. TREKKINGSLIJST van de op 18 Januari in de Gem. Markthal gehouden verloting. No. Ie prijs: „Hoover" Stofzuiger 1084 2e „Emma" Krachtwaschmach. 2688 3e „Protos" Stofzuiger 654 4e „Oco" Stofzuiger 796 5e Kookapparaat Electro- Econoom" 4402 6e „Rotarex Stofzuiger 2977 7e „Novis" Stofzuiger 944 8e „Novis" Stofzuiger 7 9e Electr. kachel 1 Va K.W. 855 10e Electrische bakoven 3480 11e Electr. kachel V/a K.W. 3704 12e Electr. haardroogmachine 2748 13e Electrische waterketel V/a L. 301 14e Electr. waterketel 1 L. 653 15e Electr. waterketel 1 L. 4310 16e Electr. waterketel en Melkkannetje 1778 17e Electr. waterketel en melkkannetje 1308 18e Electrische broodrooster 226 19e Electrische broodrooster 3946 20e Electrische straalkachcl 138 21e Electrische straalkacahel 4813 22e Electr. kachel 1 K.W. 199 23e Electr. kachel 1 K.W. 2620 24e Electr. kachel 1 K.W. 23 25e Electrisch komfoor 2306 26e Electrisch komfoor 1654 27e Electr. bedkruik, groot mod. 1427 28e Electr. verwarmingskussen 203 29e Electr. bedkruik, klein mod. 2641 30e Electrisch theelichtje 463 31e Electrische strijkijzer 1843 32e Electrische strijkijzer 2776 33e Electrische strijkijzer 4744 34e Electrische Dompelaar 296 35e Electrische snelkoker 1681 36e Electrische snelkoker 2550 37e Electrische strijkijzer 2499 38e Idem 801 39e Idem 48 40e Idem 5000 41e Idem 236 De prijzen zijn voorzoover deze nog niet zijn afgehaald, tegen inlevering van het lot waarop de prijs gevallen is, af te halen aan het kantoor van de P.U.E.M., Groenmarkt 9, Amersfoort. ADVERTENTItN TE KOOP Zoo goed als nieuwe met 35 platen, voor 35. Te bevragen bij J. STRUMPEL, Wieksloterweg 11. GEVRAAGD eenvoudige Zaterdag en Zondag vrij. Beetslaan 45. gevraagd, P. G., van 8.303 uur. DE VRIES GALLENKAMP, Pelsweg 6a. best doen om het u zoo gezellig mogelijk te maken." „Dank je wel, liefste kindje!" Lord Southmoor boog zich over het vriendelijk gezichtje en kuste haar teeder. „Nu, eer wij van dit pijnlijk onderwerp afstappen, zijn er twee dingen, die ik je wil laten zien." De graaf ontsloot een casette, drukte op de veer van een geheime lade, en haalde daaruit te voorschijn een portefeuille met een portret er in, en een klein gouden hartje aan een dun gouden kettinkje. „Dit heeft mijn vrouw mij gegeven op den dag, dat zij beloofde de mijne te worden." Lady Barbara vroeg met oogen vol tra nen: „Gaat het open, oom?" „Ja, als je daar even op drukt; de veer zit hier". Zij deed dit en het gouden hartje sprong open. Ze bekeek het nog wat nauwkeuriger, en in kleine letters stond er achter op ge graveerd: „Isabel aan Alan. Tot in den dood getrouw." „Ik heb er precies zoo een aan haar ge- gegeven, met dezelfde inscriptie; enkel wa ren de namen precies omgekeerd", zei lord Southmoor. „Het gouden hartje sloot hij weer en nog altijd scheen hij niet den moed te hebben, het portret te bekijken. „Mag ik haar zien, oom?" vroeg Barbara schuchter. „Ja, lieve." Barbara zag nu een trotsch gelaat met droomerigen blik in de groote oogen, en een prachtige massa haar, die in een paar c}ikke vlechten om het hoofd was gelegd. Langzaam sloeg zij het portefeuilletje dicht en gaf het terug. „Dank u, oom Alan. Zij moet zeer mooi zijn geweest". Lord Soutmoor legde de portefeuille weer in de lade zonder er zelve een blik op te hebben geworpen; sloot de cassette, trad aan het venster en ging daar staan uitkij ken. Balansopruiming van Restanten en Partij Goederen tegen enorm verlaagde prijzen ZIE DE ETALAGE! ZIE DE ETALAGE! De Ster Wij leveren U alle bekende merken Sigaren en Sigaretten prijzen. Het SPELIALE ADRES voor WEDERVERK00PERS! Wij zijn Sigaretten-bonnen tegen zeer hooge prijzen. Vraagt otferte en bezoekt onze magazijnen! I Pijpen Maandag 27 «Jan., 's avonds 7.3Q uur ÜT Aangifte 's avonds. ""3#I „Een oogenblik wachtte Barbara nog; niet wetend of hij ook misschien het woord tot haar zou richten; maar hij zei niets; scheen haar tegenwoordigheid zelfs verge ten te zijn. Geruischloos verliet zij dus het vertrek. Zij verlangde ook alleen te zijn, want die droeve liefdesgeschiedenis had haar tot in 't diepst van het gemoed ontroerd. „Die witte japon is een groote verbetering lieve!" vond lord Southmoor opgewekt. Lady Barbara keek op, blozende. Zij zag er bijzonder goed uit; het donzige wit van haar toiletje vormde zulk een lief lijke tegenstelling met het donkere van haar blos en haar. Het was even voor het diner en oom en nichtje stonden in de diepe nis van een van de vensters van den grooten salon de komst van de gasten af te wachten. Mrs. Hudspeth was er óók en leek nog eens zoo statig en indrukwekkend in haar zwart satijnen; en toch zag zij er altijd vree- selijk op tegen zoo'n plechtigheid. „Je bent je dan al bijzonder vroeg gaan kleeden Barbara", zei de graaf. „Ik dacht, dat u dit liever hebben zoudt, oom Alan." „Nu, ik ging je dan op je zitkamer zoe ken omdat ik dacht dat je onze gasten mis schien liever dadelijk hadt gezien; maar je was gevlogen!" Zijn lordschap leek zeer opgewekt. „Heeft u mr. Luttrell verteld, dat ik hier ben, oom Alan?" „Natuurlijk. Hij is zeer verlangend je te zien. Wat een-knap jongmensch is die jonge Luttrell." „Maar.... LT meende toch niet, dat de oude heer Luttrell verlangen^, is mij te zien?...." „Ja zeker. Is er ook een reden, dat hij niet zoo verlangend daar naar zou zijn?" „Neen;.... Maar ik dacht.... toen wij hem in Londen ontmoetten.... dat hij nu niet zoo bijzonder op mij gesteld was. En dan ken ik hem maar heel weinig." „Dan zal hij nu in de gelegenheid zijn, je beter te leeren kennen, kindje!" Beide heeren traden binnen. De oude heer had een strenge uitdrukking in zijn koude grijze oogen, maar de trekken om den mond getuigden van zwakheid. De jonge man leek niets op hem. Hij was van middelbare lengte en zag er naar uit of hij het leven volstrekt niet al te zwaar op vatte. Lord Southmoor sprak eerst eenige woor den tot den ouden heer; en toen stelde hij zijn nichtje voor. Lady Barbara bloosde toen zij haar handje legde in de hand, die haar toegestoken werd en schuchter wierp zij een blik op het gelaat van mr. Luttrell. Maar de woorden waarmede zij hem wilde begroeten bestierven haar op de lippen en de schuchterheid had plaats gemaakt voor iets wat op ontsteltenis leek. Geen woorden want de oogen hadden zulk een smeekende uitdrukking of ze een stilzwijgende bede in hielden. Hij liet haar handje lo^s en ook zij ?prak geen begroeting uit. Lord Southmoor had hier niets van be merkt; hij was met den jongen man in ge sprek. Ik geloof, dat ik u eigenlijk ook niet aan mijn nichtje hoef voor te stellen", zei hij. Lady Barbara keerde zich om; en toen haar blik op den jongen man viel, keken haar oogen verbaasd en teleurgesteld. De jonge Luttrell boog hoffelijk. Uw lordschap vergist zich", zei hij. „Ik heb nooit tevoren de eer gehad lady Bar bara Ross te ontmoeten". Het was een dwaze situatie; zelfs be lachelijk! Barbara herwon het eerst haar zelfbeheersching. Zij wendde zich tot haar oom: „Ik heb mij vergist, oom Alan. Ik heb dezen heer niet eerder ontmoet." „Neen", sprak de diepe stem van Richard Luttrell. „Dat kan ik je wel verzekeren, dat je nichtje mijn neef Guy nooit kan ontmoet hebben". (Wordt vervolgd.)

De Soester | 1930 | | pagina 2