onder grossiers- koopers van alle Wie was zij toch? LANDSTORMERS Kost en Inwoning Soesterberg. Kunst. Sport. Landbouw. Ingezonden. Sigaren Leeuwenstraat 16 Hilversum FEUILLETON Zaterdag 1 Febr. n.m. 8 uur Café DE FANCY FAIR IN DE JONGELINGS- VEREENIGING. Wötelden ons wel wat vuur van een Fancy Fair, doch zooals deze ia geweest hadden wij niet verwacht. Na opening j.1. Zaterdag door den Zeer- Eerw. Heer Fastoor, waarin h\j wees op de groote diensten die de Hoeren Alders Sr. die reeds 5U jaren lid is Kape laan Janmaat en de heer v. Velzen, Hop man der Fadvinders, de Jongelings veree niging bewezen hebben, bracnt het Syrn- phonie orkest van den Heer Horvers, de k temming er in. Daarna zorgde de firma Joh. v. Schalkwyk met z'n radio dat de ptemming bleef. Zondag was het ook weer heel druk, doch de drukte bereikte Maandagavond het hoogtepunt. De Burgemeester met Me vrouw en Wethouder Koenders kwamen ook 'n kjjkje nemen/ en waagden zich in de drukte om de verschillende standen en tombola's te bezichtigen. Onder toezicht van Majoor v. Leeuwen vond de trekking van de groote verloting plaats, waarvan de uitslag in het volgende nummer komt. Kapelaan Janmaat, de heer en Alders Sr., v. Velzen en Lom, benevens de Dames en Heeren die met zoo bekwame handen en gver de Fancy Fair tot een goed geslaagd geheel hebben gemaakt onze hulde. VERZET. Maandagavond j.1. werd A. v. d. B. uit Maartensdijk door de politie op den open baren weg in staat van dronkenschap aan getroffen, terwijl hij een rywiel bestuurde en zoodoende groot gevaar voor het ver keer opleverde. Bg zgn overbrenging naar het politie bureau verzette hij zich hevig tegen de po litie, wat natuurlijk erg dom washij werd ter ontnuchtering in het arrestantenlokaal opgeborgen en kreeg den volgenden mor gen twee processen-verbaal, één voor dronkenschap én één voor verzet tegen de politie, zoodat dit musje voor hem wel een leelijk staartje zal blijken te hebben. Goed afgeloopen. Maandagavond j.1. werd in de v. Wee- destraat nabij hotel Eemland een man, lig gende op de straat aangetroffen, die ee- nigszins bewusteloos scheen. Waarschijn lijk was hij, per rrjwiel daar rijdende, aan gereden door een vrachtautomobiel, die bg hotel Eemland inreed. Spoedig was* hij echter weer geheel in onje, zoodat dit ongeval nog goed is af geloopen. Bekeurd. In de afgeloopen dagen heeft de politie verschillende wielrijders, die des avonds zonder of met onvoldoende roode reflec tor reden, bekeurd. Waar nog steeds ve len reflectoren hebben, die geenszins de stralen behoorlijk zichtbaar terugkaatsen, zg men dus gewaarschuwd. Een kleine uitgave voor een goede re flector bespaart veel onaangenaamheden en kosten» Gevonden Voorwerpen. een Heerenportemonnaie. een zakmes. een zilveren cfamesarmband. een gouden damesring. twee kisten met appelen, een stuk damesbont, een kinderhandschoen, een portemonnaie. SCHOORSTEENBRAND. Dinsdagmorgen, omstreeks twaalf uur, werd de brandweer gealarmeerd voor een schoorsteenbrand, ontstaan bij Brons, Nieuweweg 88. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, stopte de schoorsteen van onder en boven dicht met zakken, waardoor het vuur gesmoord werd. Naar het Engelsch van CARL SWERDNA.. H'1 9) „Och, misschien zijn er wel redenen, die hem zoo gemaakt hebben moet u denken Hij kan wel zorgen hebben!" „Zorgen Ja, misschien heeft hij dan zorgen omdat hij te veel geld bezit. Mijns inziens had hij zijn zaken nog niet moeten opgeven. Nu wil hij, dat ik de affaire voort zet. Maar dat is niets voor mij Bulteel doet het ook prachtig. „Bulteel herhaalde zij. „Ja, die is hoofdopzichter. Maar waar om?" „Och neen niets", natwoorde lady Barbara onverschillig. „Maaar daar komt ooml" Lord Southmoor vond, dat de jongens bijzonder stil waren en verweet zich nu hef tig dat hij zoo dwaas was geweest om zich te laten overhalen „het vijfde rad aan den r agen te zijn". Op den terugweg wilde zijn lordschap nog even bij Garland aangaan. „Jullie komt toch ook mee vroeg hij „De Berg is zoo mooi gelegen...." „Op „de Berg'"?... O neen, oom Alan. Daar ga ik liever niet. Ik geloof dat ik maar liever naar huis rijd „Je bent overmoe, Barbara", sprak hij. „De zon is te sterk voor je geweest. Een anderen keer moet je voorzichtiger zijn, lie ve I Je moet nu maar gauw wat gaan rusten. Maar gebruik eerst mee een kopje thee; mrs. Garland is beroemd voor haar thee!" Tom Garland, die in zijn hemdsmouwen SCHAKEN. De Dinsdagavond in „De Gouden Ploeg" gehouden Schaakwedstrijd waarop de heer Smekens uit Utr. een simultaan-seance gaf had veel belangstelling. Er werd ge speeld met 22 borden. Dat de heer Sine- kens niet zulke slechte spelers tegen zich had en de schaakclub er mag zijn bewijst volgende uitslag: 2 verloren. 10 gewonnen. -10 remise. Gewonnen: J. Alders. J. Roorda. Remise: J. Blom H. de Graaf H. Bakker Jr. J. Timmer M. C. v. d. Plas A. J .v. d. Ree M. A. de Man. D. N. v. Nes. M. W. Luypen. De voetbalvereeniging „Soesterberg" te Soesterberg zal op Vrijdag 31 Jan. a.s. haar jaarlijksch „Soiree-Amusante" ge ven. Deze feestavond welke gehouden wordt in de concertzaal van hotel het „Zwaantje" beloofd evenals vorige jaren een succes te worden. Het bestuur heeft voor dezen avond krachten kunnen en- gageeren van uitstekende reputatie. Als medewerkers zullen optreden, Bart El frink een der meest populairste humo risten van Nederland, benevens de dames Greti Garzani, jongleuze, Sonja Stiens voordrachtkunstenares. Aan de piano Eva van Boxel. Na afloop zal een geanimeerd dansje, benevens een uitstekend Jasz- Band ensemble, de bezoekers aangenaam bezig houden. DUURRECORD ZEILVLIEGEN. Verleden week Donderdagmiddag heeft de Duitsche vlieger Hirth in de nabijheid van de stad Leuven het Belgische duurre- cord zeilvliegen geslagen, door een zeil- vlucht van 1 uur, 3 minuten en 10 seconden. ZANG- EN MUZIEKCONCOURS. Wij vernemen uit goede bron, dat dit jaar door het Soesterberg's Gemengd Koor een Zang- en Muziekconcours georganiseerd zaï worden. Jhr. D. v. Holten tot Echten zal dan 't Beschermheerschap aanvaarden. Het concours zal gehouden worden op de buitenplaats van zijn Hoog Welgeb., aan de Amersfoortsche straatweg. UITVOERING. De R.K. Zangvcreeniging „Sonata Ceci- liae" zal a.s. Dinsdag 28 Januari, 's avonds 8 uur, een uitvoering geven in de Concert zaal van 't Hotel ,,'t Zwaantje". Een strijkje zal haar medewerking verleenen. CENTRALE VERWARMING. ïn de R.K. kerk alhier is Zondag j.1. de Centrale in gebruik genomen, welke door de parochianen was aangeboden. Door het zachte winterweer kwam de verwarming niet ten volle tot haar recht. DIEFSTAL. Tegen zekere Mej. Z. alhier is proces verbaal opgemaakt wegens het ontvreem den van diverse artikelen in verschillende winkels. Zij zal zich voor den Politierechter hebben te verantwoorden. ELLA FEKETE HERMAN. De Hongaarsche violiste Ella Fekete- Herman zal Woensdag 29 Januari, in de aan de deur stond, liep op het zien van het bezoek gauw naar binnen en zei: „Hoor eens, moeder en jij Klok hier is zijn lordschap met een dame en een heer. Het is lady Barbara, veronderstel ik. Hij heeft zeker wat tegen u te zeggen, mr. Hay- don Tom ijlde naar buiten. Guy Luttrell hielp Barbara afstijgen. Mrs. Garland trad ook in de deur en begroette haar gasten met overstelpende vriendelijkheid. Lord Southmoor sprak één en al hoffe lijkheid: „Hoe maakt u het, mrs. Garland? Laat ik u even voorstellen aan lady Barba ra Ros*. We zijn naar Culverthorpe gereden en nu komen wij hier een kop thee drinken, als het goed is. Wat wordt die zoon van u toch een knappe jongen!" Al was lord Southmoor anderszins nu ook nog zoo onwelkom geweest, dan zou en kel die laatste waardeerende opmerkng den staat van zaken verkeerd hebben; maar zooals het nu was geschapen, werd haar ontvangst er een jubel door. Tom was met de paarden naar den stal gegaan en mr. Garland was ijlings ge vlucht om nog toilet te maken. Ook Gilbert Haydon had haastig het vertrek verlaten, zoodat 'alleen Goudklok nog maaar over was, en die stond, in haar jeugdige waar digheid, midden in het vertrek, steedy ge nietend van de hooge gasten, die haar min zaam de hand boden. Even later kwam mr. Garland binnen, gevolgd door zijn zoon, en mrs. Garland had de hulp van een flinke boerendeerne ingeroepen, bij al het bestel, dat kwam kij ken bij zulk een theeschenkerij. Lord Southmoor zorgde dat er zulk een gullen toon bleef heerschen, dat allen zich amuseerden, lady Barbara zelfs haar ver driet tijdelijk opzij schoof, dat zij steeds was blijven voelen sinds haar ontmoeting met den opzichter van haar oom. Na een half uur stond lord Southmoor echter op en heel de familie Garland deed de gasten uitgeleide, tot waar Tom de paar- kleine zaal van het Concertgebouw te Am sterdam het volgende programma ten ge- hoore brengen: Viool-concert D-Dur van Tschaikowski; Sonate D-Dur van Leo Weiner; Romanze F-Dur van Beethoven; en voorts werken van Hubay en Emil v. Brucken-Fock. Aan den vleugel begeleidt Hans Brandts Buys. E. S. V. A. C. Het eerste elftal speelde Zondag 1.1. haar laatste competitie-wedstrijd te Voort huizen tegen de vereeniging van dien naam. Met 43 bleven de Esvaccers in de meerderheid en behaalden daarmede met 3 winstpunten meer als No. 2 onge slagen het kampioenschap harer afdee- ling. Hoewel het kampioenschap nog niet of ficieel is, daar nog een protest in behan deling is, zijn de spelers Zondagavond in intiemen kring door hun clubgenooten gehuldigdde aanvoerder ontving een prachtigen krans versierd met de club kleuren. De officieele huldiging van het elftal zal op een nader te bepalen feest avond plaats vinden. Over den wedstrijd zelf geven wij maar geen verslag, daar de tegenpartij de overwinning trachtte te behalen, door te smijten en te schoppen inplaats van voetbal te spelen. De Esvaccers reageerden daarop ech ter niet en speelden enthousiast en keu rig, en de overwinning kwam hen ten volle toé. Ook het tweede elftal handhaafde zich op de eerste plaats door Soest III met 10 te kloppen. Gezien het fraaie spel van de vorige week, kunnen wij over de zen wedstrijd niet zoo tevreden zijn. De voorhoede van beide partijen knoeiden er danig op los. Het eenige doelpunt van den wedstrijd ontstond uit een vrije schop vlak bij het strafschopgebied en werd er ineens keihard ingeschoten; de doelverde- di£er van Soest III trachtte het schot nog te stoppen, maar het was te hard. Een gelijk spel had de verhouding misschien beter weer gegevenenfin Esvaccers de 2 winstpunten zijn binnen. Nog 3 wedstrij den, dus met evenveel energie gespeeld, dan kunnen jullie hopelijk ook de geluk- wenschen van je oudere clubgenooten voor een eventueel kampioenschap in ontvangst nemen. HOLLAND—ITALIË. Volgens de „Spkr." zal de Duitscher Dr. Bauwens de op 6 April a.s. in Amsterdam te spelen wedstrijd HollandItalië, leiden. Het inenten van kippen. Als landbouwonderwijzer heb ik on langs in een vergadering van een land- bouwvereeniging een warm pleidooi ge houden om de landbouwers, die er pluim vee op nahouden, te bewegen hunne kip pen tegen diphterie en pokken te laten inenten. En het resultaat was, dat ver schillende leden besloten hun kippen te laten inenten. Nu was het bekend, dat door een naburigen dierenarts voor ver- eenigingen 9 cent per kip in rekening werd gebracht. Andere leden stonden er op, dat een andere dierenarts, die hier meer praktijk had, ook naar het tarief werd gevraagd. Toen deze 10 ctent per kip vorderde, werd aan den eersten die renarts het werk opgedragen en deze deel de mede om op een bepaalden dag het werk te verrichten. Doch zoover kwam het niet. Er kwam bericht, dat om niet in moeilijkheden te komen met een col den gereed hield. Eerst toen zijn nichtje al in het zadel zat en hijzelf den voet in den stijgbeugel had, scheen zijn lordschap zich iets te herrinneren.wat hem weer deed om- keeren. „Zeg, Garland, is de opzichter ook thuis; de jonge Haydon? Ik heb hem iets te zeg gen. Garland bracht de vraag aan zijn vrouw over, die heel levendig antwoorde: „O ja.mylord! Hij was zoo juist thuis gekomen, toen uw lordschap aanreed. Klok, waar is mr. Haydon heengegaan, lieve ,Dat weet ik niet, moeder Hij zei dat hij iets vergeten had, en dat hij dit dadelijk wil de gaan halen. Ik heb hem nog gevraagd of hij niet kon wachten tot na de thee, maar hij liep weg, zoo gauw hij kon." „Nu, zoo erg komt het er ook niet op- aan zei zijn lordschap, zich in het zadel werpend. Zeg hem maar dat hij van avond eens bij mij aankomt. Het is iets, waarmee ik Buteel niet wilde lastig vallen. Het lijkt mij wel een nette aardige jongen. Kunnen jullie het nog al goed samen vinden Mrs. Garland trad met een stroom van lofreden te voorschijn wel beviel het haar minder dat hij zoo vreeselijk eenzelvig was; dat hij uren aaneen op zijn kamer doorbracht en dan ontzettend veel papier verknoeide. Met hoffelijken groet verliet nu het gezel schap de hoeve; maar even buiten het hek ontmoeten zij Gilbert Haydon. Hij boog en nam eerbiedig den hoed af; nog eer lord Southmoor het met zich zeiven eens was of hij zijn nieuwen opzichter even zou staande houden was het hek alweer achter dien ge sloten. HOOFDSTUK VIII. "Nu ben ik de boodschap van zijn lord schap aan mr. Haydon toch glad vergeten!" riep Gaarland dien volgenden morgen, ter wijl hij aan het ontbijt zat „Heb jij er nog aan gedacht, moeder?" Maar „moeder" had wel wat anders te doen om voor iedereen altijd alles maar te lega, hij van het inenten der kippen te gen 9 cent per stuk moest afzien. Daar het evenwel toegezegd was, zou zgn col lega het werk van hem overnemen tegen verlaagd tarief, maar voortaan moest het 10 cent zijn. 't Gevolg was, dat er wrevel en misnoegen ontstond tegen deze han delwijze en de kippetjes oningeënt rond- loopen. Meermalen zijn door ons pogingen aan gewend om door een collectieve opgave tegen een verlaagd tarief te laten inen ten (b.v. varkens, kalveren). Ieder voelt toch, dat dit in liet belang èn van land bouw èn van dierenarts moet zijn. Maar steeds is 't bescheid: Wij hebben ons tarief, dat bindt ons moreel. Maar waar om dan geen verlaagd tarief bepleit iof gesteld bij een collectieve opgave van vee door een vereeniging? 'k Beaam uw opmerking ten volle, dat de diergeneeskundigen zich gaarne op werpen als weldoeners van den boeren stand. Maar 'k heb sterk den indruk, dat ze via hun bond op weg zijn om te komen tot een beschut bedrijf. Beschut en dat ten kuste vairden landbouwer en van een gezonde ontwikkeling van een veterinaire behandeling van het vee. Een Landbouwonderwijzer. (Alg. Ned. Landbouwbl.) M. de Red. Naar aanleiding van uw bericht „Groe ne Kruis Film Avond" in uw blad d.d. 25 Jan. 1930 (en tevens naar aanleiding van het ingezonden stuk van Mr. Terlingen, secretaris G. K. opgenomen in dat zelfde blad) laat u de klacht hooren „Wij had den meer menschen verwacht", maar de oorzaak van de weinige bezoekers welke is die? m.i.z. n.1. deze: De avond was een zuivere propaganda- avond voor het G. K., hoe meer bezoekers dus hoe beter, maar waarom de entrée dan bepaald op 50 cent, die niet eöto ieder in den winter missen kan, of moest het een onderonsje zijn voor de élite? De hooge entrée hield een hoop men schen terug zoodat de propagandistische waarde geheel verloren ging. Ter navolging bij latere gelegenheden zij opgemerkt: In Soesterberg met een zesde van het inwonertal van Soest is dezelfde propa ganda avond gehouden tegen een entrée van 10 cent per persoon; hier waren aan wezig 240 personen tegen Soest plm. 70. Daar is dus de avond (haar doel) uitste kend geslaagd en de inkomsten waren wei nig minder dan hier. Verder behoef ik hierover niet uit te weiden; een ieder kan hieruit zijn con clusie trekken. Met dank voor de plaatsruimte J. v. HOEFLAKEN. Ad verten tïën. denk aan de VERGADERING CEZüCHT voor jongen van 13 jaar, onderwijs-inrichling te Baarn bezoe kende Liefst daar waar kinderen van dezelfde leeftijd zijn. Brieven onder letter G aan hQt Bureau van dit Blad Welbespraakt Advert. Colporteur gevraagd. Brieven met opgaaf van referenties, le SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ v. Weedestraat 7 De Ster Wij leveren U alle bekende merken Sigaren en Sigaretten prijzen. Het SPELIALE ADRES voor WEDERVERKOOPERSI Wij zijn Sigaretten-bonnen tegen zeer hooge prijzen Vraagt otferte en bezoekt onze magazijnen I bedenken, èn Het compas stond op storm en heel be scheiden merkte Garland dus enkel nog eens op tot Klok:: „Hoor eens, kindje, zou je Haydon er niet eens even aan willen herrinneren dat zijn lordschap gisteren zei, hoe hij heel graag zijn opzichter eens bij zich aan huis spreken zou." Goudklok stond op en ging. Niet zoodra was zij weg of „moeder" viel weer uit: „Maar man, het lijkt wel of je geen ver stand en geen oogen in je hoofd hebt!" „Hoe meen je dat nu weer, lieve?" „Net zooals ik het daar zeg! Heb jij dan nog niet gezien, dat die Haydon Steve hee- lemaal verdringt?" „Dat geloof ik nooit! Klok had toch ver bazend veel op met Steve!" „Ja: „had"; dat is het juist!. Maar dat Steve nu jalo'ersch zou zijn op Haydon, dat kan ik mij best voorstellen! Hij heeft Klok nu al drie jaar lang het hof gemaakt en wij hebben hem duidelijk laten voelen dat hij ons welkom zou zijn als hij om haar kwam!" „Maar toch nooit tegen haar wil!" zei Garland vastbesloten. „Als zij Steve niet wil hebben, dan krijgt hij haar niet zoo waar ik hier zit; en wil zij Haydon, mij goed! Hij is een flinke, knappe jonge man en een heer haast net zoo als zijn lord schap, of ik heb het mis! En zoo lang zal het niet meer duren, of hij neemt de plaats in van mr. Bulteel. Let op mijn zeggen!" Mrs. Garland scheen eenigszins onder den indruk van dit beslist optreden van haar man. Althans, veel kalmer sprak zij nu: „Maar, dat hij zoo'n heer is, dat vind ik nu juist het verkeerde, John! Wat doet een heer hier als opzichter? En wat heeft hij uit gevoerd daar in die verre landen, waar hij Klok altijd van vertelt? Neen John, dat staat mij niet aan! Ik mag Gilbert Haydon best lijden; ik heb niets tegen hem; maar wij weten niets van hem en Steve hebben wij al als kind gekend." „Kijk eens hier vrouw", sprak John, na even gedacht te hebben. „Ómdat wij nu maar zoo heel weinig weten van mr. Hay don, daarom volgt daaruit nog niet, dat het verkeerd zou zijn, wat er in dat verleden gebeurd is! Als hij ons de hand van Klok komt vragen, dan is het nog tijd genoeg om hem enkele vragen te stellen. Als jij denkt, dat zij wat te veel samen -zijn, geef haar dan een zachten wenk. Maar wij moeten hen vooral niet beleedigen. Waar is zij nu?" „Bij hem op de zitkamer, geloof ik. Zij zou er al haar werk voor laten loopen als zij maar een boek in de hand heeft. Maar het kan zijn, dat je gelijk hebt, John! In ieder geval zal ik nu nog niets tegen haar zeggen." Vol bedrijvigheid begaf mrs. Garland zich nu naar de keuken, waar zij rechts en links haar orders uitdeelde. Intusschen had Goudklok heel zachtjes aangetikt bij Gilbert Haydon. Die scheen al lang klaar tc zijn met het ontbijt; al thans de tafel lag overdekt met druk proeven. Zoodra hij haar zag, stond hij op en trad hij haar tegemoet. „O, ben jij dat, Klok? Kom je mij soms vertellen, dat het al laat is en dat ik gauw naar mijn werk moet gaan?" „O, neen; laat is het nog niet. Vader is nog niet klaar met ontbijten. Maar ik kwam u even zeggen.O, mr. Haydon, wat zijn dat: die lange vellen „Dat is nu het resultaat van mijn papier- verknoeien, Klok!" „O ja?.... Is het een verhaal?" „Neen. Dit is het eerste van een serie ar tikelen, die ik voor „De Fabrikant" heb geschreven: „Het Leven in onze Katoenfa- bricken." „Maar u hebt toch nooit in een fabriek gewerkt, mr. Haydon?" „Waarom acht je dit zoo onwaarschijn lijk?" (Wordt vervolgd.)

De Soester | 1930 | | pagina 2