2e BLAD Ik MUZIEK-INSTITUUT ANDRIESSEN Mevr. A. C. Postma-Schmidt Massa's Schilletje Rechtzaken. Voor de Vrouw. Handel in gedistilleerd Voor de Kinderen. Ons Kinderverhaa Rijwielen en Onderdeelen Ingezonden. LUXE VERHUUR-INRICHTING Automobiel-Centrale TELEFOON 2061 Radiateur Hoezen, Correspondentie. wcg? Onderdeelen en Assessoires Veerstraal 30-32 HILVERSUM Vervaardigt Avondjaponnen behoorende bij „DE SOESTER" van Zaterdag 1 Februari, No. J. KANTONGERECHT AMERSFOORT. (Verslag van de zitting). Een dubbele zaak. Men snapt het wel. Een zelfde feit geeft aanleiding tot verbaliseeren van twee per sonen Dan komt het vaak voor dat verd. ter eene zijde optreedt als getuige ter an- dere zijde en vice-versa. Zoo was het geval bij een aanrijding op 20 December nabij Nieuwerhoek te Soest- dijk waarvan de achtergrond vormt het stukgereden hek van de pastorie. De zaak van verd. K., fabrieksdirecteur te Amers foort, als hebbende rechtsch niet laten voor gaan' werd 14 dagen uitgesteld, omdat diens verdediger Mr. Stadig thans onmogelijk kon verschijnen. De van rechts komende, voorran* heb bende, H. v. D. uit Soest, kwam op de bon wegens niet voldoende recht houden. Dit -tuk hooze daad kon heden berecht worden Er was een duidelijke, groote situatie- teekening van den agent Terhaar, die bij het geval kwam, toen de kogel al door de kerk was. Hij had direct de autosporen op gezocht, de „verdikte" sporen, die bij rem men ontstaan. Volledige zekerheid van links rijden kwam echter niet vast te staan. H. v. L). verkreeg bij eisch en vonnis vrij spraak. Enkele of dubbele weg liet kan ook de Socstenaren interessee- ren, al loopt het over den ICapelweg te Amersfoort, een weg in het nieuwere ge meentekwartier, een kleine 20 M. breed, met gazon- en plantsoenscheiding in het midden. Is dit een enkele weg? Is dit een dubbele Het is een quaestie, die zich overal voor doet. Al staat er zoals in dit geval, een bordje met Rechts-houden, dat zegt niets: het is geen wettelijk modelbord. De Hooge Raad geeft geen beslissing in deze gevallen. Het is geen keuren op wets handhaving; het is een zaak van „feitelij ken" aard. De H. R. stuurt het terug naar de Rechtbank, zooals is geschied met het geval Laan van Meedervoort te 's-Graven- hage. Daar gaf de Rechtbank het oordeel van „enkele weg". Met den Kapelweg in Amersfoort is het anders uitgevallen. Rechter, Griffier Ambtenaar hebben „geschouwd" vorigen Woensdag en hebben bevonden, dat beide gedeelten afzonderlijke wegen van meer dan Meter zijn. Ieder geval bij zulke plantsoenwegen staat bijgevolg op zichzelven. UITSPRAKEN. fluweel met kraag en manchetten van bont, ver of een van de vele goedkoopere soor- i. Het klokkende model van de mantel geheel in overeenstemming met de nog teeds heerschende mode. Beide jassen zijn akkelijk en aangenaam in het dragen, en met koude dagen kan men werkelijk voelen, dat het cape-je extra warmte geeft. Zoodat t niet uitsluitend een aardig versiersel is, aar tevens een nuttige aanvulling van ons toilet. LOES. ONZE REINIGINGSMIDDELEN. Er zijn enkele huishoudelijke reinigings middelen, waarvan het wel goed is, iets er te weten, opdat men er op de juiste anier profijt van kan trekken, en tevens pdat door verkeerd gebruik geen moeilijk heden ontstaan. Zoo bijvoorbeeld zoutzuur f z.g. geest van zout. Dit is een vloeistof, die er geel uitziet en heel scherp ruikt. Doet de flesch open, dan zal men er bij on- rdund zoutzuur damp uit zien opstijgen. veel water bij gedaan, dan doet dit rschijnsel zich niet voor. De kurk wordt door dit scherpe vocht aangetast en moet dus dikwijls door een nieuwe vervangen orden. Men dient er wel op te letten, dat het fleschje met zoutzuur voor huishoudelijk ebruik op een plaats verborgen wordt, aar het niet door onbevoegden (kinderen) gevonden kan worden, want zoutzuur is vergiftig. Metaal en glazuur wordt door zoutzuur aangetast. Daarom kan men het sterk verdund, en als laatste hulpmiddel, oor/ichtig gebruiken voor het schoonma ken van zeer vuile metalen, glas, porcelein, ardewerk, enz. Vuur kan geen kwaad hij dit zuur, omdat het niet brandbaar is. Men dient er echter heel voorzichtig mee om te gaan, want zelf brandt het wel heel gemak kelijk gaten in stoffen enz. Een andere be hulpzame geest in de huishouding, is de zoogenaamde Vliegende geest, of wel am monia, dat in goed gesloten flesch bewaard moet worden, omdat de naam duidt het al aan snel vervliegt, en verder een vies luchtje verspreidt. Voor brand hoeft men hierbij ook al niet bang te zijn, integendeel, ammonia werk juist blusschend. Ammonia s een oplossing van ammoniakgas in water. De werknig van ammonia is, dat het zich met zuren verbindt en daarom gebruikt men et als middel om vlekken uit te maken die door zuren ontstaan zijn. Ook vette vlekken enz. behandelt men met ammonia, omdat ammonia zich met vet tot zeep vormt. Bouwverordening Soest: H. v. B. aldaa 2 of 1 d. Wiclrijden in beschonken toestand: J. H. K. Soest 25 of 10 d. Wiclrijden zonder licht: A. v. D. Soest 3 of 2 d.; P. J. B. Soest 2 of 1 d.; H. H idem. Met auto of motor te hard rijden in be bouwde kom: G. G. J. A. Soest 5 of 2 d. Wijnen en Likeuren. SPECIALITEIT in de bekende SUJTERI van irsfoort. TELEFOON 292 HAVIK 41. tatiebureaux voor zuigelingen; de leiding van dergelijke bureaux berust bij artsen. 3e. Het geven van moedercursussen door een verpleegster, waarin den moeders on derwijs wordt gegeven, hoe een zuigeling te behandelen en te verzorgen. Ik kan dan ook het volgen van deze cursussen (al is het een zwak middel in den strijd tegen de zuigelingen sterfte) ten zeerste aanbevelen. Dankend voor de mij verleende plaats ruimte. J. H. A. RUPERT, Arts. Voorzitter E. H. B. O. Beste meisjes en jongens, Hier zijn weer de oplossingen van de raadsels van verleden keer; 1. De letter „A". 2. Koe en koek is koekoek. 3. Borst en el is borstel. 4. Peet, Piet, Poot. De prijswinster der vorige week is Jongejuffr. M. BAKKER, Laanstraat 32, Soest, die het haar toekomende prijsje aan ons bureau v. Weedestraat 7, in ontvangst kan komen nemen. jes stonden buiten en presenteerden het geweer. Het bruidspaar zat op den grond voor het huis en leunden met den rug tegen den tafelpoot aan. Olie Loek, de Zandman had de zwarte japon van groot moeder aangetrokken en trouwde de twee poppen. Toen dat gebeurd was, zongen alle meubelen in de kamer, de stoof en de tafel en de stoelen en het ledikant een roolijk bruiloftslied, op de wjjs van „Zie de maan schijnt door de boomen". Toen gaven alle andere poppen mooie geschen ken aan Herman en Bertha. Er was echter niets te eten, want dat doen de poppen nooit. Toen sprak Herman, de bruidegom; Zullen we naar buiten gaan, of zullen we op reis gaan? Ze vroegen het aan de zwa luw, die zooveel gereisd had en aan een oude moederkip, die vijf keer twaalf kui kens gehad had. De zwaluw vertelde hen over heerlijke warme landen, waar drui ven groeiden en sinaasappelen, en waar heerlijke bergen svaren. „Ja, maar ze hebben daar toch geen boerenkool!" zei de kip. „Ik ben den hee- len zomer buiten geweest met mijn kui kens, en daar hadden ze een tuin, met al lemaal boerenkool erin. Wat was die heer lijk groen! Ik heb nog nooit zooiets lek kers geproefd." ,Kan best wezen", zei de zwaluw een beetje boos," maar de eene kool lijkt precies op de andere, en bovendien het hier zoo dikwijls leelijk weer". „O, maar daar zijn we aan gewend En iedereen, die kwaad van mijn land spreekt, zal ik zal ik de hen kon niet verder en begon dikke tranen te hui len uit haar kippenoogen. „De hen is een wijze kip!", zei Bertha, de bruid toen", en ik houd ook niet van reizen, vooral niet in de bergen, want dan ga je eerst omhoog en dan moet je weer naar beneden. Nee. ik wil naar buiten en laten we dan tusschen de boerenkool gaan wandelen". Nu, zoo gebeurde het natuur lijk. En toen was het verhaal uit. (Slot volgt.) De nieuwe raadsels zijn: 1. Van welk soort laken zal een kleer maker nooit een pak maken? 2. Wie kan, door in elk woord één let ter te veranderen, van de volgende woor den een bekend spreekwoord maken? WIT EEK MUIL DRAAFT DOOR DEN ONDER VILT AR ZALF IS 3. Welke'muizen durft zelfs het kleinste meisje zonder vrees in haar hand te ne men? 4. Het heeft vier pooten en een rug en kan toch niet loepen. Ra<-ra wat is dat? OOM KAREL. DE ZANDMAN Vrij bewerkt naar (een sprookje van Andersen, door Louise Vertoren (Nadruk verboden) Naar aanleiding van het ingezonden stuk over „Auto's en zuigelingen" in Uw blad van 25 Januari, zij het mij, als voormalig voorzitter der Nederlandsche Vereeniging H. B. O. Afd. Soest vergund, hierop het een en nader in het midden te brengen. Allereerst moet ik dan opmerken, dat de geachte inzender blijk heeft gegeven, geen voldoende begrip te hebben van jde taak der H. B. O. en met dit feit voor oogen is het toch wel gevaarlijk ingezonden stukken te chrijven, wanneer men op dit terrein geen meester is. Ik acht het daarom van belang erschillende punten recht te zetten, voor al voor hen, die met het wezen van het Groene Kruis en E. H. B. O. minder goed, of in het geheel niet bekend zijn. 1. De Groene Kruisfilm, moet volgens den schrijver de gedachte gewekt hebben: als we zoo iets hier ook hadden, was die dure ziekenauto niet noodig." Volkomen juist. Doch de voorwaardelijkheid, respec tievelijk de plaatsbepaling van de woordjes als en hier, zeggen alles. Als er geen onge lukken gebeurden, behoefden we ons in het geheel niet druk te maken, doch er gebeu ren wèl ongelukken. Als we zoo iets hier ook hadden maar we hebben hier geen iekenauto! Aan de overeenkomsten welke het Groene Kruis mocht hebben met de Emma kliniek en de G.G. dienst in Utrecht, alsme- met enkele auto-ondernemingen Amersfoort, Laren, ja zelfs Doorn, heeft iemand, wicn in Soest een verkeersongeval overkomt, al bitter weinig. Onverbiddelijke eisch is, dat de ziekenauto in hoogstens vijf minuten na alarmeering op de plaats van het ongeval aanwezig moet zijn. Dit kan niet gegarandeerd worden door een schrif telijke overeenkomst met een auto-onderne ming in Doorn of Amersfoort, noch met 't Het GOEDKOOPSTE ADRES voor is de Rijwielcentrale, Havik 33-35 AMERSFOORT G. H. W. RIJWIELEN met garantie van af f 38.50. En Gros en Detail OVER AUTO'S EN ZUIGELINGEN. EEN PAAR ENGELSCHE MODELLEN. Voor de afwisseling eens een paar man tels, zooal's die door onze zussen aan de andere kant van het „Haringslootje", Londen gedragen worden. Zooals men ziet, is er nu niet zooveel verschil met onze mo dellen, en die van onze andere zussen Parijs,%Brussel of Berlijn. En hoe zou ook? Een Londensche vrouw kan op een achtermiddagje even naar Parijs overwip pen met de vliegmachine, om d44r te gaai winkelen. Astand is er niet meer, de mo dellen worden zóó snel uitgewisseld, dat bijna geen verschil van opvatting meer be staat. Zoo zien we dan allereerst links op het plaatje een pélerine-mantel, mantel met cape dus. Niet een volledige cape, die ietwat lomp zou maken en de bewegingen zou be lemmeren, maar eentje, die van achteren aan de schouders en den achterkant van de kraag is gezet. Daarom zullen we hier dus ook geen leelijke plooien zien vallen, wat anders wel eens gebeurt, als het een heele cape is, die over dc mouwen heen valt. En toch geeft dit cape-je een aardige, vlug ge lijn aan het figuur. De linksche jas is gedacht van twecstof, met een ceintuur met gesp. De rechtschc is meer gekleed en van VRIJDAG. Dien avond, toen Olie Loek, de Zand man bij Halmar's bedje kwam, en op den rand ging zitten, sprak hij; „Het is won derlijk, zooveel groote menschen er zijn, die mij graag zouden zien komen. Vooral menschen met een kwaad geweten. Lieve, beste brave Zandman, zeggen die tegen me, we (kunnen onze oogen niet dicht doen. En we liggen den heelen nacht wakker en onze slechte daden staren ons aan. Het zijn net booze elfjes. Ze komen bij ons op bed zitten en gieten heet water over ons hit. Lieve, beste, brave Zand man, wil je ze niet komen wegjagen? Zoo dat we goed kunnen slapen?" „Nou. en dan zuchten ze diep en fluis teren: We willen je er graag voor betalen, hoor Olie Loek, de ZandmanHet geld vind je wel Sn de vensterbank!" „Maar dat kun je begrijpen! Ik doe het niet voor geld'", zei Olie Loek tot Hahnar, en lachte 'zachtjes. „Nou, en wat zullen we vannacht doen? Heb je zin om nog eens naar een bruiloft te gaan? De groote pop van je zusje, die met jongenskleeren aan, gaat ^trouwen met de meisjespop Bertha. Herman heet die jongens pop. Nou, en bovendien is Bertha jarig van daag!" „0, ik fweet er alles van!", riep Hahnar uit. „Telkens wanneer de poppen een nieuwe jurk noodig hebben, zegt mijn zus. dat ze jarig zijn of gaan trouwen. Dat is zeker al honderd keer gebeurd!" „Ja, maar vannacht is het de honderd en-eerste keer, en dat is iets heel bijzon ders, en daarom zal het een groot en prachtig feest zijn. Kijk maar eens!" Halmar keek onder de tafel. Daar stond het bordpapieren poppen huis met licht jes bij de ramen en alle houten soldaat- Onder bovenstaand opschrift kwam ver leden week in Uw blad een stukje voor, onderteekend door den heer Mr. Terlingen. als secretaris van het Groene Kruis, waar over ik eenige opmerkingen wensch te ma ken. Allereerst betreur ik de plaatsing van bovenbedoeld ingezonden stuk, hetwelk de indruk maakt tot doel te hebben, het suc ces, hetwelk de vereeniging E.H.B.O. bij hare inzameling voor de ziekenauto heeft zooveel mogelijk te verhinderen. Wat de zaak zelf aangaat, het volgende le. Het is zeker aan mijne collega's en aan mij bekend, dat wij in Utrecht en Amersfoort eventueel een ziekenauto kun nen ontbieden. De meeste gevallen van zie- kenvervoer zijn echter zeer dringend; wan neer de ziekenauto niet onmiddellijk bij de hand is, kan dit in menig geval voor de te vervoeren patiënt noodlottig worden. Waar de ziekenauto te Amersfoort (ook geen mo derne meer) geheel Eemland zou moeten bedienen, is het dus te verwachten, dat de auto er niet is, wanneer wij hem hier noo dig hebben. Daar komt nog bij, dat men 's Zondags niet kan telefoneeren en de auto derhalve niet kan ontbieden. 2e. De oude ziekenauto hebben wij in het afgeloopen jaar heel wat keeren moeten ge bruiken; het Fordje heeft nog een respec tabel aantal kilometers afgelegd. De meeste patiënten geven echter tetgenwoordig nog de voorkeur aan het vervoer met een ruime personenauto, boven onze tegenwoordige ziekenauto; in zoo'n personenauto wordt dan een plank gelegd en deze daardoor een beetje geschikt gemaakt om een zieke te kunnen transporteeren. Bovendien is het te verwachten, dat onze moderne ziekenauto, ook door de inwoners van Baarn zal wor den gebruikt. 3e. Wij hebben de sympathie van ons ge meentebestuur en de toezegging, dat de ge- mèente zal steunen, in de aanschaffingskos- ten, door een bergplaats ervoor beschikbaar te stellen, door aan de gemeente-chauffeur het onderhoud en het rijden van den zieken auto op te dragen. De ziekenauto is zeer noodig en zal onze collecte tot aanschaffing ervan zeer zeker (zooals Mr. Terlingen in zijn aanhef schrijft) bij ieder weldenkend mensch steun vinden. Wat het tweede punt betreft het vol gende: Onze gemeente mag zich verheugen in een betrekkelijk laag percentage der zuige lingensterfte. Ik lees in de statistiek, gepu bliceerd door de „Ncderl. Bond tot be scherming van zuigelingen", dat Soest in de jaren 19241928 een zuigelingensterfte heeft gehad van 5.19%. Waar de gemiddelde zuigelingensterfte in geheel Nederland in dat tijdvak 5.82 was, is het cijfer voor Soest derhalve vrij gunstig. Hoe kan dit cijfer nog meer dalen? le. Verbetering van woning- en van so ciale toestanden. 2e. Oprichting in alle plaats van consul- G. G. J. ALBLAS N.V. Göbel's Steenkolenhandel Torenstraat 10 Telefoon 2090 SPECIAAL ANTHRACIETZAAK 5. Als de geachte schrijver verder be weert, dat de E.H.B.O. eigenlijk onder het embleem van het Groene Kruis behoort, bewijst hij, daarmede geen tijdschriften te lezen op het gebied der E.H.B.O., want de studie van ziekenverpleging en eerste hulp verleening moge voor den arts tot hetzelfde vak behooren, doch dit kan niet gezegd wor den voor den leek. Ik beroep mij hier op een gezegde van Dr. v. d. Stempel uit Am sterdam, dat de studie in eerste hulpver leening warm aanbevolen moet worden, ook voor de verpleegsters, want de verpleeg ster uit een ziekenhuis kan bij een ongeval niet voldoende helpen, als zij dit niet af zonderlijk geleerd heeft. 6. Ook in practische hulpverleening heb ben E. H. B. O. en G. K. niets met elkaar te maken. Ieder heeft zijn eigen arbeids- L. A. METTROP UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein 1(1 Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m. s Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kniniekprijzen. Specialist in herstellen van fouten of hinderlijke gebitten. best gereglementeerd contract met de Em- makliniek. Aan dezen eisch van den tegenwoordigen tijd kan alleen voldaan worden, indien el ke plaats zijn eigen „spulletjes" bij elkaar heeft. Dit geld niet alleen ook voor eerste zorging en brand, doch ook voor eerste hulpverleening. 3. Dat de heeren doktoren van Soest, on danks het bestaan van het Groene Kruis alsmede het nuttige werk dat deze instelling verricht toch doordrongen zijn van de noodzakelijkheid dat o.m. ook Soest een eigen auto voor zieken- en gewondentrans sport moet hebben, en daarom het mani fest met vollen naam durven te ondertee kenen, kan de gemeente Soest veilig aan nemen. Hierin steekt geen zucht, de E.H B.O. „groot" te maken ten koste van het Groene Kruis, omdat de toekomstige auto dan zich ook belasten zal met ziekentran sport, en misschien afbreuk zal doen aan de bewuste overeenkomsten, doch alleen een ideaal gedachte naar voren te brengen: elk inwoner, wanneer dit noodig mocht zijn, van dienst te kunnen zijn en dit wel in den kortst mogelijken tijd. Dat in dit geval de E.H.B.O. niet op eigen terrein kan blij ven, m.a.w. zich niet uitsluitend zal beper ken tot het vervoer van verongelukten, doch ook van zieken, is logisch. De E.H. B.O. wil met den tijd mee. Deze tijd van snelverkeer, met als gevolg meerdere on gelukken op den weg, eischt een snel ver voer van den verongelukte van de plaats des onheils naar het ziekenhuis, en wan neer eerst langs intercommunalen weg een auto moet opgebeld worden, gaat dit alles niet snel genoeg. Er zijn ongevallen, waar bij iedere minuut kostbaar is. Vooral een auto uit een grootere plaats, zooals Utrecht, veld, en dat het bestuur der E. 11. B. O in Soest geen overleg heeft gepleegd met de organisatie van het Groene Kruis, vloeit voort uit het feit, dat het Groene Kruis in Soest zich nimmer practisch bezig heeft gehouden met het vraagstuk der eerste hulpverleening ten aanzien van het oprich ten van een cursus, Waar les gegeven wordt in E. ,H. B. O-, alsmede het houden van practische oefeningen. Wie nam het initia tief bij de festiviteiten op het gemeenteter rein in den afgeloopen zomer met verhand materiaal aanwezig te zijn? Dit was tocli immers de E. H. B. O., overtuigd zijnde, dat dit tot haar arbeid behoorde? En spreekt het dan niet vanzelf dat deze vereeniging haar taak tot de hoogste perfectie tracht uit te breiden? Het is dan ook toe te jui chen, dat ook het gemeentebestuur van Soest een dergelijk streven ondersteunen wil. 7. Over „economische krachtverspilling", hetgeen uit een „zustervereenigingsoog- punt" nu niet bepaald vriendelijk is opge merkt, zullen we het maar niet hebben. Aanbevelend, JOH. KOSTER. Hèerenstraat 20 - Telef. 2706 HILVERSUM EEN GOED ZAKENMAN. weet, dat net uitgevoerd Drukwerk cachet aan zijn zaak geeft. Komt daarvoor bij ons, wij geven U gaarne advies en.gij zult tevreden zijn! le Soester Electr. Drukkerij Als het erom gaat een gewonde of zieke bloedverwant aan den dood te ontrukken, vraagt zelfs de armste niet naar economi sche offers, en in dit teeken staat de E. 11. B. O. als geheele corporatie tegenover de gemeenschap. Als een E. H. B. O.-vereeni ging zich de vraag stelt: kan het niet wat goedkooper, al moet de patiënt dan maar een poosje langer wachten, dan is het be ter dat een dergelijke afdeeling nimmer het levenslicht aanschouwt. Dit noemt men in het practische leven: Zuinigheid, die de wijsheid bedriegt. Het doel is: bij brand onmiddellijk een auto ter plaatse, en bij een ongeval minstens even snel. En als het kan, dan moet hét ook, vandaar de collecte. Een ieder, rijk of arm, mag ervan overtuigd zijn, dat het geld, hetwelk hij daarvoor uitgeeft, nuttig is besteed, en al hopen we, nimmer de zie kenauto noodig te hebben, toch moet het tot voldoening stemmen, wanneer we door snel^ en doelmatig stransport in geval van ziekte of ongeval, geholpen zijn, en dan te weten ook zelf tot het bereiken van dat doel te hebben bijgedragen. M. HUT. kon juist wel eens met een zieke onderweg zijn. Gevolg is dat de zieke van Soest, dan nog langer moet wachten. 4. Verder kan ik mij niet vereenigen met het standpunt van den heer T. inzake de moeizaamheid, waarmede de inzameling geschiedt. Dit philantropische werk van col lecteeren is vooreerst een individueele op offering van tijd en moeite der dames en heeren collectanten zelf, die deze moeite er nog wel voor over hebben, en voorts wordt deze moeite ruimschoots beloond door de wetenschap, persoonlijk te hebben bijgedra gen aan een menschlievend doel, en dit mag onder geen enkele omstandigheid af gekeurd worden door een vertegenwoordi ger eener zustervereeniging. J. J. de K. te Soest. Mogen wij naar leiding van uw briefkaart er even op wijzen, dat het niet op den weg ligt van dc Neu trale Pers, noch tot hare verplichting be hoort, om alles wat dwaze of geleerde men schen meenen te mogen en te moeten in zenden, ook op te nemen. Mogen wij er u tevens op wijzen, dat wij herhaaldelijk, zoover de plaatsruimte het toelaat, stukken voor dierenbescherming op namen. Mogen wij er u tenslotte op wijzen, dat uw schrijven ongemotiveerd en vrij aanma tigend is. REDACTIE. CNDERRICHT PIANO - VIOOL - CELLO - ORGEL - ZANG - THEORIE Nederlandsche Toonkunstenaars-Vereeniging. Opleiding voor het examen der Koninklijke NEUWEG 18 oED. coipepse HILVERSUM Elegante Coupe. Onberispelijke afwerking.

De Soester | 1930 | | pagina 5