joh. tak: Plaatselijk Nieuws Voor prima Brandstoffen Het Valutatiuis Soesterberg. Sport. „TIVOLI" VERGUNNING DAMRUBRIEK mm. Predikbeurten. Burgelijke Stand Rechtzaken. Ingezonden. (Vervolg). ONBESTELBARE STUKKEN waarvan de afzenders onbekend zijn terug ontvangen te Soest. zijn Doeland, Vijzelstraat Amsterdam. Brieven Binnenland: 1. Leni van Beek. UtreclTt. 2. Burgemeester en Wethouders. Soest. 3. Burgem. en Weth. Loosdrecht. 4. Mej. Gersthage. Amsterdam. 5. Mej. C.Mutsaers. Eindhoven. Nijgh en van Ditmar. s'Gravenhage. 7. De Telegraaf. Amsterdam. Briefkaarten Binnenland. 8. J. Nijhof. Hilversum. Briefkaarten Buitenland. 9. N. J. Landaal. Görlitz. 10. H. van Weert. Dilsduren. NED. VER. TOT BESCH. V. DIEREN AFD. BAARN EN O. Maandrapport Inspecteur, Steenhofstraat. Geregeld worden de woonwagenkampen te Baarn en Soest gecontroleerd. Men klaagt erover, dat de stallen niet met een deur gesloten kunnen worden, zoodat bij koude weersgesteldheid de opening met ou de kleeden moet worden gedicht. Eenige losse oogkleppen bij paarden laten herstellen. Een klacht over slechte ligging van een kettinghond onderzocht; de toestand was allertreurigst, maar is terstond verbeterd. Enige honden een goed tehuis bezorgd. Te Eemnes de hondenhokken van waak honden gekeurd en bij enkele verbetering laten aanbrengen. voor CENTRALE VERWARMING HAARD en KACHEL is UW ADRES (voorheen: KLEMAN BERGHUIS) Kantoor: Kerkpad la Tel. Kantoor 2180 Huis 2186 Vraagt prijzen I Vraagt prijzen I BENOEMD. Met ingang van 1 Maart a.s. is tot sta tionschef te Soestdijk benoemd de heer R. M. Wacht, thans als stationsambtenaar werkzaam te Geldermalsen. E.S.V.A.C.-Verloting. De verkoop der loten gaat uitstekend en de trekking zal dan ook binnen korten tijd op een nader te bepalen datum plaats vin den. Zij, die zich dan ook nog van een lot willen voorzien, kunnen die bij de Esvac- leden verkrijgen, daar er nog enkelen be schikbaar zijn. De eerste prijs, een prachtig Burger's E.N.R. rijwiel, is te bezichtigen in de eta lage van de firrria A. Fugers Zn., Kerk straat alhier. BAL-MASQUé IN „BOSCH EN DUIN.' Op het Bal-Masqué in „Bosch en Duin" was het 'n gezellige boel. Heel aardige toi letjes waren te bewonderen en de Jury had dan ook geen heel gemakkelijke taak de prijzen op de juiste wijze te verdeelen. Dat dit wel tot ieders tevredenheid was, bewees wel het hartelijk applaus, dat na de uitreiking plaats vond. Heel aardig was de versiering, en de heeren Hopman en v.d. Kuilen kunnen met voldoening op hun werk terugzien. INTERNATIONALE ORDE VAN GOEDE TEMPELIEREN. Zondag 2 Februari, was een belangrijke dag voor de I. O. G. T. (Internationale Orde van Goede Tempelieren). Te Soest werd n.1. de Loge „De Goede Strijd" ge sticht. In „Religie en Kunst" stonden langs de muren van de groote zaal de banieren zoo te zeggen schouder aan schouder. Groote zaal en galerij werden bijna geheel ingenomen door leden van de orde, die van verre en nabij waren opgekomen. Er bleef nog juist genoeg ruimte over voor de in te wijden nieuwe leden en voor de niet- talrijke buitenstaanders. Als eerste lied klonk: Wie is 't die droeve drankellende verkeert in vreugd en louter licht? En het geestvol gezongen antwoord: De Daad! (der geheelonthouding n.1.). Met warme overtuiging schetste de leider van de sa menkomst, de heer Vleeming, die aan het hoofd staat van de afdeeling Nederland, het werk van de orde. Meer dan in andere vereenigingen voor drankbestrijding komt in de I.O.G.T. het persoolijk element tot zijn recht, het spreken van mensch tot mensch.. De I.O.G.T. staat bij wie hulp behoeven, en heeft op dat gebied in alle stilte prachtig werk verricht, terwijl ook kinderbescherming (tegen het eerste glas) en reclasseeringswerk behooren tot den taak van de I.O.G.T. Natuurlijk tracht de orde ook op wetgevend gebied zijn idealen te verwezelijken. Na de rede van den heer Vleeming ging men over tot de stichting van de loge, nadat op verzoek van den lei der de niet-Tempelieren de zaal hadden ver laten. Soest is dus een vereeniging rijker geworden, die zich voorstelt te werken tot heil van velen. Het secretariaat is Schou tenkampweg 19. Met H.M. Kruiser Sumatra om de West naar de Oost via Curagao. De in de Rembrandtzaal Donderdagavond gehouden voordracht met lichtbeelden, was zeer druk bezocht. Ds. Engeberts, gewezen vlootpredikant, wist op zeer aangename, vaak amusante wijze, zijn gehoor te boeien en aan de hand der lichtbeelden mee te voeren naar de oorden, die op hem, zooals hij betoogde, zoo'n sterken indruk hadden gemaakt. Hij besloot te ongeveer half elf zijne zeer leerzame en interessante causerie met: God verhoede dat het noodig worde, doch in dien het eens noodig mocht blijken, dan kan Nederland vertrouwen hebben in zijn Marine. ONZE ADVERTEERDERS. Donderdag werd alhier door de heer Bruins geopend een zaak in alle soorten versche en gebakken visch, alsmede visch- conserven. Alles ziet er frisch en oogelijk uit en maakt het geheel een goeden indruk. Aan belangstelling ontbrak het genoemde heer dan ook niet. Wij verwijzen de lezers naar de in dit blad voorkomende advertentie. LEZING. A.s. Donderdag zal De Nederl. Christe lijke Vrouwenbond een lezing houden in de Rembrandtzaal, Als spreekster zal optreden Mej. J. Bree- voort, die als onderwerp gekozen heeft: „Vader Cats en de Vrouw". TWEETAL. Ds. J. v. d. Meulen, predikant alhier, komt voor op het tweetal voor predikant bij de Geref. Gemeente te Assen. JEUGDDIENST. Ds. J. I. van Schaick zal a.s. Zondag avond als voorganger fungeeren voor de a.s. Zondagavond in de Rembrandtzaal te houden Jeugddienst. DE GROOTE PARADE. De Groote Parade in Hotel Eemland trok nogal belangstellenden; de zaal was aardig bezet. Het stuk, handelend over het groote ge beuren van eenige jaren terug, waarvan de naweeën ons nog steeds niet verlaten hebben, werd door het gezelschap heel goed opgevoerd. Mevr. Lena Faber in de beide rollen van Marie Le Brouw en de krankzinnige vrouw was vooral wat de laatste betreft, zeer goed. Mevr. Rosa Weleer's spel als Madame de Rebex viel te loven. De heer Jac. de Boer als meester Guinod en de Oude Le Brouw typeerde mooi de democratische schoolmeester en was al: De Oude Le Brouw goed. Jules Veld kon ons in de rol van Robert niet zoo goed bekoren als in die van Nonet. De bloemen die werden aangeboden wa ren wel verdiend, 'n Mooi stuk, doch een ruimer tooneel waardig. Het bal, na afloop, was gezellig. De heer Bouma, organisator van den avond, alle lof. BOND VAN VRIJWILLIGE LANDSTORMERS. Op de Zaterdagavond in Café Jasper ge houden feestvergadering, welke zeer goed bezocht was, was ook aanwezig de Com missaris der N.-H. Waterlinie. Na de opening vond het uitreiken der verschillende brevetten en prijzen plaats, die vorigen zomer behaald waren. De koning-schutter, de heer van Peur- sem, ontving een zilveren medaille. 4 nieuwe leden gaven zich als lid op. PROCES-VERBAAL. Wederom is tegen den inwoner F. door de politie proces-verbaal op gemaakt, terzake van huisvredebreuk, vernieling en mishan deling, terwijl wij vernemen, dat tegen de zelfde persoon terzake van beleediging een aanklacht is ingediend. AANGEHOUDEN. Door de politie werd dezer dagen een zwerver aangehouden, die bij nader onder zoek nog wat te vereffenen bleek te hebben met de Justitie. Hij is daarom door de po litie naar Utrecht overgebracht. DE OUDE MOLEN. Men is thans bezig één der oudste mo lens uit Soest „de Windhond", dateerende uit den tijd van 1645, te sloopen. Wij her inneren er aan, dat herhaaldelijk pogingen zijn ondernomen, deze molen voor Soest te behouden, doch dat deze steeds zonder suc ces bleven, door gebrek aan medewerking van de zijde van den eigenaar. UTRECHT, Potterstr. 22, Vreeburg 36, Steenweg 62. HILVERSUM - Leeuwenstraat 28. AMERSFOORT - Krommegracht 4. Het meest gesorteerde en goedkoopste adres voor SIGAREN, SIGARETTEN, TABAK VAN DEN HEUVEL. Wat in ons vorig artikel gezegd is van den landbouw, geldt niet geheel en al voor de industrie, waarvoor deze streek wel eenige mogelijkheden bevat. En het moet daarom, verwondering baren, dat zich hier zoo goed als geen industrie gevestigd heeft. Weliswaar is Nederland geen industrie land in de eigenlijke beteekenis van het woord, geen land dus waar de nijverheid haar stempel op het economisch leven drukt maar wel neemt zij er een zeer belangrijke plaats in, al is zij dan niet de voornaamste hoofdbron van bestaan. En waar zij niet gebonden is, aan eeiv bepaalde plaats, zoo als dit bij voorbeeld wel het geval is met de scheepvaart en de hierbij betrokken indu strieën, daar kiest men dikwijls den zand grond als plaats van vestiging. En dat wel om vele redenen. De voor naamste hiervan zijn wel, dat men op zand grond gemakkelijk en betrekkelijk goed koop bouwen kan, terwijl den bodem ge woonlijk voldoende en deugdelijk water bevat. Tegen matigen prijs is gewoonlijk nog bouwterrein verkrijgbaar, dat spoedig bouwrijp gemaakt kan worden. Hèt werk onder den grond maakt geen belangrijk deel uit van de bouwkosten en ook in an dere opzichten is het bouwen er niet duur. Al deze voorwaarden nu zijn ook hier op dezen grond ruimschoots voorhanden. En daarbij is de ligging van deze streek voor transport allergunstigst te noemen. Zelden ziet men dat alles op een dergelijke geluk kige wijze gecombineerd. Dichtbij en tus- schen twee belangrijke spoorwegstations gelegen kunnen van hieruit op die wijze directe verbindingen met alle deelen van ons land worden tot stand gebracht. En de centrale ligging is bovendien ook gunstig voor het transport met andere vervoermid delen. En toch ontbreekt hier zoo goed als alle industrie, terwijl er in Brabant in de laatste tientallen jaren soms geheele fabrieksste den verrezen zijn. Wat in Brabant mogelijk was, had ook hier minstens genomen op zeer kleine schaal kunnen geschieden, zou men zoo zeggen. Ook zou het geenszins tot de onmogelijkheden behooren zoo deze oude pré-historischen bodem vele schatten aan ertsen bleek te bevatten van voldoende voorraad en beteekenis om een mijnont- ginning in het leven te roepen. In deze rich ting is nog zeer weinig geëxploreerd Mis schien dat bij verdere toename der bevol king, in komende tijden, wanneer meerdere bronnen van welvaart moeten worden aan geboord,, ook op dat gebied meer onder zocht zal worden. Dit laatste daargelaten zou deze streek nog wel enkele fabriekmatige bedrijven, bo ven op haar grond kunnen hebben. Verre echter van een fabrieksdistrict te worden, dat het schoone en eigene van deze streek op bedenkelijke wijze zou aantasten, wat immers onder alle omstandigheden ge spaard moet worden. De enkele fabriek, welke hier in de laatste jaren gesticht is, kan misschien als een voorlooper en voor beeld gelden voor wat in die richting wen- schelijk en toelaatbaar is. Naar de voor- loopige resultaten te oordeelen, staat de ligging van deze fabriek geenszins de uit oefening en de goeie gang van haar bedrijf en handel in den weg. En evenmin is 't aan zien van de omgeving er door geschonden. Want ver van den weg gelegen, aan een breede oprijlaan, met een voor woning ge bouwd voorstuk, dat doel en wezen geheel en al camoufleert, doet zij denken aan een rustig en eenzaam gelegen landhuis. Het is een gelukkig voorbeeld van de wijze waarop de eischen van de praktijk en de in zichten eener schoonheidscommissie hun oplossing gevonden hebben. Verwezenlijkt is, wat bereikbaar was. Fabrieken worden vaak als schoonheids bedervers uitgekreten. In alk geval haast hebben ze toch hun nut en daarom reden van bestaan. Want het leven van tegen woordig dankt zijn massa-afname van pro ducten en zijn bijna algemeen verbreide geriefelijkheid toch in hoofdzaak aan de Industrie. Zoo moeten haar werkplaatsen tenslotte toch ergens gevestigd zijn. In de dicht bebouwde gedeelten van groote plaat sen wordt tegenwoordig de oprichting van fabrieken meestal niet toegestaan, wat wel eenigszins begrijpelijk is, daar de ligging te midden van een huizenzee gevaren van allerlei aard kan scheppen. Zoo worden zij vaak ergens buiten op eenige afstand van de dicht bevolkte wereld aangetroffen aan vaarwater of dicht bij spoorwegstation ge legen. Een streek als deze zou hiervoor best in aanmerking kunnen komen. Wat meerdere bekendheid ook in dat opzicht zou misschien enkele industrieën hierheen kunnen lokken. Industrie schept toch meestal welvaart, direct en indirect. Deze streek behoeft daar om haar natuurlijk schoon en aanzien niet te offeren, maar met behoud van het eigene, zonder dus het landschapskarakter te be derven, zou Soesterberg er hier en daar nog wel een enkel bedrijf kunnen bij hebben, dat voorspoed brengen en bestaan verschaf fen kan aan verscheidene zijner bewoners. Daarbij kan een nijvere groep weer stimu- leerend werken op de energie van allen. Als zoodanig heeft ook elk bedrijf voor de omwonende zijn beteekenis. Het maat schappelijk leven bestaat uit een onnoeme lijk aantal groote en kleine radertjes, die alle in elkaar grijpen en wederkeerig el- kaars invloed ondergaan. Zoo kan alles, mits goed geleid, tot de wederzijdsche vor ming bijdragen en een plaats, al is zij dan ook klein, kan toch een gecompliceerde maatschappij in miniatuur zijn, zoo daarin alle stroomingen en richtingen, zoowel van het geestelijk als van het economisch leven vertegenwoordigd zijn. Ook van een indu strie kan een opvoedende werking uitgaan, zooals trouwens van veel, waarmede het leven ons direct of zijdelingsch in aanra king brengt. „Toeschouwer". E. S. V. A. C. Zondagmiddag 9 Febr. a.s. te twee uur wordt in het Burgemeester Dekcthpark ge speeld E.S.V.A.C. II—D.U.C. II. Dit is de laatste thuiswedstrijd voor deze competitie; denkt er om Esvaccers, laat als afscheid deze laatste competitie-wedstrijd op eigen veld, een overwinning zijn. In den wedstrijd Esvac Ide Schaffelaar I gespeeld op 15 Dec 1.1. protesteerden de Barnevelders tegen eenige beslissingen van den scheidsrechter. Dit protest is nu Woensdagavond te Utrecht door de protest-commissie behan deld en afgewezen, zoodat de ongeslagen eindstand van Esvac I blijft gehandhaafd en het behaalde kampioeschap thans offi cieel is. V.V. SOESTDIJK. Zondag a.s. gaat Soestdijk I naar Hilver sum om N.S.F. 1 te bekampen. Soestdijk I staat 2 punten voor op N.S.F. I, zoo er gewonnen wordt of gelijk gespeeld is het lang begeerden kampioen schap behaald. Wij noodigen alle belang stellenden en supporters uit, met de bus sen naar Hilversum te gaan om ons elf tal op sportieve wijze aan te moedigen. De autobussen vertrekken van de Laan straat, t.o. den heer C. Verschoor, om 1 uur. Prijs p. persoon 0.50. Stand der competitie: voot tegen Rhoda D. O. K. 11 10 0 1 20 54 14 11 9 0 2 18 37 19 12 9 0 3 18 27 14 11 3 1 7 7 21 26 11 2 1 8 5 18 86 10 2 0 8 4 12 89 8 1 0 7 2 7 28 INCASSO- EN INFORMATIEBUREAU „UTRECHT" L. NIEUWSTRAAT 90, UTRECHT. Tel. 11460 - Post rek. 69147 INCASSO'S INFORMATIES ADVIES IN ALLE RECHTSZAKEN HOTEL. CA FE RESTAURANT GROES 53 a HILVERSUM LUNCH koud of warm f 0.85 Keuzö uit 30 verschillende Schotels. Correspondentie en oplossingen binnen 8 da gen) te zenden aan H. Bakker, Soest Laanstr. 32 PROBLEEM No. 5 Zwart: 2 1 2 3 4 5 6 16 26 36 46 47 48 49 50 Wit: 5 PROBLEEM No. 5. Zwart 1 schijf op 18 en dam op 12. Wit 5 schijven op 29; 34, 38, 43, 44. Wit verlokt zwart tot een zet, waardoor deze schijnbaar een schijf wint, doch waar door wit wint. Oplossing probleem No. 3. De stand in cijfers was: zwart 2/4, 6, 9, 13, 14, 16, 19, 20, 40. Wit 17, 25/28, 31, 32, 34, 38, 42, 45. Wit speelt achtereenvolgens 1712, 128, 38—33, 28—23, 31X42, 26X10, 25X3. Een probleem waarin wit dam haalt op een „bezet veld". De stand is goed en ook de afwikkeling is verdienstelijk. Goede oplossingen ontvangen van: D. Staal, K. Janson, P. Floor, S. de Z., D. Sa- lemink. Ned. Herv. Kerk Soest. Zondag 9 Februari: Kerk 10 uur: Cand. v. Ginkel, van Zeist. Kerk 6 uur: Ds. J. Ch. W. Kruishoop. Afscheid. Rembrandtzaal 10 uur: Ds. J. I. v. Schaick. Rembrandtzaal 6 uur: geen dienst. Christ. Geref. Gemeente Julianastraat. Zondag v.m. en n.m. 6 uur: Ds. H. C. Binee van Zaandam. Donderdag 13 Februari, n.m. 7 uur: Ds. J. W. van Ree, van Barendrecht. Vereeniging van Vrijzinnig Godsdienstigen te Soest. Zondag, 10.30 uur, gebouw „Religie en Kunst", Ds. D. A. Vorster, van Arnhem. GEBOREN: Cornelia, d. v. G. Hardeman en M. Muis, Schoolstraat 31; Wilhelmina Johanna, d. v. J. M. Hartman en J. v. d. Weide, Laanstraat 48; Christoffel, z. v. C. v. Grol en A. M. Nagel, Laanstraat 68; Abraham Willem, z. v. H. J. Brink en H. F. Dragt, Julianastraat 6a; Antoon, z. van A. Groenestein en B. C. Roest, Beetzlaan 3; Nelly Regina, d. v. J. Kat en M. E. Lentz, Kampweg 12. ONDERTROUWD: F. Veth en C. v. Ee, v. Maarenstraat 23; E. Groen en G. Ver woerd. GEHUWD: G. Klomp en G. v. Herwaar den. OVERLEDEN: Elisabeth Vis, 54 jr., geh. m. J. J. Wullink, Spoorstraat 7. Vestiging 30 Jan.5 Febr. 1930. B. Aalbers van Voorburg naar Birkstr. 34; S. C. M. Sjoers van A'dam naar Bec- keringhstr. 21; C. Waterland m. gez. van A'dam naar W. Pyrmontlaan 40; Wed. J. H. Boom van A'dam naar Nieuweweg 64; W. Timrott m. gez. van A'dam naar Spoor straat 40; J. v. d. Flier van Asperen naar Kerkstraat 6; J. Littel van Meppel naar K. Brinkweg 2; B. G. Lageman van Utrecht naar Middelwijkstraat 5; G. v. d. Klok van Nijkerk naar Julianastraat 58; J. v. Leur van Cothen naar Verl. Postweg 2a; Wed. C. v. Veenendaal van Utrecht naar Birk- straat 10a; M. de Jong van R'dam naar Koudhoornweg 69; A. J. v. Beest m. gez. van A'dam naar W. Pyrmontlaan 38; C. W. F. Bloemink van Deventer naar Nieuwe weg 99. Vertrek 30 Jan.5 Febr. 1930. B. A. C. Ledeboer m. vr. van Pr. Hen driklaan 24 naar A'dam, Singel 109; A. J. Godzen m. vr. van Amersf.str. 77b naar Den Haag, Copernicuslaan 32; J. M. Crevecoeur van da Costalaan 3 naar A'dam, Heeren gracht 343; A. J. Weurman m. vr. van Wil- helminalaan 16 naar Den Haag, Daguerre- straat 152; C. Kooistra-Tigchelaar van Mid delwijkstraat 5 naar Hilversum, Constan- tiastraat 48; K. Kroon m. gez. van Nieuwe weg 2a naar Alkmaar, Veerstraat 1; A. M. C. v. Klaveren van Batenburglaan 15 naar A'dam, Commelinstraat 591; H. G. Hartog m. gez. van Laanstraat 38 naar Zaandam, Veeringstraat 32; C. Griffioen m. vr. van Dorresteinweg 17 naar Utrecht, Amster- damschestraatweg 243bis; A. A. Eijkenaar van Rademakerstraat lc naar Ridderkerk, P. Krugerstraat 1; M. L. v. d. Woud van Bosstraat 2 naar Delft, Kanaalstraat 23; J. Korsloot m. gez. van Middenlaan 2 naar A'dam, N. Amstelstraat 260huis. Verhuizingen in de gemeente van 30 Jan. 5 Febr. 1930. Wed. H. J. Webber van Soesterb.straat 88 naar Wieksl.weg WZ 9; J. D. Hartman van Korteweg 15 naar Laanstraat 48; E. J. H. Boom van Nieuweweg 2a naar G. Pels- weg 11; M. C. Dikkers van Bosstraat 131 naar KI. Engendaalweg 94; G. Bos van Kolonieweg 13 naar Koudhoornweg 4; A. Groenestein m. gez. van Koninginndaan 15 naar Beetzlaan 3; C. Linden van Nieuwe weg 2a naar Birkstraat 17; G Peereboom van Middenlaan 1 naar v. Lijndenlaan 11; M. Oppenheimer van Hartweg 24 naar Nieuwstraat 6a; D. J. F. Mansveld van Ko- ninginnelaan 9h naar Parklaan 11; R. v. d. Heuvel van Wilhelminalaan 18 naar Heuvel- weg 13; W. J. v. d. Rijst van Kerkpad NZ 8 naar Molenstraat WZ 60; W. G. Bud- dingh van Wieksl.weg OZ 103 naar Bos straat 11; W. F. v. Riet van Kerkpad ZZ 24 naar Kerkstraat 11a; D. Salemink van Krommeweg 10 naar Hartweg 9a; E. Klom penhouwer van Beetzlaan 70 naar 66; W. A. C. Weurman van Wilhelminalaan 16 naar Mendelsohnlaan 11. KANTONGERECHT, AMERSFOORT. Verslag van de zitting. Soest was weer eens voor de zooveel- ste maal braaf; er kwam tenminste geen kwaad van aan het daglicht. De eer was gered. Woudenberger Gemeentewaag. Men weet dat de Woudenberger veror dering op echtheid ter keur was aan het Kantongerecht te Amersfoort. Wat kalveren aangaat, fiat! maar geen varkens worden bij handelstransactie gewo gen dan aan de gemeentewaag te Wouden berg. En daarmee was de vee-exporteur E. Schimmel aldaar, het niet eens. Onder politietoezicht woog hij gekochte schreeu wers op zijn eigen waag. Het verbaal bracht de zaak voor het Kan tongerecht. Schimmel is veroordeeld tot 50 ct. boete, want volgens den Kantonrechter, Mr. van Son, is de verordering prima in orde. Ze is vastgesteld om bedrog bij varkens- wegerij te voorkomen, waarvan verschillen de gevallen zijn geconstateerd. Dat is dus in het werkelijke belang van de varkenshouders. Voor Woudenberg al- zoo een zaak betreflende de gemeentelijke huishouding, (art. 135 der Gemeentewet.) Men mocht zich eens bedenken. v. W. had gezondigd met een fietsreflec- tor,. Hoe het daarmee zat kwam niet tot uiting. Alles struikelde op het „To be or not to be" uit de Hamlet van Shakespeare. Ben je het of ben je het niet? Verbaal sprak van Gijsbertus en de op roep van Pieter. Een van de twee was de echte naam, welke is ons niet bekend. In alle geval de verwarring kon niet geladen worden op den rug van den man in quaes- tie als valsche naamopgave. Zoodat de oproeping werd nietig ver klaard. „Ben ik dan vrij?" klonk het verheugd. Op het geruststellende: Ja, was de man in een minimum van* tijd verdwenen. Men mocht eens van idee veranderen. UITSPRAKEN. Wielrijden links van den weg: M. B., Soest, plus rijden zonder licht: 7.50 of 5 dagen. Wielrijden zonder reflector: A. J. J. H., Soest 2 of 1 d. Wielrijden zonder licht: M. P. Soest 5 of 2 d. Autorijden links van den weg: H. v. D., Soest, vrijspraak. Met auto te snel rijden in Soest: J. A. v. M. Amersfoort 25 of 15 d.; G. J. B. Woerden 20 of 10 d. Mijnheer de Redacteur! Eenige weken geleden trof ik in Uw or gaan een oproep van B. en W. van Soest aan, waarbij gegadigden werden opgeroe pen voor de tijdelijke betrekking van se cretaris-penningmeester van het kortelings ingestelde Burgerlijk Armbestuur. Meer dan 75 gegadigden, zoowel van hier als elders, boden zich aan, waarbij talrijken, die zoowel wat ontwikkeling als reputatie betreft, stellig voor het bezetten dier plaats in aanmerking zouden kunnen komen. Het Burgerlijk Armbestuur, dat aan B. en W. het zes-tal zond, waaruit dit college het drietal kiest, waaruit de Raad een keuze zal doen, meende met terzijdestelling van alle andere gegadigden de keuze te moeten laten vallen op gegadigden uit eigen kring. Voorgesteld werden de heeren Brouwer, (r.k.), Batenburg (a.r.), Pieper (r.k.), Colijn (a.r.), Broekhuizen (a.r.) en van der Lugt (c.h.). Mij werd van goed ingelichte zijde mede gedeeld, dat het de bedoeling is de schoon zoon van één der raadsleden als No. 1 op de voordracht te doen plaatsen en deze, die het niet het meest noodig heeft en er stellig niet het meest voor in aanmerking komt, aan een baantje te helpen, waarnaar anderen die het wel van noode hebben reik halzend uitzien. Uit dezelfde bron vernam ik, dat de heer Koenders, die het bij zijn fractie scheen verbruid te hebben, zijn medewerking hier toe zal verleenen, waartegenover die fractie, waarvan de heer van Klooster de woord voerder is, de oorzaak van haar ontstem ming niet in bespreking zal brengen. Ik hoop, mijnheer de redacteur, dat door publicatie van deze letteren, de aandacht van heeren raadsleden op het bovenbedoelde zal gevestigd worden en dat zij zullen we ten te voorkomen, dat hier weer toestanden ontstaan, zooals voorheen. Bij voorbaat dankzeggend voor de plaat sing. Hoogachtend, J. H. Ook wij vernamen van den toeleg om den heer Brouwer tot die functie te benoemen, doch wij vernamen tevens, dat B. en W., die den opzet wel wat al te doorzichtig von den, de voordracht aan het Burgerlijk Arm bestuur hebben teruggezonden met verzoek een andere voordracht op te maken. REDACTIE.

De Soester | 1930 | | pagina 6