Plaatselij k N ieuws Sport. Grondbedrijf 1 - i i toebehoorende compost, met gelijktijdige in trekking van het besluit d.d. ld Decem ber 11)2!) tot verkoop bij wijze van open bare inschrijving. 11. en \V. schrijven hieromtrent aan den Raad: In Uwe vergadering van 16 December 1929 werd besloten ons College machtiging te verleenen tot het verkoopen van de aan de gemeente tocbehoorende compost, aan wezig op het.terrein aan den Kostverloren- weg (eigenaresse de Wed. T. Vierkant) en wel bij wijze van openbare inschrijving. Hij ons College is heden ingekomen een schrijven van A. van der Zouwen, wonende Utrechtscheweg da, alhier, verzoekende be doelde compost, bedragende ongeveer 350 M3. in koop te mogen ontvangen voor den prijs van 0.90 per M3., te voldoen bij vooruitbetaling per 100 M3. Aangezien naar ons oordeel bij wijze van openbare inschrijving geen hoogere ont vangst zal worden verkregen, stellen wij Uw College voor meergenoemde compost aan den heer van der Zouwen voornoemd, tegen den door hem geboden prijs, te ver koopen. J)e heer Busch wil de compost liever in het openhaar verkoopen, doch de Burge meester en Wethouder Endendijk meenen, dat' dit voorstel meer in het finantieel be lang is der gemeente, daar de compost in het openbaar misschien maar 0.50 zal op brengen. (Jok de heer- llilhors-t, die in prin cipe voor openbaren verkoop is, meeqt dat nu een goeden prijs gemaakt wordt. Het voorstel wordt hierna z.h.st. aange nomen. 19. Vaststelling van een besluit tot open bare verhuring van gemeentegronden. B. en W. stallen voor de volgende per- ceelen in het openbaar te verhuren: Perceel: Aren: Ligging: Bouwland 15,60 Schrikslaan. Idem 22.30 Soesterb.straat. Idem 20.15 Gallenk. Pels weg. Idem 18.40 Schrikslaan. Idem 10.10 Ferd. Huijcklaan. Idem 13.90 Soestb. straat. Idem 20.10 Nabij den Hartweg. Idem 32.60 Plas weg. Idem 92.90 Schriksl. (Hellingw.) Weiland 43.10 Lange Brinkweg. Bouwland 5.85 Beckeringhstr., hoek Kostverl.weg. Bouwland 15.20 Postweg. Erf 17.70 Lange Brinkweg. Bouwland 14 Beetzlaan. Idem 0.20 Schrikslaan. Idem 25.80 Zwaluwenweg. Idem 6.81 Schrikslaan. Weiland 35.80 Lange Brinkweg. Idem 50.80 Idem. Bouwland 21 nabij Hartweg. Idem 9.20 le en 2e Weteringp. Idem 20 Schrikslaan Albert Hahnw. Idem 7 Nachtegaallaan. Idem 17 Idem. Bouwland 9.20 Splitsing Hartweg Krommeweg. Idem 21.60 Nachtegaalweg Vinkenweg. Idem 30.90 Nachtegaalweg. Idem 48.60 Beetzlaan. Idem 18.90 Schrikslaan. Idem 21.80 Idem. Idem 0.60 Idem. Idem 21.80 Beetzlaan. Idem 21 Zwaluwenweg. Idem 10.70 Schrikslaan. Idem 1.30 Klaarwaterweg. Bosch 1.80 Idem. Tuin 2.20 Ferdinand Huijckl. Laan 3.87 Idem. Bouwland 7.00 Driftje. Idem 8 Ossendamweg. Idem 27.90 nabij Plasweg. Idem 3.60 Duinweg. Idem 4,47 Idem. Grasland 75.70 Birktstraat, hoek Ferd. Huijcklaan. De Burgemeester zegt, dat hij naar aan leiding van het net in de pauze besprokene, thans het voorstel amendeert, op die wijze dat d i e gronden, die vrij liggen, wèl open baar zullen worden verhuurd, dach dat d i e gronden; die thans bij bepaalde personen in gebruik zijn, onderhands zullen worden verhuurd. Het aldus geamendeerde voorstel wordt aangenomen. Hierna stelt de burgemeester een nieuw voorstel aan de orde. Het perceel aan de Koninginnelaan van Radstok en Middel man moet wederom voor 3 maanden wor den verhuurd, daar de eerste huur om is. Dit voorstel wordt aangenomen. 26. Behandeling van het adres van G. T. van Vliet alhier, verzoekende in aanmer king te komen voor toekenning van een persoonlijke geldelijke toelage wegens ge mis van kindertoeslag. Mevr. Landweer wil niet aan verkregen rechten tornen, wat ook de heer de Bruijn niet goed vindt. De heer Gasille zegt, dat de kindertoe slagen slechts tijdelijk zijn en geen ver kregen recht; het is nooit de bedoeling ge weest die ook te waarborgen voor salaris sen boven 1500. De Burgemeester zegt, dat de wedden zijn gewaarborgd, doch de kindertoeslagen niet; alleen voor de wedden beneden 1500. heeft men tijdelijk een tegemoetkomende houding aangenomen. In principe zijn ech ter alle kindertoeslagen geschrapt, daar de ze verrekend waren in de nieuwe salaris- regeling. Daarenboven is ook de leeftijds grens veranderd van 16 op 18 jaar, terwijl de toeslag voor die enkelen, die ze bij wijze van overgangsmaatregel nog genieten, thans eerst begint met het vietde kind in- plaats met het derde. Van eenmaal verkre gen rechten volgens dé oude regeling is dus geen sprake, daar die regeling zelf ook veranderd is. De heer Busch wil niemand minder sa laris geven dan vroeger en verwijst naar het •"uhtenaren-reglementhij kan dit te meer zeggen, daar hij fel tegen alle kindertoesla- Sen daar hij die slechts beschouwt als een tokpremie. Hij slelt voor, de persoon lijke toelage van 200.te verleenen, daar de bedoeling steeds is geweest, dat nie- h™" 'n Salaris zal achtteruitgaan. Burgemeester ontkent dit laatste, daar men Dij de vaststelling van het salaris van den directeur van Openbare Werken 4500 genoeg vond en dat niet meer wilde ver meerderen, ook niet door een kindertoeslag, welke toelagen toenmaals geheel zijn inge trokken. Dat het ambtenaren-reglement nog steeds niet behandeld is, komt voorname lijk door nieuwe wettelijke bepalingen, die weer onder het oog moesten worden gezien, zooals de Ziektewet, Ambtenarenwet e.a. Daarenboven is meerdere malen een verga dering van de betrokken commissie uitge schreven, op welke vergadering niet alle leden kwamen. De laatste maal was een lid verhinderd om te vergaderen, omdat hij lie ver naar een bal-masqné wilde gaan. De heer Busch protesteert tegen die uit drukking ten sterkste, daar hij altijd op alle vergaderingen komt en dan ook vast inder tijd geen convocatie heeft gehad. Wat de laatste vergadering aangaat, daar zouden zulke kleinigheden behandeld worden, dat spr. zijn tijd wel nuttiger kon gebruiken. De heer de Bruijn heeft voor die verga deringen ook nooit een convocatie gehad. Deze spr. wil ook de toelage verleenen, omdat hij den indruk heeft, dat thans en kelen een duw krijgen. De heer van Klooster waarschuwt er te gen om het voorstel van B. en W., om de toelage niet te verleenen, te verwerpen of in te trekken, daar men dan een groote chaos krijgt en elke raadsvergadering ver zoeken zullen komen om toelagen. Het voorstel van B. en W. om de toelagen niet te verleenen, wordt hierna met 10 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Busch en Hilhorst. 27. Opnieuw vaststelling van een veror dening tot wijziging der Algemeene Po litieverordening, zulks in verband met eenige bemerkingen van Ged. Staten. De heer Doorman meent dat de woorden „volgens het oordeel van B. en W." best kunnen blijven staan. Ook in andere arti kelen, zooals art. 55, staat dat en wijzigen is inconsequent. De Burgemeester wil moeilijkheden over niet-goedkeuring voorkomen en meent bij nader inzien ook, dat de woorden er niet in hooren. Als ze in andere artikelen staan, is het nog de vraag of ze daar ook wel thuis hooren. Het voorstel wordt hierna z.h.st. aan genomen. 28. Voorstellen van B. en W. inzake grondruiling met den heer Insingcr en het (n beheer en onderhoud nemen van een door de provincie nieuw aan te leggen verbin dingsweg Wiekslooterweg nieuwen pro vincialen weg Bilthoven-Soestdijk. Dit voorstel wordt van de agenda afge voerd; hieromtrent waren reeds mededee- lingen gedaan in de besloten zitting in de pauze. Hierna wordt de aanvullings-agenda be handeld. Crediet-aanvvrage van B. en W. voor het aanbrengen van een gasverwarmingsinstal- latie in het kantoorgebouw van den Dienst Openbare Werken met de garage, alsmede in de brandweergarage. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Onder dagteekening van 3 dezer, ontvin gen wij het voor LTwe vergadering overge legde schrijven van den Directeur van Openbare Werken, waarin de wenschelijk- heid naar voren wordt gebracht om het kantoorgebouw van den dienst Openbare Werken met de garage, alsmede de garage voor de brandweer, van gasverwarming te voorzien. Aangezien wij met genoemden Directeur van oordeel zijn, dat gasverwarming voor bedoelde gebouwen het meest geschikt is, verzoeken wij U voor het aanbrengen van de noodige installaties een crediet van 2300.toe te staan, en in verband daar mede de hierbij overgelegde wijziging der .begrooting voor het dienstjaar 1930 vast te stellen. In afwijking van het door den Di- 'recteur voorgestelde, geven wij U in over weging te bepalen, dat de aflossing zal ge schieden in .10 jaren. De heer Busch wijst er op, dat bij het gebouw O. W. voor den betrokken ambte naar een hokje is van slechts enkele vier kante Meters, terwijl er een groote com missiekamer is. Ter voorkoming van ze nuwachtigheid voor dien ambtenaar ver zoekt spr. daarin verbetering te brengen. Ook vindt hij de totaal prijs van 2300. zeer hoog. De Burgemeester zegt overweging toe en wethouder Endendijk merkt op, dat in de 2300.alle aanleg is begrepen. Het voorstel wordt hieVna aangenomen. Punt 2 van de aanvullings-agenda (ver koop van compost) is reeds behandeld, zoo dat thans aan de orde komt: 3. Voorstel van B. en W. tot in schenking aanvaarden van grond ter verbreeding van de Spoorstraat en tot uitvoering van het grondwerk en het aanbrengen van verhar ding. B. en W. deelen den Raad mede, dat de gemeente in de gelegenheid is de Spoor straat op enkele punten te verbrceden. Deze verbreeding is van het grootste belang om dat het hier betreft den toegangsweg tot de spoorhalte Soestdijk. Voor zoover de on derhandelingen met de grondeigenaren^ door afstandsverklaringen zijn vastgelegd, mee nen zij thans voorstellen te kunnen doen, terwijl in een volgende vergadering ten aanzien van -den grondafstand van andere perceelen nog voorstellen zullen komen. De verbreedingen betreffen: 1. De Spoorstraat vanaf de halte Soestdijk tot aan de Bijzondere School, waarvoor de Wed. W. Verkerk-Brouwer onder de vermelde voorwaarden den noodigen grond aan de gemeente wenscht af te staan. De voorwaarde, welke de eigenaresse gemeend heeft te moeten stellen, komen in dit geval billijk voor. De kosten aan de nakoming van de gestlde voorwaarden verbonden, als- m|ede tot het verrichten van grondwerk en het aanbrengen van bestrating, bedragen volgens opgave van den Directeur van Openbare Werken 1745. 2. De tweede grondafstand betreft het eigendom van A. F. Schreuder, Inspecteur van Politie alhier, die onder voorwaarden in het besluit genoemd, aan de gemeente wenscht af te staan een gedeelte van zijn perceel, gemcentet Soest, kad. bekend in Sectie TL, No. 3892, groot ongeveer 55 M2. De voorwaarden aan dezen grondafstand verbonden, worden als billijk beschouwd. De kosten van deze verbreeding worden door den Directeur van Openbare Werken geraamd op 160. 3. Voorts worden nog onderhandelingen gevoerd over grondafstand van de percee len gemeente Soest in Sectie H., Nrs. 2973, 2974, 2976 en 1956. De kosten, welke na het tot standkomen van de overeenkomsten tot grondafstand van* deze verbreeding zijn verbonden, zullen volgens opgave van den Directeur van Openbare Werken bedragen 400.—. Gelet op het vorenstaande zijn de totaal- kosten van de algehcele verbreeding der Spoorstraat te ramen als volgt: a. halte Soestdijk tot Bijz. school 1745.- b. perceel A. F. Schreuder 160.- c. verbreedingen in onderhande ling 400.- Totaal 2305.- Deze kosten stellen wij U voor te bestrij den uit de navolgende posten der begroo ting voor 1930, t.w. de kosten bedoeld sub a. ad 1745.uit den post nr. 375A ge wone dienst, en die bedoeld sub b. en c. respectievelijk ad 160.— en 400— uit den post nr. 540 van den kapitaaldienst. De heer Doorman vindt de breedte te ge ring om aan beide zijden een trottoir aan te brengen. Als later Fides ook nog grond voor wegverbetering afstaat, kan altijd nog een tweede trottoir worden aangebracht. Ook de afronding bij het perceel van den heer Schreuder vindt spr. te groot, waarop wethouder Endendijk opmerkt, dat het daar een binnenwaartsche hoek is. De burgemeester is vóór het behoud van den mooien boom op den hoek bij den bloe mist Tolboom en wil dien boom zoo mo gelijk sparen of anders een andere plaatsen, waarmede wethouder Endendijk het eens is, tenminste als Fides grond afstaat, daar an ders de verkeersbeleminering te groot is. Wethouder Koenders zegt, dat de weg daar 3 M. breed wordf met twee trottoirs, elk van 1.15 M. en dat het de bedoeling is op het stukje weg van Tolboom naar het Station éénrichtingsverkeer te gaan invoe ren. W ethouder Endendijk stelt daarop voor, het voorstel aan te nemen, doch de einduit spraak over het profiel nog aan te houden, waartoe de Raad z.h.st. beslist. Hierna is aan de orde de interpellatie van den heer Busch over het beleid bij Bouw en Woningtoezicht. De Burgemeester herinnert eraan, dat de interpellant gezegd heeft over het beleid in het algemeen te willen spreken en niet be paalde vragen te kunnen stellen. Op voorstel van den heer Gasille besluit de Raad met 12stemmen de interpellatie toe te staan; tevens wordt besloten de inter pellatie terstond te houden. De heer Busch, hierna het woord verkrij gend, zegt dat er gemeten wordt met twee maten bij Bouw- en Woningtoezicht en soms heelemaal niet wordt gemeten. Dat er nog altijd niet een behoorlijke bouwver ordening is, werkt goed en makkelijk wer ken ook tegen. Op last van B. en W. is onlangs een klamp tegen een halfsteens- miuur gemetseld, waarvoor een gemeente auto met niet minder dan 10 man voorreed om dat werk te verdichten. Wie zal dat moeten betalen? En waarom heeft men nu juist dezen man aangepakt, die er toch ge rust het allerminst voor in aanmerking komt, terwijl er vele anderen zijn, die veel en veel reger doen en waar niemand naar ziet? Spr. kent n.1. woningen, die lang de geëischte kubieke inhoud niet hebben en die rustig blijven staan, terwijl tal van verbou wingen plaats hebben geheel zonder bouw vergunning. De kwestie-Reehorst klopt ook niet, daar men toen een schuur binnen twee dagen heeft afgezaagd, ondanks gedane toezeg ging van door de vingers te zullen ziein. Een dergelijk optreden van een wethou der, die zelf absoluut geen verstand heeft van bouwen, is toch wel z„eer brutaal en vooral als er met twee maten wordt ge meten. De betrokken ambtenaren worden zoo de dupe; als de heèr Meurs het niet alleen meer afkan, moeten er maar meer contro leurs komen. Een groote fout is, dat er in de bouwcommissie geen enkele ter zake kundige zit. Daarom stelt spr. thans voor daarin te benoemen den heer van Klooster, die vroeger Directeur van Openbare Wer ken is geweest; spr. stelt zijn zetel ter be schikking van den heer van Klooster. In Soesterberg heeft men notabene de bouw van een broeacentrale geweigerd, die ongeveer 25.000 zou kosten en in het bosch heeft men een manege van ongeveer 20.000 ook geweigerd. Op die manier kweekt men ontevredenheid en gaat vesti ging tegen. De menschen loopen zoo weg en het geheele beleid van Bouw- en Wo ningtoezicht is een groot fiasco. Men denke er vooral om, dat het hier geen kleinig heden betreft, maar groote zaken. Als spr. hier in den Raad geen gelijk krijgt, welnu dan zal hij wel weten dat bui ten den Raad te verkrijgen, maar in' geen geval zal hij het erbij laten zitten. De Burgemeester wijst op de Woning wet en op de Bouwverordening. Er mag alleen gebouwd worden met schriftelijke vergunning van B. en W. Afwijking van bouwplan of teekening is strafbaar en dat is maar -goed ook, want anders hadden we geen bepalingen noodig en kon iedereen bouwen zooals hij wilde. Krachtens de woningwet kunnen B. en W. ten koste van de nalatigen afbreken of veranderen, wat in strijd met de vergunning gebouwd is. Daartoe is het college krachtens art. 52 der Woningwet bevoegd en de kosten worden verhaald op den nalatige en zijn zelfs be voorrecht op het gebouw en kunnen uit de opbrengst daarvan worden gekweten. Deze kosten komen dus natuurlijk terecht. Een proces-verbaal geeft niet; men betaalt dan 10.boete en is er verder van af. Afbreken of behoorlijk op dikte brengen, die men zelf aangeeft, is het eenige red middel. Zoo is een geval bekend, dat men een enkel huis wenschte te verbouwen in een dubbel woonhuis. In strijd met de tee kening maakte mén ér een enkel woon huis van, doch als nu later het toch als dubbel woonhuis wordt verhuurd, zal het college direct weer optreden. De heer Busch zegt, dat het niet gaat om de feiten zelf, doch om de uitvoering en om het meten met twee maten. Indien men een teekening laat maken bij een bepaalden architect, och, dan is het altijd goed en daartegen komt spr. sterk op. Vele huizen, zelfs schuren en hokjes, worden bewoond zonder bewoonbaarheidsverklaring en waarom heeft mij nu juist dezen man als proefkonijn genomen? Aan den Noorder- weg staat een schuur van halfsteens muren; die is wel goedgekeurd omdat architect Beekman de teekening had gemaakt. Het wachten is nog altijd op een goede bouwverordening en daarover spreker heeft het reeds eerder gezegd moet ad vies gevraagd worden aan de groote aan nemers, aan den middelbouw en aan de kleinen bouwers. Wethouder Koenders zegt, dat de Broed- centralc te Soesterberg nimmer is aange vraagd. Bij een voorloopige bespreking stond de schuur op een halve meter uit de grensscheiding en dat is voor de huren heel onaangenaam. Als de schuur midden in het perceel komt is er geen bezwaar. Wat aan gaat de schuur van Van Dijk, deze kwestie dateert al van November 1928, toen de oude schuur verbrand was. Met verschillende da ta toont spr. aan, dat vele waarschuwingen zijn verzonden en men zeer lankmoedig is geweest. Ten slotte heeft de betrokken op zichter medegedeeld groote last te krijgen aD nu ten slotte toch nog met de voor schriften de hand werd gelicht, daar de andere bouwers ook ontheffing zouden wil len hebben. De burgemeester meent, dat het hier niet de plaats is om allerlei details te bespre ken. Het college wil graag weten overal waar nog meer zonder of in strijd met ver gunning gebouwd of verbouwd is. Het col lege wil de bepalingen eens goed gaan handhaven en dat geldt niet voor één, maar voor allemaal. De betrokken ambtenaar k a n nu eenmaal niet alles naloopen. I)e heer Gasille is ook voor opname van den heer van Klooster in de technische commissie, terwijl de heer de Bruijn mede deelt. dat hij voor die commissie bedankt, en zijn zetel ter beschikking stelt van den heer van Klooster. Ook bedankt spr. als lid der salariscommissie. De Burgemeester dringt er op aan, dat de heer de Bruijn blijft en wil de commissie met een vijfde lid, buiten den voorzitter, uitbreiden. De heer de Bruijn handhaaft echter zijn bedanken en ten slotte neemt de Raad het ontslag z.h.st. aan. Bij de daarop volgende stemming voor een nieuw lid verkrijgt de heer van Klooster 11 stemmen, terwijl één blanco is. De heer van Klooster neemt zijn benoeming aan en de Burgemeester bedankt den heer de Bruijn voor het vele werk, dat deze als commissie lid heeft verricht. Hierna verklaart de bur gemeester de interpellatie voor gesloten. Hierna komt aan de orde de RONDVRAAG. De heer Busch stelt voor den naam Koud- hoornweg te laten vervallen en dat stuk verder Bosstraat te noemen. Wat nu Bos straat heet heeft heel rare bochten. Spreker stelt voor den nieuwen weg bij de water leiding en dan verder recht uit, te gaan noe men „Den Bliekstraat", naar het overleden Raadslid Ds. Den Bliek. Over dit voorstel zal in een van de vol gende vergaderingen worden beslist; er zijn nog veel meer verzoeken tot straatnaam- verandering. Voorts verzoekt de heer Busch ook weer eens avondvergaderingen te houden van den Raad bij wijze van compromis voor die le den, die overdag loon derven. Spr. vraagt ook vast te beginnen met de verbetering van de Koninginnelaan, waar op het stuk tusschen Beetzlaan en Krom meweg van ongeveer 300 Meter geen boo- men staan, en waarmee men dus terstond kan beginnen, hetgeen wethouder Koenders toezegt in de Commissie te zullen bespre ken, doch echter opmerkt, dat indertijd ver zocht is bij Nieuwerhoek te beginnen, op dat men daar in den vacantietijd niet in den rommel zit. De heer Gasille verzoekt verbetering van de Beukenlaan en van den Nieuweweg, wel ke straten in treurigen toestand verkeeren. De heer Doorman klaagt er over, dat de Raadsstukken voor de leden veel te laat klaar zijn; na de uitschrijving der verga dering is spr. tweemaal tevergeefs op het Raadhuis geweest. Men inoet de stukken eerder klaar maaken, dan wel die punten, die nog niet geheel klaar zijn, eerst op de volgende agenda te brengen. De Burgemeester zegt toe hier rekening mede te zullen houden. De heer de Bruijn verzoekt aan B. en W. maatregelen te ontwerpen, waardoor een einde zal worden gemaakt aan het melk- bezorgen op Zondag. Zelfs onder kerktijd wordt men bijna omver gereden door fiet sen van melkbezorgers. In andere gemeen ten is dat ook verboden en waarom zou dat hier dan noodzakelijk zijn. De Burgemeester zal deze kwestie onder zoeken. De heer van Klooster vraagt wanneer de boomen aan de Koninginnelaan nu zullen worden gerooid. De gestelde termijn van twee maanden vindt hij veel te lang, daar het dan nog zeer lang duurt eer de weg geheel klaar is. Alles kan veel spoediger klaar zijn en men kan vast beginnen met het aanvoeren van materiaal, het uitzetten e. d. Ten slotte vraagt spreker om aan het hoofd van de nieuwe bouwverordening eens duidelijk te zetten, waarvoor die verorde ning eigennlijk is. Dit is maar een bloote opmerking, waarop spr. nu niet verder zal ingaan. Waar punt 29. Behandeling van belasting reclames, inmiddels reeds is behandeld in de besloten vergadering in de pauze, is de agenda hierna afgewerkt en sluit de burge meester te ruim 6 uur de vergadering. Neutraal Fröbelonderwijs. In de deze week gehouden verg. van de afd. „Soest" van „Volksonderwijs" werd besloten pogingen te doen om in Soest neutraal Fröbelonderwijs te krijgen, liefst in de nabijheid van elk der Openbare sche len. Er zal getracht worden zx> spoedig mogelijk een begin te maken, zij het ook op bescheiden voet. Eén en ander zal nog nader onder 't oog gezien worden. BOSCH EN DUIN. Het Gooisch Tooneel in „Bosch en Duin" van den heer v. d. Kuilen, deed wel z'n best om „Millionair tegen wil en dank" goed voor het voetlicht te brengen. Jammer, dat de zaal niet beter bezet was. Verschillende rollen werden goed gespeeld. Het samen spel, vooral dat der dames, kon beter zijn. Dames, meer gloed in uw spel leggen! De regisseur deelde na afloop van het stuk mede, dat het. Gooisch Tooneel bin nenkort met „Schakels" van Heyermans hoopt op te treden in „Bosch en Duin", Gooisch Tooneel, goed succes! Het bal na afloop, was heel gezellig. BIOSCOOP-AVOND. Bij de in „De Gouden Ploeg" Maandag avond gehouden Bioscoopavond, was de zaal aardig bezet. De komische twce-acter was leuk. De hoofdfilm „Rose Marie", naar de bekende operette, is zeer mooi van op zet en werd goed vertoont. Werd om de eerste smakelijk gelachen, de hoofdfilm viel niet minder in den smaak. Mooie natuurtafercelen waren er te bewon deren. Het geheel was een gang naar de „Gouden Ploeg" wel waard. SOLISTEN-CONCOURS TE NIJMEGEN Wederom gingen een paar leden der Soester Harmonie naar het Solisten-Con cours dat j.1. Zondag gehouden werd te Nijmegen, üok daar hebben ze geen slecht figuur gemaakt. De uitslag was dan ook als volgt: Den heer G. Hornsveld (bariton) een 2de prijs met 99 punten. Den heer J. v. d. Broek (piston) een 2de prijs met 96 punten. Zet deze studie voort leden der.Soester Harmonie en de resultaten zullen stellig niet uitblijven. Nogmaals komt Mej. v. d. Broek een woord van erkentelijkheid toe, die zoo bereidwillig was de heeren Solis ten te begeleiden. Mishandeling. Tegen een drietal jeugdige personen werd door de Politie procesverbaal opge maakt wegens mishandeling, gepaard mot aanranding van de eerbaarheid. Huisvredebreuk Tegen II. M. F. moest wederom proces verbaal worden opgemaakt wegens huis vredebreuk. mishandeling, vernieling en beleediging. Aangerand. Een veldwachter te Huizen maakte jacht op een op een rijwiel gezeten persoon, die een meisje had aangerand. Toen de veld wachter hem eindelijk bij de slip van zijn jas te pakken had, sprong hij van de fiets, gooide het rijwiel voor dat van den veld wachter en wist in het bosch te ontkomen. Het rijwiel bleek ontvreemd te zijn. Eenige onderdeelen ervan werden onder de Lage Vuursche gevonden. Er bestaat aanleiding te vermoeden dat het denzelfden persoon geldt, die zich ook hier herhaaldelijk aan onzedelijke hande lingen schuldig maakte. Laat toch een ieder die inlichtingen z >u kunnen verschaffen, daarvan m°dedeeling aan de politie doen. Gevonden voorwerpen. 1 combinatietang. 1 doosje met 3 v.m. gouden knoopjes. 1 handbeschermer. 1 kip (patrijsleghorn) 1 handschoen. 1 portemonnaie met eenig geld. 1 krielhaantjc: 1 knipmes. 1 zilveren broche. 1 herdershond. 1 heeren handschoen. E. S. V. A. C. Het 2de elftal ontving Zondag j.1. D. U. C. II uit den Dolder. Beide elftallen konden de bovenste plaats in hunne afdeeling nog bereiken, zoodat van den uitslag dezer wedstrijd veel afhing. Zoowat 12 minuten voor het einde wil den de spelers van D. U. C. II na een genomen beslissing van den scheidsrech ter niet verder spelen, waarna de wed strijd werd gestaakt. De stand was toen 31 voor E. V. A. C. II; deze uitslag zal vermoedelijk wel door het Bondsbestuur worden gehandhaafd; uit de resteerende twee wedstrijden moeten de Esvaccers nu nog 3 winstpunten zien te halen, opdat de kampioensvlag voor de tweede maal in dit seizoen geheschen kan worden. BESLISSING RAAD VAN STATE. Het beroep van de Gemeente tegen de beslissing van Gedeputeerde Staten, waar bij dit College hare goedkeuring onthield aan het besluit van den Gemeenteraad om verkochte gronden uit het Grondbedrijf niet te behandelen volgens de daarvoor in de boeken vastgelegde waarden, doch vol gens de prijzen, die zij achteaf bleken te hebben opgebracht, is door den Raad van State afgewezen. Als gevolg hiervan zal uit de gewone middelen, lees uit de belastingpenningcn, plm. 80.000 moeten worden opgebracht. Niet onmogelijk zullen Ged. Staten bereid bevonden worden deze strop over eenige jaren te verdeelen. Bovenstaande beslissing verwondert ons niet. Ze was te voorzien, de verordening laat in deze niets aan duidelijkheid te wen- schen over en moeten wij ons in deze ge heel aan de zijde van den burgemeester scharen, die zich op het standpunt stelde, dat de verordening diende te worden uit gevoerd, zooals ze nu eenmaal was. Wij hebben in het besluit van den Raad niets anders kunnen zien dan een zwakke poging om voor het tegenwoordige ge slacht aan de nadeelige gevolgen van de domme Opzet van en het wanbeheer bij het Grondbedrijf te ontkomen. Men zal zich herinneren, dat men het van zekere zijde steeds heeft willen laten voor komen alsof dat ongeluksbedrijf een winst gevend zaakje voor de Gemeente was. Wij wezen er in 1927 reeds op, dat het bedrijf en de wijze waarop het beheerd werd, voor de Gemeente een strop was en nog grooteve nadeelen na zich zou sleepen. Het wil ons voorkomen, dat de tijd ons alweer geheel in het gelijk heeft gesteld. Voordeel heeft het bedrijf slechts opge leverd aan een aantal leveranciers, aan eeni ge grondeigenaars, aan den Directeur en aan den Administrateur van dat bedrijf, alsmede aan de heeren die tegen goed geld de administratieve warboel mochten ont warren.

De Soester | 1930 | | pagina 3