NI. van Dijk-Mac Laan Op Afbetaling MP i 1 I B ^Art5K£RN:ra= 13 Tuinbouw. Eerste Baarnsche Mode-Vakschool Binnenland. Plaatselijk Nieuws. Voor de Vrouw Advertentiën. VERLOREN Kamers. Beschaafde Dame HUTKOFFER Een meisje Costuumnaaister Talmalaan 11 - SOEST - Naaimachines, Dekens enz. in huurkoop Naaimachines - Klokken Horloges - Goud - Zilver Brieven onder No. 88 bureau dezer Courant. PENSION. ROOKT Ongeëvenaard in kwaliteit in prijzen van 6 tot 12 cent. Sigarenfabr. Rozenstraat 12-14 Bilt (U) „Q-eorge Hindemann" WËÊM Nassaulaan 41, Baarn. Opleiding voor Examen (Hoek Lange Jansstraat) UTRECHT, Tel. 15070 per M2. grond, door de werken in te ne men aan de gemeente voldoen, zijnde in totaal f 15. Verbetering wegbeharding Kampweg (Punt 14 van de agenda.) Iiaad Bij adres van 5 April j.1. wendden de heeren F. A. van Heijst c.s., allen bewo ners van perceelen gelegen aan den Kamp weg, zich tot Uwe vergadering met het verzoek zonder uitstel over te gaan tot een afdoende verbetering van den gehee- len Kampweg, aangezien naar hun oordeel de bestrating van dien weg onvoldoende is en thans in dusdanigen staat verkeert dat van een noodtoestand kan worden gesproken. Naar aanleiding van dit adres, deelen wij U onder overlegging van een rapport van den Directeur van Openbare Werken mede dat op 5 Mei j.1. reeds een aan vang is gemaakt met herstellen van den Kampweg. Het eerste gedeelte van dien weg vanaf de Rademakers taart tot de Van Maarenstraat zal worden verbeterd door het aanbrengen eener bestrating ter breedte van 5 Meter, opgesloten in trot toirband, terwijl voorts de waterlossing door het aanbrengen van twee zinkputten in orde zal worden gemaakt. In het ove rige gedeelte van den Kampweg vanaf de Van Maarenstraat, hetwelk nog in vrij goeden toestand verkeert, zullen de aan wezige kuilen gedicht worden. Alhoewel de verharding daar ter plaatse zeer smal is, is een verbreeding nog niet direct noodzakelijk terwijl het toegestane crediet niet toereikend is voor eene verbreeding van den weg. Wij stellen Uwe vergadering mitsdien vóór te besluiten ons College te machtigen adressanten te berichten overeenkomstig onze hierboven gedane mededeelingen. Aankoop Zieken-auto. (Punt 2 van de aanvullingsagenda.) B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad Reeds geruimen tijd houdt het bestuur der alhier gevestigde afdeeling van de Ne- derlandsche Vereeniging Eerste Hulp bij Ongelukken zich onledig met het inzamelen van gelden om te geraken tot het aankno pen van eene aan de eischen des tijds in gerichte ziekenauto, en zijn door dat be stuur omtrent deze aangelegenheid met ons College eenige besprekingen gevoerd. Mei het uitspreken van alle waardee ring voor de ijverige bemoeienissen der afdeeling Soest van voormelde vereeni ging, om tot het voorgestelde doel te ge ntken achten wij het thans den tijd Uwen Raad voorstellen te doen in het belang van deze voor de inwoners der gemeente zoo gewichtigde aangelegenheid. Alvorens U omtrent de steunverlee- nnig door de gemeente in de kosten van aanschaffing en exploitatie van de Zie kenauto voorstellen te doen, wenschen wij te wijzen op het feit, dat het particu lier initiatief in deze, op schtterende wij ze is tot uiting gekomen. Vele en bedui dende giften zijn voor dit doel door parti culieren geschonken, doch de kosten van aankoop Van het vervoermiddel eisch'ti een zoodanig bedrag, dat .n iet verwacht kan en mag worden, dat deze volledig door inzamelingen en andere tot dat doel passende middelen gedekt worden. Boven dien is het de taak van de gemeente, mede te zorgen voor 3e belangen van de lijden de menschheid i.c. het vervoer van zie ken en ongelukkigen. Weliswaar heeft de Gemeente zich tot heden aan de vervulling harer taak niet onttrokken doch het be hoeft geen nader betoog dat het in ge bruik zijnde vervoermiddel niet aan 'de eischen voldoet welke daaraan .gesteld moeten worden. Uit deze overwegingen hebben wij ons tegenover de Vereeniging op het standpunt geplaatst, dat van gemeentewege zal wor den bijgedragen in de kosten zoowel van aanschaffing der ziekenauto als de ex ploitatie daarvan. Het resultaat der ge voerde besprekingen stelt ons in staat U voor te stellen: a. dat van gemeentewege in de aan- schaffingskosten wordt bijgedragen tot een maximum van een derde van het bedrag. b. dat voor stalling van de auto gebruik gemaakt kan worden van de garage der gemeente. c. dat de gemeente in het jaarlijks ver lies of winst voor een derde deelneemt. d. dat het dagelijksch onderhoud door den ,monteur-chauffeur der gemeente zal geschieden, hieronder echter niet begre pen het leveren van nieuwe onderdeelen. e. dat de tarieven, welke door de ver eeniging voor het vervoer van zieken zul len worden vastgesteld, zullen moeten zijn goedgekeurd door Burgemeester en Wet houders. De finantiëele gevolgen van ons voor stel zijn nog niet met zekerheid te bepa len, doch verwacht moet worden, dat in de aanschaffingskosten der ziekenauto overeenkomstig ons voorstel een geldelijk offer zal gemoeid zijn van ongeveer f 2700.terwijl de exploitatie-kosten voor zoover de gemeente daarover bemoeienis zal hebben het thans voor hetzelfde doel in de gemeente-begrooting tot uiting ko mende bedrag niet zal overschrijden. Aangezien wij ons voorstellen te zijner tijd voor het verleenen van de noodige credieten op deze zaak nader terug te komen verzoeken wij Uwen Raad thans te willen besluiten tot steunverleening aan de vereeniging E. H. B. O. alhier op de wijze als wij U hierboven hebben gemeend te moeten voorstellen. (Punt 19 van de agenda.) B. en W. stellen voor: In het openbaar en bij inschrijving- te verpachten: Het jachtgenot en het recht tot het dooden, bemachtigen en opsporen varf schadelijk gedierte op de gemeentegron den in de navolgende perceelen en in mas sa, voor den tyd van 3 jaenr, ingaand» 1 Juli 1930 en eindigende 30 Juni 1933 Perceel I, de gemeentegronden gele gen ten zuiden van de spoorlijn Utrecht Amersfoort; Perceel II, de gemeentegronden gele gen ten noorden van die spoorlijn in oos telijke richting van den Soesterbergschen straatweg; Perceel III, de gemeentegronden gele gen ten noorden van die spoorlijn in wes telijke richting van den Soesterbergschen straatweg Deze verpachting zal geschieden onder de navolgende voorwaarden 1. De inschrijvingsbiljetten moeten zijn geschreven op zegel van vijftig cent en bevatten naam, voornamen, woonplaats en onderteekening van den inschrijver als mede de geboden som in letters en cij fers 2. Zij moeten in gesloten couvert, voor zien van het opschrift „JACHT" worden ingeleverd ten gemeentehuize vóór of op een door Burgemeester en Wethouders te bepalen tijdstip. 3. Bij overgang van het eigendomsrecht van gemeentegronden aan derden vervalt het jachtrecht op die gronden en zal de pacht evenredig verminderd worden. 4. Aan het College van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op te dra gen het aangaan der overeenkomsten ter uitvoering van dit besluit en het verrich ten van alle verdere handelingen ter uit voering der aangegane overeenkomsten, alles met inachtneming der artikelen 11? 114 bis der Gemeentewet. PROTEST VERG ADERING. Centralen Bond van Post-, Telegraaf-, en Telefoon Personeel. Door het bondsbestuur is een groote Protestvergadering uitgeschreven togen Zondag 15 Juni a.s. te Utrecht in het ge bouw „Plompetoren" a.d. Voorstraat des namiddags om 3 uur. De strekking der vergadering is te pro testeeren tegen de diensttijden en de om standigheden waaronder gewerkt moet worden en welke in vergelijking met an dere takken van Rijksdienst te lang en te bezwarend zouden zijn. DAMMEN Om het kampioenschap van Utrecht. Dinsdag j.1. werden de volgende partijen gespeeld, met als resultaat: H. BakkerA. W. den Hartogh 1 1 D. StaalP. Siemerinck afgebr. B. BikkerF. J. v. Engelenburg 2- 0 INTERPELLATIE. Door den heer Busch is een interpel latie aangevraagd in de eerstvolgende openbare raadsvergadering over de ben zinelevering aan cle Gemeente over het jaar 1930. Meer in 't bijzonder over de navolgende punten: Is het juist dat bij de laatstgehouden inschrijving voor levering van benzine gedurende het jaar 1930 aan de Gemeente voor een erkend merk als laagste prijs 14.5 cent per liter werd genoteerd? Zoo ja, welke reden of redenen hebben ertoe geleid, dat aan den inschrijver die deze prijs inzond, de levering niet is ge gund? GEVONDEN VOORWERPEN. Portemonnaie met inhoud. Groene Damestasch met inhoud. NESTJES UITHALEN. Het is weer broedtijd en worden er weer druk vogelnestjes uitgehaald. Men heeft thans van bevoegde zijde de medewerking ingeroepen van de hoofden van scholen om de lieve jeugd op het ongepaste en het wreede te wijzen dat is gelegen in het uithalen of verstoren van nesten. DANSVERBOD. Tegen C. B. is opnieuw proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van het muziek- en dansverbod. LENTEFEEST. De commissie voor het Jeugdwerk, uit gaande van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen, die in den afgeloopen win ter weer tal van Jongens en meisjes in gezellige clubs bijeen verzamelde en naast de zedelijke vorming ook trachtte de jeugd een zekere vaardigheid bij tè brengen in handenarbeid van allerlei aard, hoopt ook nu weer haar winterarbeid te besluiten met een lentefeest, dat evenals het vorige jaar in het Gemeentebosch aan den Soes- terbergschestraatweg gevierd zal worden Bij gunstig weer op 3 Juni. Om alle ouders en belangstellenden gelegenheid te geven het feest bij te wonen is het aan- vangsuur bepaald op half acht. Het pro gramma vermeldt als hoofdnummerhet zangspel „Lentesprookje", terwijl eenige rhytmische en boerendansen daaraan voor af zullen gaan. De ingang naar het ter rein is de eerste boschweg voorbij de van Beuningenlaan, er is gelegenheid tot het stallen van fietsen en padvinders wijzen1 den weg. Bij ongunstig weer zal een witte vlag, 'wapperend bij Notaris Dammers, van Weedestraat 27 en Ferdinand Huyck- laan 8 het teeken zyn, dat' het feest tot Woensdag 4 Juni wordt uitgesteld; aan vang eveneens half acht. Eenige extra autobussen zullen de bezoekers vanaf de Nieuwerhoek naar het feestterrein bren gen heen en terug. BEGONIA'S. Onder de Begonia's onderscheidt men meerdere vormen: Knolbegonia's; hieron der heeft men grootbloemige al en niet ge vulde soorten in wit, geel, rose, scharlaken rood met verschillende overgangen; de bloemen staan Ion boven de eenigszins be haarde bladeren. Deze begonia's zijn voor al geschikt voor de tuinen. Zij houden niet van volle zon, maar doen 't het best in eenigszins beschaduwden toestand. De felle zon veroorzaakt brandvlekkenook zijn ze niet bestand tegen wind. De grond moet in goeden bemestingstoestand verkeeren, maar niet te zwaar, liefst wat zanderig. Een be mesting met turfstrooisel-mest is heel goed. Planting op pl.m. 30 c.M. Men teelt ze ook in pot en ziet er soms prachtexemplaren van. Ze stammen uit bergstreken en vragen een wat koele en vochtige atmosfeer. De meest bekende knolbegonia's zijn be kend als hybrida en hybrida gigantea; dit zijn groot-bloemige soorten; ook heeft men er gevulde vormen van; behalve kleur ver schillen de bloemzaden ook in vorm, ge- franjed, camellia-achtig enz. Voor buiten neemt men enkelbloemige of gevuldbloemige, maar dan niet te groot bloemig. Een andere klasse vormen de meest ge vuld, maar kleinbloemigen. zooals Helene Harms, geel, gevuld, deze verdraagt een zonnige standplaats: Alice Crousse is rose gekleurd en is geschikt voor schaduw. Deze plant men op 20 c.M. onderlingen afstand Verder heeft men de doorbioeiende be gonia's, de z.g. semperflorens en de gra cilis rassen. Het blad is glanzend, meer breed dan lang, de jonge scheuten groeien rechtop. De bloemen zijn klein, maar de bloei is rijk. De semperflorens-soorten vra gen volle zon. De bloei duurt zeer lang en is sterk. Als groepenplanten zeer aan te bevelen. Ze werken het mooist in verbin ding met andere kleuren en vormen. Men heeft ze in het wit, rood, karmijn, 3050 c.M. hoog. De soort luminosa, donkerrood van kleur, ook met donker blad, wordt veel uitgeplant, op 30 a 10 c.M. onderlingen af stand. Ten slotte heeft men bladbegonia's. Vooral bekend is de metllica met als metaal glimmend blad. De kleuren van het blad zijn buitengewoon. Ook voor den tuin doen ze wel dienst, maar ze moeten een beschut te plaats hebben en geen volle zon. De grond moet men met bladeren men gen en door zwaarderen grond dient men liefst scherp zand te verwerken. Beplantin gen hiervan geven aan de omgeving een ca chet van voornaamheid. Voor de ramen ziet men vaak prachtige exemplaren van de bladbegonia bekend als Begonia Rex. Voor den liefhebber gaat het moeilijk om zelf voor begonia-planten te zorgen; hij koopt die bij den bloemist, die er jaarlijks groote partijen van kweekt. Het pitplanten geschiedt in de tweede helft van Mei of begin Juni. Alg. Ned. Landb.bl. EEN SPECIAAL MODEL JURK MET HET CAPE EFFECT. We zien ze dit seizoen buitengewoon veel, de jurken en mantels met het cape- effect, dat zich leent tot een vrijwel on beperkt aantal variaties. Eene daarvan is op de teekening van deze week weerge geven. Dit model kan uitgevoerd worden in bruin, zwart, donkerblauw of groen. Als stof kan men crêpe de chine nemen. Het ceintuurtje is smal en van dezelfde stof. De bjjbehoorende hoed is van eene exclusief stroo model, met breeden laag in den hals vallenden rand. Van hoeden gesproken, moet ons de opmerking van het hart, dat met de terugkeer van de vrouwelijke lijn in de mode, ook de be hoefte ontstond aan meer flatteuse hoed jes. De eenvoudige, strenge vilthoed heeft geruimen tijd geregeerd, doch verleden jaar kwamen de stroohoeden al in dichte drommen opzetten. En dit seizoen zjjn vooral de gebreide of gehaakte barets heel populair, of barets van dezelfde En- gelsche stof, als waarvan de mantel ge maakt is. Verder ziet men in de etalages der winkels een terugkeer van de „ka toentjes", de katoenen jurken en ensem bles, die men zelfs in de -„eerste klasse zaken" aantreft. Bij deze aardige katoenen jurken draagt men barets van katoenen garens vervaardigd, die licht, soepel en makkelijk plooibaar zijn. Met een lintje, een aardig speldje hier of daar. wat han dig drapeeren en wat koket manoevreeren ermee, kan men een heel flatteus hoedje, Zaterdagavond van Koninginnelaan naar Kerkpad, Portemonnaie met plm. f 90.- Tegen goede belnoning terug te bezor gen: Ohmstraat 4, Hilversum. Twee jongedames (Onderwijzeressen) zoeken voor de vacantie Zit- en Slaapka mer, met gebruik van keuken. Omgeving „Paleis" Soestdijk. Brieven franco onder no. 910 aan het Bureau van dit Blad. Wed. m. k. P. G. in het bezit van groo te inboedel zoekt een werkkring of inwo ning mede met vergoeding van kost. Sa laris geen vereischte. Brieven onder no. 911 aan het bureau van dit blad. Ter overname aangeboden 1 hutkoffer, prima gepantserd, zoo goed als nieuw. 100 x "50 x 50. 1 dito 35 x 50 x 33. Prijs 110.voor de twee. Brieven onder no. 912 aan het Bureau van dit blad. GEVRAAGD: voor de morgenuren (8.30- 12 uur» Zon dags vrij. Leeftijd plm. 16 jaar. Zich aan te melden: Vosseveldlaan 1. Door betrouwbare Firma wor den alleen PRIMA MERKEN te geven. Geheimh. verzekerd. Br. onder No. 44 Bur. v. dit Blad Solide financieele instelling, biedt aan solide personen, met vasle positie, GELD T ER LEEN AAN, tegen matige rente. Bedragen beneden I 200.— zon der borgstelling. Geen kosten vooruit. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder motto „Geld", aan het Bureau van dit Blad. Geheimhouding verzekerd. Wegens stil te gaan leven ter overname gunstig bekend PENSION. Pand (Landhuisje) is TE HUUR of TE KOOP. Gedeelten der meubelen desveriangd op afbetaling. Prijs billijk. Brieven franco onder No. 1081, aan liet Bur. v.d. Blad, 99 INSTITUUT VOOR VIOOL- EN ENSEMBEESPEE Koekkoekslraal 51 - Te Soesl wordl ook les aan huis gegeven - IrLïlveFSUm (Afdeeling van de in 1911 Koninklijk goedgekeurde vereeniging van Mode-Vakscholen in Nederland). Jonge meisjes, die de school hebben verlaten, kunnen ingeschre ven worden op het spreekuur: 's Woensdags van 3 tot 4 uur en van 7 tot 8 uur. Dag- en Avond-, Club- en Privaatlessen. Ook voor oudere dames bestaat gelegenheid voor eigen gebruik alle voorkomende kleeding, geheel zelfstandig te leeren vervaardigen. Prospectussen verstrekt de Directrice, Mej. W. BEKKER. I j U kunt nergens zóó rustig GRAMOFOONPLATEN UITZOEKEN als in onze comfortabele, goed verwarmde gehoorzaaltjes. Enorme keuze His Master's Voice-Platen en andere merken. maken en profijt trekken van de flatteuse lijn, die in elk vrouwengelaat wel te vin den is. Een witte baret staat vroolrjk en zomersch bij een lichte jurk. Een gele baret draagt men bij witte jurken, en marineblauwe barets bij japonnen van bleekgeel, ivoorkleur, wit lavendel enz. Ze zijn makkelijk om te dragen en worden even makkelijk® als een zakdoek gewas- schen. Men kan ze met wat handigheid zelf haken of breien en dan is de prijs een paar kwartjesWie zei daar, dat de vrouwenmode een nachtmerrie voor de mannenbeurs is?!

De Soester | 1930 | | pagina 2