2e BLAD So (HL IM/ÉSS^ Gemeenteraad. Radiateur Hoezen, Rijwielen en Onderdeelen Handel in gedistilleerd Massa's Schilletje L. J. HOKSBERGEN LUXE VERHUUR INRICHTING Automobiel-Centrale TELEFOON 2061 Onderdaelen en Astessolres A. J. C. MOOY Wijnen en Likeuren. Amersfoort. behoorende bij „DE SOESTER" van Zaterdag, 8 Februari 1930, No. 11. De Raad der gemeente Soest komt in openbare vergadering bijeen tegen Maandag 10 Februari as., des namiddags 2 uur, ter behandeling van de navolgende AGENDA: 1. Vaststelling van de notulen der verga deringen d.d. 16 en 18 December 1929. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Vaststelling van besluiten tot wijziging der gemeente-begrooting voor de dieftstja- ren 1929 en 1930 (No. 21). 4. Vaststelling van een besluit tot beleg ging van gelden. (No. 795). 5. Vaststelling van een besluit tot het aangaan eener kasgeldleening. (No. 123). 6. Voorstel van B. en W. tot het in be roep gaan tegen het besluit van Ged. Sta ten, waarbij goedkeuring werd onthouden aan het raadsbesluit inzake kasgeldleening. (No. 604). 7. Vaststelling van een besluit, houdende bepaling der rente voor stortingen en op nemingen in rekening-courant bij den ge meenteontvanger door het Gasbedrijf over het dienstjaar 1929. (No. 960). 8. Voorstel van B. en W. tot opnieuw vaststellen van het besluit van den Raad d.d. 11 November 1929, No. 838, tot zeker heidstelling door den technisch-ambtenaar van het Gasbedrijf, zulks in verband met eene opmerking van Ged. Staten. (No. 838). 9. Vaststelling van het voorschot, uit te keeren aan de Bijz. scholen op de vergoe ding als bedoeld in art. 101 der L.O. wet 1920. (No. 110). 10. Behandeling van een adres van het Bestuur der Vereeniging „Een School met den Bijbel" te Soest, verzoekende een bij drage ter bestrijding van de kosten, vefbon- den aan de oprichting van een fröbelklasse. (No. 1189). 11. Aanvraag van het Bestuur der Ver eeniging voor Chr. Lager en U.L.O. te Soesterberg, tot beschikbaarstelling van gelden voor de aanschaffing van zes ban ken. (No. 1239). 12. Voorstel van B. en W., houdende goedkeuring van de door het Burg. Arm bestuur ingediende begrooting voor 1930. (223). 13. Benoeming van een tijdelijk secretaris- penningmeester van het Burg. Armbestuur. (No. 1243). 14. Voorstel van B. en W. inzake bevor dering van den gemeentewerkman H. A. Vos. (No. 804). 15. Voorstel van B. en W. tot het aan sluiten der woning van den Directeur van Openbare Werken aan het telefoonnet voor rekening der gemeentte. (No. 1202). 16. Behandeling van adres van het Be stuur der Ver. „Soesterberg's Bloei" te Soesterberg, verzoekende bij het aanleggen van wegen eën andere regeling te treffen, dan thans toepasselijk» is door storting van bedragen in het Wegenfonds. (No. 1147). 17. Opnieuw vaststelling van de Verorde ning, regelende de samenstelling en den werkkring der Commissie Openbare Wer ken, zulks naar aanleiding van enkele op merkingen van Ged. Staten. (No. 1123). 18. Voorstel van B. en W. inzake omleg ging van den Eikenhorstweg, en in ver band daarmede vaststelling van een besluit betreffende ruiling van grond met den heer A. W. Beckeringh. (No. 503). 19. Vaststelling van een besluit tot open bare verhuring van gemeentegronden. (No. 168). 20. Vaststelling van een besluit tot onder- handschen verkoop van 110 boomen, staan de langs de Koninginnelaan, met gelijk tijdige intrekking van het besluit d.d. 11 November 1929 tot verkoop bij wijze van openbare inschrijving. (1117). 21. Vaststelling van besluiten tot: a. intrekking van besluiten tot verkoop van grond. (No. 617 en 955). b. in schenking aanvaarden van grond. (No. 1169, 1232 en 1245). c. tot ruiling van grond. (No. 618). d. tot verkoop van grond (No. 617). 22. Opnieuw vaststelling van een Veror dening regelende de heffing en eene Ver ordening, regelende de invordering van de plaatselijke inkomstenbelasting (No. 1040). 23. Vaststelling van een besluit tot wij ziging van het reglement voor de werkver schaffing en steunregeling. (No. 672). 24. Vaststelling van: a. de lijst van retributien van heide- en zandgronden 1929. (No. 143). b. 3e suppletoir kohier Hondenbelasting 1929. (No. 128). c. 2e suppletoir kohier straatbelasting 1929. (No. 129). 25. Vaststelling van een besluit tot on- derhandschen verkoop van hakhout. (No. 679). 26. Behandeling van het adres van G. T. van Vliet alhier, verzoekende in aanmer king te komen voor toekenning van een persoonlijke geldelijke toelage wegens ge mis van kindertoeslag. (No. 1031). 27. Opnieuw vaststelling van een verorde ning tot wijziging der Algemeene Politie verordening, zulks in verband met eenige bemerkingen van Ged. Staten. (No. 959). 28. Voorstellen van B. en W. inzake grondruiling met den heer Insinger en het in beheer en onderhoud nemen van een door de provincie nieuw aan te leggen verbin dingsweg Wiekslooterweg nieuwen pro vincialen weg Bilthoven-Soestdijk. (No. 550 en 1164). 29. Behandeling van belastingreclames. Aanbevelend, JOH. KOSTER. Heerenstraat 20 - Telef. 2706 HILVERSUM Voorbereidend Onderwijs. (Volgno. 10 der agenda). B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Door het bestuur der Vereeniging „Een school met den Bijbel te Soest" is verzocht in de kosten van het door deze vereeniging te geven fröbelonderwijs een bijdrage te verleenen. Aangezien bij de verwezenlijking van de door genoemd bestuur beoogde plannen het algemeen belang zal worden gediend, stellen wij U voor aan de adres- seerende vereeniging ten behoeve van het te geven fröbelonderwijs, een subsidie toe te kennen, berekend naar 250.per jaar, op welk bedrag, zooals U bekend is, ook de subsidie voor ^e R-K. Bewaarschool is vastgesteld. Begrooting Burgerlijk Armbestuur voor het dienstjaar 1930. (Volgno. 13 der agenda). B. en W. schrijven daaromtrent aan den Raad: Ter voldoening aan den eisch van artikel 17 van haar reglement, heeft het in deze gemeente gevestigde Burgerlijk Armbestuur onder dagteekening van 9 Januari j.1. hare begrooting van inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1930 ingezonden, teneinde daarop de goedkeuring van Uwen Raad te verkrijgen. In die begrooting is onder hoofdstuk VI, volgnummer 24 der uitgaven een bedrag van 900.uitgetrokken als bezoldiging van den bij het Burgerlijk Armbestuur aan te stellen Secretaris-Penningmeester. Met betrekking tot dezen post merkt het arm bestuur in het de begrooting vergezellend schrijven het volgende op: „Ten aanzien van het daarin opgenomen „bedrag van 900.bestemd als salaris „voor den secretaris-penningmeester, zijn „wij zoo vrij U te adviseeren in de te pu- „bliceeren oproeping een door Uw College „te bepalen salaris te vermelden tot een „maximum van 600.per jaar. Mocht „blijken, dat de aan deze functie verbonden „werkzaamheden van dien aard zijn, dat „een hooger salaris wenschelijk is, dan zou „alsnog tot een verhooging daarvan kunnen „worden overgegaan." Accoord gaande met de door het Arm bestuur gemaaktte opmerking, zijn door ons bereids sollicitanten voor de te vervullen betrekking van secretaris-penningmeester bij dat bestuur opgeroepen, tegen een wedde van 600.per jaar. De ingediende begrooting geeft ons ove rigens geen aanleiding tot het maken van opmerkingen. Derhalve stellen wij Uwe vergadering voor Uwe goedkeuring daar aan wel te willen verleenen. Personeel. (Volgno. 14 der agenda). B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Door tusschenkomst van zijn organisatie heeft H. A. Vos zich tot ons College ge wend met het verzoek om uitbetaling van meer salaris over het tijdvak van 1 Januari tot 1 Juli 1929. Zooals U bekend is, werd genoemde Vos, die door Uwen Raad, in Uwe vergadering van 28 Februari j.1. met ingang van 1 Januari 1929 tot werkman werd benoemd, tegen een wedde van 24.- per week, door ons College, met ingang van 1 Juli jl. bevorderd tot vakman op een aanvangswedde van 30.per week. Met de Commissie van Openbare Werken, welker advies door ons werd ingewonnen, zijn wij van gevoelen, dat er alleszins ter men aanwezig zijn om Uwe vergadering in overweging te geven om wegens redenen van billijkheid, te besluiten de bovenge noemde bevordering reeds te doen ingaan |)p 1 Januari 1929. Telefoon. (Volgno. 15 der agenda). Burg. en Weth. schrijven .hieromtrent aan den Raad: Wij brengen onder Uwe aandacht, dat het ons met het oog op den goeden gang der gemeentezaken, wenschelijk voorkomt, dat de woning van den Directeur van Open bare Werken voor rekening der gemeente aan het Rijkstelefoonnet wordt verbonden. Het behoeft o.i.. geen nader betoog dat het in het belang der afdoening van gemeente zaken is, wanneer deze ambtenaar, die hoofd van dienst is, mede buiten de kan tooruren, te allen tijde te bereiken is. Onder mededeeling, dat de Commissie Openbare Werken zich hiermede vereenigt, stellen wij Uwe vergadering mitsdien voor te besluiten de woning van den Di recteur van Openbare Werken voor reke ning der gemeente aan het Rijkstelfoonnet te doen aansluiten. Wegen. (Volgno. 16 der agenda). Burgemeester en Wethouders schrijven hieromtrent aan den Raad: In Uwe vergadering van 18 December 1929 werd in onze handen om prae-advies gesteld een adres d.d. 16 December 1929, van het Bestuur der Vereeniging „Soester berg's Bloei" te Soesterberg, verzoekende bij het aanleggen van wegen een andere re geling te treffen dan thans toepasselijk is door storting van bedragen in het Wegen fonds. In dit verband wenschen wij op te mer ken, dat bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Utrecht de gemeente Soest veroordeeld is tot terugbetaling der door W. A. Hilhorst gestorte bedragen in het Wegenfonds. Waar deze aangelegenheid echter verstrekkende gevolgen zal hebben, welke nog niet zijn te overzien, stellen wij U voor, ons te machtigen aan het adressee- rend bestuur te berichten, dat op het ver zoek voorshands geen beslissing kan vvor- den genomen, doch dat een regeling dien aangaande in overweging zal worden ge nomen. Omlegging Eikenhorstweg. (Volgno. 18 der agenda). Burg. en Weth. schrijven hieromtrent aan den Raad: In Uwe vergadering van 11 November 1929 werd besloten over te gaan tot ver nieuwing en verbreeding van de Koningin nelaan en den Eikenhorstweg, alsmede tot 't aanbrengen van een wijziging in den loop van laatstgenoemden weg, een en ander op de wijze zooals werd omschreven in ons voorstel d.d. 31 October 1929, le afd. No. 503, terwijl een verhoogd crediet voor Het GOEDKOOPSTE ADRES voor is de Rijwielcentraip, Havik 33 35 AMERSFOORT G. H. W. RIJWIELEN met saranlie, van al f 38.50. En Gros en Detail. deze werken werd toegestaan van 9000. n.1. 6500.voor de aan de verbreeding van de Koninginnelaan verbonden werk zaamheden, als terugplaatsing en vernieu wing van erfafscheidingen, en 2500. voor meerder grondwerk aan den Eiken horstweg, in verband met de aan te bren gen wijziging in den loop van dien weg. Wij ontvingen thans onder dagteekening van 21 Januari 1930, Doss. no. 46/2/3, van den Directeur van Openbare Werken een nieuw plan inzake de omlegging van den Eikenhorstweg. Na gevoerde onderhande lingen, is het n.1. wenschelijk gebleken het nieuwe tracé ongeveer 15 Meter zuidelij ker te maken en de thans bestaande weg niet op te heffen. Wij zijn met den Di recteur van Openbare Werken van mee- ning, dat het thans aangeboden plan, in verband met de verbinding van de Konin ginnelaan met den Utrechtscheweg, de voorkeur verdient boven het in Uwe ver gadering van 11 November 1929 vastge stelde plan, terwijl het naar ons oordeel geen bezwaar kan zijn, dat de thans be staande Eikenhorstweg in onderhoud blijft bij de gemeente, daar dit onderhoud in ver band met het te verwachten geringe ver keer, van weinig beteekenis zal zijn. Met den heer A. W. Beckeringh, eigenaar van de buitenplaats „Eikenhorst", is overeen stemming verkregen omtrent ruiling van grond, welke het gevolg zal moeten zijn van bovenbedoelde omlegging van den Eiken horstweg. Onder mededeeling tenslotte dat het in Uwe vergadering van 11 November 1929 toegestane crediet voor de uitvoering van bovenomschreven werk toereikend is, en dat de Commissie van Openbare Werken en de Commissie van Bijstand Grondbedrijf, zich met het voorgestelde plan kunnen vereeni gen, blijkens de voor Uwe vergadering overgelegde brieven, stellen wij U vóór te besluiten tot omlegging van den Eiken horstweg met behoud vai den thans be- staanden weg, een en ander zooals is aan gegeven in het rapport van den Directeur van Openbare Werken, d.d. 21 Januari 1930, Doss. no. 46/2/3, met de daarbij be hoorende teekening. Verkoop boomen Koninginnelaan. (Volgno. 20 der agenda). B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: In Uwe vergadering van 11 November 1929 werd het besluit genomen tot het bij wijze van openbare inschrijving verkoopen van ongeveer 27 eikenboomen en 80 beuken- boomen, staande langs de Koninginnelaan, zulks in verband met de voorgenomen ver breeding van deze laan... Door ons is ter uitvoering van gemeld L. A. METTROP UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein 10 Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m. 's Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kniniekprijzen. Specialist in herstellen van fouten of hinderlijke gebitten. besluit eene inschrijving gehouden, met het resultaat, dat slechts door een drietal ge gadigden werd ingeschreven, voor de respectievelijke sommen groot 353. 340.en 305.Deze bedragen kwamen ons zeer onvoldoende voor, zoodat wij geen vrijheid konden vinden, de inschrijvingen toe te wijzen. Intusschen verzochten ons Gedeputeerde Staten omtrent de velling van deze boomen het advies in te winnen van het Staats- boschbeheer. Aan dit verzoek is door ons voldaan en heeft de heer Directeur van het Staatbosch- beheer bij schrijven van 7 Januari 1930 zijn advies daarover uitgebracht. In overeenstemming met dit advies, het welk wij U hiernevens ter kennisneming overleggen, zijn door ons onderhandelingen gevoerd met de N.V. Houthandel v.h. A. van Dam, te Bunnik, die zich verbonden heeft, behoudens hoogere goedkeuring van de gemeente te koopen 110 stuks boomen, staande langs de Koninginnelaan alhier, voor den prijs van 1155.hierbij inbe grepen een tweetal, waarvan nog niet vast staat, dat zij verwijderd moeten worden en onder bepaling, dat, indien deze twee boo men niet gerooid worden, de koopsom met 30.zal worden verminderd. Aangezien met dezen onderhandschen verkoop een aanmerkelijk hoogere op brengst wordt bedongen dan bij toewijzing der openbare inschrijving, doen wij U thans het voorstel: Amersfoortsche Muziekschool Prinses Julianalaan 13 bij den Utrechischeweg. DIPLOMA CONSERVATORIUM a. Uw besluit van 11 November 1929 in te trekken; b. Aan de N.V. Houthandel v.h. Arnt. van Dam, te Bunnik onderhands te verkoopen 110 boomen, staande langs de Koninginne laan. Een ontwerp-besluit wordt U hierbij ter vaststelling aangeboden. Wij deelen U ten slotte nog mede, dat het onze bedoeling is volledige uitvoering te geven aan het rapport van het Staats- boschbeheer en dat wij inmiddels van de Gedeputeerde Staten bericht mochten ont vangen, dat zij zich met dezen onderhand schen verkoop kunnen vereenigen. Verordening Plaatselijke Inkomsten belasting. (Volgno. 22 der agenda). Burgemeester en Wethouders stellen voor vast te stellen de navolgende Verorde- ningop de heffing van een plaat- selijke Inkomstenbelasting in de gemeente Soest. Art. L Ten behoeve der gemeente zal jaarlijks worden geheven eene plaatselijke inkom stenbelasting. Art. 2. De grondslag der belasting is het jaar- lijksch zuiver inkomen der belastingplich tigen. Het zuiver inkomen wordt berekend vol gens de bepalingen van Hoofdstuk II der wet op de Rijksinkomstenbelasting 1914. Minderjarigen zijn belastingplichtig voor het inkomen, dat zij genieten uit eigen ka pitaal, arbeid, vruchtgebruik, lijfrente, pen sioen en wachtgeld. Art. 3. Van het zuiver inkomen van iederen be lastingplichtige wordt als onbelastbaar af getrokken een som van: a. 700.indien de belastingplichtige gehuwd is; b. 700.indien de belastingplichtige weduwnaar, weduwe of gescheiden van echt is en een zelfstandige huishouding heeft; c. 700.indien de belastingplichtige ge scheiden is van tafel en bed en een zelf standige huishouding heeft; d. 500.indien de belastingplichtige ongehuwd is en niet behoort onder de sub b en c genoemde personen; SPECIALITEIT in de bekende SLIJTERI van HAVIK 41. TELEFOON 292 e. 75.voor ieder van de eerste 2 kin deren van den belastingplichtige; f. 100.voor ieder kind boven de twee jaar; g. 100.voor ieder der ouders of schoonouders van den belastingplichtige, die bij hem inwonen en ten zijnen laste zijn echter onder voorbehoud, dat deze af trek slechts wordt verleend, indien over eenkomstig artikel 2 Dij de berekening van het belastbaar inkomen met dezen last geen rekening is gehouden. Onder kinderen worden verstaan, eigen ot aangehuwde kinderen, ot pleegkinderen van den belastingplichtige, die niet zelf in deze belasting worden aangeslagen en bij den aanvang van het belastingjaar den leef tijd van 16 jaar nog niet hebben bereikt. Als pleegkinderen van den belasting plichtige worden slechts aangemerkt, wie door hem als eigen kinderen worden onder houden 'en opgevoed. Voor de samenstelling van het gezin wordt genomen de toestand bij den aan vang van het belastingjaar of, bij vesti ging in de gemeente, die op den dag der vestiging. Art. 4. Met inachtneming van de artikelen 244a, 244b, 244c, 245b en 245c der Gemeentewet, worden in de belasting aangeslagen allen, die zoodanig belastbaar inkomen hebben, dat zij daartoe in de termen vallen. Art. 5. Naar het overeenkomstig de vorige arti kelen berekend belastbaar inkomen wordt ieder belastingplichtige berangschikt in een der klassen van het bij deze verordening behoorende tarief. Art. 6. Van elk belastbaar inkomen wordt ieder jaar belasting geheven in de verhouding, als voor elke klasse aangewezen wordt door (voorheen R. FRESE, Hofleveranciers. BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. de bedragen, vermeld in de laatste kolom van het bij deze verordening behoorende tarief. Jaarlijks bepaalt de Gemeenteraad het percentage waarmede de in het vorig lid bedoelde aanslagen zullen vermenigvuldigd worden, teneinde den aanslag in de belas ting te verkrijgen. Dit percentage zal niet meer dan 2y2 mo gen bedragen. Art. 7. Het belastingjaar begint met 1 Mei en eindigt 30 April. Art. 8. Deze verordening wordt voor de eerste maal toegepast over het belastingjaar 1930- '31 De thans geldende bepalingen omtrent de heffing van een plaatselijke inkomsten belasting, vervallen, voorzoover het geen aanslagen over daaraan voorafgaande be lastingjaren betreft, gerekend met ingang van 1 Mei 1930. Wijziging Reglement Werkverschaffing. (Volgno. 23 der agenda). Burg. en Weth. schrijven hieromtrent aan den Raad: Gelet op het advies van de Commissie voor Werkverschaffing en Steunregeling van 2 Januari 1930; Overwegende, dat in het reglement voor de Werkverschaffing en Steunregeling, vast gesteld door den Raad op 16 December 1929 als maximum inkomen van het gezin, waarvan het hoofd of de kostwinner voor plaatsing bij de werkverschaffing in aan merking kan komen, een bedrag van 30. per week is bepaald; dat het echter wenschelijk is, ook een dergelijke grens voor de ongehijwde kr» beiders en voor weduwnaars zonder kin deren in het reglement op te nemen. Burg. en Weth. stellen voor: Aan de le alinea van artikel 3 van het Reglement voor de Werkverschaffing en Steunregeling in de gemeente Sost, vast gesteld door den Raad op 16 December 1929, toe te voegen: „Het in dit lid bedoelde inkomen be draagt voor ongehuwden en weduwnaars zonder kinderen 20.per week;" In de le alinea van art. 7 van het Regle ment voor de Werkverschaffing en Steun regeling tusschen de woorden „week" en „In bijzondere gevallen" in te voegen: „Het in dit lid bedoelde inkomen be draagt voor ongehuwden en weduwnaars zonder kinderen 20.per week". Verkoop Takkenbossen. (Volgno. 25 der agenda). Burg. en Weth. stellen voor: I. Onderhands te verkoopen aan P. de Beer, te Sost, 1000 (een duizend) takken bossen. liggende op de gemeentewerf aan den Lange Brinkweg alhier, voor den prijs van vijf en twintig gulden. Personeel. (Volgno. 26 der agenda). B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Door den heer van Vliet, directeur van Openbare Werken, werd in 1928 boven zijn jaarwedde ad 4500.een kindertoelage van 100.— genoten. Ingevolge de nieuwe saiarisregeling, vastgesteld in Uwe vergade ring van 20 Februari 1929, worden aan r"irnnnarcn met een Jaarwedde hooger dan lo00.geen kindertoeslagen meer toege kend, zoodat deze toelage ook door den heer van Vliet over het jaar 1929 niet meer is genoten. Zooals U uit bijgevoegd adres van den heer van Vliet zal blijken, ver zoekt deze Uwen Raad hem wegens dit nfe.eJ| verschil, een persoonlijke toelage ad 100.toe te kennen, welke zou steu nen op het bepaalde bij de laatste alinea van art. 9 van genoemde salarisregeling, len aanzien van dit verzoek brengen wij onder Uwe aandacht, dat zoowel de ge schiedenis van de totstandkoming der des betreffende salarisregeling als de redactie van art. dier regeling zich tegen de toe kenning van de gevraagde persoonlijke toe lage verzetten. Oorspronkelijk is immers door de salariscommissie uit Uw midden voorgesteld de kindertoelage geheel te doen vervallen. Zooals hierboven reeds is mede gedeeld, werd door Uwen Raad in meer genoemde vergadering van 20 Februari j.1. evenwel besloten de kindertoelagen voor ambtenaren met een jaarwedde van 1500 en daar beneden in beginsel te handhaven. Aangezien de nieuwe regeling der kinder toelagen minder gunstig is dan de vorige, werd besloten aan de verordening een over gangsbepaling toe te voegen, waarbij aan bedoelde categorie van ambtenaren een per soonlijke toelage wordt toegekend voor het geval, dat aan wedde, vermeerderd met kin dertoelage volgens de nieuwe regeling min der zou worden genoten dan het totaal be drag, dat de betreffende ambtenaar op 31 December 1928 aan wedde en kindertoelage genoot. Op bedoelde overgansbepaling, voorko mende in art. 9 laatste alinea, wordt door den heer van Vliet ten onrechte een beroep gedaan, daar zij, zooals ook uit de redactie blijkt, enkel geldt voor de ambtenaren en werklieden, als bedoeld in art. 8, d.w.z. de ambtenaren en werklieden met een jaar wedde van 1500.en daar beneden. Dit blijkt eveneens uit het bepaalde bij lid 3 van art. 9, waar voor de ambtenaren, niet behoorende tot de categorie van art. 8, een overgangsregeling is getroffen voor het ge val hunne wedde volgens de nieuwe rege ling minder bedraagt dan de op 31 Decem- cember 1928 genotene. Dit geval is bij den heer van Vliet niet van toepasing, omdat diens wedde onveranderd is gebleven. Op grond van het bovenstaande stellen wij U voor den heer van Vliet te berichten, dat zijn verzoek tengevolge van de uitdruk kelijke bewoordingen der verordening niet voor inwilliging vatbaar is. Algemeene Politieverordening. (Volgno. 27 der agenda). Burgemeester en Wethouders schrijven hieromtrent aan den Raad: Door Gedeputeerde Staten zijn een twee tal bemerkingen gemaakt op de in Uwe vergadering van 11 November 1929 vastge stelde verordening tot wijziging der alge meene politieverordening. Het komt ons met de Wetgevende Commissie wenschelijk voor aan deze bedenkingen, welke van niet verstrekkende beteekenis zijn, tegemoet te komen. In verband daarmede geven wij U in overweging om in art. 2 dier wijzigings verordening, overeenkomstig het verlangen van Gedeputeerde Staten, de woorden „vol gens het oordeel van Burgemeester en Wet houders" te schrappen. Voorts ware aan de wenschen van Gedeputeerde Staten tege moet te komen, door in art. 3 der wijzi gingsverordening in stede van „in zooda- nigen toestand te brengen" te lezen „zoo danig te onderhouden." Door het aanbren gen van deze laatste wijziging is o.i. te on dervangen het door Gedeputeerde Staten geopperde bezwaar, dat de huidige reactie de bevoegdheid zou verleenen om den eige naar enz. van gronden, .als in het artikel bedoeld, voor te schrijven ten aanzien van die gronden de meest willekeurige veran deringen aan te brengen. Wij stellen U mietsdien voor, onder in trekking van Uwe verordening van 11 No vember 1929, le afd. no. 959, deze ver ordening, gewijzigd overeenkomstig het hierboven vermelde, opnieuw vast te stel len. G G. J. A' BIAS

De Soester | 1930 | | pagina 5