2e BLAD Cabaret Dancing „KEIZERSKROON" ky Zaterdag, Zondag en Woens- dagavond's Soesterberg. L. J. HOKSBERGEN Handel in gedistilleerd Massa's Schilletje So Inio Sport. Burgelijke Stand Predikbeurten. Ingezonden. Rechtzaken. Landbouw. m ui m m nn jéh m m n m 3 punten van belang onder leiding van het bekende strijkje Wijnen en Likeuren. Amersfoort. Het Valutati uis DAMRUBRIEK I 9. 18 8 il W üf Ég ÉP m Hf §n 18 in S B: M 11 11 11 i iü SS B S JU M U HOF 19 AMERSFOORT VAN 8 TOT 11 UUR behoorende bij „DE SOESTER" van Zaterdag 15 Februari 1930, No. 13. VAN DEN HEUVEL. In de beide vorige artikelen trachtten wij de beteekenis en de vooruitzichten vast te stellen van de Landbouw en Industrie voor deze streek. En nu ditmaal de Handel. Een handelsstreek is Soesterberg voor zeker niet. is dit nimmer geweest en zal dit vermoedelijk ook nooit worden, alhoewel de toekomst ook op dit gebied mogelijkhe den zou kunnen bevatten, waarvan men vroeger nooit gedroomd heeft. Want in deze tijden van snelle groei, van wisseling en hergroepeering der dingen, kan soms vrij spoedig een nieuwe rangschikking tot stand komen, waardoor een nederig en beschei den iets tot groote belangrijkheid verheven wordt en omgekeerd. Waar Industrie en Landbouw zoo goed als geheel en al ontbreken, daar kan zich moeilijk een Handel van beteekenis ont wikkelen, daar genoemde bronnen van voortbrenging hiermede onverbrekelijk sa men hangen. En ook voor transito-handel is deze streek geenszins geschikt, omdat zij hiervoor aan een groote verkeersweg, het zij een belangrijk vaarwater of een der monden van een groote rievier zou moeten gelegen zijn. En zoo is ook die handel ge heel en al afwezig, zoodat het handelsge- beuren /ich -lechts afspeelt in zeer kleine kring, als klein- of detailhandel, dus om in de eerst noodige levensbehoeften der niet talrijke bewoners te voorzien. Die han del du-, waar men niet buiten kan, maar meer ook niet. Overal waar meerdere gezinnen bij el kaar wonen, hoe klein die menschengroep ook we/en moge, zal noodzakelijk een kleinhandel ontstaan, die minstens in even redigheid is met de nooddruft der geves tigde». Maar hierbij blijft het meestal. Wil dit nu zeggen, dat hier zich verder meer geen handel zou kunnen ontwikkelen? Natuurlijk wel, zoo de Industrie vooruit ging, maar ook op zichzelf zou het mogelijk kunnen ijn, dat de handel zich ontplooien ging. Want gelegen in 't midden van 't land, aan een gemoderniseerden verkeers weg, tu>schen twee belangrijke spoorweg stations, is die situatie ook in handelsop zicht niet geheel en al van beteekenis ont bloot. Bovendien bezit een gezond oord vele goede eigenschappen als plaats van werkzaamheid en het kan zelfs voor vele handeLnienschen de kweekplaats beduiden voor goede en juiste gedachten, die rustig kunnen worden uitgewerkt om daarna vlug in het zakenleven verwerkelijkt te worden. En een oord 'waar geregeld en goed be stuurd denken nog mogelijk is, wordt steeds schaarscher. Vandaar, dat in de groote ste den de „city" steeds meer en meer geschei den wordt van de woonplaats der handels ondernemers. Men moet zich daarom ver wonderen, dat deze mooie, rustige en gun stig gelegen natuurstreek hiervoor niet meer in aanmerking gekomen is. Het forensen wezen ten opzichte van den handel moest hier van groote beteekenis zijn. En als zoo danig L deze streek minstens van secun daire en indirecte beteekenis voor den han del. In de vorige eeuw en vroeger, toen Soes terberg niet meeer dan een heidevlak was, was de geregelde handel er zoo goed als onbekend De enkele verspreid levende be woners. wier bestaan zoo goed als gespeend wa?> van elk gezeten beroep, bedrijf of am bacht, leefden eenigszins van de hand in de tand, van alles wat de natuur hier aahbood. (voorheen R. FRESE, Hofleveranciers. BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 1—3 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. Hun koopwaar trachtten zij gewoonlijk in dc naburige stad aan den man te brengen, waar zij op hun beurt hun inkoopen deden van dagelijksche levensbehoeften en verdere benoodigdheden. Maar nu, in de laatste ja ren, is dat alles wel veel veranderd en ver beterd. Met de vermeerdering der bevolking is zich een kleine winkelstand gaan ves- tigen( die alle branches van dagelijksche le vensbehoeften vertegenwoordigt en soms meer nog. Hiervbor behoeft men dus niet meer naar naburige plaatsen te trekken, wat toch nog wel eens vaak geschiedt, maar dan om andere rédenen, waarover hier later wel eens gesproken zal worden. Zoo is de handel hier dus voornamelijk kleinhandel, de onmisbare schakel tusschen winkelier en verbruiker. Voor verscheidene g< zinnen vormt die kleinhandel een hoofd- of bijbron van meer of minder goed be staan. Van grossierderij zal wel zoo goed als geen sprake zijn, behoudens dan van en kele bestaande fabrieken en van groothan del nog minder. Toch is er nog een soort van handel hier vertegenwoordigd, die alleen naar den schijn, doch niet in wezen handel genoemd kan worden. De plaats van handeling is de •groote Weg met zijn vele zijlanen, overal waar huizen staan en menschen wonen. Onder dat mom van handel verbergt zich daar dc huisbedelarij, die er nogal ver tegenwoordigd is en waarvoor de schilder achtige boschrijke streek als 't ware de on misbare entourage vormt. Deze kleinhandel speelt zich meestal ter sluiks af. Hij heeft geen opzichtige reclame van noode en kondigt zich nooit per adver tentie in den krant aan. Hij heeft zijn eigen bestaan en zijn eigen wereld, die meestal zeer individueel en dus nog ongeorganiseerd is. Hij behoort tot die levensverschijnselen, die min of meer aan" de algemccne aandacht ontsnappen, maar dikwijls veel ellende en tragedie verbergen. Het is de ongelimiteer de handel, de handel onder en boven de wet. Zoo is de handel te Soesterberg dan in elk geval door den kleinhandel vertegen woordigd en al is deze niet van overwel digend groote beteekenis, hij is niettemin van belang voor elk inwoner die hem noo dig heeft en er op de een of andere wijze van profiteert of ermee te maken heeft. Voor uitbreiding bestaat hier altijd de ge legenheid en ook de kans. Zoo biedt deze streek b,v. voor verkeersartikelen en alles wat hiermede samengaat een even goede gelegenheid aan als elke andere. Waarom zou hier niet de een of andere belangrijke branche op dit of ander gebied op duurza me wijze en met succes gevestigd kunnen worden. Zoo zou voor een galanteriezaak een origineel souvenir van Soesterberg, ontleend aan het vliegwezen of in elk ge val een typisch plaatselijk cachet dragend, groote en algemcene aftrek vinden bij de vreemdelingen, die deze plaats korter of langer tijd aandoen. Maar deze tijd kan het niet zonder een pakkende en doeltreffende reclame stellen, waartoe ook een oordeelkundig adverteeren behoort, mits die reclame op werkelijkheid en waarheid gebaseerd is. Maar dan* is ook het mogelijke bereik baar. „Toeschouwer". LEZING MET LICHTBEELDEN. Door den Weled. Gestr. Heer J. H. Sar, voorzitter der Oudercommissie zal op Don derdag 13 Februari des avonds te 8 uur in Hotel „Huis ten Halve", voor leden van Volksonderwijs, ouders van leerlingen der Openbare School en genoodigden een le zing met lichtbeelden worden gehouden over het onderwerp: Luchtfotographie. SPECIALITEIT in de bekende SLIJTER!van HAVIK 41. TELEFOON 292 CLUBNIEUWS V.V. „SOEST". Zondag a.as. 2 uur n.m.Soest IIScher- penzeel II, terrein Ivoudhoornweg. Ons 2e elftal, dat zulke mooie kam pioenskansen heeft zal a.s. Zondag zijn uiterste best doen, teneinde de bovenste plaats te behouden. Wij verwachten dus ook een spannenden wedstrijd, en noodigen „Soest"-reporters uit onze 2e elftal-spelers in groote getale te komen aanmoedigen. Het 3e elftal speelt om 2 uur tegen N.S.F. II in Hilversum. Vertrek om 1 uur per bus vanaf Garage Geerestein. Soest I is vrij. E. S. V. A. C. Het tweede elftal gaat op bezoek bij B. V. C. IV in het Biltsche Sportpark. Er zal a.s. Zondag flink aangepakt moe ten worden om de winstpunten mede naar Soest te brengen; indien er echter serieus gevoetbalt wordt, dan kan de eenige ne derlaag op eigen terrein gewroken worden. Denk er om Esvaccers, indien Zondag gewonnen wordt, dan nog slechts een ge lijk spel tegen E.A.C. te Utrecht en het kampioenschap is binnen. Het eerste elftal speelt vermoedelijk a.s. Zondag om 2 uur in het Burgem. Deketh- park een oefenwedstrijd. V.V. SOESTDIJK. Zondag a.s. speelt Soestdijk tegen N.S.F. in Baarn op Baarn's terrein een beslissings wedstrijd. Wij zullen maar hoopen, dat de zen wedstrijd gewonnen mag worden, zoo- dit het geval is, is Soestdijk kampioen. Dus jongens van Soestdijk, schaart U aaneen om voetbal te spelen met hoofd en met been; er moet gewonnen worden. Zondag j.1. speelde Soestdijk tegen N.S.F. en kreeg een nederlaag van 42 te slik ken. Dus Soestdijk, haalt het nu op, dit is de laatste kans voor jelui. Supporters van Soestdijk, allen naar Baarn op Baarn's terrein. 6—12 Febr. 1930. GEBOREN: Theodora Wilhelmina Ma ria, d. v. P. J. BosbooTn en E. F. A. Wit, Kon.laan 35; Jacob Hendrik, z. v. W. Nag- tegaal en M. J. v. d. Vring, Koninginnelaan 1; Hendrik, z. v. C. Klein en H. Wolf te Vlissingen; Neeltje, d. v. A. Varkevisser en J. v. d. Plas, Andriessestraat 13; Gijsbertus z. v. G. Hilhorst en C. Kuijper, Kerkstraat 17; Willemina Alberdina Johanna Elisabeth, d. v. G. v. Surksum en E. F. M. W. Mul ler, Nieuweweg 79. ONDERTROUWD: G. Valkeneer en R. R. Jorna; J. J. F. van Woudenberg en A. H. Renes. GEHUWD: E. Groen en G. Verwoerd. OVERLEDENWillemijntje Berendina Hoonhorst, 4 jr., Zwartcweg 7; Charles Emile Marie Joseph Kuijpers, 53 jaar, geh. m. A. H. Scheltema, Nassaulaan 27; Gijs- berta Lammertse, 66 jaar, geh. m. W. van Egdom, Akkerwcg 10. Vestging 612 Febr. 1930. A. J. v. Hcngstum van de Bilt naar Mid delwijkstraat 19; J. van Logtesteijn m. gez. van Hoogland naar L. Brinkweg 45; C. tfcr Haar van Zutphen naar L. Bergstraat 2; W. Hansen van A'dam naar Koninginne laan 30a; W. C. v. Ettekoven m. gez. van Utrecht naar O. Utr.weg 1; W. Stalenhoef van St. Michiels Gestel naar Postweg 3; J. L. A. Stal m. gez. van Apeldoorn naar v. Weedstraat 9b; J. Spanjer van Gronin gen naar Beetzlaan 60; A. Westendorp m. gez. van Medan naar Julianaplein 8; J. Blaauw van Diever naar Kampweg 28; S. E. M. v. d. Horst van Groningen naar Steenhofstraat 46; S. J. Stroink van Am sterdam naar Amersf.straat 117; J. P. Klingcnhever van A'dam naar Dorrestein- weg 1?; H. H. Beems van A'dam naar Dorresteinweg 17; C. C. van Klooster van Baarn naar Molenstraat WZ 70. Vertrek 612 Febr. 1930. J. Krijneu iu. 6v.fc. vzrt Klaarwaterweg 25 naar A'foort, Eemstraat 7; M. H. van Kossem van Kerkstraat 57 naar Amster dam, Westermarkt 39 I; G. v. d. Pol m. gez. van Dorresteinweg 33 naar Utrecht, C. D. Haverstraat 1; W. J. Fijlstra m. gez. van Dijkhuisstraat 20 naar Den Haag, Per ziklaan 6U; W. Th. Butzelaar van Kerk pad NZ 41 naar Rdam, Blazoenstraat 3; B. W. Peters van Amersf.straat 2ü uaar Deventer, Tabaksdw.straat 2U; M. E. v. d. Es van Bosstraat 2 naar Baarn, Canton- laan 19; M. R. Ch. Mulder van Bosstraat 2 naar Baarn, Cantonlaan 19; W. v. Miunen m. vr. van Klaarwaterweg 35 naar Amers foort, Resedastraat 6; J. Ruijer m. gez. van Molenstraat WZ 5 naar A'foort, Focnsia- straat 26; J. C. W. Kruishoop m. gez. van Spoorstraat 36 naar Bodegraven, Ned. iierv. pastorie; G. Strijker van Julianastr. 7 naar Bodegraven; M. C. J. Kortekaas van Birktstr. 46 naar A'foort, St. Andriesstr. 5b. Verhuizingen in de gemeente van 612 Febr. 1930. J. Hoek van Braamweg 12 naar Klaarwa terweg 33; G. Klomp-v. Herwaarden van Heuvelweg 6 naar Koninginnelaan 2a; B. v. Brienen van Veenpad 6 naar Wieksl.weg ÜZ i/i; Wed. G. J. Hubscher van Heide weg 36 naar Da Costalaan 15; G. Snoek van Eigendomweg 5 naar F. Huijcklaan 4a; Wed. P. Alerts van Banningstraat 47 naar Steenhofstraat 4b; J. v. Vliet van Dorre steinweg 40 naar K. Hartweg 3; Al. van Vliet van Koninginnelaan 25b naar K. Hart weg 3; J. Grift van L. Bergstraat 28 naar Hartweg 14; Wed. H. v. Veen van 2e Heeserlaan 6 naar Bosstraat 11; P. J. Ar- noldus van Sinnemaplein 8 naar 6. Ned. Herv. Kerk Soest. Zondag, 16 Februari 1930: Kerk 10 uur: Ds. A. de Haan, van Zwolle. Rembrandtzaal 10 uur: Ds. Bieshaar. Rembrandtzaal 7 uur: Ds. van Schaick, Jeugddienst. Christ. Geref. Gemeente Julianastraat. Zondag v.m. 10 en n.m. 6 uur: Prof. P. J. AI. de Bruin, Hoogleeraar te Apeldoorn. Dondardag, 20 Febr. n.m. 7 uur: Ds. J. B. G. Croes, van Gouda. Vereeniging van Vrijzinnig Godsdienstigen te Soest. Geen dienst. Geachte Redactie. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer M. Hut in uw blad van 1 Febr. j.1. zij het mij vergund als Voor zitster van de Ver. het Groene Kruis al hier een gedeelte te beantwoorden. Vanaf haar oprichting in October 1923 heeft ons Bestuur aan de heeren doktoren gevraagd oru een cursus te geven in het verleenen van hulp bij ongelukkendit stuitte af op allerlei bezwaren van de heeren. Naar aanleiding van een schrijven van het Oranje Kruis dat in zeer nauwe relatie staat met het Groene Kruis, en 2elf doordrongen van het groote nut van on derricht in eerste hulp bij ongelukken, richtten wij eenige maanden voordat de Ver. E. H. B. 0. hier opgericht werd, ïiog- maals een scjjrijven tot de doktoren met verzoek om onze cursus te leiden. Ons verzoek werd weer afgewezen, en onze kas liet het niet toe om een dokter uit een andere plaats te vragen; zoodat de cursus weer tot onze spijt niet gege ven kon worden. Wie kan zich onze verbazing voorstel len toen kort na deze weigering in de bla den een oproep stond van de pas opge richte Ver. E. H. B. O. voor deelnamen van een cursus in E. H. B. O. te geveji door de doktoren alhier. Niets is veranderlijker dan de mensch. Dit stuk dient alleen om recht te zetten hetgeen de heer Hut schrijft n.1. dat het Groene Kruis in Soest zich nimmer practisch heeft bezig gehouden met het vraagstuk der eerste hulpverle-ening ten aanzien van het oprichten van een cursus enz. enz." L. H. DrosteWilmans. UTRECHT, Potterstr. 22, Vreeburg 36, Steenweg 62. HILVERSUM - Leeuwenstraat 28. AMERSFOORT - Krommegracht 4. Het meest gesorteerde en goedkoopste adres voor SIGAREN, SIGARETTEN, TABAK KANTONGERECHT AMERSFOORT. (Verslag van de zitting). Aanrijding bij Nieuwerhoek. Alen herinnert zich het geval, aanrijding 20 Dec. 's avonds half vijf. Van Dorrestijn uit Soest komende van de Koninginnelaan, willende naar de Burg. Grothestraat, werd onderlaatst vrijgesproken van links rijden. Thans was het voortzetting der verbaal behandeling onderzijds, wegens rechts niet laten voorgaan, met P. M. Kluft, fabri kant te Amersfoort als verdachte. Deze had gereden van de Vredehofstraat in de richting Wilhelminalaan. De duidelijke teekening van den agent ter Haar deed weder dienst. De aanrijding met den dop van het achterwiel van verd. toonde aan, dat deze een autolengte het kruisingspunt der straatassen bij de collise (aanrijding) was gepasseerd. Kantonrechter Mr. van Son gebruikt gaarne dat woord, collise. De Ambtenaar O.M. gaf toe, dat hier wel een samenloop van omstandigheden was. Dit neemt echter iet weg, dat volgens hem verd. wel schuld had. Beiden voerden licht en het uitzicht was voldoende. Daarom was verd. verantwoordelijk wegens niet laten vont-traan van r#»c.htg. Een uiting van ucu Ambtenaar toonde aan, dat hij van gevoelen is gewijzigd, wat betreft: kruisiugsnunt. In een geval van aanrijding op den rijksweg nabij Garderen- Stroe, geruimen tiju geleden, nam hij als kruispunt aan het snijpunt der autobanen, dus voor den een liggende in de rechter weghelft. Thans echter klonk het: de wet heeft uitgemaakt (.mogelijk werd Hooge Raad bedoeld), dat het geldt het kruispunt der assen van de wegen en niet van de ge reden banen. Air. Stadig (Amersfoort) trad als gemach tigde op van verd. Deze grondde zijn ver dediging hierop, dat niet aannemelijk was gemaakt, dat verd. schuld had. Bij dezen is onnauwkeurigheid of onoplettendheid uit te schakelen. Hij heeft gereden met 15 K.M. snelheid. De ander moet wel een driedub bele vaart hebben gehad. Dit verklaart de misrekening van verd. Dit is geen schuldig feit; hij behoefde niet anders te rijden, dan is geschied. Volgende week uitspraak. UITSPRAKEN. Wielrijden zonder reflector: H. Al. F., Soest 2 of 1 d.; J. B. Al. idem. DE „WINTERRUST DER PLANTEN'. Vele onkruidsoorten groeien echter maar door. In zachte winters, zooals die welke wij thans beleven er een schijnt te zullen wor den, kan men bij een groot aantal plan ten niet van een eigenlijke winterrust spreken. We lezen zells in de bladen van bloeinde pruimenboomen, ën een lange lijst van planten zouden we kunnen samen stellen, wanneer we alle thans nog groei ende kruiden, heesters enz. wilden op sommen. Intusschen kan het in de natuur plot seling veranderen. Een sterke daling van de temperatuur tot eenige graden beneden het vriespunt doet als met een tooverslag den groei der planten ophouden, wat in den grond der zaak is: een evenwichts toestand scheppen tusschen de waterop name door de wortels en de verdamping der bovenaardsche deelen. Dit laatste is voor sommige plantensoorten al heel ge makkelijk. We denken aan de dennen en sparren, aan allerlei sierconifeeren in tui nen: hulst, klimop, liguster (waar men vaak heggen van ziet) laurierkers, het buxboompje, ook wel palmboompje ge- heeten, de aucuba, de heide, soorten van bramen, de kamperfoelie, enz. De meeste dezer planten echter hebben bladeren met een verharde opperhuid, zooals de hulst, of hebben weinig huidmondjes, zooals de naalden van sparren, enz. De verdamping zal dus bij deze planten, vooral ook in ver band met de lage temperatuur, en de (groo te betrekkelijke vochtigheid der lucht ge durende een groot deel van den winter, zeer gering zijn of althans kunnen zijn. De genoemde planten echter vormen een uitzondering op den regel, dat in ons kli- L. A. METTROP UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein 10 Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m. 's Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kniniekprijzen. Specialist in herstellen van fouten of hinderlijke gebitten. maat de planten knoppen aanleggen, voed sel a. h. w. opsparen, en daarna een rust periode doormaken, die juist valt in het koudste jaargetijde. Doch ook hier moe ten we er al weer aan toevoegen: „in het algemeen". Er zijn n.1. verschillende planten, als de kerstroos en vooral de bolgewassen, als sneeuwklokje, crocus, enz., die in het kou de jaargetijde hun bloeiperiode doormaken, om vrij kort daarna hun rusttijd aai\ te vangen, wanneer juist andere planten krachtig beginnen te groeien. Bovendien is de genoemde rustperiode geen tijd van absolute rust. Daarom vin den we de uitdrukking „winterslaap der planten" zoo aardig en juist gekozen. Im mers doet het woord „slaap" niet denken aan en stilstand van de voornaamste le vensfuncties, maar aan een zeer., vermin derde werkzaamheid er van. Zóó, en niet anders is het ook in de plantenwereld. In het inwendige der planten gaan verschil lende levensverrichtingen, in zeer ver langzaamd tempo, ook des winters door. In de wortels der boomen kan men dan zelfs nog een zeer geringe diktegroei aan- toonen, die bij den eik tot in Februari, bjj den esch tot in Maart, bjj appel en kers zelfs tot in April aanhoudt. Intusschen zijn er ook plantengroepen, die juist in den winter (tenminste wanneer het niet vriest,), in de gunstigste omstan digheden voor hun ontwikkeling verkeeren. Denk maar eens aan de mossen, vooral de korstmossen en de groene wierplant jes op boomen. Deze groeien bij niet vrie zend weer heel den winter door. Maar ook onder de zaadplanten zijn er een aan tal soorten ,die bij zacht winterweer maar steeds doorgroeien. Vele er van zijn las tige onkruiden, die men meer in 't oog moest houden dan in den regel gebeurt. Laten we het lijstje maar eens opnemen: de muur, en zeer veel voorkomend on kruid; het gemeen kruiskruid, dat ook al een slechte reputatie geniet; de paarse doovenetelverschillende eereprijssoorten, waarvan de akkereereprijs of blauwe muur zeer schadelijk kan worden in graanvelden. Verder moeten we niet vergeten: de kweek en verschillende soorten van „kweekende grassen", die in het bouwland voorkomen, zonder dat onze boeren er den jui6ten naam van kennen. Alaar de grond wordt er in zachte winters meer en meer mee besmet. Ook het tuintjesgras is een echte „doorgroeier", als we dit woord eens mo gen kiezen. Maar laten onze boeren alles doen, om aan de „doorgroeiers" het le ven moeilijk te maken. Vóór den winter moet elke onbezaaide akker „zwart ge maakt" worden, 't zij door hem ondiep te ploegen of te bewerpen, 't zij door hem met den cultivator te bewerken. Wie den vorigen herfst in dezen te kort geschoten is, moet thans maar eens gaan kijken, hoe de „doorgroeiers" zich beijveren om den grond uit te buiten en b.v. de muur zelfs zaad voort te brengen. We meenden £oed te doen, dit punt thans onder de aandacht te brengen. (Alg. Ned. Landbouwbl.) INCASSO- EN INFORMATIEBUREAU „UTRECHT" L. NIEUWSTRAAT 90, UTRECHT. Tel. 11460 - Postrek. 69147 INCASSO'S INFORMATIES ADVIES IN ALLE RECHTSZAKEN Correspondentie en oplossingen (binnen 8 da gen) te zenden aan H. Bakker, Soest Laanstr, 32 PROBLEEM No. 6 Zwart: 7 12 3 4 5 Wfr Wfr W// 9a 15 25 35 45 46 47 48 49 50 Wit: 7 PROBLEEM No. 6. Zwart 6 schijven op 12, 18, 21, 25, 28, 33 en dam op 8. Wit 6 schijven op 19, 24, 31, 34, 35, 43 en dam op 3. Wit speelt en wint. Oplossing probleem No. 4. De stand in cijfers was: zwart 1, 19, 22, 25, 32, 38; wit 6, 11, 29, 30, 40, 49. Wit wint achtereenvolgens door 3024, 117, 4943, 61, IX 49 en wint. Een interessant slot na een vlotte afwik keling. Het oplossen van een dergelijk pro bleem is zeer nuttig, daar de slotstand in een partij kan bewerkstelligd worden. Goede oplossing ontvangen van P. Floor, K. Janson, S. de Z„ D. Salemink en D. Staal. VOOR UW BENOODIGD DRUKWERK ZIJN DEZE 3 PUNTEN VAN BELANG: TEN EERSTE: DE GOEDE UITVOERING, WAARTOE WIJ IN STAAT ZIJN DOOR VAKKUNDIG PERSONEEL TEN TWEEDE: DE VLUGGE AFLEVERING, WAARVOOR WIJ DE MEEST MODERNE MACHINES BEZITTEN TEN DERDE: DE PRIJS, DIE VOOR ONS DRUKWERK J ZEER LAAG IS GESTELD le SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ VAN WEEDESTRAAT 7, SOESTDIJK - VAN „HUIS TEN IIALVE" -

De Soester | 1930 | | pagina 5