T. VAN VLIET ZOMERPRIJZEN? So ErSo MI^SS^ z Modelslagerij I Mevr. A. C. Postma-Schmidt JOH. TAK Handel in gedistilleerd Massa's Schilletje Vervaardigt Avondjaponnen Wetenswaardigheden op Administratief en Fiscaal terrein. „TIVOLI VERGUNNING VRAGENBUS Soesterberg. And riessen BOSCHSTRAAT 9 - BAARN Denkt U wel om de welke nu nog geldig zijn Thans koopen faeteekent de beste Soort Anthraciet, extra gezuiverd, stof-, gruis en steenvrij, tegen den laagsten prijs I BRANDSTOFFENHANDEL (voorheen: KLEMAN BERGHUIS) Magazijnen: KERKRAD N.Z. la VAN WEEDESTRAAT 41 TELEFOON: Kantoor 2180 Huis 2186 STICHTING NATUURRESERVAAT IN HET GOOI. De Commissaris der Koningin in Noord Holland, Jhr. Mr. A. Roëll, heeft namens de provincie, de stad Amsterdam en de Gooische gemeenten aan den voorzitter van Stad en Lande van Gooiland, den heer E Luden, het volgende aanbod gedaan. De genoemde instanties koopen van Stad lande van Gooiland tegen een prijs van 2 millioen c.a. 1548 H.A. heideterrein met bedoeling deze in een stichting te brengen en als natuurschoon te bewaren. Een commissie uit het bestuur van Stad lande heeft dit aanbod getoetst in ver band met de Erfgooierskwestie en in een voltallige bestuursvergadering is dit aan bod uitvoerig besproken. Over den koopprijs werd geen beslissing genomen; men heeft besloten zich te bera den over drie voorwaarden waarvan een de meerderheid moet behalen wil het ülan kans van slagen hebben n.1.: kapitaalsuit keering aan de leden van Stad Lande, wetswijziging waardoor de winstuitkeering ad 20 Pet. mogelijk is of geheele ontbinding van Stad Lande. Na ruggespraak met de leden zal men de volgende maand weer bijeenkomen. DE KONINGIN OP REIS. Met de Batavier V naar Noorwegen. Dezer dagen deelden wij mede aldu. het Hbld. dat de koningin en prinses Ju liana zich Donderdag over een week te Rot terdam zullen inschepen aan boord van een der schepen van de Batavier-Lijn, voor een reis naar Noorwegen. De vorstelijke perso nen zullen de reis maken met de „Batavier V," het vlaggeschip van de Batavier-Lijn. Met dit schip heeft de koningin in 1922 eveneens een reis naar Noorwegen gemaakt. Toen duurde de reis vijf weken, ditmaal ligt het in de bedoeling dat het schip de gasten slechts naar Noorwegen zal bren gen, waarna het onmiddellijk terugkeert om wederom op den dienst naar Londen te gaan varen. Of de koningin en de prinses ook per boot zullen terugkeeren is nog niet bekend. Voor de reis in 1922 was op de „Batavier V" 'n klein dek gemaakt, dat vlak achter de pijp was gelegen. De koningin heeft daar destijds vaak vertoefd, vooral ook bij haar schilderwerk. Voor de reis, welke nu zal worden ondernomen, zullen eenige hutten extra worden voorzien en bovendien zal er een badkamer worden ingericht. In ver band met den kortén duur van de reis zal er verder weinig aan het schip worden ver anderd. Het spreekt vanzelf, dat de „V" voor deze gelegenheid nieuw in de verf zal worden gezet. Reeds verscheidene malen heeft het vlag geschip van de Batavier-Lijn leden van net koninklijk huis aan boord gehad. Behalve de reeds vermelde reis van de koningin heeft de koningin-moeder kort nadat prins Hendrik dezelfde reis had ondernomen, in Maart van het vorige jaar een reis naar Londen gemaakt, teneinde daar de tentoon stelling van oude Hollandsche kunst te be zoeken. Van deze reis, bewaart een foto in het trappenhuis van het schip de herinne ring. Over het invullen van het aangiftebiljet Inkomstenbelasting. VI. In ons vorig artikel deelden wij mede, dat iemand op 1 Mei moet opgeven wat de bronnen van inkoomen, die op 1 Mei be staan, hem gedurende het laatstverloopen kalenderjaar of valt zijn boekjaar niet met het kalenderjaar samen, gedurende het laatst verloopen boekjaar, zuiver oplever den. Maar hoe, wanneer de bronnen nog niet een vol kalenderjaar of boekjaar bestonden? Wat moet bijvoorbeeld een bakkker, die tot 1 April bakkersknecht was en op 1 April een bakkerij „voor zich zelf begon" opgeven? Of een tandarts, die zich op 1 Februari vestigde? En een grossier, die zich op 1 Maart uit zaken terugtrok? En een kantoorbediende, die per 15 April een nieuwe betrekking aanvaardde? En een arbeider, die tot 10 April vast werk had, maar per dien datum ontslagen werd en op 1 Mei werkeloos is? Dat al deze personen niet kunnen opge- ven, wat zij verdienden gedurende het laatst vrloopen kalender- of boekjaar ligt voor de hand. Hoe zouden ze dat kunnen, nu de bron van inkomen slechts zoo kort bestond. Op deze vragen geeft artikel 14 het ant woord. In een vorig nummer lieten wij dit arti kel uit de wet afdrukken. In al deze gevallen moet het inkomen op het jaarlijksch zuiver bedrag worden be groot, terwijl deze begrooting moet ge schieden naar den toestand op 1 Mei. GROES 53 a HILVERSUM LUNCH koud of warm f 0. Keuze uit 30 verschillende Schotels. De bakker, waarvan wij zooeven spraken,! HOTEL CA F F RFRTVïin tv geeft dus niet op wat hij als bakkersknecht1 AFl RESTAURAN per jaar verdiende, maar schat de zuivere jaarlijksche opbrengst uit zijn bakkerij. De tandarts doet hetzelfde. Hij begroot naar den toestand op 1 Mei. Sterft op 2 Mei een collega, die een druk ke practijk heeft, plotseling, dan zal onge twijfeld deze omstandigheid op de hoe grootheid van het inkomen van invloed zijn, maar wanneer op 1 Mei niet vermoed kan worden, dat de collega zoo plotseling zal komen te sterven, dan behoeft met deze Vraag 5. omstandigheid geen rekening te worden ge- I h°w en' 1 J- Den eersten Mei was ik winkelier en was Was evenwel dit overlijden reeds op l m onderhandeling om mijn zaak over Mn te voorzien, dan moet die tandarts I doen (ik was ziek) wel degelijk bij het begrooten van zijn jaar- 8 Juni heb ik mijn zaak overgedaan lijksch inkomen met deze omstandigheid doch vulde mijn aanslag in Mei in, als heb rekenen. I bende een inkomen van 1.594,-1 en be- De grossier, die zich op 1 Maart uit zaken loofde hetgeen ik in mijn zaak als nog zou terugtrekt geeft op 1 Met het begoote jaar- verdienen in den loop van het belasting lijksch bedrag van de nieuwe bronnen op. I jaar, ik dat zou opgeven 1 u! SB »«n faak verkocht ™°r een be- Dit heb ik gedaan. Ik heb opgegeven langrijk bedrag in contanten, dan geeft hij I 409.30, dat is du- te zanten f 200330 op de jaarlijksche opbrengst der belegde Inmiddels werd ik aangeslagen voor gelden. 4.530.—. B Heeft hij zijn zaak verhuurd, dan de Ik heb gereclameerd, doch hoor of zie netto-opbrengst der huur. I niets. e P® kant00rbediende, die tot 15 April I Mijn reclame is immers gegrond? .1100, per jaar verdiende, maar in zijn Ik moet betalen 391.95, hoeveel zou nieuwe op lo April aanvaarde betrekking I ongeveer af gaan? zijn salaris tot 2.000,— per jaar ziet ver- hopgd, geeft op 2.000— en niet 1.000— Antwoord. Heeft zijn patroon bij indiensttreding op 1 November a s. een salaarisverhooging in I Wanneer Uw inkomen na 8 Juni daalde uitzicht gesteld van j 500. per jaar, dan I tot beneden drie vierde van het inkomen zelfs aangeven 2.250,Hij moet dat U per 1 Mei 1929 behoorde aan te geven' namelijk begrooten het inkomen van 1 Mei- Het Valutahuis UTRECHT, Potterstr. 22, Vreeburg 36, Steenweg 62. HILVERSUM - Leeuwenstraat 28. AMERSFOORT - Krommegracht 4. Het meest gesorteerde en goedkoopste adres voor SIGAREN, SIGARETTEN, TABAK en beneden drie vierde van dat inkomen bleef, kunt L' aanspraak op ontheffing maken. U krijgt dan ontheffing over de maanden Julie 1929 tot en met April 193U, dus 10 maanden. Uw aanslag zal dus verminderd worden met plm. 300. Wilt LT ons even Uw aanslagbiljet zenden, dan schrijven wij (kosteloos) wel even een verzoek om ontheffing, welk verzoekschrift U daarna kunt onderteekenen en verzenden De zaak loopt dan wel lo Mocht U moeilijkheden ondervinden, chrijf ons dan maar. U zie ook ons antwoord op vraag 4. 1 Mei. Gedurende deze periode zal hij ver dienen 6 maanden f 1.000,— en 6 maanden 1.250.—. Zegt zijn patroon echter hem de salaris-1 Vraag 6. verhooging toe op 2 Mei, dan valt de sala- risverhooging er buiten. Immers op 1 Mei I V/ij drijven een slagerij met 2 broers en was hij hiermede niet bekend. I - zusters, in onverdeelden boedel, doch Blijft die kantoorbediende bij denzelfden Iéén dezer zuster heeft bij overlijden van patroon en krijgt hij op 15 April een sala-1 haar vader over haar erfdel willen be- risverhooging van 1.000,per jaar tot I schikken. 2.000,dan geeft hij aan 1.000.I Mijn moeder zaliger heeft toen ook af Want op 1 Mei is er niet een nieuwe I stand van alle bezittingen. Genoemde zuster bron van inkomen; de oude bestaat dan I kreeg toen voor baar deel een lijfrente (bij nog; opgegeven wordt dan overeenkomstig I notarieele acte vastgesteld) van 300. artikel 13; dus het salaris in het laatstver- I Ondertusschen is zij door den dokter en loopen kalenderjaar ontvangen; is dat I kantoirechter ontoerekenbaar verklaard en 1.000,dus geeft hij op 1.000.I vertoeft thans in een gesticht waarvan de De arbeider, die op 1 Mei werkeloos is I kosten 700.bedragen, die wij, voor onze en geen werkkeloozenuitkeering geniet, rekening nemen. geeft geen inkomen aan. I Ik heb altijd bij de aangifte van de In Geniet hij werkeloozenuitkeering, dan I komstenbclasting van ons drieën die 300 geeft hij op het bedrag, dat hij van 1 Mei I afgetrokken van de totale inkomsten, tot 1 Mei zal ontvangen. I Nu is mijn vraag: 1. Mag ik die lijfrente van 300.van de totale inkomsten aftrekken? Mag ik nu de kosten 700.bedia- I gen niet (500.aitrekken als minimum levensonderhoud? 3. Als een van ons drieën die hier samen I wonen, komt te overlijden eerder dan ge- I noemde zuster, moet ik dan successie be- Lezers hebben het recht koste talen van het Seheele vermogen of komen neoDen net reent koste- die 3U0_ lijfrente in mindering o£ loos vragen te stellen. Brieven te B0U— minimum levensonderhoud? richten aan N. V. ACCOUN-1 4. Mag ik bij de aangifte van de vermo TANTSKANTOOR NATIONAAL I gensbelastinfg 300.aftrekken omgere- BUREAU VOOR ADVIEZEN" on- I kend tegen kapitaal, of van 600.nood- der Directie van P. SIEBES- I zakelijk levensonderhoud? MA R. de VRIES, Nieuwestad Omgerekend, i 4% in dat le geval 83, LEEUWARDEN. In spoed I 7-oUO—2e geval lo.OOO.J, of moet tk het K I geheele vermogen opgeven zonder aftrek? antwoord in te sluiten. Men krijgt I gevallen gelieve men porti voor Antwoord. Ons bereikten heel wat vragen. I I. Bij de berekening van het inkomen Teneinde te voorkomen, dat er achter- luit den boedel, mag de 300.lijfrente in stand komt, doen wij aan de redactie het I aanmerking worden genomen riendelijk verzoek ons dit keer wat meer I De volle 300.moogt U echter niet ruimte te willen afstaan. I aftrekken, maar alleen het rente-bestand- Den lezers zouden wij willen verzoeken I deel en dus niet het aflossingsbestanddeel zooveel mogelijk postzegels voor antwoord I der lijfrente. te willen insluiten, opdat wij het antwoord I Wanneer U mij even opgeeft den leef- regelrecht aan den vrager kunnen zenden. I tijd van Uw zuster, kan ik U wel het be- Het is ons precies hetzelfde, of wij een I drag rente-bestanddeel lijfrente opgeven, antwoord voor de courant schrijven of in I Dc lijfrente is een lijfrente ten laste van een brief de vragen beantwoorden. De le- den boedel. zers hebben vlugger antwoord. I II. Deze kosten mogen voor het volle Werken de lezers niet mede, dan vree-1 bedrag worden afgetrokken, wanneer a. Uw zen wij, zulks met het oog op de vele vra-1 zuster behoeftg is en b. U de uitkeering gen, die binnenkomen, dat wij achterstand I verschuldigd is. krijgen; dat iemand die vandaag een vraag J Beide is het geval. stelt, eerst over zes weken antwoord ont vangst. Vraag 4. Iemand aanvaardt voor den aanvang van het nieuwe belastingjaar een administra tieve betrekking. Bij ontvangst van het aan gifte-formulier is het hem echter bekend, dat hij in die betrekking slechts kort zal ondersteuning wordt betaald) mag ieder der kunnen zijn, terwijl er op dat moment ook I broers en zusters op zijn aangiftebiljet geen uitzicht is op een andere positie. Is de I aftrekken een derde* deel. fiscus gerechtigd zijn salaris over een vol In bet tweede geval mag worden afge- jaar in den aanslag op te nemen? Buiten trokken een derde deel van 400.door beschouwing blijve, of hij later al dan niet I ieder. III. Dit is een vraag, die de Successie wet betreft. Met den inhoud van den Successiewet zijn Als broers en zusters rust op U de taak de kosten te betalen. Wat wordt echter betaald? 700.ondersteuning en bovendien 300.r lijfrente? Of wordt er 700.in totaal betaald, I dus 300. lijfrente en 400.onder- stand. In het eerste geval (wanneer dus 700. een andere betrekking overging. Antwoord. Ja. Woont echter de belastingplichtige binnen het Rijk en daalt zijn belastbaar inkomen wij wel bekend, een notaris echter is de persoon, die met de Successiewet „door en door" bekend is. Dat neemt echter niet weg, dat wij op door het staken van een beroep beneden I Uw vraag wel een antwoord kunnen geven, drie vierde van het bedrag, waarnaar zijn j Komt één Uwer te overlijden, dan wordt aanslag is, of wordt berekend, dan wordt bet aandeel in de thans nog onverdeelde aan dezen belastingplichtige over de nog I nalatenschap van de(n) overledene be niet ingetreden maanden van het belasting- I rekend. jaar een ontheffing op dien aanslag ver leend. Deze ontheffing wordt echter niet ver leend, wanneer binnen drie maanden het belastbaar inkomen door het ontstaan van een nieuwe bron van inkomsten stijgt tot boven dit drie vierde gedeelte. De ontheffingen moeten uiterlijk binnen Voor de berekening van dit aandeel wordt onder de schulden van de onverdeelde na latenschap de gecapitaliseerde lijfrente- chuld opgenomen. Deze schuld wordt berekend volgens art. 47 Successiewet. Om bedrag dezer schuld per heden te kunnen berekenen, moet ik den leeftijd rie maanden na afloop van het belasting- van Uw zuster weten, jaar schriftelijk worden aangevraagd aan De verschuldigde onderstand wordt met den Inspecteur in wiens dienstkring de aan- gecapitaliseerd. slag is, of zal worden opgelegd. IV. Bij de aangifte Vermogensbelasting Met het aanvragen van ontheffing heeft moet de lijfrente ad. 300. worden ge- U dus voor het belastingjaar 1929-1930 nog capitaliseerd. den tijd tot en met 31 Juli 1930. Geeft U-mij den leeftijd van Uw zuster Uit het feit, dat U schrijft, dat iemand een even op, dan geef ik U de gecapitaliseerde administratieve betrekking aanvaardt, lei den wij af, dat wij niet te doen hebben "met „op zich zelf staande werkzaamheden." Hebben wij wel met „op zich zelf staan de werkzaamheden" te doen, dan staat de zaak anders. schuld wel op. VAN DEN HEUVEL. Er is een andere tijd geweest, waarin men zoogoed als geheel en al van geestelijk voedsel verstoken bleef. Men wist alge meen niet beter of het hoorde zoo en voel de niet het gemis van al datgene, wat nog niet gekend werd. Daarentegen zouden wij, menschen van de twintigste eeuw het niet meer zonder krant kunnen stellen. De krant is nu voor de meesten onzer wel het voor naamste geestelijk voedsel geworden, dat elke dag of een of meermalen per week op nieuw wordt opgedischt. Zonder deze lec tuur gevoelen we ons niet meer op ons ge mak en het uitblijven van een periodiek erschijnend blad wordt als een groote in- reuk op den regelmatigen gang van het dage lijksch leven aangevoeld. Zoo is het nieuwsblad onmisbaar geworden voor ver keer en leven. W eergever van het actueele gebeuren van hier en overal. Zoo is de boekdrukkunst, ook in haar toepassing voor e krant een van de grootste uitvindingen an alle tijden gebleken en hiermee is de groei en ontwikkeling van het krantenbe- drijt. dat ook door de geniale techniek van 'te laatste honderd jaar in geweldige onl ang en beteekenL is toegenomen, een der meest gewichtige factoren van het besch "ingsleven geworden. Men kan over de krant denken zoo men wil en zooals met vele dingen kan ook "'ervan met of zonder opzet een goed of echt gebruik gemaakt worden. Maar de rant heeft dit boven al die andere dingen voor, dat dank zij haar openbaarheid en regelmatige verschijning elke onjuistheid leugen dadelijk bekend is en direct kan orden achterhaald en recht gezet. Zoo kan de pers, zoo zij haar verantwoordelijk heid bewust is, in haar algemeenheid ge nomen overal verlichting brengen waar zij 'erschijnt en daarmee een zege zijn voor de menschheid. Misschien dat in de naaste toekomst een deel harer werkzaamheden door de Radio in een anderen vorm zal worden overgeno men, doch deze vindt voorhands op verrena nog geen algemeene toepassing, terwijl af gezien hiervan de waarde van het gedruk- *e, dat men telkens raadplege.n kan nog niet •ervangen. In elk geval is de krant op he den nog van overweldigende beteekenis en door die van de geluidsoverbrenging te ver zonder haar zou men zich het leven niet meer kunnen indenken, dat dan terugvallen zou tot de duistere eeuwen van onwetend heid. Wat een voorrecht nu, dat elk ver meend onrecht, elke groote misdaad, elke pchending en krenking van het algemeen echtsgevoel direct kan worden gesigna leerd en bekend gemaakt. Hoeveel is op deze wijze al niet geheel of ten deele her- Wijnen en Likeuren. SPECIALITEIT in de bekende SLIJTER11 van Amersfoort. HAVIK 41. TELEFOON 292 - MUZiEK-INSTITUUT - Onderricht PIANO - VIOOL - CELLO ORGEL - ZANG - THEORIE Opleiding voor het exam n der Kon. Ned. Toonkunstenaars-Vereeniging VEERSTRAAT 30-32 HILVERSUM steld kunnen worden, dat anders onher stelbaar was. Dit heeft inderdaad het leven meer genietbaar doen worden en de ge- ipeenschapszin aanmerkelijk versterkt er uitgebreid. Ook strijd heeft dit gebracht, zeer veel en vinnigen strijd zelfs, maar die toch meestal zuiverend en opklarend werk e en noodzakelijk was en is voor verce.L vooruitgang. Zoo heeft de krant haar plaats veroverd in bijna alle gemeenten van eeni- gen omvang, tot in de verste uithoeken der aarde. En voor een kleine plaats is zij even nmisbaar gebleken als voor éen groote. 'oor haar is het plaatselijk blad ntiast het groote blad niet minder onontbeerlijk, daar het als Nieuws- en advertentieblad en als orgaan voor actueele kwesties en verhande lingen een zeer voorname en onmisbare ol vervult. Er zijn nog kleine plaatsen in ons land, die van een eigen plaatselijk blad verstoken zijn en daarom afhangen van dat eener naburige grootere gemeente. Hier wordt dat voorrecht wel gekend en ruen kan zulks niet genoeg waardeeren. Het plaatselijk blad is het voornaamste orgaan, dat als spreekbuis algemeene en vitale be langen en wenschen tot uiting brengen en behartigen kan. Als zoodanig kan het door niets anders worden vervangen. Het is de meest directe en gemakkelijkste wijze, waar op de openbare mcening benevens gebeur tenissen en aankondigingen van allerlei aard kenbaar gemaakt kunnen worden, de meest wijde band misschien, die, hetzij dan al of niet erkend, door belangengemeen schap gevormd kan worden. Want een ge regelde, goed onderhouden bclangen-com- municatie maakt alleen een periodiek ver schijnende krant mogelijk. Alleen reeds de advertenties zijn dikwijls een spiegel van alles, wat er in letterlijken en figuurlijken zin ter plaatse te koop is; onmisbaar voor den adverteerder, die al gemeene bekendmaking noodig heeft, on misbaar voor elk inwoner, die met de ken nisname hiervan soms zijn voordcel doen kan. Nieuws als weergever van gebeuite- nissen van den dag, evenzoo beschouwin gen en artikels, die op plaatselijke toestan- n en kwesties slaan kunnen juist op een kleine plaats niet gemist worden. In een groote gemeente vinden al die belangen alree nog op andere wijze behartigen en gehoor. Voor een kleine gemeente is het vaak de eenige manier, waardoor zij met rucht van zich kan doen spreken. Het de trait-d'union, die haar met het groote leven op zichtbare wijze verbindt. Zonder die staat zij hulpeloos en verlaten temidden van dat leven, dat zich wel over haar uit- tort, maar waarin zij uit eigen hoofde niets te vertellen heeft. Zoo is de krant voor elke plaats waai zij verschijnt een vorm van gemeenschap ge worden, waarmee liefst nooit gebroken wordt. Ook niet onder den dwang van ui terlijke. schijnbaar onoverkomenlijke om standigheden. En wanneer dan ook ergens slechts voor zeer korten tijd, zegge enkele maanden, een nieuwe tijdelijke gemeenschap gevormd wordt, zooals bijvoorbeeld in een badplaats, gedurende het seizoen, dan wordt daar algemeen de behoefte gevoeld aan een krant, waarin men dagelijks van de wisselende gebeurtenissen van de tijde lijke verblijfplaats lezen kan. In zijn vlucht naar rust en vrijheid heeft men met genoegen alles in den steek gelaten; alleen de gewone krant en de nieuwe van de plaats, waar men zich ophoudt, is welkom. Wel een bewijs hoe populair de krant in 't algemeen is. Ook voor deze plaats is zij de gelegenheid om kennis te nemen van wat er om gaat ander de bijna achttien honderd inwoners, die ook, evenals overal elders, hunne ge meenschappelijke belangen hebben. Evenzoo de gelegenheid om op de hoogte te gera ken met menschen en toestanden, waarvan men ander.- niet zoodadelijk verneemt, maar waarmee de kennismaking toch noodzake lijk blijken zal en vruchtbaar tevens, zoo hierbij in de krant de objectiviteit ten al len tijde streng in 't oog gehouden wordt en alleen de waarheid gediend. Dan zal hiervan tenslotte toch in meerdere of min dere mate notitie genomen worden. Een gelegenheid dan, die tevens middel wordt voor Soesterberg om meerdere be kendheid te gaan genieten en vooruit te ko men. „TOESCHOUWER". BRAND. Vermoedelijk tengevolge van een benzi neontploffing brak er Dinsdagmiddag om streeks twee uur een hevige, doch kort du rende brand uit in de garage van het Vlieg kamp. De brandweer van het kamp, die del ijk aan 't werk ging kon het vuur in zeer korten tijd meester worden. Door de oogenblikkelijke felheid vielen toch nog twee auto's en twee motorrijwielen aan liet vuur ten prooi. ALGEM. NED. VER. VOOR VREEM DELINGEN VERKEER. Ter gelegenheid van het Congres te Baarn werden de 150 gasten (dames en hee- ren) Donderdagmorgen te 9.30 uur verwel komd in hotel „Soesterdal" alhier, door den heer Burgemeester van Soest, de Secretaris Wethouder Endendijk, vertegenwoordigers van de vereeniging V.V.V. en Soesterberg's Bloei. De Burgemeester riep de dames en heeren en daarmede allen omvattend, een hartelijk welkom toe, en drukte tevens zijn groote blijdschap uit dat het getal der aanwezigen zoo groot was. Die blijdschap was allereerst daarom, dat de regenmaker wederom pech had gehad, zooals het gezelschap het mooiste zomer weer op haar tournee had. Ook dacht spr. aan het copieuse souper dat tot laat in den nacht had geduurd en waar nieuwe OPGERICHT 1899 ALLEEN EERSTE KWALITEITEN I TELEFOON No. 33C POSTGIRO No. 146487 kracht was verzameld. De Burgemeester an Baarn had daar bij Baarn genoemd als de mooiste kamer van het Gooi, maar, zegt spr. voordat men in een Paleiszaal komt, gaat men door de receptiezalen, die ook choon gestoffeerd zijn en in een daarvan bevindt gij U thans. Daarbij hebt gij het ooi-recht door twee vereenigingen hier te worden begroet, en is U allen de.bmgeving te klein, welnu dan kunt gij gaan vliegen en alle stof van de voeten afschudden. Spr. wenschte het gezelschap verder veel moois en goeds op haar tournee, en hoopte dat het de beste indrukken uit Soest en Soesterberg al medenemen. Baron Kraayenhoff, de Voorzitter der A.N.V.V.V. dankte de Burgemeester voor zijn hartelijke woorden. Stoffeering is hier zoo een lust, alles getuigd van natuurschoon en met. een dankbaar hart neemt hij af- cheid van Soest en Soesterberg. Daarop erd koffie, wijn en sigaren geserveerd, rwijl gelegenheid werd geboden door de .L.V.M. om met haar personen-vliegtuig, P.H.A.D. 2 en Fokker VII, piloot de lieer Both uit Schiphol de lucht in te gaan. Viermaal steeg het toestel op met 8 per sonen in de richting Amersfoort of Ut recht. Ondertusschen circelden een 9-tal militaire vliegers in het luchtruim, er wer den de gekste dingen uitgehaald, n.1. vliegen op den rug c.d. waarbij men zijn hart vast hield. Een fraaie esquadrille was mede in de lucht. Alles bijeen een prachtige ontvangst. Te 11 uur vertrok het gezelschap in auto cars en auto's naar Hilversum voor de lunch in hotel Palace. 1UWEG 18 ged. coupeuse HILVERSUM Elegante Coupe. Onberispelijke afwerking.

De Soester | 1930 | | pagina 2