Handel in gedistilleerd Massa's Schilletje H. MkS>%Êi Binnenland. L. J. HOKSBERGEN Gemeenteraad. Wijnen en Likeuren. Amersfoort. - And riessen. SPECIALITEIT in de bekende SLIJTERIvan HAVIK 41. TELEFOON 292 derstraten een tuindorp in den Buiksloti-- ham met 621 woningen, waarvan 75 huisjes voor ouden van dagen, die daarin 3. per week verwonen, en daarvoor een huis kamer, slaapkamer en keuken hebben. Het merkwaardige is, 'dat de kosten van bouwen van zulke huisjes nog langer is, dan de kosten per bed zouden bedragen voor een nieuw armenhuisje. Want daarheen zou den deze oudjes dan toch gezonden zijn, indien deze huisjes niet voor hen gebouwd waren. En nu zijn ze hun eigen baas, wo nen niet in het „armenhuis", maar in een keurig, klein huisje, net genoeg voor hun behoeften. En de gemeente hoeft niet de hooge kosten van verpleging, toezicht, ver zorging enz. in een armenhuisje op te brengen. Natuurlijk is het niet alleen de gemeente geweest, die de arbeiderswijken en tuin dorpen bouwde. Particuliere woningbouw vereenigingen hebben sedert 1916 15000 wo ningen neergezet met een kapitaal-investi- tie van 94 millioen gulden. En we bouwen nog maar steeds door, straat na straat, wijk na wijk. We worden groot in Mokum. Groetjes, van OOM BART. BIJEENKOMST VAN DE VRIJMETSE LAREN. Indien de vredesboodschap een fata-morga- na is, dan bestaat toch het weerspiegelde oord. Rede van den heer van Tongeren. Zondag 15 Juni had te 's-Gravenhage de jaarlijksche algemeene vergadering plaats van de Nederlandsche orde van Vrijmetse laren. Een groot aantal afgevaardigden van lo ges in Nederland, Oost- en West-Indië en Zuid-Afrika, 25 officieele vertegenwoordi gers van Maconnellie Buitenlandsche Groot machten en zeer veel leden der orde als bezoekers waren aanwezig. Der traditie getrouw, maar zeker geens zins alleen omdat het traditie is, doch wel omdat de Vrijmetselaren inderdaad willen doen blijken, dat zij zich gelukkig prijzen de Vrijmetselarij op hunne eigen wijze te kunnen beoefenen met de door de wetten des lands gewaarborgde vrijheid, stelde de Grootmeester voor, evenals in vorige jaren, de bijeenkomst aan te vangen door aan de ze gevoelens uiting te geven in een tele gram aan het hoofd van den Staat der Ne derlanden, Hare Majesteit onze geëerbiedig de Koningin. Onder luiden bijval en met algemeene instemming werd daartoe besloten. De werkzaamheden werden daarna ingeleid met een rede van den Groot meester, den heer van Tongeren, die kon wijzen op gestadigen bloei der Orde en op een gelukkige samenwerking der verschil lende gebieden, Nederland, Oost- en West- Indië en Zuid-Afrika, waar de Nederland sche Orde werkzaam is; aansporende dat de Orde zou bevorderen, dat alle bewoners van Nederland, Jood of Christen, alle be woners van Ned. Oost-Indië, inheemschen vreemde oosterlingen of Europeanen, alle bewoners van Zuid-Afrika, Suriname of Cu- ragao, bij alle verschil in tongval en spraak, zich bewust mogen worden van de, aan al le verbindende broederschap; dat de Orde moge zijn het prototype van die door allen verbeide algemeene broederschap van alle ras en stand, verbreed over het oppervlak der aarde. Behalve de onderwerpen van huishoude- lijken aard en de stichting van nieuwe lo ges bevatte de agenda nog de verkiezing van een Grootmeester. De heer H. v. Tongeren, die na het over lijden van Prof. Mr. J. H. Carpentier Al- ting de functie tijdelijk vervulde, werd met algemeene stemmen tot deze waardigheid benoemd en daarin met hartelijke woorden door den Gedeputeerd Grootmeester, mr. A. Galestein, geinstalleerd. De Grootmeester besloot de bijeenkomst met een opwekking om met geestdrift zich te blijven wijden aan een wereld, waarin moge wonen verdraagzaamheid jegens an dersdenkenden, wederkeerige waardeering, algemeene naastenliefde, opdat wij nader komen tot den tijd, waarin het inderdaad zal zijn: „Vrede op Aarde." De Vrijmetselarij moet strijden tegen den geest, die daarin niet kan gelooven, al noemt men die Vredesboodschap een fata morgana, dan vergete men niet, dat in fata morgana hoewel een bedriegelijk verschijn sel, toch zijn oorsprong vindt in de weer spiegeling van een oord, dat inderdaad be staat. De Grootmeester herinnerde aan Jm Legthart die in een van zijn werken zegt: „De woestijn is niet eindeloos, het fata mor gana is de heerlijke belofte van een vrede onder de wuivende palmen bij de nooit ver drogende bron." Moge de menschheid gaan van oase tot oase om eindelijk te komen in het land, waar „de bergen zullen Vrede dragen en de heuvelen heilig recht." Utr. Prov. Sted. Dagbl. ADVIES IN ALLE RECHTSZAKEN INCASSO- EN INFORMATIEBUREAU „UTRECHT" L. NIEUWSTRAAT 90, UTRECHT. Tel. 11460 - Postrek. 69147. INCASSO'S INFORMATIES DE SCHATGRAVERIJ TE ZAANDAM. Een nieuw verzoek om het werk te mogen voortzetten. De schatgravers hebben opnieuw een po ging gedaan, om hun opgravingen te Zaan dam te mogen voortzetten. Zij hebben wederom een schrijven tot B. en W. gericht en daarbij verzocht in het college hun zaak te mogen toelichten. B. en W. Rebben echter zonder hen daar toe in de gelegenheid te stellen afwijzend op het verzoek geantwoord. De heer Jan Sol, die met Gravin Sylvia, mr. Blaupot ten Cate en Ramondt dit ver zoek heeft gedaan, beklaagt zich in „De Zaanlander" over de afwijzende beschik king. Uit zijn mededeelingen blijkt, dat Bur gemeester Ter Laan er wel voor w^s, om de concessie opnieuw te verleenen, doel dat de wethouders meenen, dat het nu wel letjes is. Hij betreurt dit, omdat men nu juist de plaats benaderd heeft het gewelf, waarvan gravin S. reeds eerder het bestaan aangaf. Het kost de gemeente niets, terwijl, zoo betoogt de heer Jan Sol, de kans bestaat, dat zij een aanzienlijke som uit deze schat graverij zal ontvangen. KIND DOOR EEN BEER GEDOOD. Het 2-jarig zoontje van den caféhoude»- Buisman te Franeker, dat te dicht bij een grooten, bij huis vastgebonden beer kwam, is door het dier gegrepen en zoo ernstig gewond dat het spoedig overleed. De eige naar van den beer, had, na met het beest op straat kunstjes vertoond te hebben, in de zaak van den heer B. gelogeerd. (voorheen R. FRESE, Hofleveranciers. BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 BESLIST EERSTE KWALITEIT Dagelijks hooren en bezorgen. De Raad der gemeente Soest wordt hier bij in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Maandag 23 Juni a.s., des namiddags uur ter behandeling van de navolgende AGENDA: 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering d.d. 30 Mei j.1. 2. Mededeeling van ingekomen- stukken. 3. Vaststelling van besluiten tot wijzi ging der Gemeentebegrooting 1929 en 1930. (No. 21) en bedr. begrooting. (No. 22). 4. Voorstel van B. en W. tot het treffen van verschillende maatregelen in verband met de conveisie van rijksvoorschotten wo ningbouw (No. 326). Voorloopige vaststelling van de reke ning van het gemeentelijk grondbedrijf over het dienstjaar 1925. (No. 184). 6. Vaststelling van een besluit tot beleg ging van gelden. (No. 797). 7. Voorstel van B. en W. met ontwerp besluit tot vaststelling van een overeen komst ter zake van het door met Burgerlijk Armbestuur te voeren kasbeheer. (No. 1427) 8. Vaststelling van een besluit bedoeld bij artikel 8, 2e lid der Verordening, regelende de instelling en het beheer van het Wegen fonds (No. 170). 9. Crediet-aanvrage van B. en W. voor in richting van de te openen U.L.O.-school. (No. 1488). 10. Crediet-aanvrage van B. en W. voor het aankoopen van een rijwielbrancard ten behoeve van de buurtschap Soesterberg. (No. 1445). 11. Voorstel van B. en W. tot het doen aanleggen van een gasvei warmingsinstal- latie in het gebouw der O.L. school in de Kerkebuurt (No. 1030). 12. Behandeling van een verzoek: a. van het Bestuur der R.K. Jongens school om de noodige gelden toe te staan voor het doen aanbrengen van een gasver- warmingsinstallatie, het doen plaatsen van handwaschbakjes en het doen maken van W.C.'s, na wegbreking der bestaande pri vaten in die school. (No. 1372). b. Van het Bestuur der R.K. Meisjes school om de noodige gelden beschikbaar te stellen voor het maken van een rijwiel bewaarplaats bij die school. (No. 1373). c. van het Bestuur der Vereeniging „Een School met den Bijbel te Soest" om de noodige gelden toe te staan voor het aan- chaffen van 14 schoolbanken, het doen be tegelen van een gedeelte der speelplaats, het doen uitbreiden der fietsenbergplaats en het aanschaffen van 300 kapstokken, zulks ten behoeve van de lagere school aan de Spoorstraat. (No. 1467). d. Van het Bestuur der Vereeniging voor Chr. L. en U.L.O. te Soesterberg om de noodige gelden beschikbaar te stellen voor -het aanschaffen van 6 nieuwe schoolbanken ten behoeve van hare school aan den Post weg 62 (No. 1476). 13. Vaststelling van een Verordening, als bedoeld in artikel 25 der Wet van 21 Juli 1928 S. No. 265 (Besmettelijke ziekten). (No. 1134). - 14. Voorstel van B. en W. tot het van de N.V. Centrale Slachtplaats voor de ge meente Soest huren van een lokaal, bestemd voor hangruimte van de ter keuring aange boden vleeschwaren. (No. 1258). 15. Vaststelling van een besluit tot het verleenen van een zakelijk recht op ge meentegrond ten behoeve van uit te voeren werken door de N.V. „P.U.E.M." (No. 1375). 16. Voorstel van B. en W.' ter zake behoud van den korenmolen „De Vlijt" in verband met aan het College gestctlde vragen door het raadslid den heer W. H. C. Doorman (No. 1420). 17. Opnieuw behandeling van een adres van bewoners van perceelen gelegen aan den Kampweg, verzoekende afdoende ve betering van dien weg. (No. 1405). 18. Behandeling van een adres van be woners van perceelen gelegen aan de Soes terbergschestraat tusschen de Birktstraat en de Eikenlaan, verzoekende verbetering van dit weggedeelte (No. 1444). 19. Behandeling van een verzoek om aan koop van gemeentegrond (No. 1482). 20. Bespreking van het door de raads commissie uitgebrachte rapport over het „Brandwezen" in deze gemeente. (No. 1339) 21. Behandeling van belasting-reclames Soest, 18 Juni 1930 De Burgemeester, G. DEKETH Punt 7 van de Agenda: B. en W. schrijven daaromtrent aan den Raad: Het in deze Gemeente gevestigde Burger lijk Armbestuur heeft te kennen gegeven dat er harerzijds prijs op wordt gesteld dat het door haar te voeren administratief en geldelijk beheer wordt gescheiden. Ook naar de meening van ons College verdient het daar, waar dit mogelijk is, aanbeve ling het geldelijk beheer (kasbeheer) en het administratief beheer (boekhouding) niet in één hand te leggen, omdat alsdan een goede interne controle kan worden verkregen en de mogelijkheid van het plegen van fraudes tot een minimum kan worden beperkt. Het kwam ons College daarom gewenscht voor Uwe vergadering voor te stellen den Gemeente-Ontvanger te belasten met het kasbeheer van het Armbestuur. Dit heeft bovendien nog het voordeel, dat de kas der Gemeente en die van het Armbestuur op één punt is gecentraliseerd, waardoor renteverlies zooveel mogelijk wordt voor komen. Een en ander heeft ons College aanleiding gegeven de ter uitvoering van het voren staande noodige ontwerp-overeenkomst op. te stellen. Het Armbestuur berichtte ons bij schrijven van 14 Juni 1930 dat het zich met deze ontwerp-overeenkomst kan ver eenigen en dat het voorts de noodige mach tiging van de Gedeputeerde Staten dezer provincie tot het sluiten dezer overeenkomst bereids had verkregen. Op grond van het vorenstaande stellen wij Uwe Vergadering ten slotte voor wel Uwe goedkeuring aan de door ons ont worpen regeling te willen verleenen en daartoe vast te stellen het U hierbij in ontwerp aangeboden besluit. Punt 8 van de Agenda: B. en W. stellen den Raad voor te be luiten: de in artikel 8, tweede alinea van boven genoemde verordening bedoelde breedfe van de hieronder aangegeven wegen vast te stellen als volgt: Benaming van den weg: D 2) 3) Akkerweg 1 8 4 Albert Hahnweg 7 12 5 Bakkersweg 1 8 1 Batenburglaan 11 20 6 Belvedèreweg 1 8 1 Braamweg (van Ossendamweg tot Oude Utr.weg) 8 10 4 Braamweg (van Oude Utr.weg tot Heideweg) 1 8 4 Buntweg 2 10 4 Dalweg 8 14 5 Dorresteinweg vanaf Oude Gracht je tot Wiekslooterweg W.Z 7 12 5 Driehoeksweg 1 6 4 Driftje 1 8 4 Duinweg 2 10 4 Eemweg 8 14 5 Eigendomweg 2 10 i le Heeserlaantje 2 10 4 2e Heeserlaantje 1 8 4 Hellingweg 2 10 4 Henriëtte Blaekweg 2 10 4 Hofslottersteeg 9 16 5 Hooiweg 7 12 5 Kerklaan 7 12 5 Klaarwaterweg vanaf N.W. grens perceel G. 3593 2 10 4 Klein Engendaalweg 1 10 •4 Kolonieweg vanaf Zuidgrens per ceel H. 447 7 12 5 Korndorferlaan 10 18 5 Korte Kerkstraat van Kerkpad tot aan den L. Brinkweg 8 14 5 Korteweg 2 10 4 Kostverlorenweg 2 10 -1 Koudhoornweg 7 12, 5 Luitenant Koppenlaan 2 10 i Maarschalkerweg 9 16 5 Maatweg 7 12 5 Molenweg 12 20 2x4 Nachtegaahveg 2 10 1 Noorderweg 7 12 5 Olijke weg 2 10 4 Oude Grachtje 2 10 4 Oude Tempóllaan 10 18 5 Plasweg 2 10 -1 Postdwarsweg 2 10 4 Richelleweg 10 18 5 Ringweg 1 8 4 Schooldwarsstraat 1 8 4 Schoolweg 7 12 5 Schrikslaan 7 12 5 Smitsweg vanaf N.W. grens perceel G. 3200 2 10 4 Soesterengweg 12 20 2x4 Spoordwarsstraat 1 6 4 Sportweg 2 10 4 St. Josephstraat 8 14 5 Tahnalaan van Soesterengweg Woningbouw Patrimonium 7 12 5 Vaardehoogtweg 1 8 1 Veenzoom 2 10 4 Veldweg vanaf Molenweg 2 10 4 Verbindingsweg tusschen School- straat en Batenburglaan langs M. Scheffer 2 10 4 Verbindingsweg Verl. Schoolweg- Verl. Postweg 2 10 4 Verl. Postweg 8 14 5 Verl. Schoolweg 9 15 5 Verl. Talmalaan (voorheen Heete Akkerweg) 2 10 4 Verl. Tempellaan 2 10 4 Vinkenweg 1 8 4 L. A. METTROP UTRECHT Tandheelkundige Stationsplein 10 Spreekuren dagelijks van 9 tot 9 n.m. 's Maandags en Vrijdags speciaal ta rief Kliniekprijzen. Specialist in herstellen van fouten of ihinderlijke gebitten. - MUZiEK-INSTITUUT - Onderricht PIANO - VIOOL - CELLO ORGEL - ZANG - THEORIE Opleiding voor het exam n der Kon Ned. Toonkunstenaars-Vereeniging VEERSTRAAT 30-32 - HILVERSUM Vondellaan van da Costalaan- Vosseveldlaan 2 10 1 le Weteringpad 18 4 2e Weteringpad 18 4 Wijnand Toplaan 2 10 4 Zandweg langs Birkhoven (deze weg loopt langs de grens tus schen Soest en Amersfoort) 2 10 De Zoom 2 10 1 Zwaluwenweg 1 8 Zwarteweg 7 12 1). Wegtype. 2). Geheele breedte. 3). Breedte van den rijweg. Punt 10 van de Agenda. B. en W. schrijven daaromtrent aan den Raad Blijkens het hierbij voor Uwe vergadering overgelegde schrijven van het Bestuur der V.V.V. „Soesterbergs Bloei" d.d. 7 Mei j.1. aan den Burgemeester, wordt beschikbaar stelling van twee brancards gevraagd voor Soesterberg. Bedoeld bestuur stelt zien tevreden met draagbare vervoermiddelen. Het komt ons College wenschelijk voor dat tot aanschaffing van een rijwielbran card ten behoeve van de buurtschap Soes terberg word* overgegaan. In verband hier mede verzoeken wij U daartoe het besluit te nemen en het benoodigde crediet tot een maximum van 350.— loe te staan doo vaststelling van het hierbij overgelegde oiit werp-besluit tot wijziging der gemeente begrooting voor het dienstjaar 1930. Punt 13 der Agenda. B. en »W. stellen den Raad voor te be luiten: vast te stellen de navolgende Verorde ning, ,als bedoeld in artikel 25 der wet van 21 Juli 1928, Stbl. No. 265. Artikel 1. Het is aan personen, die het beheer o; de zorg hebben over inrichtingen, ten doel hebbende de tijdelijke verzorging, bewa king, verstandelijke of lichamelijke ont wikkelingvan kinderen of leerlingen verbo den een kind of leerling toe te laten: a. wanneer in het huis, waarin zooda nige inrichting is gevestigd, of dat door mede in verbinding staat, zich kwaadaar dige mazelen of kinkhoest geopenbaard heeft; b. wanneer dat kind of die leerling lij dende is aan kinkhoest, mazelen, besmette lijke oogziekte, besmettelijke huiduitslag of aan tuberculose; c. wanneer in het gezin van dat kind of dien leerling zich een geval van kwaad aardige mazelen of kkinkhoest heeft ge openbaard. Artikel 2. Een meerderjarig bewoner van een wo ning, een vaartuig of voertuig, waarin een geval van kwaadaardige mazelen of kink hoest is vastgesteld of die zelf lijdende is aan besmettelijke oogziekte, besmettelijke huidziekte of tuberculose mag een der in artikel 1 bedoelde inrichtingen niet be zoeken. Voor de toepassing van deze bepaling wordt met een meerderjarig bewoner ge lijkgesteld een minderjarige bewoner die in een der in artikel 1 bedoelde inrichtingen arbeid verricht. Artikel 3. Hij, in wiens woning, vaartuig of voer tuig een geval van kinkhoest, mazelen, be smettelijke oogziekte, besmettelijke huid ziekte of tuberculose is vastgesteld, en bij wien minderjarigen inwonen, is verplicnt te zorgen dat in het geval van kinkkhoesl of kwaadaardige mazelen de aan een dier ziekten lijdende kinderen de in artikel 1 bedoelde inrichtingen niet bezoeken. Artikel 4. De bepalingen, in de voorgaande drie ar tikelen voorkomende, zijn niet of niet meer van toepassing, indien een geneeskundige schriftelijk verklaart, dat er geen gevaar voor besmetting bestaat, of dat het heeft opgehouden te bestaan. Artikel 5. Overtreding van de bepalingen dezer ver ordening zal worden gestraft met hechte nis van ten hoogste zes dagen of geld boete van ten hoogste vijf en twintig gul den. Artikel 6. Deze verordening treedt in werking op den derden dag nadien, waarop zij is af gekondigd. Punt 16 der Agenda. B. en \V. schrijven daaromtrent aan den Raad: Wij brengen hierbij ter kennis dat wij van het raadslid den heer W. H. C. Door man de volgende vragen ter beantwoording ontvingen: 1. Is het aan B. en W. bekend of de geruchten omtrent aanstaanden gedeelte lijken afbraak van den molen aan de Kerk straat juist zijn? 2. Zijn B. en W. niet van oordeel, dat behoud van dezen molen in ongeschonden staat uit schoonheidsoogpunt een Soester belang genoemd mag worden, daar deze molen, van velerlei plaatsen gezien, een bij zonder schilderachtigen aanblik biedt, zulks in het bijzonder vanaf den Eng? 3. Zoo ja, zijn B. en W. dan niet van meening, dat desnoods een klein geldelijk offer uit de gemeentekas gerechtvaardigd zou zijn om het behoud van den molen in dien ongeschonden staat te waarborgen? 4. Zoo ook deze vraag bevestigend mocht worden beantwoord, ,zijn B. en W. dan bereid stappen te doen om tot dit doel te geraken? Ter beantwoording van bovenstaande vra gen kan het volgende dienen: 1. dat ons uit een onderzoek is gebleken dat het voornemen tot afbraak van den molen met het oog op den gevaarlijken toe stand van het bouwwerk inderdaad bestaat. 2. dat het oordeel van het college ver deeld is omtrent de vraag of het behoud van den molen uit oogpunt van schoon heid een Soester belang is te achten. 3. dat voor het behoud van den molen een klein geldelijk offer uit de gemeente kas wel gerechtvaardigd is, mits ook uit andere bijdragen het doel kan bereikt wor den. 4. dat het college wil medewerken tot samenstellen van een commissie waarin de Raad zal zijn vertegenwoordigd door een lid uit zijn midden te benoemen. Ter toelichting van onze antwoorden op de gestelde vragen, deelen wij Uwen Raad mede, dat uit een onderzoek is gebleken, dat de molen zeer ernstige gebreken ver toont, die gevaar opleveren voor instorting De eigenaar is bereid de molen in bedrijf te houden, wanneer de noodzakelijke her stellingen daaraan worden verricht, aange zien de kosten voor hem te hoog zijn. Hij is bereid de reeds nieuwe aanwezige as voor de vernieuwing beschikbaar te stellen, waardoor hij bijdraagt in de kosten van herstelling tot een bedrag te rekenen ad 400.Blijkens hierbij overgelegde be grooting, ingeleverd door den deskundige D. Ottevanger, Molenmaker te Moerka- pelle, bedragen de overige kosten rond 3000.Na herstelling van den molen overeenkomstig het deskundig rapport, wordt door genoemde deskundige de ze kerheid verschaft, dat de molen gedurende den tijd van 20 jaren geen herstellingen gen meer behoeft en voor het bedrijf ge schikt blijft. Wanneer de herstellingen buiten bezwaar van den eigenaar worden verricht, is deze bereid: le. den molen niet af te breken en zich en zijn rechtverkrijgende te verbinden hie.- toe ook in de eerstvolgende jaren niet over te gaan, 2e. het gewone onderhoud voor zijn re kening te nemen, 3e. den molen regelmatig voor zijn be drijf te gebruiken. Aangezien de molen als een monument in de gemeente is te beschouwen, temeer daar de tweede molen „de Windhond" we gens afbraak tot het verleden behoort, is ons College met het raadslid den heer Doorman van meening, dat het gerechtvaar digd is in de kosten begroot op 3000. eene bijdrage uit de gemeentekas te ver leenen van 1000.De overige kosten zullen naar onze meening gevonden moe ten worden uit particuliere bijdragen, sub sidies en eventueele giften van vereenigin gen of andere instellingen, een en ander nader te beoordeelen door een door ons te benoemen commissie, waarin een lid uit Uwe vergadering zal zitting nemen. Wanneer U zich met onze voorstellen zoudt kunnen vereenigen, verzoeken wij IJ thans in beginsel te willen besluiten in de kosten van herstelling v«fi den molen „de V lijt eene bijdrage te verleenen, groot 1000.en tot hei der commissie ter be hartiging van het doel „het behoud van den molen „de Vlijt" te benoemen Uw mede lid, de nheer W. H. C. Doorman. Punt 18 der Agenda. B. en schrijven daaromtrent aan den Raad Onder dagteekening van 8 Mei j.1. be reikte Uwe vergadering een adres van be woners van de. perceelen, gelegen aan het gedeelte Soesterbergschestraat tusschen den Rijksweg en het plein bij de Eiken laan, verzoekende dit weggedeelte te ver beteren door het aanbrengen eener bestra ting of eene andere afdoende verharding. Adressanten wijzen er in hun adres op „dat bedoeld weggedeelte in zeer slechten staat van onderhoud verkeert, welke omstandig heid voor de betrokken winkeliers van zeer nadeeligen invloed is voor hunne zaken, aangezien bij droog weder de wind aldaar zeer veel zand en stof opwaait, wat aan hun etalages zeer veel ongerief aandoet, terwijl bij nat weder dit weggedeelte zeer slecht begaanbaar is en de winkels daardoor moeilijk te bereiken zijn, welk een en ander hen in hun bedrijven zeer veel benadeelt." Naar aanleiding van dit adres hebben wij den Directeur van Openbare Werken ver zocht ons een opgaaf te verstrekken van de kosten eener bestrating van meerge noemd weggedeelte. Deze deelt ons bij rap port d.d. 23 Mei j.1. Doss. 23-8-3, mede, dat de kosten eener bestrating, opgesloten in trottoirbanden, ter breedte van 6 Meter, worden begroot op 5000. Aangezien ook wij het wenschelijk ach ten dat door bestrating in den bestaanden toestand verbetering wordt aangebracht tellen wij Uw college voor te besluiten: Het gedeelte Soesterbergschestraat, lig gende tusschen den Rijksstraatweg en het plein aan de Eikenlaan, te doen bestraten op de wijze, omschreven in het rapport van den Directeur van Openbare Werken, d.d. 23 Mei 1930, Doss. 23-8-3, en voor dc bestrijding van de kosten het daarvoor noo dige crediet op den kapitaaldienst beschik baar te stellen. Het daartoe te nemen besluit lot wijzi ging der gemeentebegrooting 1930 bieden wij U hiernevens ter vaststelling aan. Punt 20 der Agenda. RAPPORT van de Commissie van on derzoek inzake het brandwezen in onze Ge meente, ingesteld bij Uw besluit d.d. 18 December 1929. De commissie heeft gemeend,, dat voor het verkrijgen van een juist beeld van den toestand, waarin zich het brandwezen be vindt, te moeten overgaan tot het hooren van het Hoofd der Gemeente, de Besturen der vrijwillige Brandweerverenigingen en voorts personen bij het brandwezen be trokken. oi daarbij werkzaam. Zoo zijn door haar gehoord: De Burgemeester, de voltallige Brand- raad, de Voorzitter en Secretaris der Vrij willige Brandweerverenigingen te Soest, de beide commandanten der brandweren, respectievelijk te Soest en Soesterberg, de Directeur van Openbar Werken en de navolgende personen: Chr. Uytendaal, M. d. Berg, J. Vos, H. J. Vos, H. A. Vos en G. Gerritse. Intotaal zijn door de Commissie elf ver gaderingen gehouden en twee door Voor zitter en Secretaris alleen. Voorts is de Commissie gelegenheid gegeven kennis te nemen van het dossier van den Brandraad, benevens van de voor haar van belang ijnde brieven, notulen en verdere beschei den van het archief der Vrijwillige brand weerverenigingen te Soest. De inhoud van dit rapport berust op de mondeling gegeven inlichtingen, vastge legd in de goedgekeurde notulen der door

De Soester | 1930 | | pagina 2