T. VAN VLIET Modelslagerij I Stoomwasscherij „DE VLIJT" t I FRANCO HALEN X T EN BEZORGEN J Gemeenteraad. Geopend: Handel in Auto- Onderdeelen Plaatselijk Nieuws 3 punten van belang BOSCHSTRAAT 9 - BAARN M. G. VERSTEEG. W. van Mechelenstraat 29 AMERSFOORT. norm van de zedelijkheid mochten wor den gebracht, onder een rechtsnorm heeft gesteld. Opnieuw dreigt ons dat gevaar, dat de wetgever uitspattingen van het dans- leven wil gaan verbieden. De grenzen van het recht worden overschredenhet twee de belangrijke beginsel bij de mogelijke regeling betrokken en daarmee wederom eene schrede gezet op een hoogst gevaarlij ken en glibberigen weg. Wij weten wel, dat het meer dan ouderwetsch is op rechtsbe- perking aan te dringen; steeds meer en meer wordt het geheele leven door rechts maatregelen beheerscht, maatregelen, die natuurlijk door dwang moeten worden ge- handhaaft. Voor vrijheid blijft steeds min der plaats over. Op het bedenkelijke van deze opvatting hebben wij reeds meermalen gewezen, en als het niet al te onbescheiden klinkt, veroorloven wij ons naar vroegere beschouwingen te verwijzen. Recht moet binnen wel niet vaste doch niettemin binnen scherp omlijnde grenzen gehouden worden en alleen dan zijne gebie dende of verbiedende regelen geven, wan neer inderdaad de belangen der gemeen schap in eenigszins belangrijke mate in het spel zijn. Wij denken er niet aan de belan gen der gemeenschap licht te tellen; onge twijfeld moeten zij worden gesteld boven die van het individii, doch de gemeenschap zelf is er ten sterkste bij betrokken wan neer de belangen van het individu zooveel mogelijk worden geëerbiedigd, diens vrij heid blijft gehandhaafd, wanneer het slechts eenigszins kan. Wil het individu dansen, veroorloven zijne zedelijkheidsbe ginselen hem, wat zij anderren verbieden, het recht moet hem zijn vrijheid laten, ten zij de uitoefening daarvan anderen in hunne redelijke vrijheid treft, hunne zede lijke of materieele belangen schaadt of in gevaar brengt. Zedelijke belangen, doch daarmee mogen persoonlijke meeningen over wat zedelijk of onzedelijk is, niet wor den vereenzelvigd. Al zijn wij ook hier reeds op een gevaarlijk terrein, toch geluk kig mogen wij in ons land nog ieder op zijn wijze zalig worden en zijn de zedelijkheids beginselen van enkelen of meerderen, zelfs van de meerderheid niet dwingend voor hen, die deze beginselen niet deelen. Recht worde door zedelijkheid beheerscht, doch blijve binnen eligere lijnen; recht diene de gemeenschapsbelangen, doch late de per- sooonlijke vrijheid intact, als die belangen het slechts eenigszins gedoogen. Wij vragen voor dit woord men noeme het conservatief, oud-liberaal zonder meer nog eenmaal alle aandacht, die het naar onze, naar wij hopen, niet al te onbeschei den meening verdient. GODSDIENSTVERVOLGING IN SOVJET-RUSLAND. In verband met het groote aantal be richten betreffende godsdienstvervolging in Sovjet-Rusland, heeft het hoofdbestuur van de Vrijdenkers Vereeniging „De Da geraad" te Amsterdam besloten enkele vooraanstaande Nederlanders van ver schillende geestes-richting te verzoeken een studiereis naar Sovjet-Rusland te on dernemen. Genoemd verzoek werd gericht tot de heeren: Prof. Dr. A. H. de Hartog, te Utrecht; Jac. Rustige, gemeenteraadslid te Amsterdam; Ds. A. R. de Jong te Bussum en J. Hoving, voorzitter van „De Dageraad" Amsterdam. ALS DE OVERHEID ZELF VOORGAAT. Pays-Bas, Cahier des Charges enz. De heer Hx (P. Haaxman Jr.) schrijft in het Vad.: Een Nederlandsche commissie heeft op de tentoonstelling te Antwerpen, een Vlaamsche stad, een Nederlandsch pavil joen laten bouwen met het opschrift in reuze letters Pays-Bas! Terecht is hier over getoornd en gevraagd: waarom toch moesten we onze kennis van het Fransch luchten, zoodra we de Belgische grens maar even over zijn? Men zou op die vraag kunnen antwoor den: omdat wij het binnen onze grenzen maar niet kunnen afleeren. Toen zeer on langs zoowel in Den Haag als in Amster dam onderhandeld werd over de bespeling van de stadsschouwburgen, kon men in de stukken lezen, niet van een lastbrief of lastenstuk, zooals onze Zuid-Nederland- sche taalbroeders het noemen, maar van „cahier des charges", ten gerieve en ten laste, niet van een Fransch opera- of co- mediegezelschap maar van een vasten Ne- derlandschen bespeler. En daarbij bleef het niet. In de stuk ken werd herhaaldelijk gesproken van „tooneel-concentratie", van den commer- ciëelen kant van het bedrijf, van de daar aan te stellen eischen van „artisticiteit", van hoog „artistiek" peil, dat „gestipu leerd" moest worden, over het „reser veeren" van dagen voor bijzondere voor stellingen. waarvoor een door B. en W. ditmaal van Den Haag aan te wijzen „literaire adviseur" raad zou kunnen ge ven! Men moet erkennen, dat beide gemeen tebesturen het ver gebracht hebben in dat zonderlinge taaltje, met „cahier des charges", ook in reuze-letters, aan den kop van het merkwaardige stuk. Over het slordig schryven van de Ne derlandsche taal wordt telkens geklaagd, nog onlangs door de examen-commissie voor de hoofdakte. Maar kan men anders verwachten, waar onze overheden zóó voorgaan? Hz. DE SCHILDERIJENDIEF. Naar België uitgeweken? Het schilderijstukje van A. v. d. Venne, „De dansende invaliden", ter waarde van ongeveer 1500 gulden, dat Zondag j.1. in het Haagsche gemeentemuseum is ge stolen, is door de Belgische politie in be slag genomen bij een schilderijenhandelaar in Antwerpen- Door een heer was het daar omgeruild voor eenige miniaturen. Het signalement, dat genoemde schilderijen handelaar van zijn klant kon geven, komt volkomen overeen met dat van den per soon, die van de diefstallen in Utrecht, Haarlem en Den Haag verdacht wordt. Hij had ook nog bij zich het in Haarlem ge stolen schilderij van Dirk Hals, een jon genskopje. De Belgische politie is ervan over tuigd, dat dit brutale heerschap de dader is van de museum-diefstallen. Maandagmiddag te drie uur kwam de gemeenteraad in openbare zitting bijeen ter behandeling van de reeds in ons vorig nummer gepubliceerle agenda. Alle leden waren aanwezig. Eerst tegen half vier werd de openbare vergadering geopend. Na de gebruikelijke opening deelde de burgemeester mede, dat des morgens was overleden de heer Hesp, die als bestuurs lid van de slagerspatroonsvereeniging zoo veel had gedaan voor de totstandkoming van het abottoir. Spr. wijdde woorden van deelneming aan dit onverwachte over lijden en verzocht machtiging van den Raad om tot de weduwe een brief van rouwbe klag te richten. Onder instemming met de woorden van den voorzitter verleende de Raad de ver zochte machtiging. Hierna kwam aan de orde: 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering d.d. 10 Februari 1930. Onveran derd vastgesteld. 2. Vooorstel van B. en W. om in beroep te gaan van het vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbank te Utrecht inzake toe wijziging van den eisch van W. A. Hil- horst betreffende terugbetaling van gestor te gelden voor wegaanleg. Blijkbaar was dit voorstel al te voren in de geheime vergadering dubbel en dwars onder de loupe genomen, zoodanig zelfs, dat bij de openbare behandeling nie mand er meer het woord over wenschte. De heer Hilhorst wenchte echter stem ming met het gevolg, dat het voorstel van B. en W. met 12 tegen 1 stem werd aange nomen. Tegen stemde de heer Hilhorst. 3. Vaststelling van een besluit tot in trekking van besluiten tot heffing en in vordering van opcenten op de hoofdsom der Vermogensbelasting. Z. h. st. vastgesteld. 4. Voorstel van B. en W. tot belegging van door reservevorming bij het Gasbe drijf vrijgekomen middelen bij de ge meente. Z.h. st. aangenomen. 5. Vaststelling van besluiten tot wijzi ging der gemeentebegrootingen voor 1929 en 1930. De heer Gasille heeft bezwaar tegen de post ad. F. 111.50 uit te betalen aan Dr. O. Breen te Soesterberg voor kosten van inentingen. Spr. meent, dat Dr. O. Breen toch als gemeente-geneesheer te Soester berg al niet veel te doen heeft en dan nog niet eens apart behoeft te gaan rekenen, als hij nu bij uitzondering wel eens wat uitvoert. Spr. stelt voor die bewuste post niet uit te betalen. De heer Grootewal ondersteunt dat voorstel ten sterkste en vindt het vreemd, dat Dr. O Breen, hierover een aparte de claratie inzond. Reeds eerder heeft spr. op het punt: „gemeente-arts te Soester berg" gewezen en daarbij uitgerekend, dat die dokter in een jaar drie maal de scholen bezocht, telkens gedurende een uur en ver der niets deed, zoodat hij een salaris ge noot van F. 100.per uur. De heer Doorman meent, dat het de vraag is, of de dokter tot die inenting voor alastrim verplicht was, in welk geval het natuurlijk niet apart behoort te worden betaald, of wel, dat hij daartoe niet ver plicht was, in welk laatste geval hij na tuurlijk moet worden gehonoreerd als elk ander, van wiens diensten men gebruik maakt. Het bestaan dezer verplichting kan volgen uit de instructie. De heer Gasille zegt nog, dat Dr. Ru- pert, die in Soest veel meer inentingen ver richt heeft, zich op een veel beter stand punt stelt en als gemeente-arts daar niet apart voor betaald wil worden. Het voorstel-Gasille om die post voor- loopig af te voeren ter nader onderzoek wordt hierna aangenomen met algemeene stemmen. 6. Voorstel van B. en W. tot het tfeffen van eenige maatregelen, welke noodig zijn in verband met de uitvoering der Ziekte wet. De heer Doorman vraagt, of alle ver plichtingen nu door die vereeniging wor den overgenomen, waarop de burgemeester toestemmend antwoord. Wethouder En dendijk ligt de voordracht nog toe en wijst erop, dat het Rijk 2,3 pCt. en misschien zelfs wel 3,4pCt. prqmie vraagt, terwijl de bedrijfsvereeniging slechts ongeveer 2,0pCt. vraagt en dus aanmerkelijk goed- kooper is. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z.h. st. aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van een besluit betreffende het on derhands of in het openbaar verkoopen van verschillende aan de gemeente toebehoo- rende goederen, nader in het besluit om schreven. Mevrouw Landweer-de Visser vindt het voorstel te ruim genomen en wil lievfer een maximum bedrag vaststellen, waar beneden B. en W. zonder den Raad cr in te kennen mogen verkoopen. De heer Busch is tegen onderhands ver koopen en wil liever alles in het openbaar doen; als er te weinig voor is, welnu, dan kan men best even wachten tot er wat meer is en da'n alles tegelijk verkoopen. De heer Hilhorst is het met deze laatste opvatting eens. De heer de Bruyn wil ook een bedrag vaststellen; de opgedane ondervindingen zijn niet van dien aard, dat men erg veel vertrouwen kan stellen in het college van B. en W. Zij beloven wel veel, maar doen weinig. Het gevalletje met de politie-auto heeft ons dat weer laten zien. Eerst werd aan den Raad voorgesteld een nieuwe auto aan te koopen voor F. 1800.maar toen het raadsbesluit eenmaal gevallen was, deed het college toch, wat het zelf wilde en kocht toen een tweedehandsche wagen. De uitspraak van den Raad werd gewoon genegeerd. En als men nu nog maar eens zijn licht was gaan opsteken bij eenige deskundigen! Maar die had men blijkbaar bij den aankoop niet noodig! Spr. stelt voor het maximum bedrag vast te stellen op F. 200.of F. 250. De heer Grootewal wil het voorstel al dus amendeeren, dat B. en W. alleen bui ten den Raad om mogen verkoopen, als het noodzakelijk is om terstond te ver koopen. Het voorstel van B. en W. om algemeene machtiging bij kleine verkoopen wordt hierna verworpen met 9 tegen 4 stemmen. Vóór stemden de hh. Endendijk, Koenders, van Klooster en v. d.. Breemer. De heer van Doorne zegt hierna, dat het stellen van een limiet niets beteekent; als de posten dan gesplitst worden kan men toch hooger gaan in totaal. De burgemeester: „O, U vertrouwt ons dus niet." De heer de Bruyn: „Neen, gezien het ge beurde met de politie-auto." De heer Busch: „Neen, ronduit neen, hoor. Er wordt echter niets onaangenams mee bedoeld." De burgemeester: „O, dank U." De Raad besluit met 13 tegen 0 stem men B. en W. te machtigen om in spoed- eischende gevallen te verkoopen en anders steeds op een raadsbesluit te wachten. De heer Busch: „Nu, als dat geen mooie overwinning is, dan weet ik het niet. Hét is een kwestie van groot vertrouwen in het college." 8. Vaststelling van een besluit tot ruiling van grond met W. Heijdema. De heer Doorne vindt de ruil zeer voor- deelig voor den heer Heijdema, die veel meer grond krijgt en dan ook best alle overdrachtskosten mag betalen. De burgemeester zegt, dat de heele zaak dan waarschijnlijk wel niet door zal gaan, daar het uiterste is bedongen. De heer Busch zegt, dat de gemeente niets aan dat strookje grond heeft. De Heer Heijdema krijgt in oppervlakte wel wat meer grond, maar niet in waarde. Bij den verkoop aan de Waterleiding Mij. was het de bedoeling geweest alles te verkoo pen tot aan de spoorlijn, doch men is er 2 Meter vandaan gebleven. Niemand heeft veel aan dat strookje. Nadat de heer v. d. Breemer nog heeft gevraagd, of die F. 10UU.voor verharding van de Bosstraat bedoeld zijn, waarop de burgemeester ontkennend antwoord, wordt het voorstel z.h. st. aangenomen. 9. Behandeling van het verzoek van P. de Groen om toekenning eener schadeloos stelling wegens gemis van door hem ge- huurden grond. Z.h. st. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. lü. Benoeming van Mej. G. M. lvoops tot klerk-typiste bij den Dienst Openbare Werken. De heer van Doorne vindt een salaris van F. 900.per jaar veel te veel. De heeren Gasille en Busch zijn het daarmede eens, en meenen, dat het nu toch ook niet noodig is tijdelijk aan te stellen. De heer Busch doet daarna het voor stel van B. en W. van de agenda af te voeren. Dit voorstel wordt aangenomen met 8 tegen 5 stemmen. Tegen afvoering waren de heeren Koenders, Hilhorst, Pronk, Endendijk en Mevrouw Landweer- de Visser. Mej. Koops is dus voorloopig niet in vasten dienst benoemd. 11. Benoeming van een lid der Commis sie van Toezicht op het Lager Onderwijs wegens niet-aanneming zijner benoeming door Ds. B. Alkema. Bij de stemming verkrijgen de heeren: F. D. van Batenburg 7 stemmen en T. Budding 6 stemmen, zoodat eersgenoemde benoemd is. De heer Busch wil, dat de Commissie wat beter onderzoek op de scholen instelt, zoodat dergelijke compromitteerende din gen, als onlangs geschied zijn, voorkomen worden, D<j vroegere onderwijzeres heeft de gezinnen wel bezocht, doch de toestand werd met den dag erger. Als de Commis sie met de doctoren optreden is dat veel beter. Nu is de geheele geschiedenis voor alle betrokkenen erg onaangenaam. Wethouder Endendijk zegt, dat de wet nauwkeurig de bevoegdheden van de Commissie regelt en daarbuiten mag zij niet gaan. De betrokken, door den heer Busch aangeroerde, kwestie is echter in behandeling en de gemeente-arts is bereid gevonden hier op te treden. Binnen kort is dus verbetering te verwachten. Hierna deelt de burgemeester mede, dat een request is ingekomen van de Christe lijke Bestuurdersbond, houdende betuiging van leedwezen en afkeuring over het in genomen standpunt, dat de loonen afhan kelijk gesteld moeten worden van vraag en aanbod, zijnde dit aldus in strijd met het Christelijk principe. Voor kennisgeving aangenomen. Voorts deelt de burgemeester mede, een voorstel ter tafel te brengen van P. Kalf aan de Wijnand Toplaan ongeveer 80 vierkante nieter grond in schenking te aan vaarden. Deze schenking is een onderdeel van een veel grootere schenking, die in 1927 is goedgekeurd, doch door verwis seling van eigenaar toen niet door is ge gaan. Deze schenking van 80 vierkante meter wordt thans goedgekeurd. Rondvraag. De heer Busch vraagt of de gemeente lijke arbeidsbeurs alleen is voor particu lieren of ook voor dc Gemeente, als die werkkrachten noodig heeft. Waar dit laat ste mede het geval blijkt, heeft spr. er groot bezwaar tegen, dat W. van Eek, een bestuurder van een bond, op Maandag 25 November door de gemeente aan het wer'c is gezet, terwijl die persoon eerst op 23 November werkeloos werd en er nog 11 andere, waaronder kundige en technische menschen bij de arbeidsbeurs stonden in geschreven. Dat zet kwaad bloed en doet denken aan protectie. Wethouder Koenders meent, dat van Eek bij de werkverschaffing was, doch al ras bleek, dat dit niet zoo was. De zaak zal worden onderzocht en herhaling in de toekomst zooveel mogelijk voorkomen. De heer Busch heeft gehoord, dat de werkverschaffing over 8 of 14 dagen zal worden stopgezet. Hij wil echter de wegen, waarmede men bezig is, in elk geval afma ken; o.a. noemt hij het pad nabij de Ber kenlaan bij de halte de Platz. Wethouder Koenders deelt mede, dat al les wordt doorgezet, waar men mee bezig is. Voorts vraagt de heer Busch waarom de nieuwe exploitant van die lunchroom aan de Vredehofstraat (.het nieuwe parochie huis) nu ineens wèl muziek mag maken, ja zelfs een jaszband er op na mag hou den, terwijl de vorige exploitant Klaassen er niet eens muziek mocht maken. Het weigeren toen geschiedde omdat de buren hinder hadden van het rumoer, maar dat is nu nog veel erger. De weigering toen maals had niets met het servituut te ma ken, volgens gezegde van den heer bur gemeester, dat spr. uit de notulen citeert. Spr. wil gelijke behandeling voor allen en niet een toestaan van veel meer aan den een als men vroeger veel minder aan den ander heeft geweigerd. De burgemeester weet dat niet precies, maar zal de zaak onderzoeken. De heer Gasille wil de wegen spoedig afwerken en ook de snoeiers met spoed laten doorwerken, welke beide punten door wethouder Koenders worden toegezegd. De heer Doorman heeft bezwaar, dat de werkverschaffing wordt stil gelegd zelfs als er een klein nachtvorstje is ge weest. Wethouder Koenders deelt mede, dat de nachtvorst wel 30 c.M. diep zat en wet- houdef Endendijk zegt, dat men dan veel eer eerst te 12 uur 's middags zou kunnen beginnen met grondwerk, tenminste als de zon geschenen heeft. Het werk heeft slechts 4 dagen stop ge staan. welk systeem men bij het aanleggen van wegen volgt. Wethouder Koenders zegt, dat allereerst worden aangelegd die wegen, waartoe de gemeente bij overeenkomst verplicht is en waarvan de aanleg door anderen reeds is betaald. Spr. wijst hier op de Sophialaan en de Anna Paulownalaan; deze wegen moesten worden aangelegd krachtens het verkoopcontract. Qe heer Doorman wist dit reeds, maar meende toch in het openbaar deze vraag te moeten stellen. Het publiek weet dan, dat het college van B. en W. gerust niet zoo gek is om maar niets beteekende we gen te gaan bestraten en andere slechte, druk begaanbare wegen, rustig te laten liggen. Tenslotte vraagt de heer Doorman naar het systeem, waarnaar vergunningen voor het hebben van reclameborden en wegwei- zers worden verleend of geweigerd. Spr. wijst op handwijzers van 's Zomers Buiten, van Oranjehof, van Vos op Soestduinen en op het reclamebord van F. Breure al daar. Voorts op de borden voor v. d. Kui len en voor pension Nova. Waarom men de een weigert en de andere laat staan is spr. niet erg duidelijk. Ook het snoeien van doornen heggen laat veel te wenschen over. De afvoer van het waschwater bij de Automobiel Centrale van den heer Al- blas is nog steeds niet in orde. Men heeft daar de rioolputten verkeerd gelegd en er zijn nog altijd plassen water en olie. Als een klein riooltje wordt gelegd vanaf de waschplaats, is alles in orde. De burgemeester zegt, dat enkele bor den nog onder de oude verordening val len en dat nu voor de rclameborden de nieuwe regelen gelden. Hij zal alle opge geven plaatsingen laten onderzoeken. De heer v. Doorne vraagt inlichtingen omtrent de Klokken Kerke buurt en Nieuwcnhoek. De burgemeester deelt mede, dat die klok in de reparatie is; heden zijn net de onderdeelen aangekomen. Ook het Sa cristie-klokje zal spoedig zijn oude plaats weer innemen, als de brandweersirene voor Soesterberg er is; thans moet men het klokje nog bij brand luiden. De heer de Bruyn vraagt naar voorstel len omtrent het door hem in de vorige vergadering gevraagde verbod van melk- venten op Zondag. De burgemeester betwijfelt of zoo'n ver bod wel mogelijk is, maar is er mede bezig. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering te ruim half vijf gesloten. Aanbevelend, JOH. KOSTER. Heerenstraat 20 - Telef. 2706 HILVERSUM Soester Harmonie. Genoemde vereeniging bood aan haar donateurs een concert aan in „Religie en Kunst", dat zeer goed geslaagd is. De zaal was geheel bezet. Het corps heeft voor de zooveelste maal onder leiding van haar dirigent den heer H. Kok uit Zeist getoond, dat 't de kynst met liefde dient, hetgeen duidelijk bleek uit hetgeen ten 'gehoore werd gebracht. Er zat pit in. De solisten M. Jansen, bugel, J. Lagemaat, clarinet, J. v. d. Broek, piston en G. Hornsveld, nenorhoorn, bleken hun instrumenten ten volle te kennen, de mooie heldere tonen werden met de minste moei te naar voren gebracht. Geen wonder dat er herhaalde malen een luid applaus op steeg. Mej, v. d. Broek, die de solisten op de piano begeleidde, deed haar werk ■eb'. 4 VOOR UW BENOODIGD DHUKWEKKZ1JN DEZE 4 3 PUNTEN VAN BELANG 4 4 TEN EERSTE: DE GOEDE 4 UITVOERING, WAARTOE 4 WIJ IN STAAT ZIJN DOOR 4 VAKKUNDIG PERSONEEL 4 4 TEN TWEEDE: DE VLUGGE 4 AFLEVERING, WAARVOOR ■4 WIJ DE MEEST MODERNE 4 MAC INES BEZITTEN 4 4 TEN DERDE: DE PRIJS, DIE VOOR ONS DRUKWERK ZEER LAAG IS GESTELD le SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ VAN WEEDESTRAAT 7, SOESTDIJK uitstekend, zij beheerscht volkomen haar instrument, het aangeboden souvernir was dan ook wel verdiend. Not. Dammers maakte zicii tot tolk van de aanwezigen door dirigent en leden har telijk dank te zeggen voor hun arbeid. Hij hoopte dat velen zich als donateur zou den opgeven. Een marsch tot slot en daarmede was deze avond weer voorbij. Auto Botsing. Vrijdag omstreeks 12.30 uur werd een luxe auto aangereden door een kolen- vrachtauto van den heer Breure. De luxe auto werd vrij belangrijk be schadigd, terwijl van de kolen-auto een aantal zakken kolen op den weg vielen. De bestuurders bekwamen geen letsel. Aanrijding Vrijdagmorgen omstreeks 11 uur werd in de Birktstraat een man die visch per fiets vervoerde, door een auto aangere den. De fiets werd vernield. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. N. B. A. S. Door gen >emde vereeniging was gepas- seerden Zaterdag en Zondag een bazaar georganiseerd in de voormalige koestal van het huis der familie Muyzenberg aai» de Ferd. Huycklaan. die gezien de groote belangstelling zeer zeker goed is ver- loopen. Het zeer leuke koek en zoopici, koekhakk'en, sjoelbak, electr. visscherij, grabbelton, boekenplaat afd. had veel be wonderaars en daaronder velen die een kansje waagden. Zeer goed was de afd. handwerken gesorteerd, de dames die daaraan hun kracht hebben besteed, een woord van lof. Als het overal zoo gaat in ons goede vaderland, zal spoedig de jeugd herberg verrijzen in de onmiddellijke nabij heid van het Gooi. Vermelding verdient, dat de 11 jeugdherbergen in Nederland in 1929 bezocht werden door 8400 bezoe kers, w.o. 2400 buitenlanders van ver schillende nationaliteiten. In de keuken werden de bezoekers drie in de pan aangeboden. Chr. Hist. Kiesvereemging. In de kleine Iiembrandtzaal hield de afd. Soest haar vergadering onder praesidum van Mevr. Landweerde Visser. Zij wera geopend met gebed en het lezen van Kom. 13:1-8. Daarop leidt spreekster den heer Jhr. Mr. .J. W. H. Rutgers van Rozenburg, lid der 2e Kamer uit Baarn in, welke er op wijst, dat Soest als 't ware is aangewezen voor een dergelijke afd. Wel zegt men, wat heb ik met politiek te maken maar de politiek raakt ons steeds. Daarom is organisatie beslist noodig voor voorlich ting bij stemmen, etc, ook is noodig een flinke pers. Voor 23 jaar waren hier en kele Chr. Hist. die met hulp van Baarn de canditatuur Loten v. Doek Grothe ver vuld zagen. Daarna is er een flinke afd. geweest maar spr. dacht dat zij dood was, maar zij sliep en daar is het geen tijd voor, daar alles woelt en gist, het gaat voor of tegen Christus, alle kleinzieligheid dient op zij gezet en het doel voor oogen gehouden dat God almachtig is, ook in Staatszaken. Alleen van tweedracht pro fiteert Satan. Alleen als God re geert op staatkundig terrein kan men OPGERICHT 1899 ALLEEN EERSTE KWALITEITEN! TELEFOON No. 330 POSTGIRO No. 146487

De Soester | 1930 | | pagina 2